PZC Geen vervolging voor doden ziekelijk jaloerse ex-vriend Verouderde huizen maken plaats voor nieuwbouw Portakabins blijven nodig voor HZ SP presenteert zwartboek over nieuwe buslijnen b 13 Zomerse jaarmarkt Podium geen concurrent voor horeca Solexrace ■■MNiK&w/MVoeNPA-r- zaterdag 14 juni 2003 Isolement Oldtimers rijden over Walcheren Spontaan In de watten e LlARM Vernielingen aan speelhuisje Zakkenroller actief op markt Waterschap knapt wegen op Boete voor wildplasser Scooter uit schuur gestolen Rijverbod voor automobilist Bromfiets gestolen uit schuurtje COR DE JONGE Scholieren Samenzang Goes wijst klacht over 't Beest af jnnrFiolf Bosboom GOES - Er is geen sprake van dat activiteiten in het Goese po dium 't Beest concurrerend zijn voor de horeca in de omgeving. Een klacht daarover uit de hore- casector wijst het gemeentebe stuur van Goes dan ook van de hand. De klacht was ingediend door het Bureau Eerlijke Mededin ging (BEM)mede namens de af deling Zuid-Beveland van Ko ninklijk Horeca Nederland. BEMis een stichting die zich ten doelstelt oneerlijke concurren tie in de horeca te bestrij den. Via haar website kunnen 'schrijnen de gevallen' worden gemeld, waarna BEM ermee aan de slag gaat, zonder de naam van de klager bekend te maken. Aanleiding voor de klacht zijn de themafeesten (danceparty's) die 't Beest regelmatig houdt. Als voorbeeld daarvan noemt BEM een activiteit tijdens de laatste jaarwisseling, toen het feest zou zijn georganiseerd dooreen particulier ter gelegen heid van zijn verjaardag. Deop- tredende bands waren ook door hem gecontracteerd, aldus de stichting. Er waren 300 toe gangskaarten a tien euro. BEM heeft er bij de gemeente op aangedrongen 't Beest 'een pas sende last onder dwangsom' op teleggen, omdat dergelijke acti viteiten met een commercieel karakter een vorm van oneerlij ke concurrentie is. Bovendien is REDACTIE bevelanden/tholen Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 273000 Pax: (0113) 273030 E-mail: radgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Steffan ter Maat centrale redactie oostsoubu rgseweq 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Pax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl 'nternet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl de stichting van oordeel dat er in strijd met de Drank- en Horeca- wet wordt gehandeld. Het Goese college van burge meester en wethouders ver werpt, na zich uitgebreid in de zaak te hebben verdiept, de kri tiek. Het omstreden feest was geen besloten festijn georgani seerd door een particulier. De activiteit stond weliswaar niet in het maandelijkse program maboekje, maar is wel aange kondigd door middel van pos ters en flyers. De danceparty's van 't Beest passen, in tegenstelling tot wat BEM vindt, volgens de gemeen te wel in de doelstelling van de organisatie. Zij verwijst daarbij naar de statuten en het beleids plan van 't Beest. Vrijwel elke maand wordt een dergelijk eve nement gehouden en dat al lan ge tijd. Van strijdigheid met de Drank en Horecawet is het gemeente bestuur evenmin iets gebleken. Die wet verbiedt alcohol te schenken tijdens bijeenkom sten van persoonlijke aard, zo als bruiloften en partijen. Aan gezien het geen particulier feest was, is de wet ook niet overtre den. Het college komt dan ook tot de slotsom dat er 'geen reden is om aan te nemen dat er sprake is van ongeoorloofde activiteiten door 't Beest'. door Adri Klinkenberg DEN HAAG - Een 33-jarige inwoner van Sint Annaland wordt definitief niet bestraft voor het doodschieten van de ziekelijk jaloerse ex-vriend van zijn vriendin. Dit volgt uit een uitspraak van de Hoge Raad. De man werd twee jaar gele den door de rechtbank in Dor drecht veroordeeld voor doodslag. Het gerechtshof in Den Haag besliste in hoger be roep echter dat de man zich te recht beriep op noodweer-ex- ces. Volgens het hof had de ex van zijn vriendin de Sint-An- nalander op de slaapkamer van de vriendin zodanig in het nauw gedreven dat hij geen kant meer op kon. Het ge rechtshof oordeelde de man niet strafbaar en ontsloeg hem van alle rechtsvervolging. Het Openbaar Ministerie in Den Haag ging tegen de uitspraak in cassatie bij de Hoge Raad. Dit beroep is verworpen, zo werd deze week bekend. De ex-vriend stond bekend als zeer jaloers en geweldda dig. De Sint Annalander liep al een tijdje met een geladen pistool op zak omdat de ex- vriend hem met de dood had bedreigd. In de nacht van 11 op 12 maart 2001 bevond de dader zich met zijn vriendin boven in de woning waar de vrouw samen met haar ex had gewoond, 's Nachts werd de deur ingetrapt. De ex-vriend rende de trap op naar boven. Met een dolkmes in zijn hand kwam hij de slaapkamer bin nen. De Sint-Annalander had ternauwernood van de zonne bank zijn jas kunnen grijpen waar het pistool in zat. Hij los te kort achter elkaar twee schoten. Eén miste doel, het andere schot trof de ex-vriend dodelijk in de linkerkant van zijn rug. Uit de uitspraak van het ge rechtshof blijkt dat bij het ho noreren van het beroep op noodweer-exces vooral is ge dacht aan de positie van de vrouw. Een jaloerse en ge welddadige ex-vriend zou met zijn dreigementen kun nen bewerkstelligen dat ie dereen de vrouw links laat lig gen. Vrouwen zouden in een sociaal isolement kunnen ko men als hun nieuwe minnaars zich niet tegen de tomeloze agressie van hun ex-partner mogen verdedigen, zo luidt de uitspraak van het hof die door de Hoge Raad wordt onder schreven. OVEZANDE - Het wielercomi- té Ovezande houdt morgen weer de jaarlijkse solexrace die on derdeel uitmaakt van de ronde van Ovezande. De wedstrijd be gint om kwart over vier in de Hoofdstraat. Er worden twee manches van twintig minuten gereden. VLISSINGEN - De Stichting Vlissings Aktiviteiten Fonds houdt zaterdag 21 juni de 26e ffalcherenrit voor oldtimers. De tocht begint op de Boulevard Bankert ter hoogte van de Coos- je Buskenstraat. Het startsein wordt omstreeks negen uur ge geven door burgemeester Van Dok-van Weele. De tocht gaat via Ritthem, Nieuw- en Sint Joosland en Middelburg naar Veere. Daar staan de oldtimers van 10.00 tot 11.00 uur stil. Vervolgens rijden de auto's via verschillende Wal- cherse dorpen naar Domburg waar de wagens van 12.15 tot 13.45 uur te bezichtigen zijn. Ook stopt het gezelschap om 14.15 uur op de wandelprome- nade in Zoutelande en uiteinde lijk staan de 'oudjes' van 15.45 tot 17.00 uur op het Bellamy- parkin Vlissingen. Aan de Walcherenrit doen onder meereen Peugeot 301 uit 1932, een Lincoln Roadstar uit 1924 en een Renault NN uit 19 2 6 mee. Alle auto's en motoren die mee rijden zijn dertig jaar of ouder. door Rolf Bosboom COLIJNSPLAAT - Een opvallend plekje verdwijnt uit Colijnsplaat. De acht huizen aan de Havelaar- straat en de Ringweg worden momenteel gesloopt. De meeste verouderde woningen stonden al geruime tijd leeg en vielen op door de beschilderde platen waar mee ze zijn dichtgetimmerd. Sloopbedrijf Sturm en Dekker uit Oostkapelle werkt de woningen omzichtig tegen de vlakte. Vorige week is een begin gemaakt met het verwijderen van het aan wezige asbest. Gisteren werden de dakpannen verwij derd. Het slopen duurt naar verwachting nog tot eind deze maand. Vervolgens is de locatie vrij voor nieuw bouw. Er worden zes woningen en zeven garageboxen ge bouwd. foto Willem Mieras door Edith Ramakers VLISSINGEN - Alle studenten van de Hogeschool Zeeland in Vlissingen hebben onderdak, maar dat wil niet zeggen dat de school geen huisvestingspro blemen meer heeft. Dat zegt J. Mandos, voorzitter van het college van bestuur van de HZ. De school wacht nog op ant woord van het Vlissingse college van B en W over de bouwaan- vraag voor de semi-permanente huisvesting op 1 hectare braak liggend terrein van de Konink lijke Schelde Groep (KSG) aan de Koningsweg in Vlissingen. Het college van B en W neemt dinsdag een besluit over de bouwaanvraag. De tijdelijke huisvesting zou voor maximaal vijf jaar gelden. In de portaka bins komen bijna vierhonderd kamers. De grootste kamernood zou daarmee in een klap zijn op geheven. Het wel of niet door gaan van de bouw van de semi- permanente huisvesting op het KSG-terrein hangt af van de toekomstvisie van de HZ. Er zal een uitwerking van de bouw van een permanent campusachtig onderkomen aan de Edisonweg getoond moeten worden. De vorig jaar door de HZ aange stelde interim-manager huis vesting G. Lohman zegt ook dat de 'druk van de ketel is'. „We hebben voor onze buitenlandse studenten - ik heb het over on geveer 360 studenten - enkele locaties gevonden. Dat is onder meer in complexen in Schoon- dijke en Zeeduin. Een aantal particulieren heeft spontaan contact met ons opgenomen om kamers aan te bieden. In Hotel Dix in Vlissingen bijvoorbeeld, het voormalige asielzoekers centrum, verblijven nu 26 stu denten." De HZ heeft nog enkele moge lijkheden in het verschiet. In het Vlissingse Middengebied wor den binnenkort appartementen gesloopt. Met woningcorporatie l'Escaut is overeengekomen dat appartementen die op de nomi natie staan om afgebroken te worden, tijdelijk aan studenten worden aangeboden. Vijftig studenten die een kortdurende studie volgen, zijn daardoor ge holpen. „Een aantal apparte menten zou anders toch maar leeg staan. We willen en kunnen de HZ op deze manier helpen. We doen het niet om er zelf iets aan te verdienen", zegt J. van Beekhuizen van l'Escaut. Mandos erkent dat het 'echter halve maatregelen zijn'. „We willen toe naar permanente op lossingen. Maar door deze tus sentijdse oplossingen is de noodzaak om snel te bouwen wel anders geworden." In de toekomst wil de HZ een breed aanbod van kamers kun nen aanbieden om studenten met uiteenlopende wensen in de watten te leggen. „Er zijn stu denten die misschien maar twee, drie dagen per week naar Vlissingen komen voor een stu die. Daarop willen we inspelen door kamers in hotels of pen sions te regelen. Anderen willen liever bij een particulier in het centrum van Vlissingen verblij ven. Door bijzondere huisves ting aan te bieden, hopen we dat er meer studenten naar Vlissin gen komen. Eerlijk is eerlijk. Met een campingachtige ac commodatie kunnen we geen reclame in het land maken." De student is koning, zegt Man dos. „Dat is misschien wat zwaar aangezet, we zullen de kamers niet met goud bekleden, maar we willen wel bijzondere kamers, gebouwen aanbieden. Ons marktaandeel moeten we vergroten, anders krijgen we het moeilijk om stand te houden en om een gezonde organisatie te blijven. Vlissingen ligt in de pe riferie." Een van de wensen van de HZ is nog steeds om een campus te bouwen, vlakbij de huidige hoofdlocatie. „Die wens is nog niet ver uitgewerkt. We hebben nog geen tekeningen, geen ont werp. Het past wel in het idee om een breed aanbod aan ver- blijfsruimte voor studenten aan te bieden." \Z LEKCËP we&UZoPA AL ^oo H/euuS zys/, PAHPhv fT'jA MeTkP&L ..H°H6f/o uiEiNi6Nieu\P> He..EiéehuiK HeWWV. Je 'TAWEJAAA<~ n/€7 mee? Bfj tsja- V effe P/MMAP MDPP/C-- ~7cttf2C'lAx - nut, assv Nieabj} ...ja eeHALoeav dat De &£A0t(2ie Ho& OepfHrtepEHOee uh\S DAH AU J£ 91 esHT HoeFje NIE7 AJS&Z ~zo HoD/& erre-P/fAMAP Mopp/e- u/iL nce&H PA~fcr. AS/pTt GOES - Vandalen hebben afgelopen week vernielingen aan gericht aan een speelhuisje en een glijbaan op een terrein van een peuterspeelzaal in Goes. Het dak van het speelhuisje is volledig vernield en de glijbaan is kapotgemaakt. Het schadebedrag is niet bekend. VLISSINGEN - Op de weekmarkt in Vlissingen is gistermid dag tussen half twee en twee uur een portemonnee van een 67- jarige Vlissingse gestolen. De vrouw werd op de markt aangesproken door een onbekend persoon. Niet lang daarna merkte ze dat haar portemonnee was weggenomen. VLISSINGEN - Het waterschap Zeeuwse Eilanden is begon nen met werkzaamheden aan verschillende plattelandswe gen in Zeeland. Het werk bestaat hoofdzakelijk uit asfalteren. Het karwei duurt tot half juli. Tijdens het onderhoud zijn de wegen afge sloten voor het verkeer. Dat varieert van een dagdeel tot enke le weken. Eventuele omleidingen worden met borden aange geven. Op Walcheren wordt gewerkt aan de Veerseweg tussen Mid delburg en Veere, de Vrijburgstraat bij West-Souburg en het fietspad aan de Valkenisseweg. Ook de Prelaatweg tussen Westkapelle en Aagtekerke, de Karnemelksebaan bij Aagte- kerke en het fietspad aan de Wulpenburgseweg bij Veere wor den opgeknapt. VLISSINGEN - De politie heeft gisternacht een 23-jarige wildplasser uit Vlissingen bekeurd. De Vlissinger werd be trapt toen hij op de Nieuwendijk in zijn woonplaats stond te urineren. DREISCHOR - Uit een schuurtje aan de Renkumstraat in Dreischor is in de nacht van donderdag op vrijdag een rode Peugeot scooter met de kentekenplaat FWV367 gestolen. De schuur was niet afgesloten, maar de scooter stond wel op het stuurslot. De schade bedraagt enkele honderden euro's. VLISSINGEN - Een 43-jarige automobilist uit Vlissingen heeft in de nacht van donderdag op vrijdag een rijverbod ge kregen van zes uur. De man werd om kwart voor twee betrapt in de Bloemenlaan voor rijden onder invloed. Uit een ademanalyse bleek dat hij 2,5 maal te veel had gedronken. VLISSINGEN - Uit een opengebroken schuur in de President Rooseveltlaan in Vlissingen is in de nacht van donderdag op vrijdag een bromfiets gestolen. Het gaat om een rode Peugeot type Zenith met het kentekenplaatje BTH790. De waarde van de gestolen brommer is onbekend. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Gedeputeer de T. Poppelaars krijgt woens dag een zwartboek aangeboden over het openbaar vervoer in Zeeland. De klachten - bijna 600 via een klachtenlijn en 2750 handtekeningen - zijn ingeza meld door de Socialistische Partij in Vlissingen en Middel burg. Busvervoerder Connexxion nam medio maart een nieuwe dienstregeling in gebruik. De SP vindt dat daardoor sprake is van een chaos bij de buslijnen. Connexxion zette onder meer kleinere busjes in. Het gevolg is dat passagiers vaak moeten wachten op een ander busje, omdat de eerste propvol zit. Haltes vervielen, waardoor pas sagiers vaker moeten overstap pen, langere wachttijden heb ben en meer strippen nodig hebben. In het merendeel van de situaties is sprake van langere reistijden. Sommige routes lij ken volgens de SP meer op een toeristische rondrit dan op ef fectief vervoer van A naar B. De nieuwe dienstregeling kwam tot stand via openbare aanbe steding. De politieke partij spreekt van een bezuiniging, die ten koste gaat van goed open baar vervoer in de provincie. De SP wil dat de gedeputeerde zorgt voor beter openbaar ver voer. „Een dwingend gesprek met Connexxion ter verbetering van de dienstregeling lijkt ons meer dan zinvol. Een overheid laat zijn burgers niet verrege nen en in de kou staan." De klachten over het openbaar vervoer kwamen uit de hele pro vincie. Leden van de SP Vlissin gen reisden een aantal malen mee met bussen om handteke ningen te vergaren. Leerlingen van het ROC Zeeland reageer den massaal. Scholieren uit Goes en Vlissingen moeten bij voorbeeld veel verder lopen. In Zierikzee tekende de SP elf klachten op over een slechte verbinding naar Burgh-Haam- stede en Renesse. Vanuit West- Souburg kwamen twintig klachten binnen, omdat de bus halte daar is verdwenen. Lijn 24 in Goes kan ook rekenen op for se kritiek. Bewoners van zorg centrum Rehoboth en de Rand- hof kunnen niet meer naar het centrum, omdat de halte is ko men te vervallen. Ook Zeeuws-Vlaanderen ont kwam niet aan de nieuwe dienstregeling. De bus van Hulst naar Breda is opgeheven. Vooral jongeren zijn daarvan de dupe. Passagiers van de lijnen 15 en 15b moeten nu vijf kilome ter naar Biervliet om daar de bus te kunnen pakken. Naar aanleiding van klachten uit met name het stadsgewest Vlissingen/Middelburg heeft de provincie al in april besloten een onderzoek in te stellen naar de nieuwe dienstregeling. 's-HEERENHOEK - Ruim 120 handelaren komen morgen naar 's-Heerenhoek voor de traditio nele Zomerjaarmarkt. Over een lengte van zevenhonderd meter bieden zij in kraampjes hun waar aan. Burgemeester J. Gelok verricht om 11.00 uur de opening, waar na de markt tot 17.30 uur duurt. Verder geven de majorettes van The Showgirls om 13.00 uur een optredens, 's Middags kunnen de jongere bezoekers zich ver maken met mini-motortrikes, een springkussen, een compu tershow, een reuzetrampoline en skelterrijden. De sixtiesband Of Course treedt op. Van 16.00 tot 19.00 uur geven De Deur- douwers een concert in de Hee renstraat. In de Jeugdhoeve is een kunsttentoonstelling te zien en worden kermisfoto's uit de jaren zeventig verkocht. Dweil band De Koenkelpotters loopt ook rond op de jaarmarkt. ZOUTELANDE - In de Neder lands hervormde kerk in Zoute lande wordt woensdag 23 juli een samenzang- en orgelavond gehouden voor de Bible League. De bijeenkomst wordt geopend en gesloten door R. Stark uit Zwartebroek. De organist van de avond is J. de Visser. De bij eenkomst begint om 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 65