PZC w©rue Zaamslag wordt in de verf gezet Niet fitte Schletterer op valreep verslagen Richard heeft altijd geluk 25 Zilver voor Jonker bij de beloften op districtskampioenschap Stoianov wint eerste etappe van Dauphiné RUGNUMMER dinsdag 10 juni 2003 Zeeuwen €2t> Officier Martin-mania Einde Spurs op kop in NBA-finale De Reuver derde in Bulgarije Opnieuw remise Van Wely Albers verliest koppositie in DTM Bestuur Nevobo blijft toch aan WK-limiet Veldlopen J VAISON-LA-ROMAINE - De Bulgaar Plamen Stoianov heeft gisteren de eerste rit van de Dauphiné Libéré gewonnen. De wielrenner uit de Franse forma tie BigMat was na 198 kilometer de sterkste in de sprint. De Spanjaard Iban Mayo bleef leider in het klassement. Hij won zondag de proloog. De jonge Australische wielren ner Michael Rogers van Quick Step heeft de Ronde van Duits land gewonnen. Zijn leidende positie kwam in de zevende en laatste etappe niet meer in ge vaar. De laatste rit was een prooi voor de Duitser Olaf Pollack. In het eindklassement had de 23- jarige Rogers, die dit seizoen ook al de Ronde van België op zijn naam schreef, ruim een mi nuut voorsprong op de Portu gees Jose Azevedo. Jan Ullrich eindigde als vijfde. „Daar ben ik tevreden mee", zei de voormali ge winnaar van de Ronde van Frankrijk. De Spanjaard Igor Gonzalez de Galdeano brak zondag zijn sleutelbeen. De kopman van Once kwam tijdens de individuele tij drit ten val. Hij liep ook een forse verwonding boven het linkeroog op. Die wond moest met 28 hechtigin- gen verholpen worden. Gonzalez de Galdeano, vorig jaar vijfde in de Tour de France, kwam zondag 6 kilometer van de finish op topsnelheid ten val. Hij raakte een wegafzetting. Op dat moment leek hij weg op naar de eerste plaats in het algemeen klassement. De Spanjaard won vorig jaar de Ronde van Duits land. Gonzalez de Galdeano is van plan over enkele dagen met een speciale bandage de trai ning te hervatten. Francisco Mancebo schreef za terdag de dertiende uitvoering van de Classique des Alpes op zijn naam. De Spanjaard, in dienst van Ibanesto, bleek na 174 kilometer tussen Aix-les- Bains en Chambéry de sterkste. Hij bleef Benoit Salmon en Da vid Millar voor. De Spanjaard Jose Antonio Pecharroman won de Baskische wielerkoers Bicicleta Vasca. In de vijfde en laatste etappe ver dedigde de renner van Paterni- na zondag met succes zijn kop positie. DPA/AFP/SID/RTR Bronzen opsteker Franse door Euqène de Kok OUDENBOSCH - Francis Franse bewees gisteren in Ou denbosch dat er nog steeds rekening met hem moet worden gehouden. De 37-jarige wiel renner uit Kwadendamme werd derde bij de districtskampioen schappen Zuid-West in het Bra bantse dorp. Het was één van de vier medailles (twee zilver en twee brons) voor Zeeuwse cou reurs. Franse reageerde nuchter op zijn derde plaats. „Het is in ie der geval beter dan de afgelopen weken", zei hij na de 105 kilo meter koers. „Het gaat de laat ste tijd niet naar behoren. Hoe het komt weet ik niet, maar de ronde van Kwadendamme was echt het dieptepunt. In de Hoek se Waard 29e, ook niet echt goed." Franse liet zich daarna lichamelijk onderzoeken, maar daarbij kwamen geen bijzon derheden aan het licht. „Deze derde plaats is een opsteker. Het geeft weer wat vertrouwen." In Oudenbosch moest de Zeeuw van Willebrord Wil Vooruit de Brabanders Wally Buurstee en Jeroen Boelen voor laten gaan. De overwinning van zijn ploeg genoot Buurstee stemde Franse tevreden. „We zaten met zijn drieën voorin, het is mooi dat je het dan kan afronden. Rob Koole en ik hebben geprobeerd om te demarreren, maar we wer den steeds teruggepakt." Buur stee: „Als het bij elkaar zou blij ven, zou het voor mij zijn." Buurstee was de sterkste in de eindsprint op het omhoog hel lende parkoers richting finish lijn. Het was de eerste dis- trictstitel voor de rappe spurter uit St. Willebrord. „Ik heb nog nooit goed gereden op een dis trictskampioenschap", glim lachte Buurstee. Franse, Buurstee en Boelen vluchtten al na 25 kilometer uit het peloton. Aanvankelijk re den ze in het gezelschap van nog 23 man, waaronder veel Zeeu wen. Pas in de 18e ronde brak de kopgroep in tweeën. Naast Het peloton raast langs de basiliek in Oudenbosch tijdens het districtskampioenschap. Franse klampten er twee Zeeu wen aan in de eerste groep van zeven: Rob Koole (Goes) en Wil- co Jonker (Burgh-Haamstede). Medevluchters Richard Slabbe- koorn (Yerseke), Jacques Schuit (Arnemuiden), Mare Blok (Heinkeszand), Rein-Jan Elen- baas (Goes) en Rico Kruijt ('s- Gravenpolder) bleven achter in de groep die in de laatste ronde werd opgeslokt door het pelo ton. De aanwezigheid van Jonker in de kopgroep was opvallend. De Schouwse renner finishte op de markt uiteindelijk als zesde, wat hem een zilveren plak ople verde bij de beloften. „Het ging erg goed", zei hij proestend. „Ik had het geluk dat ik steeds op tijd mee kon springen.De eind klassering was even wennen voor de moegestreden Jonker. „Dit is mijn beste prestatie van het seizoen. Ik kwam eigenlijk nooit verder dan de twintigste plek.Goesenaar Koole finishte in de gecombineerde koers net voor Jonker op de vijfde plaats. 's Ochtends behaalde Goese naar Dirk van Dam een bronzen plak bij de junioren. Vorig jaar was hij met een zesde plaats ook al de beste Zeeuw. De derde plek van gisteren was onverwacht. „Ik heb zondag de hele dag op bed gelegen. Ik kwam hier om lekker mee te rijden, maar ik ben bijna de hele koers wegge weest." De junior ging in derde ronde met vijf renners op avon tuur. De latere winnaar Arjen de Baat van Wielervereniging Zeeuws- Vlaanderen voegde zich iets la ter bij het gezelschap. „Ik heb nog geprobeerd om alleen uit die kopgroep weg te komen, maar ze kwamen telkens weer terug", zei De Baat na afloop. De vluchtpogingen bleken ach teraf niet nodig. In de sprint was de renner uit Puttershoek op permachtig. „Ik heb zaterdag nog een zware koers gereden in Frankrijk en ben pas 's nachts thuisgekomen", zei hij verbaasd na zijn overwinning. foto CorViveen Bij de Amateurs A was er zilver voor de in Rilland woonachtige Brabander John Akkermans. De coureur van de Zuidwest hoek stond na 75 kilometer op een podium tussen zijn ploegge noten John Brand en Johan Pe- men. Het was hetzelfde erescha- vot als vorig jaar, alleen in een andere volgorde. In 2002 was Pemen de snelste voor Brand en Akkermans. Johnny van den Klooster (Lewedorp) kwam gis teren als zevende binnen, vier plaatsen voor Goesenaar Hans van Dam. Bij de nieuwelingen waren er geen Zeeuwse medailles. Tim Dees uit Tholen was met zijn achtste plaats de beste Zeeuw. ■MM ci O f door Peter van Kouteren Het voetbalseizoen is na een sle pende nacompetitie nog maar net voorbij, maar in Zaamslag wordt nu al met belangstelling uitgekeken naar de start van de nieuwe competitie. Trainer Mare de Kunder ontving per post een tegoedbon, die hij zaterdag tijdens het beachvoetbaltoernooi in j Zaamslag aan zijn bestuur liet lezen, f In een begeleidend schrijven wordt de club gefeliciteerd met het lij f sbehoud in de tweede klasse van het zaterdag- i voetbal en met een knipoog herinnerd De finaleplaats op Roland Garros legt Martin Verkerk geen windei- eren. Zijn manier van tennissen, zijn j uitstraling en zijn persoonlijkheid le- veren meer dan gemiddelde sponsor contracten op, denkt manager Chiel Dekker. Tijdens de US Open van augustus vo rig jaar, Verkerks Grand Slam-de- buut, werd hij op weg naar zijn partij in de eerste ronde tegen Andy Roddick nog aangesproken in de catacomben. Of hij voor vijfduizend dollar even een logootje op zijn mouw wilde plakken. Toen hapte Verkerk voor dat bedrag nog gretig toe. Alle beetjes waren meegenomen om de pittige schuld aan zijn financier (zijn vader) in te lossen. Na Roland Garros is alles anders ge worden. Ten eerste is hij na de cheque van 420.000 euro van zijn schuld af en heeft hij een flink banksaldo opge bouwd, ten tweede kunnen er nu startgelden geïnd worden en lucratie ve deals worden gesloten. Manager Dekker werd de afgelopen week al veel gebeld door toernooidi recteuren. „Er staat niet echt een be drag voor een finalist op een Grand Slam, maar zijn marktwaarde is ge stegen.' Verkerk staat onder contract bij kledingmerk Puma, maar het is niet zeker of die zijn kledingsponsor blijft. Naar verluidt staat Nike te springen om de 'young gun' in zijn stal te halenDe gebalde vuist en expressie inhet gelaat na een gewonnen punt is typisch iets voor het swooshmerk. „De merken komen vanzelf. Dat spel kunnen we wel spelen"aldus Dekker. „Maar Puma was er in het begin ook voor Martin. Dat mogen we niet ver geten." Dekker beseft dat hij een staaf goud in zijn stal heeft. „Tennis is zo schaars. Er zijn maar weinig spelers waar je wat mee kan. Ook de persoonlijke kant van Martin spreekt me aan. Hij is down to earth en een echte winnaar." aan de verf actie uit Zaamslag-hoek, waarmee de aanhang zijn gram haai de op de concurrenten AZW en Ter- neuzense Boys. De doelen op de hoofdvelden van deze clubs werden vorige week in de Zaamslag-kleuren geschilderd. De tegoedbon die de glunderende De Kunder kreeg, is slechts eenmaal te gebruiken en wel aan het begin van het seizoen. De doelpalen aan de oost zijde van het hoofdveld van Zaamslag zullen volgens de briefschrijvers in de kleuren oranje en zwart (kleuren AZ- W) worden opgefrist. De doelpalen aan de westkant in levendig rood en wit (kleuren Terneuzense Boys). Mocht Zaamslag liever hebben dat andere objecten van een likje verf worden voorzien, dan houden de briefschrijvers zich aanbevolen voor suggesties. Er wordt zelfs een aantal ideeën aangedragen. „Onze schilders kunnen eventueel ook de boeiborden van de kantine, de voordeur of de auto van de trainer in bovenstaande kleu ren schilderen." Voetballer David Beckham wordt door koningin Elizabeth II geëerd tot officier van het Britse koninkrijk (OBE). Dit meldden diverse Britse kranten zaterdag. Het koningshuis zal volgens de bladen het nieuws over de onderscheiding volgende week naar buiten brengen. Beckham krijgt de onderscheiding niet alleen voor zijn prestaties op het veld, maar ook voor zijn voorbeeld functie als familiemens. De voetballer van Manchester United is getrouwd met voormalig Spice Girl Victoria en heeft met haar twee kinderen. De omstreden Ecuadoraanse scheidsrechter Byron Moreno be ëindigt zijn loopbaan. De arbiter raakte vorig jaar bij het WK in op spraak nadat hij Italië in de achtste fi nale tegen Zuid-Korea benadeelde. Hij keurde ten onrechte een doelpunt van Tommasi af en stuurde Totti om niets uit het veld. De woedende Italia nen eisten actie van de wereldbond Fifa, maar na een onderzoek bleven sancties achterwege. In eigen land kreeg Moreno niet veel later een zware schorsing van twaalf wedstrijden opgelegd nadat hij een competitieduel twaalf minuten te lang had laten doorspelen. Liga de Quito boog in de blessurtijd een ach terstand om in een 4-3 winst. Vorige maand werd hij voor één duel ge schorst wegens zijn slechte optreden in een andere competitiewedstrijd. Deze uitsluiting was voor Moreno de aanleiding om te stoppen. „Ik neem afscheid met pijn in mijn hart. Maar ik moet deze zwarte bladzijde omslaan. Ik zal bij scheidsrechterzaken betrok ken blijven en hoop dat ik andere ar biters kan helpen." van onze sportredactie PARIJS - Een streaker heeft de finale op Roland Garros tussen Martin Verkerk en de Spanjaard Juan Carlos Ferre- ro verstoord. Een blote man met tennisballen voor zijn ede le delen kwam in de tweede set de baan op. Verkerk Had zo juist voor het eerst de service van Ferrero, die de eerste set met 6-1 won, gebroken. De man rende over de baan en sprong over het net. Daarna werd hij door de beveiliging van het court central verwijderd. „Ik vond het wel grap pig", keek Verkerk terug. „Ik moest er om lachen. Alleen had ik liever een vrouw gezien." Tijdens de finale van Ri chard Krajicek in 1996 op Wimbledon tegen Malivai Was hington rende er een naakte vrouw het gras op. „Heb ik weer", bromde Verkerk. „Richard had een vrouw, ik een kerel. Hij heeft altijd geluk." foto Philippe Wojazer/RTR Martin Verkerk maakte zon dag in de finale van Roland Garros slechts 19 punten in de twaalf servicebeurten van Juan Carlos Ferrero. Daarin kreeg hij vier breakpunten, waarvan hij er één benutte. Tegenstander Ferrero kreeg op de service van Verkerk maar liefst 22 break kansen, waarvan hij er zeven benutte. EAST RUTHERFORD - Het basketbalteam van San Antonio Spurs heeft door een zege op New Jersey Nets (84-79) de lei ding genomen in de strijd om de NBA-titel. De stand in de best-of-seven series is nu 2-1. De 21-jarige Fransman Tony Parker was de grote man bij San Antonio Spurs met 26 pun ten. Ook Tim Duncan was op dreef, hij maakte 21 punten en zestien rebounds. RTR SEVLIEVO - Motorcrosser Mare de Reuver is zondag derde geworden in de Grote Prijs van Bulgarije in de 125cc-klasse. De KTM-coureur moest de Fransman Maschio en de Italiaan Bartolini voor laten gaan. De Nederlandse crosser deed goede zaken in de stand om het wereldkampioenschap. Doordat zijn grote concurrent Steve Ramon uit België op het circuit van Sevlievo als zesde werd afgevlagd, kwam De Reuver langszij in punten. Beide coureurs gaan na vijf grandprixraces aan de leiding met 96 punten. Joel Smets was wederom ongenaakbaar in de 650cc-klasse. De Belg won in Bulgarije zijn vijf de grote prijs op rijIn de ge combineerde MotoGP-klasse troefde Stefan Everts zijn land genoot Smets af. ANP ISTANBUL - Schaker Loek van Wely kwam zondag bij het EK schaken in Istanbul in de negende ronde opnieuw tot re mise. Hij nam net als zaterdag in zijn partij tegen de Rus Char- lov genoegen met een half punt; dit keer tegen de Roemeen Nisipeanu. De Nederlandse grootmeester zakte door de remi se naar de tiende plek in het klassement. De overige Nederlandse deelnemers kenden een goede dag. Sergej Tiviakov, Friso Nijboer, Dimitri Reinderman en Den nis de Vreugt wonnen allevier hun partijIvan Sokoiov kwam remise overeen met de Duitser Luther. In de tussenstand staat Tiviakov als tweede Nederlander ge klasseerd op de 55e plaats met 5,5 punten. ANP LAUSITZ - Christijan Albers is zondag zijn leidende positie in de Deutsche Tourenwagen Masters (DTM) kwijtgeraakt. De Nederlander, die dit jaar al twee races won, eindigde in Lausitz als zevende en verloor de koppositie aan de Duitser Bernd Schneider, die de race won. Voor Schneider was het eveneens zijn tweede zege van het seizoenDe oud-formule-1 - piloot won in zijn loopbaan al 27 DTM-races en nadert re cordhouder Klaus Ludwig die er 31 won. Schneider leidt na vier races met 29 punten, Albers heeft er 26. ANP/DPA ZEIST - In een roerige bondsraad met vijf schorsingen heeft het bestuur van de Nevobo haar positie ter beschikking ge steld. Op aandringen van de raad en in het belang van het Ne derlandse volleybal besloot het college toch aan te blijven. Het bestuur wilde opstappen omdat de raad weigerde de jaar rekening goed te keuren. Dit houdt verband met de afwikke ling van het faillissement van de Stichting Top Volleybal Ne derland (TVN). De leden beschouwden dit als motie van wantrouwen en wilden er mee stoppen. De raad ging wel akkoord met de verhoging van de contribu tie voor de leden die ten goede komt aan het topvolleybal. De inmiddels 'beroemde' vijf gulden wordt volgens de inflatie met 4 procent verhoogd. ANP op Papendal of Uden. Het natio naal kampioenschap leent zich daar niet voor, omdat er een tac tische race wordt gelopen. Ik ga op het NK voor een medaille", verzekerde Mahamoud. Het winnen van de Rabobank-pro- motieprijs gaf hem in dat op zicht vertrouwen. In het kielzog van de mannen eindigde Anjolie Wisse. Ze vond het een goede keus van de orga nisatie om er een mix-wedstrijd van te maken. „Tijdens de wed strijd vond ik het prettig dat de mannen voor me liepen. Ik heb ze niet te ver weg laten gaan. De omstandigheden waren uitste kend. Het is de eerste keer dat ik op deze baan een wedstrijd loop. Het is een ideale trainingsbaan. Het ging best hard, maar het was ook een uitdaging. Met de eindtijd mag ik niet mopperen. Het scheelde maar weinig of de nationale topatlete was vanwe ge spierklachten niet in Hulst gestart. In overleg met haar vriend en fysiotherapeut Anton Engels bleek het verantwoord om deel te nemen. De wedstrijd stond in het teken van de voor bereiding op de NK, waar ze hoopt haar titel op de 1.500 me ter te prolongeren. „Ik verwacht later in het seizoen in vorm te komen. Ik piek voor de 1.500 meter in Heusden." door Aector Doorns HULST - Het atletiekgala in Hulst kreeg gisteren met de Bel gische topper Tom van HooSte op de 3.000 meter en de Soma liër Yassin Mahamoud op de 8Ó0 meter twee sterke winnaars. Verrassend was daarnaast het optreden van Anjolie Wisse. De Zeeuwse atlete was zeer tevre den met haar tijd van 2.05.1 op de 800 meter. De 3.000 meter was op de Piet Vonck-baan het koningsnum mer, dat volledig werd beheerst door de Belgen Tom van Hooste en Pieter Desmet. De 800 meter bracht de meeste spanning. Vlak voor de finish werd Sebas- tièn Schletterer gepasseerd door Mahamoud. De Middel burgse atleet had tweehonderd meter voor het einde de koppo sitie overgenomen van atleet uit Eindhoven. „Toch wist ik dat hij zou terug komen. Ik had zijn aanval alleen eerder verwacht", zei Schlet terer. Hij hield gemengde gevoe lens aan de wedstrijd over. „Sinds een maand kamp ik met een blessure aan mijn scheen been. Dit was voor mij geen ech te krachtmeting, maar meer een test. Ik had natuurlijk graag ge wonnen. De echte vorm is er nog niet, hoewel ik over de tijd wel tevreden ben." De niet fitte Middelburger ver wacht dat de tijd te kort zal zijn om te pieken bij de Nederlandse kampioenschappen, die over een maand plaatsvinden. „Wat moet je doen? Steeds maar rus ten lost niets op. De spuit erin zetten, lijkt me ook niet verant woord. Daarom heb ik besloten maar weer eens een wedstrijd te lopen. Het is een prachtige baan. Alleen is het moeilijk om de bochten te houden." Daar had de winnaar minder last van. „Het ging eigenlijk perfect. Ik raakte best wel vermoeid tegen het einde, maar ik was er zeker van dat ik Sebastièn voor de streep nog zou pakken. Mijn eindsprint is namelijk goed." De dertigjarige atleet kwam tien jaar geleden van Somalië naar Nederland. Tijdens zijn studie voor laborant in Gronin gen ging hij in 1997 serieus de atletieksport bedrijven. Hij liep in zijn eerste jaar al een tijd van 1.51. Zijn persoonlijk record van 1.48.84 vestigde hij in Nij megen. „Mijn doelstelling is de WK-limiet van 1.47 halen. Dat moet gebeuren in wedstrijden Het sluitstuk was de 3.000 me ter. Vanaf de start namen de Bel gen Tom van Hooste, Steven de Vlieghere en Pieter Desmet de leiding. Daarachter voerde Niels Koole de rest van het deel- nemerveld aan. Het tempo werd door Van Hooste flink opge schroefd. Eerst moest De Vlieg here eraf, waarna in de slotfase ook Desmet de drievoudig Bel gische crosskampioen (Van Hooste was dit jaar zeventiende op het EK veldlopen) moest la ten gaan. De dertigjarige atleet uit de Belgische grensplaats De Klinge zette in zijn eerste wed strijd van het baanseizoen een tijd van 8.06 neer. Zijn persoon lijk record is 751dat hij in Hen gelo heeft gelopen. „Mijn prioriteit ligt in het veld lopen, maar het zomerseizoen leent zich als goede voorberei ding. Ik wil ook presteren op de Belgische kampioenschappen vijf en tien kilometer." Van Hooste, die gesubsidieerd wordt door atletiek Vlaanderen 2002, leeft als een echte prof. „Ik train dertien keer per week." Pieter Desmet wist dat hij in de finale tekort zou komen, maar hij liep wel een persoonlijk record.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 25