PZC Juf Jacqueline kent alle namen nog Sleutelwoord in toekomst Dethon is onzekerheid PZC Waterschap knapt twee beschadigde gemalen op Laatste oproep tot redden van veerverbinding Barbé schept in VS op over jazz in Terneuzen 11 Voortrekker Terneuzen heeft het te druk met eigen organisatie vrijdag 13 juni 2003 Brandweer presenteert zich Buitengebied Eis tbs voor aansteken eigen huis LPF wil stoplicht bij Biervliet Woninginbraak in Terneuzen Steun bepleit voor kinderopvang Afbouw Experiment Halfnaakte man aangehouden Kampioenschap hengelen Doorstart ROM in de koelkast ^nrConnv van Gremberghe TERNEUZEN - De start van het tweede ROM-project Kanaal zone laat nog even op zich wachten. De gemeente Terneu zen, die als gangmaker van het ruimtelijke ordenings-en mi lieuproject moet gaan functio neren, is nog niet bij machte ge- ■est om een structuur voor het nieuwe samenwerkingsver- nd tussen overheden, be drijfsleven en milieugroepen te bedenken. Ook zijn nog geen doelstellingen geformuleerd. Volgens Milieuwethouder p. Hamelink heeft het nieuwe Terneuzen op dit moment andere prioriteiten. ,,Door de herindeling functioneren onze ambtelijke diensten nog niet optimaal. Daarnaast lagen er voor onze mensen nog diverse zaken te wachten die eerst moe ten worden afgehandeld. Het laatste ROM-project, dat door de provincie werd aangestuurd, is pas twee maanden terug for meel afgerond. Wij willen dat project best een vervolg geven, maar dan moet het wel welover wogen gebeuren. De komende tijd zullen we intern gaan brain stormen om te zien hoe de sa menwerkingsstructuur er uit moet komen te zien. Welke par tijen in het project betrokken moeten worden en welke doel stellingen we willen formule ren. Ik heb er goede hoop op dat we dit najaar een doorstart van ZAAMSLAG - De vrijwillige brandweer in Zaamslag zoekt nieuwe leden. Daarom presen teert het korps zich vandaag en morgen tijdens het dorpsfeest in Zaamslag. De brandweer no digt dan iedereen uit om een kijkje te nemen achter de scher men. Vanavond houdt de brand weer allerlei spelen in de Brou werijstraat. Zaterdag geven de brandweerlieden demonstra ties en tonen ze diverse voertui gen aan het publiek. het ROM-project kunnen ma ken", zegt Hamelink. Bedrijfsleven en Zeeuwse Mi lieufederatie lieten kort voor de statenverkiezingen weten het ROM-project Kanaalzone te willen vervolgen met een, liefst wat breder opgezet, tweede pro ject. De provincie gaf echter te kennen de aansturing daarvan in handen te willen geven van de gemeente Terneuzen, omdat die nu - na de herinde ling - bestuurlijk de eerst aan gewezen instantie is voor de he le Kanaalzone. De gemeente heeft naar aanlei ding van de brieven van de Kring van Werkgevers en ZMF te kennen gegeven de voortrek kersrol te willen vervullen. Milieuwethouder Hamelink gaf gisteren aan dat eerst de ge meentelijke organisatie goed op poten moet staan om met een dergelijk omvangrijk project te kunnen beginnen. De ambtelij ke diensten van de nieuwe gemeente hebben de laatste maanden behoorlijk wat te ver stouwen gekregen. Ook de ambtenaren van Hame link, die bijvoorbeeld samen met het stedebouwkundige bu reau RBOI drukdoende zijn ge weest met het opstellen van een nieuw voorontwerp bestem mingsplan buitengebied. Dat plan moet gemaakt worden, omdat de plannen buitengebied van de oude gemeenten - met uitzondering van Axel - erg ge dateerd zijn. Het nieuwe plan biedt veel ruimte voor natuur ontwikkeling. Zo komen er nieuwe natuurgebieden bij De Braakman, op de westelijke Ka naaloever, zuidelijk en noorde lijkvan Sluiskil,bij deMargare- thapolder en nabij Zaamslag. Terneuzen wil ook de ontwikke lingsmogelijkheden voor wind molenparken niet blokkeren. Daarom is in de Eendragtpolder een heel stuk polderland gere serveerd voor de plaatsing van turbines. Het voorontwerp biedt voorts mogelijkheden voor glastuinbouw in de Koegorspolder en de aanleg van landgoederen bij Philippine. Juf Jacqueline D'Hondt viert met de kinderen van de Robbedoes haar 25-jarig jubileum. foto Peter Nicolai door Sheila van Doorsselaer HULST - Met als cadeautje een bos rozen zo groot als zijzelf, feliciteert de peuter juf frouw Jacqueline. De kinderen van peuter speelzaal Robbedoes in Hulst vierden giste ren het 25-jarig jubileum van Jacqueline d'Hondt. d'Hondt (55) is dertig jaar verbonden aan Stichting Groot Hulst, voorheen de stich ting Peuterspeelzaal Robbedoes. Vijf jaar lang zat ze in het bestuur, waar ze alle denk bare functies vervulde. Daarna verruilde ze de theorie voor de praktijk en ging ze voor de klas staan. ,,Ik zou niks anders meer wil len. Die kinderen geven me energie, houden me jong. Ik denk dat ik in al die jaren zowat de helft van de Hulster jeugd in mijn speel zaal heb gehad en ik herken ze nog steeds als ik ze tegenkom, weet zelfs de namen nog." Aan stoppen wil d'Hondt nog niet denken. „Ik bekijk het van jaar tot jaar. Ik moet de kinderen wel kunnen blijven bijbenen, ik wil geen voorleesoma worden. Nou ja, ooit wel, maar nu nog niet!" De peuters trakteerden hun juf op een pop penkast met als onderwerp 'Dikkie Dik is jarig'. De overige leidsters hadden de kinde ren stiekem de tekst van een liedje mee naar huis gegeven wat de ouders met hen oefen den zodat ze hun juf spontaan konden toe zingen. MIDDELBURG - Off icier van Justitie R. J euken eiste gisteren bij de rechtbank in Middelburg wegens brandstichting tbs met dwangverpleging en een straf gelijk aan het voorarrest te tegen een 48-jarige vrouw uit Terneuzen. Gedragsdeskundigen concludeerden dat de vrouw sterk ver minderd toerekeningsvatbaar moet zijn geweest toen ze op 5 april dit jaar haar woning aan de Erasmusstraat in brand stak. „De kans op herhaling wordt groot geacht", verzeker den de deskundigen. Ze adviseerden tbs met dwangverple ging. De officier nam het advies over. De verdachte zou uit wraak tegen anderen en instanties heb ben gehandeld. „Ik was kwaad. Ik wilde dat het huis zou af branden", had ze verklaard. De slaapkamer vatte die nacht vlam, nadat de vrouw met brandende sigaretten kleding op haar bed had aangestoken. Daarna had ze de woning verlaten en was ze een rondje gaan lopen. Door de brand ontstond le vensgevaar voor de buren. De verdachte heeft zelf de brand weer gebeld. De familie die naast haar woont, was door de si renes van de hulpdiensten wakker geworden. De vrouw had tegen de politie de brandstichting bekend. De rechtbank doet 25 juni uitspraak. BIERVLIET - De Terneuzense LPF-fractie pleit voor de aan leg van een verkeersregelinstallatie op de rijksweg N61 in Biervliet, ter hoogte van de afslag naar Hoofdplaat. Met een drukknop zouden fietsers, vooral scholieren, de verkeerslich ten in werking kunnen stellen, zodat ze de rijksweg veilig kunnen oversteken. Raadslid C. Freeke noemt een dergelijke voorziening 'bittere noodzaak'. „Ouders in Biervliet houden hun hart vast wanneer hun kinderen deze zeer drukke weg moeten oversteken." Volgens Freeke is door de opening van de Westerschelde- tunnel de verkeersintensiteit op deze weg 'gigantisch' toege nomen. Het raadslid wil van B en W weten of het college 'be reid is te bewerkstelligen' dat de verkeersregelinstallatie er komt. TERNEUZEN - Onbekenden hebben donderdagmiddag tus sen een uur en half drie ingebroken in een woning aan de Baandijk in Terneuzen. De dieven nemen een aantal sieraden en een geldbedrag van meer dan driehonderd euro mee. TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen moet particuliere initiatieven op het gebied van kinderopvang steunen. WD- raadslid W. Broekhuysen betoogde dat gisteren in de commis sie samenleving. „Steun niet zozeer op het financiële vlak, maar meer voorwaardenscheppend", aldus de WD'er. „Bij voorbeeld dat men voor een redelijke prijs een gebouw kan verwerven, of sowieso de kans krijgt om een onderkomen te verwerven." Volgens Broekhuysen krijgt het particulier initiatief nu eer der tegen- dan medewerking van de gemeente. Als voorbeeld noemde hij de situatie in Biervliet, waar de reguliere kinder opvang kampt met een wachtlijst. „Er is een particulier ini tiatief, maar dat wordt tegengewerkt, terwijl de wachtlijst in één klap opgelost kan worden." De gemeenteraad krijgt komende raadsvergadering het voorstel om dit jaar geld beschikbaar te stellen voor negen kinderopvangplaatsen in Koewacht. Ook mag kinderopvang Juultje in Terneu zen de buitenschoolse opvang uitbreiden met twintig plaat sen. doorRené van Stee TERNEUZEN - De directie van Dethon verwacht nog steeds dat het sociaal werkvoorzienings schap dit jaar quitte speelt. Een winst van bijna 600.000 euro zo als vorig jaar zit er volgens fi nancieel directeur A. Sponselee niet in. Dat is het gevolg van de onzekere economische situatie, het achterblijven van bedrijfs onderdelen als de produktie van huishoudtrappen, behangta- fels, huishoudtrappen en meu bels en de steeds hogere eisen van klanten. Gisteren bleek tijdens de verga dering van het algemeen be stuur van Dethon dat met name de electronica-afdeling het bo ven verwachting goed doet. Die resultaten worden grotendeels toegeschreven aan de uitbeste ding van werkzaamheden van enkele klanten aan Dethon. Ook REDACTIE zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: (0115) 645769 Fax: (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) 8audeloo 16 Postbus 62 4560 ab hulst Tel: (0114) 372776 Fax: (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 aa vliss1ngen Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl de afdelingen metaal, verpak kingen en groen presteren vol gens verwachting. Vanwege de onzekerheid over verdere bezuinigingsmaatrege len van het kabinet durfde Sponselee geen steekhoudende voorspellingen op langere ter mijn te doen. De vorig jaar ingezette groei van de wachtlijsten neemt toe. Mo menteel wachten een kleine ne gentig mensen op een baan bij Dethon. Verwacht wordt dat de bedrijfskosten (bijna 12 miljoen euro) en de omzet (ruim 7 mil joen euro) trendmatig toene men. De afschrijvingen nemen de komende jaren daarentegen sterk toe(vanruim700.000 euro naar bijna 1,2 miljoen) in ver band met mogelijke nieuw- bouwplannen voor opslag- en productieruimte. De landelijke discussie over de mogelijke veranderingen op het gebied van de uitvoering van gesubsidieerde arbeid (reïntegratie van gehandicapte werknemers in het reguliere be drijfsleven) vergroot volgens al gemeen directeur F. Hamelink de onzekerheid. De afbouw van rijkssubsidies leidt ertoe dat Dethon genood zaakt is mensen op andere ma nieren te begeleiden naar de re guliere arbeidsmarkt. „De werkgevers staan hiervoor ech ter niet in de rij", aldus Hame link. Die woorden waren voor C. van Schaikvoorzitter van het dage lijks bestuur van Dethon, aan leiding de gemeenten op te roepen meer werk te maken van de reïntegratie van gehan dicapten binnen de eigen orga nisatie. TERNEUZEN - Meestal kon hij vanwege raadsvergaderin gen, zakelijke trips naar het buitenland of vakanties niet van de partij zijn, maar die tijd is voorbij. Gisteravond open de scheidend burgemeester Ron Barbé het 31e Schelde Jazz Festival in de Terneuzen se jazzclub Porgy Bess. Barbé werd door voorzitter Willem van Loon van de stich ting Jazzclub Zeeuws-Vlaan- deren tot erevoorzitter be noemd. In zijn toespraak kaartte de burgemeester zijn bezoekjes aan roemruchte ca fés in New York en Chicago aan, waar hij over Terneuzen zat op te scheppen. Toen hij het café Porgy Bess noemde, veerden de Amerikanen direct op. „Zo zie je maar dat jazz een internationale link is om men sen te ontmoeten. En al dat ge ouwehoer leidt meer dan eens tot zaken doen", aldus Barbé. Na zijn woorden mocht het Ivan Paduart Sextet het festi val muzikaal aftrappen. In de komende dagen staan 35 bands, ofwel ruim tweehon derd muzikanten op verschil lende podia in het centrum van Voor aanvang van het Terneuzense Jazz Festival krijgt burgemeester Ron Barbé (midden) van voorzitter Willem van Loon van de stichting Jazzclub Zeeuws-Vlaanderen het erelidmaatschap aangeboden. foto Peter Nicolai door Raymond de Frel Terneuzen. De laatste aanvul lingen op het programma zijn de Cubaanse Son van Jovenos Classicos del Son en de soul jazz en deepfunkband Insight Straight. Zij spelen beiden morgenavond. Vanavond tre den de Maxwell Street Blues Band en de Cris Monen Jazz Blues Band op tijdens de blue- snight op het podium op de Markt. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Het water schap Zeeuws-Vlaanderen gaat de komende weken twee gema len, bij de Braakman en in Cad- zand, renoveren. Eind vorig jaar liepen de gemalen bij zwaar weer schade op aan de zoge naamde stormschuiven. Met de ze schuiven wordt het waterpeil in de achterliggende gebieden in stand gehouden. Bij slecht weer en hoge waterstanden (buitendijks) vrijwaren de neer gelaten schuiven het binnen- dijkse polderland tegen over stroming. Vorig najaar bleek één van de schuiven in het gemaal De Braakman te zijn afgebroken, een tweede schuif was gedeelte lijk beschadigd. In het gemaal Cadzand bleek het aandrijf- werk van de schuiven in slechte staat te verkeren. Naar aanleiding van de inspec ties wil het dagelijks bestuur van het waterschap nu snel maatregelen treffen. Voor het komende stormseizoen moeten in het Braakmangemaal vier nieuwe schuiven worden aange bracht. Ook in het andere gemaal worden schuiven ver vangen en zullen nieuwe terug slagkleppen worden aange bracht. De totale operatie kost het schap 294.000 euro. Verder trekt het schap nog eens dik 476.000 euro uit voor de automatisering en modernisering van het ge- maal in het Oost-Zeeuws- Vlaamse Paal. Het algemeen bestuur van het waterschap buigt zich donder dag 3 juli over de investerings kredieten. Ook wordt de zomer- nota besproken. De openbare vergadering van het schap wordt gehouden in het water schapshuis in Terneuzen en be gint om 14.00 uur. door Frank van Cooten HULST - Hulstenaar A. Broek mans doet een laatste poging een fiets-voetveer Perkpolder- Kruiningen van de grond te krijgen. Hij nodigt de bevolking van Oost-Zeeuws-Vlaanderen uit een donatie te geven voor een proef met deze veerverbinding voor een jaar. Het eindrapport van Grontmij over de haalbaarheid van het fiets-voetveer biedt voor B en W van de gemeente Hulst onvol doende basis voor het instellen van deze veerverbinding. In dit onderzoek staat dat in het gun stigste geval drie- tot vierhon derd reizigers per dag het veer gaan gebruiken. Het college vindt dat te weinig en vindt de financiële risico's te groot. Broekmans heeft grote twijfels over de betrouwbaarheid van het rapport. Volgens hem zijn veel reizigers van het openbaar vervoer niet in de tellingen en de enquête meegenomen. Hij vindt het nemen van eèn beslissing op basis van dit rapport daarom niet verantwoord. De enige mogelijkheid om het belang van de veerververbin- ding te onderzoeken is een proef van een j aar. Op grond van de re sultaten van deze proef kan dan een definitief besluit worden genomen. Maar daar is wel geld voor nodig. Broekmans sprak hier onlangs over met wethouder E. de Dec- kere. Uit dit gesprek kwam naar voren dat de exploitatie van het fiets-voetveer voor een jaar 200.000 euro kost. „Ditis een re latief klein bedrag, wanneer het bijvoorbeeld wordt vergeleken met de kosten van het recent ge opende centrale busstation 'van allure' in Terneuzen. Het station waar dagelijks grote aantallen 'slachtoffers' van het verdwij nen van de veerverbinding in Oost-Zeeuws-Vlaanderen wor den geconfronteerd met beroer de busaansluitingen." Broekmans stelt voor eenderde deel van het benodigde bedrag (zeventigduizend euro) door do naties bij elkaar te krijgen. Het resterende bedrag moet dan door de gemeente en de provin cie worden betaald. Hij roept instellingen, bedrij ven, bonden, dorpsraden en particulieren op een donatie van ieder duizend euro te doen. Hij heeft dus zeventig donaties no dig. Broekmans zelf legt de ba sis voor dit fonds met een dona tie van duizend euro. „De hele regio kan daardoor, als laatste mogelijkheid om nog tot deze noodzakelijke verbinding naar de overkant te komen, bij deze actie worden betrokken. Men moet zich daarbij realiseren, dat het echt gaat om de allerlaatste mogelijkheid." Als het benodigde geld bij el kaar is gebracht, wil hij de deel nemers aan dit fonds bekend maken. „Als dit initiatief leidt tot een permanente veerverbin ding, zal deze lijst van histori sche betekenis kunnen zijn." Broekmans nodigt tevens men sen uit die zich mede met de or ganisatie van dit initiatief wil len belasten, contact met hem op te nemen. „Maar ook het zich al melden van potentiële deel nemers aan de actie zal zeer wel kom zijn. Hierdoor kan al een inschatting worden gemaakt over het slagen van de actie." TERNEUZEN - Een 25-jarige Terneuzenaar is gistermiddag rond zes uur in de Van Boven straat in zijn woonplaats aange houden. Hij had alleen een on derbroek aan en ging als een razende tekeer. Hij liep te gillen en had diverse fietsen omver ge gooid. Diverse bewoners belden verontrust naar de poltie. De man is meegenomen naar het bureau. KOEWACHT - De Koewachtse Hengelvereniging houdt mor gen het Zeeuws-Vlaams jeugd kampioenschap hengelen bij het Grote Gat en de Konijnen- putten in Koewacht. Aan deze wedstrijd doen hon derd j eugdige vissers mee van de hengelverenigingen in Koe wacht, Aardenburg, Clinge, De Vogel, Zuiddorpe, Axel en Ter neuzen. Het kampioenschap is van 14.00 tot 16.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 39