m*.i Van den Dorpel sluit tijdperk af 19 KNVB ziet in Jong Ambon vijfdeklasser Westerveld: Het is een gekkenhuis Zeeuws-Vlaamse ploeg ingedeeld in vierde klasse uitslagen zaterdag 14 juni 2003 DFS Pionier zomeravondvoetbal zal zijn geesteskindje missen Hoondert wint voor vijfde keer Goes laat oude tijden herleven Nicole Casteleijn mist NK turnen Biljarten J BREDA - Jong Ambon blijft vijfdeklasser en FC Bergen blijkt gepromoveerd te zijn naar Je vierde klasse. Dat is af te lei- Jen uit de competitie-indeling jie de KNVB gisteren wereld kundig maakte. „Noem het een praktische oplossing", zegt af delingsmanager Wim Jagt. De beslissing loopt echter vooruit 0p de uitspraak van de tucht- commissie. FC Bergen is samen met Jong Ambon verwikkeld in een tuchtrechtelijke zaak aangaan de hun gestaakte promotieduel van enkele weken geleden. Met nog acht seconden (en een doel trap van Jong Ambon) te gaan braken bij de stand 1-0 in het voordeel van FC Bergen ongere geldheden uit, zowel buiten als m het veld. Een supporter van FC Bergen wilde verhinderen dat de doelman van Jong Am- bonsnel zou uittrappen. Dat in cident escaleerde. De zaak ligt volgens de KNVB gecompli ceerd. Inmiddels zijn beide clubs in staat van beschuldiging gesteld. Bij FC Bergen was men blij verrast met de competitie- indeling. „Omdat we nog niets hebben vernomen van een uit spraak aangaande de tucht- zaak. Kennelijk staat de promo tie en competitieindeling daar nu los van", zegt secretaris Raaijmakers. Ze gaat er wel van uit dat beide teams een fikse geldboete tegemoet kunnen zien .Jong Ambon is al even ver rast. „Alleen valt het ons erg rauw op het dak", zegt voorzit ter De Kubber. „Ik had niet ver wacht dat er een indeling zou worden gemaakt, nog voor er een uitspraak is in de tuchtzaak. Een beetje raar, vind ik het. Wim Jagt kan zich de verwonde ring aan beide zijde van het Schelde-Rijn-kanaal te kunnen voorstellen. „Er is nog geen uit spraak, dus formeel kan een en ander nog veranderen. Kenne lijk is er voor de competitielei der in samenspraak met de Kamer Wedstrijdzaken alle aanleiding geweest om nu al een knoop door te hakken bij het in delen van de klassen. Qua tijd hadden ze nog even kunnen wachten met het invullen van de namen." SAN SEBASTIAN - Wordt Real Sociedad kampioen van Span je? Sander Westerveld ervaart, op twee competitieronden van het einde, als doelman van de Baskisehe trots in ieder geval dat de spanning oploopt. „De hele stad staat hier al dagen op z'nkop." Het volk wordt gemobiliseerd. 1 „Op de radio en via de kranten worden voortdurend oproepen gedaan om de straten te versie ren met blauw en wit, de club kleuren van Real Sociedad. En de mensen geven daar massaal gehoor aan, waardoor heel San Sebastian is veranderd in een blauw-witte zee. Zondag gaan er maar liefst 8000 supporters nee naar de uitwedstrijd bij Celta de Vigo. „De supporters zijn ook meer gespannen dan de spelers, Wij gaan redelijk re laxed met de hele situatie om. Wij weten dat het geen schande of afgang is als we het niet red den. Dat neemt niet weg dat we maar een doel hebben: en dat is kampioen worden. Stel je voor: de titel in Spanje. Dat is echt de mooiste prijs in mijn loopbaan, mooier dan die vijf bekers die ik met Liverpool heb gewonnen." «"denk dat zondag de cruciale speeldag wordt. Als wij winnen jan Celta en Real Madrid ver- nest of speelt gelijk tegen Atle- hco, dan zijn we zelfs al kampi- „De week erop moeten wij ook tegen Atletico en die spelers hebben nu al in de kranten ge- ®gd dat ze liever niet hebben dat Real kampioen wordt, harom valt zondag waar- schijnlijk de beslissing. Wij mo il® geen fout maken tegen Celta ®dan zit het wel goed. Celta is ?n van de betere ploegen van Panje en is nog inde strij d voor e Champions League. Dat Wordtoppassen dus." GPD Clinge is boos over indeling door Jan Dagevos VLISSINGEN - De voetbalver eniging Clinge is boos over de nieuwe competitie-indeling. De zondag-vierdeklasser is voor volgend seizoen ingedeeld in de 'Brabantse' vierde klasse B en loopt derby's tegen ploegen als Aardenburg, Corn Boys, Sluiskil en Hontenisse mis. Clinge stuit in het nieuwe sei zoen onder meer op Alliance, Divo, FC Bergen, Meto, MOC'17, Schijf en Steenbergen. De enige andere Zeeuwse club is Hansweertse Boys, dat vanuit de vijfde klasse is gepromo veerd. „Het zullen ongetwijfeld allemaal leuke verenigingen zijn, maar het zegt me allemaal niks", zegt voorzitter Jean Houck van Clinge. „Waarom moeten wij nu als enige Zeeuws- Vlaamse vereniging in die klas se voetballen? Het is een vreem de kronkel van de KNVB. Wat de beweegreden is, is me een raadsel. We liggen van alle Zeeuws-Vlaamse vierdeklas sers misschien het dichtst bij Brabant, wellicht is daarom de keus op ons gevallen. Het jam merlijke is dat er tevoren nooit overleg over is geweest. Typisch de KNVB weer dus. De bond luistert toch al nooit naar de clubs. De bond bekleedt een mo nopoliepositie, men trekt aan een touwtje en de clubs hebben maar te springen." Clinge loopt door de nieuwe in deling veel inkomsten mis, zegt Houck. „Het is nogal een ver schil of je nu tegen Hontenisse speelt of tegen Alliance. Ik baal hier echt als een stekker van." De voorzitter gaat over de nieu we indeling nog wel contact op nemen met de KNVB. Houck: „Maar ik heb niet de illusie dat dat veel uithaalt. Er moet er één de pineut zijn. Dit jaar zijn wij dat dus." Districtsmanager Wim Jagt zegt dat de bond in het geval van Clinge een aantal afwegingen heeft gemaakt. De belangrijkste is dat Clinge geografisch gezien het dichtst bij Brabant ligt. „Daarnaast wilden we niet aan de derby's in de andere vierde Het doel van Clinge-keeper Stefan van de Berge zal komend seizoen hoofdzakelijk onder vuur worden genomen door Brabantse clubs. foto Wim Kooyman klasse, die tussen Domburg en Noormannen en tussen Vlissin- gen en Zeeland Sport tornen. Er moest een keuze worden ge maakt. Het hoeft voor Clinge overigens niet verkeerd uit te pakken. Steen is het ook al eens overkomen en die ploeg werd prompt kampioen in die 'Bra bantse' klasse." DFS zit met een soortgelijk pro bleem als Clinge. De zaterdag vierdeklasser uit Burgh-Haam- stede is in 4A ingedeeld en loopt de derby's tegen Brouwersha ven, Duiveland, Mevo en WIK'57 mis. Die vier ploegen zijn in de vierde klasse B inge deeld. De vierde klasse A be staat overigens uit veertien ploegen, terwijl de vierde klasse B 'slechts' twaalf teams telt. „Het uitgangspunt is dat we voor een even aantal ploegen kiezen", stelt Wim Jagt. „Dat is beter in verband met het compe titieverloop en de periodestrijd. Als we voor twee klassen van elk dertien ploegen zouden kiezen, zijn er elk weekeinde twee ploe gen vrij." De indelingen voor komend seizoen zijn: ZATERDAGVOETBAL Eerste klasse C: Altena, GJS, Ko zakken Boys, Oostkapelle, Oranje Wit, Rijsoord, Rillandia, Roda Boys Bommelerwaard, Schelluinen, SSV'65, VVGZ, Woudrichem. Tweede klasse E: Arnemuiden, AZ- W, Dinteloord, Groote Lindt,'s- Heer Arendskerke, Kapelle, Kogel vangers, Nieuwdorp, Noad'67, Se- olto, Terneuzense Boys, Zaamslag. Derde klasse A: Bruse Boys, De Meeuwen, FC Dauwendaele, GPC Vlissingen, Heinkenszand, MZVC, Serooskerke, SKNWK, VCK, Veere, Yerseke, ZSC'62. Vierde klasse A: Apollo'6 9Bevelan ders, Borssele, Cadzand, Colijns- plaatse Boys, DFS, Hoedekensker- ke, Krabbendijke, Nieuwland, Spui, SVD, Wemeldinge, Wissen- kerke, Wolfaartsdijk. Vierde klasse B: Brouwershaven, Chrislandia, Duiveland, Halsteren, Klundert, Mevo, SC Stavenisse, Smerdiek, SPS, Vrederust, WIK'57, ZPR'84. ZONDAGVOETBAL Eerste klasse C: DBS, DFC, Geldro- p/AEK, Halsteren, Internos, OSS'20, Papendrecht.RKDVC,Ter- neuzen, Unitas, Voab, WSC. Derde klasse A: Breskens, BSC, Goes, Grenswachters, HW'24, Pa trijzen, RCS, Roosendaal, Steen, Walcheren, Zeelandia Middelburg, Zierikzee. Vierde klasse A: Aardenburg, Corn Boys, De Noormannen, Domburg, Hontenisse, IJzendijke, Koewacht, Oostburg, Ria W, Sluiskil, Vlissin gen, Zeeland Sport. Vierde klasse B: Alliance, Clinge, Divo, FC Bergen, Hansweertse Boys, HSC'28, Meto, MOC'17, Odio, Schijf, Steenbergen, Val Aan. Vijfde klasse A: Axel, Biervliet, Graauw, Groede, Hoofdplaat, Hul- sterloo, Philippine, Schoondijke, SDO'63, Sluis, Terhole, Vogelwaar de. Vijfde klasse B: Dreischor, Jong Ambon, Kwadendamme, Lewe- dorpse Boys, Luctor'88, Nieuw Borgvliet, Ouwerkerk, Renesse, Ro- bur, Volharding, Vosmeer, WW'67. VROUWENVOETBAL Eerste klasse A: Berkel, CSW, KRV, Lisse, Oostkapelle, Pancratius, RCL, Reiger Boys, Rijsoord, RVVH, Ter Leede 2. JEUGDVOETBAL Derde divisie D: BSC Al, GJS Al, Halsteren Al, Internos Al, Kozak ken Boys AlOJC Rosmalen Al, Pa pen drecht Al, Terneuzen Al, Voab Al, Wilhelmina Al, WSC Al, Zee landia Middelburg Al. Derde divisie E: Brabantia BI, DFC BI, HW'24 BI, Internos BI, Longa B1ODC B1OJC Rosmalen BI, RCS BI, Terneuzen BI, Theole BI, TSC BI, WSC BI. der Westerveld door Ben van den Aarsseri VLISSINGEN - Het kon er soms flink spetteren. Als de ar beiders van De Schelde tegen de lui van de tekenkamer van het bedrijf speelden bijvoor beeld. Oeroude sentimenten kwamen dan naar boven en de tackles logen er niet om. Of die keer dat de onder de modder zittende keeper Cees Jasperse van de kolen transporteur CO- AL zo van het veld in het ka naal door Walcheren sprong, bij gebrek aan een goede was gelegenheid. Dat waren nog eens tijden. Aan anekdotes heeft Max van den Dorpel (74) geen gebrek. Vreemd is dat niet. Van den Dorpel is een leven lang nauw betrokken geweest bij het zo meravondvoetbal in Vlissin gen. Na 55 jaar besloot de orga nisatie onlangs om er een punt achter te zetten. De animo bij de clubs is weg en de bestuur ders zijn vergrijsd. Vijf avon den in de week was Van den Dorpel in die ruim een halve eeuw omspannende periode op het veld te vinden. Vroeger al bij Wachtpost 66, het veldje aan de spoorwegovergang. La ter bij de keersluis waar het zo meravondvoetbal zijn grootste bloei beleefde. Na een periode van omzwervingen door de stad kwam de organisatie uit eindelijk op sportpark Bas- kensburg terecht. Daar wer den vorige week de laatste wedstrijden gespeeld. Tot vijf jaar geleden was Van den Dor pel, lid van het eerste uur, voorzitter van de organiseren de commissie. Na zijn aftreden hielp hij als erelid mee in de luwte,Het heeft me altij d veel voldoening gegeven." Eigenlijk is het een klein won der dat de in Middelburg gebo ren Van den Dorpel in de voet ballerij terecht is gekomen. Van thuis uit goed gerefor meerd, vader vroeg overleden: in de crisis- en de oorlogsjaren had je het dan niet breed. De kerk sprong regelmatig bij om de vijf kinderen in het gezin Van den Dorpel te voeden. Op het ene paar klompen moest je zuinig zijn. Tegen een bal schoppen werd niet aange moedigd. Toch kroop het bloed waar het niet gaan kon. Samen met andere bakkersknechten richtte Van den Dorpel de Bak- Max van den Dorpel: „In het begin vergaderden we vaak bij mij thuis. Ik was pas getrouwd en de bu ren kwamen regelmatig vragen of we ruzie hadden." foto Ruben Oreel kers Sport Club (BSC) op. Op een als Modderoord bekend staand veldje werd gespeeld tegen andere bedrijf self tallen, de veteranen van Middelburg en de in de provinciehoofdstad gelegerde militairen. Na enke le jaren werden de bakkers uit Vlissingen naar hun eigen stad verwezen en zag de zomer avondcompetitie het licht. Het op poten zetten van de organi satie ging niet zonder slag of stoot. „In het begin vergader den we vaak bij mij thuis. Ik was pas getrouwd en de buren kwamen regelmatig vragen of we ruzie hadden." Het zomeravondvoetbal werd in Vlissingen onder de vlag van de voetbalbond georganiseerd Daardoor was de commissie verzekerd van voldoende scheidsrechters en hoefde men zich om verzekeringen bij let sel geen zorgen te maken. Be halve Van den Dorpel waren Cor Louwerse en Adrie de Nooijer de drijvende krachten van de nog jonge organisatie. Louwerse werkte bij de ge meente Vlissingen en kon der halve nog wel eens wat ritse len. Geleidelijk kwam er wat geld in kas en kon er buiten de deur vergaderd worden. Een zaaltje boven het café van Kie viet aan de Badhuisstraat was lange tijd de pleisterplaats. De mooiste herinneringen be waart Van den Dorpel aan de periode bij de keersluis waar destijds ook een ijsbaan gele gen was. Adrie de Willigen had er een kraampje, Kees Theunis en echtgenote baatten er het paviljoen Watervreugd uit. Het kon laat worden op die zomer avonden van weleer, weet Van den Dorpel nog. „Nu is het een bedrijventerrein." Andere tijden waren het. De jongens van de Zeevaartschool moesten altijd het eerst aan de bak, omdat zij op last van de directie op tijd binnen moesten zijn. Het elftal van de loods- diensten was soms tijdens de wedstrijden gedwongen spe lers naar de kant te halen, om dat zij buitengaats nodig wa ren. Piepers en mobieltjes waren er nog niet, op de fiets werd gewaarschuwd. De jaren gingen voorbijVan den Dorpel verliet de bakkerij en ging schepen schilderen. In het zo meravondvoetbal deden steeds meer door horecabe drijven gesponsorde ploegen hun intrede en verloor het ini tiatief geleidelijk haar oor spronkelijke opzet. „Aanvan kelijk was het gezamenlijk ontspannen na het werk. De ploegen waren per bedrijf ge organiseerd en bestonden vaak uit oudere spelers. De gezellig heid stond voorop. Soms moes ten de spelers aan mij vragen welke kant ze op moesten voet ballen, zo weinig wisten ze er van. Tegenwoordig worden de spelers bij wijze van spreken uit hee! Zeeland gehaald en doen ook jeugdspelers en leden van selecties mee, iets wat vroeger ondenkbaar was en bij reglement verboden." Er zijn meer redenen waarom het zomeravondvoetbal zijn glans verloor. Het zaalvoetbal is de laatste twintig jaar een geduchte concurrent gewor den. Bedrijven slankten af en konden steeds moeilijker een elftal op de been krijgen. De leeftijd van de bestuurders ging omhoog en aanwas van jongeren bleef achterwege. De ontspanningsmogelijkheden in de vrije tijd namen toe en de identificatie met het bedrijf verdween bij veel werknemers. Met veel moeite werd dit jaar nog een competitie met in to taal tien elftallen gespeeld. Enkele deelnemende ploegen gaven bovendien aan om er na dit seizoen mee te willen stop pen. Volgens het bestuur is daardoor de basis om door te gaan te smal geworden. Van den Dorpel, tevens erelid bij het min of meer uit de zomer avondcompetitie voortgeko men GPC, betreurt het dat er aan zijn levenswerk een eind is gekomen. „Bij GPC ben ik nog altijd actief als gastheer. Scheidsrechters en bestuur ders van de tegenpartij ont vangen, thee zetten, wat on derhoud. De club bestaat komend seizoen vijftig jaar en dat brengt ook extra werk met zich mee. Vervelen hoef ik me dus niet. Toch zal ik het zomer avondvoetbal volgend jaar wel missen, ben ik bang. Je had el ke avond je loopje, een beetje bijpraten. Dat komt nooit meer terug." 's-HEERENHOEK - Eddy Hoondert uit Wolphaartsdijk schreef voor de tweede opeenvolgende maal het driebanden- toernooi Walk Inn op zijn naam. In een spannende finale ver sloeg hij, na barrage, Jos Capello uit 's-Heerenhoek. Hoondert joeg met zijn overwinning de organisatie op kosten. Hij won niet alleen voor de tweede keer op rij, het was in de twaalfjarige geschiedenis van het toernooi de vijfde keer dat hij de zege opeiste en daarmee kwam de wisselbeker voorgoed in zijn bezit. Capello had vanaf het begin het initiatief in de spannende fi nale. Maar hoewel hij steeds aan de leiding stond, bleef er dreiging uitgaan van Hoondert. Dat was vooral tegen het ein de van de partij voelbaar. Onrust sloop in het spel van Capello. Ondanks tussenstanden van 27-22 en 29-24 liet de thuisspeler Hoondert ontsnappen. Zes beurten waren nodig voor het be vrijdende laatste punt, maar de zucht van verlichting kwam te vroeg. Hoondert maakte in de nabeurt gelijk en een barrage over vijf punten volgde. Opnieuw kwam Capello bij 4-1 op matchpoint en opnieuw kon hij het niet afmaken. Met een se rie van drie maakte Hoondert aan de spanning een einde en liet een teleurgestelde Capello achter. De zege ging naar de man die zijn zenuwen het best in bedwang had. Voordat Hoondert aan zijn huzarenstukje begon had André Karelse uit 's-Heerenhoek in een uitstekende partij afgere kend met Dennis Franse uit Kwadendamme in de strij d om de derde en vierde plaats. In 27 beurten werden de benodigde 25 punten bijéén gespeeld. Franse kwam dankzij een slotserie van vijf nog tot een acceptabel moyenne maar nooit in de buurt van Karelse: 25-14. GOES - Oude tijden herleven in Goes. Op het sportpark Het Schenge wordt vanavond een wedstrijd tussen Goes 1 en oud- Goes gespeeld. De aanvang is 19.00 uur. De wedstrijd staat in het teken van een reünie van oud-Goes. De ploeg vierde in de jaren negentig hoogtijdagen. De formatie kwam in de op een na hoogste klasse van het zondagvoetbal uit. Oud-Goes be staat uit spelers die in de tijden van trainer Ron Schrier pro motie van de derde naar de eerste klasse bewerkstelligden. De spelers die vanavond acte de présence geven, zijn: Romeo van Aerde, Edwin Lohman, Ronald Hoekman, Kees Dorre- paal, John Vette, Ronny Krijger, Eric Wiens, Edwin Held, Dimmy van Zanten, Peter Groenwegen, Frank de Bie, Marco Vogel, Clarence Pahlad, Jan-Willem de Kok, Leen Koster, Ron Brusket, Marcel Kole, Wim Sabander, Carlos de Jonge, Pearl Doesburg en Eric Versluis. WEMELDINGE - Nicole Casteleijn ontbreekt vandaag op het NK turnen in Nijmegen. De veertienjarige turnster uit Wemeldinge moet de titelstrijd laten schieten vanwege een knieblessure. Casteleijn raakte twee weken geleden tijdens de regiofinales in Limburg geblesseerd. Op de dag van de toestelfinales kwam ze bij het inturnen na een sprong verkeerd neer. De ta lentvolle turnster, die voor Patrick Echt uitkomt, werd per ambulance naar het ziekenhuis overgebracht. In het hospi taal bleek dat de buitenste knieband zwaar gekneusd was. Het betekende het einde van het seizoen. Met het het herstel is vier weken gemoeid. „Het is een jaar van trammelant geweest", vertelt de moeder van Nicole Casteleijn. „Ze heeft veel kleine blessures gehad en was net weer klaar om de beuk erin te gooien. Het missen van het NK is een flinke streep door de rekening. Nicole Casteleijn komt volgend j aar, net als Monique Nuijten uit Goes, uit bij de senioren. Nu turnt ze nog bij de junioren. Montreal. Grote Prijs van Canada, WK For mule 1. Vrije training: 1. Barrichello (Bra) Ferrari 1.30,925 (172,665 km/u), 2. Michael Schumacher (Dui) Ferrari 1.31,969,3. Heid- feld (Dui) Sauber 1.32,778, 4. Firman (GBr) Jordan 1.34,759, 5. Alonso (Spa) Renault 1.35,173, 6. Raikkonen (Fin) McLaren I.35,373, 7. Frentzen (Dui) Sauber 1.351776, II. Verstappen (Ned) Minardi 1.37,426. Le Mans. tweede kwalificatietraining 24 uur van Le Mans: 1. Capello/Kristensen/S- mith (Ita/Den/GBr) Bentley 3.32,843 (230,874 km/uur), 2. Brabham/Blundell/Her- bert (Aus/GBr/GBr) Bentley 3.35,098,3. Bie- la/Salo/McCarthy (Dui/Fin/GBr) Audi R8 3.35,745, 4. Lammers/Bosch/Wallace (Ned- /Ned/GBr) Dome Judd 3.36,156. 's-Heerenhoek. Eindstand driebanden toer nooi Walk Inn: 1. Eddy Hoondert (Wol phaartsdijk); 2. Jos Capello ('s-Heerenhoek 3. André Karelse ('s-Heerenhoek); 4. Den nis Franse (Kwadendamme); 5. Kimmo Pan- kow ('s-Heerenhoek); 6. Albert de Jonge ('s- Heerenhoek); 7. Daan Weststrate ('s-Heer Arendskerke); 8. Kees Rokven ('s-Heeren hoek). Wenen. Vrouwen, 170.000 euro. Halve fina les: Suarez (Arg/6) - Barna (Dui) 3-6 6-2 6-4, Sprem (Kro) - Zvonareva (Rus/2) 3-6 6-47-5. Birmingham. Vrouwen, 170.000 euro. Kwartfinales: Sjaparova (Rus) - Dementieva (Rus/1) 2-6 7-6 6-2, Daniilidou (Gri/2) Tanasugarn (Tha/10) 3-6 7-6 7-6, Maleeva (Bul/3) - Foretz (Fra) 6-7 6-2 6-3, Asagoe (Jap) - Vento-Kabchi (Ven) 4-6 6-2 7-6. Voetbal Nacorripetitie. Groep A. FC Den Bosch - Hel mond Sport 1-3 (1-1). 2. Hendriksen 0-1,44. Jansen 1-1 (strafschop), 84. Van Es 1-2, 90. Aelbrecht 1-3. Scheidsrechter: Luijten.Toe schouwers: 3316. Rode kaart: 80. Plum (FC Den Bosch). Gele kaart: Ebbinge (Helmond Sport). Go Ahead Eagles - FC Zwolle 2-3 (1-2). 8. Lim-Duan 0-1, 16. Van der Haar 0-2, 44. Kooijman 1-2,55. Marbus2-2,77. Cvetkov2- 3. Scheidsrechter: Jol. Geel: Kooijman, Dijk, Wellenberg (Go Ahead Eagles), Bosschaart (Zwolle). T oeschouwers: 3800. FC Zwolle 4 3 10 Helmond Sp 4 GA Eagles 4 Den Bosch 4 Groep B. Excelsior 2 1 1 1 0 3 1 0 3 10 7 3 3 7-3 5-6 9-9 5-8 Volendam 3-2 (2-0). Bridge BC Lamswaarde. Zesde zitting paren. A-lijn: 1. Lau Blommaert/Eduard de Cock 58,93%, 2. Lonneke Allaerts/Fernand Praats 54,29,3. Jeanne van Cauteren/lreen van der Wielen 53,57. B-lijn: 1Lilian van der Ha/Nelly Kerck- haert 63,39,2. Patrick Droesbeke/Hudo de la Ruelle 62,95, 3. Jan ter Burg/Ro van Water schoot 54,91C-lijn: 1Alois de Deckere/Riet de Nijs 57,59, 2. Hector Burm/Aline du Puy en Agnes Hoop/Til de Waal, beiden 54,91,3. Els Neve/Louise Heiszier 52,23. Leusden, Hoge Kleij. Stern Nationaal Open, 50.000 gulden. Stand na derde ronde: 1. Steenkamer (Haarlem) 207 slagen (-9), 2. Haak (amateur), Vingoe (Eng) 212, 4. De Jong (am), Wechgelaer (Amsterdam) 213. Saint-Omer (Fra). AA Saint-Omer Open, Eu ropese Tour, 400.000 euro. Stand na twee de ronde: 1. Rumford (Aus) 134 slagen (-8), 2. Salto (Spa) 135, 3. Houston (Wal) 137, 4. Monasterio (Arg), Hanson (Zwe), Broad- hurst(Eng), Branger(Fra), Kirk(ZAf) 138, uit geschakeld: 110. Van der Valk (Ned) 149. Killarney. Iers Open, Europese vrouwen tour, 165.000 euro. Stand na eerste ronde: 1 Davies (Eng), Gustafson (Zwe) 65 slagen (-7 3. Johnson (Eng) 66,4. Monnet (Fra), Byr nes (Aus), Zackrisson (Zwe) 67, 34. Nijen- huis (Ned) 72,81Zelsmann (Ned) 75. 13. Lopes 1-0, 16. El Hamdaoui 2-0, 61. Van Dieren 3-0, 64. Buys 3-1, 75. Fung a Wing 3-2. Scheidsrechter: Koopman. Toeschouwers: 1534. Gele kaart: Sprockel, Mtiliga (Excelsior), Luirink, Ouhsaine (Volendam). Emmen - Heracles 0-1 (0-1). 7. Sluijter 0- 1. Scheidsrechter: Luinge. Toeschou wers: 4623. Volendam Heracles Emmen Excelsior 9-4 5-5 3-4 4-8 Volleybal World League. Groep C: Bulgarije Neder land 3-0 (25-22 25-18 25-18). Groep A: Rus land - Venezuela 3-0 (25-23 25-17 27-25), Po len - Spanje 3-1 (25-22 33-31 15-2525 14). Rhodos (Gri). Open Griekse beachvolley- balkampioenschappen. Groep C: Kadijk- /Leenstra (Ned)-Tokuno/Kusuhara(Jap)21- 17 21-15, Kadijk/Leenstra - You/Wang (Chn) 21-1621-19. Waterpolo Paardensport Nijmegen. NK dressuur. Grand Prix, eerste onderdeel: 1Van Grunsven/Gestion Saline- ro 73,62 procent, 2. Bontje/Gestion Silvano 73,29,3. Teeuwissen/Gestion Goliath 73,04, 4. Gademann/Gestion Jup 70,12, 5. Van Grunsven/Gestion Krack C 69,83,6. Falandt- /Jarwo 69,50. Paderborn (Dui). CSI. Internationaal spring concours: 1. Merschformann (Dui) Lassall 0 - 47,14, 2. Ahlmann (Dui) Luca 0 - 47,61, 3. Van Asten (Ned) Mistieke 0 -49,31. Interna tionaal springconcours met barrage: 1. Sloothaak (Dui) Quifilio 0 - 35,59,2. Gripshö- ver (Dui) Pontifex 0 - 36,84,3. Nieberg (Dui) Loreana 0-36,90. Sportprijsvragen Lucky Day: 6-11-16-20-22-24-30-38-39-45- 50-52-54-55-58-66-67-69-71-76 (onder voor behoud) Tennis Queen's. Mannen, 860.000 euro. Kwartfina les: Grosjean (Fra/6) - Hewitt (Aus/16-3 6-4, Agassi (VSt/2) - Malisse (Bel/8) 6-4 7-5, Rod dick (VSt/3) - Dent (VSt/116-3 7-6, Henman (GBr/7) - Dupuis (Fra) 6-1 6-4. Halle. Mannen, 680.000 euro. Kwartfinales: Federer (Zwi/1- El Aynaoui (Mar/5) 7-5 7-6, Joesnji (WRu/6) - Novak (Tsj/3) 6-4 6-4, Cle ment (Fra/8) - Kucera (Slw) 7-5 6-7 7-6, Kiefer (Dui) - Stepanek (Tsj) 7-5 6-3. Kranj. EK mannen. Om 11e plaats: Neder land - Slovenië 7-4 (2-0 0-0 2-0 3-4). Doelpun ten Nederland: De Bruijn, De Jong, Uri 2, Ha- venga 1Om 9e plaats: Roemenië - Italië 3-7. Om 5e/8e plaats: Duitsland - Griekenland 6- 4, Spanje - Slowakije 6-5. Halve finales: Ser- vië-Montenegro - Rusland 11-7. Wielrennen Chambery. Dauphiné Libéré. Vijfde etappe, Morzine-Chambery: 1. Lefevre (Fra) 192 km in 4.39.2 (41,236 km/u), 2. Fedrigo (Fra), 3. Mentsjov (Rus), 4. Hary (Fra), 5. Portal (Fra), 6. Kasjetsjkin (Kaz), 7. Millar (GBr) 0.56, 8. Armstrong (VSt), 9. Mayo (Spa), 10. Peron (lta)0.59,13. Leipheimer(VSt) 1.38,22. Wie- linga, 33. Boogerd 2.57,73. Tankink6.51,85. Boven 11.34, 95. Engels. Algemeen klasse ment: 1. Armstrong 21.08.26, 2. Mayo 1.15, 3. Millar 2.12, 4. Mancebo (Spa) 3.18, 5. Chaurreau (Spa) 4.19, 6. Moreau (Fra) 4.54, 7. Leipheimer 5.03,8. Lopez de Munain (Spa 5.28,9. Kasjetsjkin 5.38,10. Niermann(Dui) 5.40, 11. Wielinga 5.48, 40. Boogerd 14.38, 84. Boven 38.23, 85. Tankink 38.27,103. En gels 55.03. Ronde van Oostenrijk. Vijfde etappe, Lienz- Sankt Kanzian: 1Carrara (Ita) 200 kilometer in 4.44.19, 2. Herman (Tsj), 3. Commeyne (Bel), 9. Eltink, 44. Posthuma, 52. Weening, 56. Scheuneman, 66. Ten Dam. Algemeen klassement: 1. Glomser 20.42.12, 2. Golcer (Slv) 0.42, 3. Obwaller (Oos) 1.08, 9. Weening 2.17, 20. Eltink 4.15, 28. Ten Dam 6.03, 31. Posthuma 6.41, 57. Scheuneman 16.51. Zeilen Cagliari. EKTornado. Stand na 8 races met 1 aftrekresultaat: 1. Hagara/Seidl (Oos) 30; 14. Booth/Dercksen 109, 22. Karsenbarg- /Heemskerk 127, 46. Van Wieren/Van Rui tenburg 267,52. Vink/De Laaf 313. I \W*-WKÈm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 75