PZC 1 Afgekeurd? Ik ben nooit gekeurd! Ronnie Babijn komt op toeren Driehonderdste zege 20 Serooskerke herbeleeft legendarische bekerwedstrijd van 4 maart 1978 RUGNUMMER Derde plaats Polderman maandag 16 juni 2003 Wegrestaurant Mols blijft bij Glasgow Rangers Kevin Moeliker naar Stormvogel ut os Oppeppen Raadsleden willen MVV steunen Italiaanse Super Cup in New York Zaragoza en Albacete promoveren •ys Wereldrecord Boris Gemakkelijk Terèse van Lare wint in Nijeveen De mythe van Aduard leeft voort door Rudy Boogert SEROOSKERKE - De bakken- baarden waren geslachtofferd aan het scheermes, de navels stonden iets verder naar voren, de hoofdharen waren iets grij zer (soins zelfs afwezig) en de benen deden niet altijd meer wat het hoofd verlangde. Maar één ding was na 25 jaren onver anderd gebleven: Serooskerke is nog altijd beter dan Aduard. Voetbalclub Serooskerke her beleefde zaterdag het opmerke lijke bekeravontuur uit het sei zoen 1977/1978, dat pas in de kwartfinale strandde bij Jodan Boys. Een kwart eeuw geleden had trainer Henk Versluis, in middels 73 jaar, een elftal ge kweekt dat de schrik van de Zeeuwse velden was. Binnen drie seizoenen was 'Seroos' als een komeet omhoog geschoten van de tweede klasse afdeling naar de derde klasse KNVB. En in het debuut jaar als derdeklas ser werd slechts ternauwernood het kampioenschap gemist. Het was ook een stunt van je welste geweest. Vier keer pro motie op rijMaar met de veel- scorende voorhoede van Han Lobbezoo en de broers Riemens, het noeste middenveld van Jaap Allaart en de broers Bouterse, het robuuste verdedigingsblok van Joop Wattel, Wim Allaart, Lou Dekker en Bram Vader en met springveer Wim van Have- ren op het doel had Henk Ver sluis het wel aangedurfd in de tweede klasse. En met het be kertoernooi van 1977/1978 in het achterhoofd had Seroos vast geen gek figuur geslagen in die tweede klasse. De ene na de andere topploeg ging kopje onder in de Walcher- se aanvalsgolven. Met name op de eigen thuisbasis 'De Zand- put' waande Seroos zich onver slaanbaar. Tweedeklasser Ar- nemuiden werd in de tweede ronde met 4-3 verslagen (na een 1-3-achterstand bij rust) en ook de eersteklasser Barendrecht 1-0 in de vierde ronde) en Vites se Delft (2-1 in de zesde ronde) hadden geen antwoord op het snelle en gevarieerde aanvals- spel van de reuzendoder. Maar niet het stuntwerk tegen deze hoger spelende ploegen is in het hoofd van elke Serooskerke- naar verankerd. Nee, het abso lute ijkpunt in de clubhistorie van Serooskerke is het beker duel uit de vijfde ronde. Méér nog dan de bekerwinst in 1987 en méér nog dan de promotie naar het hoogste amateurni veau in 1990 is deze bekerwed strijd van 4 maart 1978 tegen een Groningse vierdeklasser uitgegroeid tot een mythe op Se rooskerke. Een buitenstaander zal het niks zeggen, maar noem in het dorp de naam Aduard en iedereen weet waarover het gaat. Aduard was namelijk de tegenstander van Serooskerke op die koude zaterdagmiddag in het verre Groningen. De mannen van Henk Versluis waren voor een potje voetbal nog nooit verder dan Dinteloord geweest en nu stonden ze opeens vierhonderd kilometer van huis op een veld omringd door een paardenren baan tegenover spelers met na men als Wiert, Tjalling en Wiebe. Maar gelukkig was niet alles on bekend. Toen in januari 1979 bekend werd dat Serooskerke naar het hoge noorden moest, werd meteen een ware volksver huizing gepland. De plaatselij ke middenstand zorgde voor gratis bussen, zodat iedereen die wilde (en dat waren er veel), mee kon naar Aduard. De spe lersgroep ging overigens al een dag eerder naar Groningen voor een zo optimaal mogelijke voor bereiding. Maar daar kwam niet zo veel van terecht. Serooskerke overnachtte in Aduard in een wegrestaurant genaamd Rutgers. Niet echt vijfsterrenniveau. Sterker: het onderkomen was totaal niet be rekend op de blauw-witte inva sie. De bedden vielen van ellen de bijna uit elkaar en werden gestut door bierkratten. Een deel van de selectie moest zelfs op de overloop slapen, waar niet eens gordijnen voor de ramen hingen. En als klap op de vuur GLASGOW - Michael Mols heeft zijn contract bij de Gla Rangers met één jaar verlengd. Dat heeft directeur voetbaf3 ken Martin Bain gisteren op de website van de club gem u De 32-jarige spits ging niet in op de eerste aanbieding vand club, maar bereikte alsnog een akkoord. Mols vertrok in 1 naar de Schotse kampioen, die toen onder leiding stond Dick Advocaat. Na een vliegende start met dertien doelc™' ten in vier maanden liep hij een zware knieblessure op jyi uitwedstrijd tegen Bayern München in de Champions Lea! gue. Na de operatie bereikte hij nog zelden zijn oude niveau Ink afgelopen seizoen fungeerde hij als supersub. Als wisseispele, scoorde hij veertien keer. Mols had plannen terug te lf naar FC Utrecht en werd ook in verband gebracht met overgang naar Leicester City. Volgens Bain hebben Arthur Numan en Claudio Caniggiarj club reeds verlaten. Van beide spelers liepen de contractenaf Numan ging niet in op een sterk verlaagde nieuwe aanbie ding. Bain verwacht dat Bert Konterman, Lorenzo Amoruso en Mikel Arteta de club ook zullen verlaten. ANP Jan Riemens sticht gevaar voor het doel van Aduard-keeper Wiert van der Net. pijl bleek vrijdagavond dat één van de sterspelers zoek was. Jan Riemens was onvindbaar! Aanvoerder Joop Wattel: „Jan zat in die tijd in dienst en we hadden afgesproken dat we hem onderweg in Harderwijk zou den oppikken. Maar daar stond hij niet. Toen zijn we maar door gereden." De zoekgeraakte Jan Riemens: ,,Ik was gewoon op eigen houtje naar Aduard gegaan. Ik was ook veel te vroeg. Maar ik werd gast vrij ontvangen. Ik heb zelfs van een stel supporters een rondlei ding door het dorp gekregen en toen ben ik daarna in een kroeg gaan wachten." Trainer Henk Versluis: „Ik zat echt in de rats. Eén van de spe lers die het elftal maakte, was er niet." Aanvoerder Joop Wattel: „Om een uur of elf ben ik 's gaan bel len naar een plaatselijke kroeg. 'Is daar ene Jan Riemens bij jul lie?' vroeg ik. En ja hoor, Jan zat doodleuk in het café. Om half twee 's nachts hoorde ik hem in ons wegrestaurant aankomen." Trainer Henk Versluis: „Jan had geluk dat ik hem toch opstelde. Dat deed ik alleen omdat ik zo iets niet van hem gewend was. Het was een kwestie van ver trouwen. Ik wilde aankijken hoe hij het zou doen en dan kon ik hem altijd nog wisselen." Maar de nachtelijke escapade had Jan Riemens kennelijk goed gedaan. Volgens Joop Wattel speelde de inmiddels 48-jarige flankspeler 'de sterren van de hemel'. Jan Riemens („Een kun stenaar op het veld", vond oud trainer Dick van Westen) scoor de drie keer en bereidde één doelpunt voor. Een gouden zet dus van Versluis. „Een fantastische trainer", vindt Riemens van de man die op 73-jarige leeftijd nog dage lijks zes kilometer hardloopt. „Hoe hij spelers kon oppeppen, dat was echt een belevenis. Hij riep iedereen bij elkaar en had voor iedereen individueel een praatje. Niets tactisch, maar mentaal." De peptalk had ook in Aduard effect, want Serooskerke won uiteindelijk met 1-5. Jan Rie mens scoorde drie keer, Jan Bouterse en Han Lobbezoo (wiens huidige schoondochter uit Aduard komt) elk één keer. foto Ruben Oreel Het duel in Aduard biedt nog al tijd een oceaan van verhalen. Bram Vader die bekogeld werd met eieren, Peter Louwerse die twee dagen opofferde voor een invalbeurtje van een paar minu ten en Chris Riemens die - met een contract bij Roda JC op zak - maar niet kon scoren. De anekdotes kwamen zaterdag los in Serooskerke, waar de teams van 19 7 8 elkaar 2 5 j aar na dato weer troffen. Ook in de re vanchewedstrijd was Seroos 1978 te sterk voor Aduard 1978. Pieter Houterman (op gym schoenen) maakte een halve mi nuut voor tijd de winnende 3-2, Peter Louwerse speelde bijna de hele wedstrijd, Chris Riemens scoorde nu wél en Jan Riemens was op tijd naar bed gegaan en scoorde 'slechts' één keer. IJMUIDEN - Stormvogels Telstar heeft doelman Kevin Moeliker vastgelegd. De 23 -j arige speler is op dit moment met Helmond Sport nog actief in de nacompetitie. Hij werd door NEC aan deze club verhuurd, omdat hij in Nijmegen de con. currentiestrijd verloor met Dennis Gentenaar. Bij de plo» van trainer Jan Poortvliet is Moeliker de beoogde opvolgei van Dorus de Vries, die naar ADO Den Haag is vertrokken ANP MAASTRICHT - Gemeenteraadsleden van Maastricht wille» de plaatselijke voetbalclub MVV uit eigen zak financieel steunen. De club wacht op een licentie voor het volgende sei zoen. De KNVB neemt daarover begin volgende week een be sluit. De gemeenteraad van Maastricht besloot vorige maan! op aandringen van burgemeester G. Leers niet langer meenschapsgeld in de eerstedivisieclub te steken. De pu Stadsbelangen Mestreech heeft de gemeenteraadsleden gfr vraagd op persoonlijke titel ieder 150 euro aan MW te gevat Twee sponsors hebben zich bereid verklaard om het totaalbe drag aan te vullen tot 100.000 euro. ANP ROME - De wedstrijd om de Italiaanse Super Cup tussen kampioen Juventus en bekerwinnaar AC Milan wordt op 3 augustus in New York gespeeld. De herhaling van de Cham pions League-finale staat gepland in het New York Giants Stadium. De directie van de Italiaanse competitie Serie Awil met een wedstrijd buiten Italië propaganda maken voordeli ga. Vorig jaar werd het duel in Libië gespeeld. DPA MADRID - Zaragoza en Albacete keren terug in de hoogs divisie van Spanje. Beide clubs promoveerden zaterdag,zon der zelf te spelen. De nederlaag van Levante, tegen Fenol, bracht de beslissing. Levante was de enige die Zaragoza of Al bacete nog uit de topdrie kon houden. De eerste drie ploegen promoveren. Murcia, de lijstaanvoerder van de tweede divisie, is al enkele weken zeker van de stap naar de Primera Division. RTR door Leon ten Voorde Kurt van de Paar kon vrijdag zijn ogen niet geloven toen hij tele tekst zag. 'Van de Paar niet door de keuring bij Den Haag.' „Onzin! Ik ben helemaal niet gekeurd", zegt hij na een driedaags bezoek aan Turkije, waar de middenvelder van FC Twente het afgelopen weekeinde zijn handte kening zette onder een driejarig con tract bij Trabzonspor. Hij is na een weekendje Turkije net te rug in het Vlaamse land. Het bezoek heeft hem goed gedaan en ook het no dige opgeleverd. „En ja", zegt hij met een vleugje cynisme, „ik ben bij Trab zonspor zonder problemen door de keuring gekomen. En ik ben nota bene getest door de clubarts van Besiktas. Hij heeft mijn knie grondig bekeken. En uiteraard was er niets aan de hand.Kurt van de Paar is oprecht blij met zijn nieuwe werkgever in het voetbalmaffe Turkije. Dat neemt niet weg dat hij zwaar teleurgesteld is in de handelwijze van ADO Den Haag, dat afgelopen vrijdag bekendmaakte dat Van de Paar niet naar de promo vendus komt, omdat hij niet door de medische keuring was gekomen. „Dat verhaal slaat helemaal nergens op, want ik ben helemaal nooit gekeurd bij Den Haag", vertelt hij. „Ik was dan ook enorm verbaasd toen ze met dit verhaal naar buiten kwamen. Het is enorm opgeblazen en waarom? Ik zou het niet weten." De obstakels in de onderhandelingen ontstonden toen Van de Paar zijn me disch dossier opstuurde naar Den Haag. „En daarin stond dus dat ik vier jaar geleden ben geopereerd aan mijn meniscus", zegt Van de Paar. „Maar dat was geen nieuws. Dat weet ieder een, toch? Toen men dat echter las, wilde Den Haag opeens over nieuwe voorwaarden praten, omdat men zo genaamd geen enkel risico wilde lo pen. Nou, daar trapte ik dus niet in. Ik Andy Roddick sloeg zaterdag een opslag met een snelheid van 149 mijl per uur, 238,4 kilometer. Dat be tekende een evenaring van het we reldrecord dat sinds vijf jaar op naam staat van Greg Rusedski. Roddick sloeg zijn opslag in het begin van de tweede set tegen Andre Agassi in de halve finale van Queen's. De Amerikaan sloeg 27 aces in de drieset ter, 6-1 6-7 (5) 7-6 (6), tegen de num mer één van de wereld. Het was zijn eerste overwinning op Agassi in vijf ontmoetingen. heb na die blessure drie jaar lang zon der problemen gespeeld. Ook Vier hout (voormalig clubarts bij FC Twente) snapte niets van de houding van Den Haag. Ik heb toen gezegd: ik kom alleen op de voorwaarden zoals we die in eerste instantie hebben afge sproken, anders gaat het niet door. Zo is het dus gegaan. Daarom was ik zo verbaasd dat de club vervolgens naar buiten bracht dat ik niet door de keu ring was gekomen, want ik ben nota bene niet eens gekeurd!Gelukkig voor hem was er nog een vangnet, het Turkse Trabzonspor, de club die hij eerder nog afwees ten faveure van de kampioen van de eerste divisie. „Ach teraf ben ik blij dat het Trabzonspor is geworden en niet ADO Den Haag." Die woorden staan haaks op zijn uit latingen van enkele weken geleden toen hij meldde, dat hij in verband met de zwangerschap van zijn vrien din heel bewust voor een Nederlandse club had gekozen. „Maar ik ben het afgelopen weekeinde in Trabzon ge weest en ik moet zeggen dat de club de zaken uitstekend voor elkaar heeft. Ik heb een huis uitgezocht in een villa wijk in Trabzon zelf en daar zijn de leefomstandigheden uitstekend." Van de Paar komt in Turkije niet bij zomaar een clubje terecht. Trabzons por - afgelopen seizoen zevende in de competitie en winnaar van de beker - koestert grote ambities. „Men wil vol gend seizoen kampioen worden en in de Champions League spelen", aldus Van de Paar. „De club wil ook nog meer Belgische en Nederlandse spe lers halen. Zo zoeken ze nog een links back. Ik heb ze de naam van mijn vriend Jeroen Heubach al doorgege ven..." Boris Becker moet zich binnenkort weer bij de rechter melden. De Duitse ex-tennisprof (35) heeft een claim van 1,5 miljoen euro gekregen in de juridische afwikkeling van het faillissement van een Duits internet bedrijf. Dat meldde het Duitse week blad Focus zaterdag. De tennislegen- de was de grootste investeerder in het internetbedrijf Sportgate en zou in ju li 2000 een document hebben onderte kend waarin hij verklaart garant te staan voor de eventuele verliezen, tot een bedrag van 1,5 miljoen euro. Het bedrijf ging echter al na drie maanden failliet. Volgens een woordvoerder van het parket van München moet Becker op 18 september voor de recht bank verschijnen. De drievoudig Wimbledonkampioen stond amper een jaar geleden voor het laatst voor de rechter. Toen werd hij wegens be lastingontduiking tot twee jaar voor waardelijke celstraf veroordeeld. Pitcher Roger 'The Rocket' Clemens heeft de driehon derdste overwinning in zijn carrière behaald. Met de New York Yankees versloeg hij de St. Louis Cardinals met 5-2. Clemens is de 21e pitcher in de honkbalgeschiedenis die de grens van driehonderd slecht. Zijn idool Nolan Ryan was dertien jaar geleden, in 1990, de laatste. De veertigja rige honkballer gaf het jubileum extra glans door als derde werper ooit de grens van 4000 strike-outs (met drieslag uit) te passeren. Alleen Ryan (5714) en Steve Carlton (4136) haalden er meer. De 55.214 f« nc in hpt afg( laden Yankee Stadium gaven Clemens een minutenlange staande ovatie. foto Anthony Causi/EPA De Amerikaanse golfer Hale Irwin nam afgelopen dagen voor de 33e opeenvolgende keer deel aan de US Open. Zijn 33e deelname verliep echter niet zo gelukkig. De 58-jarige speler (de oudste deelnemer in het veld) moest halverwege de eer ste ronde al afhaken met rug problemen en keerde niet meer terug. Daardoor bleef Irwin, die al sinds 1968 professional is, op drie US Open-zeges staan (in 1974, 1979 en 1990 behaald). Nog altijd het meeste van alle 156 spelers die dit jaar aan de start stonden. door Sjaak Sinke HELLEVOETSLUIS - Na zijn overwinning van vorige week in Frankrijk heeft Ronnie Babijn de smaak te pakken. De Terneu- zenaar won zaterdag voor de derde achtereenvolgende keer de Lyondell-triatlon van Helle- voetsluis. Door deze overwin ning blijft hij op koers om voor de derde maal het Ironman tri atlon wetsuitcircuit op zijn naam te schrijven. Bij het zwemmen in het Kanaal door Voorne ging Babijn er als een speer vandoor om na 1500 meter met een flinke voor sprong aan de 40 kilometer fiet sen te beginnen. Tegenstander Carlo van den Bergh uit Capelle aan de IJssel was na de wed strijd een en al lof over het zwemmen van Babijn. „Het eni ge dat we na de start nog van Ba bijn hebben gezien, was een schuimspoor dat steeds verder van ons vandaan kwam te lig gen." „Op de fiets ging het super", vertelde Babijn. „Ik heb steeds tussen de veertig en de vijfen veertig kilometer per uur gere den." Bij de wissel op voetbal veld De Vlotbrug was de voorsprong van Babijn op Carlo van den Bergh en Remy Keijzer opgelopen tot zo'n vier minuten. Zonder tegenstand van beteke nis liep Babijn dan ook een ge wonnen race, om na 1 uur en 52 minuten en 43 seconden voor de derde maal deze triatlon win nend af te sluiten. Volgende week zoekt Babijn zijn heil weer in Frankrijk waar hij deelneemt aan een triatlon in Duinkerken. De tweede plaats ging verras send naar veteraan Rob van Zanten. Hij werd vorige maand al winnaar van de halve triatlon van Kruiningen waar Babijn nog genoegen moest nemen met de derde plaats. Van Zanten wist met zijn korte snelle pasjes zo veel snelheid te maken dat Van de Berg en Keijzer het na kijken hadden. Anton Mol (Oud-Beijerland) pakte de vijf de plaats voor clubgenoot Erik Peeman uit Sommelsdijk. Cindy Brussé uit Rotterdam, die afgelopen winter zes wedstrij den voor het Timex-zwemloop- circuit won, was ook in Helle- voetsluis de sterkste bij de vrouwen. Met een tijd van 2 uur 12 minuten en 19 seconden bleef ze de Schiedamse vrouwen Son- ja Jansen en Joke Ritman ge- Joor DE! ring Kor aar ;rot Dve 11 kme strek jaar. «eno bene noet initi: c mm a I Taai love in 19 rat ophi neke :9e i leru| door tenn vind icisd éénc mud makkelijk voor. Op de achtste triatlon was Jeroen KorperS' hoek uit Spijkenisse de snelste, waardoor hij aan de leiding komt van het Ironman wetsuit triatloncircuit. Korpershoek nam namelijk al aan alle drie de wedstrijden deel. Ronnie Babijn staat nu nog op de vijftiende plaats, waarmee hij het veld aanvoert van atleten die nog maar twee wedstrijden achter hun naam hebben staan. Katja Botman (Middelburg) werd derde overall bij de vrou wen op de achtste triatlon en was daarmee de snelste in de ca tegorie Dl 8. NIJEVEEN - Terèse van Larf uit Sluis wist in het Friese Nije veen bij de vrouwen veteranen de vierde wedstrijd van het na tionale mastercircuit te winnen, Van Lare kwam na 1325 meter zwemmen, 44 kilometer fietsen en 10 kilometer lopen als eerste over de finish. De overallwinst bij de vrouwen ging naar Sione Jongstra, die tijdens het WK in mei op Ibiza nog het brons pakte. Haar win nende tijd was 2 uur 3 minuten en 56 seconden. Van Lare kwam als zesde en derde veterane uit het water met slechts 1 minuut en 35 seconden achterstand op ex-topzwemster Yvonne Leek. Tijdens het fietsonderdeel ging de Sluise veterane over alles en iedereen van haar categorie heen om in 2.19.47 de finishte bereiken. In het overall vrou wenklassement eindigde achter Jongstra en Esther de Vries (2.15.46) als derde. Yvonne Leek werd vierde en tweede ve terane in 2.24.17. GIPPINGEN - Arnold Polder man is zaterdag als derde gedn digd in een Europacupwe strijd tijdrijden voor tandenisin het Zwitserse Gippingen. Een dag eerder finishte de visu eel gehandicapte wielrenner ui Axel samen met zijn voorrij e Bert Rijps op een heuvelachtig parkoers als vijfde in een cri c rium over negen kilometer, wedstrijd in Gippingen gold au laatste testcase voor de Bonae van Polen, die op 25 juni begin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 34