PZC Buttingse bermen storen dorpsraad CJP YOUR CULT GUIDE giro 55 2000 v( nederlandse stichting voor het NSGK. Elk kind speelt mee. 16 Ringrijders scoren hoog op derde pinksterdag Raad heeft meer tijd nodig w woensdag 11 juni 2003 Betonfabriek Buurtcomité Natuur dag in Middelburgse wijk Griffioen V Amsterdam www.nsgk.ni gehandicapte kind Jouw CJP vendien je in no-time terug! Sluit je aan via www.cjp.nl of bel Q900-CJPINFQ [kantooruren] KORTING INFORMATIE AANBIEDINGEN Uitspraak over WCT komt later door Ben Jansen DEN HAAG - De Raad van Sta te in Den Haag heeft meer tijd nodig voor de behandeling van de plannen voor de Westerschel- de Container Terminal en de er tegen ingediende beroepen dan aanvankelijk was verwacht. De afdeling bestuursrecht spraak boog zich 22 april over de kwestie. Het was de bedoe ling dat binnen zes weken uit spraak zou worden gedaan. De betrokken overheden, het ha venschap en de indieners van beroepschriften zijn er vorige week van op de hoogte gesteld dat de afdeling bestuursrecht spraak de uitspraak heeft uitge steld er nog een tweede termijn van zes weken aan vast knoopt. Volgens een woordvoerder van de Raad van State is dat niet on gebruikelijk. „Bij ingewikkelde zaken gebeurt het wel vaker dat er meer tijd nodig is om tot een uitspraak te komen. Het zegt in elk geval niets over de kant die de uitspraak zal opgaan." On duidelijk is nog of de afdeling bestuursrechtspraak de hele tweede periode van zes weken (die op 15 juli verstrijkt) nodig heeft om een beslissing te ne men. Met de behandeling van een ver gunning voor een betonfabriek in Vlissingen-Oost loopt de pro vincie niet vooruit op de beslis sing van de Raad van State over de WCT. Aannemingsbedrijf Van Hattum en Blankevoort heeft een milieuvergunning ge vraagd voor een fabriek waar betonelementen voor de ka demuur van de WCT worden vervaardigd en die aanvraag dient binnen de tijd die daar voor staat te worden afgehan deld. Het dagelijks provinciebestuur laat dit weten als reactie op de bedenkingen die de stichting Leefbaar Zeeland en de vereni ging Redt de Kaloot hebben in gediend. Beide wezen erop dat de komst van de WCT nog niet vaststaat, omdat de Raad van State nog geen uitspraak heeft gedaan. Leefbaar Zeeland vestigde er ook de aandacht op dat provin cie en havenschap Zeeland Sea ports hebben beloofd dat in af wachting van de beslissing van de Raad van State geen nadere stappen voor de verwezenlij king van de WCT zouden wor den genomen. De stichting be schouwt de procedure voor een milieuvergunning wel degelijk als zo'n stap. Volgens Gedeputeerde Staten is het niet mogelijk een aanvraag om een vergunning krachtens de Wet milieubeheer aan te hou den of te weigeren omdat de ac tiviteit waarop ze is gebaseerd mogelijkerwijs planologisch niet is toegestaan. Ze hadden Van Hattum en Blankevoort evenmin kunnen verhinderen de aanvraag in te dienen. Het dagelijks provinciebestuur heeft besloten de vergunning te verlenen. VLISSINGEN - Het buurtcomi té Bossenburgh houdt morgen een openbare vergadering in wijkcentrum Het Bolwerk aan de Lindeyerlaan in Vlissingen. De agenda vermeldt onder meer actuele zaken. De vergadering begint om 20.00 uur. door Miriam van den Broek BUTTINGE - De dorpsraad Grijpskerke ergert zich groen en geel aan de half-verharde berm- hoeken in de Stenen Kruisweg in Buttinge. Begin dit jaar heeft de gemeente Veere de hoeken van de bermen gedeeltelijk ver hard, zodat er meer parkeer ruimte ontstond. De dorpsraad is met het resultaat verre van te vreden. De gemeente is niet van plan er iets aan te doen. Begin dit jaar vroeg de dorps raad aandacht voor een betere parkeersituatie in Buttinge. Er werd voorgesteld een deel van de sloot aan de Stenen Kruisweg te dempen, zodat er extra par keergelegenheid zou ontstaan. Maar het waterschap Zeeuwse Eilanden gaf daar geen toe stemming voor. In overleg met de dorpsraad besloot de ge meente de hoekbermen gedeel telijk te verharden. „De uitvoering van de parkeer plaatsen in Buttinge is op zijn zachts gezegd weinig flatteus uitgevoerd", schrijft de dorps raad. „Als dorpsraad hadden wij enige verwachtingen in het fatsoenlijk afwerken van de parkeerplaatsen. Misschien is de uitvoering ons daarom zo te gengevallen. Maar zoiets als in Buttinge zou de gemeente niet doen in Domburg of Oostkapel- le." De dorpsraad had gedacht dat de stoepranden zouden wor den verlaagd of vervangen door oprijdbare banden. Ook dacht de raad dat er open stenen ge bruikt zouden worden die ook te vinden zijn langs plattelands wegen. De dorpsraad vraagt alsnog deze vorm van bestrating aan te brengen. „Hoewel het parkeren in de ber men eigenlijk niet is toegestaan, hebben wij destijds besloten aan uw verzoek voor meer par keerruimte tegemoet te ko men", reageert het college van B en W op de brief van de dorps raad. „Bij de uitvoering van de werkzaamheden was u nauw betrokken. We zijn dan ook ver baasd dat u niet tevreden bent met het eindresultaat. Om het karakter van de bermen zo veel mogelijk in stand te houden en de parkeerplaatsen geen offici ële status te geven, hebben wij besloten aan uw verzoek geen uitvoering te geven. Om de parkeeroplossing in Buttinge toch vooral geen officiële status te geven, is ervoor gekozen de berm half te verharden. foto Lex de Meester door Sandra van de Vreugde VLISSINGEN - Traditioneel werd er op derde pinksterdag ringgereden in een aantal dor pen en maakten vele liefhebbers een rondje op de fiets of met de auto om de verschillende wed strijden te bezoeken. In Souburg ging de strijd om de titel heel lang gelijk op tussen Cor Janse en Albert de Visser. De Visser won enkele weken gele den nog de persoonlijke titel in de ereklas met dertig van de der tig ringen en leek aardig op weg om dit huzarenstukje te herha len, maar in de allerlaatste beurt miste hij zijn enige ring van de dag en moest daarom het kampioenschap laten aan Cor Janse, die wel alle ringen stak. Janse won ook de eerste prijs in het bekerklassement, voor Sjaak Janse en Ronny Stroo. De Jeugdbeker was voor Christie Hoogesteger en de damesbeker voor Saskia de Werk. De ringrijders van Oostkapelle reden voor de vijftigste maal een wedstrijd op derde pinkster. Ook hier was er een deelnemer die alle dertig ringen stak. In dit geval Michiel Joziasse, die wei nig te vrezen had van de concur rentie. Met drie ringen achter stand eindigde Carin Francke MIDDELBURG - Stichting Griffioen De Wijk houdt zater dag samen met het MicMec een wijknatuurdag rond de vijver aan de Berkenlaan in Middel burg. Wethouder A. van 't Westeinde opent de dag, die aansluit bij de Open Dag Natuurtuinen op Walcheren. Het programma begint om twaalf uur met een wijknatuur- wandeling. Verder zijn er aller lei andere activiteiten, waaron der een picknick om één uur, informatie van de Troepgroep, die rommel opruimt in de wijk, de kruidentuin houdt een open dag en er is een kraam van de milieuwinkel. op een tweede plaats. De verde ling van de bekers in het beker klassement was exact dezelfde als die in het dagklassement en de derde beker werd gewonnen door Janette de Witte. Carin Francke grossierde in prijzen, want ook de damesprijs was voor haar. In Nieuw- en Sint Joosland was er zelfs tijd voor 34 beurten. Jo- han Baas stak er 31 en bleef daarmee concurrenten Steef de Rijke en Ko Kwekkeboom een ringetje voor. De eerste beker was voor Steef de Rijke die daarmee Rens Hoebeke en Piet Meijer achter zich liet. Span nend was de kamp om de jeugd beker tussen Jolanda Kwekke boom en Monique Pleyte. Deze werd uiteindelijk beslist in het voordeel van Jolanda Kwekke boom die hiervoor de 20 mm. ring stak. Zij werd ook nog win naar van het damesklassement. De kamp om de Dr. Janssen-be- ker werd gewonnen door Ruud Mesu en de pollepel was voor Rens Hoebeke. Evenals in Souburg en in Oost kapelle kende ook Koudekerke een winnaar die een score van honderd procent liet noteren. Peter de Pagter was de winnaar van deze wedstrijd en gaf Arjan Bosgra en Simon de Pagter, ie der met 29 ringen het nakijken. In de bekerkamp van de grote fi nale moest hij toch zijn meerde re erkennen in Simon de Pagter en genoegen nemen met de tweede beker. De derde beker in de grote finale was voor Piet Brasser. In de kleine finale won Andy Vos, voor Kees de Kroo en Elly Simonse. Martijn de Ruyter was op deze wedstrijd debutant, maar stak wel de 26 millimeter- ring in de kamp en won daarmee de beker voor de zes jongste rij ders. Het grote aantal van negentien deelnemers had zich gekwalifi ceerd voor de pollepelkamp. Uiteindelijk bleven Arjan Bos gra en Renate van de Voorde over en moesten de strijd beslis sen op de 10 millimeterring. Die was te klein voor beide rijders, maar uiteindelijk won Bosgra de strijd op 14 millimeter. Agenda ZRV Zaterdag 14 juni Derde-klaskampi oenschap ringrijden in Meliskerke Torenstraat van 8.00 tot 17.30 uur Sporten, spelen, vakantie. Kinderen met een handicap willen niets liever dan gewoon meedoen. Daarom zorgen we dat speelplaatsen worden aangepast, maar ook schoolklassen, computers, werkplekken en woonhuizen. In 2003 - het Europees Jaar van mensen met een handicap - willen we nog méér klaarspelen. Doet u mee? v Alleen spelen is p geen bal aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 16