Dijk bij Ritthem wordt versterkt Vlissings zwembad sluit een week voor opening nieuw bad PZC Liever de Bonedijkebuurt dan tussen de beestjes Havenschap wijzigt rotonde Cobelfret PAAUWE 13 future maman Vlissingse wethouders zwijgzaam over gemeenschappelijke regelingen w zaterdag 7 juni 2003 Aanrijding in Middelburg Controle Fietsen voor goed doel Vertrouwelijk Aftershave gestolen Inbraak in Kwadendamme Auto tegen vangrail Rijverbod voor drankrijders Motorrijder tegen benzinepomp Man slaat voetballer Knuffeldier BE PREGNANT, BE PROJ1QL Raar Oldtimers in Zeelandhallen Spaanse avond Blokkeren U B E L E N GOES De expositie van Sas Paauwe's meubelcollectie ook op 2e Pinksterdag J Raad vraagt meer informatie Hoor Edith Ramakers VLISSINGEN - De Vlissingse raadsleden willen meer infor matie over de diverse gemeen schappelijke regelingen waarin de gemeente deelneemt. De raad wil zijn controlerende taak be ter kunnen uitvoeren. In gemeenschappelijke regelin gen werken overheden en ande re instanties samen. In totaal heeft Vlissingen zich aan zes tien gemeenschappelijke rege lingen verbonden. Het gaat om onder meer de Gemeenschappe lijke Gezondheidsdienst Zee land, de Stadsgewestelijke Brandweer Vlissingen/Middel- burg, het Openbaar Lichaam Afvalverwijdering Zeeland, maar ook het Havenschap Zee land Seaports. Ter illustratie: In het havenschap hebben de pro vincie en de gemeenten Vlissin gen, Borsele en Terneuzen zit ting. De Vlissingse wethouders H. de Haas en P. van der Maden vertegenwoordigen Vlissingen in het algemeen bestuur van het havenschap. De Haas is ook lid van het dagelijks bestuur. De CD A-fractie kaartte onlangs aan dat zij door een gebrek aan voorlichting te weinig invloed heeft op de gemeenschappelijke regelingen. De fractie vindt dat na de invoering van het dualis me de wethouders te weinig nformatie geven over de ge- AAGTEKERKE - De ZWO- werkgroep van de Nederlands- hervormde kerk en de Stichting Hulp Roemenië Aagtekerke houden maandag een fietstocht door het Walcherse landschap. De start is tussen 13 en 14 uur bij de kerk aan het Dorpsplein. De lengte van de tocht bedraagt on geveer 25 kilometer. De op brengst gaat naar een gezond heidszorgproject in Kenia en de bouw van een verenigingsge bouw in Olosig, Roemenië. meenschappelijke regelingen. Controle wordt daardoor be moeilijkt. Als er al jaarrekenin gen, verslagen of begrotingen op de agenda staan, dan worden die amper behandeld of toege licht. „Dat moet verbeterd wor den", merkte C. Seijbel van het CDA deze week in de commis sievergadering Openbaar Be stuur op. In die vergadering bleek dat alle politieke partijen meer inzicht en inspraak willen. Fractie voorzitter E. Walrave van de PvdA: „We hebben er als raad uiteraard zelf bijgezeten en niet om informatie gevraagd. Maar we kunnen die bal ook terugspe len. De wethouders die ons ver tegenwoordigen hebben ook een actieve informatieplicht." De commissie kon zich vinden in het voorstel om maandelijks het agendapunt Gemeenschap pelijke Regelingen op te voeren in de commissievergaderingen. Burgemeester A. van Dok-van Weele schetste het dilemma waarvoor vertegenwoordigers worden gesteld. „Wethouders die zowel in het dagelijkse als het algemene bestuur van een orgaan zitten, hebben het pro bleem dat ze vaak meer weten dan dat ze mogen zeggen. In het dagelijkse bestuur hebben som mige onderwerpen het stempel vertrouwelijk. Maar alles wat in het algemene bestuur is behan deld, is openbaar en beschik baar voor de gemeenteraad." Vlissingen heeft ervoor gekozen om alleen door wethouders ver tegenwoordigd te worden in ge meenschappelijke regelingen. Vóór maart 2002 namen ook ge meenteraadsleden zitting in die besturen. Na de invoering van het dualisme, dat bepaalt dat de wethouders het beleid uitvoe ren dat door de gemeenteraad is vastgesteld, kan dat niet meer. Seijbel: „Om beleid te kunnen uitvoeren, moet je in het bestuur van de gemeenschappelijke re gelingen zitten. Als raadsleden dat zouden doen, bemoeien zij zich met de uitvoering van be leid. En dat is sinds 2002 een taak van het college." Wandelaars en fietsers langs de zeedijk zullen geruime tijd hinder ondervinden van de werkzaamheden. foto Lex de Meester door Rinus Antonisse RITTHEM - Op het dijkvak Zuidwatering onder Ritthem wordt volop gewerkt aan vernieuwing - en daarmee versterking - van de glooiing op de Westerscheldedijk. Het karwei is pas na de zomer, maar wel vóór aanvang van het stormseizoen in oktober, gereed. Wandelaars en fietsers op de onderhouds- weg langs de zeedijk zullen daardoor gerui me tijd hinder ondervinden van de werk zaamheden. „Dat is helaas niet te voorko men", zegt J. Perquin van het projectbureau Zeeweringen in Goes. In totaal wordt aan de Zuidwatering 4,4 ki lometer glooiing aangepast. Vorig jaar is daar al 1,1 kilometer van aangepakt, nu is de resterende 3,3 kilometer aan de beurt. De werkzaamheden worden uitgevoerd om de stenen bekleding van de glooiing aan te pas sen aan de nieuwe inzichten op het gebied van veiligheid. De bestaande blokken op de dijk zijn te licht om een superstorm te weerstaan. Daarmee moet statistisch gezien eenmaal in de 4000 jaar rekening worden gehouden. De activi teiten mogen alleen buiten het stormsei zoen, dat wil zeggen tussen 1 april en 1 okto ber, worden uitgevoerd. De buitenberm wordt met 40 tot 50 centimeter opgehoogd. Dit betekent dat de huidige onderhoudsweg langs het water opnieuw moet worden aan gelegd en dat veroorzaakt voor passanten de meeste overlast. De zwakkere delen van de steenbekleding krijgen betonzuilen en met asfalt ingegoten breuksteen. Een deel van de betonzuilen wordt voorzien van een zogeheten eco-top- laag, waardoor wieren en andere planten zich makkelijker kunnen hechten. MIDDELBURG - Op de kruising van de Zacharias Jansen- straat, Koningin Emmastraat en Prins Mauritsstraat in Mid delburg botsten gistermiddag om 15.20 uur twee auto's op el kaar. Een 45-jarige Middelburgse automobiliste reed over de Za charias Jansenstraat, uit de richting van de Veersesingel. Zij verleende op de kruising geen voorrang aan een voor haar van rechts komende 34-jarige bestuurster uit dezelfde plaats. Beide voertuigen werden beschadigd. VLISSINGEN - Een man uit Terneuzen is gistermiddag in een winkelpand in de Spuistraat in Vlissingen aangehouden we gens winkeldiefstal. De man had zeven doosjes met aftersha ve gestolen. De waarde is onbekend. KWADENDAMME - In een woning aan het Langeweegje in Kwadendamme is gisteren tussen 8.45 en 11.15 uur ingebro ken. De inbrekers namen onder meer sieraden, klokken en schilderijen met een totale waarde van enkele tienduizenden euro's weg. RILLAND - Een 22-jarige automobilist uit 's-Gravenpolder op de A58 bij Rilland belandde vrijdag om 20.14 uur met zijn auto tegen de vangrail. Hij reed over de zuidbaan, uit de rich ting van Goes en verloor de macht over zijn stuur. Zowel zijn voertuig als de vangrail raakten beschadigd. KRABBENDIJKE - Op de Zuidweg in Krabbendijke is in de nacht van donderdag op vrijdag een 34-jarige automobilist uit de gemeente Reimerswaal aangehouden. De man bleek te veel te hebben gedronken. Hij kreeg een rijverbod van vier uur. Een 21-jarige bromfietser uit Kapelle werd op de Piet Heinstraat in Goes om dezelfde reden bekeurd. Hij kreeg een rijverbod van vijf uur. CADZAND - Een 55-jarige motorrijder uit Arnhem reed gis teren om 10.30 uur op Boulevard De Wielingen in Cadzand te gen een benzinepomp. Hij startte na het tanken zijn motor, maar deze stond nog in de versnelling. Het voertuig schoot vooruit en raakte de benzinepomp, die beschadigd raakte. Ook de motorfiets liep schade op. AXEL - Een 15-jarige jongen uit Axel is donderdag tussen 18.45 en 19.15 uur in de Noordpolderstraat in Axel door een onbekende man geslagen. De man pakte ook zijn voetbal af. De jongen was met een vriend aan het Voetballen toen een man op een fiets hen beschuldigde van het vernielen van een ruit. Toen de jongen dat ontkende, duwde de man met zijn fiets tegen hem aan en gaf hem een slag in het gezicht. Daarna pakte hij de voetbal, gooide die in de bak van een geparkeerde vuilniswagen en fietste weg. De politie heeft de zaak in onder zoek. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Het Sportfond- senbad in Vlissingen sluit maandag 23 juni de deuren. Dat is een week eerder dan de ope ning van het nieuwe stadsge westelijke Vrijburgbad in Mid delburg. Op zaterdag 14 juni kunnen alle inwoners van Vlis singen en Middelburg en omge ving, feestelijk afscheid nemen van het Sportfondsenbad. Het zwembad gaat een week eerder dicht om te verhuizen. „Alle spullen moeten worden overgebracht en we moeten de boel hier schoonmaken", vertelt Lia Koolwijk van het Sport fondsenbad. „We hebben daar al het personeel bij nodig. Om dat we dan geen mensen over houden om toezicht te houden of les te geven, is besloten het zwembad de hele week te slui ten." Op de feestdag, 14 juni, worden van 10.00 tot 15.00 uur doorlo- redactie walcheren Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl pend activiteiten gehouden voor jong en oud. Sommige acti viteiten zijn als recordpoging opgezet. „Dat geldt bijvoor beeld voor het onderdeel bad muts vullen", zegt Koolwijk. „Ik denk dat dit spectaculair wordt. Want zo'n badmuts is erg rekbaar. Je staat er van te kijken hoeveel water daar in kan." De deelnemers kunnen zich ook wagen aan een variant van het 'spijkerbroek hangen'. Verder is het mogelijk om in het instruc- tiebad over het water te lopen. „Hoe dat in z'n werk gaat, houd ik liever nog even geheim. Het wordt heel bijzonder, maar het moet nog een verrassing blijven. Dat geldt ook voor het 'zwanen- zwemmen'. Dat gebeurt in het buitenbad. Het wordt heel leuk. Meer wil ik er nu nog niet over zeggen." Kleine kinderen mogen voor de ze ene dag hun knuffeldier mee nemen naar het zwembad. En wie het zwemmen beu is, kan zich buiten uitleven op het springkussen. De dag wordt om 14.45 uur afgesloten met een laatste parade door het hele zwembad. Omdat het Sport fondsenbad na 34 jaar ophoudt te bestaan, mag iedereen tegen het tarief uit 1970 naar binnen. Kinderen betaalden toen 1 gul den en volwassenen 1,40 gul den. Op 14 juni kost een kaartje 50 eurocent. Advertentie Mode voor de aanstaande moeder Den Bosch V'aghterstraat 156 Breda Veenwkbtraat 53 Cussura Spiegelstraat 2b Rotterdam Korte Hoogstraat 18 (7dgn. open, bruidssiite op afspr. 010-4140093) ONLINE SHOP WWW.fUTURE MAMAN.NL door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De ramen zijn zo rot dat ze niet meer open kunnen, bruine plekken komen door het pas geverfde plafond. Petra Simon woont ruim een half jaar in een wo ning in het centrum van Mid delburg. Wat een buitenkans leek, werd een nachtmerrie. Door de krapte op de woning markt, zit een ander huis er voorlopig niet in. „Het is hier nu heel warm", vertelt ze. „Er kan niets open. Als het heel erg warm is, zit ik in mijn ondergoed. In de win ter kun je beneden op het toi let wolkjes blazen. We hebben er een straalkacheltje gezet, omdat anders de leidingen be vriezen." Een van de ramen hangt nog met één scharnier aan het rotte kozijn. „Dat mo gen we niet meer open zetten. Anders valt het eruit." Het plafond bij de deur buigt ge vaarlijk door. „Ik hoop niet dat het naar beneden komt", zegt ze. Volgens Petra is de schoorsteen al jaren niet ge veegd en moeten de geiser en de kachel nodig worden schoongemaakt. „Ik wil het best zelf doen, maar nu is het achterstallig onderhoud." Het huis is zo lek als een mandje. Het weer zit al in Pe tra's nieuwe matras. „Als het regent moeten we overal em mers neerzetten. Als ik in bed lig, kan ik kiezen, water op mijn hoofd of op mijn voeten einde. Door al het vocht zitten er ook overal beestjes. Op de WC zitten kevertjes, de pisse bedden zitten tot in mijn bed, op die muur daar zit wandluis. Het zijn kleine puntjes die krioelen." De pannen op het dak sluiten niet goed meer aan. Ongenode gasten maken gebruik van de gaten. „We hadden laatst een vogel op zolder, of een vleermuis. Het fladderde in ieder geval." Andere huizen zijn er niet in de aanbieding. „Was het maar waar, dan was ik hier weg. Ik schrijf al bijna twee jaar op elk huis van de woningbouw vereniging. We hebben nu in geschreven op een huis in de Sottegemstraat in Vlissingen. Ik woon nog liever in de Bone dijkebuurt dan tussen de beestjes." Petra en haar huis- Petra Simon in haar 'spookhuis', genote betalen 383 euro kale huur. „Het is allemaal niet ge- isoleerd, dus de rekening van Delta Nuts is ook hoog." Ze hebben de eigenaar van het huis gevraagd om alles te re pareren, tot nu toe zonder re sultaat. Gisteren is er een brief op de bus gegaan naar de huurcommissie. Die is ook in geschakeld om de huurprijs te beoordelen. Volgens eigenaar T. de Boer van Todebo BV is de prijs- kwaliteitverhouding van de woning in orde.,Voor dat geld wonen ze met zijn tweeën heel goedkoop. Toen ze erin kwa men, heb ik ze het huis ver huurd voor een gereduceerd bedrag. In het centrum van foto Lex de Meester Middelburg vind je geen huis onder de vijfhonderd euro. Ik heb ze uitgelegd dat ik niet kan renoveren. Als je iets be zichtigt, weet je wat je huurt. Ik vind het raar om daar over te klagen. Huurders hebben een eigen verantwoordelijk heid." Inmiddels is het pand verkocht. „Ik heb de klachten neergelegd bij de koper, ik ben juridisch gezien al geen eige naar meer." Petra heeft al eerder bij Tode bo gehuurd. „Toen is het wel goed bevallen." Ze wil graag in haar huis blijven wonen. Met uitzicht op het water en midden in het centrum, ligt het ideaal„Het is een perfecte omgeving, je zit zo in de stad. Als alles gemaakt is, wil ik hier graag wonen." GOES - Tijdens het pinkster- weekeinde wordt in de Zeeland hallen in Goes een oldtimer beurs gehouden. De beurs is vandaag geopend van 12.00 tot 18.00 uur en zondag en maan dag van 10.00 tot 18.00 uur. Zondag doen ruim 250 oldti mers mee aan de vijftiende Mo lentocht. Vanaf 10.00 uur verza melen de deelnemers zich op de Grote Markt in Goes. Om 11.30 uur is het vertrek voor een (indi viduele) tocht door de Zak van Zuid-Beveland. In de loop van de middag keren de oldtimers voor een stop terug naar de Gro te Markt, waarna ze via Wilhel- minadorp, Wolphaartsdijk, vliegveld Midden-Zeeland en Eindewege rond 16.30 uur arri veren bij de Zeelandhallen. VLISSINGEN - Café Stout aan de Van Dishoeckstraat in Vlis singen houdt vandaag een Spaanse avond. Er zijn optredens van vier Spaanse danseressen verspreid over de avond, om 21, 22 en 23 uur. Café Stout biedt verder Spaanse hapjes en drankjes aan. De Spaanse avond begint al om 20 uur. door Ben Jansen VLISSINGEN - Havenschap Zeeland Seaports is van plan de rotonde op de kruising Europa- weg/Engelandweg aan de rand van het haven- en industriege bied Vlissingen-Oost aan te passen. De bedoeling daarvan is te voorkomen dat doorgaand verkeer moet wachten wanneer goederentreinen van en naar de autoterminal van Cobelfret passeren. In de Vlissingse raadscommissie openbaar bestuur is deze week bezorgdheid geuit over het feit dat de lange, met auto's beladen treinen voor Cobelfret de Enge- landweg blokkeren. Wanneer treinen de rotonde passeren, zijn de aan deze weg gelegen be drijven onbereikbaar voor bij voorbeeld brandweerauto's en ambulances. Dat werd een ongewenste situa tie geacht. Waarnemend algemeen direc teur van het havenschap J. van der Hart bevestigt dat bij het passeren van de autotreinen forse wachttijden zijn opgetre den. „Maar dat was in de eerste weken na de ingebruikname van de terminal. Toen is er nog wat beproefd en met locomotie ven gemanoeuvreerd." Volgens Van der Hart rij den goe derentreinen nu in één keer de opstelsporen bij Cobelfret op. De treinen zijn maximaal 675 meter lang; de opstelsporen me ten 750 a 800 meter. Van der Hart: „Die treinen rijden daar niet hard en daardoor duurt het wel een minuut tot anderhalve minuut voordat zo'n lengte is gepasseerd. De stremming van de Engelandweg die dit ople vert, is volgens ons niet van dien aard dat het eraan grenzende gebied slecht bereikbaar is voor hulpdiensten." Het havenschap heeft wel ge constateerd dat bij het passeren van treinen personenauto's en vrachtwagens met bestemming Engelandweg de rotonde blok keren, waardoor doorgaand verkeer van of naar de Europa- weg eveneens moet wachten. Om dit op te lossen overweegt het havenschap de rotonde te vergroten en er twee rijstroken over te leggen. Daardoor blijft er altijd één beschikbaar voor doorgaand verkeer. Advertentie Marconistraat 15B Goes. 011 3 - 226962 Pasen en Pinksteren hoeven helemaal niet op één dag te vallen om in een luilekkerland van mooie, gemakke lijke, stijlvolle meube len van uitzonderlijke klasse rond te dwalen! Gewoon naar Sas Paauwe gaan. De werkdagelijkse expositie van zijn prachtige meubel collectie is namelijk ook op Tweede Pinksterdag geopend van 10.00 - 17.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 13