9 Vlissinger mag pand aan de boulevard niet meer verhuren Rampenoefening bij ROC Juwelier overvallen Bewoners 't Eiland klagen over gebrekkig onderhoud Verdwijnen goedkope huizen Middengebied baart zorgen Piep Braderie in Middelburg zeeuwse almanak Begroting voor terugkeer duiktoren in zee voor boulevard nog niet rond CLvfÓ WALCHEREN vrijdag 13 juni 2003 Beschaafd Benzinedief Halfnaakte man Snel Nieuw: Weight Care Warm Hartig J door Edith Ramakers VLISSINGEN - Zo'n zestig be woners van 't Eiland in Vlissin- gen hebben klachten over ach terstallig onderhoud aan hun woning ingediend bij de Vlis- singse woningcorporatie l'Es- caut. Het gaat om versteende en halfvergane rubbers van ramen. Maar ook spreken ze van lekka ges, schimmels en tochtplekken. Ze vragen 'vakkundig herstel'. D. Hannewijk van de Bewoners Belangen Vereniging 't Eiland zegt dat de bewoners spinnijdig zijn omdat er al zolang getreu zeld wordt met de herstelwerk zaamheden. „We wachten al zo'n jaar of twee. Sinds de fusie van Basco en de Schelde Woon groep tot l'Escaut is de service achteruitgehold. Dat krijg je met die grote organisaties. Vroeger kon je zo bij de baas naar binnen lopen, nu moet je veel drempels nemen." Directeur J. van Beekhuizen van l'Escaut zegt dat alle gebre ken 'zoals gebruikelijk worden verholpen'. „We doen in 't Ei land géén diepte-investeringen. Dat betekent dat we niet gaan renoveren. Dat doe je alleen maar als een wijk nog twintig tot vijfentwintig jaar mee moet gaan. Maar normaal onderhoud waardoor het daar vijf tot tien jaar prettig wonen is, doen we wel." De klachten van de Eilandbe woners komen veelal op hetzelf de neer. Het gaat om zwakke plekken in de gevels en vensters. Als er al pogingen zijn gedaan om het probleem te verhelpen, dan is dat slordig gebeurd, vindt een aantal. Ook klinkt de roep om veiligheidssloten tegen in braak. Hannewijk: „Er worden halve maatregelen genomen. De onderhoudsdienst komt langs, doet half werk en komt vervol gens nooit meer terug." Van Beekhuizen beklemtoont dat l'Escaut dit probleem seri eus neemt. „We hebben niet voor niets een brief gestuurd naar de bewoners met de vraag alle klachten te noteren. Daar gaan we snel iets mee doen." nieuwe woningen terug. Hoe veel van deze 170 zijn betaalba re woningen, wilde hij weten. De verantwoordelijke wethou der Cde Keijzer was wegens va kantie niet aanwezig. Wethou der L. Poppe-de Looff reageerde in zijn plaats. Er worden ook nieuwe huizen gebouwd voor de sociale huursector. „Maar aan tallen en cijfers kan ik niet ge ven." De vragen werden doorge schoven naar het symposium over Wonen in Vlissingen, dat woensdag 25 juni in het Arse naaltheater in Vlissingen wordt gehouden. Daar wordt inge gaan op huidige knelpunten in de Vlissingse woonmarkt. Het Middengebied wordt de ko mende tien jaar ingrijpend aan gepakt. Het herstructurerings gebied omvat 4500 woningen. Het is de bedoeling om ook de sociale structuur van het gebied te verbeteren. door Edith Ramakers VLISSINGEN - De Werkgroep Bezwaar Middengebied maakt zich zorgen over het aantal wo ningen in de sociale huursector dat terugkeert na de sloop van circa 1500 huurwoningen in het gebied rond de Bonedijkestraat in Vlissingen. Door verkoop verdwijnen nog eens 1000 goed kopere woningen. J. Paap van de werkgroep vreest dat er te weinig woningen over blijven voor Vlissingers die voor individuele huursubsidie in aanmerking komen. Hij kaartte deze kwestie aan in de commis sievergadering Grondgebied. Paap vroeg naar het aantal wo ningen dat opgenomen is in de herstructurering van het Mid dengebied. Binnenkort worden 220 woningen/appartementen gesloopt. Daarvoor komen 170 door Ron Maqnée MIDDELBURG - De gemeente Vlissingen mag een inwoner van de stad een dwangsom opleggen als illegale verhuur wordt ge constateerd. Dat heeft de be stuursrechter in Middelburg be sloten. De Vlissinger verhuurde al langere tijd illegaal zijn pand aan de Boulevard de Ruyter De verhuurder had bezwaar aangetekend bij de Middel burgse bestuursrechter. Hij vroeg om een voorlopige voor ziening (kort geding) om het dreigement van de gemeente Vlissingen ongedaan te maken. Woensdag werd de zaak door bestuursrechter T. Damsteegt behandeld, gisteren deed hij uitspraak. Damsteegt wijst het verzoek af, zodat de gemeente Vlissingen door kan gaan met het aanpakken van de illegale verhuur. De zaak kent een lange voorge schiedenis. Tot tweemaal toe vroeg de man bij de gemeente Vlissingen een onttrekkingsver gunning aan voor zijn pand aan de Boulevard de Ruyter. Deze vergunning stelt hem in staat om de woning aan derden te ver huren. De gemeente wees de aanvraag tot tweemaal toe af. De Vlissinger tekende geen be roep aan, zodat het besluit defi nitief werd. Hij bleef echter wel zijn woning verhuren. Vorig jaar mei ging de gemeente Vlissingen tot actie over. Het pand werd gecontroleerd en de Vlissinger gehoord. In mei van dit jaar besloot de gemeente be stuursdwang te gaan toepassen. De' Vlissinger moest onmiddel lijk een einde maken aan het il legaal verhuren van de woning! Voor elke geconstateerde over treding zou in het vervolg een flinke dwangsom volgen. Dit laatste besluit kaartte de Vlissinger woensdag aan bij de bestuursrechter. Zijn verhuur ders waren beschaafde mensen, zo betoogde hijEr was dus geen reden tot klagen. De vertegen woordigster van de gemeente Vlissingen benadrukte dat alle procedures correct waren ge volgd, en dat de Vlissinger moest stoppen met verhuur. Nu de bestuursrechter het ver zoek tot een voorlopige voorzie ning heeft afgewezen, zal de man snel een eind moeten maken aan de situatie. Want constateert de gemeente Vlis singen dat het pand toch nog wordt verhuurt, dan volgt op elke overtreding een flinke boete. Een onbekend gebleven auto mobilist heeft gisterochtend rond elf uur bij een benzine pomp in Burg-Haamstede voor een bedrag van 44,10 euro ben zine getankt zonder te betalen. Meneer heeft zijn sportieve rijstijl gecombineerd met een hyperactief automobiel, voorzien van allerlei snufjes die het bestaan van een blije rijder kunnen versimpelen. Toen hij laatst weer eens er gens bovenop had gezeten, had zijn automobiel niet al leen een aantal ontsierende deuken en butsen opgelopen, de elektronica had eveneens geleden onder de klap. Meneer beschikt namelijk over zo'n achteruitrij-alarm systeem, dat steeds vlugger gaat piepen als hij weer er gens vlotjes achteruit scheurt en dat op een dikke twintig centimeter afstand van paal of muur ter waar schuwing één Aaneengeslo ten piep voortbrengt. Meneer had het met verba zing geconstateerd: „Als ik 'm in zijn achteruit zet, be- gint-ie meteen onafgebroken te piepen, wat zou dat kun nen zijn?", informeerde hij bij de garagist. Die wist de oorzaak wel: Niks bijzonders meneer, dan staat-ie in de vrou wenstand." tliaansé I- iOt'p ibrïek is ojjgenöwen in alle regionale öagbj 2 milioem Meer informal'?: e-inail: iniaaMR' Vlissingen meet getijdebassin door doorEdith Ramakers Pn Miriam van den Broek VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen wil de duiktoren in Ke behouden. Het college van B en W is van plan het waterloop kundig laboratorium of de uni versiteit van Delft de opdracht te geven de haalbaarheid van een" duiktoren en een getijde bassin bij het Vlissingse bad- strand uit te testen. Dit onder zoek kost 150.000 euro. Een loopbrug zal naar het bassin lei den. Wethouder L. Poppe-de Looff denkt dat Vlissingen met het ge tijdebassin en de duiktoren een toeristische publiekstrekker van allure heeft. „Daarom heb ben we er geld voor over. Het hangt wel van het onderzoeks resultaat af of we het bad, de duiktoren en de loopbrug inder daad zullen plaatsen." Het college denkt die 15.000 eu ro voor het onderzoek bij elkaar te krijgen via een Europese sub sidie en door geld te zoeken bin nen de begroting. De leden van de commissie Samenleving dachten daar gisteravond iets minder makkelijk over dan de wethouder. De commissie gaf niet direct toestemming voor het onderzoek. De leden willen eerst een raadsvoorstel zien waarin staat dat de Europese subsidie is toegezegd en waaruit blijkt hoeveel Vlissingen zelf moet betalen en uit welke pot dat geld komt. Ook vroeg de RPCU zich af hoe breed het on derzoek wordt. Volgens Poppe-de Looff onder zoeken de laboratoria of het ge tijdebassin kan voldoen aan de veiligheidseisen en of het tech nisch haalbaar is. Ook de effec ten van de omgeving op het ge tijdebassin worden beoordeeld. Een werkgroep, waarin mede werkers van de gemeente en Rijkswaterstaat zitting hadden, heeft vooronderzoek gedaan. „Rijkswaterstaat ziet geen be lemmeringen", zegt Poppe-de Looff. Naar het getijdebassin wordt een loopbrug aangelegd. Welke vorm die krijgt en hoe lang die wordt, is nog onbekend. „De brug moet ervoor zorgen dat het bad bij laag én hoog water ge bruikt kan worden. De rand van het bassin is zo'n vier meter hoog. Een trapje voldoet niet." Het zwembad krijgt waar schijnlijk de vorm van een kla verblad. De duiktoren wordt in het midden van een van de bla den van het klavertjevier ge plaatst. Het ziet er nu naar uit dat het bassin wordt gemaakt van der tig segmenten die zijn overge bleven van de Westerschelde- tunnel. Zij liggen al opgesteld bij de Hellingbaan in Vlissingen op het Scheldeterrein. Het bassin zou het enige getij bassin in stromend water in Ne derland worden. Aan de Bretonse kust zijn meer bassins. „Die kust heeft als voordeel dat de bodem ook hier en daar uit rotsen bestaat. We hebben hier met louter zand te maken. Daar kan een betonnen bak moeilijker grip op krijgen", merkt C. Luteijn van de ge meente Vlissingen op. De ge meente besloot vorig jaar de duiktoren van het badstrand weg te halen uit veiligheids overwegingen. De verwachting was dat de toren nooit meer te ruggeplaatst zou worden. Bij eb stond er amper water onder de duiktoren. De gemeente zou als verantwoordelijke instantie aansprakelijk zijn voor de ge volgen van een verkeerde duik. De Vlissingse werkgroep Be houd Duiktoren werd in allerijl opgericht en ontwikkelde een reddingsplan. Met succes. De beslissing voor sloop van de duiktoren werd uitgesteld en het onderzoek werd ingesteld naar de mogelijkheid om de to ren voor Vlissingen te behou den. Ook dit jaar vormt de Markt weer het middelpunt van de braderie. Gisteren werd het ter rein nog ingenomen door de kraampjes van de weekmarkt, vandaag nemen historische au to's bezit van de binnenstad van Middelburg. Vanaf twaalf uur staan ze voor het stadhuis opge steld tot zeven uur vanavond. Morgen zijn de wagens voor het laatst te zien, en wel van tien tot vijf uur. Ondertussen wordt de braderiehmlijst door tal van op tredens. Zo houdt de soulgroep Solid Sisters vandaag een op treden op de Markt vanaf drie uur. Een half uur later is er een karaoke-/playbackshow op de zelfde plek. Winnaars van deze wedstrijd gaan naar huis met een boekenpakket. 's Avonds kunnen de liefhebbers van de smartlap hun hart opha len. De Parlando's, drie heren en twee dames, zingen over allerlei treurigheden. Daarna is het de beurt aan Gewoon Jansen, een Nederlandstalige band die smartlappen met vrolijkheid combineren. De avond wordt afgesloten door Nederlands smartlappenkoning Jacques Herb, bekend van hits als Ma- nuela en Maar een man mag niet huilen. Ook morgen wordt de markt nog muzikaal omlijst. De succesvol le formatie That's Soul houdt een optreden op de markt, even als de samba-percussiegroep Entusiasta (om twaalf uur 's middags) en de Nederlandse Jeugdbrassband van het Le ger des Heils (rond kwart voor twee). De braderie sluit zater dag om vijf uur in de middag. foto Lex de Meester door Ab van derSluis VLISSINGEN - Politie, brand weer, GGD/ambulancedien sten en Bedrijfshulpverleners van het ROC Zeeland aan de Dreesstraat in Vlissingen heb ben gisteravond een grootscha lige rampenoefening gehouden. In het schoolgebouw was vol gens het scenario tijdens onder houdswerkzaamheden de ver warmingsketel ontploft. Bij de ramp vielen in totaal 27 gewon den. TERNEUZEN - Een 25-jarige Terneuzenaar is gistermiddag rond zes uur in de Van Boven straat in zijn woonplaats aange houden. Hij had alleen een on derbroek aan en ging als een razende tekeer. door Ron Maqnée MIDDELBURG - In de straatjes in de binnenstad van Middel burg is gisteren weer de tradi tionele braderie van start ge gaan. Het thema van dit jaar is 'Back to the Seventies'. foto Ruben Oreel offers, die gewoon voor de deur lagen. Dat kan niet. Het gaat ook om de piëteit met de fami lieleden en omstanders. Je kunt mensen ook uit het zicht leggen of afdekken. Dat gebeurde uit eindelijk wel, maar veel te laat. Achteraf balen mensen enorm. Ze realiseren zich ook wel dat je goed moet verkennen en dat je geen mensen mag vergeten. Maar daarom oefenen we ook, om dat soort basisdingen erin te rammen." Franssen zei na afloop van de rampenoefening toch te tevre den te zijn. „Het liep best vlot. Het is de bedoeling dat de ver schillende disciplines die mee deden aan de oefening, hiervan leren." De oefening wordt nog verder nabesproken, waarna el ke hulpdienst een verslag krijgt en lering trekt uit de fouten die gemaakt zijn. Hulpverleners dragen een gewond slachtoffer het ROC-gebouw uit. Oefencoördinator A. Franssen van de Regionale Brandweer Zeeland sprak na afloop van een redelijk vlot verlopen oefening. Het was voor het eerst dat er in Vlissingen op zo'n grote schaal werd geoefend in een schoolge bouw. In totaal deden ongeveer 180 mensen mee. Volgens het scenario van de oe fening ontstond na de explosie een fikse brand en een grote ra vage in het schoolgebouw. Trap pen raakten door hevige rook ontwikkeling onbegaanbaar. Door de ontploffing was ook het licht uitgevallen. Het ongeval gebeurde op het moment van een leswisseling. Op de trappen naast het ketel gebouw liepen diverse gewonde en panische leerlingen. Op de eerste en tweede verdie ping waren leerlingen in het werk in een lab. Tijdens de eva cuatie raakten diverse studen ten licht gewond door het ge drang. MIDDELHARNIS - Drie man nen hebben gisterochtend rond kwart voor tien een juweliers zaak aan het Zandpad in Mid- delharnis overvallen. De mannen kwamen de winkel binnen en bedreigden een 42-ja- rige medewerkster van de win kel en een 53-jarige klant uit Nieuwe Tonge met een vuurwa pen. Vervolgens vernielden ze Rond zeven uur's avonds werd groot alarm gegeven. De be drijfshulpverleners van het ROC evacueerden direct de school. Luttele minuten later arriveerden twee blusvoertui- gen van de stadsgewestelijke brandweer Vlissingen/Middel- enkele vitrines waaruit ze di verse sieraden wegnamen. Daarna verlieten de mannen de winkel, stapten met de buit in een gereedstaande auto en en reden weg in onbekende rich ting. De auto, een rode Audi 80, werd korte tijd later terugge vonden in Middelharnis. De au to bleek woensdag te zijn gesto len in Vlissingen. De recherche stelt een onderzoek in. burg, gevolgd door ambulances en de GGD, die op een school plein een gewondenverzor- gingsplaats inrichtten. De oefening verliep snel en was een half uur eerder afgelopen dan gepland. Franssen conclu deerde na afloop dat de samen werking tussen de verschillende hulpdiensten en de Bedrijfs hulpverleners van het ROC goed was verlopen. „Men was rede lijk op elkaar ingespeeld." Uit de korte evaluatie kwam ook een aantal onvolkomenhe den aan het licht. Zo werden twee slachtoffers die zich ver stopt hadden in een wc, volsla gen vergeten. De twee werden pas tijdens de laatste verken ningsronde gevonden. „Boven dien werd erg gemakkelijk om gegaan met de overleden slacht- Advertentie Nieuw Kaas en worst. Nederlandser kan bijna niet. Het blijft een lekkere combinatie. Daarom combineert Unox ze nu in één worstje: Kaasknaks. Da's gewoon een lekker stevig knakworstje met kleine stukjes echte kaas. Het lijkt heel simpel, maar het is meteen een ander worstje. Met een heel eigen smaak. Als je het proeft, weet je meteen weer waarom kaas en worst nog steeds de meest populaire traktatie van Nederland is. Kaasknaks zijn supertekker op een zacht puntje. Of gewoon uit de hand natuurlijk. Rijst.'I'.: o ostmt LEKKER, MAKKELIJK EN GEZOND Aan het lijnen en zin in een lekkere, caloriearme pastamaaltijd? Probeer dan eens 'Fusili met Broccoli'; één van de drie nieuwe, gezonde maaltijdvervangers van Weight Care. Wissel ook eens af met 'Rijst op Oosterse wijze' of 'Italiaanse Tomatensoep'. Stuk voor stuk maar 200 kcal per portie én alle voedingsstoffen die je per maaltijd nodig hebt. De Weight Care gerechten zijn zo klaar: kokend water toevoegen, roeren, even wachten en eten maar. Bel voor meer informatie 0900-0494949 (0.15 €/min) of kijk op www.weightcare.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 9