9 Rood is rood, voor iedereen Verwijsborden tegen wachttijd bij bruggen Werkstraf geëist tegen schipper die klap uitdeelt L Shanty koor hoopt Varenscentum te redden Breskens bevrijd van vervallen Crusonterrein Piep 18 College Terneuzen wil voorkomen dat banen wegvloeien uit regio zeeuwse almanak Bejaarden slachtoffer babbeltruc ïlClïfÓ ZEEUWS-VLAANDEREN vrijdag 13 juni 2003 Goes Nieuw: Weight Care Warm Hartig Gevaren Begrotingstekort inde gvan even, 'eten deze Bijl "De d et Strijd voor behoud belastingdienst ijnnrTnnnv van Gremberghe fERNEUZEN - Burgemeester eli wethouders van Terneuzen «illen koste wat kost voorko men dat het belastingkantoor in Terneuzen gesloten wordt en Jat de dienst wordt overgehe ld naar andere regio's. Dins dag 24 juni spreekt het college met vertegenwoordigers van het ministerie van Financiën over de bezuinigingsplannen van het kabinet Balkenende II en de mo gelijke gevolgen voor het kan toor Terneuzen. Vlaanderen te redden, zullen we niet nalaten om dat te doen. We hebben het per slot van reke ning over tientallen banen. In standhouding van de werkgele genheid staat bij ons voorop, hoewel we maar al te goed be seffen dat wij slechts over be perkte middelen beschikken om er iets aan te doen", zegt wet houder A. van Waes (Economie). Deze week werden medewer kers van de Zeeuwse belasting diensten geïnformeerd over een lopend onderzoek naar bezuini gingen op gebouwen en perso neel. Voor Zeeland zou een schaalvergroting tot mogelijke besparingen kunnen leiden. In dat geval zouden de kantoren in Middelburg en Terneuzen toe gevoegd worden aan de belas tingdienst in Goes. Daar komt nog eens een landelijke afslan kingsoperatie bovenop, die uit gaat van een personeelsreductie van zo'n tien procent. Voor Zee land zou dat betekenen dat er bij de belastingdienst zo'n vijf tig banen geschrapt worden. Van Waes gaat er vooralsnog vanuit dat de Rijksdienst niet uit Terneuzen weggaat. ,,Onze inzet is dat de dienst blijft. Ook al, omdat het handhaven van rijksdiensten van groot belang is voor het peil van ons voorzie ningenniveau", aldus Van Waes. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Door automo bilisten via digitale borden tij dig informatie te geven, kunnen wachttijden en sluipverkeer als gevolg van openstaande brug gen over het kanaal Gent-Ter- neuzen worden beperkt. Dat schrijft het Terneuzense raadslid G. van Boom (TOP) aan het college van burgemeester en wethouders. TOP wil dat de ge meente onderzoekt of het moge lijk is digitale aanwijsborden te plaatsen. Als dat zo is, pleit TOP ervoor om een aantal van die borden op verschillende plek ken binnen de gemeente neer te zetten. Op de borden moet ge meld worden welke brug open staat. Automobilisten kunnen dan, afhankelijk waar ze zich bevinden, tijdig een route kie zen via de brug Sluiskil, Sas van Gent of de sluizen in Terneuzen. Van Boom wijst er op dat de ver keersintensiteit in de gemeente Terneuzen door opening van de Westerscheldetunnel behoor lijk is toegenomen. Door het doorgaande verkeer goed te in formeren, kunnen volgens TOP wachttijden worden beperkt. De partij stelt voor om borden te zetten voor verkeer vanuit de richting Zaamslag, zuidelijk van Axel en komend uit de rich ting Hulst, de oostelijke grens overgang bij Zelzate, van west naar oost bij de tunnelingang en van west naar oost bij Hoek. Ook in Terneuzen zelf zouden borden moeten komen op nog nader te bepalen plaatsen. Aanvullend op de informatie borden stelt TOP voor om op zo wel Rijks- als provinciale wegen een verbod voor langzaam rij dend verkeer in te stellen tij dens de spitsuren. door René van Stee BRESKENS - Breskens is voor goed af van de vervallen en afgebrande opstallen op het voormalige terrein van de firma Cruson aan de Westlandstraat. Een sloopbedrijf sorteert mo menteel de laatste restanten puin die vervolgens worden af gevoerd. De werkzaamheden zijn naar verwachting maandag afgerond. Het werk wordt uitgevoerd op last van directeur J. de Rech ter van de Algemene Woning stichting Zeeuws-Vlaanderen (AWZV). „Het Crusonterrein is al tientallen jaren een steen des aanstoots. Het afbreken van de opstallen en het afvoeren van het puin is voornamelijk be doeld om die plek enigszins te verfraaien. Behalve de Bressi- aanders worden nu ook de toe risten niet meer met die schand vlek geconfronteerd", verklaart De Rechter. Op het terrein verrijst een woonzorgcomplex, dat AWZV in samenwerking met de Stich ting Zorgsaam ontwikkelt. Er komen 130 eenheden, met de meest uiteenlopende woonvor men voor ouderen. Die variëren van. koopappartementen tot aanleunwoningen en ver- pleegunits. Het is de bedoeling dat ook diensten als een bank, huisartsen, fysiotherapeutenen een apotheek in het complex worden ondergebracht. Het nieuwe gebouw vervangt ver zorgingshuis Ter Schelde aan de Ringlaan. De Rechter verwacht dat het woonzorgcomplex eind 2005 klaar is. Hij weet niet wanneer de eerste paal de grond ingaat, omdat nog voorbereidingen moeten worden afgerond. De voortgang loopt volgens hem volgens planning. Maar de schoonmaak van het grondwa ter viel tegen. Omdat die is mis lukt, wordt de grond in het na jaar volledig gesaneerd. door Aector Doorns i MIDDELBURG - Een 56-ja- rige man uit Ossenisse moest zich gisteren voor de recht bank in Middelburg verant woorden voor de gevolgen van een klap. Volgens officier van justitie R. Jeuken had hij het slacht offer zwaar lichamelijk letsel toegebracht. De officier eiste 180 uur werkstraf en een maand voorwaardelijke ge vangenisstraf. Het incident speelde zich 8 februari vorig jaar af in Zie- rikzee. Het slachtoffer is me de-eigenaar van de Zeilvloot Zeeuwse Stromen, waarin schippers zijn verenigd. Zo heeft de eigenaar de taak om reizen onder de schippers te verdelen. Ook de Ossenisse- naar bezat een zeilboot, waarmee hij tot voor kort trips voor Zeeuwse Stromen maakte. Tussen de schipper en de ei genaar bestonden al lang problemen. Die escaleerden toen ze elkaar in februari te genkwamen. De schipper had nog tweeduizend euro van het slachtoffer tegoed. Ook meende hij dat hij te weinig reisjes kreeg toebe deeld. Hij sprak de eigenaar, die in een busje zat, over de openstaande rekening aan. „Zie maar dat je het krijgt", was de reactie. Daarmee nam de verdachte geen genoegen. Nadat hij een klap had uitge deeld vluchtte hij weg. Het slachtoffer ging hem achter na, hetgeen weer tot een con frontatie leidde. De tweede klap kwam harder aan dan gedacht. „De eigenaar ging gestrekt neer en raakte be wusteloos. Een getuige hoor de het kraken", wees de offi cier op de gevolgen. Het slachtoffer werd met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis afgevoerd. Daar werd een fractuur aan het achterhoofd en een her- senkneuzing geconstateerd. Hij lijdt nog steeds aan ge heugenverlies en zijn smaak- en reukvermogen zijn aange tast. Vijf weken lag hij in het ziekenhuis. Raadsman G. Hubers beriep zich op noodweer. Zijn cliënt sloeg volgens hem omdat hij zich bedreigd voelde en dacht dat hij zelf eerst gesla gen zou worden. De officier verwierp die stelling. „Aan die situatie had hij kunnen ontkomen." De Zeeuws-Vlaming hangt nog een schadeclaim boven het hoofd, die in een civiele procedure zal worden behan deld. De rechtbank doet 25 juni uitspraak. Meneer heeft zijn sportieve rijstijl gecombineerd met een hyperactief automobiel, voorzien van allerlei snufjes die het bestaan van een blije rijder aanzienlijk kunnen versimpelen. Toen hij laatst weer eens ergens bovenop had gezeten, had zijn auto mobiel niet alleen een aantal ontsierende deuken en but sen opgelopen, de elektroni ca had eveneens geleden on der de klap. Meneer beschikt namelijk over zo'n achteruit- rij-alarmsysteem, dat steeds vlugger gaat piepen als hij weer ergens vlotjes achteruit scheurt en dat op een dikke twintig centimeter afstand van paal of muur ter waar schuwing één aaneengeslo ten piep voortbrengt. Meneer had het met verba zing geconstateerd: „Als ik 'm in zijn achteruit zet, be- gint-ie meteen onafgebroken te piepen, wat zou dat kun nen zijn?", informeerde hij bij de garagist. Die wist de oorzaak wel: „Niks bijzonders meneer, dan staat-ie in de vrou wenstand." A.Vogel. Aangeraden dc dn Deze rubriek is opgenomen in alle regionale dagbladen van IMRp Dagbladen ":v jppage mim 2 miljoen) Meer informatie: e-niail: iftfo@NRp.nl o.vNieuws getipt voor u! Omdat er over die bezuinigings operatie nog geen definitieve besluitvorming heeft plaatsge vonden, hoopt het dagelijks be stuur van Terneuzen op enig res pijt. „Het kantoor in Terneuzen is een redelijk grote werkgever. Als er banen op de tocht komen te staan, of dat nu bij een rijks dienst is of bij een bedrijf, is het onze taak om maatregelen te ne men om te redden wat te redden valt. We zijn en blijven alert op dit soort ontwikkelingen. Als wij, als gemeentebestuurders, iets in de voorwaardenschep pende sfeer kunnen onderne men om de dienst voor Zeeuws- VLISSINGEN - Drie bejaarden uit Vlissingen zijn woensdag het slachtoffer geworden van die ven met een babbeltruc. Een zeventigjarige vrouw uit de Schutterij straat liet rond half elf 's morgens een onbekende man binnen die met een verhaal aan de deur kwam. Eenmaal binnen, ontfutselde hij de bank pas en de pincode van de eigena resse. Ook een 85-jarige buur vrouw werd door deze man be stolen. Zij gaf eveneens haar bankpas en pincode af. Omstreeks zes uur 's middags belde een onbekende man, ver moedelijk een andere persoon dan in de Schutterij straat, aan bij de woning van een 84-jarige man uit de Irislaan. Ook hij kwam de woning met een smoes binnen. Toen de man weer weg was, zag de bewoner dat zijn portemonnee met daarin enkele tientallen euro's, verdwenen was. Basisscholieren die volgend jaar naar hun nieuwe school moeten fietsen krijgen uitleg op het kruispunt Parkzicht bij IJzendijke. Advertentie Kaas en worst. Nederlandser kan bijna niet. Het blijft een lekkere combinatie. Daarom combineert Unox ze nu in één worstje: Kaasknaks. Da's gewoon een lekker stevig knakworstje met kleine stukjes echte kaas. Het lijkt heel simpel, maar het is meteen een ander worstje. Met een heel eigen smaak. Als je het proeft, weet je meteen weer waarom kaas en worst nog steeds de meest populaire traktatie van Nederland is. Kaasknaks zijn superlekker op een zacht puntje. Of gewoon uit de hand natuurlijk. door Raymond de Frel IJZENDIJKE - „Ik vind fietsen stom! Het is vanaf Biervliet veel te ver naar Oostburg. Maar toch ga ik straks niet met de bus. Ik moet van mijn mama met de fiets", zucht de 12-jarige Bibi van Oostenbrugge van basis school De Maatjes in Biervliet. Bibi deed gisteren mee aan het verkeers- project 'van 8 naar 1', dat gisteren door Duurzaam Veilig Verkeer West-Zeeuws- Vlaanderen en de politie Zeeland werd ge houden. Leerlingen van groep 8 van verschillende West-Zeeuws-Vlaamse basisscholen fiets ten naar hun toekomstige school, het Zwin college in Oostburg. Tijdens de route, die zij na de zomervakantie dagelijks zullen afleg gen, werden zij op gevaarlijke punten staande gehouden door politieagenten. Zo ook op het kruispunt Tivoli, bij de stoplich ten op de N61 bij IJzendijke. „Als je in een grote groep fietst, bestaat er altijd gevaar. Springt het licht op groen, dan gaan de eersten fietsen. Maar het kan zijn dat het stoplicht alweer op rood staat als nog niet iedereen is overgestoken. Dan moet je dus wachten. Want rood is rood, voor iedereen. Wij willen natuurlijk niet naar ouders toe gaan om te zeggen dat hun kind een ongeluk heeft gehad", vertelde agent A. Leijs de leer lingen van De Maatjes op strenge toon. Even verderop, op het gevaarlijke kruis- foto Peter Nicolai punt Parkzicht, gaf agent D. Dingemanse de kinderen van het Molenbolwerk een tip mee: „Als je twijfelt, moet je niet overste ken." Leerling Dwight van de Velde knoopt het in zijn oren. „Het is heel goed dat dit wordt gedaan. Zeker voor mij, want ik ben nogal een crosser", lacht hij Bij het Zwincollege werden de kinderen door politiewoordvoerder H. van Opdorp nogmaals gewezen op de gevaren op de schoolroute, zoals het fietsen in groepen, de omgang met andere weggebruikers en fiet sen buiten de bebouwde kom. Op dinsdag 24 juni wordt het project nogmaals gehou den. door Wout Bareman TERNEUZEN - Een spontaan opgericht shantykoor gaat het Varenscentrum in Terneuzen fi nancieel een handje helpen. Woensdagavond trad het koor van schippers en oud-schippers voor het eerst op tijdens de af sluiting van de kaartclubavon den in het centrum, dat in het voortbestaan wordt bedreigd door (mogelijk) aflopende sub sidies en een teruggevorderde bijdrage van de gemeente Ter neuzen. Woensdag behandelt de com missie Bezwaar- en Beroep schriften van de gemeente het protest dat de stichting Varens centrum Kanaalzone Zeeuws- Vlaanderen heeft aangetekend tegen een terugbetalingsmaat regel van het dagelijks bestuur van de gemeente. In het be zwaarschrift wijst het stich tingsbestuur erop dat het voort bestaan ernstig gevaar loopt als een deel van de verstrekte subsi die moet worden teruggestort. In het nieuwe huurpand aan de Grenulaan draait de verhuur der op voor het onderhoud. Dat deed het bestuur besluiten met de gemeentelijke subsidie (ook het havenschap Zeeland Sea ports levert een bijdrage) een begrotingstekort van 20.000 eu ro op te vangen. In het onder- houdspotje van het Varenscen trum zat 50.000 euro. Er dreigt nog meer rampspoed voor de zeemanshuizen in Nederland, nu ook het ministerie van Ver keer en Waterstaat overweegt de jaarlijkse subsidie van De Dekzwabbers gaven hun eerste shanty-concert in het Varenscentrum van Terneuzen, dat ze probe ren te redden. foto Peter Nicolai 600.000 euro aan de landelijke stichting Zeemanswelzijn Ne derland op 1 januari 2005 stop te zetten. Schippers en oud-schippers met Terneuzen als thuishaven vin den het te gek voor woorden dat een havenstad als Terneuzen straks een ontmoetingscentrum voor zeevarenden en binnen schippers zou moeten ontberen. Voorzitter Willy Bondewel van de afdeling Terneuzen van Ko ninklijke Schippersvereniging Schuttevaer: „Iedereen krijgt vandaag de dag door de ge meente een honk toegewezen. Denk maar aan hangplekken voor jongeren. Een paar jaar ge leden moesten we de schippers- beurs, een vaste ontmoetings plaats voor varende schippers en schippers in ruste, vaarwel zeggen en bleef het Varenscen trum als enige alternatief over. Dit centrum mag ons domweg niet ontvallen omdat het in een belangrijke behoefte voorziet." Dus staken de schippers en oud schippers de koppen bij elkaar en besloten spontaan een shan tykoor op te richten, De Dek zwabbers. Bondewel: „We heb ben een aantal zeemansliedjes van internet geplukt en die in gestudeerd. Ons eerste optreden was een enorm succes. Het Va renscentrum stond op z'n kop. Dus gaan we hier mee door. We bereiden nu een benefietconcert voor ten bate van het centrum en er zijn nog meer plannen." Bel voor meer informatie 0900-0494949 <0,15 €/min) of kijk op www.weightcare.nl LEKKER, MAKKELIJK EN GEZOND Aan het lijnen en zin in een lekkere, caloriearme pastamaaltijd? Probeer dan eens 'Fusili met Broccoli': één van de drie nieuwe, gezonde maaltijdvervangers van Weight Care Wissel ook eens af met 'Rijst op Oosterse wijze' of 'Italiaanse Tomatensoep'. Stuk voor stuk maar 200 kcal per portie én alle voedingsstoffen die je per maaltijd nodig hebt. De Weight Care gerechten zijn zo klaar: kokend water toevoegen, roeren, even wachten en eten maar. Rijst »t> Oosten'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 37