PZC Hoog bezoek op Tholen Nieuwe start voor bordeel Website Zee op School in de lucht 13 Wandelaars lopen laatste kilometers w/£ nce£/ipAnsr..^Ti Toegezegde steun zorgverzekeraars en ministerie stemt toch optimistisch Bijeenkomst over reis naar zusterstad van Vlissingen bij nader inzien w zaterdag 14 juni 2003 Roer om Risico |6?E_N JJAE.M Zakkenroller op markt actief Boete voor wildplasser Rijverbod voor automobilist Bromfiets uit schuur gestolen Vergadering wijktafel afgelast Aanhoudingen in Vlissingen Scooter uit schuur gestolen Vernielingen aan speelhuisje Tien invallen in grootschalige politie-actie wapens en drugs Inloopmiddag over bouwplan Oost-Souburg Zelfstandig ziekenhuis zware klus joorAbvanderSluis VLISSINGEN - Het zelfstandig voortbestaan van het Zieken huis Walcheren zal - door een landelijk gebrek aan medisch specialisten en een verslechte rend economisch klimaat - niet meevallen. Dat schrijft de Raad van Bestuur van het ziekenhuis jn het jaarverslag over 2002. Toch blijft het ziekenhuis opti mistisch. Zowel de zorgverze keraars als het ministerie van Volksgezondheid hebben hulp toegezegd. Het jaar 2002 gaat bij het zie kenhuis de annalen in als het jaar waarin oud-minister E. Bomhoff (Volksgezondheid) besloot de bijna afgeronde fusie met de Stichting Oosterschelde- ziekenhuizen te verbieden. Met het besluit werd ook de concen tratie van de kinderafdelingen verboden en op termijn ook de concentratie van de verloskun dige afdelingen. ,.Voor beide ziekenhuizen was dit een heel frustrerende erva ring", aldus de Raad van Be stuur. „Temeer, daar de vorige minister, Borst, meerdere malen had verklaard dat zij - gelet op de Zeeuwse situatie en het ge brek aan onder meer kinderart sen - de voornemens kon billij ken." De voorbereidingen om te komen tot fusie namen drie jaar in beslag en kostten veel tijd en energie. „Energie die voor een deel zinloos is geweest." De Raad van Bestuur is blij dat de medewerkers, ondanks de te leurstelling van het fusiever bod, zo snel het roer wisten om legooien om mee te blijven wer ken aan een zelfstandig Zieken huis Walcheren. „Ondanks de overtuiging dat het voor de be volking van Noord- en Midden- Zeeland op termijn beter zou zijn tóch te fuseren en op lange re termijn de 24-uurszorg te concentreren met behoud van poliklinische faciliteiten in sa tellieten, moet het mogelijk worden om met de kwaliteiten die het Ziekenhuis Walcheren heeft, zelfstandig door te gaan." VLISSINGEN - De Stichting Medeburgers Taganrog (SMT) houdt maandag een bijeen komst in kamer 5 van Stadhuis plein 20 in Vlissingen. Belang stellenden kunnen zich dan informeren over de reis van 12 lot 20 september naar de Zuid- Russische zusterstad van Vlis singen. Voor deze uitwisseling kunnen mensen zich nog opgeven. De informatiebijeenkomst begint om 19.30 uur. De stichting organiseert een maal in de twee jaar een reis naar Taganrog. In het program ma worden diverse onderwer pen opgenomen, zoals kunst, muziek en cultuur, gezondheid en cultuurverschillen, milieu en ecologie. in samenwerking met Russische organisaties in Taganrog is het mogelijk diverse projecten te bezoeken. De deelnemers kunnen kiezen uit logies bij gastgezinnen of een hotel ter plaatse. redactie walcheren Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Pax: (0118) 470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Abvan der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bij het Ziekenhuis Walcheren kwamen in 2002 meer klachten binnen dan het jaar ervoor. De Raad van Bestuur spreekt zelfs van een opmerkelijke stijging, die kan worden toegeschreven aan moeilijkheden op enkele poliklinieken en (verpleeg)af- delingen. In vergelijking met voorgaande jaren is het aantal klachten over (na)zorg hoog. Dat geldt eveneens voor klach ten over het maken van af spraken, de wachttijden en in formatie daarover, uitval van spreekuren of een combinatie daarvan. De Raad van Bestuur steekt de hand in eigen boezem. De klachten wijzen op gebreken van organisatorische aard. An dere klachten kwamen er over onheuse bejegening, foutieve behandeling en foutieve dia gnose. De klachten waren voor de Raad van Bestuur aanleiding maatregelen te treffen op de po likliniek en twee verpleegafde- lingen. Ook het aantal medicatiefouten blijft hoog, concludeert de Raad van Bestuur. „Maar toch, gelet op het aantal medicaties dat in ons ziekenhuis jaarlijks wordt gegeven, gaat het gelukkig om een klein percentage." De laat ste jaren is er op dat gebied al veel verbeterd, met name waar het gaat om het schriftelijk ver strekken van medicatievoor schriften of de bevestiging ervan. Tot de medicatiefouten behoren ook het toedienen van een verkeerd preparaat, op een onjuist tijdstip of een verkeerde bereiding. Het aantal meldin gen van medicatiefouten, val- incidenten, maar ook mate- riaalfouten daalt wel elk jaar. In 1999 ging het nog om 193 stuks, vorig jaar waren dat er 153. door Ab van der Sluis VEERE - Bijna tweehonderd wandelaars hebben gisteren in Veere de avondvier daagse afgesloten. Onder de lopers wa ren veel kinderen. Zo deden een school uit Gapinge en Vrouwenpolder mee. Het aantal wandelaars in Veere schom melt al jaren rond de tweehonderd. Dit jaar deden iets meer mensen mee dan vo rig jaar. „Ik geloof niet dat sprake is van een trend", vertelt mevrouw G. Boone van de organisatie. „Het is elk jaar wisselend. De ene keer doet een groep van Arduin bij ons mee en het jaar daarop lopen ze weer in Oostkapelle. Als ze niet meelo pen bij ons, mis je al snel tien wande laars." De deelnemers aan de avondvierdaagse konden kiezen uit twee afstanden: tien en vijf kilometer. De meeste belangstel ling ging uit naar de kortste route. De wandelaars van de vijf kilometer liepen in de directe omgeving van het stadje Veere. De overigen gingen iets verder, onder meer naar Gapinge en het Veerse Bos. foto Ruben Oreel De leden van het befaamde geslacht Roosevelt bekijken in de Ne derlandse Hervormde kerk in Oud-Vossemeer boeken die verwijzen naar hun herkomst. foto Willem Mieras door Steffan ter Maat OUD-VOSSEMEER - Een groepje van 34 Amerikaanse toeristen deed gisteren Tholen aan. Het waren echter niet zo maar toeristen: allen waren na zaten van de Roosevelts: de beroemde Amerikaanse familie die twee presidenten voort bracht en haar oorsprong op Tholen heeft. De groep bestond uit familiele den van Theodore Roosevelt en Franklin Delano Roosevelt. De eerstgenoemde was van 1901 tot 1909 de 26e president van de Verenigde Staten. Franklin De lano Roosevelt was een verre bloedverwant van Theodore; hij was van 1933 tot 1945 president van de Verenigde Staten. Volgens de overlevering zijn de Roosevelts van oorsprong af komstig uit Oud-Vossemeer. Hun naam zou ontleend zijn aan een stuk land dat vlakbij het dorp lag en de naam Rozevelt droeg. In 1649 zou de eerste Roosevelt uit Oud-Vossemeer naar Amerika zijn gegaan. Er wordt aangenomen dat de latere Roosevelts - onder wie de twee presidenten - allen afstamme lingen van deze pionier zijn. door Edith Ramakers VLISSINGEN - „Wat kost het?" Een man, net twintig jaar, klopt aan bij Club Ange lique. Buiten brandt de zon, in het bordeel heerst nog de rust. „Kom vanavond rond acht uur maar terug. Dan zijn we open. De vrouwen werken vanaf 80 euro", antwoordt Theo, bedrijfsleider van Club Angelique, het eerste legale bordeel van Vlissin gen. De nieuwe naam moet een nieuw begin inluiden. Club Angelique moet Nightlife doen vergeten. Het sekshuis werd begin vorig jaar op last van burgemeester Anneke van Dok-van Weele gesloten. Er zouden prostituées zijn die zonder werkvergunning in dienst waren. Ook waren er aanwijzingen van vrouwen handel. „Dit is een nieuw be gin. We hebben alles in orde gemaakt om er een legale zaak van te maken. Het is gelukt. Alle papieren en vergunnin gen hebben we ontvangen", zegt Theo 'laat mijn achter naam maar zitten'. De gemeente bevestigt zijn woorden. Medewerkers van gemeente en brandweer heb ben onlangs inspecties uitge voerd en hun goedkeuring uit gesproken. Ze zagen geen reden om de vergunningen te weigeren. De bedrijfsleider heeft een verklaring van goed gedrag. „Het prostitutieteam van de politie mag elk mo ment van de dag binnenval len. De vrouwen hebben alle noodzakelijke papieren, ze zijn achttien jaar of ouder en ze komen hier uit vrije wil", merkt Theo op. „Wehebbende hele zaak opgeknapt. De da mes hebben een ruimte waar ze zich even terug kunnen trekken en de kamers zijn pico bello." Even geleden trof de huidige exploitant een ravage aan in Club Angelique. Het bordeel was in die tijd dat het buiten bedrijf was, doelwit van van dalisme geworden. „Het was een bende. Alles was kapot. De laatste maanden hebben we hier daklozen laten slapen die een oogje in het zeil hiel den." De nieuwe uitbater vindt het een goede zaak dat de wetge ving rondom prostitutie is aangescherpt. In 2000 is het bordeelverbod opgeheven en moesten seksclubs een ver gunning aanvragen. De om schakeling naar de legaliteit verloopt ook landelijk schoorvoetend. „Ik vind het goed dat er strenge regels zijn en dat de prostitutie uit de il legaliteit is gehaald. Het is niet eenvoudig om dat te be reiken. Maar het is beter voor de vrouwen, voor ons en de klanten weten wat ze hier kunnen verwachten." Vóór de nieuwe wetgeving re kenden de klanten af met de clubs. „Nu huren de vrouwen zelfstandig kamers bij ons en betalen de klanten recht streeks aan de vrouwen. Onze dames moeten niet werken, maar ze mogen werken. Recentelijk concludeerde Ju dy van Dokkum-Hooymeyer dat de opheffing van het ver bod op prostitutie en soute neurschap voor een groot deel zijn doel voorbijschiet. De Zeeuwse onderzocht de ver anderingen in de prostitutie in het kader van haar doctoraal studie sociologie. Zij concludeerde dat jongeren en illegalen meer dan vroeger het risico lopen slachtoffer te worden van geweld en dwang. Theo beaamt dat het vroeger gemakkelijker was om aan vrouwen te komen. „Illegalen willen altijd werken. Waar zij nu heen gaan, weet ik niet. Door de wetgeving is dat pro bleem niet opgelost. Maar ik vind het alles bij elkaar wel beter dat er ook legale zaken zijn." COR DE JONGE xz lekcep we&yeops ü^eeu^yz\\ Pfev -42 a* nteuos 27//) pan *7) ["7" Ja h/ALLo Merktf&C - ,.iveiNi6NieuW>Hè ■aé&ioj/cHeuWAL^Jc 'TAU&AAAC N/ETNIEEPBJ tjjA- V gprep/MfaeN Mopp/f -- ~7ctc&Pj vun aben niguiJl ja eeHALve-Prp cat Or BTAoe&e Hod oePMrtepeNOee CAN Ail j£ SI Pant Hoer je n/t.7 MC&z zo hod/£. Ma///CÖF W/WVoSNPAT- VLISSINGEN - Op de weekmarkt in Vlissingen is gistermid dag tussen half twee en twee uur een portemonnee van een 6 7- jarige Vlissingse gestolen. De vrouw werd op de markt aange sproken door een onbekend persoon. Niet lang daarna be merkte ze dat haar portemonnee was weggenomen. VLISSINGEN - De politie heeft gisternacht een 23-jarige wildplasser uit Vlissingen bekeurd. De man stond op de Nieu- wendijk te plassen. VLISSINGEN - Een 43-jarige automobilist uit Vlissingen heeft in de nacht van donderdag op vrijdag een rijverbod ge kregen van zes uur. De man werd om kwart voor twee betrapt in de Bloemenlaan op rijden onder invloed. Uit een ademana lyse bleek dat hij 2,5 maal te veel had gedronken. VLISSINGEN - Uit een opengebroken schuur in de President Rooseveltlaan in Vlissingen is in de nacht van donderdag op vrijdag een bromfiets gestolen. Het gaat om een rode Peugeot type Zenith met het kentekenplaatje BTH790. De waarde van de gestolen brommer is onbekend. VLISSINGEN - De vergadering van de wijktafel Dau- wendaele in Middelburg, die stond gepland voor dinsdag 17 juni, is afgelast. De bijeenkomst is verplaatst naar donderdag 10 juli om acht uur 's avonds in Ontmoetingscentrum Dau- wendaele. VLISSINGEN - Op de Boulevard Evertsen in Vlissingen zijn gistermiddag rond kwart voor zes twee personen aangehou den. Een 33-jarige Vlissinger liep, al drinkend, met een blikje bier op straat. Hij werd door surveillerende agenten hierop aangesproken en meegedeeld dat hij een bekeuring kreeg voor het drinken op straat. Dat accepteerde hij niet en hij liep boos weg. Zijn metgezel, een 24-jarige Vlissingse, begon zich ermee te bemoeien en werd agressief tegen de agenten. Beiden zijn aangehouden en meegenomen naar het bureau. DREISCHOR - Uit een schuurtje aan de Renkumstraat in Dreischor is in de nacht van donderdag op vrijdag een rode Peugeot scooter met de kentekenplaat FWV367 gestolen. De schuur was niet afgesloten, maar de scooter stond wel op het stuurslot. De schade bedraagt enkele honderden euro's. GOES - Vandalen hebben afgelopen week vernielingen aan gericht aan een speelhuisje en een glijbaan op een terrein van een peuterspeelzaal in Goes. Het schadebedrag is niet be kend. door Ab van der Sluis VLISSINGEN - De website www.zeeopschool.nl is de lucht ingegaan. De internetpagina's vormen het communicatieme dium voor het interactieve pro ject Zee op School, dat de werk zaamheden en avonturen van de bemanning van het vrachtschip Lida volgt via het internet. De Lida is onderweg van Vlis singen naar Boston, om daar te lefoonkabels te laden voor een klant. Vervolgens gaat het rich ting Baltimore in de Verenigde Staten, Bermuda-eiland, Saint Croix, Curasao en Kaapstad. Aan boord bevinden zich twee Pabo-studenten van de Hoge- MIDDELBURG - Op tien plaat sen in de provincie, voorname lijk op Tholen, hebben politie en justitie gisteren invallen ge daan. Dat gebeurde in het kader van een grootschalig onderzoek dat loopt naar handel in wa pens, munitie en harddrugs. Drie verdachten zijn aangehou den. De invallen werden gedaan door de recherche van de politie Zeeland, onder leiding van de rechter-commissaris. Dat ge beurde voornamelijk in wonin gen: acht op Tholen en één op Schouwen-Duiveland. Daar naast werd een loods in Bres- kens doorzocht. Daar werd een hennepkwekerij aangetroffen. De drie aangehouden mensen zijn allen inwoners van de ge meente Tholen. Bij de invallen werden diverse wapens aange troffen en een hoeveelheid hard drugs. Justitie zei gisteravond niet meer informatie te kunnen en te willen geven, bijvoorbeeld om welke harddrugs het gaat, wat voor wapens er zijn gevonden en of het gaat om een grote crimi nele organisatie. „Details geven we op dit moment niet vrij, om dat het onderzoek nog in volle gang is", aldus woordvoerster E. Boot. Zij sluit niet uit dat er nog meer aanhoudingen volgen. Justitie verwacht pas begin vol gende week verder over de zaak naar buiten te kunnen treden. school Zeeland uit Vlissingen, Vincent van der Veen uit Koude- kerke en Diederik Veerman uit Aardenburg. Onderweg verza melen ze lesgegevens voor ba sisscholen. Kinderen leren op die manier over zeevaart en het leven aan boord van een schip. Van der Veen en Veerman zijn volop aan de slag in hun nieuwe functie als scheepsredacteur. Zij vullen de website dagelijks met een actueel logboek (weer, koers, snelheid en tijdsverschil) en digitale foto's. Zo is de be manning al flink zeeziek ge weest en hebben ze een aanva ring met de gezonken Tricolor goed weten te vermijden. Komende week, vanaf maan dag, beginnen zes Zeeuwse scholen en één Amsterdamse met het lesprogramma dat deel uitmaakt van het project. De lessen zijn te bekijken en te downloaden op de site. De scho len die deelnemen aan de eerste pilot, worden de komende we ken begeleid door projectonder steuners - de thuisblijvers van de Pabo van de Hogeschool Zee land. OOST-SOUBURG - De ge meente Vlissingen houdt maan dag een inloopmiddag over een bouwplan aan de Molenweg en Irenestraat in Oost-Souburg. In het bouwplan wordt gesproken over acht seniorenwoningen en zestien geschakelde eengezins- koopwoningen. De woningen komen op de plaats van de voormalige Marti- nusschool aan de Molenweg en de peuterspeelzaal aan de Irene straat. De deuren voor de in loopmiddag in basisschool Het Kompas aan de Molenweg gaan om 16.00 uur open. Tot 18.00 uur kan er naar het plan worden ge keken. De aanvraag voor de bouwplannen ligt van 18 juni tot en met 16 juli ter inzage in Coosje Buskenstraat 200 in Vlissingen en de bibliotheek in Oost-Souburg. In het artikel over de duiktoren is Vlissin gen (PZC 13 juni) is een onduidelijkheid geslopen. Het onderzoek dat het college wil laten uitvoeren kost 150.000 euro. !«AKU,M5U«S U.lMMItOX '—LX

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 13