De gewoonste superspits van Europa Speciale parkeerplek na mishandeling van Leo Beenhakker bin uit 21 Coria zal een muur optrekken Boschker nu echt Ajacied Nederlandse halve finalist blijft nuchter in hectiek Serena Williams voelt haat op court central Haarhuis weer in dubbelfinale Cocu bijna fit, Ricksen blijft vraagteken vrijdag 6 juni 2003 John de Jong naar PSV terug Winkels openen Fluitconcert Honderd Luidkeels Seksverbod Bulgaarse voetballers Van Bon wint derde rit Duitsland Razdorov weg bij handbalploeg San Antonio wint eerste finaleduel Huisarrest voor twee ploegleiders Palladio Buitenmeubelen Genieten van de schaduw onder de mooiste parasol H9H Kiki Musampa naar Atletico PARIJS - Alles wat Spaans spreekt, is gevaarlijk op gravel. Agassi had de woorden nog niet uitgesproken of Guillermo Co ria sloeg hem vierkant uit Ro land Garros. De 21-jarige ten nisser is ondanks zijn jeugd de aanvoerder van de nieuwe Ar gentijnse gravelelite. Hij drong in Monaco op de mas ters door tot de halve finales en won daarna de masters in Ham burg. In Duitsland bestond de halve finale uit louter Argentij nen: Coria, Nalbandian, Za- baleta en Gaudio. Het tekent de sterkte van de nieuwe lichting, de opvolgers van Vilas, Clerc en Squillari. Coria werd door zijn vader, een tennisleraar, ver noemd naar Vilas, de winnaar in 1977 op Roland Garros. Twijfel bestond er nooit aan het talent van Coria. Hij werd in 1997 wereldkampioen onder 16 jaar en won in 1999 de junioren- titel op Roland Garros. Twijfel bestond er wel over zijn fysiek. Krachthonk, vitamineprepara ten, hij bleef een lichtgewicht. Een van die preparaten bevatte nandrolon, waardoor hij eind 2001 voor zeven maanden ge schorst werd. De rechtszaak te gen de fabrikant loopt volgens Coria nog steeds. Een Schwarzenegger werd de Argentijn uit Venado Tuerto, een dorp op drie uur rijden van Buenos Aires, nooit. Hij com penseerde zijn fysieke tekortko mingen door een uitgebreid sla genarsenaal. Coria werd de aanvaller vanaf de baseline, het loopwonder met de vlammende forehand en moordende dub- belhandige backhand. Agassi zag na zijn nederlaag een nadeel voor Coria. „Hij heeft geen opslag die hem veel vrije punten zal opleveren. Elke te genstander heeft een kans op zijn opslag. Hij mist slag kracht." Dat bezit Verkerk in overvloed. Coria is er beducht voor. „Verkerk is vier koppen groter, maar ik zal me niet laten intimideren door zijn power", meldde hij dapper. „In Ham burg speelde ik tegen Philip- poussis. Die heeft een soortge lijke opslag als Verkerk. Ik was een muur. Tegen Verkerk zal ik ook een muur zijn.ANP PARIJS - Paul Haarhuis en Jev- geni Kafelnikov hebben op nieuw de finale op Roland Gar ros in het dubbel bereikt. De als elfde geplaatste combi natie versloeg gisteren in Parijs de Australiërs Arthurs en Han- ley in twee sets, 6-4 6-4. In de eindstrijd staan ze morgen te genover de Amerikaanse broers Bob en Mike Bryan, derde ge plaatst. Haarhuis en Kafelni kov verdedigen de titel in Parij s ANP AMSTERDAM - De langver wachte transfer van doelman Sander Boschker van FC Twen te naar Ajax is gisteren eindelijk afgerond. De keeper tekende in Amsterdam voor twee seizoe nen. De 32-jarige sluitpost was gedurende vijftien seizoenen actief voor Twente. Boschker meldt zich 7 juli bij de A-selectie van Ajax, voor de eerste training van het nieuwe seizoen. Hij heeft in Amsterdam concurrentie van Lobont en Stekelenburg. Ajax trok gisteren tevens de Finse jeugdspelers Henrik en Niklas Moisander aan. De twee ling (17) is afkomsting van TPS Turku en tekent een contract tot 30 juni 2005, met een optie voor nog twee j aar. Henrik is doel ver dediger, Niklas verdediger. In het nieuwe seizoen beginnen ze bij de Al van Danny Blind. ANP Verkerk zweert bij sushi door Mare Molenaars PARIJS - Kenners voorspellen hem een gouden toekomst, een plaats bij de beste vijf van de wereld zelfs, maar Martin Ver kerk houdt beide benen stevig op de grond. „Het is maar ten nis, hè. Een spelletje. Het is toe vallig mijn werk, maar we moe ten het niet groter maken dan het is." Aan de vooravond van zijn hal ve finale op Roland Garros - vanmiddag om 13.00 uur - valt Martin Verkerk van de ene ver bazing in de andere. Rustig een balletje slaan op de trainings- baan is er niet meer bij. Verkerk wordt werkelijk belegerd door journalisten. „Dit is de totale gekte. Ik snap hier helemaal niks meer van", bekent hij even later in de spelerslounge. „Ik moet me nu toch echt op de wed strijd tegen Coria gaan concen treren." Verkerk heeft op de tennisbaan momenteel geen problemen, daarbuiten dreigt hij de contro le te verliezen. Verkerk kan na melijk geen nee zeggen. „Het ergste wat me kan overkomen is dat mensen me arrogant gaan vinden. Als je een paar keer nee zegt, krijg je al snel de verhalen. Ik weet dat ik daar schijt aan moet hebben, maar ik vind dat moeilijk. Ik besef dat er door dit succes een heleboel dingen gaan veranderen, maar ik niet. Dat nooit." Om niet helemaal kopj e onder te gaan in de waan van de dag, ont vlucht Verkerk in de middag uren het tennispark. Beetje slenteren in de omgeving van het hotel, een kopje koffie op zo'n typisch Parijs' terrasje en een paar uurtjes slapen. „Dat doe ik elke dag. Slapen is een van de lekkerste dingen. En vanavond natuurlijk weer naar de Japanner. Dat houden we er maar in. Ik ben behoorlijk bijge lovig, dus zolang het goed gaat, blijf ik lekker sushi eten. Ik heb dat met meer dingen, hoor. Ik begin hier ook elke wedstrijd met hetzelfde racket." Eerder al bekende Verkerk kracht te putten uit het oranje zweethandje dat hij steevast om de rechterpols draagt. Gister avond nog werd door kleding- sponsor Puma, ook niet van gisteren, een nieuwe lading in gevlogen. „Ze komen zelfs met een hele nieuwe kledinglijn en met nieu we schoenen. Ze zorgen goed voor meIk sta nog tot mei onder contract. Hoe of wat weet ik niet, dat regelt mijn manager Chiel Dekker allemaal. Die zal het de komende tijd wel wat drukker krijgen. Hoop ik. Win kels openen? Geen probleem. Zolang mijn tennis er maar niet door in het gedrang komt. Want tennis, dat is mijn leven. Als ik dat naar het tweede plan zou verschuiven, zou ik verkeerd bezig zijn." Verkerk begrijpt de waarschu wing van zijn coach om in deze fase van het toernooi niet in te gaan op alle verzoeken om in terviews of fotosessies. Aan de andere kant wil hij ook genieten van alle aandacht. „Dit is na tuurlijk toch een luxeprobleem. Je hoort mij niet zeuren hoor, hoe zwaar het is. Ik heb ook in het satellitecircuit gespeeld. Slechte hotels, slechte banen, een blik met ballen. In Colombia zat ik in een vliegtuig waar zo een tussendeur uit flikkerde en Aero Peru vloog me met een kist van 2 5 j aar oud de Andes over. Ik heb er nog vliegangst van." Angst voor Coria, de Argentijn se hoogvlieger, heeft Verkerk niet. „Als ik met hem mee ga rennen kan ik het vergeten. Daar heb ik de benen niet voor. Ik moet er vol voor gaan, ver trouwen op mijn eigen kracht. Als hij zegt: ik heb Hamburg ge wonnen, dan zeg ik: maar ik Mi laan." GPD Kim Clijsters had het in de eerste set moeilijk tegen de Russin Nadia Petrova, maar daarna klaarde ze de klus eenvoudig. foto Olivier Hoslet/EPA Justine Henin voorkwam dat Serena Williams haar vijfde opeenvolgende Grand Slam zou winnen. foto Jean-Loup Gautreau/AFP door Rob Kramp PARIJS - De magical mystery tour van Serena Williams is afgelopen. Justine Henin maakte er gisteren in Parijs in de halve finales een einde aan. Williams begon vorig jaar op Roland Garros aan een magische reeks, die leidde tot vier grand slamzeges op rij en 3 3 overwinningen. In de 34e werd ze het slachtoffer van de kleine, onverschrok ken tennisspeelster uit Rochefort in de Ardennen en van het vijandige en haat dragende Franse publiek: 2-6 6-4 5-7. Williams had vrede met de nederlaag. „Justine verdiende de overwinning. Ze speelde beter." Ze was geshockeerd door de houding van het Franse pu bliek. „Ik speelde tegen twee tegen standers. Dat was er één te veel. Het was moeilijk voor mij", bekende ze. Williams raakte geëmotioneerd en kon haar tranen niet bedwingen. „Dit is het verhaal van mijn leven. We moeten al tijd vechten, elke dag vechten tegen vooroordelen." De jongste Williams kon geen reden verzinnen waarom de Fransen zich tegen haar keerden. „Van af het eerste punt warenze voor Justine. Ik begrijp dat ze voor de underdog kie zen, maar ik voelde zo iets als haat. Ik werd er bij vlagen bang van." De Fransen kozen op het afgeladen cen tre court (15.109) vanaf de eerste bal voor Henin. Scandeerden haar naam Justine, Justine. Elke afzwaaier van Williams werd met gejubel begroet, el ke dubbele fout met handgeklap bege leid. Een winner kreeg een schamel applaus en soms een fluitconcert, een winner van Henin een ovatie. „Ik vond het een geweldige atmosfeer", gaf Hen in na haar zege aan. „Ze waren af en toe wel erg tegen Williams, maar ik was blij dat ze voor mij kozen." Door de over winning van Henin en die van Clijsters eerder op de dag op Nadia Petrova (7-5 6-1) is de vrouwenfinale morgen op Ro land Garros een Belgisch onderonsje tussen twee vriendinnen. Voor het eerst sinds de Australian Open 2002 staat er geen Williams (Serena of Venus) in de finale van een grand slam. ANP EINDHOVEN - John de Jong keert voorlopig terug naar PSV. De aanvallende middenvelder was afgelopen seizoen verhuurd aan Heerenveen. Die club wilde De Jong nog een seizoen huren, maar PSV wilde alleen praten over verkoop. Heerenveen heeft aangegeven De Jong niet te willen of kunnen kopen. Daarom keert De Jong, nog in bezit van een meerjarig contract, terug naar Eindhoven. PSV blijft echter open staan voor belangstellende clubs. >,Als John de Jong dat wil, wil len wij wel praten met een even tueel geïnteresseerde club", al dus een woordvoerder van PSV. ANP door Jaap van Essen NIJMEGEN - Roy Makaay ont vangt in augustus de Gouden Schoen. De onderscheiding voor de Europese topscorer van het jaar werd in 1986 voor het laatst aan een Nederlander uit gereikt, de destijds al bijna le gendarische Marco van Basten. De beste schutter van het sei zoen 2002-2003 hoopt morgen weer op een invalbeurtje, uit bij Wit-Rusland. Het wordt een mooi gezicht, in het Casino van Monaco. Juist die prestigieuze omgeving is sinds enkele jaren door de Uefa uitgekozen om de Gouden Schoen uit te reiken. Op een gala dat qua luxe en glamour zijn weerga niet kent in de voetbal wereld. Het is een ambiance die eigenlijk helemaal niet past bij Roy Makaay, de gewoonste su perspits van Europa. Roy Makaay zou j e buurman kunnen zijn. Aardige gozer uit Nijme gen die je in de zomer een keer uitnodigt voor een barbecue en die 's winters helpt duwen als je auto niet start. Roy Makaay is wars van steral lures. „Jij kent me toch nog van vroeger?", kaatst hij de vraag van de verslaggever meteen te rug. „Zeg zelf, ben ik veran derd?" Het antwoord is simpel. Nee, Roy Makaay is geen steek veranderd. Ook een zesjarig verblijf in Spanje en zijn hel- denstatus in Galicië hebben geen enkele greep op hem gekre gen. Het accent is nog steeds Nijmeegs en aan zijn lijf duldt hij nog steeds geen overdreven polonaise. „Het leven in Spanje is prima, maar eigenlijk doen we thuis nog steeds heel Neder lands. We eten vroeg en gedra gen ons eigenlijk nog helemaal zoals vroeger. Scoren doet Roy Makaay ook nog steeds zoals hij altijd deed: heel veel en op alle mogelijke manieren. In Nederland bestaat nog wel eens het beeld van 'Roy Makaay, counterspits', maar dat haalt hijzelf onderuit. „Ik kan mijn snelheid gebruiken, maar als we met Deportivo thuis spelen, hangt iedere tegenstan der voor het eigen doel. Dan zijn de ruimtes heel klein en scoor ik ook." Inderdaad, Roy Makaay scoort dit seizoen bijna altijd. In de competitie maakte hij er al 28. In de Champions League 9 en en in de Spaanse beker nog één. Zijn seizoentotaal bij de club staat dus op 38 en hij heeft nog twee duels te gaan. En dus staan de kranten in Galicië bol van zijn jacht op records. Zo staat het clubrecord van Depor op 29 treffers in de competitie, geves tigd door de Braziliaan Bebeto. En Makaay scoorde in zijn zes Spaanse seizoenen nu bijna honderd doelpunten. Nog één treffer en hij bereikt de fraaie grens die nog nooit door een Ne derlander werd geslecht. Het zijn cijfers die hem natuur lijk strelen, maar hij is er niet overdreven mee bezig. Het be wijs? „Normaliter neem ik dit seizoen de strafschoppen. Maar laatst tegen Atletico was een ploeggenoot net vader gewor den. Hebben we afgesproken dat hij een eventuele strafschop mocht nemen. Natuurlijk doe ik aan zoiets mee, Spanjaarden hechten nu eenmaal erg aan dat soort zaken." Makaay heeft het in vele opzich ten naar zijn zin bij Depor. Hij woont er goed, leeft er goed, voetbalt er goed en kan het ge weldig vinden met zijn teamge noten. Maar de kans dat hij bin nenkort vertrekt, is groot. Het conflict met de clubleiding is nog steeds niet opgelost, Makaay heeft in ieder geval he lemaal geen trek meer zijn con tract open te breken. „Simpel omdat de voorzitter zijn afspra ken niet is nagekomen. Ik zie straks na afloop van het seizoen wel wat er op me af komt. En ik besef ook heel goed dat ik nog twee jaar een contract heb, dus als de club zich strikt opstelt, speel ik er volgend seizoen ook nog." Makaay is ondanks zijn conflict met de clubleiding in La Coruna ook helemaal geen type dat houdt van relletjes, laat staan dat hij ze zelf veroorzaakt. Me nig spits met zijn staat van dienst zou in het nationale team luidkeels om een basisplaats schreeuwen, Makaay neemt zijn situatie in het nationale team echter zoals die is. „Ik kom iedere keer weer naar Oranje met de intentie om in de basis te staan. Maar als je spe lers als Kluivert en Van Nistel- rooij voor je hebt, is het te ac cepteren dat je op de bank zit. Advertentie SOFIA - De spelers van het Bulgaarse nationale elftal hebben een seksverbod opgelegd gekregen tot na het EK-kwalifica- tieduel zaterdag met België. Volgens de krant 7 Days Sport zijn de vrouwen en vriendinnen niet welkom in het trainings kamp, even buiten Sofia. Bondscoach Plamen Markov wil dat de ploeg zich volledig op de wedstrijd concentreert om een goede prestatie te kunnen afleveren. Volgens de spelers is het de eerste keer dat de trainer deze maatregel heeft genomen. De Bulgaren staan eerste in groep acht met tien punten uit vier duels voor Kroatië (7 punten) en België (6). RTR ANSBACH - Leon van Bon heeft gisteren de derde etappe van de Ronde van Duitsland gewonnen. Na een rit over 1917 kilo meter van Coburg naar Ansbach versloeg de renner van Lot to-Domo de Fransman Christophe Agnolutto en Remco van der Ven in de sprint. Van Bon en zijn twee medevluchters wa ren na 55 kilometer ontsnapt uit het peloton. De Zwitser Gre gory Rast behield de leiding in het algemeen klassement. De Duitser Danilo Hondo kwam tijdens de etappe zwaar ten val. Hij werd met schaaf- en snijwonden naar het ziekenhuis ge bracht. SID DEN HAAG - De Nederlandse handbalvrouwenploeg is na de mislukte WK-kwalificatie tegen Tsjechië al één speelster kwijtgeraakt. Ana Razdorov (29) heeft voorlopig afgehaakt als international. De voormalige Servische, die voor de WK- kwalificatie speciaal werd teruggehaald, is zwanger en ver wacht rond de jaarwisseling haar eerste kind. Daardoor komt ze vanaf volgend jaar maart pas in actie voor haar nieuwe club Kolding in Denemarken. De Razdorov tekende onlangs een contract bij de Deense subtopper. Dit seizoen speelde ze nog bij GOG Gudme in Denemarken en daarvoor bij Odense. In Nederland kwam Razdorov uit voor Swift en SEW. GPD SAN ANTONIO - San Antonio Spurs heeft de eerste wed strijd van de finale van de Noord-Amerikaanse basketbal competitie NBA gewonnen. De Spurs versloegen onder aan voering van uitblinker Tim Duncan in eigen huis New Jersey Nets met 101-89. Duncan was goed voor 32 punten. Voor New Jersey was het de eerste nederlaag sinds 26 april, toen de Mil waukee Bucks in de eerste ronde van de play-offs na verlen ging beter waren. De bezoekers begonnen het duel overigens sterk, onder aanvoering van aanjager JasonKidd. Tot halver wege het duel ging het gelijk op (42-42), maar vanaf het derde kwart 'demarreerden' de Spurs. RTR BRESCIA - De Italiaanse politie heeft twee wielerploeglei ders onder huisarrest geplaatst in verband met een dopingon derzoek. Het gaat om Olivano Locatelli, ploegleider van de Italiaans/Belgische formatie Landbouwkrediet, en William Dazzani (vrouwenploeg Team 2002). Volgens een verklaring van de politie zijn nog 22 andere mensen voorwerp van onder zoek. Onder hen bevinden zich een eerstejaars wielerprof uit Sicilië en verscheidene rensters. In verschillende gebieden in het land zijn in totaal 35 locaties onderzocht. Er zijn daarbij verboden middelen gevonden, maar een woordvoerder wil lo pende het onderzoek nog geen toelichting geven. DPA/AFP/RTR Dat is iets anders dan je in die rol schikken. Ik ben dit seizoen voor mijn gevoel ook aardig op geschoven in de richting van een basisplaats. In de eerste kwali- f icatiewedstrij d tegen Wit-Rus- land zat ik zelfs nog op de tribu ne. Daarna heb ik vrijwel altijd gespeeld." Roy Makaay is ook volgens zichzelf bezig aan zijn beste sei zoen ooit. De beloning volgt in de vorm van een Gouden Schoen. In Monaco kan een cir keltje rond gemaakt worden, want er is een grote kans dat de Europese topschutter in de klei ne vorstendom Leen Looyen te gen het lijf loopt, de technisch directeur van NEC, welke club in dezelfde week voor het eerst meeloot in de Uefa Cup. In een vroeger leven onderte kende Looyen ooit de brief waarin de toen dertienjarige Makaay vriendelijk werd be dankt voor zijn inzet tijdens twee proeftrainingen bij NEC. „Ik werd afgewezen", aldus Roy Makaay, die de bewuste brief nog steeds ergens thuis heeft liggen. GPD Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 215838 2e Pinksterdag geopend van 11.00-16.30 uur www.binnenuit.nl van onze sportredactie ENSCHEDE - Met ingang van het nieuwe seizoen biedt FC Twente vips, sponsors en be stuurders/directeuren van be zoekende clubs een volledig be veiligde parkeerplaats aan. De club neemt deze maatregel nadat FC Twente-supporters op 25 mei technisch directeur Leo Beenhakker van Ajax op een parkeerplaats bij het stadion hadden mishandeld. Stadiondirecteur G. Tenniglo bevestigde gisteren dat een groep van circa twintig Twente- aanhangers na de wedstrijd FC Twente-Ajax bier smeten naar Beenhakker. Ook werd hij ge slagen. Beenhakker deed van de mishandeling geen aangifte, maar gaf wel verklaringen af aan FC Twente. De stadiondirectie van het Ar- ke-stadion moet de camera beelden van de bewuste par keerplaats nog bekijken. „Als we daarop zien wie de daders zijn, zullen we ze mogelijk een stadionverbod geven. Deze mensen maken de club te schan de", waarschuwt Tenniglo. De parkeerplaats waar de mis handeling plaatsvond, is van al lerlei kanten bereikbaar. Sup porters konden Beenhakker dus ongehinderd belagen. „We heb ben een andere parkeerplaats die wel volledig omgeven is door hekken. Daar kunnen met in gang van het nieuwe seizoen MADRID - Kiki Musampa heeft gisteren een contract voor vijf seizoenen getekend bij de Spaanse voetbalclub Atletico Madrid. De transfer van de oud-Ajacied zat er al langer aan te komen. De 25-jarige middenvelder speelde voor Malaga, eveneens in Span je. Een transfersom is officieel niet bekendgemaakt, maar naar verluidt zou het om een bedrag van ongeveer drie miljoen euro gaan. Musampha, geboren in Congo maar in bezit van de Nederland se nationaliteit, speelde na zijn periode bij Ajax ook nog in Frankrijk bij Bordeaux. RTR vips en bestuurders van bezoe kende clubs hun auto parke ren", aldus Tenniglo. ANP KATWIJK - Bondscoach Dick Advocaat heeft goede hoop dat hij morgen in de EK-kwalifica- tiewedstrijd tegen Wit-Rusland alsnog kan beschikken over Phillip Cocu. De middenvelder is nagenoeg van een knieblessure genezen. Het herstel van Fernando Rick sen verloopt minder voorspoe dig. De rechtsback klaagt nog steeds over zijn gekwetste ham string. Cocu kreeg zondag na af loop van de competitiewed strijd tussen zijn club Barcelona en Malaga last van zijn rechter knie. Hij heeft nog steeds een klein beetje vocht in zijn pijnlij ke gewricht maar het herstel verloopt voorspoedig. Cocu ver wacht dat hij vanavond de laat ste test in Minsk met succes kan afleggen. Fernando Ricksen is nog lang niet genezen van een ham stringblessure. „Het voelt nog steeds niet helemaal goed aan. Ik heb nog twee dagen. Dus er is nog hoop. Het moet nu echter snel beter gaan. Anders haal ik het niet." Twee dagen voor de vijfde wed strijd in de EK-kwalificatie- reeks heeft Advocaat zijn basis formatie al redelij k in zijn hoofd zitten. Doelman Edwin van der Sar is evenals de centrale verde digers Jaap Stam en Frank de Boer en het spitsenduo Patrick Kluivert en Ruud van Nistel- rooij zeker van plaatsje bij de beste elf. Giovanni van Bronck- horst krijgt waarschijnlijk de voorkeur als linkback. Phillip Cocu, mits fit, vormt met Mark van Bommel een duo cen traal op het middenveld. Alleen als zijn pijnlijke hamstring het toelaat, zal Fernando Ricksen als rechtsback Paul Bosvelt en Michael Reiziger op de bank houden. Met Clarence Seedorf, Boudewijn Zenden en Mare Overmars heeft Advocaat drie spelers voor de positie van links- en rechtsbuiten. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 43