PZC Pinkpop 2003 mist hoogvliegers Ex-Kamerlid Oudkerk plaveit nieuwe wegen in oude politiek KijkshopKnaller fkijkshop HBl Bewakers Pieper faalden Partij vermoedt valse voorwendselen voor beginnen oorlog Zorgflat Gouda ontruimd na grote brand 34§? 229 1/ maoE Man probeert ex te verdrinken Koffieshop getroffen door explosief Trein beschadigd door betonblok Oudste pastoor Nederland stopt Vertrouwen in regering neemt af 10 juni 1953 dinsdag 10 juni 2003 Omkering J AERDENHOUT - De aanslag van 31 mei op het Aerdenhoutse echtpaar Pieper is te wijten aan na latigheid van het bevei- lingsbedrijf dat hun land goed Koekoeksduin moest bewaken. Volgens een verklaring van de politie Kennemer- land nam het beveili gingsbedrijf zaterdag 31 mei om 05.53 uur contact op met de politie in Ken- nemerland om de inbraak te melden. Het telefoon gesprek, dat twee minu ten duurde, werd afgeslo ten met de mededeling van de bewakers dat de familie Pieper de indrin ger hadden zien vertrek ken en dat verdere actie niet nodig was. Om 06.03 uur kwam bij de Centrale Post Ambulancevervoer de melding binnen dat er een steekpartij op Koe koeksduin had plaatsge vonden. De politie was om 06.07 uur ter plekke en ar resteerde een 42-jarige Amsterdammer die in middels door Roel Pieper en zijn zoon was over meesterd. De politie gaat in haar verklaring verder in op het incident dat een week eerder op Koekoeksduin plaatshad. De vermoede lijke dader was toen ook op het terrein en vertelde aan Ricka Pieper een af spraak met haar man te hebben. Op verzoek van mevrouw Pieper liet hij zijn naam, adres en tele foonnummer achter en verliet vervolgens het ter rein. Een uur later belde de familie de politie. Die concludeerden echter na een gesprek met Roel Pie per dat er geen juridische mogelijkheden waren om de man aan te houden. De politie toont in haar verklaring overigens wel begrip voor het feit dat de familie Pieper achteraf na de eerste insluiping meer actie had verwacht. GPD D66 steunt onderzoek Irak door Erwin Tuil DEN HAAG - Regeringspartij D66 wil desnoods met een parle mentair onderzoek helderheid krijgen over de vraag of het vo rige kabinet terecht zijn steun heeft gegeven aan de oorlog te gen Irak. Volgens D66-Kamerlid L. van der Laan is een parlementair onderzoek noodzakelijk 'om te voorkomen dat de bevolking het gevoel krijgt onder valse voor wendselen de oorlog te zijn bin nengesmokkeld', zo zei ze in het Ikon-radioprogramma 'De An dere Wereld, van Zondagmor gen'. Volgens Van der Laan is het de missionaire kabinet van CDA, WD en LPF blindgevaren op de informatie die het kreeg van de Amerikaanse en Britse regerin gen. CDA en VVD zien niets in een onderzoek en gaan er nog steeds van uit dat de beide rege ringen juiste informatie hebben verstrekt. Maar aan de juistheid van die informatie wordt inmiddels sterk getwijfeld. Zowel de Ame rikaanse senaat als het Britse Lagerhuis hebben onderzoeken ingesteld. De massavernietigingswapens die Saddam Hoessein zou heb ben zijn tot op heden niet gevon den. Verder blijkt dat er gesjoe meld is met rapporten van vei ligheidsdiensten die de recht vaardiging moesten vormen voor de oorlog tegen Irak. De Amerikaanse geheime diensten hebben toegegeven dat er geen harde bewijzen waren voor de aanleiding die de regering van president Bush voor de inval in Irak heeft genoemd. ,,Als nu blijkt dat die massaver nietigingswapens nooit echt de hoofdzaak zijn geweest en dat argument er een beetje met de haren is bijgesleept, dan voel ik me misleid", aldus Van der Laan. Ze wil eerst afwachten met welke antwoorden minister De Hoop Scheffer van Buiten landse Zaken komt op vragen van het PvdA-Kamerlid Koen- ders. Ze betwijfelt of die ant woorden overtuigend zullen zijn. Als blijkt dat het eerste kabinet- Balkenende te veel vertrouwen heeft gehad in de Amerikaanse regering, dan kan dat schadelijk zijn voor de toekomstmeent het D66-Kamerlid. „Als dan het beeld ontstaat dat Amerika maar een beetje doet waarin zij zin heeft en dat wij alleen naar Amerika's pijpen dansen, dan wordt het ook steeds moeilijker om andere vormen van samenwerking goed van de grond te krijgen." GPD pagina 5: Powell ontkent GOUDA - Een zorgcentrum in Gouda is zondagochtend na een uitslaande brand in zijn geheel ontruimd. Honderd bewoners van Savelberg zijn geëvacueerd. Acht ouderen zijn met ademha lingsproblemen naar het zie kenhuis gebracht. Een nachtverpleegkundige ont dekte rond half vijf 's ochtends het vuur in het bouwmateriaal rond een mobiel toilet dat voor de zorgflat Savelberg stond. Hoe het vuur is ontstaan is niet duidelijk. De politie heeft twee straten verderop twee contai ners ontdekt die in de brand wa ren gestoken. Ze onderzoekt een mogelijk verband met de brand in het zorgcentrum. Het vuur is later overgeslagen naar het trappenhuis van de flat. Via het trappenhuis trok de rook naar hoger gelegen etages. De evacuatie verliep chaotisch, met af en aan rijdende ambu lances. Bewoners werden, soms alleen in hun ondergoed, geëva cueerd in rolstoelen of door per soneel van hulpdiensten naar buiten gedragen. ANP Krezip op Pinkpop. Op pinkstermaandag, de derde en laatste dag van het festival, maakte een aantal grote acts hun opwachting in Landgraaf. van onze redactie binnenland LANDGRAAF - De 34e editie van het driedaagse popfestival Pinkpop in het Limburgse Landgraaf ontbeerde echte mu zikale hoogvliegers. Er hing een lome, matte vakantiesfeer. Pinkpopbaas J. Smeets stak het na afloop van het festival ook niet onder stoelen of banken. Voor het eerst sinds jaren was Pinkpop niet uitverkocht: van de zestigduizend beschikbare Advertentie kaarten werden er officieel vijf tigduizend verkocht. Volgens Smeets kwam dat omdat zijn evenement met te veel concur rentie kampte van andere mu ziekevenementen in de maand juni. Ook de gedroomde en ge wenste, maar uitblijvende komst van Coldplay droeg er aan bij. Echte headliners had Pinkpop 2003 niet, gaf ook Smeets na af loop toe. Zelfs de afsluiter (Ma- nu Chao), waarmee Pinkpop traditioneel wil pronken, sprak voor de jongerendoelgroep niet echt tot de verbeelding. Soms moest de organisator zelfs uit leggen wat voor soort muziek Manu Chao op de planken brengt. De 34e editie was een aflevering van uitersten. Zo kwam op eer ste pinksterdag de regen met bakken uit de hemel en moesten de muziekfans dekking zoeken voor het onweer. Op pinkster maandag was het juist heel erg warm en brandde de zon aan de hemel. Zwan-zanger (ex-Smas- hing Pumpkins) Billy Corgan maakte er nog een opmerking over. „Het is prachtig weer, jam mer dat wij nu een somber num mer gaan spelen." De Nederlandse rock van Kre zip ging er wel in bij het publiek en de Tilburgse jongeren wisten er zelfs voor te zorgen dat de voetjes van het modderige Landgraafse gras gingen. Maar dat gebeurde vooral tijdens het oudere werk; liedjes van het nieuwe album vielen minder in de smaak. Anouk was wel tevreden over haar optreden op Pinkpop. Ze overweegt zelfs om de show op dvd uit te brengen. Zij trad op in een jasje dat speciaal voor haar was gemaakt door de vrouw van tattoo-koning Henk Schiffma- cher. Datjasjehadze willen vei len voor een goed doel, maar door Erwin Tuil DEN HAAG - Voormalig PvdA- Kamerlid Rob Oudkerk, thans wethouder van sociale zaken te Amsterdam, ziet Nederland in de toekomst een politiek twee stromenland worden, met een progressieve en een conserva tieve partij en verder niets. Met het progressieve segment is de arts-politicus al druk bezig. Een doorbraakbeweging moet dat volgens hem worden, een brede progressieve volkspartij die ontstaat over de grenzen van de huidige partijen heen. Oud kerk heeft daarover al 'hoopvol le gesprekken' gevoerd met on der anderen staatssecretaris Mark Rutte (WD) en de Rotter damse CDA-wethouder Sjaak van der Tak. Oudkerk, die bezweert zijn PvdA niet de rug toe te willen keren, ziet wel heil in zijn door braakbeweging. „Er ligt een pak zetels voor het oprapen in het gat op de politieke markt dat Pim Fortuyn heeft achtergela ten", zo zei hij zaterdag in dag blad Trouw. „Een charismatisch persoon die in dat gat stapt is goed voor zestig Kamerzetels. Dus laat dat dan maar een ver licht sociaal-democraat zijn en niet iemand met verkeerde idee- en, want daarvoor bestaat in on ze samenleving intussen ook een voedingsbodem Oudkerk ziet zichzelf wel als die charismatische figuur. Volgens hem heeft de oude politiek afge daan. Hij heeft de afgelopen maanden bij diverse partijen met mensen gesproken die, net als hij, dezelfde visie hebben op de inrichting van de samenle ving. „Nederland moet verdeeld worden in progressief en con servatief en niet in links en rechts. Dat zou op termijn tot een omkering van de machts verhoudingen leiden: progres sief vijfentachtig zetels, conser vatief vijfenzestig." De PvdA kan volgens Oudkerk die pro gressieve kracht zijn. „Zo niet, dan moet je ook niet te beroerd Advertentie Advertentie ScN/fr, DQT IJ" Ax O OE KüM WOU OPRUIMING «y WALSTRAAT 199 VLISSINGEN- Medion Home Cinema set MD4364 Subwoofer 200 Watt pmpo en boxen 5 x 75 Watt pmpo. Geschikt voor DVD, MP3, CD-R, CD-RW, audio CD en VCD. AC3 decoder en DTS 5.1 uitgang. RDS Tuner met 40 voorkeuzezenders. Regio vrij. Scartaansluiting. Incl. afstandsbediening. Art.nr. 100977. WEERT - De politie heeft een 55-jarige man uit Weert gear resteerd die vlak daarvoor had geprobeerd zijn 46-jarige ex- vrouw te verdrinken. Dat heeft de politie Limburg-Noord gis teren gemeld. Het slachtoffer zat vrijdagavond op een bank aan de Biest in Weert toen de verdachte op haar af kwam lopen, haar bij de haren pakte en meesleurde naar een nabij gelegen gracht. Bei den kwamen in het water terecht waar de man het slachtoffer onder water duwde. Omstanders wisten te voorkomen dat de vrouw verdronk en bevrijdden haar. ANP AMSTERDAM - Bij een koffieshop aan de Elandsgracht in Amsterdam is in de nacht van zondag op maandag een explo sief naar binnen gegooid. Een 23-jarige werknemer raakte hierbij gewond. De man is met onbekend letsel overgebracht naar een zieken huis, maar hij was niet levensgevaarlijk gewond. Het voorval deed zich voor tegen sluitingstijd. De werknemer en nog een paar klanten waren in de koffieshop aanwezig. De politie hield kort na het incident een auto met twee inzitten den aan. Zij waren in het bezit van een vuurwapen. De politie zoekt uit of ze iets met de aanslag van doen hebben. ANP AMSTERDAM - Op het spoor tussen de stations Amsterdam- Sloterdijk en Amsterdam Lelylaan hebben onbekenden za terdagavond een blok beton op de rails gelegd. Hierdoor is de intercity Amsterdam-Vlissingen beschadigd geraakt. Het de fecte treinstel leverde ook hinder op voor het overige treinver keer, aldus de spoorwegpolitie. Ook op de lijn Gorinchem-Leerdam kampte de NS zaterdag avond met problemen. Daar heeft enige tijd een vrouw op de rails gezeten. Zodra de politie ter plekke kwam, rende de vrouw weg om verderop opnieuw op het spoor plaats te ne men. De vrouw is inmiddels aangehouden. ANP MAASTRICHT - De oudste nog werkende pastoor van Neder land, de 88-jarige Jean Mulkens, houdt ermee op. Na 63 jaar neemt hij op 22 juni afscheid met een eucharistieviering en een processie. Het bisdom Roermond heeft dat zaterdag be kendgemaakt. Mulkens is werkzaam in de parochie H. Johannes de Doper in Maastricht-Limmel. Bij zijn afscheid was hij daar veertig jaar aan verbonden. Daarvoor was hij kapelaan in Sittard en Maastricht-Wittevrouwenveld. ANP DEN HAAG - Het vertrouwen van de kiezers in het nieuwe kabinet van CDA, D66 en VVD neemt steeds verder af. Als er nu verkiezingen worden gehouden, dan halen de drie partijen slechts zeventig zetels en raken ze hun meerderheid in de Tweede Kamer kwijt. Dat blijkt uit een peiling die Maurice de Hond deed voor het SBS6-programma Stem van Nederland van gisteren. De te ruggang is volledig toe te schrijven aan dé afname van het aantal zetels van het CDA. De partij, die bij de verkiezingen 44 zetels haalde, staat volgens de peiling nu op 33. De WD wint in vergelijking met de verkiezingen twee zetels en komt op dertig. D66 staat in de peiling op zeven zetels, een meer in vergelijking met de verkiezingsuitslag. ANP foto Robin Utrecht/ANP werd na afloop van haar show gestolen. Het festival was dus minder vlammend dan enkele voorgaande, maar na afloop sprak de organisator toch van 'een mooie editie'. „Dat meisje van Evanescence, de band die inviel voor Linkin' Park, heeft die laatste band doen vergeten. En als je ziet hoe het publiek de bakken met water over zich heen liet komen en hoe ze de hekken om de modderpoelen lieten staan, dan is dat toch fan tastisch. Sommige bezoekers zagen complete rivieren door hun tent stromen en bleven toch lachen." ANP EMMERMEISJES - In de Kur- zaal zijn duizenden meisjes uit de 'emmer- en bezemploeg' ge huldigd. Zij hebben in twaalf Zuid-Hollandse gemeentes huizen in het overstromings gebied gereinigd van modder en slik. Minister Van Thiel ver klaarde trots te zijn op deze vrijwilligers. PREMIER - De Zuid-Afri kaanse premier Daniël Fran cois Malan is voor een niet-of- ficieel bezoek in ons land. De premier en zijn vrouw werden op Schiphol verwelkomt door een uitgebreide delegatie. On der hen ook een Zeeuwse in Walcherse klederdracht; zij overhandigde Malan een boe ket anjers. Malan kondigde aan dat Zuid-Afrika een land is dat blank en zwart toebe hoort, en dat het land dan ook toe moet naar een samenleving die rechtvaardig is naar beide kanten. VOGELMENS - De Zwitser Rudolf Böhlen, beter bekend als de 'vogelmens', is overle den. De Zwitser sprong regel matig van hoge punten, gehuld in een vleermuisachtig pak, om dan cirkelend naar bene den te zweven. Böhler over leed aan de gevolgen van een verwonding die hij opliep toen hij bij zijn laatste sprong tij dens een luchtvaartshow on gelukkig op zijn hoofd landde. zijn om te zeggen 'das war ein- mal'." Het gaat hem niet om de partij, maar om het sociaal-de mocratisch gedachtegoed. Oudkerk, die sinds zijn aantre den als wethouder vorig j aar on der vuur ligt vanwege gebrek aan daadkracht, voelt er voorlo pig niets voor om een werkelijke partij op te zetten. GPD PZC Hoofdredactie: A. L. Oosthoek D. Bosscher (adjunct) A. L. Kroon (adjunct) Centrale redactie: Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AAVIissingen Tel. (0118)484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl Vlissingen: Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel. (0118) 484000 Fax. (0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Goes: Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA Goes Tel. (0113) 273000 Fax. (0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Terneuzen: Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC Terneuzen Tel. (0115) 645769 Fax. (0115)645741 E-mail: redtern@pzc.nl Hulst: Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB Hulst Tel, (0114) 372776 Fax. (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Zierikzee: Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB Zierikzee Tel. (0111)454647 Fax. (0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur Zierikzee en Hulst: 8.30-17.00 uur Internet: www.pzc.nl Internetredactie: Postbus 18 4380 AA Vlissingen E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur. Abonnementen 0800-0231231 (bij acceptgirobetaling geldt een toeslag van 2,00 per maand: 20,50 per kwartaal: 55,10 per jaar: €209,90 Voor toezending per post geldt een toeslag. E-mail: lezersservice@pzc.nl Beëindiging van abonnementen uitsluitend schriftelijk, 1 maand voor het einde van de betaalperiode. Losse nummers per stuk: maandag t/m vrijdag:€ 1,10 zaterdag: 1,65 Alle bedragen zijn inclusief 6% BTW Bankrelaties ABN AMRO 47.70.65.597 Postbank 35.93.00 Advertenties Alle advertentie-orders worden uitgevoerd overeenkomstig de Algemene Voorwaarden van Wegener NV en volgens de Regelen voor het Advertentiewezen. Overlijdensadvertenties: maandag t/m vrijdag: tijdens kantooruren zondag: van 16.00 tot 18.00 uur Tel. (0118)484000 Fax(0118)470100 Personeelsadvertenties: Tel. (0118) 484240 Fax(0118)470100 Rubrieksadvertenties (kleintjes) Tel. (0118) 484321 Fax:(0118)484370 Voor gewone advertenties: Noord- en Midden-Zeeland Tel: (0118) 484369 Fax: (0118) 484309 Zeeuws-Vlaanderen Tel: (0114) 372770 Fax:(0114)372771 lnternet:www. pzc.nl/adverteren Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van het Wegener-concern De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand dat wordt gebruikt voor onze (abonnementen )administratie en om u te (laten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij: PZC. afdeling lezersservice, Postbus 3229, 4800 MB Breda Behoort tot UJSCJBTKsir

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 3