Meerkoet Igor groeit als kool iissFEi,! Verdachte dient klacht in over politie PZC Sas van Gent stiefkindje vanTerneuzen Ziekenhuis Terneuzen werkt meer samen met specialisten in Gent 13 Eerste bestemmingsplan voor Oost-Zeeuws-Vlaams dorp zaterdag 14 juni 2003 Strandvolley Hulster Cantorij zingt a capella in Sint Jansteen Vier plannen Twijfelachtig 14. f JJAR.M ?t~:.Taav -Mn men WW 0SN Twee gewonden bij aanrijding Toch geen leges collectanten Zorgpersoneel voelt zich onveiliger Geld voor De Blide Rijverbod voor automobilist Dierenkliniek showt praktijk Meer gestalte Tien invallen in grootschalige politie-actie wapens en drugs jnnrPeterOggel «ESTDORPE - 'U moet maar tens door Sas van Gent rijden. Het is gewoon een schande, het onkruid staat metershoog! Sinds de gemeentelijke herin deling kun je duidelijk zien dat de gemeente Terneuzen voor beur heeft voor de plaats Ter- neuzen dan voor de oude gemeente Sas van Gent'. De in houd van het mailt je van een in woner van Sas van Gent laat aan duidelijkheid niets te wen sen over. De gemeente Terneu zen, vindt hij, maakt er maar een potje van als het gaat om on derhoud van gemeentelijk groen. De Sassenaar stoort zich in hoge mate aan het onkruid in plant soenen. „Er is ook haast geen nieuwe aanplanting. Jarenlang stond de gemeente Sas van Gent bekend om de goede plantsoe nendienst; die heeft er altijd voor gezorgd dat de flora in de gemeente er redelijk tot goed bijstond." Hij is niet de enige die zich boos maakt over de toestand van de plantsoenen in Sas van Gent en ook in Westdorpe. Een inwoon ster van Westdorpe beklaagt zich over 'distels ter hoogte van één meter in de Molenstraat'. Een andere inwoner van Sas van Gent meldt dat 'er nauwelijks nog een plantsoen te vinden dat nog toonbaar is.' „Je kunt door het onkruid de planten niet meer zien." Bij de gemeente zijn inmiddels tal van klachten over achter stallig onderhoud binnengeko men, weet ook wijkwethouder J. van Schaik. „Ik heb zelf een telefoontje of zes, zeven gehad. Volgens de wethouder is in de voormalige gemeente Sas van Gent verzuimd om bij de aanleg van de plantsoenen voor het eer ste jaar een onderhoudsplan met het groenvoorzieningsbe- drijf af te sluiten. „Zeker in het eerste jaar vergt een plantsoen intensief onderhoud. Normali ter wordt dat uitbesteed, maar dat is om wat voor reden dan ook niet gebeurd." Van Schaik zegt toe op korte ter- mijn met zijn collega P. Hame link te gaan overleggen over een oplossing. „Die moet er komen, zo veel is wel duidelijk. Want dit kan natuurlijk niet." Hulst wil kern Clinge uitbreiden Hoor Sheila van Doorsselaer CLINGE - De gemeente Hulst wil Clinge uitbreiden. Binnen de bebouwde kom zijn twee lo caties aangewezen waar Hulst in de toekomst woningbouw wil realiseren. De provincie wil hier echter nog geen toestemming voorgeven. De uitbreidingsplannen zijn ingetekend in het bestemmings plan van Clinge, het eerste be stemmingsplan in de geschiede nis van het dorp. Door de grond alvast de bestemming bouw grond te geven in het vooront werp bestemmingsplan, wil de gemeente de weg vrijmaken voorlatere woningbouw. Naast de toekomstige bouwgronden staan in het bestemmingsplan ook andere initiatieven, die nog niet zijn gerealiseerd, zoals de bebouwing op het Sterreterrein, de ontsluitingsweg van de Ti- berghienweg naar de Woestij nestraat en het nabij geplande parkeerterrein voor vrachtwa gens. Clinge is de laatste Oost- Zeeuws-Vlaamse kern waar de zaken niet geregeld zijn in een bestemmingsplan. De voorma lige gemeente Hulst maakte niet zo'n haast met het plan, omdat Clinge op het gemeentehuis be kend staat als een rustig dorp waar geen sprake is van com plexe bebouwing. Daarnaast gooiden initiatieven zoals de bebouwing op het Sterreterrein de oorspronkelijke planning in de war. De gemeente had daarnaast re kening te houden met nieuwe DISHOEK - Het strand bij Dis hoek is dit jaar de locatie voor het jaarlijkse beachvolleybal- toernooi van een aantal Zeeuw se apotheken. Morgenmiddag spelen bij strandpaviljoen Phi lippine tien teams van verschil lende apotheken uit Goes, Mid delburg, Vlissingen, Terneuzen enHulst in twee poules tegen el kaar. Het toernooi begint om 13.30 uur en duurt tot 180 0 uur. HULST - De Cantorij der Basi liek is vanavond te gast in de pa rochiekerk in Sint Jansteen. Het koor zal de eucharistieviering opluisteren. wetten zoals de habitat- en vo gelrichtlijn, de watertoets en het feit dat archeologisch on derzoek nodig is alvorens er een fundering wordt gelegd. Uit het bestemmingsplan blijkt dat de bebouwde kom van Clinge gro ter is geworden. Dat is gereali seerd door woningen die nu offi cieel in het buitengebied staan, maar ruimtelijk eigenlijk bij de kern horen, in het plan te be trekken. Tot voor kort golden er voor Clinge maar liefst vier plannen. Het plan in hoofdzaak, het plan in onderdelen, plan De Sterre en plan Clingepolder. Geen van al len officiële bestemmingsplan nen, waarin precies beschreven staat wat er mogelijk is op be paalde percelen en wat absoluut niet. Zo stond de gemeente tot nog niet zo heel lang geleden met lege handen als iemand van een woning in Clinge een winkel zou willen maken. De gemeente kon dat diegene niet weigeren omdat daarvoor de wettelijke middelen ontbraken. Met het bestemmingsplan heeft de ge meente een toetsingsinstrument in handen. De bewoners van Clinge kunnen op woensdag 18 en donderdag 19 juni het voorontwerp be stemmingsplan inzien in ge meenschapscentrum Malper- tuus. Dat kan van 16 tot 20 uur. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen en het doen van sug gesties. Luchtfoto's van het dorp maken de plannen over zichtelijker. Het voorontwerp ligt tot en met 3 juli ter inzage en tot en met deze datum kunnen belanghebbenden eventuele zienswijzen indienen. Igor mag voorlopig bij Joline blijven wonen. door Ron Magnée VLISSINGEN - Meerkoet Igor, die op groeit in een huis in Vlissingen, begint al flink groot te worden. Dagelijks eet hij braaf zijn onsje meelwormen en trekt hij baantjes in een teil in de ach tertuin. En af en toe schurkt Floortje de cavia tegen hem aan. Het is een maand geleden dat Joline van Burgh (12) uit Vlissingen een eitje in het Nollebos vond. Ze nam het mee naar haar ouderlijk huis in Paauwenburg. Dagenlang hield ze het eitje warm tus sen haar handen en in een doos met handdoeken en een warme kruik. Met succes, want na een paar dagen kwam er een piepklein meerkoet je uitgekro pen: Igor. Het vogeltje wordt door Joline en haar moeder intensief verzorgd. De afgelo pen maand zijn ze continu in touw ge weest om het beestje te voeden en vertroetelen. Kregen Joline en haar moeder bij vogelopvang De Mikke nog te horen dat het zo goed als uitgesloten is dat meerkoeten in gevangenschap overleven, Igor laat zien dat het Joline en haar moeder prima afgaat. Overdag luiert hij in een kleine ren achter in de tuin. De Meerkoet deelt het onderko men met Floortje de cavia. Ze hebben nog wat moeite met eikaars aanwezig heid. Als Igor een paar meelwormen krijgt foto Lex de Meester toegeworpen, schurkt de cavia tegen hem aan. Maar het moet niet te intiem worden, want dan pikt Igor met z'n sna vel. 's Avonds slaapt Igor binnen in een donkere kartonnen doos, ook omdat de katten uit de buurt de nieuwe bewoner maar wat interessant vinden. Een aantal instellingen heeft aangebo den om Igor op te nemen. Voorlopig blijft Igor echter in Vlissingen wonen, zo hebben Joline en haar moeder beslo ten. Onder leiding van dirigent An ton de Kort brengt de Cantorij Bruckner. De wisselende gezan gen zijn composities van Tsjai- kovsky. Bij het openings- en slotlied worden de aanwezigen Betrokken in de samenzang. De dienstbegint om 19 uur. REDACTIE zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: (0115) 645769 fax: (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe Ichef) y WoutBareman Raymond de Frel René Hoonhorst Renévan Stee fdts Bakker (sport) Raudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114) 372776 fax: (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie ^ostsouburgseweq 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen le': (0118)484000 fax: (0118) 470102 t-rnail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl Email: web@pzc.nl door Aector Doorns TERNEUZEN - „Ze zagen eruit als criminelen. Ik heb er nog nachtmerries van", foeterde een 60-jarige vrouw uit Hulst giste ren op de zitting van de Terneu- zense politierechter over de ri goureuze aanpak van de politie. Twee agenten hadden haar op 30 januari pepperspray in het gezicht gespoten, toen ze alle medewerking bleef weigeren. De Hulsterse was aangehouden op verdenking van dronken rij den. Eenmaal op het buerau weigerde ze een blaastest te doen. De vrouw had bij de politie Zee land een aanklacht ingediend tegen het optreden van de agen ten. Dat dat weerhield politie rechter G. van Unnik er echter niet van om de vrouw conform de eis te veroordelen tot een jaar rijontzegging en dertig uur taakstraf. „Het komt zelden voor dat de politie bij een vrouw naar pepperspray moet grijpen. U heeft zich recalcitrant gedra gen. In 1998 bent u twee keer veroordeeld voor dronken rij den. Dit is de derde keer, want ik ga ervanuit dat u had gedron ken. In mijn optiek bent u een gevaar op de weg", zei de poli tierechter. De verdachte vond dat ze in haar recht stond. „Het was mid denin de nacht. Toen de agenten bij me kwamen, hebben ze zich niet gelegitimeerd. Hoe kon ik weten wie ze waren. Ze hadden mutsen op. Ik heb de auto aan de kant gezet, omdat ik last had van hyperventilatie." De agenten waren gisteren als getuige opgeroepen. Uit him verklaringen bleek dat de vrouw het politiebusje wel had gezien. Een van de agenten zei dat ze die nacht niet wilde mee werken aan de blaastest, toen hij een alcohollucht bij haar had geroken. Ze bleef in de auto zit ten en hield zich vast aan het stuur en de versnellingspook. Ook met de hulp van de tweede agent lukte het niet om haar uit de auto te krijgen. Er werd zelfs assistentie ingeroepen van poli tie Terneuzen. „Ik probeerde haar een handboei om te doen, maar ik kon haar niet onder controle krijgen", vertelde een van de twee agenten. Uiteinde lijk werd besloten om pepper spray in haar gezicht te spuiten, waarna ze in de handboeien werd geslagen en afgevoerd. Officier van Justitie L. Boogert vond het verweer van de legiti matieplicht en de hyperventila tie niet opgaan. „U reed met ge doofde lichten, voordat ze u konden aanhouden. U had wel licht iets te verbergen. U heeft het politiebusje gezien. Dus u wist wie ze waren." Volgens raadsman A. Rijkse was het helder dat de omstandighe den twijfelachtig waren. „De politie had zich gekleed in een uitmonstering die bizar was. Die gebruikt men bij voetbal wedstrijden om vandalisme te bestrijden. Dit heeft mijn cliën te in verwarring gebracht. Ze is buitenproportioneel toegeta keld. Dit had anders gekund." Rijkse pleitte voor een milde straf, maar de politierechter was het eens met de officier. XZ LEKicee weazyeopA- Pe/v AL ^oo Nfeuiti zy/yj PAH Abo V7* p^LLo ive/p/6N/euw6He - -eióEHOjtcnam>y\L jc '^AUeMML p*etmeep&y Tj/*- v effep/pimfp MÓpf/e-Tc/c&c/jfx ivit Hees* 'HUft <ëesv HieuwteeUW/G-PW OATCCr QZADePie Hoc, oeP<ziMEPENO& UAS P*ri ALS j£ <91 Bent Hoef je nksf Ayeae zo NoO/c, SLUIS - Bij een botsing op de N58 tet hoogte van Sluis zijn gistermiddag een oudere man en vrouw in een personenauto gewond geraakt. Een 50-jarige inwoner van de gemeente Sluis reed rond kwart over twaalf met zijn tractor met kiep- wagen vanaf de Bewesterweg Eede de rijksweg N5 8 op en ver leende geen voorrang aan een personenauto. Die botste daar op tegen de tractor. De bestuurder brak zijn bovenbeen en de vrouw die naast hem zat liep inwendig letsel op. De brand weer heeft de twee uit hun de auto moeten bevrijden. De ro tonde Draaibrug/Heille is enige tijd afgezet geweest. TERNEUZEN - Mensen en organisaties die binnen de ge meente Terneuzen collecteren voor het goede doel hoeven toch geen leges te betalen om met een bus langs de deur te mo gen gaan. Burgemeester en wethouders hebben dat besloten, zo deelde wethouder J. van Schaik gisteren mee. In de nieuwe gemeentelijke legesverordening was begin dit jaar opgeno men dat voor het houden van collectes 25 euro leges moest worden neergeteld. Dat heeft geleid tot verbazing en ergernis bij de organisaties die zich inzetten voor het goede doel. Van Schaik: „Ze hebben natuurlijk wel gelijk. Het is nogal frus trerend dat je eerst in vier of vijf straten moet collecteren om de leges te betalen en dat dan pas de kassa gaat rinkelen." TERNEUZEN - Ook in Zeeuws-Vlaanderen neemt het gevoel van onveiligheid onder mensen die in de zorg werken toe. Dat meldt de stichting ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen in het jaar verslag over 2002. „Ondanks dat het aantal incidenten in ver gelijking met de rest van het land laag is, wordt voortdurend gewerkt aan een goed veiligheidsniveau voor patiënten en personeelsleden", zo wordt gesteld. Zo is het aantal beveili gingsbeambten in het ziekenhuis De Honte in Terneuzen uit gebreid van twee naar vijf mensen. Dat is mede ook gebeurd in verband met de komst van de huisartsenpost. „Op alle kritie ke tijden is nu een bewaker aanwezig", aldus het jaarverslag. Voor dit jaar is gepland dat de locatie Antonius in Oostburg voorzien wordt van toezichtcamera's gekoppeld aan een mo nitor met recorder. In de Honte wordt de bestaande installatie op dezelfde wijze aangepast. TERNEUZEN - Verzorgingshuis De Blide in Terneuzen, on derdeel van de katholieke stichting voor Ouderenzorg in de Kanaalzone, heeft gisteren van A. Rijk van het Nationaal Fonds Ouderen 3500 euro gekregen voor de inrichting van de ontmoetingsruimte van het nieuwe zorgcomplex Zoutvliet II. In die ruimte worden tal van activiteiten gehouden voor be woners, maar ook voor ouderen uit de omliggende wijken. Die activiteiten bieden de Zoutvlietbewoners de mogelijkheid om contacten te leggen en te onderhouden met mensen van buiten het zorgcomplex. Juist deze onderliggende gedachte past bin nen de doelstellingen van het Nationaal Fonds Ouderenhulp, dat voor dit soort projecten geld inzamelt. VLISSINGEN - Een 43-jarige automobilist uit Vlissingen heeft in de nacht van donderdag op vrijdag een rijverbod ge kregen van zes uur. De man werd om kwart voor twee betrapt in de Bloemenlaan voor rijden onder invloed. Uit een adem analyse bleek dat hij 2,5 maal te veel had gedronken. HULST - De Dierenkliniek Hulst opent morgen de deuren ter ere van het 15-jarig bestaan en de ingebruikname van het nieuwe praktijkgedeelte. Het afgelopen jaar heeft kliniek een ingrijpende verbouwing on dergaan. De praktijk is flink uitgebreid en gemoderniseerd. De kliniek is gespecialiseerd in de behandeling van vogels. De praktijk beschikt over een spe ciale ruimte waarin microsco pisch mestonderzoek gedaan kan worden en over speciaal en- doscopische apparatuur, waar mee inwendig het geslacht be paald kan worden. Tijdens de open dag kan men van 13.00 tot 17.00 uur de prak tijk bezichtigen en zijn stands aanwezig met informatie over medicijnen, voeding en honden sport. COR DE JONGE door Eugène Verstraeten t TERNEUZEN - De samenwer king tussen het ziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen en het Uni versitair Ziekenhuis (UZ) in Gent krijgt steeds meer gestalte. Directeur patiëntenzorg J. van der Heide constateerde dat gis teren bij de presentatie van het jaarverslag van Stichting Zorg Saam Zeeuws-Vlaanderen. „Er zijn goede gesprekken geweest met het UZ, waarbij de intentie is uitgesproken om in toene mende mate samen te werken", aldus Van der Heiden. „Ons uit gangspunt daarbij is, hoe we zorg die we in Zeeuws-Vlaande ren niet hebben, hier toch naar toe kunnen halen." Het is de bedoeling dat steeds meer specialisten uit Gent in Terneuzen poliklinische spreekuren komen houden. Op dit moment is dat al gerealiseerd voor de neurochirurgie. Met na me is dat een uitkomst voor Zeeuws-Vlamingen die in Gent zijn behandeld en gewoon in Terneuzen op controle kunnen. Volgens Van der Heiden zijn er op dit moment gesprekken gaande over de opening van po liklinieken fertiliteit (vrucht baarheid) en kinderchirurgie. In overleg met het UZ Gent wordt ook gewerkt aan de opzet van een dialyse-afdeling voor de Zeeuws-Vlaamse nierpatiën ten. Verder wordt gedacht aan samenwerking in de vorm van scholing en stage. „Het is zowel voor ons als voor het UZ Gent belangrijk om de samenwerking meer gestalte geven", zegt Van der Heiden. „Wij kunnen de inwoners van Zeeuws-Vlaanderen een uitge breider pakket zorg geven. Het UZ wil graag Zeeuws-Vlaamse patiënten die in Gent zijn be handeld, snel terug kunnen plaatsen naar Terneuzen, waar de nabehandeling kan plaats vinden." Behalve met België zoekt het ziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen ook samenwerking met de ove rige Zeeuwse ziekenhuizen. Vanwege de fusieperikelen tus sen die ziekenhuizen is daar echter nog niet zoveel van te recht gekomen. Het Ziekenhuis Zeeuws-Vlaan deren is volgens Van der Heiden vooruitstrevend en bereid nieu we ontwikkelingen in de medi sche wetenschap op te pakken. „Daarom willen specialisten ook graag in Zeeuws-Vlaande ren komen werken." Vorig jaar zijn acht medische specialisten aangetrokken. De landelijke problemen om ge noeg werknemers in de zorg te krijgen, spelen niet in Zeeuws- Vlaanderen. „Wij kunnen alle vacatures nog redelijk vervul len", zegt voorzitter P. Radema- cher van de raad van bestuur van stichting ZorgSaam, als zit ten we niet echt ruim in ons per soneel." MIDDELBURG - Op tien plaat sen in de provincie, voorname lijk op Tholen, hebben politie en justitie gisteren invallen ge daan. Dat gebeurde in het kader van een grootschalig onderzoek dat loopt naar handel in wa pens, munitie en harddrugs. Drie verdachten zijn aangehou den. De invallen werden gedaan door de recherche van de politie Zeeland, onder leiding van de rechter-commissaris. Dat ge beurde voornamelijk in wonin gen: acht op Tholen en één op Schouwen-Duiveland. Daar naast werd een loods in Bres- kens doorzocht. Daar werd een hennepkwekerij aangetroffen. De drie aangehouden mensen zijn allen inwoners van de ge meente Tholen. Bij de invallen werden diverse wapens aange troffen en een hoeveelheid hard drugs. Justitie zei gisteravond niet meer informatie te kunnen en te willen geven, bijvoorbeeld om welke harddrugs het gaat, wat voor wapens er zijn gevonden en of het gaat om een grote crimi nele organisatie. „Details geven we op dit moment niet vrijom dat het onderzoek nog in volle gang is", aldus woordvoerster E. Boot. Zij sluit niet uit dat er nog meer aanhoudingen volgen. Justitie verwacht pas begin vol gende week verder over de zaak naar buiten te kunnen treden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 79