11 Vroege zon kleurt vlasakkers blauw Renesser vrouw met symptomen van meningokokken overleden Mabélis bin uit Euregiotuinen wil bestuur presenteren Von Belle Baby Aardenburgse strijdt tegen drugsoverlast van haar buurman n9n College slankt plan voor megasportpark Terneuzen niet af Dancefeest afgelast Cadzand heeft pomp weer terug Fitness boterzachte prijsjes! zeeuwse almanak ZEEUWS-VLAANDEREN vrijdag 6 juni 2003 Juni aanbieding Maxi-Cosi autostoelen in diverse kleuren - City 99 euro - Priori 135 euro Bij aanschaf van een Quinny Formula wandelwagen in de maand juni ontvangt u een voetenzak en rugzak cadeau. s bij Geen paniek Weg Sala officieel burgemeester gemeente Sluis de Jonge Hoek van Dijke easy living modern living Louis Hemelaar BANG OLUFSEN Loewe Palladio buitenmeubelen van der Poel home textiel meter bad in Oude Vaartover,weew':kennieuw Hoor Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Het dagelijks bestuur van Terneuzen heeft be sloten niet het mes te zetten in het plan voor het megasport park in de wijk Oude Vaart. In eerste instantie dacht het colle ge van burgemeester en wet houders nog wat onderdelen van het plan te kunnen schrap pen of af te slanken, maar daar is men nu op teruggekomen. Om meerdere redenen. Ten eer ste omdat het contract dat de gemeente heeft afgesloten met projectontwikkelaar Lafoma bv juridisch is dichtgetimmerd en moeilijk te veranderen is. Ten tweede omdat het college het Advertentie politiek niet verantwoord vindt om de stad Terneuzen af te sche pen met een 'pierenbadje' in plaats van een mooi 5 O-meter- bad. Terneuzen zit financieel in de problemen. De jaarrekeningen van de drie oude gemeenten zijn zo goed als rond en geven het college weinig reden tot juichen. Axel hield over 2002 een kleine zestig mille over, Sas van Gent sloot de zelfstandigheid dik in het rood af en ook oud-Terneu- zen is behoorlijk aan het potver teren geweest. Het resultaat is nu een tekort op de begroting voor het lopende jaar van zo'n 1,6 miljoen euro. Een deel van dit tekort dacht het dagelijks bestuur te kunnen vereffenen door het sportpark plan wat af te slanken, maar dat blijkt volgens wethouder J. Luijcks van sportzaken niet mo gelijk. ,,We hebben een princi pe-besluit genomen om het plan conform de afspraken met La foma aan te leggen. Dat bete kent inclusief een 50-meterbad. We hopen op korte termijn te be ginnen met de planologische procedures. Verlopen die vlot, dan kunnen we dit najaar be ginnen met de werkzaamheden. De sloop van de oude sporthal is dan het eerste project dat in dit kader aan bod komt", zegt Luijcks. De gebruikers van het huidige sportpark Oude Vaart zijn volgens Luijcks tijdelijk onder gebracht op andere accommo daties in de gemeente. ,,Dat betekent dat de bezet tingsgraad van onze accommo daties de komende twee jaar erg hoog zal liggen, maar voorals nog verwachten we daar geen problemen mee", stelt de wet houder. Ook is Luijcks van mening dat tegen de aanleg van het mega sportpark (waar de gemeente zo'n 23 miljoen euro voor opzij heeft gezet) nog weinig bezwa ren zullen oprijzen. „Verschillende bewoners van de wijk Oude Vaart vreesden in eerste instantie voor geluids-en verkeersoverlast. Met die men sen hebben we overleg gevoerd en we hebben hen ervan kunnen overtuigen dat we al het moge lijke zullen doen om de ver wachte overlast te beperken. Dat betekent dat de aanrijrou- tes tot het park buiten de wijk zullen liggen, we met borden zullen aangeven hoe gebruikers moeten rijden en dat het park zo wordt ingericht dat de meest be lastende activiteiten het verst van de wijk af zullen plaatsvin den", aldus de wethouder. Pres. Rooseveltlaan 772 Vlissinger SAS VAN GENT - De party Pink Zunday, the dance zenza- tion in evenementenhal De Vlaanderen in Sas van Gent gaat zondag niet door. Enkele artiesten hebben afge zegd. De organisatie wil het feest nu op zaterdag 18 oktober houden. Er waren al enkele hon derden kaarten verkocht. Gekochte kaarten gelden voor de nieuwe datum of kunnen worden ingeleverd bij de voor verkoopadressen. Voor de Terneuzense wijk Othene staat het vlas in bloei. door Sheila van Doorsselaer SINT JANSTEEN - De vroege zomerzon heeft een week eerder dan gebruikelijk de vlasakkers in Zeeuws-Vlaanderen blauw gekleurd. Gewoonlijk bloeien de vlasvelden zo rond 10 juni. Volgens D. Mor tier uit Sint Jansteen, van het gelijknamige vlasbe- drijf uit Sint Jansteen belooft het dit jaar een prima vlasjaar te worden. Een weiland bij Othene in Terneuzen is voor een paar dagen weer omgetoverd in een mozaïek van blauw en wit. Wie de vlasbloemen in vol ornaat wil zien, moet vroeg uit de veren, want de eendagsbloempjes verlie zen na zonsopgang hun kleur. Als de zon hoog aan de hemel staat, vallen de bloemetjes van de steel en ko men de zaadbollen op; een kroon van goud. Omdat vlas meerdere takjes heeft, zijn de bloeiende vlasvel den nog een aantal dagen te bewonderen. foto Camile Schelstraete „We mogen dit jaar zeker niet klagen", zegt Mortier. „De lengte van het gewas is ruim voldoende. Het vlas is zelfs aan de zware kant." Mortier noemt de kwali teit van het vlas 'niet onaardig' vergeleken met vorig jaar. „Wel staat er per vierkante meter wat minder vlas dan vorig jaar, maar de kwaliteit maakt dit meer dan goed." De droogte van de afgelopen week heeft het vlas wat uitgedund. De regen die eergisteren is ge vallen, was dan ook welkom. door Marcel Modde RENESSE - De 40-jarige vrouw uit Renesse, die mogelijk be smet is geraakt met de me- ningokokkenbacterie, is woens dagmiddag in het ziekenhuis in Goes overleden. Hoewel bloed onderzoek gisteren nog altijd geen uitsluitsel had gegeven of het inderdaad om een me- ningokokkeninfectie gaat, wij zen alle symptonen in die rich ting, aldus W. Wezenbeek van de GGD Zeeland. Volgens de GGD is er geen reden tot ongerustheid voor mensen niet wie de vrouw regelmatig in contact stond. Haar twee schoolgaande kinderen en een aantal anderen uit haar directe omgeving zijn voor alle zeker heid behandeld met een anti bioticum, zodat eventueel aan wezige schadelijke bacteriën (doorgaans in de neus- of keel holte) worden gedood. Wezen beek: „Ook al weten we nog niet zeker of het een geval van me ningokokken is, en zo ja welke variant, uit voorzorg is al wel gehandeld in de geest van die verschijnselen." Dat verkleint ook de kans op verdere verspreiding, wat meestal gebeurt door niezen, hoesten of zoenen. Verdere actie is uit het oogpunt van de volks gezondheid overbodig, aldus Wezenbeek. Basisschool 't Staepel'of in Re- nesse heeft de leerlingen woens dag en gisteren brieven meege- Advertentie 0> P T3 y.SP O w van 2 t/m 7 juni een week lang Sint Jacobspassage 9 - 4381 EK Vlissingen - Tel. 0118 - 412194 geven, met informatie over de situatie van de moeder van hun twee klasgenootjes. De GGD heeft daarnaast aangeboden een informatiebijeenkomst te houden op school, maar direc teur P. Stal ziet daar vooralsnog het nut niet van in. „We hebben vanochtend (donderdag, red.) de kinderen en waar mogelijk hun ouders opgevangen naar aanleiding van het droeve be richt. Dat is allemaal rustig ver lopen. Iedereen draagt het gela ten. Ik vraag me af in hoeverre een voorlichtingsbijeenkomst nog toegevoegde waarde heeft. Stal spreekt met klem tegen dat er paniek zou zijn op en rond de school. Zes kinderen uit drie ge zinnen zijn door hun ouders uit voorzorg thuis gehouden en niet 'minstens dertig', zoals gisteren door twee ouders werd gesugge reerd. In een reactie op de ont wikkelingen laten A. Schipper en L. Schuurman weten de brief van de GGD ontoereikend te vinden, zolang niet duidelijk is of en welke vorm van me ningokokken de oorzaak is van het overlijden van hun plaats- genote. Zij geven aan wel dege lijk behoefte te hebben aan een informatiebijeenkomst waar ze met hun vragen terecht kunnen. Zo'n tien procent van de Neder landse bevolking is, zonder dat ze het weet, drager van de me- ningokokkenbacterie.Tegen meningokokken-C werd afgelo pen najaar een landelijke inen tingscampagne gehouden onder kinderen van 1 tot 19 jaar. Tegen de meningokokken-B-variant bestaat nog geen afdoende vaccin. Jaarlijks overlijden in Nederland enkele tientallen mensen aan de snel voortwoe kerende bacterie. doorRenévan Stee OOSTBURG - De Stichting Eu regiotuinen hoopt over twee weken een nieuw bestuur te pre senteren. De aangezochte kan didaten zijn oud-wethouder F. van Dongen van Sluis-Aarden- burg, de Schoondijkse zaken man K. van de Vijver, oud-Bo- vagbestuurder J. Hoekzema, de waarnemend directeur Project bureau Zeeland (provinciale VVV) M.Tempelman en T. Bil, onder meer voorzitter van Groei en Bloei Zeeuws-Vlaanderen. Zij beslissen binnenkort of zij de kar van het toeristisch-educa- tieve tuinenproject aan de Nieuwstraat in Oostburg gaan trekken. De Raad van Toezicht moet nog worden samengesteld. Van Dongen verklaart dat er nog niets zeker is, maar dat de aangezochte personen er alles aan willen doen om de proble men op te lossen waarmee het tuinencomplex kampt. De Eu regiotuinen verkeren al geruime tijd in financiële nood door het mislopen van diverse (Euro pese) subsidies. Werkzaamhe den zoals de aanleg van een par keerplaats en een toegangsweg zijn nog steeds niet afgerond. Daardoor is het complex nog steeds dicht. „Alvorens de knoop wordt doorgehakt, moeten we eerst al le financiële zaken goed op een rijtje hebben. Als dit een posi tief beeld oplevert, is het zaak zo snel mogelijk een projectmana ger aan te stellen die de coördi natie van de nog uit voeren werkzaamheden op zich neemt en weer vaart in het project brengt. Het blijft de bedoeling een tuinencomplex te realiseren dat de oorspronkelijke initia tiefnemers voor ogen hadden", verklaart Van Dongen. Het vorige bestuur van de Stich ting Euregiotuinen stapte ruim een maand geleden op omdat enkele bestuursleden zakelijke belangen in de toeristisch-edu- catieve attractie hebben. Deze 'belangenverstrengeling' zou een onoverkomelijk obstakel vormen voor de redding van het project. Het aftreden was mede een eis van de gemeente Sluis, nadat eerder in de gemeente raad al een gebrek aan vertrou wen was gebleken. De gemeenteraad ging op 22 mei akkoord met een reddingsplan voor de Euregiotuinen. De ge meente stelt zich garant voor een lening van 750.000 euro. Ook koopt de gemeente vijf hec tare grond buiten het tuinen complex voor 300.000 euro. Dit bedrag komt overeen met het begrotingstekort. SLUIS - De PvdA'er Jaap Sala (54) is door minister Remkes van Binnenlandse Zaken benoemd tot burgemeester van Sluis. Daarmee volgt de bewindsman de aanbeveling van de gemeen teraad op. De benoeming gaat in op 1 juli. Wanneer de installatie van Sala plaatsvindt, is nog niet bekend. Het wachten is nu op de derde burgemeestersbenoeming in het heringedeelde Zeeuws-Vlaan deren. In Hulst werd deze week de oud-burgemeester van Axel, Jan Frans Mulder, officieel ge ïnstalleerd. Terneuzen wacht al geruime tijd op de benoeming van Jan Lonink, de huidige bur gemeester van Rijssen. Tot voor kort rekende de Terneuzense raad erop dat Lonink een dezer weken aan de slag zou kunnen. De benoeming - een kabinets besluit omdat Terneuzen meer dan 50.000 inwoners telt - is door de kabinetsformatie ech ter wat vertraagd. Het kabinet van de Commissaris van de Ko ningin rekent er overigens op dat Loninks benoeming op kor te termijn volgt. De pomp in de Mariastraat in Cadzand werkt echt. foto Camile Schelstraete door René van Stee CADZAND-DORP - De dorpspomp is terug in Cad- zand-Dorp. Sinds kort staat de nieuwste aanwinst van het dorp te pronken voor de NH kerk in de Mariastraat. Het project is gefinancierd met geld uit de verfraai ingspot van de gemeente Sluis en gerealiseerd dank zij de inzet van de plaatse lijke dorpsraad en enkele lokale en plaatselijke be drijven. Het ruim twee meter hoge gevaarte in hout en gietijzer is ontworpen op basis van foto's en een miniatuur van de pomp die vroeger in het dorp stond. De initiatiefne mers hebben gekozen voor dit ontwerp, omdat ze van mening waren dat de ouder wetse pomp samen met het plakkebord - dat in 2000 is geplaatst - goed zou passen in de Mariastraat. Die straat is ruim anderhalfjaar geheel in oude stijl heringe richt. De nieuwe pomp staat er niet alleen voor de sier, maar werkt ook echt. De of ficiële ingebruikname is op zaterdag 21 juni. Wethou der L. Kamphuis zal dan omstreeks 14.00 uur een emmertje 'pompewater' op pompen. Daarna zijn er diverse fees telijke activiteiten zoals een rondrit met paard en wagen, ringsteken te paard, spelle tjes met de Cadzandse brandweer en stokbrood bakken. Ook is er de prijs uitreiking van de teken wedstrijd van de school jeugd van Cadzand. door René van Stee AARDENBURG - Bewoonster R. van de Voorde van de Van Walcherenstraat in Aardenburg wil dat er zo snel mogelijk een eind komt aan de drugsoverlast die haar buurman al bijna drie jaar in de straat veroorzaakt. Zij verklaart dat er in het naast gelegen pand wordt gedeald en dat er constant mensen in- en uitlopen. Ook rijden er auto's af en aan. Verder klaagt ze over stank- en lawaaioverlast en in timidatie door haar buurman. Van de Voorde zegt inmiddels enkele medestanders gevonden te hebben. „Blijkbaar is dat nog steeds onvoldoende. Ik heb alles al geprobeerd, maar bij de poli tie, de gemeente en de woning bouwvereniging vind ik nauwe lijks een luisterend oor. De poli tie adviseerde ons enkel om de kentekens van overlast veroor zakende auto's te noteren. In fei te komt het er op neer dat ze wei nig aan deze situatie kunnen doen", verklaart ze. Volgens Van de Voorde heeft de drugsoverlast die Draaiburg ja renlang teisterde, zich naar haar buurt verplaatst. De man die in het pand Draaibrug 61 dealde, woont sinds kort in de Boelaertstraat, een zijstraat van de Van Walcherenstraat. Van daaruit voorziet hij zijn klanten van geestverruimende midde len. „De meeste klandizie concentreert zich nu in de Boe laertstraat. Er is een duidelijke relatie met het pand naast mij, omdat er voortdurend mensen tussen beide huizen heen en weer lopen. Het probleem heeft zich dus niet alleen verplaatst, maar ook uitgebreid"zegt zij Wethouder R. Leentfaar, bij af wezigheid van zijn collega L. Wille waarnemend kernwet houder voor Aardenburg, is niet op de hoogte van de problemen. „Als die geruchten kloppen, schroom ik niet om de politie te waarschuwen. Die zal daar on getwijfeld aandacht aan beste den. Hoe dat in zijn werk gaat weet ik niet, maar dergelijke za ken laat ik uiteraard over aan de politie." Advertentie Maandag 2e Pinksterdag geopend van 11.00 - 16.30 uur Schouwersweg 7 Heinkenszand pal naast de A58. I www.blnnenuit.nl SSK.ÈfJB Soms, als hij de moed kan op brengen, wil de Goesenaar zichzelf na het douchen wel eens grondig in de manshoge spiegel in de badkamer be studeren. En elke keer weer ziet hij wat hij vreest dat hij te zien zal krijgen. Teneinde zijn ranke lijn en conditie te herwinnen, meld de hij zich aan bij een fitness centrum, zo'n instelling met allerlei enge apparaten, voorzien van metertjes die minutieus aangeven welke prestaties worden geleverd en hoeveel calorieën daarbij verloren zijn gegaan. Het moet gezegd: hij begon enthousiast. Maar ach, die ontmoedigen de metertjes. Hoe hard hij ook trapte: te langzaam. Hoe hard hij ook roeide: te langzaam. Hij heeft zijn lidmaatschap beëindigdhéél snel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 39