PZC 't Zand zakt af naar hoofdklasse district Buiten het veld is hij een rustige jongen Bij Dreischor is de deur dicht 15 Kapelse wielrenner zegeviert in Boekweitronde uitslagen dinsdag 17 juni 2003 Gekke groep Mix Dreischor-speler Patrick Berrevoetsbehandeld als een crimineel Trappen Discipline Verkering Forza-duo springt naar goud De Ridder start met zege Rellen na EK waterpolo Leferink weer bij Nederlandse club Vijf doden bij kampioensfeest Basketbal Sportprijsvragen Voetbal Wielrennen KNVB stopt miljoenen in arbitrage Slabbekoorn terug op podium HonrPieter van Klinken ZUIDDORPE - Richard Slab- bekoom is weer terug van weg- «eweest. Na zijn doorbraak vo- rig jaar bleven de resultaten in bet huidige seizoen nog wat achter. Gisteren bewees de wiel renner uit Kapelle dat hij nog niet uitgevlakt mag worden. In Zuiddorpe won hij met over macht de Boekweitronde. Richard Slabbeoorn won vorig jaar in Biervliet, Monster, Ma de, Naaldwijk en Dongen. Hij won een etappe in Olympia's Tour en werd er zesde in het al gemeen klassement. De naam Slabbekoorn was gevestigd in dewielerwereld. De ziekte van Pfeiffer zorgde deze winter voor een tegenval ler bij de Kapellenaar. Presta ties kon hij vergeten, net als de seizoensstart. Pas half maart stapte hij weer op de fiets voor een wedstrijd. Ereplaatsen wa ren nog niet weggelegd voor Slabekoorn in die eerste maand. Half april moest hij echter al weer thuis blijven. Dit keer was een voorhoofdsholteontsteking dereden. Twee weken geleden begon hij weer en gisteren zette hij de eerste koers van het jaar op zijn naam. Slabbekoorn ontsnapte op een goede tien kilometer van de fi nish uit een kopgroep van elf man, die ontstaan was op de helft van de koers. Zeven Ne derlanders en vier Belgen. Drie ronden van 3600 meter verder was de voorsprong al opgelopen tot een kleine minuut. „Het was een gekke groep", vond Richard Slabbekoorn. Hij doelde op de Belgen, die altijd weer voor ru moer zorgen in de Boekweitron de. Drie jaar geleden al legden ze volgens de toenmalige win naar Stefan Slager, die gisteren niet gefinishte, de koers al hele maal lam. Nu ook weer. Slabbe koorn: „Ze doen het altijd. Ze rijden met zijn allen tegen ons. Met zijn vieren waren ze mee en al op dertig kilometer van de streep gingen ze demarreren. Toen dat niet lukte, reden ze puur op het geld. Alleen mee sprinten bij een premiesprint." Ook de Belgische ploegleider Staf Boone, die renners uit de hele wereld op Gentse studen tenkamers stalt, liet zich op dat gebied kennen. Tegen het einde van de koers kwam hij bij de or ganisatie om hen erop attent te maken dat de premiesprints ook in het Engels aangekondigd moesten worden, omdat zijn renners het anders niet konden verstaan. Slabbekoorn verbaasde zich slechts daarover. Hij nam spor tief revanche. „Ik ging op het laatst weg. Als Nederlanders zouden we niet meer tegen el kaar rij den. Die Belgen moesten het maar doen. Daardoor kon ik goed wegkomen. Slabbekoorn kwam uiteindelijk in zijn eentje aan de meet. Pas twintig seconden later finishten de tien geklopten. Francois Franse was daarbij de snelste voor Jacques Schuit, die derde werd. De Belgen uit de kopgroep (Andy de Wilde, Patric Van Hoolandt, Bart Van Speybrouck en Didier Delanoy, de winnaar van vorig jaar) werden vierde, zesde, achtste en negende. Lachwekkend was de 'sprint' voor de allerlaatste premie. Twee toeschouwers waren zo enthousiast over de koers dat ze een geldprijs uitloofden aan de laatste coureur die zou finishen, de Leunis-en-Piet-premie. Dennis Raadtgever uit Goes was bijzonder happig hierop. Hij reed in het peloton, maar al 25 meter voor de streep kneep hij in de remmen. Andy van Loon deed achter het peloton hetzelfde. Toen was het voor beiden nog wachten op de aller laatste renner, Wiebe Smid. Die had echter niet meer in de gaten dat hij nog kans had op de geld prijs van twintig euro. Met een heuse surplace, die twee minu ten duurde, werd de laatste pre miewinnaar bekend. Beiden le ken te vechten om het zo lang mogelijk vol te houden. Na een kleine twee minuten (over 25 metervond Andy van Loon het wel welletjes en fietste als eerste over de streep. Dennis Raadtge ver werd laatste. De Boekweitronde voerde voor een deel over het fietspad. foto Wim Kooyman door Barry van der Hooft VLISSINGEN De tafeltennissers van 't Zand spelen komend seizoen in de hoofd klasse van het district Zeeland/Brabant. De Middelburgse landskampioen van 2000, die afgelopen seizoen in de tweede divisie uitkwam, heeft dat besluit geno men omdat het geen representatief team op de been kan brengen. „We willen de jonge talenten nog niet voor de leeuwen gooien", zegt Peter Boon. Volgens het lid van de technische commis sie van 't Zand heeft de club deze beslis sing met pijn in het hart genomen. Boon: „Voor het eerst in ongeveer dertig jaar zal er geen Zeeuws team op landelijk niveau spelen en dat is helaas redelijk uniek. We hadden wel door kunnen gaan in de twee de divisie, maar we hielden met Lennard Rodenburg slechts één speler van het hui dige team over. Dennis Verdurmen gaat terug naar SAR'72 en Marijn Veijgen wil in Tilburg in een studententeam gaan spe len. Dan kun je twee dingen doen: binnen de provincie versterking halen óf mensen van buitenaf. In Zeeland zijn er echter bij na geen spelers die het niveau van de tweede divisie aankunnen en spelers van buitenaf halen willen we niet." Het plan is nu om twee teams samen te stellen die uit een mix van jong en oud be staan. „De exacte samenstelling is nog niet helemaal duidelijk", vertelt Boon. „Maar bij de talenten moet je denken aan jongens als Wesley Wegman, Arjan Jonk man en Thomas Groenewoud van MZ, die al bij ons komt spelen. Stefan de Groot is straks tweedejaars senior en de routine moet komen van Rodenburg, Wim Weg man, Jan-Henk BomhoffLeo Zuidweg en Jeroen Louws. Met die spelers willen we een nieuwe start maken, om geleidelijk weer hogerop te komen. Misschien wor den we wel kampioen en dan spelen we in de derde divisie in ieder geval met een team dat er rijp voor is. 't Zand hoopt op 1 juli 2004 definitief te fuseren met stadgenoot MZ en dat kan volgens Boon stimulerend werken. „De basis is aanwezig en het eerste doel is om het eerste team weer op niveau te krijgen. Het uiteindelijke doel is echter om weer een topclub in Zeeland te krijgen." door Ben van den Aarssen BROUWERSHAVEN - Bij Pa trick Berrevoets, voetballer van Dreischor, ging in de laatste mi nuut van de competitie het licht uit. Nadat hij in de uitwedstrijd tegen Ouwerkerk eenrodekaart had gekregen gaf Berrevoets scheidsrechter René Nijsse een kniestoot en kon hij ook zijn handen niet thuishouden. De arbiter deed na de wedstrijd aangifte bij de politie. Het is nog niet bekend wat de burgerrechter met het incident aalgaan doen. De tuchtcommis- sie van de KNVB deed wel uit spraak. Berrevoets, die eerder al sens een scheidsrechter moles teerde, mag drie jaar niet voet hallen. „Het is alsof je in een diepe put wordt gegooid." Het is een aardige jongen die de ze ochtend de deur opendoet. Patrick Berrevoets (27) woont "eg braaf bij vader en moeder thuis, Zachte ogen, een bedees de stem. Zeker niet het type spe lerdat je in verband brengt met het incident in de Schouwse derby aan het eind van het sei zoen. Een spannend potje was het. Dreischor nam enkele keren de leiding, mede dankzij linker spits Patrick Berrevoets. Drie seer scoorde hij. De thuisclub stond kort voor tijd op een 5-4- J'oorsprong. Einde verhaal, zo 'eek het. Pot de laatste minuut van het tot dan toe vriendelijke duel. Nog een keer draait Berrevoets de film terug. Een film met veel grijstinten. „Je bent geprikkeld omdat het ernaar uitziet dat je Saat verliezen. Ik heb altijd de om te presteren, om te 'manen. Ook in de laatste com petitiewedstrijd. Als spits krijg l® heel wat trappen in een wed- ™ijd en toen kreeg ik er weer ®a. In mijn herinnering heb ik le jongen alleen maar geduwd. Hij duwde terug. Dat ik alleen 'j de scheidsrechter werd ge- roePen en hij niet, dat maakte ®e kwaad. Wat er daarna is ge- eurd, weet ik niet meer. Het |®g allemaal zo snel." oné Nijsse (uit Oost-Souburg) |g een klap en een kniestoot n kwam ten val. De doorge laaide Berrevoets ging ook de o'dervan zijn eigen team te lijf. In»6 ^ouche kon Berrevoets «een het politiebusje in. Op ■e bureau in Zierikzee legde hij i verklaring af. Daarna werd het stil rond Berrevoets. Van niemand hoorde hij nog iets, uitgezonderd van zijn maatje en medespeler Jaimy Tiggelman. „Dat doet nog het meest zeer, meer nog dan die drie jaar schorsing. Niemand vraagt me iets. Ook de club heeft geen con tact meer met me opgenomen. Je wordt behandeld als een zware crimineel. Wat ik heb gedaan is niet goed te praten. Ik verdien straf, al vind ik drie jaar te veel. Een jaar schorsing zou ik rede lijk hebben gevonden. Afge voerd worden in een politiebus- je is ook een schande. Alsof ik iemand helemaal heb afgeran seld en in elkaar geslagen. Dat is niet het geval geweest. Ik zit er wel mee, maar het is gebeurd. Het is niet meer terug te draai en." Patrick Berrevoets werd gebo ren in Drieschor en bleef zijn club na de verhuizing naar Brouwershaven trouw. Als pu ber stopte hij enkele jaren met voetballen. Met een goed linker been én zijn snelheid was hij sinds jaren een vaste keus bij de zondag-vijfdeklasser. Trainin gen sloeg hij bijna nooit over. Regelmatig pikte hij zijn doel- puntjes mee. Discipline was zijn zwakste punt. Regelmatig kwam hij in aanva ring met tegenstanders en scheidsrechters. Na een eerdere molestatie van een arbiter moest hij al eens tien wedstrij den aan de kant blijven. Dit jaar leek het goed te gaan. Wel werd hij door zijn trainer Wim van der Linde een handvol wedstrij den gepasseerd na een incident met een medespeler. Een verkla ring voor zijn ontsporingen heeft Berrevoets niet. „Buiten het veld ben ik een normale en rustige jongen. In het veld is het anders. Dan gaat er een knopje om." In een gezin waar alle le den thuis Zeeuws praten, heeft Patrick Berrevoets zich een on berispelijk Rotterdams accent aangeleerd. Op jonge leeftijd ontwikkelde hij een liefde voor paarden. „Vroeger al. Op de fiets met moeder naar Schuddebeurs. Daar stonden altijd paarden in de wei. Altijd moesten we even stoppen.Later zou hij een tijd je in een manege in Burgh- Haamstede werken. Deze win ter kocht hij Montechristo, een drie jaar oude hengst die hij hoopt op te leiden tot dressuur- paard. Berrevoets hoopt er het beste van. Het heeft hem de laatste tijd niet meegezeten met zijn paarden. Eerst een veulentje dood na een maagvliesontste- king, daarna een paard dat een afwijking aan de hoef had. In diezelfde tijd ging ook zijn ver kering uit. Berrevoets, in het dagelijks le ven medewerker in een tuin bouwkas in Bruinisse, waar hij in alle rust komkommers dieft en plukt, is blij met Montechris to. „Gelukkig heb ik hem nog. Voetbal was alles voor mijZon der trainingen en wedstrijden krijg ik er heel wat vrije tijd bij. Ik mag ook geen enkele functie uitoefenen bij een voetbalclub. Mijn grote droom wordt nu om Montechristo op te leiden tot een goed dressuurpaard. Hij is nog maar net onder het zadel en soms nog wat vervelend. Het is een hengst en die probeert je af DREISCHOR - Patrick Berre voets is na het incident in de wedstrijd tegen Ouwerkerk door zijn club Dreischor met onmiddellijke ingang geroy eerd als lid. Voorzitter Bonne Meintema staat voor de volle honderd procent achter die be slissing. „Vooral ook omdat het niet het eerste voorval was. Pa trick had al een waarschuwing van het bestuur gekregen." Het bestuursbesluit kwam niet uit de lucht vallen. Meintema: „We kunnen niet tolereren dat iemand op de training een me despeler te lijf gaat. Dat heb ik hem toen ook in een persoon lijk gesprek laten weten. Na tuurlijk is het jammer voor die jongen. Patrick Berrevoets is een doodgoeie jongen waar je na de wedstrijd prima een co laatje mee kunt drinken. Alco hol gebruikt hij niet eens." Maar in de wedstrijd gaat het soms ineens mis. Meintema: „Hij is zevenentwintig en dan moet je toch een keer bij je vol le verstand komen. Bij Dreischor is de deur dicht voor hem, ook ai was hij onze top scorer." Scheidsrechter René Nijsse uit Oost-Souburg vindt drie jaar schorsing meer dan terecht. „Wat mij betreft hadden ze hem voor het leven mogen schorsen. Wat die jongen heeft gedaan, hoort niet thuis op een voetbalveld. Hij slaat zijn te genstander, geeft mij een kniestoot en een harde duw te gen mijn borstkas. De grenzen zijn overschreden." De kans dat de affaire bij de burger rechter een vervolg krijgt is volgens Nijsse klein. „Voor mij persoonlijk was die aangifte bij de politie niet nodig. Ik heb me laten opfokken door de aanwezige rapporteur, een po litieman die als toeschouwer langs de lijn stond." Nijsse heeft nog geen verdere actie ondernomen. „Wat mij betreft is die jongen nu genoeg gestraft." OSS - Jos de Hullu en Jesse Dijkhuizen van Forza Gymnastica hebben op het NK trampolinespringen de eerste plaats in de categorie mannen C bij het synchroon springen gehaald. De twee springers van Forza uit Goes lieten duo's uit Leusden en Zoetermeer achter zich. Na de voorronde stonden de Goese mannen al bovenaan. Individueel grepen de springers naast een ereplaats. Door een paar kleine foutjes moesten de Forza- springers genoegen nemen met een vierde en vijfde plaats. Op het onderdeel dubbel mini trampoline werd het vooral een tweestrijd tussen Cleton Sport uit Apeldoorn en de formatie van Forza Gymnastica. Cleton was in alle categorieën een maat te groot. Perry van Ingen en Erwin Keukelaar van Forza werden tweede en derde achter Robin Kramer. Bij de vrouwen waren Irina Meijers en Lydia Dijkhuizen niet opgewassen te gen Anneke Milius (Cleton). SPAARNWOUDE - De start van het Open water Zwemcircuit in Spaarnwoude heeft voor de Zeeuwse deelnemers aardige resultaten opgeleverd. Carmen de Ridder van ZC Koewacht was bij de meisjes jeugd iedereen te snel af over 1000 meter vrije slag. Ze won dat nummer met afstand, famarah Loppies van De Stormvogel werd derde, net als haar clubgenote Anne Pel bij de meisjes junioren. Bij de senioren vrije slag was Marinka Bil van De Stormvogel de snelste Zeeuwse over twee kilometer. Ze werd zesde overall en nestelt zich daarmee al in de top van het klassement. Sele na van Hoek werd dertiende, op de voet gevolgd door Koe wacht-zwemster Petra VinkLinda Vink werd op de 2 0 0 0 me ter schoolslag gediskwalificeerd. KRANJ - Bij rellen na de finale van het EK waterpolo voor mannen in het Sloveense Kranj zijn negentien gewonden ge vallen. De politie verrichtte negentien arrestaties, zo werd gisteren bekendgemaakt. De Kroaten reageerden zondag na afloop hun frustraties af over de verloren finale tegen Servië- Montenegro. De voormalig Joegoslaven wonnen de eindstrijd in de verlenging met 9-8In totaal raakten veertien agenten en vijf relschoppers gewond. In Servië liep het feest rond het kampioenschap uit de hand. De politie trad hard op. Daardoor vielen zeker veertig gewon den. Jongeren bekogelden onder meer de Kroatische ambas sade in Belgrado. Ook werd de Kroatische vlag naar beneden gehaald en vervangen door die van Servië. DPA LICHTENVOORDE - Elles Leferink keert na een afwezig heid van vijf jaar terug in de Nederlandse volleybalcompeti tie. De international heeft gisteren een contract voor één jaar met een optie op nog een jaar getekend bij Longa'5 9Leferink was de afgelopen jaren actief in bij het Duitse Ulm. ANP MONTERREY - Vijf mensen zijn om het leven gekomen bij het Mexicaanse kampioensfeest van de voetbalclub Monterrey. De ploeg, die wordt getraind door de Argentijn Daniel Alber to Passarella, verzekerde zich dit weekeinde van de titel. Vier supporters vonden de dood door een auto-ongeluk waar meerdere wagens bij betrokken waren. Een andere fan over leed in de drukte. Bijna 40.000 mensen gingen de straat op om het eerste kampioenschap sinds zeventien jaar te vieren. AFP San Antonio. NBA finale playoffs. San Antonio Spurs - New Jersey Nets 88-77. Eindstand best-of-seven serie: 4-2. Matteson (lllinoisl. US Open, 5 miljoen eu ro. Eindstand: 1Furyk (VSt) 272 slagen (-8), 2. Leaney (Aus) 275. 3. Perry (VSt), Welr (Can) 279, 5. Rose (Eng), Jacobson (Zwe), Toms (VSt), Els (ZAf), Price (Zim) 280, 10. Harrington (Ier), Kaye (VSt), Kresge (VSt), Verplank (VSt), Mayfair (VSt) 281, 20. Woods (VSt) 283. Lafeber(Ned) natwee ron den uitgeschakeld met 148 slagen. t Patrick Berrevoets: „Buiten het veld ben ik een heel normale en rustige jongen. In het veld is het anders. Dan gaat er een knopje om." foto Marijke Folkertsma en toe uit. Dan moet je wel eens een klap geven j aD at heeft niks met geweld te makenalleen met corrigeren. Dat beest weegt 400 kilo en is tien keer zo sterk als ik. Je moet er wel voor zorgen dat je de baas blijft. Het voetbal is voorbij. Mijn bezwaarschrift is afgewezen. Ik heb het ook alleen opgesteld, zonder het bestuur. Die stonden toch niet achter mij. Dan weet je eigenlijk al dat je geen kans maakt. Het is alle maal zwaar klote, alsof je in een diepe put wordt gegooid." Lucky Day. 4-5-6-8-11 -15-22-23-28-30-34-35-41-44-45- 47 56-64-66-68. Toto Winnende rijtje: 2-2-1-1-1-3-1-3-1-3-1-2-1 (onder voorbehoud) Tennis Rosmalen. Ordina Open. Mannen, 380.000 euro. Eerste ronde: Schal ken (Ned/3) - Portas (Spa) 6-2 6-2, Sluiter (Ned) - Beck (Slw) 6-3 7-5, Christophe Ro- chus (Bel) - Ancic (Kro) 6-2 6-3, Carlsen (Den)-Allegro (Zwi) 6-4 6-3, Srichaphan (Tha/2) - Logtens (Ned) 6-4 4-6 6-4, Van Scheppingen (Ned) - Lopez (Spa) 3-6 6-46-3, Robredo (Spa/6) - Moser (Dui) 5-7 7-6 6-2, Vi cente (Spa) - Sanguinetti (Ita) 0-67-6 6-2. Vrouwen, 170.000 euro. Eerste ronde: Cer- vanova (Slw) - Krajicek (Ned) 6-3 6-1Matev- zic (Slv) - Srebotnik (Slv) 6-2 6-4, Barna (Dui)- Ruano Pascual (Spa) 6-1 6-0, Weingartner (Dui) - Harkleroad (VSt/7) 6-7 6-3 6-4, Toelja- ganova (Oez/6) - Krasnoroetskaja (Rus) 6-3 6-0, Back (Zim) - Nagyova (Slw) 6-3 6-2. Betaald voetbal. Nacompetitie. Poule A. FC Den Bosch - FC Zwolle 1-1 (0-0). 57. Lim- Duan 0-1,85. Schut 1-1. Scheidsrechter: Ha verkort. Aantal toeschouwers: 1893. Gele kaart: Karlsen (FC Zwolle). Helmond Sport - Go Ahead Eagles 2-0 (2-0). 20. Kantelberg 1-0, 34. Van Dinteren 2-0. Scheidsrechter: Wegereef. Aantal toe schouwers: 3990. Gele kaart: Kuiper (Go Ahead Eagles). Bijzonderheid: Scheidsrech ter Wegereef wegens enkelblessure na de rust vervangen door Van Meenen. Stand: 5 3 2 5 3 1 5 1 1 5 1 0 0 11 1 10 3 4 4 3 8- 4 7- 6 6- 9 9-11 FC Zwolle Helmond Sp Den Bosch GA Eagles Poule B Emmen - Volendam 2-0(1-0). 32. Kayis 1 - 0, 67. Broers 2-0 (strafschop). Scheids rechter: Bossen. Aantal toeschouwers: 5727. Gele kaart: Sibum (Emmen), Sal- den, T uyp (Volendam). Heracles - Excelsior 0-2 (0-01.77. Lopes 0- 1, 88. Lopes 0-2. Scheidsrechter: Van Huiten. Aantal toeschouwers: 5300. Gele kaart: Martis, Lopes, De Haan, Bastos (Excelsior). Stand: Volendam Emmen Excelsior Heracles 5 3 0 2 9 9-6 5 3 0 2 9 5-4 5 2 0 3 6 6-8 5 2 0 3 6 5-7 Egerkingen. Ronde van Zwitserland. Proloog: 1. Cancellara (Zwi) 7,1 km in 8.46,28, 2. Pereiro (Spa) 8.48,00, 3. McGee (Aus) 8.48,36, 4. Zulle (Zwi) 8.50,84, 5. Do- minguez (Spa) 8.51,63, 6. Aus (Est) 8.51,92, 7. Steinhauser (Dui) 8.52,68, 8. Lang (Dui) 8.54.12, 9. Vinokoerov (Kaz) 8.56,84, 10. Guerini (Ita) 8.57,39, 13. Ullrich (Dui) 8.58.13, 30. Knaven 9.07,17, 41. Van Bon 9.08,99,46. Hoffman 9.12,04,84. Vierhouten 9.24,23. Vilaseca. Ronde van Catalonië. Proloog, ploegentijdrit Salou-Vilaseca: 1. Once (Spa) 22,9 km in 25.32, 2. US Postal 0,03, 3. Rabobank 0.13, 4. Fassa Bortolo 0.25,5. Ibanesto 0.26,6. Telekom 0.32. Alge meen klassement: 1. Florencio (Spa) 25.32, 2. Rodriguez (Spa), 3. Vicioso (Spa), 4. Hrus ka (Tsj), 5. Andrle (Tsj), 6. Arroyo (Spa), 7. Gil (Spa), 8. White (Aus) 0.03, 9. Vandevelde (VSt), 10. Barry (VSt), 15. De Groot 0.13,18. Kroon, 100. De Jongh 1.47. Wereldranglijst. Mannen: 1. Zabel (Dui) 2091 punten, 2. Simoni (Ita) 1997, 3. Bettini (Ita) 1955,4. Rebellin (Ita) 1858, 5. Frigo (Ita) 1823, 6, Armstrong (VSt) 1797, 7. McEwen (Aus) 1530, 8. Beloki (Spa) 1444 (10), 9. He ras (Spa) 1419 (8), 10. Petacchi (Ita) 1402 (9), 11Mayo (Spa) 1341 (23), 15. Mancebo (Spa) 1169 (30), 16. Boogerd 1163,37. Freire (Spa) 723 (39), 67. Voskamp 544 (55), 102. De Jongh 448 (85), 110. Leipheimer (VSt) 432 (151), 11Ë. Knaven 422 (111), 120. Van Dijk 404 (115), 132. Schmitz 390 (122), 133. Kem na 389 (128), 157. Dekker 343 (159), 158. Lö wik 341 (134), 170. Koerts 326 (175), 182. Pronk312 (186). Zuiddorpe. Boekweitronde. 1. Richard Slabbekoorn, 2. Franpois Franse, 3, Jacques Schuit, 4. Andy de Wilde, 5. Johnny van der Klooster, 6, Patric Van Hoolandt, 7. Peter Woesterberg,8. Bart Van Speybrouck, 9. Di dier Delanoy, 10. Johan van Schaik. Spaarnwoude. Lange afstandswedstrijden. Zeeuwse deelnemers. Mannen. 2000 meter, schoolslag senioren. 20. Gino van Damme (ZCK). 1000 m. vrije slag junioren 3.10. Florian Boekhorst (ZVS). 1000 m. vrije slag junioren 1.15. Marlon van Gremberghe (ZCK). 2000 m. vrije slag senio ren. 17. Charles Potin (LUC), 26. Mark Schuuring (STV). Vrouwen. 2000 m. schoolslag senioren. 7 Anne Mortier (ZCK), 8. Eline Nijskens (ZCK). 1000 m. vrije slag jeugd 1.1. Carmen de Rid der (ZCK), 3. Tamarah Loppies (STV) 22. Saskia van Gastel (OND). 1000 m. vrije slag junioren 1. 3. Anne Pel (STV), 9. Mieke van Dort (LUC). 2000 m. vrije slag senioren. 6. Marinka Bil (STV), 14. Selena van Hoek (STV), 15. Petra Vink (ZCK). ZEIST - Afgevaardigden van prof- en amateurelubs hebben gisteravond tijdens de jaarlijkse bondsvergadering van de KNVB in Zeist hun jawoord aan een nieuw Masterplan voor de arbitrage gegeven. De bedoe ling is dat het werven, opleiden en behouden van voetbal scheidsrechters de komende drie jaar extra aandacht krijgt. Met het project is 3,7 miljoen eu ro gemoeid. De KNVB telt op dit moment nog maar 8000 scheidsrechters. Nog niet zolang geleden waren er wekelijks nog 13.000 arbiters actief. Het aantal geregistreer de scheidsrechters is niet toerei kend voor de ongeveer 30.000 voetbalduels die ieder weekein de onder de vlag van de nationa le voetbalbond worden ge speeld. Daarbij is het nationale scheidsrechterkorps ook sterk vergrijsd. Met de invoering van het masterplan wil de KNVB bereiken dat alle duels in de toe komst wel weer door een goed opgeleide arbiter worden geflo ten. Ook jongeren moeten het weer leuk vinden om te fluiten. ANP A\>: ::'i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 29