11 SP presenteert zwartboek over nieuwe buslijnen cadeau Verwijzing naar onbekende brug Qruk Vlissingse studentenhuisvesting is maar even van de ketel Igor groeit als kool Mountainbike Delisea mag Ierse mosselen in Oosterschelde zaaien Stemmen 00 zeeuwse almanak WALCHEREN zaterdag 14 juni 2003 Spontaan In de watten Waterschap knapt wegen op Scholieren Onderzoek Een eigentijdse kijk op Wonen Cavia Gastouders Dagelijks open van 11-17 uur p J m Portakabins HZ blijven nodig tor Edith Ramakers VLISSINGEN - Alle studenten van de Hogeschool Zeeland in Viissingen hebben onderdak, maar dat wil niet zeggen dat de school geen huisvestingspro blemen meer heeft. Dat zegt J.Mandos, voorzitter van het college van bestuur van de HZ. De HZ wacht nog op antwoord van het Vlissingse college van B en ff over de bouwaanvraag voor de semi-permanente huis vesting op 1 hectare braaklig gend terrein van de Koninklijke Schelde Groep (KSG) aan de Koningsweg in Vlissingen. Het college van B en W neemt dinsdag een besluit over de bouwaanvraag. De tijdelijke huisvesting zou voor maximaal vijf jaar gelden. In de portaka bins komen bijna vierhonderd kamers. De grootste kamernood zou daarmee in een klap zijn op geheven. Het wel of niet door gaan van de bouw van de semi- permanente huisvesting op het KSG-terrein hangt af van de toekomstvisie van de HZ. Er zal een uitwerking van de bouw van een permanent campusachtig onderkomen aan de Edisonweg getoond moeten worden. De vorig jaar door de HZ aange stelde interim-manager huis vesting G. Lohman zegt ook dat de 'druk van de ketel is'. „We hebben voor onze buitenlandse studenten - ik heb het over on geveer 360 studenten - enkele locaties gevonden. Dat is onder meer in complexen in Schoon- dijke en Zeeduin. Een aantal particulieren heeft spontaan contact met ons opgenomen om kamers aan te bieden. In Hotel Dix in Vlissingen bijvoorbeeld, het voormalige asielzoekers centrum, verblijven nu 26 stu denten." De HZ heeft nog enkele moge lijkheden in het verschiet. In het Vlissingse Middengebied wor den binnenkort appartementen gesloopt. Met woningcorporatie l'Escaut is overeengekomen dat appartementen die op de nomi natie staan om afgebroken te worden, tijdelijk aan studenten worden aangeboden. Vijftig studenten die een kortdurende studie volgen, zijn daardoor ge holpen. „Een aantal apparte menten zou anders toch maar leeg staan. We willen en kunnen de HZ op deze manier helpen. We doen het niet om er zelf iets aan te verdienen", zegt J. van Beekhuizen van l'Escaut. Mandos erkent dat het 'echter halve maatregelen zijn'. „We willen toe naar permanente op lossingen. Maar door deze tus sentijdse oplossingen is de noodzaak om snel te bouwen wel anders geworden." In de toekomst wil de HZ een breed aanbod van kamers kun nen aanbieden om studenten met uiteenlopende wensen in de watten te leggen. „Er zijn stu denten die misschien maar twee, drie dagen per week naar Vlissingen komen voor een stu die. Daarop willen we inspelen door kamers in hotels of pen sions te regelen. Anderen willen liever bij een particulier in het centrum van Vlissingen verblij ven. Door bijzondere huisves ting aan te bieden, hopen we dat er meer studenten naar Vlissin gen komen. Eerlijk is eerlijk. Met een campingachtige ac commodatie kunnen we geen reclame in het land maken." De student is koning, zegt Man- dos. „Dat is misschien wat zwaar aangezet, we zullen de kamers niet met goud bekleden, maar we willen wel bijzondere kamers, gebouwen aanbieden. Ons marktaandeel moeten we vergroten, anders krijgen we het moeilijk om stand te houden en om een gezonde organisatie te blijven. Vlissingen ligt in de pe riferie." Een van de wensen van de HZ is nog steeds om een campus te bouwen, vlakbij de huidige hoofdlocatie. „Die wens is nog niet ver uitgewerkt. We hebben nog geen tekeningen, geen ont werp. Het past wel in het idee om een breed aanbod aan ver- blijfsruimte voor studenten aan te bieden." Advertentie bij autoschadeherstel "Vraag naar de voorwaarden, VLISSINGEN - Het water schap Zeeuwse Eilanden is be gonnen met werkzaamheden aan diverse plattelandswegen in Zeeland. Het werk bestaat hoofdzakelijk uit asfalteren. Het karwei duurt tot half juli. Tijdens het onderhoud zijn de wegen een dag tot enkele weken afgesloten. Op Walcheren wordt gewerkt aan de Veerse- weg tussen Middelburg en Vee- re, de Vrijburgstraat bij West- Souburg en het fietspad aan de Valkenisseweg. Ook de Prelaat- weg tussen Westkapelle en Aag- tekerke, de Karnemelksebaan hij Aagtekerke en het fietspad aan de Wulpenburgseweg bij Veere worden opgeknapt. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Gedeputeer de T. Poppelaars krijgt woens dag een zwartboek aangebo den over het openbaar ver voer in Zeeland. De klachten - bijna 600 via een klachtenlijn en 2750 handtekeningen - zijn in gezameld door de SP-afdelin- gen in Vlissingen en Middel burg. Connexxion nam medio maart een nieuwe dienstregeling in ge bruik. De SP vindt dat daardoor chaos is ontstaan bij de buslij nen. De busmaatschappij zette onder meer kleinere busjes in. Het gevolg is dat passagiers vaak moeten wachten op een ander busje, omdat de eerste propvol zit. Haltes vervielen, waardoor passagiers vaker moeten overstappen, met lange re wachttijden te maken hebben en meer strippen nodig hebben. In het merendeel van de situa ties is bovendien sprake van langere reistijden. Sommige routes lijken volgens de SP meer op een toeristische rondrit dan op een effectief vervoer van A naar B. De nieuwe dienstregeling kwam tot stand via openbare aanbe steding. De politieke partij spreekt van een bezuiniging, die ten koste gaat van goed open baar vervoer in de provincie. De SP wil dat de gedeputeerde zorgt voor een beter openbaar vervoer. „Een dwingend ge sprek met Connexxion ter verbetering van de dienstrege ling lijkt ons meer dan zinvol. Een overheid laat zijn burgers niet verregenen en in de kou staan." De klachten over het openbaar vervoer kwamen uit de hele pro vincie. Leden van de SP Vlissin gen reisden een aantal malen mee met bussen om handteke ningen te vergaren. Leerlingen van het ROC Zeeland reageer den massaal. Scholieren uit Goes en Vlissingen moeten bij voorbeeld veel langer lopen. In Zierikzee tekende de SP elf klachten op voor een slechte verbinding naar Burgh-Haam- stede en Renesse. Vanuit West- Souburg kwamen twintig klachten binnen, omdat de bus halte daar is verdwenen. Lijn 24 in Goes kan ook rekenen op for se kritiek. Bewoners van zorg centra Rehoboth en De Randhof kunnen niet meer naar het cen trum, omdat de halte is komen te vervallen. Ook Zeeuws-Vlaanderen ont kwam niet aan de nieuwe dienstregeling. De bus van Hulst naar Breda is opgehe ven. Vooral jongeren zijn daar van de dupe. Passagiers van lijn 15 en 15b moeten nu eerst vijf kilometer naar Biervliet om daar de bus te kunnen pak ken. Naar aanleiding van klachten uit met name het stadsgewest Vlissingen/Middelburg heeft de provincie al in april besloten een onderzoek in te stellen naar de nieuwe dienstregeling. Advertentie woon- en slaapadvies Haringvlietplein 4 - Zierikzee Igor mag voorlopig bij Joline blijven wonen. foto Lex de Meester door Harmen van der Werf door Ron Magnée VLISSINGEN - Meerkoet Igor, die op groeit in een huis in Vlissingen, begint al flink groot te worden. Dagelijks eet hij braaf zijn onsje meelwormen en trekt hij baantjes in een teil in de achtertuin. En af en toe schurkt Floortje de cavia tegen hem aan. De opgroeiende meerkoet begint onder tussen al een aardige kostenpost te wor den voor zijn pleegouders. Om de twee dagen moet een nieuwe bak met meel wormen worden ingeslagen om aan de stevige trek van het vogeltje tegemoet te komen. Daarnaast krijgt hij af en toe een beetje koolvis of een paar garnalen. Het is een maand geleden dat Joline van Burgh (12) uit Vlissingen een eitje in het Nollebos vond. Ze nam het mee naar haar ouderlijk huis in Paauwenburg. Dagen lang hield ze het eitje warm tussen haar handen en in een doos met handdoeken en een warme kruik. Met succes, want na een paar dagen kwam er een piepklein meerkoetje uitgekropen: Igor, een klein grijs bolletje met rode haren op z'n kop en enorme voeten. Sindsdien is het ouderlijk huis van Joline in rep en roer. Het vogelt j e wordt door Jo line en haar moeder intensief verzorgd. De afgelopen maand zijn ze continu in touw geweest om het beestje te voeden en te vertroetelen. Kregen Joline en haar moeder bij vogelopvang De Mikke nog te horen dat het zo goed als uitgesloten is dat meerkoeten in gevangenschap over leven, Igor laat zien dat het hem prima afgaat. Overdag luiert hij in een kleine ren achter in de tuin. Hij deelt het onder komen met Floortje de cavia. Ze hebben nog wat moeite met eikaars aanwezig heid. Als Igor een paar meelwormen krijgt toegeworpen, schurkt de cavia te gen hem aan. Maar het moet niet te in tiem worden, anders pikt Igor met z'n snavel, 's Avonds slaapt Igor binnen in een donkere kartonnen doos, ook omdat dekattenuitde buurt de nieuwe bewoner maar wat interessant vinden. Ondertussen stromen de reacties uit het hele land binnen: gedichtjes, brieven en kaarten. Ook heeft een aantal instellin gen aangeboden om Igor op te nemen. Voorlopig blijft Igor echter in Vlissingen wonen, zo hebben Joline en haar moeder besloten. Het betekent wel dat het huis compleet in het teken staat van de jonge meerkoet. Joline en haar moeder hebben tot nu toe non-stop voor het beestje gezorgd. Be halve hemelvaartsdag, toen logeerde Igor een dagje bij gastouders. Het was de bedoeling om een dag zonder vogel door te brengen, zegt Jolines moeder lachend. „Maar waar zijn we heengegaan? Naar het vogelreservaat van het Zwin." Advertentie Reserveer snel, want VOL VOL 0118-588299/276 Weer weten? Vraag de speciale kuur- 'olderaan, boordevol heerlijke beautydagen "behandelingen .DE .PAREL "eg 2, Domburg Aw- 0118 - 583668 -mail: kuur@hofdomburg.nl "ternet: www.roompot.nl ontspanningsmassage van rug, nek en een mini-gezichtsbehandeling Hydromassagebad Vibrosaun zonnebank of snelbruiner gezonde lunch onbeperkt toegang tot de sauna, kuur- en bubbelbaden gratis gebruik van handdoekset en badjas gratis parkeerkaart De Parel Nu van 89,- voor 59,- p.p. Boekingsperiode: tot 31/08/2003. 3 2 Sauna zomeractie Profiteer van juni t/m augustus van 3 x toegang sauna 2 x betalen Nu van 39,- voor 25,-p.p. De 3 2 saunakaart is persoonsgebonden en te koop bij de saunabar van het Kuur- en Beautycentrum. YERSEKE - Het bedrijf Delisea van J. Dingemanse mag Ierse mosselen in de Oosterschelde gaan brengen. Het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselveiligheid heeft een ver gunning verleend, na eerst door de Raad van State op de vingers te zijn getikt. Delisea moet met de eerste zending echter nog even wachten. Er kan nog be zwaar worden aangetekend te gen de vergunning. Stichting De Faunabescher ming is vast van plan bezwaar te maken, verklaart secretaris A. de Jong. Zij vindt het veel te riskant dat mosselen uit een ander visgebied in de Oosterschelde, een internatio naal erkend natuurgebied, wor den gebracht. In de controles heeft zij niet veel vertrouwen. Ook de producentenorganisatie voor de mosselcultuur in Yerse- ke dient mogelijk een bezwaar in, maar het bestuur van die or ganisatie wil daarover eerst be gin juli de leden horen. Secreta ris H. van Geesbergen verwijt het ministerie van LNV doorge schoten te zijn. „Eerst mag er niks, wordt er nieuw beleid aan gekondigd vanaf 1 januari, maar dat is er nog niet. Vervol gens tikt de Raad van State het ministerie op de vingers en gaat LNV plotseling om." Dat er vraag is naar Ierse mosse len, lijkt vast te staan. In Neder land is gebrek aan mosselzaad en halfwasmosselen. Delisea springt daarop in door halfwas mosselen uit Ierland aan te bie den, die in de Oosterschelde ver der kunnen groeien tot - wat heet - Zeeuwse mosselen. Hoe het precies komt, is niet duidelijk, maar de naam van de Vlissingse wijk is verkeerd op het ANWB-bord gekomen. foto Ruben Oreel Elke woensdagavond open met films door Ron Magnée VLISSINGEN - Een Vlissingse fietsster kon haar ogen deze week niet geloven. Een splinter nieuw ANWB-bord was er langs de kant van de weg geplaatst, dat verwijst naar Lammeren- brug. Lammeren brug? Is dat een nieuwe wijk? Of gaat het om één van de fietsersbruggen in aanbouw wellicht? Uiteindelijk kwam ze tot de conclusie dat de bordenmakers een foutje hebben gemaakt. Dat het verkeersbord moet verwij zen naar Lammerenburp, de Vlissingse nieuwbouwwijk. Be leidsmedewerker verkeer en vervoer F. Slager van de ge meente Vlissingen geeft onmid dellijk toe dat er ergens iets is misgegaan. „En ik ben blij dat wij ook eens een foutje maken." Voor de goede orde: er is geen Lammerenbrug in Lammeren- burg, zo zegt hijDus het is lastig om daarnaar te verwijzen. Wel worden twee fietsersbruggetjes in de nieuwbouwwijk aange legd, maar die worden niet be doeld. Overigens is het nog maar de vraag of de Vlissingse afdeling in de fout is gegaan. De tot standkoming van de wegwijzers kent verschillende stadia. Al lereerst geeft de gemeente de benodigde teksten door aan de ANWB. Die laat vervolgens een gespecialiseerd bedrijf de ver keersborden vervaardigen. Er gens in het proces is de burg van Lammerenburg veranderd in een brug.,En het is niet zo dat er bij elk bord dat de grond ingaat, iemand van ons aanwezig is", geeft Slager toe. „Maar uitein delijk zijn wij wel verantwoor delijk." Slager belooft dat er onmiddellijk actie wordt onder nomen. „We gaan het zo snel mogelijk rechtzetten. En dank aan de mevrouw die zo opmerk zaam was!" In Terneuzen mochten deze week de kinderen uit de wijk Triniteit stemmen voor nieu we speeltoestellen voor het nieuwe middenpark. Dennis van acht ging ook stemmen. Er waren twee presentaties van bedrijven die speeltoe stellen leveren. Daarna mochten de kinderen op be drijf X of bedrijf Y stemmen. Dennis stemde op bedrijf Y. Bedrijf Y won uiteindelijk met één stem verschil. Tot vreugde van Dennis: ,,Dat was mijn stem!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 11