PZC Comité Havenfeesten uit de problemen Nieuwbouw La Salette in december af Autisme Uitverkoop 50% Het is tijd voor onze algemene vergadering dethon www.pzc.nl/puzzel ChristenUrtie en SGP steunen plan D66-fractie Terneuzen 14 De Wase Western Riders houden Western weekend Westvogelhoeve y* Zwemweek in Sas van Gent Fietstocht in Nieuw Namen Monuta r leven in een wereld die je niet begrijpt zaterdag 7 juni 2003 Omarmen TIJDELIJKE SLUITING WEGEN WATERLANDKERKJE Het dagelijks bestuur van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen maakt bekend dat de volgende wegen te Waterlandkerkje: - Liniedijk - Plaat weg - Sint Lievensdijk - Plakkebord - Brandkreekdijk van dinsdag 10 juni tot en met vrijdag 20 juni 2003 tijdelijk worden gesloten voor alle verkeer in beide richtingen (met uitzonder ing van bestemmingsverkeer). Gedurende deze periode (of zoveel korter als mogelijk of zoveel langer als noodzake lijk zal blijken) worden asfalteringswerk- zaamheden uitgevoerd aan bovengenoem de wegen. De afsluiting zal ter plaatse worden aange duid door plaatsing van de daarvoor ge bruikelijke verkeerstekens. Terneuzen, 7 juni 2003 Het dagelijks bestuur van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen W.J. de Graaf, dijkgraaf mr. J.Y. Dekker, secretaris Waterschap ...als u iemand nodig heeft om alles verder te regelen. P I N K ST E R P R IJ S V R A A G 2 00 3 RECTIFICATIE TELEFOONNUMMER voor het doorgeven van uw oplossing van de Pinksterprijsvraag is het goede telefoonnummer: 0909-0490464, code 5 Tuindecoraties en Tuinbeelden Alles uit voorraad tot Pinksterweekend 7-8-9 juni Geopend van 13.00-17.00 uur OpsOp! OpsOp! OpsOp! Verder uitsluitend open na telefonische afspraak: 01 14-682912 St. Josephstraat 28 Hengstdijk BEKENDMAKING MËSK Coöperatieve Rabobank Terneuzen-Axel U.A. gevestigd teTerneuzen Rabobank Help kinderen met hersenletsel VAN DEN BERG MERTENS NOTARISSEN EXECUTORIALE VERKOOP TE OOSTBURG Help de grutto overleven. Zet uw handtekening op www.grutto.nl Bijval voor plan stadsregels door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - DeTerneuzense fracties van de ChristenUnie en SGP hebben met instemming kennis genomen van het voor stel van D66-raadslid Patricia van Veen om een lijst met waar den en normen te maken voor de gemeente Terneuzen. Van Veen opperde deze week in samenwerking met de inwoners tien 'stadsregels' op te stellen, die moeten bijdragen aan een veiliger, schoner enaangenamer Terneuzen. De raadsleden Truus van den Berg (ChristenUnie) en Kees van Burg (SGP) wijzen er in en gezamenlijke reactie op dat ze in al in januari hebben opgeroe pen om in samenspraak met de burgers tien waarden en nor men per beleidsterrein op te stellen. Recent nog deed Van den Berg in de commissie Be stuur en Middelen opnieuw een oproep om waarden en normen op de politieke agenda te plaat sen. Dit naar aanleiding van een ingekomen brief van de Bond tegen het Vloeken over dat on derwerp. De ChristenUnie en SGP wer ken op dit moment samen aan een initiatiefvoorstel op dat in juli gereed is. De fracties willen voor hun plan draagvlak zoeken bij de coalitiepartijen en andere fracties, waarna het voorstel in gediend zal worden. De leidraad van het Christen- Unie-SGP-initiatief is een ver taling van christelijke waarden en normen naar de hedendaagse praktijk. De fracties willen zich daarbij laten inspireren door al lopende initiatieven in gemeen ten als Gouda, Ede en Reimers- waal. In het ChristenUnie- SGP-plan is naast inbreng van de bevolking ook een rol wegge legd voor kerken en maatschap pelijke organisaties. „Het lijkt dat het tijdstip wat rijper aan het worden is om waarden en normen hoger op de politieke agenda te plaatsen", constateren Van den Berg en Van Burg. „We kunnen dit al leen maar omarmen. Mogelijk dat we de ChristenUnie/SGP initiatieven en de door D66 in gediende voorzet in elkaar kun nen schuiven." De twee raadsleden wijzen er nog op dat ook in de gemeente Rijssen-Holten momenteel een start wordt gemaakt met een waarden en normen initiatief op basis van het Goudse model. Burgemeester van die gemeente is toevallig Jan Lonink, die de nieuwe burgemeester van Ter neuzen wordt. v" «..JsSSfiSïsSsB&r s 'T -v>" w—«sU* -* -*-• De fundering voor de nieuwbouw is gelegd. foto Camile Schelstraete STEKENE - De Wase Western Riders houden vandaag en mor gen een westernhappening in manege Ruitershoeve aan de Bergstraat. De vorig jaar opgerichte vereni ging richt zich vooral op het promoten van het recreatieve westernrijden. Tochtjes in de vrije natuur en het organiseren van meerdaagse trektochten te paard zijn de belangrijkste eve nementen van de club. Tijdens het westernfestijn worden dan ook verschillende disciplines van het westernrijden getoond. Tijdens het tweedaagse evene ment staan er kraampjes met country en westernspulletjes. Zaterdag is er een hondenrace voor jack-russels. 's Avonds wordt de barbecue aangestoken en klinkt er passende muziek tijdens de feestavond. Zondag houden de leden van de Wase Western Riders diverse wed strijden. 's Avonds kunnen lief hebbers nog deelnemen gaan gaaibollen. door John Nijssen VOGELWAARDE - Majoor H. Kooijman van het Leger des Heils hoopt en verwacht dat de nieuwbouw bij Hoeve La Salette in Vogelwaarde op 1 december klaar is. In de nieuwe vleugel wordt, naast mensen die eerder elders in de hoeve waren onderge bracht, een aantal in sociale of financiële moelijkheden verzeilde gezinnen onderge bracht. Kort nadat het leger het opvangcentrum voor dak- en thuislozen aan het Rapenburg rond de millenniumwisseling overnam, werden de nieuwplannen al ontvouwd. Vol gens Kooijman kregen sindsdien andere projecten van zijn hulporganisatie elders in het land voorrang. Maar nu is het dan toch zover. Vooruitlopend op de nieuwbouw, ging het vroegere woonhuis van de oorspronkelijke boerderij al tegen de vlakte. Een aantal van de veertig bewoners is zolang onderge bracht in een noodcabine. De oude schuur, ofwel De Deel, doet nu ook nog dienst als woonruimte voor de wat meer zelfstandige bewoners. Hier wordt straks een ontspan ningsruimte in gevestigd. Tegelijk met de nieuwbouw, bedoeld voor 24 uursopvang en begeleid wonen, reno veert het Leger des Heils het huidige hoofd gebouw. Daarin komt het zogeheten sociaal pension, waar mensen die vaak nergens an ders terechtkunnen in feite een kamerhuren van het leger. Zij betalen, meestal van hun uitkering, ook voor de maaltijden. In het nieuwe gedeelte komt ook een grote, modern uitgeruste keuken. Geschikt om 125 warme maaltijden te bereiden, dus niet alleen bestemd voor de bewoners van La Salette. „In eerste instantie welzegt majoor Kooij - man.,Maar in de toekomst hopen we ook de dag- en nachtopvang in Terneuzen van hier uit te bedienen." La Salette is tevens in beeld als maaltijdverstrekker voor ouderen in Terneuzen. door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - De organisatie van de Havenfeesten is de pro blemen rond het gebruik van het ponton in de voormalige veer haven en het afsteken van vuur werk de baas. Bestuurslid P. Eijsackers van het organisatiecomité zegt bo vendien dat het voor de Haven- SAS VAN GENT - De Sasse zwem- en poloclub de Bruinvis houdt ook dit jaar weer de Ce- restar Zwemweek. Van vrijdag 20 tot en met zater dag 28 juni zijn er in en om het zwemband in Sas van Gent al lerlei activiteiten. Met het orga niseren van de zwemweek wil de Bruinvis zwemmen en waterpo lo onder de aandacht te bren gen. De activiteiten zijn de hele week voor iedereen gratis toe gankelijk. De zwemweek begint vrijdag avond 20 juni om 19.00 uur met de officiële opening voor geno digden, gevolgd door een spe- lestafette voor de schoolgaande jeugd in en rondhet bad wordt een circuit uitgezet waar men in groepjes van vier gaat strijden voor een plaats ophet erepodi um. Zaterdag 21 juni begint om 10.00 uur een waterpolowed- strijd tussen de teams van de Bruinvis en de Scheldestroom uit Breskens. Aansluitend vin den er ludieke waterpolowed- strijden plaats voor verenigin gen en clubs. Maandag 22 tot en met donderdag 26 juni is er tel kens vanaf 17.00 uur de zwem- vierdaagse. Tevens kunnen de aanwezigen zich dan storten op het plankhangen en proberen het luchtbeddenrace-record van vorig jaar te verbeteren. Maandag 22 juni is er aanslui tend ook een duikdemonstratie en op donderdag de uitreiking van de medailles. De week wordt zaterdag 28 juni afgeslo ten met de Cerestar zwemwed strijd voor zwemverenigingen uit de regio. feesten geen probleem is, dathe: parkeerterrein voor hotel l'L caut in de toekomst niet meer; gebruiken is als locatie vooreo van de feesttenten. Het Havenfeestcomité werd langs geconfronteerd met bericht dat het ponton in z0!t slechte staat verkeert, dat te niet verantwoord is om er grot; groepen mensen op toe te laten Een streep door de rekening vai. de Havenfeesten, want het pon. ton is sinds jaar en dag opstap plaats voor de rondvaarten, ,Maar we kunnen het pontonnn toch gebruiken", meldt Eijsac kers, „met een paar aanpassin- gen aan het ponton en het regn. leren van de bezoekersstroom. Daarnaast koestert het organj. satiecomité goede hoop dat de perikelen rond de weigering van een vergunning voor het vuur- werkspektakel alsnog op zijn pootjes terecht komt. „De pa pieren van de vuurwerkmakei waren niet op tijd bij de provin cie zodat ze de vergunningaan vraag niet konden beoordelen. Maar het is een gerenommeerde vuurwerkmaker, dus we hebben goede hoop dat het alsnog goed komt." Het feit dat het parkeerterrein voor l'Escaut niet meer te bruiken is om er een feesttent neer te zetten, stelt de organisa tie volgens Eijsackers nietvooi problemen. „Dat was ons kend." Zoals het er nu naar uit ziet, mag het comité dit jaar de tent op de Scheldeboulevard zetten. „En het zit er in dat wede tent daar voortaan altijd mogen zetten, tenzij er andere oplos singen worden aangedragen." NIEUW NAMEN - Het feest-en sportcomité Nieuw Namen houdt op tweede pinksterdag een gezinsfietstocht. Belangstellenden verzamelen om 13.00 uur in café Du Com merce. Een half uurtje laterver- trekt het gezelschap voor een gezamenlijke tocht van zo'n3# kilometer. De route voert vooral door de polder en bosrijke om geving. In café 't Speelhof in Heikant is een stop gepland, sisMipsisui ËÉ^iÊlill Zeeuws - Vlaanderen Postbus 88, 4530 AB Terneuzen Bezoekadres: Kennedylaan 1, Terneuzen Telefoon 01 15-641000, Fax 01 15-641200 Bij een overlijden wilt u niet komen te zitten met het vele regelwerk. Daarom is er, heel dichtbij, een uitvaartspecialist die u kent. Gelukkig maar, want bij een overlijden heeft u al zorgen genoeg. Informeer naar ons totaalpakket voor uitvaartzorg en -verzekeringen en bel gratis 0800 - 0033 of kijk op www.monuta.nl Uitvaartzorg én -verzekeringen We kennen elkaar Autisme is een ernstige handicap. De NVA maakt zich sterk voor mensen met autisme. Steun daarom de NVA, Bilthoven: giro 479 Nederlandse Vereniging voor Autisme Tel. 0900-AUTISME (0900-288 47 63) 0,25 p/min. www.autisme-nva.nl De voorzitter van het sociaal werkvoorzienings schap Dethon brengt hiermee ter algemene kennis dat een openbare vergadering van het algemeen bestuur zal worden gehouden op donderdag 12 juni, 's middags om 16.00 uur in de vergaderkamer van Dethon. J.M. van Schaik, voorzitter industrie j [51*. i^.uMBUjBI Mr. F.J. Haarmanweg 33 4538 AN Terneuzen T 0115-675100 info@dethon.nl j www.dethon.nl 19 juni 2003 is het tijd voor de algemene vergadering van Hieronder vindt u de verkorte agenda. Rabobank Terneuzen-Axel. Vanaf 19.00 uur bent u van harte welkom in Scheldetheater teTerneuzen. De volledige agenda, de notulen van de vorige algemene vergadering, de jaarrekening 2002 en de overige stukken liggen vanaf vandaag voor de leden ter inzage op ons kantoor aan de Steenkamplaan 2 te Terneuzen. Maakt u donderdagavond 19 juni tijd vrij voor onze algemene vergadering? Het bestuur Opening Notulen vorige vergadering Jaarrekening 2002 Decharge Benoeming leden bestuur en raad van toezicht Mededelingen: Stand van zaken omtrent onderzoek naar voorgenomen fusie met Rabobank Sas van Gent e.o. Rondvraag Want stel uw kind krijgt te maken met hersenvliesontsteking of een hersenbloeding, een Q\ hersentumor of hersenletsel door een ongeval, dan blijkt dat nog veel wetenschappelijk V hersenonderzoek nodig is. Help de Hersenstichting. Word donateur. Ko(te Houtstraatio TT" Kijk op www.hersenstichting.nl 2511 CD Den Haag K telefoon 070-3604816 Hersenstichting Nederland giro 860 Notaris mr. J. van den Berg is voornemens op donderdag 10 juli 2003 om 14.30 uur in Restaurant De Eenhoorn te Oost burg, krachtens artikel 3:268 Burgerlijk Wetboek, in het openbaar in één zitting bij opbod en afmijning te verkopen: het appartementsrecht rechtgevende op het uitslui tend gebruik van het horecapand met woning op de eerste verdieping, plaatselijk bekend Markt 24 te Oostburg, kadastraal bekend gemeente Oostburg, sectie E, nummer 3840 A2, welke woning valt onder de gebruiksverordening Tweede Woningen van de voormalige Gemeente Oostburg, en der halve een permanente woonbestemming heeft. Veilingvoorwaarden Op de veiling zijn van toepassing, voorzover in de veilingak te daarvan niet uitdrukkelijk is afgeweken, de Algemene Vei lingvoorwaarden voor Executieveilingen 1993 (AW), welke ter inzage liggen op gemeld notariskantoor. Betaling Betaling van de kosten en overdrachtsbelasting dient plaats te vinden binnen acht dagen na gunning en betaling van de koopsom binnen zes weken na gunning. Lasten De zakelijke lasten zijn voor rekening van koper vanaf dele vering; de opstallen zijn voor risico van de koper vanaf de gunning. Aanvaarding Wat betreft het bedrijfsgedeelte in eigen gebruik en genot bij de betaling van de koopsom en het verder verschuldigde: wat betreft het woongedeelte in verhuurde staat; indien het pand door de eigenaar nog niet mocht zijn ontruimd kan de koper voor zijn rekening en risico ontruiming bewerkstelligt uit kracht van de grosse(n) van de daartoe benodigde ak- te(n). Bijzonderheden Terzake van gemeld registergoed wordt aan de koper 1.000,00 buitengerechtelijke incassokosten in rekening gebracht; Het bedrijfsgedeelte wordt vrij van huur in veiling gebracht terzake van het woongedeelte wordt geen beroep gedaan op het huurbeding, het woongedeelte wordt derhalve in ver huurde staat in veiling gebracht. Onderhandse biedingen Tot veertien dagen voor de veiling (tot 26 juni 2003,17-® uur) kan een onderhands bod worden uitgebracht bij eer aan het notariskantoor gericht geschrift. Gegadigden dienen in het bezit te zijn van een geldig Ie# matiebewijs en op de veiling desgewenst een bewijs van fi nanciële gegoedheid over te kunnen leggen. Aan eventuele onjuistheden en/of onvolledigheden in deze advertentie kunnen geen rechten worden ontleend. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen bij het notariskantoor Nieuwstraat 34 Oostburg, Postbus 44, 4500 AA Oostburg tel. 0117-453851 (mevr. mr. D.M.E. Lambert). Een initiatief van Vogelbescherming Nederland, Landschapsbeheer Nedprfand en RoprenNatnur Nederland Nederland Gruttoland Vogelbescherming

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 76