PZC RBC wil Vos niet eens meer Vandalen stelen penaltystip AZVV Nu extra voordelig instappen! Johnny van der Klooster snelste van de achtervolgende groep Ook Wilfred Schipper acht duels geschorst uitslagen Arbiter Peter Maes promoveert agenda dinsdag 3 juni 2003 wb 19 Afscheid zeven spelers bij RTC Achterstand Krijger loopt op Bakker wint voor de vierde keer Polderman elfde in België Onderdelen ZK tijdens baancircuit Atletiek Golf Schaken ■SR Atletiek De Graag naar EK dammen Titel op NK flash voor Veldman De Opel Combo 1.7 Dl tijdelijk leverbaar vanaf 8985,- ,r - -f u 'i - - - - - foto Camile Schelstraete Het peloton duikt de Graauwse Poort in tijdens de Ronde van Hulst. Bolssens zegeviert in Hulst j VLISSINGEN - Het Regionaal Trainings Centrum (RTC) voor badmintonners heeft afscheid genomen van zeven spe lers. De nationale badmintonbond heeft besloten dat spelers boven de vijftien jaar niet meer in een RTC mogen uitkomen en daarom komt voor de Zeeuwse talenten Murielle Jansen, Amanda van der Maas, Paul Filius, Therese Jansen, Ruben Spelier, Stefan Huber en Patricia van der Maas na zo'n acht jaar een einde aan de samenwerking bij het RTC Zeeland. Het gros van de spelers zal zijn wedstrijden spelen bij The Flying Shuttle, waar de meesten nu ook al onderdak hebben. Patri cia van der Maas en Mandy Ipenburg draaien momenteel ech ter proeftrainingen mee in Rotterdam voor een plaats in een TSSP, een topsport steunpunt. „Het afscheid was emotio neel", bekende hoofdtrainer William van der Maas. „Het is de mooiste waardering die je kunt krijgen als spelers met tranen in de ogen afscheid komen nemen." Het RTC Zeeland richt zich nu met name op het scouten van spelers onder elf jaar. Inmiddels staat er al een goede groep jeugdige spelers, die de afgelopen weken goede resultaten buiten Zeeland heeft behaald. ARENDONK - Rallyracer Dick Krijger uit Wolphaartsdijk kwalificeerde zich in de vierde race voor het Nederlands kam pioenschap niet voor de finale. Hij eindigde in het Belgische Arendonk als zevende. Daardoor liep zijn achterstand op de nummer één, Dave van Beers, op tot elf punten. Krijger staat nog wel tweede. In de strijd op het Belgisch kampioenschap staat de Bevelander derde. EEMSHAVEN - John Bakker blijft goed presteren in de Su perstock klasse. De uit Terneuzen afkomstige motorcoureur bracht ook een race in Eemshaven op zijn naam. De score van Bakker bedraagt nu vier overwinningen uit vijf races. Arno Slabbekoorn uit 's-Heer Abtskerke kwam in Eemshaven niet verder dan een twaalfde plaats in de Superstock-klasse. In de Supermono is Harry Imanse uit Nieuwdorp op een zevende plaats geëindigd. AXEL - De visueel gehandicapte atleet/wielrenner Arnold Polderman (5 0) uit Axel is met zijn begeleider Machiel Ittman elfde geworden in de Ronde van België voor tandems. „Het was de eerste keer dat we samen op de fiets zaten. Dat was tij dens de eerste etappe nog wel even wennen, maar daarna ging het beter", zei Polderman gisteren. Met twee vijftiende plaat sen, een twaalfde en een elfde verdienden Ittmann en hij een elfde plaats in het algemeen klassement.We waren het twee de Nederlandse koppel. Jan Mulder, de olympisch kampioen van Sydney, eindigde nog voor ons op de vierde plek." TERNEUZEN - Tijdens de derde wedstrijd van het Zeeuwse baancircuit, vandaag op het Zuidersportpark in Terneuzen, wordt op een aantal atletieknummers het Zeeuws kampioen schap gehouden. Bij de mannen (senioren en jongens AB) gaat het om de 1500 meter. De vrouwen (senioren en meisjes A) strijden om de Zeeuwse titels op de 5000 meter en bij het speerwerpen en verspringen. Op laatste twee onderdelen wordt ook voor meisjes B het Zeeuws kampioenschap afge werkt. De wedstrijden beginnen om 18.45 uur. VLISSINGEN - Scheidsrechter Peter Maes maakt een bliksem carrière door. De arbiter uit Hoofdplaat begon vijf jaar gele den met fluiten en werkte zich in die periode razendsnel omhoog op de scheidsrechters-ladder. Gisteravond kreeg hij te horen, dat hij gepromoveerd is naar groep 1 in het zondagvoetbal. Maes mag vanaf nu in de hoofd klasse fluiten. Maes is één van de 21 Zeeuwse scheidsrechters die dit seizoen promotie hebben bewerkstel ligd. Eén van die arbiters is An- gelo Boonman uit Terneuzen, van wie eerder al bekend werd dat hij volgend seizoen in het betaald voetbal zal fluiten op de nationale C-lijst. Scheidsrech- tersaansteller Adrie de Willigen uit Oost-Souburg toonde zich gisteravond zeer in zijn nopjes met het grote aantal promoven di. In het zaterdagvoetbal fluiten volgend seizoen elf scheidsrech ter een groep hoger. Roel Ken- son (Kloetinge), Sjaak Uyter- hoeve ('s-Gravenpolder) en Hans Lindhout (Goes) promo veerden van groep 3 naar groep 2, waarin arbiters vanaf de tweede klasse wedstrijden mo gen fluiten. [n het zondagvoetbal maakte Cisko Osmanovski dezelfde stap omhoog. Ian van de Velde (Vlissingen), Jos Simonse (Heinkenszand) en Bart Wattel (Oostkapelle) gin gen in het zaterdagvoetbal van groep 4 naar groep 3. In het zon- lagvoetbal maakten Peter Qui- Éen (Colijnsplaat), Atmac [Sluiskil) en Peter van Nunen [Middelburg) diezelfde promo tie. De overige promoties in het za terdagvoetbal zijn: van groep 5 naar groep 4: Cees van Prooyen [Stavenisse), Jan van der Horst [Vlissingen), Izaak Lamse [Heinkenszand) en Jan Elen- aaas (Poortvliet). Van groep 6 raar groep 5: Adri Schot (Poort vliet). In het zondagvoetbal: van groep 3 naar groep 4: René Nijsse [Oost-Souburg), John van de Bande (Bruinisse). Van groep 6 laar groep 5: Jurgen de Poorter [Nieuw Namen) en Alzan Lekaj [Terneuzen). /LISSINGEN - Wilfred Schip ter mist de opening van het sei- ;oen bij Oostkapelle. De tucht- :ommissie van de voetbalbond teeft de aanvaller een schorsing 'an acht duels opgelegd. Dit is (ebeurd naar aanleiding van «geregeldheden bij het compe- 'tieduel tussen Oranje Wit en lostkapelle (1-1). Ie ontmoeting werd destijds (estaakt nadat een massale ■echtpartij was uitgebroken, lanleiding vormde een elle- ioogstoot, die door Oranje Wit verdediger Gerard van der Veen ,.an Wilfred Schipper werd uit gedeeld. Ricardo Schipper nam Let vervolgens op voor zijn «roer Wilfred, waarna over en veer werd geslagen en ge- chopt. De tuchtcommissie leg- 'e in een eerder stadium Ricar- .o Schipper van Oostkapelle en Jerard van der Veen (Oranje Vit) al een schorsing van een cht duels op. De zaak tegen Vilfred Schipper vergde wat leer onderzoek. Jiteindelijk kwam de commis- ie tot oordeel dat óók hij acht /edstrijden niet in actie mag omen. Wilfred Schipper zou adat hij een elleboogstoot had ekregen zijn tegenstander heb- en geschopt. Dat is onder meer ebaseerd op een rapport van rbiter Makkelie. lostkapelle is inmiddels in be- iep gegaan tegen de schorsing an Wilfred Schipper. In het ge- al van Ricardo Schipper ziet de Valcherse vereniging af van be- iep. door Wim de Vos HULST - Johnny van der Kloos ter stond gisteravond in de fina le van de wielerkoers in Hulst voor een dilemma: meespurten of niet? Voor de renner uit Lewe- dorp kon beslissen, werd de keuze voor hem al gemaakt. Pa trick Bolssens sprong namelijk weg uit het peloton en won. De reden waarom Van der Klooster twijfelde, was het feit dat hij tijdens de bonussprints door Frits Bakker TERNEUZEN - Het sluimerde al lang en eindelijk was er een moment om terug te slaan. De harde kern van aanhangers van de voetbalclub Zaamslag trok er dit weekeinde op uit met een schop, een pot groene verf en een kwast. De penaltystip op het veld van AZVV in Axel werd uitgegraven en voor de voor deur van de voorzitter gelegd. En op het hoofdveld van AZVV en Terneuzense Boys werden de doelpalen groen en wit geschil derd. Het was bedoeld als wraakactie voor wat er in de laatste maan den van de competitie was ge beurd. Zaamslag werd er onder meer door de concurrenten uit de buurt van beschuldigd door het tussentijds aantrekken van spelers de competitie te verval sen. De drie Zeeuws-Vlaamse clubs, tweedeklassers in het za al een paar maal was losgescho ten van de pedalen. Bovendien kende de Bevelander een aantal van zijn Belgische medevluch ters niet. Een spurt durfde hij daarom feitelijk niet meer aan. Patrick Bolssens uit de grens plaats Kieldrecht loste het pro bleem voor hem op. Hij ging er vandoor en zorgde ervoor dat niemand het gat meer kon dichtrijden. Het was het mooie slot van een wedstrijd die vorig jaar in ver band met onveilige situaties op terdagvoetbal, waren op het eind van het seizoen in een de gradatiestrijd verwikkeld. De beheerders van de velden bij Terneuzense Boys en AZVV ont dekten gistermorgen dat er in de nachtelijke uren ongewenst be zoek was geweest. Op beide vel den waren de doelpalen geschil derd in de groene kleuren van Zaamslag. Voorzitter Philip Becht van AZ VV trof gisteren voor zijn deur een vuilniszak met de restanten van de penaltystip en een keurig briefje van de daders. 'Wie het laatst lacht, lacht het best', stond erop geschreven. Terneuzense Boys maakte zich niet al te druk om de actie van de vandalen. Cees de Jonge, een van de onderhoudsmensen van het veld: „Ach, ze hebben zater dag gewonnen, ze zijn veilig en ze hebben een feestje gehad. Ik vind het niet zo erg, met een kwastje verf is het weer verge ten." het parkoers vroegtijdig moest worden afgeblazen. De nieuwe omloop, die gedeeltelijk buiten de stadswallen liep, was perfect beveiligd, waardoor er geen on veilige situaties ontstonden. De (nieuwe) organisatie had bo vendien voor een volle prijzen- pot gezorgd. Dat zorgde voor een enerverende strijd, waarbij uiteindelijk een kopgroep van acht man bij elkaar kwam. Daarbij zat ook Johnny van der Klooster. Samen met Dennis de Poorter zorgde hij voor de enige Nederlandse inbreng in een ver der volledig Belgisch getinte formatie. Ondanks enkele spel denprikken die werden uitge deeld bleef de groep lang in stand. „Er werd enorm hard ge reden. Het was bijna ondoenlijk om er alleen vandoor te gaan", vertelde Van der Klooster. Pas de allerlaatste poging - met nog iets meer dan drie kilometer te rijden - van Patrick Bolssens slaagde. Met dank aan Van der Klooster, dat wel. „Ik wist niet wat ik aan de anderen had. Al leen Bolssens kende ik van de Belgische coureurs. Ik gunde hem de overwinning wel. Van daar dat ik er voor gekozen hem om zijn aanval in de laatste ron de niet meer te pareren. Met de tweede plaats ben ik zeker te vreden", vertelde Van der Klooster. De ervaren Bolssens profiteerde van de ruimte die hij kreeg en reed naar de overwin ning. In een fraaie spurt werd Van de Klooster dus tweede. De Lewedorper bleef de Belg Mario van Gucht ruim voor. Carson (VSt), Golden Spike Tour. Mannen, 100 m (wind +1,4 m/sec): 1. Gree ne (VSt) 9,94, 2. Johnson (VSt) 10,05, 3. Crawford (VSt) 10.10. Vrouwen, 100 m (+2.3 m/sec): 1White (VSt) 10,79, 2. Edwards (VSt) 10,96, 3. Jenkins (VSt) 11,04. Dublin (VSt). Memorial, 4,9 miljoen euro. Eindstand: 1Perry (VSt) 275 slagen (13 on der par), 2. Janzen (VSt) 277, 3. Weir (Can) 278, 4. Woods (VSt), Singh (Fiji 279, 6. Cink (VSt) 280. Istanbul. EK mannen. Vierde ronde: Van Wely (Ned) - Arlandi (Ita) 1-0, Sokolov (Ned) - Ivanisevic (SMo) 1/2- 1/2, Nijboer (Ned) - Vaganian (Arm) 1-0, Ti- viakov (Ned) - Jenni (Zwi) 1/2-1/2, Erdogan (Tur) - Reinderman (Ned) 1-0, De Vreugt (Ned) - Arduman (Tur) 1-0. Stand: 1. Dautov (Dui) 3,5 punten, 2. Sakaev (Rus) 3,5,3. Nisi- peanu (Roe) 3,5, 4. Kotronias (Cyp) 3,5, 5. Graf (Dui) 3,5, 9. Van Wely 3, 33. Nijboer 3, 49. Sokolov 2,5, 129. Tiviakov 2, 152. De Vreugt 1,5,180. Reinderman 1. Sportprijsvragen Lucky Day. 2-3-7-11 -21-23-24-25-36-37-38-41-43-54-64- 68-73-76-77-80. Tennis Parijs. Roland Garros, 6 miljoen euro. Mannen, vierde ronde: Ferrero (Spa/3)- Mantilla (Spa) 6-2 6-1 6-1, Gonzalez (Chl )- Nieminen (Fin) 6-3 6-3 6-2, Coria (Arg/7)- Zabaleta (Arg) 6-4 7-6 5-7 6-7 6-3, Costa (Spa/9l-Clement (Fra/32) 6-2 7-5 7-5, Robre- do (Spa/28)-Kuerten (Bra/15) 6-4 1-6 7-6 6-4. Dubbel, kwartfinales: Haarhuis/Kafelnikov (Ned/Rus/11)-Etlis/Rodriguez (Arg/16) 2-6 6- 4 6-1. Jongens, eerste ronde: Djokovic (SMo)-Hu ta Galung (Ned) 7-5 6-3. Dubbel, eerste ron de: Montcourt/Tsonga (Fra)-Huta Galung/ Murray (Ned/GBr) 6-2 6-1. Meisjes, eerste ronde: Krajicek (Ned) Yakimova (WRu) 6-1 6-4. Dubbel, eerste ronde: Krajicek/Bohmova (Ned/Tsj)-Giraud/ Parmentier(Fra) 6-3 6-1. Hulst. Kermiskoers van Hulst: 1. Patrick Bolssens (B), 2. Johnny van de Klooster (Le- wedorp), 3. Mario van Gucht (B), 4. Yves Passemijns (B), 5. Dennis de Poorter (Bre da), 6. Mano Schouten (B), 7. Marnic de Waele (B), 8. Hans Ardeel (B), 9. Gerry d'Hol lander (B), 10. Rudy van Vlimmeren (Sint Willebrord), 11. Eric Vereecken (Hulst), 14. Wim de Waal (Axel), 15. Michel de Koning (Terhole). Wielrennen UCI-ranglijst wielrennen Mannen: 1. Zabel (Dui) 2152 punten, 2. Si- moni (Ita) 1997 (23), 3. Bettini (Ita) 1871 (4), 4. Rebellin (Ita) 1840 (3), 5. Frigo (Ita) 1823, 6. Armstrong (VSt) 1744 (2), 16. Boogerd 1153,60 (14), 55. Voskamp 609,50 (39), 85. De Jongh 498 (75). Vrouwen: 1Ljungskog (Zwe)678 punten,2. Melchers (Ned) 595,50, 3. Arndt (Dui) 549 (4), 4. Brandli (Zwi) 540,50 (3), 5. Zabirova (Rus) 445,60, 6. Carrigan (Aus) 394,80, 19. Mansveld 185 (18), 24. Ghita Beltman 125, 25. Grimberg 124,50,44. Brunen 71,80 (46), 45. Zijlaard-Van Moorsel 66,50 (47). dinsdag Derde wedstrijd baancircuit. Tevens Zeeuws kampioenschap: 1500 meter (mannen en jongens AB), 5000 meter (vrouwen en meisjes A), speerwerpen en verspringen (vrouwen en meisjes AB). Locatie: Zuidersportpark in Terneuzen. Aanvang: 18.45 uur. ■B Biljarten Driebanden toernooi Baarends, eerste ronde. Locatie: Café Baarends, Goes. Aanvang: 19.30 uur. Driebanden toernooi Walk Inn, achste fi nale. Locatie: Bar Walk Inn, 's-Heeren- hoek. Aanvang: 19.30 uur. HETEREN - Damster Leonie de Graag uit Goes heeft zich ge plaatst voor het Europees kam pioenschap voor meisjes-aspi ranten. In Heteren eindigde de speelster van de Goese damclub op de derde plaats in het Nederlands kampioenschap. Dat was net voldoende voor een plaatsbe wijs voor het EK in Minsk. MIDDELBURG - Zeiler Erwin Veldman is Neder lands kampioen in de flashklasse geworden. De Middelburger be heerste in Workum alle races en eindigde in het eindklassement als eerste. Zijn broer Stephan legde beslag op de derde plaats. Hannah Hoogerheijde (Veere) werd 17e, Koen Verhaeghe de Naeyer uit Middelburg eindigde als 25e. door Karei Pleunis ROOSENDAAL - RBC wil niet meer verder met Henk Vos. „Het is kapot, hij heeft ons besodemie terd. Wat hij gedaan heeft, kan echt niet", aldus voorzitter Jan Pollemans. Dat RBC niets meer met Vos te maken wil hebben, betekent niet dat de spits zonder slag of stoot naar NAC kan vertrekken. „Zo ligt het niet. Er is een overeenkomst, die zullen we laten toetsen door de arbitragecommissie, tenzij NAC bij ons te biecht en komt." NAC-directeur Willem van der Hoeven zegt daar niets voor te voelen. RBC en NAC, vertegenwoordigd door de direc teuren Van der Kraan en Van der Hoeven, liepen elkaar gisteren tegen het lijf tijdens de vergade ring van het betaald voetbal. „De sfeer was niet slecht, we hebben niets met of tegen RBC", zegt Van der Hoeven,En i k heb het gevoel dat dat we derzijds is. Wij als NAC hebben geen conflict met RBC. RBC en Vos hebben een meningsverschil." De afloop daarvan staat voor Pollemans vast. „In dien het op arbitrage aankomt, denk ik dat we bij zonder sterk in onze schoenen staan. Vorige week woensdag hebben technisch manager Rob Mep- pelink, directeur Paul van der Kraan, trainer Ro bert Maaskant en mijn persoontje met Henk ge sproken. Toen vroeg hij nog of we alles met het CFK pensioenfonds in orde hadden gemaakt voor de periode dat hij als amateur bij RBC zou voet ballen. Dat hebben we vervolgens nog voor hem nagetrokken. We konden hem zelfs melden dat de brief van het CFK onderweg was." „Vos repte met geen woord over een overgang naar NAC. Terwijl hij al eerder was benaderd door Ten Cate. Dat vertelde Van der Hoeven me. Als Vos een vent was geweest, had hij open kaart gespeeld. Dan had hij ons verteld dat hij naar een andere club wilde, omdat hij daar meer kon verdienen. Dat heeft hij niet gedaan. Was hij eerlijk geweest, dan hadden we erover kunnen praten." De Doelpalen van AZVV hebben een likje groene verf gehad, de pe naltystip is in een vuilniszak gestopt. foto Camile Schelstraete Advertentie Wie kiest voor de Opel Combo, kiest voor een compacte bedrijfswagen die volop laadruimte combineert met een comfortabel interieur en uitstekend rijgedrag. Bovendien is de Combo nu aantrekkelijker dan ooit, want de instapprijs is tijdelijk extra scherp. De Opel dealer rekent u graag z'n zeer gunstige kilometer/kostprijs voor. Opel Bedrijfswagens. Mooi werk. Prijs excl. BTW, kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Prijs- en specificatiewijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 19