9 Gemeente blijft bij appartementen in Goese Evertsenstraat Verbouwings opruiming Bij Delscher Solexrace Aagtekerke geslaagd Straattheater verrast Middelburg Joyrider ziet auto in vlammen opgaan Insluiper in Vlissingen, inbraak in Oostkapelle Gemeente hecht waarde aan instellen Veerse dependance Verrassing zeeuwse almanak WALCHEREN maandag 2 juni 2003 Concrete plannen Hoogte V erkoopbaarheid Politie pakt jonge inbrekers O vanaf dinsdag 3jllHI CC LU X O Cf) —I LU ïJromfictsster "Ichtgewond Aanhouding Klein theater yr. izer al; door Raymond de Frel TERNEUZEN - Een joyride- avontuur van een veertienjari ge Terneuzenaar is afgelopen weekeinde desastreus verlo pen. Eerst moest hij de auto achterlaten door een tekort aan benzine, later stond het voertuig zelfs in brand. Het zat de jonge Zeeuws-Vlaming niet mee. De auto vatte vrijdagmiddag rond 15.40 uur vlam aan de Ou de Vaart in Terneuzen. Het voertuig was een dag eerder door de Terneuzenaar gebruikt voor joyriding. De auto was ei gendom van een familielid. Tij dens de rit bleek het voertuig niet over voldoende brandstof te beschikken en dus werd de auto achtergelaten op een par keerplaats, nabij de skatebaan op sportpark De Oude Vaart. Vrijdagochtend probeerde de jongen de auto nog te starten, maar dat bleek tevergeefs. Daarom werd het voertuig door de jongen, met hulp van bekenden, van de parkeer plaats geduwd en in de bosjes achtergelaten. Later brak door nog onbekende oorzaak brand uit in de auto. De politie heeft de zaak in onderzoek. Veere krijgt kunst-cursuscentrum door Rolf Bosboom GOES - De gemeente Goes houdt vast aan de bouw van een appartementencomplex in de Evertsenstraat. De bezwaren die een groep omwonenden hadden ingediend, wijst het col lege van burgemeester en wet houders van de hand. Op de plaats waar voorheen het transformatorgebouw van energiebedrijf Delta stond, wil projectontwikkelaar Van Gar deren Dekker een complex met 35 appartementen neerzet ten. Onder het gebouw komt een parkeerkelder met 42 plaat sen. Aanvankelijk leek er weinig weerstand te zijn tegen het plan. Niettemin hebben vijftien om wonenden de krachten gebun deld, een advocaat in de arm ge nomen en gezamenlijk bezwaar aangetekend tegen het nieuwe bestemmingsplan. Hun voornaamste ongenoegen is dat appartementen op die plaats niet passend zou zijn. Woningen met tuinen liggen veel meer voor de hand. Zij wij zen erop dat in het huidige be stemmingsplan, dat dateert van 1996, gestapelde woningen zijn uitgesloten. Dat is volgens hen bewust gebeurd. Het gemeentebestuur ant woordt in zijn opvallend uitge breide reactie (tien A4'tjes) dat er destijds geen concrete plan nen waren voor een andere in vulling van de locatie. Welis waar waren appartementen planologisch gezien niet moge lijk, maar dat betekent niet zon der meer een bewuste keuze voor grondgebonden woningen is gemaakt. Inmiddels zijn de plannen wel concreet en vindt het college van B en W appartementen een logische keuze en zelfs 'zeer wenselijk'. Het past in het stre ven van de gemeente naar be wust ruimtegebruik en variatie in de woningbouw. Uit recent marktonderzoek blijkt ook een grote vraag naar appar tementen, vooral onder senio ren. Een dergelijk complex past goed in de omgeving, vindt de gemeente. Zij baseert zich daar bij op de mening van het Over- legteam Ruimtelijke Kwaliteit, dat Goese bouwprojecten be oordeelt. Bovendien zijn de uit gangspunten voor de nieuw bouw tot stand gekomen 'in nauw overleg' met de Werk groep Bewonersbelangen Goes- West. De angst voor de bouwhoogte is naar het oordeel van B en W evenmin terecht. Het nieuwe bestemmingsplan stelt een maximale bouwhoogte van 13,5 meter en dat is aan de kant van het fietspad naar de Fluite- kruidstraat minder hoog dan het huidige bestemmingsplan toestaat. In werkelijkheid wordt het appartementencom plex (drie bouwlagen plus op bouw) overigens hooguit 12,5 meter. Op dat punt wordt het be stemmingsplan gewijzigd. De aankondiging van omwo nenden dat zij een schadever goeding zullen eisen voor de waardevermindering van hun panden, maakt weinig indruk op het gemeentebestuur. B en W zeggen al bij voorbaat dergelij ke claims af te wijzen, omdat zij van mening zijn dat het plan juist een verbetering voor de omgeving is. De bezwaarmakers hadden ook vraagtekens gezet bij de ver koopbaarheid van de apparte menten. De gemeente gaat niet in op het 'zeer ongebruikelijke verzoek' een onafhankelijke makelaar daarnaar te laten kij ken. Het college neemt genoe gen met het globale financiële overzicht dat het van de ontwik kelaar heeft ontvangen. „Wij hebben naar aanleiding hiervan geconstateerd dat het project economisch uitvoerbaar is." VLISSINGEN - Uit een woning aan de Koudekerkseweg in Vlis singen werd zaterdagavond tus sen zes uur en half zeven een tas weggenomen. De bewoonster van het huis had haar tas in de woonkamer gelegd en was even naar de buren gegaan. De voor deur en de achterdeur had ze open laten staan. Toen ze in haar woning terug kwam, was haar tas, met daarin waardepapieren, enkele tien tallen euro's en een mobiele telefoon met een waarde van en kele honderden euro's, verdwe nen. Gisteren tussen tien uur 's och tends en half vijf 's middags werd er ingebroken in een wo ning aan Dunopark in Oostka pelle. Uit de woning werden enkele honderden euro's aan contant geld, genotmiddelen, computerapparatuur, commu nicatieapparatuur en sieraden weggenomen. De totale waarde van de buit is niet bekend. De toegang tot de woning werd geforceerd. Over het totale schadebedrag is nog niets be kend. VLISSINGEN - Twee veertien jarige Vlissingers zijn in de nacht van zaterdag op zondag aangehouden omdat ze hadden ingebroken in een kantoor op het terrein van gemeentewer ken in de Vredehoflaan in Vlis singen. Toen de politie omstreeks half twee ter plaatse kwam, stond de computerapparatuur al buiten. De diensthond van dê politie vond de twee jongens in de struiken. Een van hen werd ge beten en is voor behandeling naar het ziekenhuis gebracht. Een derde verdachte, een zes tienjarige Vlissinger, werd een kwartier later aangehouden in een woning in de Mesdaglaan. De zaak is in onderzoek. Advertentie Grote Markt 11-13 4461 AH Goes Telefoon: 0113 227607 www.delscher.nl Opa was jarig, afgelopen weekeinde. Dus maakte dat Vlissingse gezin de lange reis naar noordelijk Nederland om felicitaties en presentjes van eigenaar te doen wisse len. Tanne van vier had zelfs een mooie, hartvormige teke ning gemaakt die zij, stra lend ondanks de urenlange reis, overhandigde met de woorden: „Hier opa, die is voor jou." „Ja, voor jou", zo bevestigde broertje Stijn van twee de nieuwe eigendomsrechten van het kunstwerk. Omdat je vandaag jarig bent", verduidelijkte Tanne. Dat moet je niet zeggen", riep Stijn direct. „Nu is het geen verassing meer!" Amsterdam Breda Eindhoven Enschede Groningen Nijmegen Rotterdam Scheveningen Utrecht Valkenburg Zandvoort www.hollandcasino.nl Entreevoorwaarden: minimumleeftijd 18 jaar en geldige legitimatie. Betaal 3,50 entree en ontvang een 2-fitjhe en 3 x een 0,50-token. door Miriam van den Broek AAGTEKERKE - De eerste solexrace in Aagtekerke is zaterdagmiddag succesvol verlopen. Er stonden 42 deel nemers aan de start in de Agat- hastraat. Het parcours was afgezet met strobalen en dranghekken. „We hebben veel aandacht aan de veilig heid besteed en we kunnen melden dat er geen ongeluk ken zijn gebeurd", zei Jacco Maljaars, een van de organisa toren na afloop. Ook over de bezoekersop komst had Maljaars niks te klagen. „We moesten halver wege de wedstrijd de drank voorraad aanvullen. Dat is toch een heel goed teken. Wat mij betreft wordt dit een jaar lijks terugkerend evenement. Misschien kunnen we de vol gende keer een damesronde in lassen. Deze keer hadden we te weinig dames voor een afzon derlijke race." De deelnemers aan de race wa ren verdeeld over twee catego rieën. De 'special' ging om de snelste tijd. Die werd gewon nen door Jan van Overloop uit Kapelle. In de categorie 'lu diek' vielen twee prijzen te winnen. De prijs voor de snel ste in dit onderdeel ging naar De race draaide niet alleen om de snelste eindtijd, ook voor de leukste outfit was prijs beschikbaar. foto Ruben Oreel Jacco de Korte uit Meliskerke. De eretitel 'best verklede deel nemer' ging naar Marjan Dek ker en Anneke de Visser uit Aagtekerke. Ze droegen lange glitterjurken en zagen er gla- mour-achtig uit. De prijs voor de snelste dame ging eveneens naar Anneke de Visser. g loor Miriam van den Broek IOMBURG - Vanuit de Veerse 'estiging van het toekomstige U nstituut Kunsteducatie Wal keren worden volgend jaar ursussen gegeven voor kinde en vanaf vier jaar. Ook komt er en basisaanbod van kunstzin- lige activiteiten voor volwasse- len en kunnen er lezingen en ex- I losities gehouden worden. Dat ilijkt uit het ondernemingsplan an het instituut. )e projectgroep die de komst an het instituut het afgelopen aar heeft uitgewerkt, wil het iefste het huidige gebouw van I ;e onderbouw van de Boaz- 1 rChool in Meliskerke gebruiken ls Veerse vestiging. Eén van de edenen daarvoor is dat dit ;leu»and redelijk centraal ligt in de ;emeente. Of het daadwerkelijk ^.e Veerse locatie voor kunste ducatie wordt, is nog onzeker, jklet college van B en W moet taarover nog een besluit nemen. Iet gemeentebestuur gaat er /el vanuit dat er een dependan- e in Veere komt. Daarin wor- 3 en in totaal zestien cursussen iegeven voor ongeveer twee honderd deelnemers. Daar- aast gaat vestiging een belang- ijke rol spelen bij de culturele SJG'nderdelen van het basisonder- ren/ijs. De leskisten waar ook de ses'eerse basisscholen tegenwoor- jk 8|ig veel mee werken, worden ,enerstrekt en ingenomen bij de ependance van het Walcherse istituut voor kunsteducatie. )aarbij kan er rekening wordt ehouden met specifieke wen en van de Veerse scholen. De oördinatie van deze cultuur- artike- lOST-SOUBURG - Een 17-ja- uden ige bromfietsster is vrijdag avond in Oost-Souburg lichtge- 'ond geraakt aan haar armen =ti benen bij een botsing met een uto. en 21-jarige Vlissinger reed |P|(ver de Spoorstraat vanuit de chting van de Bermweg. Bij de lanaalstraat nam hij de bocht ruim en kwam hij op de ande- weghelft. Het meisje is door e ambulance meegenomen aar de EHBO. De brommer en e auto raakten beschadigd. LISSINGEN - Een man die rijdagavond met een ijzeren aaf in een tuin van een woning i de Adriaen van de Venne- raat stond, is aangehouden. e 36-jarige Vlissinger weiger- 5 de tuin uit te gaan. De staaf is i beslag genomen. De oorzaak m het opstootje ligt in de rela- esfeer. programma's voor basisscholen wordt overigens geregeld van uit de centrale vestiging. Verder worden er in het pand in Veere werkruimten ingericht waar basisscholen speciale projecten kunnen uitvoeren. Het college vindt het heel be langrijk dat er een aparte vesti ging in Veere komt. Dat past binnen het beleid om de inwo ners vertrouwd te maken met kunst. Geografische en emotio nele drempels worden volgens B en W verlaagd door een centrum voor kunsteducatie te openen in een van de eigen dorpen. De ge meente erkent te klein te zijn voor een zelfstandig centrum en gaat daarom samenwerken met Middelburg en Vlissingen. Het nieuwe instituut wordt per 1 januari 2004 opgericht. De ac tiviteiten beginnen in septem ber gelijk met het nieuwe schooljaar. De directeur van het huidige Centrum voor Kunste ducatie Vlissingen gaat aan de slag met de voorbereidingen. Het Vlissingse centrum krijgt een vervanger. Na de oprichting krijgen zowel Vlissingen als Middelburg gelijkwaardige vestigingen met een verschil lend aanbod van activiteiten. De commissie Maatschappelij ke Ontwikkeling van Veere praat morgenavond over het aanbod van kunsteducatie in de gemeente. Percussiegroep Tak'N Djola kon rekenen op veel belangstelling. foto Ruben Oreel door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Op het eerste gezicht was er zaterdagmiddag in de Middel burgse binnenstad niets ongewoons aan de hand. De terrassen zaten vol en het publiek winkelde net als anders. Maar wie goed keek, kreeg een ander beeld. Verdeeld over de stad was straatthe ater gaande. Dat zorgde voor leuke, onverwachte en zelfs griezelige momen ten. Het Straattheaterfeest is een initiatief van de Vereniging Ondernemers Middel burg, de horeca van Middelburg en de ge meente. Aanvankelijk was het idee om volgend jaar op verschillende dagen en diverse locaties, theater- en muziekeve nementen te organiseren. Op verzoek van de gemeente hebben de organisatoren nu al een programma in elkaar gezet. In de Lange Geere staat om kwart over twee een kar met maskers en doeken. Het blijken grote kostuums te zijn in de vorm van dieren met gevaarlijk uitziende ho rens. We zijn eenbeetje laat", vertelteen van de drie dames die bij de wagen horen. „We zouden om twee uur beginnen, maar zaten vast in het verkeer." Zo snel als het kan, hijsen twee dames van het beeldend theater 'de Muzen' zich in de kostuums. De ene ziet er uit als half mens, half paard. De andere is een ondefinieerbaar sprookjesfiguur. Ze spelen Phineus, de goedlachse ko ning. De twee figuren slepen een oude man (ook een pop) mee op een draagbaar. Het sprookje moet tot leven komen. De eerste voorstelling komt helaas niet goed uit de verf. De Lange Geere is bijna uitge storven. Het weinige publiek kijkt vreemd op en loopt daarna snel door. „Dat ziet er maar akelig uit"is de reactie van een vrouw die vervolgens op de fiets stapt en er vandoor gaat met de bood schappen. Wie wel vanaf het eerste begin veel pu bliek trekken, zijn de zeven muzikanten van de percussiegroep Tak'N Djola. Zij brengen op het Plein 1940 West-Afri kaanse en Zuid-Amerikaanse muziek ten gehore. Het meeslepende ritme en de klanken van de djembe zorgen er voor dat er een opstopping ontstaat aan het begin van de Lange Viele. Tientallen mensen blijven kijken of bewegen mee op de muziek. Anderen vinden het daar te warm voor en gaan op de grond zitten om de percussiegroep goed te kunnen zien. Op de Markt aan de kant van de Drukke rij staat bijna onopvallend een busje met de tekst 'Theater van de verloren tijd'. Wie over het midden van het plein loopt, ziet het waarschijnlijk niet. Mensen die aan de andere kant van het busje lopen, stuiten ineens op een klein theater; com pleet met bankjes en rode gordijnen. De hele middag werden daar korte uitvoe ringen opgevoerd. De muzikale- en theatrale optredens in de binnenstad werden tot in de avond af gewisseld. ting het fase t op luish onis Ian f on (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 9