rond de kerk Mannen kunnen niet flirten RUDEN RIEMENS Cursus versieren zaterdag 14 juni 2003 o R Vertrouwen Boeiend O De meeste mannen handelen be paald niet slim als ze een vrouw willen versieren. Ze overladen haar met complimentjes en betalen al haar drankjes. Helemaal fout, vindt Tijn van Ewijk. „Vrouwen zitten echt niet op dit soort slijmballen te wachten." Hoe je wel succesvol kunt verleiden, leert hij mannen tijdens zijn workshop Masterflirt. Mannen zijn volgens Tijn van Ewijk (39) uit Bergen aan Zee behoorlijke sukkels als ze een vrouw aan de haak willen slaan. „Zien ze een leuke dame, dan doen ze van al les om bij haar in de smaak te vallen. Ze be talen al haar eten en drinken, vertellen con tinu hoe mooi ze is en blijven de hele avond bij haar in de buurt hangen. En dat is dom, heel dom. Vrouwen houden helemaal niet van mannen die om haar aandacht bedelen. Sterker nog, ze vertrouwen zo'n kerel hele maal niet. Wil je toch een leuke meid verove ren, dan zul je je gedrag moeten aanpassen. Dan moet je je inleven in het gevoel van een vrouw. Pas als je dat lukt, maak je een kans. Van Ewijk denkt te weten hoe je het best met een vrouw kunt flirten. Wat ooit begon als een grap is inmiddels uitgegroeid tot een heuse workshop onder de naam Masterflirt. „Samen met mijn collega Robert Rosier houd ik door het hele land cursussen voor mannen die willen leren hoe ze een vrouw moeten verleiden. En de ervaring is dat onze methode werkt. Mannen die nooit een vrouw konden krijgen, hebben daar nu geen enkele moeite meer mee. We zijn zelfs al naar enkele huwelijken van cursisten ge weest." Van Ewijk kwam ruim acht jaar geleden op het idee om mannen te leren verleiden. „Ik was commercieel directeur bij Rucanor en had een sabbatical year genomen om uit te rusten. Hele dagen lag ik op het strand met een stapel spirituele boeken. Die waren zo interessant, dat ik vond dat mijn vrienden ze ook moesten lezen. Maar ja, krijg een man maar eens aan het lezen. Dus heb ik samen vattingen gemaakt. Om ervoor te zorgen dat ze ook door mannen interessant gevonden werden, heb ik die uittreksels geschreven alsof het om een discussie ging tussen een mooie, sexy, intelligente vrouw en een cyni sche mannelijke ik-figuur. Aan het einde van elke samenvatting werd die vrouw dan verleid door de ik-figuur. Sommige vrien den waren er zo enthousiast over dat ze het op internet hebben gezet. Op een gegeven moment werd ik zelf s gebeld door een uitge ver. Onder de naam De Benedictijnse Verlei ding zijn die verleidingsverhalen in boek vorm verschenen. Inmiddels is het boek uit de handel, maar naar aanleiding van dit boek hebben Robert Rosier, die psycholoog is, en ik besloten de tips die er in staan uit te werken tot een cursusprogramma. Niet dat we onze workshop compleet zelf bedacht hebben, hoor. Alles is gebaseerd op weten schappelijk onderzoek dat we onder andere van internet hebben gehaald." Volgens Van Ewijk speelt het spel van aan trekken en verleiden zich af in de hersen stamvan beide seksen. „Instinctief kiest een vrouw een man uit die haar een sterk nage slacht kan bezorgen. Uiterlijk gezien vallen vrouwen daarom voor mannen die brede schouders hebben en een smallere taille. Toch moet hij er niet alleen sterk en gezond uitzien, hij moet ook intelligent zijn en goed gedrag vertonen. Een man valt daarentegen voor een vrouw die er in zijn ogen vrucht baar uitziet. Er wordt wel eens gezegd dat mannen bij vrouwen puur letten op de bor sten en de billen. Maar dat is niet waar. Uit onderzoek blijkt dat mannen bij vrouwen onbewust letten op het wit van de ogen, de heupbreedte, de nagelriemen en de rode lip pen. Daaraan kan hij zien dat zij jeugdig en gezond is en dus vruchtbaar." Om een vrouw te kunnen verleiden is het dus niet alleen zaak er goed en sterk uit te zien. „Eerlijk gezegd denken we dat het uiterlijk niet eens zo belangrijk is. Zelfs lelijke cur sisten zijn er in geslaagd om via onze metho de succesvol te verleiden. Gedrag is veel be langrijker. Als man moet je handelen zoals een vrouw dat prettig vindt. Daarmee be reik je meer dan met een mooi gelaat en een gespierd lichaam", zegt Van Ewijk. Deelnemers aan zijn eendaagse workshop leren daarom hoe ze een vrouw het best kunnnen behagen. Verleiden is een vier stappenplan, volgens de cursusleider. „Ver trouwen winnen is stap 1De grootste fout die je kunt maken is een vrouw bij een eerste ontmoeting direct de hemel in te prijzen. En helaas gebeurt dat vaak. De man vertelt dat ze er geweldig uitziet of, erger nog, dat hij allang verliefd op haar is en graag haar tele foonnummer wil. Hij maakt zich compleet ongeloofwaardig op deze manier. Dus zeg gen we dat hij haar wel mag complimente ren, maar er ook een kritisch nootje aan toe moet voegen. Bijvoorbeeld door te zeggen: „Ik vind het erg prettig om met je te praten en je ziet er ook goed uit. Alleen het kettin kje dat je om hebt, is lelijk.Misschien vindt zo'n meisje het niet fijn dat je haar sieraad afkeurt, maar tegelijkertijd denkt ze wel: „Hij is eerlijk tegen me. Hij komt voor zijn mening uit. Dus hij vindt me echt leuk'." Van Ewijk lacht. „Echt, het werkt. Vrouwen nemen een man serieus als hij kritisch is ten opzichte van haar. Ze houden helemaal niet van slijmballen. Ze vallen op mannen die eerlijk zijn. Natuurlijk kan het ook voorko men dat een meisje boos wordt, omdat jij als man hebt gezegd, dat je haar kettinkje niet mooi vindt. Maar dan leren we onze cursis ten dat dit dus niet de vrouw is die je moet hebben. Als zij door een licht kritische op merking al gekwetst iskun j e j e afvragen of ze wel de juiste is voor jou. Een vrouw moet ook om zichzelf kunnen lachen, zeggen we altijd. Aan de andere kant, als je merkt dat ze je opmerking niet leuk vindt, dan kun je daar op in gaan. Dan vraag je waarom ze zo reageert. En voor je het weet heb je een leuk gesprek." Daarmee ben je vanzelf aangekomen bij stap 2: het creëren van interesse. „Het is be langrijk dat een vrouw je boeiend gaat vin den. Vertel daarom niet voortdurend over jezelf of over onderwerpen waarin vrouwen niet geïnteresseerd zijn. Want het is belang rijk dat ze kunnen begrijpen of zich kunnen verplaatsen in datgene wat je zegt. Daar krijgen ze een positief gevoel van. Voetbal en auto's zijn dus echt taboe. Luisteren en vragen stellen, daar draait het om." En tijdens deze fase is het ook belangrijk om niet de hele tijd bij de vrouw te blijven han gen. „Vrouwen komen zelden ergens alleen. Meestal zijn ze samen met vriendinnen. Dus er komt een moment dat ze weer even met hun vriendinnen willen praten en de man de rug toe keren. Voor een man is dat verve lend, maar niet onoverkomelijk. Het is een spel en dat moet je als man door hebben. Loop dus weg, raden we altijd aan. Laat zien dat jij ook niet afhankelijk van haar bent om de avond door te komen. Dat vindt ze veel aantrekkelijker." Stap 3 van het verleiden in de praktijk is zorgen dat je als man verbinding krijgt met haar.,Dat ze voelt dat het klikt, dat de vonk Doorgaans vallen vrouwen op mannen met brede schouders en een smalle taille. overspringt als het ware", legt Van Ewijk uit. Taaipatronen zijn daarbij essentieel, meent hij. „Ik wil niet zeggen wat dat pre cies inhoudt, want daarmee verklap ik een belangrijk deel van de cursus. Maar in grote lijnen komt het erop neer dat je door middel van die taaipatronen een vrouw in trance kunt brengen. Dat je op zo'n manier met haar in gesprek raakt dat ze de wereld om zich heen vergeet en alleen nog maar aan dacht heeft voor jou. Trance kun je bereiken door tijdens het praten pauzes in te lassen, langzamer te gaan praten en de juiste into naties in je stem te leggen. Als het goed is kom je zo samen in trance. Dat is echt een heerlijke gewaarwording." En dus is stap 4 een logisch gevolg: de opwinding. „Natuur lijk zijn er genoeg mannen die een vrouw willen verleiden omdat ze die avond seks willen. En als die vrouw dat ook wil, dan hebben ze allebei hun doel bereikt. Daar is niets mis mee. Maar deze laatste stap kan natuurlijk ook leiden naar een relatie, als dat de bedoeling is. Voor ons maakt dat niet foto Beneluxpres/GPl uit. Als je maar door hebt als man hoe je vrouw het beste kunt verleiden." De workshop Masterflirt is theoretisch^ opzet, benadrukt hij. „Aangezien we ge® vrouwen toelaten, kom je er in dePra®'c, pas achter of de cursus werkt of niet. Ma we hebben een niet-goed-geld-terugg®a tie. Van de vele cursisten die we hebbejV had, hebben er daar nog maar twee geW®} van gemaakt. Dat zegt genoeg, vinden* Tanja Olvslag"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 32