PZC Ritthem wint ringrijden in Biggekerke Wie heeft de mooiste PZC TRENDSETTER? Astma Fonds (0! Word vriend vluchteling van een vluchteling WISSENKERKE, KORTGENE Unieke spierbalsem werkt binnen 5 minuten! Gemeente praat volgens bewoners Zuidsingel alleen met belangenvereniging Borsele 2,- KORTING Auto b 14 WIJ ZIJN OP ZOEK NAAR BEZORCERS (M/V)IN dinsdag 10 juni 2003 Aanhouding na vernieling Auto en motor in brand Scheuren Spannend Degradatie Het bezorgen van ons dagblad is een uitdagend ochtendkarwei voor jong en oud. Er staat een goede beioning tegenover. Interesse? Geef lucht, geef leven www.astmafonds.nl Nieuwe China Balsem met verkoelende dieptewerking V van 15,95 voor 13,95 2 VERPAKKINGEN VOOR 25,- Goes Drogisterij De Rode Pilaren, Lombardstraat 6 Kruiningen: Drogisterij de Esculaap, Hoofdstraat 69 STICHTING www.vluchteling.org DE GROOTSTE AUTOKRANT VAN NEDERLAND Omwonenden nieuw theater boos door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De gemeente Middelburg neemt de omwo nenden van het nieuwe theater aan de Zuidsingel niet serieus. Dat is het gevoel van een groepje bewoners direct naast de bouw locatie. Beloftes worden niet nagekomen en de omwonenden worden niet geïnformeerd over de werkzaamheden. „Ik heb in september vorig jaar de laatste brief van de gemeente gekregen" zegt H. Stevense, be woner van de Zuidsingel. „Als je geen lid bent van de belangen vereniging, hoor je niets." Het groepje huizenbezitters op de Zuidsingel heeft zich niet aan gesloten bij belangenvereniging Van A tot Z, de officiële ge sprekspartner van de gemeente. „Dat zijn vooral mensen die in de Korte Noordstraat wonen. Die hebben hele andere belan gen dan wij." De Zuidsingelbewoners vrezen vooral overlast van het verkeer als het theater klaar is. In de parkeergarage onder de nieuwe schouwburg is plaats voor 273 auto's. Die moeten allemaal VLISSINGEN - Twee jongetjes van zeven en negen uit Vlissin- gen hebben zaterdagavond rond half negen ruiten ingegooid van de school aan de Bloemenlaan. Toen de politie arriveerde gin gen de twee er vandoor. Ze wor den doorgestuurd naar Stop, een programma van het Haltbu reau voor jonge kinderen. MIDDELBURG - Vrijdagavond brandde op het kruispunt Koe straat/Het Groene Woud een motor uit. Het wegdek raakte beschadigd. Zondagmorgen vloog op de kruising Sandberg- laan/President Rooseveltlaan een auto in brand. door het straatje dat het Molen water met de Zuidsingel ver bindt. Aan het eind van dat straatje woont B. de Deckere. De koplampen van de auto's schijnen straks recht zijn kamer in. Verder is hij bang voor ge luidsoverlast. In september vo rig jaar is beloofd dat er onder zoek zou worden verricht naar licht- en geluidsoverlast. De Deckere en Stevense hebben vervolgens niets meer gehoord. Ze worden bovendien niet op de hoogte gehouden van de werk zaamheden die plaatsvinden. „Op een dag kwam ik thuis en toen lag er opeens een berg zand op de parkeerplaats hier tegen over. Je hoort niet waarom of hoe lang het duurt", zegt Ste vense. „Opeens was de Zuidsin gel hier afgesloten, dat hebben ze nooit gezegd. Als je een brief stuurt met een klacht, krijg je te horen dat je voor elk afzonder lijk onderdeel met de afdeling moet praten waar de klacht be trekking op heeft." De wanden in de woning van De Deckere vertonen scheuren. Die zijn volgens hem ontstaan als gevolg van het sloopwerk. Ze houden hun hart vast voor wat ze nog te wachten staat. De Dec kere verwacht dat er nog meer schade aan de constructie van zijn huis zal ontstaan. „Ik zie het somber in als de bouw be gint", zegt ook Stevense. „On der de kazerne zit een wel. Die wordt nu afgedekt met een be tonnen vloer. De vloer van de parkeergarage komt nog lager. Dat water zal een bepaalde kant op moeten." De bewoners begrijpen niet waarom het gemeentebestuur de plannen doorzet, terwijl een meerderheid van de Middelbur gers een theater op die plek niet ziet zitten. „Iedereen vindt het belachelijk. Ik snap niet waar om dat niet voldoende is om er mee op te houden." De Deckere: „De tekorten op de begroting komen bij de burger terecht. Als die er niet achter staat, hoe leg je dat dan uit? Ze hebben het over nieuwe politiek, maar er is nog niets veranderd." De deelnemers aan de tocht hadden ervoor gezorgd dat de auto's er als een zonnetje uitzagen. foto Willem Mieras door Mieke van derJagt GOES - Hoe ouder de auto, hoe harder hij glimt. Dat zal iedereen geloven die zondag de Molentocht voorbij heeft zien trekken. Zelfs in de stromende regen schitterden de oldtimers, meer dan 250 stuks, in het Beve- landse landschap: eerst ten zuiden van Goes en daarna in de polders ten noorden van de stad. De routes werden uitgezet langs zoveel mogelijk molens. Een aantal deelnemers aan de tocht zorgde zaterdag al dat de auto er als een zonnetje uitzag. Verstandelijk gehandicapte bewo ners van Huize den Berg in Goes mochten bij wijze van voorproefje een rit meemaken, in antieke automobielen van alle Europese en Amerikaanse merken. Zaterdag waren alle linnen dakjes nog open, maar zondag gin gen ze dicht. De tentoonstelling van de auto's, die niet eens allemaal op de Grote Markt konden staan, trok ondanks de buien veel bekijks. Vooral een stel wagens met het stuur aan de rechterkant, die speciaal uit Engeland wa ren overgekomen, kon zich in een grote be langstelling verheugen. Na de grote Molentocht trokken de auto's naar de Zeelandhallen, waarnaast de Oldti merbeurs een hal was vrijgehouden voor de tentoonstelling van juweeltjes die niet te koop zijn. Het was meteen erg druk op de beurs, die tot dan toe vrij rustig was geble ven. De deelnemers konden gaan grasdui nen op de beurs, waar behalve complete oldtimers, ook oude motoren en brommers, onderdelen, miniaturen en een schat aan in formatiematerialen te koop waren. door Sandra van de Vreugde BIGGEKERKE - Het was al een beetje voorspeld dat de tweede klaswedstrijd die zaterdag in Biggegkerke werd georgani seerd, een zeer spannende strijd zou gaan worden. Er waren geen uitgesproken favorieten zoals in de voorgaande twee klassen en de prestaties waren ook wat minder goed. Maar dat maakte het nu juist zo interessant. Verschillende drietallen moch ten de groene sjerp een poosje om de schouders hangen, waar van als eerste Koudekerke 5 die na 5 beurten alle 15 ringen had den gestoken. Ook Aagtekerke 3 mocht zich even hullen in het groen. Ritthem 2, vertegen woordigd door Linda Zijl, Jan nis de Visser en Pascal Sinke zat de hele tijd wel aardig in de buurt van de kop, maar vanaf de 23e beurt ging het er toch steeds beter voor hen uitzien. Met in totaal 76 ringen wonnen zij dan ook deze wedstrijd. De strijd om de tweede plaats was ongelofelijk spannend, me de doordat in de laatste twee beurten verschrikkelijk slecht werd gestoken. Doodse stilte werd afgewisseld met kreten van ontzetting en opluchting van zowel de deelnemers als het publiek. Het leek het drietal van Nieuwland eindelijk te gaan lukken om uit deze klasse te gaan promoveren, maar in de laatste 2 beurten misten zowel Johan Baas en Rens Hoebeke beide ringen. De twee gestoken ringen van Piet Meijer konden op dat moment de promotie niet veilig stellen. Dat gaf kansen voor verschillende drietallen om bij te komen, maar natuur lijk moet je dan zelf wel inste ken. Dat lukte het beste bij het drietal van Aagtekerke. Jorco Jobse, Piet Wisse en Ko Blaas promoveerden vorig jaar in de zelfde samenstelling vanuit de derde klas en konden nu in de laatste beurt weer promoveren, als ze alledrie zouden insteken. Eén missertje van Ko Blaas, de laatste man van het drietal bracht hen op gelijke hoogte met Nieuwland en dus moester gekampt worden. De mannen van Aagtekerke hielden hier het hoofd koel en promoveerden, evenals vorig jaar, naar een ho gere klasse en waren hier zicht baar tevreden mee. Degradatie was er deze keer voor het drietal Westkapelle 3 die met 51 ringen op een laatste plaats eindigden. De voorlaat ste plaats, die ook degradatie betekend, was voor Ritthem 3. na kamp met Souburg 3. Beide drietallen staken 61 ringen, De strijd om de persoonlijke ti tel was ook deze keer weer iets bijzonders. De kleine Leon Leendertse, slechts veertien jaar oud, presteerde een hele dag formidabel. Hij miste tot aan de 26e beurt slechts 1 ring. Nu werd de druk wel erg groot, zeker als je ook nog een thuis wedstrijd rijdt en de hele fami lie aan de kant staat te kijken. Na een tweede misser in de 27e beurt stond hij nog altijd 1 rin getje voor op naaste concurrent Jannis de Visser uit Ritthem. Als hij de laatste beurt zou insteken had hij de persoonlijke titel in de knip. De spanning was voel baar toen Leendertse de ring naderde, maar helaas werd het hem te veel. Hij miste en moest daarom de kamp aangaan met Jannis de Visser die wel zijn laatste ring stak. Toen de Visser al vroeg in de kamp miste liet de kleine Leendertse deze kans niet nog een keer aan zijn neus voorbij gaan en hij stak in. Een fantastische prestatie van deze jonge rijder van de organiseren de vereniging Biggekerke. Agenda Z.R.V. Vandaag, Pinksterdrie, ringrijden in Koudekerke, Dorpsplein 8.00 tot 17.30 uur, Nieuw en St. Jooslani, Achter de Kerk van 8.00 tot i 7.30 uur, Oostkapelle J. de Pourckstraat van 8.00 tot 17.30 uur en Souburg Oranjeplein van 8.00 tot 17.30 uur. Zaterdag 14 juni Derde-klas-kam- pioenschap ringrijden in Melisker- ke Torenstraat van 8.00 tot 17.30uur Naast de ruime vergoeding zijn er diverse extra's zoals: vakantiegeld aanbrengpremie voor abonnees en bezorgers gratis regenpak gratis krant Neem contact op met de afdeling Binnendienst Distributie, telefoon 0800-0235111 (tijdens kantooruren) of kijk op internet: www.deleukstebijbaan.nl De minimumleeftijd is 15 jaar. KRANT VOOR ZEELAND Onzeker If gemeente Toepassing artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening Burgemeester en wethouders van Borsele hebben een verzoek ontvangen voor de vestiging van detailhandel, in het bijzonder de verkoop van speciale bieren en wijnen, in het voormalige varkenskotje van boerderij de 'Kerkhoeve' aan de Provincialeweg 8 in s-Gravenpolder. Het verzoek past niet binnen het ter plaatse geldende bestemmingsplan 'Landelijk ge bied'. Het college van burgemeester en wethouders heeft het voor nemen om medewerking aan het verzoek te verlenen met toe passing van de vrijstellingsprocedure als omschreven in de arti kelen 19 lid 3 en 19a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In het kader van bovengenoemde procedure ligt het verzoek met bijhorende stukken met ingang van 11 juni 2003 tot en met 8 juli 2003 voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand. Het gemeentehuis is geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en op donderdagavond van 17.00 uur tot 20.00 uur. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk zijn of haar zienswijze aangaande het verzoek ken baar maken. De zienswijze dient te worden gericht aan het col lege van burgemeester en wethouders van de gemeente Borsele, Postbus 1,4450 AA Heinkenszand. Heinkenszan-, 10 juni 2003. Kijkt u ook wel eens met jaloerse blik naar de voetballers op TV? Het ene moment rollen ze kermend van de pijn over het veld. Korte tijd later hollen ze weer fier en vrolijk met de bal aan de voet verder. Het geheimzinnige spuitbusje van de verzorger beeft blijkbaar wonderen verricht. Misschien zult u zich wel eens moedeloos afvragen, waarom dit middeltje niet gewoon bij uw drogist of reformhuis te koop is? U wilt toch immers ook zo snel mogelijk van uw spierpijn af? Er bestaat inderdaad een groot verschil tussen de spuit bus van de sportverzorger en de tientallen spieroliën die overal verkrijgbaar zijn. Deze populaire middeltjes ver warmen enkel en alleen de huid, waardoor het bloed uit de spieren naar de oppervlakte wordt getransporteerd. Dat voelt weliswaar al binnen een paar minuten heel prettig aan, maar na een kwartier zal de spierpijn in alle hevigheid terugkomen. De doorbloeding van het aange taste spierweefsel is dan immers zo slecht geworden, dat vocht en afvalstoffen geen kant meer op kunnen. Deze ophopingen oefenen een pijnlijke druk op de zenuwuit einden van de spieren uit. Betere doorbloeding "De inhoud van onze spuitbus heeft juist een verkoelen de dieptewerking op de gekwetste spieren. Dat is de enige methode om de doorbloeding in het spierweefsel weer snel op gang te brengen. Bij een ernstige blessure schrijft een huisarts toch ook koude kompressen voor?" aldus een bekende fysiotherapeut van een Nederlandse topclub. "Door verkoeling van de spieren wordt er extra bloed naar het weefsel getransporteerd. Daardoor kun nen vocht en afvalstoffen snel èn eenvoudig worden afgevoerd. De pijn neemt vervolgens direct af, omdat er niet langer meer druk wordt uitgeoefend op de zenuw uiteinden van de spieren. Daarom kan een voetballer Tegen inlevering van deze bon ontvangt u op een 90 ml-verpakking China Balsem binnen enkele minuten weer verder. En tobben mensen in het normale leven vaak dagenlang met stijve of pijn lijke spieren. Heel eenvoudig, omdat ze de verkeerde spierolie gebruiken." Onmiddellijke verlichting Nieuwe China Balsem is de eerste spierhersteller die vol gens dit beproefde principe uit de sport is samengesteld. Deze etherische balsem wordt vervaardigd uit 18 Oosterse kruiden, die een verkoelende dieptewerking teweeg brengen. Binnen 5 minuten geeft China Balsem dan ook een perfect resultaat bij alle soorten spierpijn, stijve spieren en bloeduitstortingen. Het evenwicht in de spieren wordt immers direct hersteld, zodat de door bloeding weer op gang komt en afvalstoffen en vochtop hopingen kunnen worden afgevoerd. Dit zorgt onmiddellijk voor verlichting bij allerlei spier- ongemakken, zodat u - net als een voetballer - weer razendsnel de draad kunt oppakken. Ter kennismaking is verbeterde China Balsem tijdelijk verkrijgbaar in een extra royale flacon (50% meer) plus een gespierde kor ting. China Balserrf is o.a. verkrijgbaar bij onderstaande adres sen. Bel voor meer informatie 013 - 528 49 76 of kijk op internet www.chinabalsem.nl ELKE VRIJDAG IN UW KRANT in samenwerking mm O AutoTrack.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 30