PZC Doek valt voor zomeravondvoetbal René Lindenbergh als eerste geplaatst Robert van Swelm begint met winst Oud-prof stampt nieuwe wielerploeg rond Jan Ullrich uit de grond 23 agenda uitslagen vrijdag 6 juni 2003 Faillissement Buitenkansje Afscheid van De Rijke en Baan Oudenbosch als reddende engel Kermiskoers Axel is in trek II Atletiek li Voetbal II Wielrennen II Basketbal IB Motorsport 11 Paardensport I Tennis II Wielrennen 81 Tennis ■fR Wielrennen Autosport ■11 Duatlon Motorsport ■S Paardensport ■EI Tennis ■li Turnen Voetbal ■19 Wielrennen Schaken Sportprijsvragen Tennis Wielrennen J Hanegraaf krij gt een tweede kans Hnor Ad Pertijs ROOSENDAAL - Team Bianchi is onderweg. Afgelopen dinsdag werd de nieuwe wielerploeg rond Jan Ullrich gepresenteerd in Dresden, de dag erop volgde niet de Ronde van Duitsland de eerste koers. Mede-teameige- naar Jacques Hanegraaf is al weer in Roosendaal, de thuisba sis van Team Bianchi. „Ik ben bij de presentatie geweest, maar voor mij ligt er nog te veel werk om de,ploeg in Duitsland te vol gen. Dat is trouwens ook niet mijn rol in het geheel. Rudy Pevenage is de man voor de sporttechnische zaken", zegt de 42-jarige oud-wielerprof Pevenage en Hanegraaf zijn me de-vennoten in hun nieuwe on derneming 'Cycle'. Team Bian chi is de naam van hun ploeg. „Die naam blijft voorlopig. Voor mij hoeft niet iedere spon sor ook verandering van de naam met zich mee te brengen", zegt marketingman Hanegraaf. Team Bianchi is min of meer de voortzetting van het ter ziele ge- gane Team Coast. Hanegraaf stelt fel dat er geen sprake is van een overname, doorstart of wel ke formeel historische binding met Coast dan ook. „Wij zijn een ploeg met een volstrekt nieuwe structuur. We hebben de UCl ge vraagd ons als nieuwe ploeg toe te laten tot de wedstrijden. Op eigen kracht en overtuiging is dat gelukt. Formeel hadden we niets nodig van Team Coast om deze stap te maken." Maar toch, ook Hanegraaf be seft dat zijn ploeg voor de grote massa het vervolg is op Coast. „Uiteraard. We hebben bijna al le renners en personeel overge nomen. Dat was ook een van de zaken die we hebben aange voerd voor het verkrijgen van een licentie. Enkele toppers zouden na het faillissement van Coast wel een nieuwe ploeg heb ben gevonden, maar wat zou er gebeurd zijn met de rest?" Negentien renners staan nu on der contract bij 'Cycle'. Van de toppers vertrokken Zülle (Pho- Jacques Hanegraaf, de drijvende kracht achter het in allerijl opgerichte Team Bianchi, op het dak van zijn bedrijf in Roosendaal. nak) en Beltran (US Postal). Het technische kader bestaat uit Pevenage, Gallopin en Peter- mann. De vroegere Coast-ma- nager Wolfram Lindner werkt nu vanuit Roosendaal, waar Hanegraaf in december met zijn bedrijf HH&L (accountancy, marketing, sportmanagement en advies) een nieuw pand heeft betrokken. Hanegraaf: „Met vier mensen werken we momen teel 24 uur per dag aan het team. Wat dat betreft is het een echte haastklus. Op termijn zal hier een vaste secretaresse voor de ploeg werken." Voor Hanegraaf is Team Bianchi zijn tweede poging een eigen prof ploeg van de grond te krij gen. De eerste keer bij Farm Frites (2000) ging het mis. Ook toen werd snel een nieuwe structuur uit de grond ge stampt. „Natuurlijk heb ik daar ook nu bij stilgestaan. Zo'n haastklus als deze is me op het lijf geschreven, maar het moet wel tot iets goeds leiden. Bij Farm Frites was de situatie an ders. Daar was ik slechts inge huurd. Omdat de sponsor voort durend van links naar rechts vloog met zijn visie, liep het uit eindelijk fout. Hier ben ik de baas. Bij Farm Frites niet. Daar besliste de sponsor." Hanegraaf had al langer de droom om een eigen profploeg te hebben. „Na Farm Frites had ik een jaartje geen zin meer in wielrennen. Toen de verhuizing van mijn bedrijf naar Roosen daal achter de rug was en Rudy Pevenage me vroeg te helpen, stond ik er weer helemaal open voor." Pevenage riep de hulp van Ha negraaf, met wie hij had samen gewerkt bij Telekom, in op het moment dat hem duidelijk werd dat Team Coast financieel en or ganisatorisch ten onder dreigde te gaan. „Ik voel me niet geroepen daar nu verder op door te gaan, maar ik weet donders goed wat er mis is gegaan. Die fouten maken wij dus niet." Hanegraaf hielp Pevenage de ploeg op de been te houden toen de UCI Coast de eerste keer schorste. „Het bleken tijdelijke lapmiddelen, want Coast kon niet betalen. Inmiddels wist de UCI wel hoezeer ik er mee bezig was. Samen met onze onder bouwing zal dat voldoende ver trouwen hebben gewekt. Ik neem tenminste aan dat UCI niet zit te wachten op een twee de Team Coast." Voor Pevenage bij Hanegraaf aanklopte, voelde hij zich al eer der geroepen Ullrich te helpen. „Ik heb bij Telekom er sterk op aangedrongen Jan Ullrich te be houden. Jan is een prachtige persoon en atleet. Eigenlijk had Telekom hem nooit mogen laten gaan, maar Jan wilde kennelijk weg. Nu voel ik het als een uitdaging om uit Jan Ullrich te halen wat in hem zit. We leggen hem geen druk op. Deze Tour hoeft hij nog niet te winnen, hoewel hij veel verder en fitter is dan anders in deze periode. Ullrich krijgt straks in elk geval de volgende zeven renners mee: Casero, Garmendia, Plaza, Gui- di, Schweda, Becke en Stein- hauser. „De negende man is mo gelijk een nieuwe renner die we binnenkort aantrekken. Het vertrek van Beltran is uiteraard een verlies. Maar los daarvan hebben we nu al een heel goede Tour-ploeg." De ploeg lijkt voor Hanegraaf een buitenkansje te zijn om zijn ambities alsnog waar te maken. foto Robert van den Berghe/GPD „Dat is maar net wat je onder een buitenkansje verstaat. Het is ons niet aan komen waaien. We hebben er keihard voor moe ten werken om de ploeg over eind te krijgen. Ik ben wel blij dat Jan Ullrich ons de tijd, en dus de kans, heeft gegeven om dit team op te zetten. Hij kon ook elders tekenen, maar Jan wilde het liefst deze ploeg. Daarop heeft hij durven wach ten en daarvoor moet ik hem dankbaar zijn." Als de hectiek van de eerste maanden achter de rug is, moet het werk als teambaas voor Ha negraaf zijn normale structuur gaan krijgen. „Let wel: dit kan geen hobby zijn binnen het be drijf. Met mijn mede-vennoten moet ik hier geld verdienen. In dat opzicht is ook Team Bianchi uiteindelijk een onderneming die profijt moet opleveren." GPD MIDDELBURG - Middelburg gaat morgen terug in de tijd. Het afscheid van Jan de Rijke en Piet Baan, die sinds mensen- heugnis in Middelburg hebben gevoetbald, wordt opgeluis terd met een wedstrijd tussen het huidige eerste team van Zeelandia Middelburg en een selectie met oud-eerste-elftal- spelers, samengesteld door De Rijke en Baan. Voor de gele genheid halen tal van Zeeuwse coryfeeën hun schoenen nog 's uit het vet. Onder hen oud-international Jan Poortvliet, Paul Schipper, Adriaan Nieuwenhuijse, Stoffel Schipper, Arold Back en vele anderen. De wedstrijd wordt om 16.00 uur ge speeld op sportpark De Veerse Poort. Selectie oud-eerste-elftalspelers: Wirn Dekker, Jurjen Swiers, Henny Wijs, Hans de Nooijer, Kees van der Sluis, Paul Schipper, Nico Koster, René Schreuder, Gijs Baan, Stoffel Schipper, Gert Booij, Adriaan Nieuwenhuijse, Jim Saija, Huib Meerman, Leon Kuijs, Hans Mewiss, Johan Dijkhuizen, Arthur Pouwelse, Jan Poortvliet, Arold Back, Roy Hendriksen, John Livramento, Jim Pentury, Gerrie Eikenhout, Ron van Huizen, René Florisse, Werner Blanckaert, Ronald Hoekman. Hans Tellier, Mike But, Ron Proos, Albert Slinger. Begeleiding: Wim Groenewegen, Cees Houtepen, Vincente Quand, Jaap Kerkhove. OUDENBOSCH - Het district Zuid-West van de Nederlandse wielrenunie zat begin januari nog met de handen in het haar. KNWU-consul Jan van Haneghem zag achter de aankondi ging van de districtskampioenschappen nog steeds een akelig lege vlek in zijn kalender. De organisatoren Chris Stoffelen en Bart Durinck uit Oudenbosch brachten uitkomst. Daardoor is de Brabantse plaats, evenals vorig jaar, aanstaande maan dag het toneel van de wielerkampioenschappen. „Vorig jaar hadden we in Oudenbosch een jubileum te vieren en wilden we iets extra's", zegt Bart Durinck. „Dit keer heb ben we moeten besluiten om onze reguliere koers te schrap pen. Twee dagen achter elkaar een wedstrijd organiseren was financieel onhaalbaar.Durinck: „We hebben dit jaar het ge luk dat het kampioenschap niet samenvalt met Olympia's Tour. We hebben dus alle renners uit het district aan de start." Uit de voorlopige deelnemerslijst blijkt dat veel renners heb ben verzuimd om in te schrijven. Durinck: „Er komen nog el ke dag een hoop inschrijvingen binnenIk verwacht dat straks iedere toprenner uit het district aan de start zal staan." De districtskampioenschappen zijn opengesteld voor nieuwe lingen (50 kilometer), junioren (75 kilometer), amateurs A en B (75 kilometer) en elite en beloften (105 kilometer). AXEL - Secretaris Michel den Dunnen van het wielercomité Axel is tevreden. „We hebben meer voorinschrijvingen dan vorig jaar ontvangen. Het loopt nog niet over, maar ik ben er in ieder geval tevreden mee", aldus de Sluiskillenaar. Hij kreeg een dertigtal aanmeldingen binnen voor het traditione le Kermiscriterium dat komende dinsdag wordt verreden. De leden van het wielercomité Axel kijken al een beetje voor uit. Volgend jaar staat immers de veertigste editie van de jaarlijkse kermiskoers in het Zeeuws-Vlaamse stadje op het programma. „Maar", zegt voorzitter Cees de Kraker, „ik ver wacht niet dat we het uitgebreid zullen vieren. De jaarlijkse kosten gaan steeds omhoog en de inkomsten houden daar geen gelijke tred mee. Het wordt telkens moeilijker om een wedstrijd financieel rond te krijgen. Dinsdag komen de elites en de beloften aan het vertrekOnder hen twee plaatselijke renners, namelijk Ralph Schaalje en Nelis Rokven. Schaalje debuteert dit jaar bij de beloften en reed al naar een zevende plaats in het Belgische Moorslede. Verder heeft een aantal specifieke criteriumrijders als John Leijs, Wilfried Bastiaanse en Francois Franse laten weten van de partij te zijn. _vrijdag_ ZLM-Dori Risicobeheer Strateriloop. 19.15 uur: jeugdloop; 20.00 uur: busines- sloop (7,5 km). Locatie: Markt, Middel burg. Nacompetitie betaald voetbal. Poule A: FC Zwolle - FC Den Bosch, GA Eagles - Helmond Sport. Poule B: Excelsior - Heracles, FC Volen- dam-Emmen. Ronde van 's-Heer Abtskerke. 18.30 uur: veteranen (50 km), recreanten (40 km); 19.45 uur: amateurs A en B (65 km). Start enfinish: Gerbernesseweg, 's-Heer Abts kerke. zaterd ag Mannenbeker. Finale: Smokkelhoek - Marathon (Kapelle, 20.30 uur). Jongensbeker. Finale: Smokkelhoek- BV Souburg (Kapelle, 18.30 uur). Jubileumtoernooi Mevo'80. Ter gele genheid van het 25-jarig bestaan van de club. Deelnemende teams: Mevo'80, Volharding, The Clams, Simple Dribble. Aanvang: 14.00 uur, einde: 17.00 uur. Lo catie: sportcentrum Westerschouwen, Burgh-Haamstede. Clubwedstrijd MSV De Uitlaat. Aanvang training: 10.00 uur. Aanvang wedstrij den: 12.00 uur. Locatie: Sloecircuit, Vlis- singen-Oost. Dressuur RSV Axel. Paarden eerste proef. 9.00 uur: klasse B (groep 1), L1, M1 en M2. 13.40^uur: klasse Z1. 14.30 uur: klasse Z2. Tweede proef. 9.30 uur: klasse B(groep 1), L1, M1 en M2.10.30 uur: klas se B (groep 2), L1. 13.30 uur: klasse L2. 14-00uur: klasse B (groep 2), L1 (groep 2), L2en Z2.14.10 uur: klasse Z1. 15.00 uur: klasse Z2. Pony's eerste proef. 9.00 uur: klasse L2.10.20 uur: klasse M2.13.30 uur: klasse B, L1.15.00 uur: klasse M1. Twee de proef. 9.30 uur: klasse L2. 10.50 uur: klasse M2. 14.00 uur: klasse B, L1. 15.30 uur: klasse M1. Locatie: hippisch sport terrein RSV Axel. Hoofdklasse mixedcompetitie: MLTC - De Sprink, Hulster Ambacht-Yerseke, De Roskreek - Kapelle, De Schelde-MLTC 2. Zeeuwse jeugdkampioenschappen. Lo ttie: tennisbanen Huist. Bi Voetbal Vriendschappelijk: Zeelandia Middel- oor9 - selectie oud-spelers eerste elftal. ™scheidswedstrijd van Piet Baan en Jan oeRijke. Locatie: sportpark Veerse Poort, Midddelburg. Aanvang: 16.00 uur. Afscheidsduel trainer Piet Puijpe. Loca- ,le: sportcomplex SV Nieuwdorp. Aan- *4ng: 14.45 uur. Aansluitend tussen '■00 uur en 18.00 uur afscheidsreceptie. Jeugdtoernooi Zeeland Sport en GPC. Locaties: velden Baskensburg en Iris- 33n, Vlissingen. Aanvang: 9.00 uur. uns Eiland Bokaal. Aanvang poulewed- stnjden: 10.30 uur; plaatsingswedstrij- 1 15.40 uur; kruisfinales: 16.10 uur; fi- ™le: 16.40 uur. Poule A: Zierikzee, "C 62, Bruse Boys, SKNWK, Duiveland enDFS. Poule B: Dreischor, WIK'57, Me- w.Renesse, Brouwershaven en Ouwer- 'fk. Locatie: sportpark Den Hogen Blok, 'erikzee. Organisatie: Mevo. 5Z Wielerweekend. Eerste etappe, kiiskil-Vogelwaarde (116,5 km). Start: 'ZOO uur. Tweede etappe, individuele tijdrit i^dijk-Vogelwaarde (9 km). Start: 18,00 uur. Ronde van 's-Heerenhoek. 15.45 uur: re creanten; 16.45 uur: veteranen; 20.00 uur: amateurs A. Inschrijven; Bar Walk Inn, 's-Heerenhoek. ATB Zomercup. Tweede wedstrijd. Orga nisatie: mountainbikevereniging X-Tre- me. Locatie: AKF terrein Goes. Starttij den: categorie F (6t/m 10 jaar) start 12.30 uur en rijdt 20 minuten, categorie E (11/12 jaar)start 12.30 uur en rijdt 30a40 minuten, categorie C (dames) en D13/16 jaar) starten 13.15 uur en rijden 40 minu ten, categorie A (senioren) en B (vetera nen 40+) starten 14.00 uur en rijden 60 minuten. zondag Kapelle Open. Halve finales en finales. Zeeuwse jeugdkampioenschappen. Lo catie: tennisbanen Hulst. OZ Wielerweekend. Derde etappe, Bres- kens-Breskens (187,5 km). Start: 12.30 _maandag_ Oriënteringsrit A-, B- en C-klassers. Or ganisatie: MAC De Zeeuwen. Inschrijven tussen 18.30 uuren 19.30 uur in De Sten- ge, Heinkenszand. Dorpsduatlon. 12.30 uur: jeugd (1 ronde lopen en 1 x 3 ronden fietsen), sprint (3 ronden lopen en 2 x 3 ronden fietsen), re creatief (5 ronden lopen en 4 x 3 ronden fietsen); 14.00 uur: Timex-nationaal vrouwen alle categorieën, mannen vete ranen (5 ronden lopen en 4 x 3 ronden fietsen); 15.30 uur: Timex-nationaal mannen H16 tot en met H20 (5 ronden lo pen en 4 x 3 ronden fietsen). Start en fi nish: Kanaalstraat, Oost-Souburg. Tweede wedstrijd open Zeeuws cross kampioenschap. Organisatie: MC de Sproeier. Locatie: circuit Oude Polder weg, Wemeldinge. Aanvang training: 10.00 uur. Aanvang wedstrijden: 12.30 uur. Concours hippique RSV Axel. Springen paarden. 9.00 uur: klasse L. 10.30 uur: klasse M. 13.30 klasse B en Z. 14.30 uur klasse ZZ. 16.00 uur: Masters. Pony's. 10.00 uur: klasse B. 10.30 uur: klasse L. 10.45 uur: klasse M. 11.15 uur: klasse Z. Rabo Top Dressuucompetitie Paarden. 9.30 uur: klasse Z111.00 uur: klasse Z2. Locatie: hippisch sportterrein RSV Axel. Zeeuwse jeugdkampioenschappen. Lo catie: tennisbanen Hulst. Toernooien. Start van toernooi De Bon gerd in Kloetingeen jeugdtoernooi Drive in Sas van Gent. Invitatietoernooi vrouwen. Organisatie: stichting Turnschool Zeeland. Locatie: Scheldekwartier, Vlissingen. Aanvang: 9.00 uur. Tijdens de pauze: demonstratie van Nederlands kampioene ritmische gymnastiek Anna Pobokova. Nacompetitie betaald voetbal. Poule A: FC Zwolle - GA Eagles, Helmond Sport - FC Den Bosch. Poule B: FC Volendam - Excelsior, Hera cles-Emmen. Districtskampioenschappen Zuid-West Nederland. 11.00 uur: junioren (75 km); 11.03 uur: nieuwelingen (50 km); 13.15 uur: amateurs A en B (75 km); 15.30 uur: elite en beloften (105 km). Start en finish: Markt, Oudenbosch. door Jari Dagevos VLISSINGEN - Na 55 jaar is het gedaan met het zomeravondvoetbal in Vlissin gen. De organisatie heeft besloten er een punt achter te zetten, omdat er steeds minder ploegen deelnemen. Daarnaast beantwoordt het niet meer aan de doel stelling. Het zomeravondvoetbal in Vlissingen heeft zich lange tijd in grote populariteit mogen verheugenTot zes j aar geleden be stond er zelfs een wachtlijst voor voetbal teams. „We hadden toen drie poules van zeven ploegen", legt voorzitter en compe titieleider Piet de Waal uit. „Tegenwoor dig komen we niet meer verder dan twee poules van vij f teams en inmiddels hebben alweer enkele ploegen aangegeven ermee te stoppen. Daarom leek het ons niet ver standig ermee door te gaan." Daarnaast schiet het zomeravondvoetbal in de huidige opzet ook zijn doel een beetje voorbij. De competitie was ooit bedoeld voor oudere spelers, die tijdens de zomer avonden een leuk partijtje speelden en na afloop gezellig met elkaar een borreltje dronken. „In de huidige competitie doen nu zelfs selectie- en jeugdspelers mee, an ders komen de ploegen niet aan elf man", vertelt De Waal. „Dat frustreert ons een beetje." Naast Piet de Waal (voorzitter/ competitieleider) bestond de commissie zomeravondvoetbal uit Jan Schillemans (secretaris), Wim Vermeule (penning meester), Sjaak de Bree (lid) en Max van den Dorpel (lid). De laatste werd gister avond op sportpark Baskensburg in het zonnetje gezet. De 75-jarige Van den Dorpel is vanaf het begin bij het zomeravondvoetbal betrok ken geweest. Hij speelde onder meer bij VAW (Van Alles Wat) en was elk jaar bij de organisatie betrokken. Verder was hij elke speelavond op het veld te vinden. „Hij is mister zomeravondvoetbal", aldus Piet de Waal. „Hij is onmisbaar voor het zomer avondvoetbal geweest." Mister Zomeravondvoetbal Max van den Dorpel in zijn overbekende pose langs de lijn. foto Ruben Oreel door Willy van Leeuwen HULST - René Lindenbergh is als eerste geplaatst in het enkel jongens tot en met 16 jaar van de Zeeuwse jeugdkampioenschap pen, die vanaf aanstaande za terdag tot en met maandag op de banen van Hulster Ambacht in Hulst worden gehouden. De 10- en 12-jarigen komen za terdag in actie en de 14- en 16- jarigen zondag. Maandag wor den de halve finales, finales en de strijd om de derde en vierde plaats afgewerkt. Pim Felius, Mart Flikweert en Jaimy Bish worden in de categorie tot en met 16 jaar eveneens tot de kanshebbers gerekend. Bij de meisjes tot en met 16 jaar hebben de organisatoren een hoofdrol in gedachten voor de als eerste geplaatste Karlijn Ag- ten. Zij zal moeten afrekenen met Stephanie Pauwels, Natha lie de Schepper en Allisha de Roover om zich tot kampioene te kunnen laten kronen. De volledige plaatsingslijst is als volgt: Meisjes tot en met 10 jaar: 1. Margot de Haan2. Stephanie de Schepper; 3-4. Milou Flohil en Ba- bette Verkouteren. ME 12 jaar: 1. Angelique van der Meet; 2. Lesley Kerkhove; 3-4. Frederique van de Istanbul. EK mannen. Zesde ronde: Van We- ly (Ned) - Rozentalis (Lit) 1/2-1/2, Nijboer (Ned) - Heine Nielsen Den) 0-1, Milov (Zwi) - Sokolov (Ned) 1-0, Savtsjenko (Oek) -Tiviak- ov (Ned) 1/2-1/2, Hracek (Tsj) - De Vreugt (Ned) 1/2-1/2, Yeke(Tur)-Reinderman (Ned) 0-1. Stand: 1. Aleksandrov 5, 2. Dautov, Sa- kajev, Nisipeanu, Azmaiparasjvili, lorda- chescu (Mol), Agrest (Zwe), Graf, Georgiev (Mac), Heine Nielsen, Malachov, Najer, McShane 4 1/2,14. o.a. Van Wely 4, 44. o.a. Nijboer, Tiviakov 3 1/2, 94. o.a. Sokolov, Reinderman 3,130. De Vreugt 2 1/2. Lucky Day: 5-6-9-10-15-20-21-24-26-33-42- 44-49-51-54-57-66-69-72-78 (onder voorbe houd) Parijs. Roland Garros, 6 miljoen euro. Vrou wen, halve finales: Clijsters (Bel/2) - Petrova (Rus) 7-5 6-1, Henin-Hardenne (Bel/4) - Sere na Williams (VSt/1) 6-2 4-6 7-5. Mannen, dubbel, halve finales: Haarhuis/Kafelnikov(Ned/Rus/11)-Arthurs- /Hanley (Aus/10) 6-4 6-4. Meisjes, kwartfinales: Krajicek (Ned) - Ses- cioreanu (Roe) 6-4 1-6 6-4. Dubbel, kwartfi nales: Krajicek/Bohmova (Ned/Tsj) - Ichim- /Jackson (VSt) 6-3 6-1 Kapelle. Den Dekker Muziek Kapelle Open VE 5: Annemarie Jansen-Janine Davidse 6-3 3-6 7-5, Ve 7 17+: Alinda de Visser-Da- nielleTolhoek2-66-4 6-4, llsedeMol-Mari- an Mascle 6-1 6-3, VD 5: Meeuwissen/Ver- schuure-Bauer/Goud 6-3 6-4, VD 6: Van de Velde/Van de Velde-Coppens/Paulusse 6-0 6-0, VD 7 17+: Goedegebure/Pruim-Van den Ende/Koens 7-6 6-2, Tolhoek/De Vis- ser-Bellaart/Griep 6-4 6-3, VD 7 35+: Van der Sanden/Schrijver-Folmer/Pijnen 6-2 2-6 6-1, De Boer/Kole-Freijzer/Scherpen- seel 6-0 6-2, Van der Sanden/Schrijver- Bauer/de Leeuw 0-66-3 6-3, VD 817+: Gert- zen/van 't Westeinde-Den Dekker/Welle- man 6-4 6-2, ME 3: Robert van Swelm-Eric Eversdijk 6-2 6-0, ME 5: Remco Paauwe- -Boudewijn Ruissaard 2-6 6-2 7-6, Martijn Hendriksen-Emiel Gideonse 6-3 6-3, ME 6: Sander Rijswijk-Rens de Klerk 6-3 7-6, Hans Ganseman-Remco Prins 5-7 6-0 6-1, Melvyn Atoon-Sjaak Lokerse 6-4 6-2, Bas Smits-Eric Dohmen 3-66-36-2, Norbertde Mol-Stijn Sprinkhuizen 6-1 6-3, Niels de Mol-Marin Rijk 6-1 6-1, ME 7 17+: Arno van Dijke-Edwin Ganzeman 4-6 7-5 6-0, ME 8 17+: Olaf Filius—Martin Lukasse6-16-4, MD 6: Meij/De Mol-Barbe/Dhooge 6-1 6-4, MD 7 17+: De 8akker/de Bakker-Hage/Hage 6-7 6-1 6-1, GD 6: Van Tuyl/Schetters-Suur- land/Ravestein 6-3 4-6 6-3, GD 7 35+: Hoo- gerheide/Hoogerheide-Schipper/Rombout 7-66-2, De Boer/Montauban-De Boer/Kole 6-1 6-1, GD 8 17+: Pruim/Pruim-Bins/Bins 6-1 6-1. Ronde van Duitsland. Derde etappe, Co- burg -Ansbach: l.van Bon(Ned)'191,7km in 4.40.11, 2. Agnolutto (Fra), 3. Van der Ven (Ned), 4. Zabel (Dui), 5. Kirsipuu (Est). Alge meen klassement: 1. Rast (Zwi) 14.13.50,2. Löwik (Ned) 0.11, 3. Zabel 1.45, 4. Glomser 1.56, 5. Wesemann (Dui) 1.58. Euskal Bizikleta. Tweede etappe, Ispaster - Aizarnazabal: 1. Pecharroman (Spa) 167,2 km in 4.15.44, 2. De La Fuente (Spa) 0.57, 3. Casagrande (Ita). Algemeen klassement: 1. Pecharroman 7.55.44, 2. De La Fuente 0.36, 3. Casagrande. Goes. Vierde wedstrijd zomeravondcom petitie. Elite's/beloften/cyclosportieven/ amateurs A/junioren: 1. Michel Rommers, 2. John van de Vreede, 3. Edzard van Ewijk. Veteranen/recreanten/amateurs B/nieuwelingen: 1. Jacky van der Horst, 2. Fonny Kint, 3. Jan Meijers, 4. Kees Bal, 5. Huib Slabbekoorn. Vrouwen: 1. Margot Baaijens, 2. Suzan Lavooy, 3. Annelies Isra el. Jeugd, categorie 6 en 7:1Alex Gresnigt, 2. Casper Oppeneer, 3. Dimitri Mulder. Cate gorie 4 en 5:1Nick Eversdijk, 2. Birgit Lavrij- ssen, 3. Niels de Feijter. Categorie 1 t/m 3:1 Brian Mulder, 2. George van Koeveringe, 3. Ivar Moeliker. Tussenstanden. Elite's/beloften/ cyclo- sportieven/amateurs A/junioren: 1. John van de Vreede 64,2. Dick van de Berg 51, 3. Mark Aarts 41Veteranen/recreanten/ama teurs B-nieuwelingen: 1. Jacky van der Horst 73,2. Jan Meijers 65,3. Fonny Kint 54. Vrouwen: 1. Suzan Lavooy 77, 2. Margot Baaijens 69,3. Annelies Israël 62. Jeugd, ca tegorie 4 en 5: 1. Casper Oppeneer 62, 2. Anne Eversdijk 57,3. Ales Gresnigt 56. Cate- gorie4en5:1. Nick Eversdijk77,2. Birgit La- vrijssen 69, 3. Davy Jansen 50. Categorie 1 t/m 3: 1. Joan Eversdijk 66, 2. George van Koeveringe 58,3. Ivar Moeliker 56. Velde en Caro Schuitema. ME 14 jaar: 1. Mirte de Bakker; 2. Renee Pieters; 3-4. Margot Martens en Ri- anneke de Ritter. ME 16 jaar: 1. Kar lijn Agten; 2. Stephanie Pauwels; 3- 4. Nathalie de Schepper en Allisha de Roover. Jongens tot en met 10 jaar: 1. Wouter van de Berge; 2. Niek Hermus; 3-4. Devon Houg en Ruud Martens. JE 12 jaar: 1. Stef Hermus; 2. Serge van Bremen; 3-4. Kenny de Rooy en Hans Westerweel. JE 14 jaar: 1. Je roen Alliet; 2. Murat lgoren; 3-4. Sander van As en Diederik de Rave. JE 16 jaar: 1. Rene Lindenbergh; 2. Pim Felius; 3-4. Mart Flikweert en Jaimy Bish. door Willy van Leeuwen KAPELLE - Robert van Swelm is goed van start gegaan in het mannen enkel 3 van het Den Dekker Muziek Kapelle Open tennistoernooi in Kapelle. De tennisser uit Oost-Voorne was met 6-2 en 6-0 te sterk voor Eric Eversdijk uit Kapelle. In de vol gende partij speelt Van Swelm tegen Bram de Nijs uit Middel burg. Annemarie Jansen schaarde zich bij het vrouwen enkel 5 bij de laatste vier. De speelster uit Halsteren troefde Janine Da vidse af met 6-3 3-6 7-5. In het mannen enkel 5 bereikten twee Kapellenaren de halve finales. Remco Paauwe won na een tie break in de derde set van Boude- wijn Ruissaard uit Yerseke, ter wijl Martijn Hendriksen niet in de problemen kwam tegen Emiel Gideonse (6-3 6-3). Voor favoriet Rens de Klerk is het toernooi in het enkel 6 voorbij. Hij werd uitgeschakeld door Sander Rijswijk (6-3 7-6) die in de kwartfinale tegen Hans Gan seman speelt. De als vierde ge plaatste Sjaak Lokerse werd eveneens uitgeschakeld. Mel vyn Atoon was hiervoor verant woordelijk met 6-4 6-2. Atoon speelt nu in de kwartfinale te gen Bas Smits, die in drie sets de baas was over Eric Dohmen. De als tweede geplaatste Norbert de Mol won simpel van Stijn Sprinkhuizen en speelt in de kwartfinale tegen zijn broer Niels de Mol die Martin Rijk versloeg. Linda Meeuwissen en Annemarie Verschuure waren in vorm in het dubbel 5. Zij schakelden Monique Bauer en Esther Goud uit met 6-3 6-4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 23