PZC
18
Eindhovense wielrenner schittert in Dauphiné Libéré
Wereldrecord Komornikov
Twee keer brons Niek'de Ridder
Dieleman in wereldbekerwedstrijd
Rietveld tweede in duatlon
De Goffau net naast podium
Tweede plaats D-jongens AV'56
uitslagen
maandag 16 juni 2003
Knokken
Basketbal
Wielinga is geknipt voor
de Tour
Remmert Wielinga komt uitgeput over de finish.
foto Tim deWaele/GPD
door Ad Pertijs
GRENOBLE - Remmert Wielin
ga kreeg gistermorgen, voor de
start van slotetappe van de
Dauphiné Libéré, van ploeglei
der Theo de Rooij te horen dat
hij is toegevoegd aan de prese
lectie van Rabobank voor de ko
mende Tour de France. Als ver
vanger van Erik Dekker.
„Laat die Tour nu maar komen
ook zei de 2 5 -j arige Eindhove
naar. Hij smeerde wat extra
zonnebrandcreme op zijn ge
voelige gelaat en reed vervol
gens een slotrit, die vriend en
vijand in extase bracht. Op de
slotcols kon hij lange tijd (voor
kopman Leipheimer uit) het
tempo van de latere eindwin
naar Lance Armstrong volgen.
„Dit is er één"jubelde De Rooij
„Dit is de dag van mijn leven",
antwoordde de zwaar nahijgen
de Wielinga, die via de achtste
plek klom naar de twaalfde
plaats in het eindklassement.
Zonder een inschattingsfout op
zaterdag was hij in de toptien
geëindigd.
Na gisteren lijkt niemand bij
Rabobank nog om Remmert
Wielinga heen te kunnen bij het
invullen van de negen namen
voor de Tour. De Rooij houdt
nog even een slag om de arm,
maar dat hij vandaag op de weg
naar huis, tussen Joinville en
Saint-Dizier met Wielinga nog
even de ploegentijdrit gaat ver
kennen, zegt genoeg. De Rooij:
„We formeren in principe de
beste ploeg. Los van Nederland
se sentimenten." Lachend: „Ik
begrijp dat iedereen in Neder
land nu wil dat hij de Tour rijdt.
Nieuwe naam, nieuwe verhalen.
We zullen er dus toch rekening
mee moeten houden."
Daarmee heeft de carrière van
Wielinga jongensboekachtige
trekjes gekregen. Als amateur
bij Rabobank kon hij twee jaar
geleden de overstap naar de
profs net niet maken. Hij koos -
heel dapper - voor een kleine
Italiaanse tweede-divisieploeg,
De Nardi. Afgelopen winter
kreeg de eenzame doorzetter bij
Rabobank alsnog zijn kans tus
sen de grote jongens.
Begin dit jaar won hij twee etap
pes in Mallorca en de Ruta del
Sol. „Ik wilde me vervolgens la
ten zien in de Waalse klassie
kers, maar een knieblessure
stuurde alles in de war", kijkt
hij terug op die periode. Ook bij
zijn rentree in Amerika speelde
de knie weer op. „Reden waar
om hij nooit in beeld was voor de
preselectie van de Tour", aldus
De Rooij.
De ommekeer kwam in mei.
Wielinga mocht met de Tourjon-
gens mee naar Frankrijk om
daar enkele ritten te verkennen.
De Rooij: „De bedoeling was dat
hij zich daarmee zou voorberei
den op de Dauphiné Libéré.
Meer niet." Wielinga liet even
wel zien wat hij in Italië had ge
leerd: knokken voor je plekkie.
Een goede tijdrit en met de bes
ten mee durven klimmen.
De man die het hoogtegebergte
tot voor de 'Dauphiné' slechts
kende van training en televisie,
leidde zaterdag zowaar de dans
op de Galibier, straks ook weer
het dak van de Tour. Op de vraag
hoe hoog de Galibier was ge
weest, antwoordde Wielinga ge
vat met: „Ik heb alleen gezien
hoe diep de afgronden waren."
Voor alle duidelijkheid: Rem
mert is geen geboren daler. „En
dat is zonde als je zo goed kunt
klimmen", weet ploegmaat Jan
Boven. Wielinga: „Bij De Nardi
heb ik me op dat gebied flink
verbeterd. Omdat ik daar in Ita
lië ook veel moest dalen." Zater
dag ging het evenwel mis. „Ik
had de hele klim op kop gereden
voor Levi Leipheimer. De tegen
wind maakte het extra zwaar.
Na de top maakte ik de fout me
even uit te laten zakken. Ik
kwam terecht achter wat jon
gens, die foutjes maakten. We
verloren contact met de eersten
en daarna ging ik ook zelf in
schattingsfoutjes maken. Ver
volgens zit je niet lekker meer op
je fiets. Vooral dat laatste rechte
stuk vanaf de Lautaret was be
angstigend."
Volgens Leipheimer heeft Wie
linga de potentie een goede
Tour-renner te worden. „Hij
moet alleen nog wat zwakkere
punten zien te verbeteren." Gis
teren pakte hij, na een gesprek
met De Rooij het dalen alvast
aan. Op de voorlaatste col (Du
Coq) was hij de enige die terug
reed naar het kwartet Arm
strong, Mayo, Mercado, Mo-
reau. Een kwartet dat achter
een vroege kopgroep aanjoeg.
Wielinga loste onder de top na
een versnelling van Mayo. In de
afdaling verloor hij evenwel
niet veel terrein. Hij bleek zelfs
het spoor van rasdaler Millar te
kunnen volgen. „Ik heb van
mijn leven nog nooit zo gedaald.
Gisteren was ik de schlemiel,
vandaag laat ik zien dat ik ook
in het dalen mijn mannetje sta."
Alsof hij hoogstpersoonlijk zelf
het laatste obstakel naar de
Tour had weggenomen.
Kortom, De Rooij heeft er een
probleem bij. „Maar liever dit
soort problemen dan dat er al
lerlei jongens geblesseerd of
ziek afhaken, waardoor de se
lectie zich vanzelf maakt",
vindt de ploegleider. Vier man
zijn zeker van hun plekkie in de
Tour: kopman Leipheimer, Boo-
gerd, Freire en Wauters. Wielin
ga strijdt met Engels, De Groot,
De Jongh, Rasmussen, Nier-
mann, Lotz, Zberg en Hunter
om de laatste vijf startnum
mers.
Wielinga ruikt zijn kans. „Ik
bang voor de hoge verwachtin
gen? Nou nee. Ik ben straks geen
kopman. Nu ik er zo dicht bij
ben, wil ik hem rijden ook. Ik zie
er niet tegen op om drie weken te
moeten koersen. De Tour is de
best denkbare leerschool. Ik
hoop dus dat de keuze op mij
valt." GPD
DRACHTEN - Niek de Ridder was de grote man uit de Zeeuw
se zwemploeg bij de nationale junioren-zomerkampioen-
schappen in Drachten. De vijftienjarige zwemmer van ZC
Koewacht sleepte tweemaal brons in de wacht: op de 100 en
200 meter vlinderslag bij de jongens junioren 3. Behalve zijn
twee bronzen plaatsen behaalde De Ridder nog vijf toptien
klasseringen.
VLISSINGEN - Mirjam Dieleman reist op 23 juni af naar het
Canadese Mount St. Anne voor haar derde mountainbike we
reldbekerwedstrijd. De Vlissingse is op grond van haar goede
prestaties in de vorige wereldbekers en de Europabeker (der
de in het tussenklassement) geselecteerd door bondscoach
Leo van Zeeland. Vanwege haar afvaardiging en de komende
Europacup-wedstrijd in Groesbeek (zondag 22 juni) kan Di
eleman niet deelnemen aan de Ster van Walcheren.
DEDEMSVAART - Na zijn geslaagde optreden in de duatlon
van Souburg heeft Aart Rietveld uit 's-Gravenpolder de
tweede plaats behaald in een duatlon te Dedemsvaart. In de
eerste run over tien kilometer lag Rietveld nog op kop met een
minuut voorsprong op Wout Graafmans en Nederlands kam
pioen Arie Reurink. Op de fiets miste Rietveld, langdurig uit
geschakeld door een blessure, nog wat kracht en werd hij
voorbijgestoken door eerst Wout Graafmans en wat later door
Arie Reurink. In de afsluitende run kon Rietveld nog wel
Graafmans achterhalen maar de kleine twee minuten achter
stand op Reurink waren in de vijf kilometer lopen niet meer
goed te maken.
GOIRLE - Kees de Goffau uit Rilland is bij de vijfde skeeler
wedstrijd voor de skatefreak-competitie in Goirle op de vier
de plaats geëindigd. Er waren 50 deelnemers. De Goffau pro
beerde een keer te ontsnappen en kreeg Theo Selman (Driel)
en de Belg Gunther van de Hoogten mee. Enkele ronden later
sloten Micha Vendel (Weert) en de Belgische kampioene San
dra Maes aan. Dankzij het afstopwerk van Leo Janse en Jaap
Nieuwenhuize kon de voorsprong oplopen tot ruim een mi
nuut. Uitlooppogingen van De Goffau en Selman om de sprint
te ontlopen liepen hierna op niets uit, waardoor de zege uit
eindelijk naar de Belg Gunther van de Hoogten ging. Leo Jan-
se pakte nog flink wat punten door op de zesde plaats te f inis-
hen voor Jaap Nieuwhuize die zich net binnen de toptien reed.
TERNEUZEN - De jongens D-ploeg van de Goese atletiek
vereniging AV'56 legde tijdens de gebiedsfinale van de lande
lijke CD-competitie in de tweede klasse beslag op een tweede
plaats. De goede prestatie kwamen tot stand via Danny Gou-
looze (11,62 meter bij het kogelstoten en 23,66 meter bij het
discuswerpen), Alex Zwolle, Steven Nuytinck (hij won het
hoogspringen en de 80 meter horden) en Jacco de Kok. Atledo
werd eerste (4148 punten). Bij de meisjes-D was RKHAV, met
een uitblinkersrol voor Samantha Lernout, de beste Zeeuwse
formatie met een vijfde plaats. Delta Sport eindigde zevende.
Zowel bij de jongens als meisjes C konden de Zeeuwse verte
genwoordigers geen potten breken. AV'56 werd bij de meisjes
vierde. Delta Sport eindigde als vijfde. Bij de meisjes C kwam
AV'56 met een zesde plaats thuis.
Gotha (Dui). Schlossmeeting. Vrouwen, ko
gelstoten: I.Kumbernuss(Dui) 19,49 meter,
2. Kleinert (Dui) 18,88, 3. Tunks-Koeman
(Nea, AAC) 18,68.
Heinenoord. Beneviarun 10 km. Mannen,
H20: 1. Valentin (Kenia) 28.33, 2. Barnabas
(Kenia) 30.17, 3. Said Ayada (Marokko)
30.19. H40: 11. Rinus Witte (Dynamica)
37.57, H50: 2. John Geuquierre (Dynamica)
41.53. H60: 2. Adri Noordijke (Zierikzee)
44.53. Vrouwen: Suzan Geschipre (Middel
burg) 48.39.
Oudelande. EPZ loop. 10 km. Mannen, H20:
1. Niels Koole (Dynamica) 33.40,-2-,'Franky
Beljaars (Dynamica) 34.18, 3. Nitin Klap-
wijhk (Leiden Atletiek) 36.17, 4. Fred Ros-
sum (LPK) 37.53,5. Edwin de Leeuw (AV'56)
38.43. H40: 1. Rachid Guigui (AV'56) 34.05,
2. Wilko de Vos (AV'56) 35.38, 4. Jóhan de
Vlieger (Dynamica) 37.32, 5. Jan Guiljam
(AV'56) 37.48. H50:1Eddy Sm it Delta Sport
37.11,2. Theo den Herder (AV'56) 37.56,3.
John Overweel (Dynamica) 39.46. H60: 1.
Gilles Bosman (Thor) 46.41
Vrouwen, D20:1Chantal Koole (Dynamica)
42.36, 2. Bianca van Vuuren (AV'56) 44.40.
D35: 1. Sjaan Maartense (AV'56) 41.31, 2.
Huquette Declercq (Dynamica) 45.57, 3.
Greetje Smit (Dynamica) 47.15.
Trimmers. Mannen: 1. Kevin de Pagter
(Westkapelle) 40.32,2. Giel Joziasse (Goes)
42. 11, 3. Johan Gunter (Sint Annaland)
43.01Vrouwen: 1Dorein Coomans (Aagte-
kerke)52.11.
Zierikzee. Ir Knaap pupillencompetitie.
Meerkamp (40m, ver, balwerpen). Jongens
C: I.Tom van den Berg (Dynamica) 1441,2.
WouterThomas (Wielingen) 1200,3. Tijmen
Kort (Delta Sport) 1078. Jongens B. Meer
kamp (40m, hoog, balwerpen): 1. Tommy
Staal (Delta Sport) 1183, 2. Patrick Elferink
(Delta Sport) 1108, 3. Giel Nijkerk (Spado)
1094. Jongens A1, meerkamp (60m, hoog,
kogel): 1. Jordy Calje (Dynamica) 1455, 2.
Joeri van der Hooft (Wielingen) 1425,3. Jur-
gen Thomas (Wielingen) 1301.
Jongens A2:1. Jan Willem Roelse (Dynami
ca) 1583,2. Marvin de Groot (Spado) 1557,3.
Niek den Exter (Scheldesport) 1528.
Meisjes C, meerkamp I40m, ver, balwerpen
1. Ailleen Blommaert (Delta Sport) 1123,2.
Aisla de Mayer (Belgie) 837, 3. Nathalie
Thoolen (Spado) 822.
Meisjes B, meerkamp (40m, ver, kogel): 1.
Sharisse Dutrieux (Spado) 1255, 2. Anna
Wientjes (Spado) 1123, 3. Laura Wientjes
(Spado) 1106, 4. Dominaque Reale (Schel
desport) 1084.
Meisjes A1, meerkamp (60m, ver, balwer
pen): 1. Iris Pieters (AV'56) 1291, 2. Linda
Prop (Spado) 1259,3. Jhemilla Seitte (Dyna
mica) 1235.
Meisjes A2, meerkamp (60m, hoog, balwer
pen): 1. Manon Verlinden (Spado) 1583, 2.
Evelien Klundert (Spado) 1553, 3. Milou
Schoonen (Spado) 1488, 4. Esther Platt-
eeuw (Scheldesport) 1478.
Terneuzen. Gebiedsfinales CD competitie.
Meisjes-D: 60 meter: Samantha Lernout
(RKHAV) 8,60, Danielle Elfrink (Delta Sport)
9,05, Bianca Wagenaar (RKHAV) 9,14.1000
meter: Samantha Lernout 3.14,46, Nicky de
Looze (Delta sport) 3.34,93, Willianne Schot
(Delta Sport) 3.47,28. 60 meter horden: Nic
ky de Looze 11,81, Anne van der Meer (RKH
AV) 12,31, Mariska van Keulen (Delta Sport)
12,86, Lotte Baauw (RKHAV) 13,67. Hoog:
Evianne van de Zande (Delta Sport) 1,50, Ce
cile van Leest (RKHAV) 1,35. Ver: Evianne
van de Zande 4,29, Cecile van Leest 4,10. Ko
gel: Annelies Baauw (RKHAV) 11,13, Daniël
Ie Elfrink 9,39. Speer: Willianne Schot 20,60,
Annelies Baauw 19,21. 4x60 meter: RKHAV
34.54, Delta Sport 34,83. Meisjes C: 80 me
ter: Dewi Krajenbrink 10,91, Mariska van
Fraassen (beiden AV'56) 11,20.1000 meter:
Esther Vermue 3.03,07, Nadine de Wilde
(beiden AV56) 3.17,29. 80 meter horden:
Lindy Mans (AV'56) 14,10. Hoog: Lindy
Mans 1,40. Ver: Madeion Dekker (AV'56)
4.69. Kogel: Mariska van Fraassen 7,00. Dis
cus: Madeion Dekker 19,79. Speer: Jasmijn
den Herder (AV'56) 20,00. 4x80 meter:
AV'56 41,86.
Jongens D: 80 meter: Alex Zwolle 11,65
(AV'56), Glenn Luitwieler 11,66, Duster van
Benthem (beiden Dynamica) 12,23. 1000
meter: Ferdi de Jong (AV'56) 3.18,89, Stefan
Schoenmaker (Dynamica) 3.27,27, Jacco de
Kok (AV'56) 3.55,73. 80 meter horden: Ste
ven Nuytinck (AV56) 14,33, Stefan Schoen
maker 16,22, Glenn Luitwieler 16,22. Hoog:
Steven Nuytinck 1,40, Yoël Manahutu (Dy
namica) 1,25. Ver: Maurits Maljaars (Dyna
mica) 4,48, Alex Zwolle 4,32. Kogel: Danny
Goulooze (AV'56) 11,62, Maurits Maljaars
8,57. Discus: Danny Goulooze 23,66, Yoël
Manahutu 17,83. 4x80 meter: AV'56 44,76,
Dynamica 46,56. Jongens C: 100 meter:
Paul van Nieuwenhuyze (Delta Sport) 12,32,
Harry Lavooy (AV'56) 12,47, Rinse Pieters
(AV'56) 12,60. 800 meter: Menno Tanis
(AV'56) 2.28,18, Sander Mes (Delta Sport)
2.31,88, Wout Remijn (AV'56) 2.36,20. 100
meter horden: Pim Abbink (AV'56) 15,58,
Sander Mes 16,61. Hoog: Pim Ubbink 1,55,
Martin Tichem (Delta Sport) 1,40. Ver: Paul
van Nieuwenhuyze 5,28, Rinse Pieters 5,14.
Kogel: Rens Geelhoed (AV'56) 10,16, Martin
Tichem 8,55. Discus: Rens Geelhoed 27,92,
Raymond Elfrink 27,76. Speer: Harry La
vooy 32,42, Raymond Elfrink 30,40. 4x100
meter: AV'56 50,31, Delta Sport 52,09.
Eindstanden: Meisjes D: 1. Spado 4281 ptn,
2. Achilles4182,3. Papendrecht4155.5. RK
HAV 3963,7. Delta Sport 3879. Meisjes C: 1.
Achilles 5380 ptr, 2. ACW66 5003, 3.
Typhoon 4828,6. AV'56 4558. Jongens D: 1
Atledo 4148, 2. AV'56 4079 4079, 3. ACW66
3924.5. Dynamica 3473. Jongens C: 1. Spirit
5642,2. Papendrecht 5575,3. Achilles 5536,
4. AV'56 5513,5. Delta Sport 5142.
race: 1. Vermeulen (Aus) Honda 37.21,429,
2. Van den Goorbergh (Ned) Yamaha
12,157,3. Muggeridge (Aus) Honda 14,223.
Stand WK (na zes van de elf races): 1. Ver
meulen 131,2, Van den Goorbergh 84,3. Fu-
jiwara (Jap) Suzuki 76.
Autosport
Dammen
Steenwijk. NK sneldammen. Mannen, eind
stand: 1. Van Berkel 15, 2. Van de Wetering
13,3. Moser en Knipper 9.
Vrouwen, eindstand: 1. Chub 19, 2. Hoek
man 16,3. Kamisjleeva 14.
Motorsport
Barcelona. WK wegraces, GP Catalonië. 125
cc: 1. Pedrosa (Spa) Honda 103,994 km in
41.16,672 (151,161 km/uur), 2. Luthi (Zwi)
Honda 41.16,809,3. De Angelis (SMa) Apri-
lia 41.16,987.
Stand WK na 6 van de 16 races: 1. Pedrosa
116 punten, 2. Cecchinello (Ita) Aprilia 91,3.
Jenkner73.
250 cc: 1. De Puniet (Fra) Aprilia 108,721 km
in 41.59,893 (155,322 km/uur), 2. Fonsi Nieto
(Spa) Aprilia 42.00,137,3. West (Aus) Aprilia
42.02,534,18. Van de Lagemaat (Ned) Hon
da, op 1 ronde.
MotoGP: 1. Loris Capirossi (Ita) Ducati
118,175 km in 44.21,758 (159,830 km/uur), 2.
Rossi (Ita) Honda op 3,075,3. Gibernau (Spa
Honda 4,344.
Silverstone (Eng). WK Supersport. Zesde
Montreal. Formule 1, Grote Prijs van Cana
da. 1. Michael Schumacher (Dui) Ferrari
1.31.13,591 (200,773 km/uur), 2. Ralf Schu
macher (Dui) Williams BMW 0,700,3. Mon-
toya (Col) Williams BMW 1,300, 4. Alonso
(Spa) Renault 4,400,5. Barrichello (Bra) Fer
rari 1.04,200, 6. Raikkönen (Fin) McLaren
Mercedes 1.10,500,7. Webber (Aus) Jaguar,
8. Panis (Fra) Toyota 1 ronde, 9. Verstappen
(Ned) Minardi 2 ronden, 10. Pizzonia (Bra)
Jaguar 3 ronden.
Stand WK: 1. M. Schumacher 54 punten, 2.
Raikkönen 51, 3. Alonso 34, 4. R. Schuma
cher 33, 5. Montoya31, 6. Barrichello 31.
Teams: 1. Ferrari 85, 2. McLaren Mercedes
76,3. Williams BMW 64.
Le Mans. 24 uur: 1. Smith/Capello/Kristen-
sen (GBr/lta/Den) Bentley 377 ronden,
5146,050 kilometer, 2. Brabham/Herbert-
/Blundell (Aus/GBr/GBr) Bentley op 2 ron
den, 3. Pirro/Johansson/Lehto (Ita/Zwe/Fin)
Champion Racing Audi 5 ronden, 4.
Ara/Werner/Magnussen (Jap/Dui/Den) Au
di Sport Japan 7 ronden, 5. Jeanette/Papis-
Beretta (VSt/lta/Mon) JMLTeam Panoz, 17
ronden, 6. Lammers/Bosch/Wallace (Ned-
/Ned/GBr) Racing For Holland Dome Judd
17 ronden, 10. Kox/Davies/Enge (Ned/G-
Br/Tsj) Veloxcq Prodrive 41 ronden.
East Rutherford. NBA, finale play-offs. New
Jersey Nets-San Antonio Spurs 83-93.
Stand best-of-seven series: 2-3.
Vrouwen. Bekerfinale: BV Souburg-BC Vlis-
singen 2 57-60.
Cannes. CSI. Grote Prijs, na barrage: I.John
Whitaker (GBr) Lord Z 0-37,11, 2. Wim
Schroder (Ned) W+Eurocommerce Mon
treal 0-37,32,3. Bourdy (Fra) Eve des Etisses
0-39,12, 4. Skelton (GBr) Arko III 4-38,56, 5.
Melliger (Zwi) Gold du Thalus 4-40,33; zon
der barrage: 11. Tops/Grande Dame 4-
85,75,13. Raymakers/Van Schijndel'sKris4-
86,94.
Jachtspringen: 1. Twomey (ler) Give me Re
mus 60,88, 2. Ariani (Bra) Equibox Caetano
61,12,3. Godignon (Fra) Ecolit 61,21,4. Ray
makers/Van Schijndel's Patrick 61,28, 6.
Gerco Schröder/Eurocommerce Fortaleza
62,00, 16. Wim Schröder/Eurocommerce
Manchester 66,28.
Nijmegen. NK dressuur. Kür op muziek, der
de onderdeel: 1Van Grunsven/Gestion Sa-
linero84,76,2. Teeuwissen/Gestion Goliath
81,84,3. Bontje/Gestion Silvano 80,08,4. Ti
neke Bartels/Broere Jazz 77,76, 5. Gal/Ge-
stion Lingh 76,34,6. Falandt/Jarwo 76,24.
Eindstand: 1. Van Grunsven 237,18, 2.
Teeuwissen 231,20, 3. Bontje 230,21, 4. Fa-
landt 217,66, 5. Gademann/Gestion Jup
217,18,6. Tineke Bartels 216,66.
Hulst. Concours hippique ruiterclub Hulst.
Springen klasse ZZ: 1. Ilyo de Loos, Nadir
(Hulst) 4/83.79; 2. Luc Cornelissens, Prins
Forever (Hulst) 16/87.42. Z: 1. Carolein van
de Plasse, Delta Mossel Oase (Z-Bev.)
4/84.13; 2. Ilyo de Loos, Valk's Kassandra,
4/81.36; 3. Stieven van Bunder, Tequilja
(Sint Gilles) 8/90.21. M: 1. Ingrid JaKobsen,
Leila Luca (Weelr.) 0/0/51.59; 2. Maarten
Weemaes, Never Ways (Meerdonk)
0/7/54.19; 3. Josee de Vetter, Markus (Hei
kant) 4/71.26. L: 1. Nadine Doosjen, Hype
rion (Oranjer.) 0/0/42.36; 2. Ilyo de Loos,
Nadja, 0/0/51.37; 3. Ilse de Coen, Xina (Ant
werpen) 0/4/39.45.
Pony's klasse Z cat. D: Pim van Eyzeren,
Nobby BB (Weelr.) 4/67.97. M cat. D: 1. Wil-
ma Stouten, Stouten's Jumper (Weelr.)
0/71 32. M cat. C: 1Stefanie de Smedt, Swif-
ty (Kieldrecht) 0/0/42.08. L cat. DE: 1. Daan
de Cleene, Wendy (Verrebroek) 0/0./47.70. L
cat. C: 1. Zoe Visser, Lucky van de Zonne-
hoeve (Biezenr.) 5/82.50. Lcat. AB: 1. Stefa
nie de Smedt, Bo ter Vincke, 0/0/40.82.
Dressuur klasse Z2:1Laura Broodman, Go-
bert (Haringr.) 183; 2. Ingeborg van Zeele,
Orlando (Zwinr.) 179; 3. Marjolein van
Kerckhoven, Kingston H (Honteruiter) 177.
Z1:1. Bianca Kors, Orayen (Oranjer.) 185; 2.
Germa Heykoop, Kick (Haringr.) 184. M2:1.
Joanie Gobeyn, Mirakel (Zwinr.) 164; 2. Su
zanne de Plaa, Milton W (Hulst) 162; 3, Petra
de Feyter, Noblesse (Oranjer.) 160. M1: 1.
Ilona de Bruyn, Mandela (Hulst) 166; 2. Lin
da Bezemer, Empire (Hulst) 156; 3. Carmen
van Veen, Olivia (Oranjer.) 152. L2: 1. Inge
borg van Zeele, Renville, 166; 2. Quinten
Baecke, Jalisco (Hyonter.) 166; 3. Katrien
van Kerckhoven, Machiavelli (Honter.) 164.
LI: 1. Margretha Vink, Romiro (Zwinr.) 169;
2. Gino Acke, Merbo (Biezenr.) 169; 3. Ag-
netha Berthou, Vitamine-Hulst (Zwinr.) 168.
Pony's klasse Z1 cat. DE: 1. Stephanie de
Frel, First Boy (Kleppertjes) 167. M2 cat. DE:
1. Peggy Mechielsen, Cigan (Kleppertjes)
156. M1 cat. DE: 1. Gwendoline Behr, Odes-
sa (Eenhoornr.) 165. L2 cat. DE: 1. Yorick
Baecke, Nemone B (Kleppertjes) 160. L2 cat.
C: 1. Suzanne van Heirseele, Marissa
(Haringr.) 154. LI cat. E: 1. Maricella Bou-
chout, Elithas Thuja (Kleppertjes) 168. L1
cat. C: 1. Zoe Visser, Lucky van de Zonne-
hoeve (Biezenr.) 149.
Tweede proef klasse Z2: 1. Laura Brood
man, Gobert, 177; 2. Marjolein van Kerckho
ven, Kingston H, 172; 3. Ingeborg van Zeele,
Orlando 171. Z: 1. Bianca Kors, Orayen, 192;
2. Germa Heykoop, 177. M2: 1. Joanie Go
beyn, Mirakel, 170; 2. Petra de Feyter,
Noblesse, 162; 3. Suzanne de Plaa, Milton
W, 157. Ml: 1. Ilona de Bruyn, Mandela, 160;
2. Carmen van Veen, Olivia, 159; 3. Linda Be
zemer, Empire, 151. L2: 1. Mia Cambier,
Nouvelle (Oranjer.) 167; 2. Sibylle Burm,
Pamela (Hulst) 167; 3. Ingeborg van Zeele,
Renville, 161. L1:1. Margretha Vink, Romiro,
168; 2. Gino Acke, Merbo, 164; 3. Natasja
van Drongelen, Ireina (Oranjer.) 163.
Pony's klasse Z1 cat. DE: 1. Stephanie de
Frel, First Boy, 186. M2 cat. DE: 1Peggy Me
chielsen, Cigan, 150. M1 cat. DE: I.Gwendo
line Behr, Odessa, 164. L2 cat. DE: 1. Regin
Nijssen, Bravour (Eenhoornr.) 156.2 cat. C:
1Zoe Visser, Herculles van de Zonnehoeve,
157. L1cat. E: 1.E;inePauwels, Donna (Hulst
167. L1 cat. C: 1. Zoe Visser, Lucky van de
Zonnehoeve, 158.
Sportprijsvragen
Lotto: 3,4,6,14,42,45, bonusgetal 38, kleur
paars
Euroloterij: 571855
Lucky Day: 3-5-15-17-19-20-22-26-27-33-40-
46-48-51-57-58-59-61-71-76, (onder voorb.
Tennis
Londen. Queen's, mannen, 860.000 euro.
Halve finales: Roddick (VSt/3)-Agassi (VSt/2
6-1 6-7 7-6, Grosjean (Fra/6) - Henman
(GBr/7) 6-3 6-4.
Finale: Roddick (VSt/3) - Grosjean (Fra/6) 6-3
6-3.
Halle. Mannen, 680.000 euro. Halve finales:
Kiefer (Dui)-Clement (Fra/8) 4-6 7-6 6-4, Fe-
derer (Zwi/1- Joesnji (Rus/6) 4-6 7-6 6-4.
Finale: Federer (Zwi/1) Kiefer (Dui) 6-1 6-3.
Wenen. Mannen, 170.000 euro. Finale: Sua-
rez (Arg/6) - Sprem (Kro) 7-6 2-6 6-4.
Birmingham. Vrouwen, 170.000 euro. Halve
finales: Maleeva (Bul/3) - Daniilidou (Gri/2)
6-3 5-7 6-4, Asagoe (Jap) - Sjaparova (Rus) 6-
2 2-67-6.
Finale: Maleeva (B)-Asagoe (J) 6-1 6-4.
Rosmalen. Kwalificaties mannen. Eerste
ronde: Koning (Ned) bye, Johnson (VSt) -
Huta Galung (Ned) 7-6 6-3, Pizzato (Ita) - Van
Keulen (Ned) 6-3 6-7 6-3, De Gier (Ned) -
Stakhovsk' (Oek) 4-6 6-47-6, Scherrer(Zwi) -
Middelkoop (Ned) 6-43-66-0, Krotjoek(Rus)
-Tatuhey (Ned)6-37-6, Roetschi (Zwi)-Van
Grinsven (Ned) 6-2 6-4, Logtens (Ned) - Ki-
lian (Ned) 6-3 6-2. Tweede ronde: Logtens -
Roetschi 7-6 6-7 6-3, Allegro (Zwi) - Koning
6-3 6-3, Scherrer - De Gier 6-4 6-3. Derde ron
de: Logtens (Ned) - Moser (Dui/3) 7-50-66-3,
Allegro (Zwi/1)-Johnson (VSt) 6-1 6-3, Petz-
schner (Dui/2) - Scherrer (Zwi/6) 7-67-6, Cer-
mak (Tsj/4) - Stepanek (Tsj/5) 3-6 6-4 6-4.
Logtens, Allegro, Petzschner, Cermak naar
hoofdtoernooi.
Balk: 1. Harmes 9,400, 2. Willems 8,238, 3.
Neijssen 7,988, 4. Van Leeuwen 7,838, 5.
Wammes 7,688,6. Lasomer 6,825.
Vloer: 1Harmes 9,200,2. Neijssen 9,113,3.
Rouwenhoff 8,100, 4. Willems 8,075, 5.
Wammes 8,013,6. Van Leeuwen 7,688.
Beekbergen. Oefeninterland mannen. 1.
Nederland I (Wammes, Epke Zonderland)
101,55,2. België 99,85,3. Nederland II (Her-
re Zonderland, Hardon, De Koning) 98,70.
Meerkamp: 1. Couckhuyt (Bel) 52,70, 2.
Wammes 51,60, 3. Epke Zonderland 59,95,
4. Herre Zonderland 49,60; Hardon 48,80,
Johan Zonderland 47,90, De Komning
46,05, Van Roon 31,10 (4 onderdelen).
Voetbal
Algemeen Nederlands kampioenschap.
Huizen-Turkiyemspor 1-1.
Huizen 2 1 1 0 4 4-1
Turkiyemsp 2 0 111 1-4
Volleybal
World League. Groep A: Rusland - Venezu
ela 3-1 (25-14 22-25 25-13 25-21), Polen -
Spanje 2-3 (22-25 25-18 22-25 25-17 11-15).
Groep B: Duitsland - Brazilië 2-3 (18-25 23-25
25-22 25-21 9-15), Portugal - Italië 0-3 (22-25
22-25 26-28).
Waterpolo
BARCELONA - D,e Rus Dimitri Komornikov heeft tijdens zwem
wedstrijden in Barcelona, deel uitmakend van de Mare Nostrum-
tour, het wereldrecord op de 200 meter schoolslag verbeterd. Hij
klokte een tijd van 2.09,52 en bleef daarmee bijna een halve seconde
onder de oude toptijd van de Japanner Kosuke Kitajima (2.09,97).
fotoAndreu Dalmau/EPA
Triatlon
Hellevoetsluis. Lyondelltriatlon (1.5 km
zwemmen, 40 km fietsen, 10 km lopen).
Mannen H21:1. Ronnie Babijn (Terneuzen
1.52.43.2. Carlo van den Bergh (Capelleaan
de IJssel) 1.57.22, 3. Remy Keijzer (Baren-
drecht) 1.57.42, 21. Jan van Vaardegem
(Westkapelle) 2.11.33. H40:1. Rob van Zan
ten (Vlaardingen) 1.56.26, 2. Nico de Ligt
(Hellevoetsluis) 2.03.35, 3. Ronald Kohn
(Zuidland) 2.03.50, 7. Bram van de Wege
(Philippine) 2.07.17. H50:1Ed de Wit (Helle
voetsluis) 2.08.14, 2. Arie Schaar (Vlaardin
gen) 2.15.18, 3. Rob Kouwenhoven (Helle
voetsluis) 2.21.42,9. Jan van de Linde (Oost
burg) 2.33.11. H60: 1. Ad van de Watering
(Halsteren) 2.21.35.
Vrouwen. D21:1. Cindy Brussé (Rotterdam)
2.12,19, 2. Sonja Jansen (Schiedam)
2.14.16.3. Joke Ritman (Schiedam) 2.15.32,
9. Nicole Constandse (Middelburg) 2.28.43.
D40:1. Margriet Uil (Schiedam) 2.17.34.
Mannen. 500 m. zwemmen, 20 km fietsen, 5
km lopen: 1. Jeroen Korpershoek (Spijke-
nisse) 59.39,2. Juyrgen Danen (Oud Gastel)
1.02.54, 3. Jerome de Vos (Rotterdam)
1.03.32, 13. Alex Verhulst (Westkapelle)
1.12.22. Vrouwen: 1. Carola Nell (Maassluis
1.12.01, 2. Jaqueline Vlietland (Goederee
de) 1.12.53, 3. Katja Botman (Middelburg)
1,12.58
Turnen
Nijmegen. NK, vrouwen. Meerkamp. Senio
ren: 1. Harmes (De Hazenkamp) 36,888 pun
ten (sprong 9,238, brug 9,188, balk 9,125,
vloer 9,338), 2. Wammes (Pro Patria) 34,738,
3. Nuijten (De Hazenkamp) 33,900, 4. Neijs
sen (Patrick) 33,888, 5. Van Leeuwen (Pro
Patria) 32,913, 6. Willems (De Hazenkamp)
31,775, 7. Rouwenhoff (Turnace) 31,075, 8.
Lasomer (Patrick) 30,813,9. Meuwissen (Pa
trick) 28,588,10. Sangen (Patrick) 27,450.
Junioren: 1. Linders (WIK FTC) 35,688, 2.
Kroonen (Pro Patria) 35,250.
Toestelfinales. Sprong: 1. Harmes 9,338
(9,363-9,313), 2. Wammes 9,275 (9,325-
9,225), 3. Neijssen 9,094 (9,300-8,888), 4.
Van Leeuwen 9,044 (9,113-8,975), 5. Nuijten
8,913 (8,975-8,850), 6. Meuwissen 8,581
(8,813-8,350).
Brug: 1. Van Leeuwen 9,500, 2 Harmes
9,275,3. Wammes 8,750,4. Nuijten 8,613,5.
Willems 8,150,6. Neijssen 7,888.
Ljubljana. EK, vrouwen. Strijd om derde
plaats: Rusland-Nederland 7-6 (3-1 2-42-1 0-
0). Finale: Italië - Hongarije 6-5.
Kranj. EK, mannen. Halve finales: Servië-
Montenegro - Rusland 11-7, Kroatië - Hon
garije 10-9. Finale: Servië-Montenegro -
Kroatië 9-8. Derde plaats: Rusland - Honga
rije 6-12.
Om 11eplaats: Nederland-Slovenië7-4(2-0
0-0 2-0 3-4). Doelpunten Nederland: De
Bruijn, De Jong, Uri 2, Havenga 1. Om 9e
plaats: Roemenië - Italië 3-7. Om 5e/8e
plaats: Duitsland - Griekenland 6-4, Spanje -
Slowakije 6-5. Om de zevende plaats: Slo
wakije - Griekenland 7-6. Om de vijfde
plaats: Spanje - Duitsland 5-4.
Wielrennen
Dauphiné Libéré. Challes-les-Eaux - Brian-
?on, zesde etappe: 1. Mercado (Spa) 153 km
in 3.58.47, 2. Mayo (Spa) 0.26, 3. Astarloza
(Spa) 0.29, 4. Armstrong (VSt), 5. Mancebo
(Spa), 6. Moreau (Fra), 23. Wielinga 3.22,36.
Engels 5.57, 48. Boven 8.25, 53. Boogerd
9.10, 66. Tankink 15.53. Zevende etappe,
Brian^on - Grenoble: 1. Vasseur (Fra) 176km
in 4.22.02 (40,369 km/u), 2. Edaleine (Fra)
2.00, 3. Mayo (Spa) 2.09,4. Moreau (Fra), 5.
Mercado (Spa), 6. Armstrong (VSt), 7. Millar
(GBr) 2.39,8. Wielinga (Ned) 2.56,9. Dessel
(Fra) 3.26,10. Lelli (Ita), 16. Leipheimer (VSt),
39. Boogerd 7.45, 40. Tankink, 79. Engels
19.22, 84. Boven 22.10. Eindklassement: 1.
Armstrong 29.31.53, 2. Mayo 1.12, 3. Millar
2.47,4. Mancebo (Spa) 4.35,5. Moreau 4.59,
6. Chaurreau (Spa) 5.53,7. Mercado 6.03, 8.
Leipheimer 6.25, 9. Dessel 7.18, 10. Lopez
(Spa) 8.07, 12. Wielinga 9.28, 33. Boogerd
28.55, 66. Tankink 59.27,73. Boven 1.06.20,
82. Engels 1.17.44.
Ronde van Oostenrijk. Zesde etappe, Sankt
Kanzian - Graz: 1. Sijmens (Bel) 157 km in
3.54.20, 2. Spezialetti (Ita), 3. Van Haecke
(Bel), 4. Carrara (Ita), 5. Gaumont (Fra), 6. Fi-
scherlehner (Oos), 10. Eltink, 23. Ten Dam,
26. Weening, 36. Posthuma, 99. Scheune-
mann 14.59.
Zevende etappe, criterium in en rond We
nen: 1. Steels (Bel) 124 km in 2.41.00,2. And-
resen (Den), 3. Cadamuro (Ita). Eindklasse
ment: 1. Glomser 27.17.33, 2. Golcer (Slv)
0.42,3. Obwaller (Oos) 1.08.
Gippingen. GP Aargau. 1. Elmiger (Zwi) 196
km in 5.00.18,2. Bettini (Ita),3. Ivanov(Rus),
4. Skelde (Den), 5. Wesemann (Dui), 6. Ull
rich (Dui), 7. Jakovlev (Kaz).
Emakumeen Bira, vrouwen. Derde etappe,
eerste deel, Sopelana - Elorrio: 1. Zijlaard-
Van Moorsel (Ned) 65,7 km in 1.49.12, 2.
Heal (GBr), 3. Razenkova (Rus) 0.09,4. Silva
(Bra) 0.59, 5. Grimberg 1.02,6. Marcuz (Fra)
1.04, 19. Mansveld 1.26, 42. Van der Helm
4.57,48. De Goede, 51. Van derZee. Tweede
deel, individuele tijdrit, Elorrio - Elgeta: 1.
Luperini (Ita) 5,8 km in 13.59, 2. Somarriba
(Spa) 0.08,3. Brandli (Zwi) 0.11,4. Polkhano-
va (Rus) 0.21,5. Iturriaga (Spa) 0.36,6. Mel-
chers 0.37, 11. Zijlaard-Van Moorsel 0.57,
20. Grimberg 2.05,28. Van der Zee 2.27,43.
De Goede 3.07, 50. Mansveld 3.31, 63. Van
der Helm 4.30.
Vierde etappe, Elgeta - lurreta: 1. Melchers
95,7 km in 2.36.02,2. Somarriba 0.01,3. Lu
perini, 4. Sloessareva (Rus) 0.40, 5. Pucins-
kaite (Lit), 6. Polikevicioete (Lit), 13.Zijlaard-
Van Moorsel 2.34, 33. Grimberg 7.09, 36.
Mansveld 9.32,38. De Goede 11.38,51Van
der Zee 17.46. Eindklassement: 1Melchers
9.38.10,2. Sloessareva 0.53,3. Polikevicioe
te 0.56, 4. Ruano (Spa) 2.47,5. Luperini 4.12,
6. Somarriba 4.20,12. Zijlaard-Van Moorsel
7.41, 28. Grimberg 14.04, 37. De Goede
25.26, 40. Mansveld 29.53, 49. Van der Zee
44.58.
Utrecht. Ronde van Midden-Nederland, 3e
wedstrijd Topcompetitie: 1. Van der Pluijm
(Hank) 180 km in 3.56.48, 2. Hermes
(Liempde), 3. Van Gulik (Spijkenisse), 4. Sj-
pilevski (Rus), 5. Bos (Roden), 6. Van Steen
(Dongen).
Oudelande. Ronde van Oudelande voor
vrije renners. Amateurs A: 1 .Johan Peemen
(Rijsbergen), 2. Dennis Mesu (Middelburg),
3. Hans van Dam (Goes), 4. René Minneboo
(Roosendaal), 5. Patrick van Straten (Ter
neuzen), 6. Roger Oomen (Etten-Leur), 7.
Andy van Loon (Hoogerheide), 8. Jan-Wou
ter Roos (Middelharnis), 9. Edwin Gommers
(Nispen), 10. Matthieu Hendriks (Krimpen
aan de Lek), 11. Tjitte van de Buijs (Middel
burg), 14. Carlo Steel (Axel), 15. Walther
Schmidt (Kapelle).
Veteranen: 1. Rudy van Vlimmeren (Sint-
-Willebrord), 2. Christ de Baat (Hoeven), 3.
Jacky van der Horst (Oost-Souburg), 4. Jan
de Baat (Steenbergen), 5. Hans Lap (Hen-
drik-ldo-Ambacht), 6. Evert Eckhardt (Krui-
ningen), 9. Ko Schrijvers (Kapelle), 10. Jan
Meijers ('s-Heer Arendskerke), 12.Willem
Koks (Kwadendamme), 15. Teun van Dijke
(Tholen). Recreanten: 1. Hans Traas
('s-Heer Arendskerke), 2. André Traas
(Ovezande), 3. Jacob Wijnstra (Heinkens-
zand), 4. Olav Prins (Goedereede), 5. Charl
Dietvorst (Bergen op Zoom), 6. Cees Hoo-
gerland (Yerseke),7. Fonny Kint (Driewegen
8. Glenn van Gessel (Heinkenszand), 9. Ro
bert de Jonge (Middelburg), 10. Gertjan van
Dijke (Wemeldinge).
Ovezande. Ronde van Ovezande voor vrije
renners, amateurs A: 1. John Akkermans
(Rilland), 2. Johan Peemen (Rijsbergen), 3.
Johnny van der Klooster (Lewedorp), 4.
Matti de Baat (Nieuw-Vossemeer), 5. Jack
Broeren (Sint—Willebrord), 6. Dennis Mesu
(Middelburg), 7. Roger Oomen (Etten-Leur
8. Patrick van Straten (Terneuzen), 9. Peter
Mol (Kapelle), 10. Andy van Loon (Hooger
heide), 11. Hans van Dijke (Tholen), 12. Er-
win de Dreu ('s-Gravenpolder), 14. Maurice
Minnaar(Middelburg), 17. Eddy van der Ha-
ge ('s-Heer Abtskerke), 18. Waiter Schmid
(Kapelle), 20. Kees de Wijze (Kapelle),22. Mi
chel Rommers (Kapelle), 23. Mark Aarts
(Kruiningen). Veteranen: 1. Jan Meijers
('s-Heer Arendskerke), 2. HuibSlabbekoorn
(Kapelle), 3. Hans van Dijke (Tholen), 4.
Frans van Osta (Goes), 5. Cees van Rijsber
gen (Sprundel), 7. Cees van den Dries
(Ovezande), 9, Ko Blok (Wemeldinge), 11.
Gerrie de Wael (Nisse), 13. Ko Harms (Axel),
14. Ko Schrier (Kapelle), 15. Evert Eckhardt
(Kruiningen). Recreanten: 1. Glenn van Ges
sel (Heinkenszand), 2. Olav Prins (Goede
reede), 3. Harry Gubbels (Goes), 4. Rudy
Rabout (Goes), 5. Kees Hoogerland (Yerse-
ke), 6. Ko de Meulmeester (Lewedorp), 7.
Maarten Goeree (Driewegen), 8. Jaap West-
strate (Yerseke), 9. Hans Traas ('s-Heer
Arendskerke), 10. Robert de Jonge (Middel
burg), 12. Kees Veerhoek (Wemeldinge), 13.
Nico Zweedijk (Waarde), 14. Niels Goverse
(Kapelle), 15. Pierre Raas Cs-Heerenhoek).
Goes. 5e wedstrijd zomeravondcompetitie.
Elite's/beloften/cyclosportieven/ama-
teurs A/junioren: 1. Dick van de Berg, 2. Tjit
te van de Buijs, 3. John van de Vreede, 4.
Kees de Wijze, 5. Wilbert Kruijt. Algemeen
klassement: 1 John van de Vreede 79, 2.
Dick van de Berg 71,3. Tjitte van de Buijs 47,
4. Mark Aarts 415. Dirk van Dam 36. Vetera
nen/recreanten/amateurs B/nieuwelin
gen: 1Jacky van der Horst, 2. Kevin Gideon-
se, 3. Jan Meijers, 4. Fonny Kint, 5. Huib
Slabbekoorn. Algemeen klassement: 1.
Jacky van der Horst 93, 2. Jan Meijers 80,3.
Fonny Kint 57, 4. Jan Minnaard 45, 5. Huib
Slabbekoorn 39.
Vrouwen: 1Suzan Lavooy, 2. Margot Baaij-
ens, 3. Nathalie de Roo, 4. Annelies Israël, 5.
Denise de Kraker. Algemeen klassement: 1.
Suzan Lavooy 97, 2. Margot Baaijens 86, 3.
Annelies Israël 75, 4. Nathalie de Roo 67, 5.
Barbara Tolleman 56.
Jeugd, categorie 1 t/m 3:1. Brian Mulder, 2.
Joan Eversdijk, 3. Ivar Moeliker. Algemeen
klassement: 1. Joan Eversdijk 94, 2. Brian
Mulder 80, 3. Ivar Moeliker 62. Categorie 4
en 5: 1. Max Kort, 2. Nick Eversdijk, 3. Nick
Nieuwdorp. Algemeen klassement: 1. Nick
Eversdijk 94,2. Birgit Lavrijssen 80,3. Davy
Jansen 62. Categorie 6 en 7:1Bart Maas, 2.
Alex Gresnigt, 3. Randy Butijn. Algemeen
klassement: 1Casper Oppeneer 74,2. Alex
Gresnigt 73,3. Anne Eversdijk 70.
Barcelona. Mare Nostrum Tour. Mannen. 50
vrij: 1. Popov (Rus) 22,22, 2. Foster (GBr)
22,87,3. lies (Alg) 23,00; 9. Kenkhuis 23,06,
13. Damen 23,59.100 vrij: 1. Popov 49,25,2.
Frölander (Zwe) 49,66,3. Zastrow (Dui/PSV)
50,43; 6. Kenkhuis 51,34; B-finale: Zwering
51,44, Damen 51,51. 200 vrij: 1. Svoboda
(Tsj) 1.50,59; in series: Van den Hoogen-
band 1.48,36. 200 m school: 1Komornikov
2.09,52 (wereldrecord).
Vrouwen. 50 mvrij: 1. Seppala (Fin) 25,56,2.
Veldhuis (Ned) 25,64,3. Draxler (Oos) 25,72,
4. Groot (Ned) 25,83, 5. Kosten (Ned) 25,94.
100 vrij: 1Seppala 54,50,2. Veldhuis 55,70,
3. Marshall (GBr) 55,92; 6. Kosten 57,03.100
vlinder: 1. Moravcova 58,31, 2. Sjöberg
(Zwe) 59,62,3. Groot 59,90.
Drachten. NK junioren. Jongens. 400 meter
vrij 3:6. Niek de Ridder (ZCK) 4.36,02,12. Ke
vin Hondsmerk (SCH) 4.42,56. 100 meter
school 3:20. Kevin Hondsmerk 1.20,18.100
meter rug 1: 7. Robert vd. Linden (SCH)
1.13,55,13. Daniël Kunne (SCH) 1.16,29. Ju
nioren 3:9. Niek de Ridder 1.08,06.200 me
ter wissel 1: 29. Yaïr Klazen (STV) 2.48,67,
32. Daniël Kunne 2.50,73. Junioren 2: 24.
Niek Kampman (SCH) 2.38,32. Junioren 3:5.
Niek de Ridder 2.25,44,7. Kevin Hondsmerk
2.27,42, 12. Robert Stroo (STV) 2.29,91, 29.
Rick Visser (STV) 2.37,72.100 meter vlinder
1:11. Yaïr Klazen 1.17,18. Junioren 3:3. Niek
de Ridder 1.04,83,12. Rick Visser 1.09,72,13.
Kevin Hondsmerk 1.09,79. 200 meter vrij 1:
32. Yaïr Klazen 2.27,24. Junioren 3:6. Kevin
Hondsmerk 2.11,24, 11. Niek de Ridder
2.12,20. 100 meter vrij 1: 12. Yaïr Klazen
1.04,19, 38. Robert vd. Linden 1.06,72, 41.
Daniël Kunne 1.06,92. Junioren 2: 34. Niek
Kampman 1.04,42. Junioren 3: Kevin
Hondsmerk 0.58,80, 37. Niek de Ridder
1.01,84,43. Robbert Jan Zwijnen berg (STV)
1.02,57, 46. Rick Visser 1.04,80. 200 meter
vlinderslag 3:3. Niek de Ridder 2.31,87.200
meter rugslag 3: 4. Niek de Ridder 2.23,19.
400 meter wissel 3:. 6. Niek de Ridder
5.14,67. Meisjes. 400 meter vrij 1:9. Shanyra
van Bambost (SCH) 5.09,74. 100 meter
schoolslag 1: 16. Shanyra van Bambost
1.28,69, 17. Krista Vaes (OND) 1.28,71. 100
meter vrij 1: 17. Shanyra van Bambost
1.06,88, 25. Naomi Smits (ZVS) 1.08,12, 31.
Josje van Houwelingen (SCH) 1.08,63, 49.
Monique Lindenberg (BEV) 1.12,90. Junio
ren vrij 2: 33. Nikita Kruis (STV) 1.07,48.100
meter vlinder 1: 10. Shanyra van Bambost
1,20,59.200 meter wissel 1:18. Shanyra van
Bambost 2.51,07.4x 100 meter vrij 2 el.: 10.
De Schelde 4.35,08. 200 metar vrij 1: 9.
Shanyra van Bambost 2.25,98, 20. Naomi
Smits 2.29,63.4x 100 meter wissel 2 el.: 11.
De Schelde 5.15,97.
Voetbal
Spanje: Valladolid-Vallecano 2-0, Osas-
una-Alaves 4-2, Betis-Santander 4-2, Es-
panyol-Villareal 2-2, Bilbao-Deportivo
3-2, At. Madrid-R. Madrid 0-4,
Celta-Sociedad 3-2, Valencia-Barcelona
1-3, Malaga - Sevilla 3—2, Recreativo - Mal
lorca 1-1.
Stand: R. Madrid 37-75, Sociedad 37-73,
Deportivo 37-69, Celta 37-61, Valencia
37-57, Bilbao 37-55, Barcelona 37-53, Betis
37-51, Sevilla 37-50, Mallorca 37-49, At.
Madrid 37-47, Malaga 37-46, Valladolid
37-45, Villareal 37-45, Santander 37-44,
Osasuna 3"-44, Espanyol 37-43, Recreati
vo 37-35, Alaves 37-34, Vallecano 37-31.