Esad Osmanovski en Ralph Zegers winnen toernooi Van den Broecke in de halve finale Tourkoorts Ilyo de Loos weer beste springer Verrassende finalisten in beachvoetbaltoernooi Zaamsiag uitslagen Nicky Huiszoon heer en meester Zesde plaats Fausto Dhanis in motorrace agenda Chantal de Rooy wint dressuur voor Rabo Top Vlagger bij wielerkoers overleden Meisjes dinsdag 10 juni 2003 Snel Hattrick UIL1 door Peter Snelders VOGELWAARDE - Het als fa voriet gestarte koppel Jordy Bakker/David de Haan liet het afweten. Esad Osmanovski en Ralph Zegers wonnen zaterdag de zevende editie van Beach- /voetvolleytoernooi in Vogel waarde. In de finale versloeg het winnende team in twee sets het Clingse tweetal Ruben van Eet- veld/Jurgen Ras. De twee Clingese spelers waren verantwoordelijk voor de vroe ge uitschakeling van Jordy Bak ker en David de Haan. Dat ge beurde met klein verschil. Met 18-16 trokken de latere finalis ten aan het langste eind. In de halve finale won het tweetal (uitkomend onder de naam Duo met nog kleiner verschil van Net-Niet (Wim Delaere/Sander de Koeyer). De stand was 23-22 voor Duo toen het eindsignaal klonk. Esad Osmanovski en Ralph Ze gers (De Kruikezeikers ge naamd) stoomden vrij simpel op naar de finale. In de achtste fi nales werd het tweetal Peter van Dijk/Jeroen de Frel met 23-11 verslagen en in de kwartfinales moest 't Durp (Matthijs de Koeyer/Miel Elzinga) er met af getekende cijfers (27-15) aan geloven. De halve finale leverde ook wei nig problemen op. Daarin werd het Dream Team (Job Zwe- gers/Nicky de Wolff) kansloos opzij gezet (24-15). Die supre matie was ook zichtbaar in de finale, al zag het er in de tweede set even naar uit dat Duo toch een lastige tegenstander was. De eerste set werd overtuigend met 15-4 gewonnen. De tweede set ging aanvankelijk gelijkop. Bij 6-8 in het voordeel van Duo kon het nog alle kanten op. Vanaf dat moment gaf het twee tal Esad Osmanovski/Ralph Ze gers gas bij en was het gedaan met de tegenstand van Ruben van Eetveldt/Jurgen Ras: 15-9. De jury riep Esad Osmanovski uit tot beste speler van het toer nooi, voor Jurgen Ras en Wim Bridge Terneuzen. Competitie BC Luctor et Emer- go. A-lijn: 1. HH. Van Aalst/Van der Windt 67,26%, 2. HH. Sandrini/Visser 63,10%, 3. HH. Koopman/De Jonge 58,33%. B-lijn: 1. Mevr. Zorge/dhr. Klap 65,63%, 2. HH. Otto- /Biesbroeck 62,72%, 3. Ds. Touw/Van de Peijl 58,04%. C-lijn: 1. Ds. Mattens/De Bruij- ne 60,71%, 2. Ds. Vogels/De Jonge 58,99%, 3. Ds. Van de Hel/Smet 58,15%. Motorcross Wemeldinge, 2e wedstrijd open Zeeuws kampioenschap. 250/500cc Veteranen 1e manche: 1. Joris van Strien, 2. Pieter Moel- ker, 3. Jos Machiels, 5. Johan Schelleman; 2e manche: 1. Van Strien, 2. Machiels, 3. Schelleman. Dagklassement: 1. Van Strien, 2. Machiels, 3. Schelleman. Tennis Mixedcompetitie: Hoofdklasse: MLTC-de Sprink 2-4 (De Ridder/Kodde-Flohil/Huis- son 2-6 3-6, De Jonge/van Eenen- naam-Snoeck/de Blaey 6-4 5-7 7-6, Kod- de/Kodde-Atoon/Snoeck 7-6 7-5, Van Broekhoven/de Ridder-Flohil/Atoon 6-3 1-6 0-6, De Jonge/Engels-Atoon/de Blaey 6-2 2-6 0-6, Van Eenennaam/Engels-Huis- son/Snoeck 1-6 1—6). Hulster Ambacht- Yerseke 1-5 (De Haan/Bral- Westerweel/Verschuure 6-4 6-0, De Bak- ker/Buysse-De Witte/Verschuure 2-6 3-6, De Haan/de Klerk-Westerweel/de Witte 3-6 0-6, Bonsel/de Bakker-Verschuure/Ruis- saard 4-6 5-7, Bral/Buysse-Westerweel/Ruissaard 1 -6 6-3 3-6, Bonsel/de Klerk-Verschuure/Ver- schuure 4-6 5-7). De Boskreek-Kapelle 3-3(Flikweer-Nelisse-Eversdijk/Eversdijk 1-6 4-6, Van Pamelen/De Bruyckere-Ganseman/Smits 6-3 6-0, Ne- lisse/Terluin-Eversdijk/Ganseman 0-6 1-6, Riemens/Terluin-Eversdijk/Burgel 3-6 4-6, Riemens/de Bruyckere-Smits/Smits 6-2 6-0, Van Pamelen/Flikweer-Smits/Brugel 6-1 6-3). De Schelde-MLTC 2 6-0 Stand: Delaere. Het duel met als n® de derde plaats werd gewon® door Net-Niet. Wim Delaerep Sander de Koeyer versW Nicky de Wolff en Job Zwepp met 24-19. WEMELDINGE - Meer da honderdtwintig rijders redt; gisteren de tweede wedstriji voor het open Zeeuws kamp oenschap motorcross op het cit- cuit in Wemeldinge. De 12ït( kende de meeste deelnemers.Di Vlissinger Nicky Huiszoon m de grote winnaar in die klasse, Bij de 250/500cc stond er maat op Erik van der Wekker. Van start tot finish reed dec® ser in beide manches aan dek ding. Casper Ovaa was eengoe de tweede. Bij de veteranen ging Johai Schelleman in de tweede mar. che als koploper van start. Jon, van Strien nam de leiding n; drie ronden over en won onbe dreigd. ASSEN - Fausto Dhanis heeftit de vierde wedstrijd voor hei klassement om de KNMV cupii Assen een zesde plaats behaal! De Terneuzense motorracei startte vanaf de eerste rij nadat hij eerder in de trainingen persoonlijk record had verbe terd. Dhanis had een zwakke start. „Ik verloor in de eerste bocht enkele plaatsen en kon de aan sluiting met de top niet mes maken. In de sprint om de vijfde plaats werd ik in de laatste bocht nog gepasseerd." Door deze uitslag zakt de Zeeuws Vlaming van de vierde naar de vijfde plaats in het klassement. De Schelde 3-17, Kapelle 3-13, Yerseke 3-11, MLTC 2 3-9, De Sprink 3-8, Ds Boskreek3-6, MLTC 13-5, Hulster Amback 3-3. Voetbal Vogelwaarde. Zevende Beach Voetvolley Achtste finales: Sander Reijn-Dream Tear 16-22, Pabo-Bossepiel 24-13, De krui kezeikers-Van Dijk/De Frel 23-11. i Durp-FC Friesland 29-14, GTI-Net Nie: 16-27, Roba-HVV'24 20-25, Kas en Jo-Du: 16-23, De Gepoeierden Ezel-Reham 6-2! Kwartfinales: Dream Team-Pabo27-16,D! Kruikezeikers-'t Durp 27-15, Net Niet-H VV'24 22-20, Duo-Reham 18-16. Halvefi nale: Dream Team-De Kruikezeikers 15-21 Net Niet-Duo 22-23. Derde/vierde plaats Dream Team-Net Niet 19-24. Finale: Duo -De Kruikezeikers 4-14,9-15. Eindstand:! De Kruikezeikers (Esad Osmanovski/Ralpf Zegers), 2. Duo (Jurgen Ras/Ruben van Eet veldt), 3. Net Niet (Wim Delaere/Sander de Koeyer), 4. Dream Team (Job Zwegers/Nic ky de Wolff). Beste speler: 1. Esad Osma novski, 2. Jurgen Ras, 3. Wim Delaere. Zaamsiag. Beachvoetbaltoernooi. Halve fi nale: Zaamslag-Hoek 2-2 (Zaamsiag w.n.s tr.), Terneuzense Boys-RIA WestdorpeT' (RIA w.n.str). Finale: Zaamslag-RIA West dorpe 5-4. Om de derde en vierde plaats Terneuzense Boys-Hoek 3-2. _dinsdag_ Htl Wielrennen Ronde van Axel. Start en finish: Kanaal kade. Axel. Categorieën: elites, beloften en amateurs A. Aanvang: 19.00 uur. Af stand: 80 kilometer. IJzendijke. Dikke bandenrace jeugd Aanvang: 14.30 uur. WAOD-koers: 18.0. uur. door Willy van Leeuwen SAS VAN GENT - Sam van den Broecke heeft zich geplaatst voor de halve finale in de cate gorie jongens enkel tot en met 9 jaar van het ATO Zuidchemie jeugdtennistoernooi in Sas van Gent. Van den Broecke, als tweede ge plaatst, moest er wel drie sets flink voor knokken om zijn te genstander Dylan van den Hout uit te schakelen. In de eerste set boekte Sam van den Broecke nog een krappe 7-5-setwinst, maar Van den Hout kwam over tuigend terug in de wedstrijd door de tweede set met 6-2 naar zich toe te trekken. In de beslis sende derde set was het erg spannend, maar toch toonde Sam van den Broecke op tijd zijn kwaliteiten door met 6-4 te winnen. In de halve finale speelt Van den Broecke tegen Jordy 't Gilde. Die won met 6-2 6-1 van Dennis de Bruyn. Ook Foeke van den Bergen plaatste zich bij de laat ste vier. Hij verloor de eerste set van Thibault de Croocq met 2-6- maar gaat toch door na twee maal met 6-3 te hebben gewon nen. Bij de 13-jarigen zijn bij® alle kwartfinalisten bekend Koen van Trier was met 6-4 B-> de baas over Niek van de Cal- seijde, terwijl Lennart van der Schelling Roy Overbeeke de weg versperde met 6-0 6-3. Richard Arens had geen proble men met Job Prinsen en won met tweemaal 6-0. Maarten- Rikken en Martijn van Doorn gaan door na een tweemaal 6-.- overwinning op Niels Dutreeen Meivin Bracke. Bij de meisjes tot en met 15 jan' speelden favoriete Esther Ar®! en Jeske Boeding tegen elkaar Beide speelsters waren vooraim de eerste set aan elkaar êe' waagd. Jeske Boeding won® set met 6-4. Daarna ging Esther goed door en gaf Jeske met 6- 6-1 het nakijken. Sjouwen en ploeteren in zandbak AXEL - Chantal de Rooy heeft in de tweede wedstrijd voor de Rabo Top Dressuurcompetitie verrassend de klasse Z2 op haar naam geschreven. Daarmee kreeg Thamar Zweistra, die de klasse Z1 overtuigend Won, er een geduchte concurrent bij. De wedstrijdserie is bovendien van een spannende afsluiting in Vlissingen verzekerd. Thamar Zweistra heeft met twee overwinningen en nog één wedstrijd te gaan weliswaar de beste papieren. De overwinning in Axel betekende echter voor de jeugdinternational ook de promotie naar de klasse Z2. Zo wacht haar in de finale een rechtstreekse confrontatie met haar twee belangrijkste concur renten Chantal de Rooy en An toinette Wiskerke. Zweistra was in de klasse Z1 een maat te groot voor de rest. De jeugdinternational reed met Rubiquil-dochter Hexagons Roumanda naar een totaal van 63.33 procent. Ze bleef Joyce Meerdink met Red Diamond ruim drie procent voor. De ama zone uit Dreischor is daardoor overigens nog niet uitgescha keld voor het eremetaal. In Re- nesse eindigde Meerdink im mers ook als tweede. Nu ze van Thamar Zweistra is verlost moet de Schouwse ama zone in staat zijn om in de finale belangrijke punten te pakken. In de klasse Z2 kregen de toe schouwers van Chantal de Rooy en Antoinette Wiskerke al een voorproefje. Ondanks wat tact- foutjes leek Wiskerke met Ortel- lo met een score van 62.50 pro cent de winst in de knip te hebben. Chantal de Rooy liet met Nairobi echter de teller op gelijke hoogte stilstaan. Dank zij het beslissende onderdeel, de zuiverheid van de gangen, kwam de amazone uit Yerseke als winnaar uit de strijd. „Ik kan het nog niet geloven", riep de totaal verraste Chantal de Rooy na afloop uit. „Het de eerste wedstrijd van Nairobi na de spierblessure die hij had op gelopen. Maar hij pakte verras send goed uit." Over haar kansen op de eindze ge was de 22-jarige amazone realistisch. „Omdat ik de eerste wedstrijd heb gemist, kan ik het slechtste resultaat niet laten vallen. Dus moet ik de finale winnen om zeker te zijn van de eindzege." Dat Chantal de Rooy wel dege lijk tot de kanshebbers behoort, maakte ze duidelijk door ook de kür op muziek in Axel winnend af te sluiten. door Peter van Kouteren ZAAMSLAG - Het weer was optimaal, Tona's beachbar sloot rond vier uur 's middags het laatste vat bier af en de winst bleef in eigen huis. Het derde beachvoetbaltoernooi kreeg met Zaamsiag en RIA Westdor- pe twee verrassende finalisten, die nauwelijks voor elkaar on derdeden. In een doelpuntrijke eindstrijd trok Zaamsiag met 5-4 aan het langste eind. door Frits Bakker BRESKENS - Hij heeft zelf ooit het idee gelanceerd om het Tourpeloton door de Wester- scheldetunnel te laten rijden. Jaap Hennekeij, toen nog gede puteerde, gaf tijdens de Delta Profronde van 1999 de voorzet, die werd ingekopt door een Zeeuws comité van wielerfana ten. De Tourkoorts woedt nu al een paar jaar en werd zondag weer eens aangewakkerd. Voor de start van de slotrit in het OZ Wielerweekend reed Jaap Hen nekeij in een gele trui op een ge wone fiets even voor het peloton uit om een Touretappe door Zeeland (aangevraagd voor 2005) te promoten. Hij trapte geroutineerd een paar honderd meter weg en stapte daarna in de auto om de wed strijd te volgen. Het geel van de leider in de Tour is al in Zeeland, nu de Tour zelf nog. BRESKENS - De 71-jarige Bram Fonteijne is zondag tij dens het OZ Wielerweekend aan een hartstilstand bezwaken. De man uit Breskens was vlag ger op een van de kruispunten waar de renners passeerden. Hij overleed vlak voor de door komst in Breskens. Fonteijne behoorde al vele jaren tot de stille werkers in het Wieler weekend. Jaap Hennekeij showt in een thuiswedstrijd zijn gele trui voor de start van het Wielerweekend in Bres kens. foto Peter Nicolai Met een wondermooie volley bezorgde Peter Oppeneer de groen-witten dertig seconden voor tijd de eerste toernooizege, nadat de eerste twee versies naar Steen en Terneuzen waren gegaan. Steen was zaterdag niet van de partij. Terneuzen (met onder anderen Jacky Lambert en de ex-Bruggelingen Remco van Leeuwen en Wout Kolijn in de gelederen) kwam niet verder dan een teleurstellende zevende plaats. In een zandbak van veertig bij twintig meter is een goede tech niek alleen ontoereikend om hoog te scoren. Beachvoetbal (vijf-tegen-vijf) is twaalf minu ten lang vooral sjouwen, ploete ren en zeer doelgericht spelen. Gelegenheid om op adem te ko men is er nauwelijks, omdat de bal slechts zelden uit het spel is. „Het is verschrikkelijk zwaar", stelde RIA-coach Egbert Aude- naerd vast. „Wij zijn hier met een vaste keeper en zeven veld- spelers. Je hoeft niemand te roepen om eruit te komen. Ze komen uit zichzelf. Ik had geen idee wat ik me ervan moest voorstellen. Daarom zijn we zijn vrijdagavond (toen een toer nooi voor bedrijfsteams werd afgewerkt) al eens gaan kijken. Het is een fantastisch evene ment." Tien ploegen nemen het in het strandvoetbaltoernooi tegen el kaar op en vechten een sportieve strijd uit. Dat is makkelijk en aangenaam fluiten. Ko Leen- houts, de grondlegger van het toernooi, heeft er wel een ver klaringvoor. „Het gaat allemaal Zaamslag-speler Peter Dieleman scoort in de finale tegen RIA. foto Peter Nicolai zo snel, dat er nauwelijks tijd is om tegen de scheidsrechter te praten." Het initiatief van Leenhouts heeft veel in zich om uit te groei en tot een zomerse tegenhanger van het soccertoernooi. Mare de Kunder: „Nog een paar jaar en de H-side van Hoek is hier ook." Ko Leenhouts: „We wilden des tijds eens iets anders dan an ders. Als je aan het eind van het seizoen een gewoon voetbal toernooi organiseert, komt er geen kip. Vogelwaarde heeft zijn voetvolleytoernooi. Dit wordt verder niet in Zeeland ge speeld, maar wel in het westen aan het strand. Toen we het de eerste keer organiseerden en bij de overkoepelende organisatie naar spelregels informeerden, vroegen ze of we voorronden voor het Nederlands kampioen schap wilden houden. Daar moest nogal wat geld in worden geïnvesteerd. Bovendien vol deed ons veld in de breedte niet." Beachvoetbal op rul zand is niet alleen loodzwaar. De lichtge wicht bal (type beachvolleybal) maakt rare capriolen en tech nisch verzorgd voetbal over de grond vrijwel onmogelijk. Doel punten vallen het meest uit schoten van afstand. Joris Rademakers, in de nacom- petitie al de held van het dorp, bevestigt zijn faam als topsco rer. Zijn voetbalschoenen zijn vóór dit blootvoetse evenement aan de bar gehangen. „Om te voorkomen dat hij ernaast zou gaan lopen", weet een ingewij de. Tegen Terneuzen (3-3) ver zorgt Rademakers met een hat trick de productie van zijn team en zet hij de Zaamsiag Soccer Arena op zijn kop. Het leidt na enig rekenwerk op basis van een beter doelsaldo ten koste van Axel en Terneuzen tot een plaats in de halve finale. Daarin wordt na het nemen van strafschoppen van Hoek ge wonnen. RIA Westdorpe scha kelt in de tweede halve eind strijd Terneuzense Boys vanaf de stip uit. In de finale komt het kleine RIA tot drie keer toe na een achter stand terug. Op de beauty van Peter Oppeneer hebben de Westdorpenaren geen ant woord. Eric Vanhijfte, die als assistent-trainer van De Kun der zaterdag de coaching voor zijn rekening nam, geniet stille tjes van het succes. Mare de Kunder, opgelucht na het happy-end van de competi tie, stelt zijn in de winning- mood verkerende spelers nog een paar weken training in het vooruitzicht. „Dan winnen we zelfs van Hoek." door Lucien Roelandt AXEL - Hij is even uit beeld ge weest, want vanwege de vogel pest mocht Ilyo de Loos de grens niet over. Maar sinds het verbod is opgegeven, slaat de ruiter uit Hulst weer toe. Net als vorig jaar schreef hij met Nadir het masterspringen in het Pinkster concours van Axel op zijn naam. Eerder had hij zich ook al de sterkste had getoond in de klas se ZZ klassiek. De Hulster combinatie liet in het klassiek parcours als enige de pittige bouwsels onberoerd. In het masterspringen bood Co- linda Cornelissen tot de vierde ronde aardig tegenstand. Voor de amazone uit Vogelwaarde en Noblesse bleek de laatste van de 1.50 meter hoge hindernissen het struikelblok. Ilyo de Loos toonde zich met een foutloze rit als toegift een prachtige win naar. In de klasse Z liet Cindy Per- daen zich door de in Axel aan wezige Belgische concurrentie niet imponeren. Als eerste in de barrage hield de amazone uit Sas van Gent de balken keurig op hun plaats. Ze liet de klok op 41.32 stil staan. Tom van de Vij ver en Caroline de Laet toonden zich weliswaar iets sneller, maar kregen respectievelijk één en twee springfouten aan de broek. In de klasse L leek de Belg Maarten Weemaes op de zege af Ilyo de Loos schreef met Nadir het masterspringen in Axel op zijn naam. foto Peter Nicolai te stevenen. Als eerste van de elf combinaties in de barrage hield de ruiter uit Meerdonk met de vos CPS de nul op het bord in een tijd van 35.43. In een bloed stollende rit was de voorlaatste starter Carolein van de Plasse met Delta Mossel Clinchy vijf tellen sneller. Rilana Ruissen was met Magie Symfony nog een fractie sneller. Met de finish in zich haalde de combinatie uit Kapelle echter een paal naar het gras. Voor de dressuurruiters uit de klasse zwaar stond vanwege de herindeling voor het laatst de strijd om de Grote Prijs van de Gemeente Axel op het program ma. De laatste aan deze prijs verbonden Gouden Erpelkap- per (de bijnaam voor Axelaars) werd een prooi voor Antoinette Wiskerke. De amazone uit Kapelle was oppermachtig. In beide proeven reed ze de ruin Ortello naar de fraaie score van 63 procent. Tweede werd Herma Heykoop uit Biervliet met Kick. Na een afwezigheid van een aantal maanden maakte Petra de Feyter met Noblesse, met een overwinning en een derde plaats in de klasse M2 een voortreffe lijk rentree. Vooral in de tweede proef liet de Axelse combinatie een uitstekende indruk achter. De prijs voor de hoogste score van de klassen B tot en met M werd opgeëist door Mia Cambi- er. De Axelse amazone reed in de tweede proef van groep twee van de klasse L2 de merrie Nou velle naar een totaal van 177 punten. Cambier trok daarmee de progressieve lijn hard door. In de eerste proef van deze groep slaagde Simone van Wezel met Dexioa H er niet in om de winst in eigen huis te houden. Toen na een verbeten strijd, in de scha duw van de Axelse watertoren, de stofwolken waren opgetrok ken, stond de teller voor de Hul ster amazon en haar rivale An drea van Boven met Caprice op 167 punten. Op de beslissende onderdelen, de zuiverheid van de gangen, toonde Andrea van Boven zich met Caprice echter de beste. In groep één van de klasse LI bleek er tegen Mariët Koster en Veralyn geen kruit gewassen. De amazone uit Yerseke stuurde de fraaie en veel front vormende Fries met respectievelijk 161 en 165 punten in beide proeven naar de zege. DELTA]

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 46