PZC Nicky Huiszoon eerste in 125cc op ZK De Loos beste springer Broers Van Swelm heersen in Kapelle Middelburgers Piet Baan en Jan de Rijke zetten streep onder lange loopbaan uitslagen wb 24 dinsdag 10 juni 2003 Carlos de Jonge trainer bij GPC Chantal de Rooy wint dressuur voor Rabo Top Profbestaan Boordevol plannen Jongerius ligt op schema Clubcross Drie keer Zeeuws judogoud in Ede Winst voor judoka Van de Broek Sterk optreden Danny Wattel Snookertitel Appel en Diepstraten Rekkers maakt goed debuut Jansen heeft goed weekeinde Tennis Een traan en een lach bij afscheid door Ron de Waal MIDDELBURG - Met de paar dentram werden ze zaterdag van huis opgehaald op weg naar hun afscheidswedstrijd. Enkele uren later zetten de voetballers Piet Baan en Jan de Rijke defini tief een streep onder hun in drukwekkende loopbaan in het eerste team van Zeelandia Mid delburg en werden ze op de schouders genomen door enkele ploeggenoten. „Het is mooi ge weest", aldus het tweetal. Ogenschijnlijk nuchter onder ging 'Lange' Jan de Rijke de loftuitingen van de velé ploeg genoten uit het heden en het verleden. Onder hen waren bij voorbeeld Wim Dekker, Roy Hendriksen en Paul Schipper. ,,Ik heb geen probleem met het afscheid. Natuurlijk gaat er wel wat door je heen, maar het is nu echt tijd om een stapje terug te doen", zei de bijna 39-jarige De Rijke. Even verderop schoot zijn 37-jarige collega Piet Baan wel even vol. „Het is heel vreemd", zei Baan toen hij zijn emoties weer onder controle had. „Er bekruipt je gewoon een rotge voel, hoe meer je er over na gaat VLISSINGEN - Carlos de Jonge is komend seizoen de nieuwe hoofdtrainer van zaterdag-der deklasser GPC Vlissingen. Hij volgt Hans van de Rafelaar op. De Wolphaartsdijkenaar was afgelopen seizoen actief als hoofdtrainer bij Kruiningen, eveneens derdeklasser. Daar verlengde hij in de winterstop ook zijn contract met een jaar, maar aan het eind van het sei zoen werd dat weer terugge draaid. „De spelersgroep wilde hem niet meer", lichtte Kruinin- gen-voorzitter Van Langevelde toe. „Toen zijn we het onderling eens geworden over een ver trek." Edward Bank, trainer van de A-junioren, neemt nu het eerste elftal voor zijn rekening. AXEL - Chantal de Rooy heeft in de tweede wedstrijd voor de Rabo Top Dressuurcompetitie verrassend de klasse Z2 op haar naam geschreven. Daarmee kreeg Thamar Zweistra, die de klasse Z1 overtuigend won, er een geduchte concurrent bij. De wedstrijdserie is bovendien van een spannende afsluiting in Vlissingen verzekerd. Thamar Zweistra heeft met twee overwinningen en nog één wedstrijd te gaan weliswaar de beste papieren. De overwinning in Axel betekende echter voor de jeugdinternational ook de promotie naar de klasse Z2. Zo wacht haar in de finale een rechtstreekse confrontatie met haar twee belangrijkste concur renten Chantal de Rooy en An toinette Wiskerke. Zweistra was in de klasse Z1 een maat te groot voor de rest. De jeugdinternational reed met Rubiquil-dochter Hexagons Roumanda naar een totaal van 63.33 procent. Ze bleef Joyce Meerdink met Red Diamond ruim drie procent voor. De ama zone uit Dreischor is daardoor overigens nog niet uitgescha keld voor het eremetaal. In Re- nesse eindigde Meerdink im mers ook als tweede. Nu ze van Thamar Zweistra is verlost moet de Schouwse ama zone in staat zijn om in de finale belangrijke punten te pakken. In de klasse Z2 kregen de toe schouwers van Chantal de Rooy en Antoinette Wiskerke al een voorproefje. Ondanks wat tact- fout jes leek Wiskerke met Ortel- lo met een score van 62.50 pro cent de winst in de knip te hebben. Chantal de Rooy liet met Nairobi echter de teller op gelijke hoogte stilstaan. Dank zij het beslissende onderdeel, de zuiverheid van de gangen, kwam de amazone uit Yerseke als winnaar uit de strijd. „Ik kan het nog niet geloven", riep de totaal verraste Chantal de Rooy na afloop uit. „Het de eerste wedstrijd van Nairobi na de spierblessure die hij had op gelopen. Maar hij pakte verras send goed uit." Over haar kan sen op de eindzege was de 2 2 -j a- rige amazone realistisch. „Om dat ik de eerste wedstrijd heb gemist, kan ik het slechtste re sultaat niet laten vallen. Dus moet ik de finale winnen om ze ker te zijn van de eindzege. Dat Chantal de Rooy wel dege lijk tot de kanshebbers behoort, maakte ze duidelijk door ook de kür op muziek in Axel winnend af te sluiten. denken. Maar ja, de knop zal toch om moeten." Met een gerust hart nam het tweetal afscheid van een team dat volgens beiden weer aardig op de rails staat. „Het eerste elf tal staat", zei Piet Baan. „Er ko men weer diverse goede A-junioren door, dus ik heb ab soluut niet het gevoel dat ik iets in de steek laat." Jan de Rijke kon de woorden van Baan alleen maar beamen. „Het zou natuur lijk geen gezonde situatie meer zijn als er ook volgend seizoen nog een beroep gedaan zou moe ten worden op oude rotten als ons. Maar zoals ik de zaak nu bekijk, zal dat ook zeker niet nodig zijn." Op het fysieke vlak kende het tweetal tijdens hun loopbaan nauwelijks tegenslagen. „Ikheb nooit met zware blessures te maken gehad. En ik hoefde bo vendien nooit zoveel gewicht mee te slepen", lachte De Rijke. „Waar je natuurlijk wel mee te maken kreeg, was een langere herstelperiode. De trainingen werden ook steeds zwaarder", voegde Piet Baan hier aan toe. „In de wedstrijden kon ik veel zaken op basis van inzicht en er varing oplossen, maar op de trainingen bleef je steeds volle bak gaan." De Rijke: „Wij waren ook pure trainingsbeesten." Als beide spelers, die bij wijze van spreken in de achtertuin van het toenmalige hoofdveld aan de Nadorst werden geboren, in vogelvlucht hun loopbaan de revue laten passeren, kunnen ze maar tot één conclusie komen: „Middelburg zit in ons hart." Jan de Rijke onderbrak zijn Middelburgse loopbaan wel even voor een kortstondig prof- bestaan bij VCV Zeeland en Hongkong. „Het jaar VCV Zee land was een prachtervaring. Doodzonde dat dit zo snel weer in elkaar klapte." De liefde tussen Piet Baan en zijn club zat voor langere tijd niet goed. „De toenmalige trai ner Ron Schrier heeft mij als jonge speler van een overgang naar RBC afgehouden, om me vervolgens nauwelijks speeltijd in het eerste team te gunnen. Dat heb ik hem nooit vergeven", herinnert Baan zich nog maar al te goed. Het gevolg was dat de Middelburger enkele jaren bij Oostkapelle, Kloetinge en Zee landia ging spelen, voordat hij weer terugkeerde op het oude nest. „Als Schrier mij dit niet geflikt had, was ik nooit bij Middelburg vertrokken", klinkt het resoluut uit de mond van Baan. Baan had mede door zijn vele omzwervingen met liefst zeven tien trainers te maken. „Kees Zwamborn was een topper, maar ook Cas Hubregtse, Jan de Gier en Piet Puijpe zijn me altijd bijgebleven." Ook Jan de Rijke bewaart goede herinneringen aan de diverse oefenmeesters die hij heeft gehad. „Paul Telus- sa, die er een jaar te vroeg werd uitgestuurd, Jan de Gier, Cees Houtepen, allemaal zeer kundi ge mensen." Meest recentelijk had het tweetal te maken met de eveneens afscheid nemende Huib Meerman. „Huib heeft hier toch wat neergezet", klinkt het unaniem. „Wil Wijnands, de nieuwe trainer, mag het fraaie werk van Huib af maken." Naast verschillende hoogte punten, kreeg het tweetal in de loop der jaren ook te maken een aantal minder prettige gebeur tenissen. „In de hoofdklasse mocht het destijds alles kosten, maar toen de geldkraan dicht werd gedraaid, vertrokken op Jan en mij na bijna alle spelers. En daardoor degradeerden we een paar keer", vertelde Piet Baan. „Gelukkig deden wed strijden met het Zeeuws team tegen Ajax, België, Sporting Gi- jon, Celtic en Istanbulspor deze ervaringen snel naar de achter grond verdwij nen In de jaren dat Baan en De Rijke inmiddels als routiniers be stempeld mochten worden en zij de fusieclub een eigen gezicht moesten trachten te geven, heeft het niet altijd meegezeten. Baan: „Maar met veel geduld hebben we toch het één en ander op die jonge gasten over kunnen brengen. Het komt er in de wed strijden nog niet altijd uit, maar er staat nu toch een mooi team. Ook De Rijke ziet een zonnige toekomst weggelegd voor de fu sieclub. „Voor de continuïteit van de club is het goed dat men sen als Gert Booy en Paul Schip per er bij zijn gekomen. Ik ga zelf in de seniorencommissie zitting nemen, want ik zit nog boordevol plannen. Wij moeten weer een zeer ambitieuze club worden." Nu de afscheidswedstrijd van zaterdag is geweest, zakt het tweetal af naar het derde team. Daar gaan ze spelen in de be trekkelijke anonimiteit. „Maar ook daar zal de derde helft meer dan gezellig zijn", verzekerden door lep Thriou WEMELDINGE - Meer dan honderdtwintig rijders meld den zich gisteren bij tweede wedstrijd voor het open Zeeuws kampioenschap motorcross op het circuit van de Mc de Sproei er in Wemeldinge. De 125cc kende de meeste deelnemers, Vlissinger Nicky Huiszoon werd de grote winnaar in die klasse. De 125cc verliep bijzonder spectaculair. Na vijf ronden moest de wedstrijd echteR wor den stilgelegd. Martijn West- strate verdraaide zijn knie en kwam ten val. Omdat hij op een plaats lag die gevaar opleverde, besloot de wedstrijdleiding de wedstrijd stil te leggen. Na de herstart was het weer Huiszoon die onmiddellijk de leiding nam en een groot gat sloeg met zijn achtervolgers. Achter hem ont stond er een fel duel tussen Ri- nus van de Ven en de gebroeders Van Liere. Tot op een ronde voor het einde lag Twan van Liere op de tweede plaats, maar hij werd uiteindelijk nog gepakt door Van de Ven. Bij de 250/500cc was niemand in staat om het Erik van der Wekken moeilijk te maken. Van start tot finish reed hij in beide manches aan de leiding, Casper Ovaa was een goede tweede. In de eerste manche leverde Fred die Blaas een fantastische pres tatie door op te rukken van de tiende naar de derde plaats. Bij de 85cc leek Ricky Nijs met gemak beide manches op zijn naam te gaan schrijven. De man uit Etten-Leur vertrok in de eer ste manche als leider en finishte WAINES - Marlies Jongerius van de Goese atletiekclub AV'56 heeft in het Belgische Waines een loop over 10.5 kin te winnen. In de Ardennen noteerde de Zie- rikzeese een tijd van 39 minuten en 36 seconden. Jongerius is zich aan het voorbereiden op haar eerste marathon. Die loopt ze in september in Berlijn. Rachid Guigui pakte de winst bij de veteranen in 36 minuten rond. Dezelfde tijd noteerde Ar jan Beije (Delta Sport), die daarmee nog net een plaatsje op het podium veroverde. Alwin Vermeulen miste dat podium net met een tijd van 36 minuten en 52 seconden. met voorsprong op Gilbert de Visser. In de tweede manche nam hij weer direct de leiding, maar na drie ronden vloog de ketting eraf en was het over en uit. De Visser pakte nu de winst voor Stefan Hage. Bij de 65cc is Jeffrey van Kem pen onbetwist de sterkste. Ook in Wemeldinge reed de Soubur ger tweemaal onbedreigd naar de overwinning. Boy de Looff, Maikel bazen, Luuk Dybala en Ricky Joosse vochten weer een fel om de overige punten. In de eerste manche was De Looff de sterkste van de achtervolgers in de tweede was die eer voor Dy bala. Bij de veteranen verraste Pieter Moelker in de eerste manche vriend en vijand met een prach tige kopstart. Zeven ronden lang wist de Kloetingenaar de leiding te houden, maar moest zich toen gewonnen geven te genover Joris van Strien. De tweede manche was de kopstart voor Johan Schelleman, maar nu nam van Strien na drie ron den de leiding over en stond die niet meer. Moelker verspeelde een goed dagklassement door een val in de tweede ronde van deze manche. De club wedstrijd van de MSV De Uitlaat had zaterdag te lij den onder de warmte. Het aan tal deelnemers viel tegen. De koningsklasse, de 250/500cc, waar zich slechts tien rijders aan de start meldden, was al na enkele ronden beslist: Casper Ovaa won. In de 125cc ging het er feller aan toe en pakten Nicky Huiszoon en Henk Buys elk een manche. Bij de 125cc verraste Adriaan de Visser door in de eerste manche brutaal de kopstart te pakken voor Nicky Huiszoon. Huiszoon ging direct in de aanval, maar het duurde toch tot halfweg de manche voordat hij de leiding van De Visser overnam. Laatst genoemde kreeg het nu aan de stok met een fel aanvallende Henk Buys, een veteraan tussen de jonkies. Op vier ronden voor het einde moest De Visser zijn derde stek afstaan aan Buys. Richard Leeuwesteijn, die een zeer slechte start had, rukte nog op naar de vijfde plaats. In de tweede manche kwam Huis zoon niet meer aan de start. Nu nam Buys direct de leiding en hij kreeg Leeuwesteijn direct in zijn wiel. Er ontstond er een prachtig duel, maar het was toch weer Buys die met de bloe men naar huis ging. Ilyo de Loos schreef met Nadir net als vorig jaar het masterspringen tijdens het Pinksterconcours van Axel op zijn naam. foto Peter Nicolai door Lucien Roelandt AXEL - Hij is even uit beeld geweest, want vanwege de vogelpest mocht Ilyo de Loos de grens niet over. Maar sinds het verbod is opge geven, slaat de ruiter uit Hulst weer toe. Net als vorig jaar schreef hij met Nadir het mas terspringen in het Pinksterconcours van Axel op zijn naam. Eerder had hij zich ook al de sterkste had getoond in de klasse ZZ klassiek. De Hulster combinatie liet in het klassiek par cours als enige de pittige bouwsels onberoerd. In het masterspringen bood Colinda Cornelis- sen tot de vierde ronde aardig tegenstand. Voor de amazone uit Vogelwaarde en Noblesse bleek de laatste van de 150 meter hoge hindernissen het struikelblok. De Loos toonde zich met een foutloze rit als toegift een prachtige winnaar. In de klasse L leek de Belg Maarten Weemaes op de zege af te stevenen. Als eerste van de elf combinaties in de barrage hield de ruiter uit Meerdonk met de vos CPS de nul op het bord in een tijd van 3 5.43In een bloedstollende rit was de voorlaatste starter Carolein van de Plasse met Delta Mossel Clinchy vijf tellen sneller. Ri- lana Ruissen was met Magie Symfony nog een fractie sneller. Met de finish in zich haalde de combinatie uit Kapelle echter een paal naar het gras. Voor de dressuurruiters uit de klasse zwaar stond vanwege de herindeling voor het laatst de strijd om de Grote Prijs van de Gemeente Axel op het programma. De laatste aan deze prijs verbonden Gouden Erpelkapper (de bij naam voor Axelaars) werd een prooi voor An toinette Wiskerke. De amazone uit Kapelle was oppermachtig. In beide proeven reed ze de ruin Ortello naar de fraaie score van 63 pro cent. In de eerste proef van deze groep slaagde Simo- ne van Wezel met Dexioa H er niet in om de winst in eigen huis te houden. Toen na een ver beten strijd, in de schaduw van de Axelse wa tertoren, de stofwolken waren opgetrokken, stond de teller voor de Hulster amazon en haar rivale Andrea van Boven met Caprice op 167 punten. Op de beslissende onderdelen, de zui verheid van de gangen, toonde Andrea van Bo ven zich met Caprice echter de beste. EDE - Drie Zeeuwse j udoka's hebben dit weekeinde op eenir, ternationaal toernooi in Ede de eerste prijs behaald. Nam»; Sportschool Geelhoed belandden Sam en Tess van 't Westen de op de hoogste trede van het podium, voor Judo Ryovap Schaik mocht Annelien Boutens een gouden plak ophalen Tess van 't Westende haalde zonder problemen de finale va; de klasse -32 kilogram voor meisjes tot elf jaar. De eindstrijj won ze op ippon. Haar broer Sam (-38 kg, tot vijftien jaar)lif in zijn finale zijn Duitse opponent kansloos. Annelien Bot tens (-28 kg, tot elf jaar) won haar finalepartij met eengoet getimede beenveeg. Ramon van de Grift (Judo Ryu van Schaik) kwam tot eei tweede plaats in de klasse tot 55 kilogram. Ruben Bouten; (-34 kg) pakte namens dezelfde school brons. Sportschool Geelhoed-judoka Dewi Schilleman (-48 kg, tot twintig jaarl kwam tot hetzelfde resultaat. LEIDSCHENDAM - Randy van de Broek van Sportschoo Geelhoed is op een judotoernooi in Leidschendam als eerste geëindigd in de klasse tot 3 4 kilogram voor j ongens tot elfjaar. Hij versloeg in de finale zijn tegenstander op ippon. ENKHUIZEN - Danny Wattel uit Oostkapelle heeft zaterdag een uitstekend resultaat behaald bij het Nederlands dam- kampioenschap voor welpen. De negenjarige jeugdspelervai damvereniging Oostkapelle eindigde in Enkhuizen op eenge- deelde vijfde plaats in een veld van 26 deelnemers. GOES - Het Zeeuws kampioenschap snooker voor koppelsis zaterdag gewonnen door Mark Appel en Frans Diepstraten, de verliezend finalisten van 2002. De Middelburgers versloe gen in Yip's Plaza in de finale André Joosse uit Score en Ron® Schijf uit Hansweert. Het ZK, waar slechts zes koppels aai meededen, werd eigenlijk al in de poule beslist. Daarin ver sloeg Appel/Diepstraten het duo Frans Wijnen (Yerseke) Danny Cheuk-A-Lam ('s-Heerenhoek). Dat koppel, favoriet voor de titel, was daarna kansloos voor een plek in de finale. KOOTWIJK - Dressuuramazone Anita Rekkers uit Middel burg heeft met haar paard Ikone een goed debuut gemaakt ii de zware tour. In Kootwijk legde zij in de klasse intermediairr II met 60.74 procent beslag op de eerste plaats. Leonie Hendrikse uit Kapelle kwalificeerde zich daar voor het NK dressuur in Nijmegen. In de klasse ZZ licht werd ze met Jouri T. in de eerste proef vijfde en in de tweede proei tweede. GOES - Marije Jansen van AV'56 heeft een uitstekend pink- sterweekeinde achter de rug. De B-junior werd zaterdagii het Belgische Leuven bij wedstrijden voor de Flanders Cup derde op de 400 meter horden. Ze liep met 64.50 seconden een pr. Een dag later werd ze tweemaal kampioen op de open Zuid-Hollandse kampioenschappen in Barendrecht. Op 100 meter horden won Jansen goud met 14.93 seconden. Het verspringen leverde weer goud op met 5.55 meter. Leiden. Marathon: Cor Schipper (Middel burg) 3.43,59. Wemeldinge, 2e wedstrijd open Zeeuws kampioenschap. 250/500cc 1e manche: 1. Erik van der Wekken, 2. Casper Ovaa, 3. Freddy Blaas. 2e manche: 1. Van der Wek ken, 2. Ovaa, 3. Blaas. Dagklassement: 1. Van der Wekken, 2. Ovaa, 3. Blaas. 125cc fi nale: 1. Nicky Huiszoon, 2. RinusvandeVen, 3. Twan van Liere, 4. Dave de Jonge, 5. Ri chard Leeuwesteijn. Veteranen 1e manche: 1. Joris van Strien, 2. Pieter Moelker, 3. Jos Machiels; 2e manche: 1. Van Strien, 2. Ma- chiels, 3. Schelleman. Dagklassement: 1. Van Strien, 2. Machiels, 3. Schelleman. 85cc 1e manche: 1Ricky Nljs, 2. Gilbert de Visser, 3. Stefan Hage; 2e manche: 1. De Visser, 2. Hage, 3. v.d. Linden. Dagklassement: 1. De Visser, 2. Hage, 3. Van Linden. 65cc 1e man che: 1Jeffrey van Kempen, 2. Boy de Looff, 3. Maikel Bazen; 2e manche: 1. Van Kempen, 2. Dybala, 3. Bazen. Dagklassement: 1. Van Kempen, 2. Dybala, 3. Bazen. Vlissingen. Clubcross MSV de Uitlaat. 250/500cc 1e manche: 1. Casper Ovaa, 2. Freddie Blaas, 3. Freddy Roelofs. 2e man che: 1. Casper Ovaa, 2. Freddy Blaas, 3. Fred dy Roelofs. 125cc 1e manche: 1. Nicky Huis zoon, 2. Henk Buys, 3. Adriaan de Visser. 2e manche: 1. Henk Buys, 2. Richard Leeuwe steijn, 3. Adriaan de Visser. Clubklasse 1e manche: 1 Willem den Engelsman (250cc), 2 Leon van der Lee (125cc), 3 Jos Colijn (500cc 2e manche: 1. Willem den Engelsman, 2. Jos Colijn, 3. Patrick Polderman (125cc). Ve teranen 1e manche: 1. KoenVerburgh(B),2. Ad Geldof, 3. Maikel van de Goor. 2e man che: 1. Koen Verburgh, 2. Maikel van de Goor, 3. Peter Boone. 85cc 1 e manche: 1Gil bert de Visser, 2. Johnny van Eekelen, 3. Da nielle van Kempen. 2e manche: I.Gilbert de Visser, 2. Steven Ovaa, 3. Johnny van Eeke len. 65cc 1e manche: 1Luuk Dybala, 2. Ricky Joosse, 3. Maikel Bazen. 2e manche: 1. Luuk Dybala, 2. Ricky Joosse, 3. Maikel Bazen. Mixedcompetitie. Hoofdklasse. MLTC-de Sprink 2-4 (De Ridder/Kodde-Flo- hil/Huisson 2-6 3-6, De Jonge/Van Eenen- naam-Snoeck/De Blaey6-4 5-7 7-6, Kodde/ Kodde-Atoon/Snoeck 7-6 7-5, Van Broek hoven/De Ridder-Flohil/Atoon 6-3 1-6 0-6, De Jonge/Engels-Atoon/De Blaey 6-2 2-6 0-6, Van Eenennaam/Engels-Huisson/ Snoeck 1 -6 1 -6). Hulster Ambacht-Yerseke 1-6 (De Haan/Bral-Westerweel/Verschuure 6-4 6-0, De Bakker/Buysse-De Witte/Ver- schuure 2-6 3-6, De Haan/de Klerk-Wester- weel/de Witte 3-6 0-6, Bonsel/de Bakker- Verschuure/Ruissaard 4-6 5-7, Bral/Buys- se-Westerweel/Ruissaard 1-66-3 3-6, Bon- sel/De Klerk-Verschuure/Verschuure 4-i 5-7). De Boskreek-Kapelle 3-1 (Flikweer/Nelisse-Eversdijk/Eversdijk 1-i 4-6, Van Pamelen/De Bruyckere-Ganse- man/Smits 6-3 6-0, Nelisse/Terluin-Evers- dijk/Ganseman 0-6 1-6, Riemens/Terluin- Eversdijk/Burgel 3-6 4-6, Riemens/de B ruyckere-Sm its/Sm its 6-2 6-0, Van Panne- len/Flikweer-Smits/Brugel 6-1 6-31. D; Schelde-MLTC 2 6-0 (Vendrik/Flipse-Van der Meyden/De Jong 4-6 6-3 7-6, Kats Kats-Dolk/Hollemans 6-1 6-4, Hendrikse Flipse-VanderMeyden/Hollemans7-56-t Kats/Bergs-Van der Meyden-Lefevre 6-t 4-6 6-2, Kats/Vendrik-Jobse/Lefevre 6-' 4-6 6-1, Hendrikse/Bergs-Jobse/Dolk 3-f 6-4 6-4). Stand: De Schelde 3-17, Kapelle 3-13, Yerseke 3-11, MLTC 2 3-9, De Sprint 3-8, De Boskreek 3-6, MLTC 1 3-5, Hulster Ambacht 3-3. Kapelle. Den Dekker Muziek Kapelle Open finales: VE 3: Jantien van den Dries-lnge- borg Roks 6-1 6-2, VE 4: Ingeborg Rots Naomi Hillebrand 6-1 4-6 6-0, VE5:Freds rique van de Velde-Annemarie Jansen 6-I 6-3, VE 6: Esther Goud-Bernice van de Vel de 7-5 6-4, VD 3: Van den Dries/Davidse Van Hartingsveldt/Hillebrand 6-0 6-1, VD5 Bauer/Goud-Ganseman/Smits 6-3 6-2,VI 6: Van de Velde/van de Velde-Burgel/Nie» wenhuijze 6-1 6-3, ME 3: Robert val Swelm-Harold Schipper 6-3 6-4, ME I Charly van Swelm-Sven Vermeulen 6-1 6-1, ME 5: Rikkertvan de Wel-SanderRijs wijk 6-1 6-3, ME 6: Nobert de Mol-Hanr Ganseman 6-1 6-2, MD 3: Van Swelm/vil Swelm-De Nijs/van Kuijk 6—3 7—6, MD4:Ko le/Jansen-De Keijzer/van Klinkenberg 6-i 6-2, MD 5: Hendriksen/ loosse-Van if. Wel/Oranje 3-6 6-2 6-2, MD 6: De Mol/Rijs wijk-Smits/Pluijmers 6-2 1-6 7-5, GD 5 Van Gastel/van de Ende-Versteeg/Smits 7-5 7-6, GD 6: Sprinkhuizen/Braam-Sclrn ver/Schrijver 5-7 6-0 7-6. Kloetinge, Trendz De Bongerd Open: VEI Simone Visser-Carla Dagevos 6-2 6-1 Marjan van den Ende-EstherZuijdweg6-r 6-4. VD6: Kole/van Boven-De Haze/Hc ningh 6-3 7-5. ME 5: Menno Kole-Michae Joosse wo, ME 6: Rens de Klerk-Williair Korstanje 6-3 6-3. GD 5: Pijpelink/CIa» sing-Dorssers/Visser6-1 6-1. Vlissingen. Zomeravondvoetbal. A-klasse Garderen/Dekker - de Dwaes 4-5, fc Dors! vv Palazzo 2-2, de Dwaes -fc Dorst6-2,VAV Garderen/Dekker 5-4. Eindstand: de Dwaes 8-18, Garderen/Det- ker 8-13, vv Palazzo 8-10, fc Dorst 8-9, VA» 8-7. B-klasse: LVV - SVR 4-2, BW - EPZ 4-1.SVR BW 1-0, Uiterton/PKCZ - LVV 7-2, BW-li terton/PKCZ 1 -4, EPZ - SVR 4-2. Eindstand: Uiterton/PKCZ 8-17, SVR 8-1: EPZ 8-11, BW 8-10, LVV 8-5. door Willy van Leeuwen KAPELLE - Robert van Swelm heeft op het Den Dekker Muziek Kapelle Open voor een verras sing gezorgd door in de finale van het mannen enkel 3 favoriet Harold Schipper met 6-3 en 6-4 aan de kant te zetten. Van Swelm brak Schipper al vroeg in de wedstrijd. Schipper kwam de klap niet meer te bo ven. Het werd in Kapelle een compleet familiefeestje voor de gebroeders Van Swelm uit Rijs wijk, die allebei op een tennis- academie in Amerika trainen. Broer Charly bleek namelijk heer en meester in het manner, enkel 4. In de finale versloegh' Sven Vermeulen met 6-3 en 6-; Bovendien wonnen de broer; samen ook het mannen dubbe. 3. Ze waren met 6-3 7-6 teste» voor De Nijs/Van Kuijk. Bij de vrouwen bleek JantieB van de Dries de sterkste. In te- dames enkel 3 versloeg ze Inge borg Roks, terwijl ze samen iW- Corine Davidse ook het dubbel spel in de hoogste categorie of haar naam schreef. Ingebor; Roks was in het vrouwen enkel'- wel succesvol, in drie sets ver sloeg ze Naomi Hillebrand. Piet Baan (links) en Jan de Rijke worden na hun afscheidswedstrijd op de schouders genomen door een aantal (oud-)ploeggenoten. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 24