13 Ringrijder 45 jaar in het zadel Bliksem beschadigt tientallen modems 20 kortingsbonnen Gemeente presenteert afgeslankt bouwplan woningen Koudekerke BRADERIE Provincie verwerpt maatregelen om wachtlijst weg te werken Jonge muzikanten naar festival in Vlissingen Attractie zeeuwse almanak 12 WALCHEREN woensdag 11 juni 2003 Wachtlijsten Geparkeerde auto's vernield in Vlissingen Deze week UÜrvoÓrdéél Dat is gewoon Edah Ongeval O AutoTrack.nl Pleintje Bezwaar FEESTEN VAN BELEVING 2003 12, 13 14 JUNI www.midcJelburg.nl Stekker PZC j Pleegzorg wil niet-Zeeuw weigeren rioorClaudia Sondervan MIDDELBURG - Pleegzorg in Zeeland wil nieuwe kinderen van buiten de provincie weige ren. De wachtlijst is opgelopen tot 46 kinderen. Maar de pro vincie Zeeland accepteert een opnamestop voor niet-Zeeuwse kinderen niet. De provincie is te zeer afhankelijk van instellin gen buiten de provincie om zelf kinderen van elders te kunnen weigeren, antwoorden Gedepu teerde Staten aan Stichting Jeugdzorg Zeeland. Jeugdzorg wil een aantal maat regelen nemen om de werklast die tot de wachtlij st leidt, te ver minderen. Het opschorten van plaatsingen van kinderen in een netwerkgezin, bij familie of vrienden, willen GS voorko men. De provincie wil daarom snel overleg met Stichting Jeugdzorg. Ook het voorstel van Pleegzorg om hulpverlenings plannen later op te stellen en ou ders en kinderen pas naderhand daarbij te betrekken, kan niet door de beugel, vinden GS. Het snel maken van een hulpverle ningsplan in overleg met ouders en kinderen is een wettelijke vereiste voor de kwaliteit van de zorg. Uitstel draagt niet bij aan de wachtlijstverkorting, menen GS. Pleegzorg wil verder bij crisis zaken huisbezoeken vervangen door telefonische contacten, en minder uitgebreid rapporteren. Dat vindt de provincie wel ac ceptabel, evenals dat Pleegzorg voor de duur van de wachtlijst gezinnen geen vaste begeleider kan beloven. De Nederlandse Vereniging voor Pleeggezinnen (NVP) pro testeert bij Jeugdzorg tegen de wachtlijsten en de afdoenings maatregelen. Kinderen worden tijdelijk in pleeggezinnen ge plaatst als de situatie in het ei gen gezin onhoudbaar is; daar is haast bij, benadrukt de NVP. Ondersteuning aan pleeggezin- VLISSINGEN - Onbekenden hebben in de nacht van maan dag op dinsdag vernielingen ge pleegd aan twee geparkeerde auto's in de Vlissingse Grave- straat. Van een van de auto's werd aan beide kanten van de voorbum per de sierstrip vernield. De ei genaar mist ook de antenne, die van het dak werd geschroefd. Bij de tweede wagen werd de achterspoiler meegenomen. Het schadebedrag is onbekend. nen is noodzakelijk om deze voorzieningen in stand te hou den, pleit de NVP. Geldgebrek plaagt de Zeeuwse pleegzorg al jaren, met als ge volg wachtlijsten van gemid deld 35 kinderen. Zeelandkrijgt het laagste budget voor jeugd hulpverlening van alle provin cies. In 2001 kondigde voorma lig directeur F. Eijlander uit geldgebrek een volledige opna mestop af voor Pleegzorg bij een wachtlijst van 39 kinderen. De stichting kwam per plaatsing ruim duizend euro tekort. In 2002 weigerde Jeugdzorg ook maandenlang kinderen van bui ten de provincie. De provincie Zeeland stak sinds de volledige opnamestop bij pleegzorg in 2001 ruim een mil joen euro aan incidenteel en structureel geld in het wegwer ken van de wachtlijsten, uit ei gen kas en uit de wachtlijstmid delen van het Rijk. Met de fusie tussen pleegzorg en het AZZ voor de deur is nogmaals een geldinjectie niet wenselijk, meent de provincie. Bovendien lost dat het probleem slechts tij- Wereldkampioen Kunst en Genoegen uit Leiden treedt zaterdag aan tijdens de taptoe op het sportpark aan de Irislaan in Vlissingen. foto Nationaal Jeugd Festival door Ab van der Sluis VLISSINGEN - Negen jeugd-marching- bands treden zaterdag aan in Vlissingen tijdens de achtste editie van het Natio naal Jeugdfestival (NJF). Het festival op het sportpark aan de Irislaan is daarmee Nederlands grootste jeugdmuziekevene- ment. De deelnemers komen uit het hele land. 's Avonds vindt op het sportpark een taptoe plaats met onder meer we reldkampioen Kunst en Genoegen uit Leiden. De belangstelling voor het NJF was dit jaar zo groot dat de organisatie heeft moeten besluiten een maximumaantal deelnemers toe te laten. Om 1400 uur be gint het festival met het juniorenkorps van muziekvereniging Laurentius uit Voorschoten. Achtereenvolgens treden op: Junior Drumcorps Johan Friso uit Middelburg, Show- Marchingband Jong DAP uit Apeldoorn en jeugdshow- band AMDG uit Kampen. Vervolgens wordt een korte pauze gehouden om de organisatie de gelegenheid het festival terrein klaar te maken voor het tweede deel van het NJF. Na het succes van de mars- en marspara de wedstrij d tij dens het in 2 0 01 gehouden Wereld Muziek Concours krijgen de deel nemers aan het festival nu ook de moge lijkheid om hun kunnen op dit onderdeel te laten zien. Deelnemers zijn onder meer: Laurentius, AMDG, de Showband Kids uit Leidschendam en de JongFlora- band uit Rijnsburg. Om 153 0 uur begint het tweede deel van de showwedstrijd met optredens van de Show-, Concert- Marchingband Jong Floraband uit Rijnsburg, de Jeugd- showband Irene uit Ede en als laatste deelnemer de Junioren van Drum- en Showfanfare Door Vriendschap Sterk uit Katwijk. Oml7.00uur marcheren alle deelnemers korpsen aan het NJF het sportpark op om zich voor de laatste maal aan het publiek en de supporters te presenteren. Rond 17.15 uur vindt de prij suitreiking plaats Volgens de traditie wordt het Nationaal Jeugd Festival om 19.55 uur afgesloten met een taptoe, ook op het sportpark. Als eerste korps zal de winnaar van het festi val optreden. Hierna is het de beurt aan The Caribbean Showband uit Rotter- Advertentie Let op de Edah folder in uw brievenbus of in onze winkels. ui Gratis bellen van t |M0O-O5O6 "laandag t/m vrijdag yuiHj? van 9.00 - 17.00 uur. f www.edah.nl door Gerard Montsma OOSTKAPELLE - Met de ach terzijde van zijn lans geeft hij zijn paard een flinke por. „Koesssst", sist hij terwijl hij zijn ros in het midden van de baan brengt. Even later stormt hij tussen de poengers (palen) door. Deze keer zonder ring om zijn lans. Het kan voor hem de pret niet drukken. „Het gaat mij niet om het winnen, maar om de ontspanning." Voor Wim Geldof (55) is het dinsdag een bijzondere dag. Zijn club, de Oostkapelse Ring- rijders Vereniging, houdt voor de vijftigste keer de jaarlijkse wedstrijden op de derde pink sterdag. Hijzelf doet al voor de 45e ach tereenvolgende keer mee aan dit festijn. Voor de plaatselijke ringrij dersvereniging is dit aan leiding om hem op deze dag een jubileumtrofee uit te reiken. Trots neemt hij de schaal in ont vangst en spreekt hij vanaf zijn paard een kort dankwoord. „Zonder dit publiek, deze goede sfeer en de waardering van col lega's en vrienden, had ik het nooit zo lang volgehouden", erkent hij. „Een beetje roem voor mij, omdat ik na 45 jaar nog mee mag doen en mee kan doen." Geldof noemt zich in de eerste plaats een paardenliefhebber. Het ringrijden is voor hem voor al een vorm van ontspanning. Als klein jongetje leerde hij paardrijden op de boerderij van zijn vader. Op elfjarige leeftijd nam hij voor het eerst deel aan de ringrijwedstrijd in Oostka- pelle. „De lans was voor mij wel erg zwaar. Het kwam die eerste wedstrij d wel voor dat ik de ring raakte, maar dat hij in de bus bleef zitten. Gelukkig telden ze dat wel gewoon mee!" Wim Geldofs broer Jan (59) was een jaar eerder begonnen en vierde vorig jaar dat hij 45 jaar actief was op de baan. De deelname van Geldofs zoon Karei (16), nu vijf jaar geleden, was voor de trotse vader het hoogtepunt uit zijn carrière. „Hij kreeg de ring wél meteen uit de bus, met zijn paard keurig in galop, zoals het hoort." Het ongeluk van één van zijn collega's, tijdens de wedstrijden vorig jaar, vormde voor Geldof een zwarte bladzijde in zijn Advertentie Ook voor de nieuwste modellen kijk je op AutoTrack.nl De autosite voor heel Nederland delijk op. Voor een blijvende op lossing is nu geen geld. De hoop op een echte oplossing van het geldtekort ligt in de nieuwe Wet Jeugdzorg, waarbij elke jeugdi ge met een erkende hulpvraag een budget krijgt voor de nodige zorg. door Miriam van den Broek KOUDEKERKE - Het plan voor een nieuwe straat met wo ningen achter verenigingsge bouw De Couburg in Koudeker ke ligt binnenkort ter inzage. Het oorspronkelijke bouwplan uit 2001 is inmiddels gewijzigd. In plaats van 28 komen er nu 25 huizen. De nieuwe straat komt parallel aan de Duinstraat te liggen, tus sen de Duinstraat en de Bigge- kerksestraat in. Het gebied bestaat nu uit wei landen. Aan de zuidkant van de nieuwe weg komen vijf vrij staande woningen op percelen van ongeveer 850 vierkante me ter. Daarnaast zijn er twaalf twee-onder-een-kapwoningen gepland. Ten noorden van de straat ko men twee vrijstaande woningen en vijf patiowoningen voor senioren. Het laatste pand is een vrijstaande woning die aan het weggetje komt dat tussen de nieuwe straat en het ver enigingsgebouw wordt aange legd. De weg loopt van het oosten (de Biggekerksestraat) naar het westen. Rond de vijf senioren woningen maakt de weg een soort lus. Daardoor kan het ver keer de straat uit zonder dat er ter plaatse gekeerd moet wor den. Het langzame verkeer kan ook aan de westkant van het bouwplan de straat verlaten via een verbinding met de Bigge kerksestraat. paar onverharde parkeerplaat sen. Door de ontsluitingslus rond de seniorenwoningen wordt het voor de bewoners van de Bigge kerksestraat 55 tot en met 71 mogelijk garages te bouwen achter hun woningen. De bewo ners moeten dat dan wel zelf willen. Achter de woningen Biggekerksestraat 15 en 17 komt in elk geval een rijtje met vijf garages. Het plan voor woningbouw ach ter De Couburg is twee jaar ge leden opgepakt door de ge meente. In 1997 waren er ook al plannen voor huizen op dit ter rein, maar buurtbewoners maakten daar bezwaar tegen. De plannen werden destijds af gekeurd door het ontbreken van een volkshuisvestingsplan en van structuurvisies voor de ker nen. In2001 werdderuwe versie van het huidige plan aan de buurtbewoners voorgelegd. Op nieuw kwam een aantal van hen in het geweer. Zij waren van oordeel dat de bezwaï :n uit 1997 nog steeds van kracht wa ren. De gemeente is nu zover dat ze denkt dat het plan haalbaar is. Binnenkort (een exacte datum is nog niet bekend) wordt het plan ter inzage gelegd. Na het zo merreces wordt het plan op 8 september behandeld in de commissie Ruimtelijke Ontwik keling. Advertentie De woningen krijgen voortui nen en langs een gedeelte van de straat is een trottoir ingetekend. Vóór de seniorenwoningen wordt een pleintje aangelegd met gras en bomen of struiken. Alle woningen krijgen mini maal één parkeerplaats op eigen terrein. Op de openbare weg komen negentien parkeervak ken. Daarnaast komen er in de groenstrook aan de noord kant van het bouwplan nog een OP EN RONDOM DE MARKT voor het complete programma dam. Om 20.40 uur treedt wereldkampioen Show- en Marchingband Kunst en Ge noegen uit Leiden op met hun winnende show van het Wereld Muziek Concours, die gebaseerd is op muziek van de Ameri kaanse componist George Gershwin. Drumfanfare- en showorkest Deltaband uit Vlissingen speelt om 21.00 uur een thuiswedstrijd. De muzikanten brengen een show met muziek van Stevie Wonder. Vervolgens is het de beurt aan Show- en Marchingband Excelsior uit Rotterdam. Om 21.40 uur verzorgt Kunst en Genoe gen een tweede optreden. Deze show is gebaseerd op de successen van Frank Si natra. De finale van de taptoe is om 22.05 uur. loopbaan. Het slachtoffer raak te flink gewond en de wedstrijd moest worden afgelast. Toch heeft het ongeval het jubileum van Geldof en zijn vereniging niet onderbroken. „Er was im mers al gereden, dus telden we maar gewoon door." Dat Geldof niks aan het ringrijden verdient, is voor hem geen probleem. „Ringrijden kost alleen maar geld. Maar daar gaat het niet om. Het gaat om de sfeer, het pu bliek. Kijk maar eens om je heen, dat moeten we in ere hou den!" door Ron Magnée KAMPERLAND - Tientallen internetters met een aansluiting van Zeelandnet zijn de afgelo pen dagen gedupeerd doordat hun modems door een bliksem inslag werden getroffen. Vol gens directeur J. Bakker van Zeelandnet is er maar één reme die: de stekker eruit trekken zo dra het gaat onweren. Vooral op Walcheren rond de dorpen Zoutelande en Koude kerke was het de afgelopen da gen raak. Blikseminslagen zorgden ervoor dat bij veel com putergebruikers de internetap- paratuur - voornamelijk kabel modems - onklaar raakten. De teller stond gistermiddag op 67 huishoudens waar de modem het liet afweten door het on weer. Volgens directeur J. Bak ker van Zeelandnet kan dit aan tal nog oplopen. „Veel abonnees surfen niet dagelijks op het in ternet. En anderen zijn wellicht op vakantie en komen er pas la ter achter dat hun modem niet meer functioneert." Volgens de directeur kunnen er jaarlijks enkele honderden mo dems worden afgeschreven om dat ze door de bliksem worden getroffen. „Vorig jaar ging het om zeshonderd modems." Vol gens Bakker is er niet veel aan te doen. „Of het nu gaat om televi sies of computers, alle elektri sche apparatuur kan worden getroffen. Kabelmodems zijn ephter wel wat gevoeliger voor inslagen." Voor de internetters heeft Bakker een ouderwets ad vies: „Zodra onweer op komst is, en je bent klaar met internet, de stekker van de modem eruit trekken." De directeur geeft toe dat het mogelijk is de apparatuur te be schermen tegen inslagen. De modems zouden echter met deze voorzieningen veel duurder worden. Bovendien is een der gelijke bescherming verre van waterdicht, aldus Bakker. Bo vendien gaat het jaarlijks om niet meer dan enkele honder den kapotte modems op een be stand van zo'n zeventigduizend modems. „Maar toch blijft het heel vervelend voor de mensen die met een kapotte modem zit ten." Overigens betaalt Zeelandnet zelf de kosten voor reparatie van de modems. „Wij voelen ons verantwoordelijk voor de aan sluiting tot en met de modem", aldus Bakker. De technische dienst van Zeelandnet is de afgelopen dagen druk bezig ge weest de kabelmodems te ver vangen. Naar alle waarschijn lijkheid zullen vandaag de laatste abonnees met kapotte modems worden verholpen. Hoewel het dan nog maar de vraag is of de technische dienst dan klaar is. Bakker: „Het schijnt dat het later deze week weer gaat onweren." Dat Wim Geldof al 45 jaar meerijdt, vindt zijn verenigingook een trofee waard. foto Lex de Meester Pretoorden. Educatieve cen tra. Winkelboulevards. Ze schieten als paddestoelen uit de grond. We doen er van al les aan om de bezoeker te ple zieren. Het levert grote va- kantiedrukte op. De ware Zeeuw houdt zich daar verre van. Die vermaakt zich op topdagen rond huis en haard in eigen dorp. Behalve op het moment dat al die toeristen huiswaarts keren. Dan stapt hij op de fiets, en pedaleert naar het dichtstbijzijnde via duct boven de Rijksweg van Vlissingen naar Bergen op Zoom. Zoals ook afgelopen weekeinde, op tweede pink sterdag, weer gebeurde. De 'gespreide uittocht' van va kantiegangers veroorzaakte een oneindige file van auto mobielen die zich in slakken gang oostwaarts spoedden. Op de viaducten dromden bewoners van omliggende dorpen samen. Ze koesterden zich in de milde avondzon, en leunden goedgemutst over de balustraden. Genoeglijk ke ken ze neer op het blikken ge drang. Die uit 's Gravenpol der kon er geen genoeg van krijgen. Urenlang stond hij te turen. „Ja", knipoogde hij, „dit is nou nog eens echt een toeristische attractie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 13