PZC Arrogantie van Venus Williams wordt afgestraft Verkerk beseft dat hij heel wat losmaakt Sjeng Schalken stapt gedesillussioneerd van de tennisbaan af PINKSTEROLDTIMERBEURS ZEELANDHALLEN GOES Zeeuws-Vlaamse turner eerste in meerkamp en bij zes toestelfinales Agassi zegt af voor Spelen in Athene Paul Haarhuis in de kwartfinales 1 Zonderland heerst bij senioren Goud De Wilde op de brug Nederlandse ruiters laatste Evans breekt weer sleutelbeen Admirals winnen laatste thuisduel maandag 2 juni 2003 Stabiele turner Klasse apart Bloedvorm Robredo stuurt Hewitt na vijf sets naar huis HOOFDDORP - Herre Zonderland heeft dit weekeinde in Hoofddorp bij de NK turnen geheerst als een vorst. Zaterdag veroverde de turner van WIK/FTC Heerenveen de titel op de meerkamp, gisteren won hij vier van de zes toestelfinales. Yuri van Gelder, die nog niet geheel hersteld is van een schou derblessure, won zondag de ringenwedstrijd met 9,450. Dat was bij de toestelfinales de hoogste score. ANP HOOFDDORP - Joost de Wilde uit Sint-Annaland is gisteren in Hoofddorp de Nederlandse turnkampioen geworden op de brug in de categorie Junior 2 (B-lijn). Hij scoorde daarop 7.400. De turner van SDS Rotterdam veroverde daarnaast het brons aan de ringen: 8.050. Op voltige (vierde), sprong (zesde) en rekstok (zesde) redde hij het niet. Vazgen Khatchanov van de Turncombinatie Zuid-West-Ne derland, eveneens turnend in de B-lijn, won goud op voltige. Zijn finale-oefening was goed voor 7.650. Verder behaalde hij twee vierde en twee vijfde plaatsen. SANKT GALLEN - De Nederlandse springruiters blijven in de FEI Samsung Super League wanhopig zoeken naar vorm en enig geluk. De equipe van bondscoach Bert Romp eindigde gisteren in Sankt Gallen, waar de derde landenwedstrijd van de prestigieuze reeks op het programma stond, opnieuw in de verre achterhoede. Ditmaal zelfs als negen en laatste met een desastreus totaal van 72 strafpunten. „Ziek is nog niet dood", zei Romp gelaten.,We hebben schijnbaar geen betere combi naties." ANP ERFURT - De Australische wielrenner Cadel Evans heeft za terdag bij een val in een Duitse wielerkoers opnieuw zijn sleu telbeen gebroken. Dat overkwam de voormalige mountainbi- ker uit de Telekom-ploeg ook al in de Amstel Gold Race van april. Deelname van Evans, een talentvol ronderenner, aan de Tour de Fance is zeer twijfelachtig. „De kans dat ik de Tour rijd, is inderdaad vrij klein", reageerde de teleurgestelde Evans. „Na mijn sleutelbeenbreuk in de Amstel Gold Race kostte het me vijf weken om weer fit op de fiets te zitten. Deze keer is de breuk erger." ANP AMSTERDAM - Amsterdam Admirals heeft zaterdag in de NFL Europe american football de laatste thuiswedstrijd met 51-43 gewonnen van Berlin Thunder uit Duitsland. De Ne derlanders bouwden hun voorsprong op in de eerste twee pe rioden: 20-7 en 14-7. In de laatste twee perioden kwamen de Duitsers iets terug: 14-21 3-8. De Admirals nemen na negen duels de vijfde plaats in. Berlin Thunder, tweevoudig kampioen van de Europese competitie (World Bowl), weet zich nu al verzekerd van de laatste plaats. De Admirals bezorgden de ruim 12.000 toeschouwers in de Amsterdam ArenA een puntrijke avond. De eindscore van 51- 43 betekende een verbetering van het aantal punten in één wedstrijd. De Amsterdammers scherpten nog een Europees NFL-record aan. Receiver Matthew Hatchette pikte in de eer ste periode een bal op uit de endzone en rende liefst 101 yards richting vijandelijk gebied. De tot nog toe langste zogeheten return in de NFL Europe werd beloond met zes punten. ANP op NK Van Assche goudhaantje ngf >nlidoor Roeland van Vliet fs pel HOOFDDORP - Het Zeeuwse eSK turnen heeft dit weekeinde een zittgoede beurt gemaakt op het na- der.tionaal kampioenschap in iggHoofddorp. Zaterdag wonnen ge f Carlo van Minde uit Goes (ju- co"nior 1) en Anthony van Assche urtuit Sas van Gent (jeugd) goud op t aide meerkamp en gisteren haal- Co]den zij bij de toestelfinales ook )rds vele medailles binnen. Van er a Minde verzekerde zich en pas- or tsant van een plaats in Jong >nh Oranje, te h ede:fjet was eigenlijk geen verras- 'e Vising dat Van Minde en Van As- oo%che de goudhaantjes van a ^Hoofddorp werden. De twee jongelingen - Van Minde is vijf- tien, Van Assche veertien - won nen namelijk ook alle kwalifi- -|f catieronden voor het NK, waarvan er eentj e in Koudeker- >P %e werd gehouden. )ooS,Maar je moet het dan ook tij- erdidens het NK weer laten zien", df (zei Van Assche na zijn overwin- ;moining in de meerkamp. „En dan ?morZeggen mensen: je wordt toch Dienwei Nederlands kampioen. Maarzo makkelijk is het niet. Er kan net zo goed wat fout gaan. Want door die verwachtingen van mensen staat er toch wel ■jarijwat druk op je." uweOok Van Minde gaf aan druk te htvhebben gevoeld. Zijn trainer, kwaHarry Stapel van de Turncom- op binatie Zuid-West-Nederland, mhiverduidelijkte: „Ik kon het af- gestgelopen week merken op de sdrotrainingen. Hij maakte toch wel ">d v.wat meer foutjes dan anders. Na de kwalificatieronden was hij natuurlijk de favoriet, maar dan nog ben je er niet." Van enige druk was bij Anthony van Assche zaterdag overigens weinig merkbaar. De Sasse- eeftnaar, alweer een tijdje woon- zat(achtig in Rotterdam, werkte de ene^es toestellen zonder al te veel ede^roblemen af. Alleen bij het Vennnderdeel voltige haperde de -htamotor even. Toen hij zijn af- en Ujprong voorbereidde en in de 'en handstand op het paard ging kregstaan, maakte hij te vlug zijn oe- ro. fening af. Hij had eigenlijk nog op zijn handen naar de andere kant van het paard moeten lo pen. „Ahh jongen", riep zijn trainer van SDS Rotterdam, Rob Stout, enigszins teleurge steld vanaf de kant. Maar Van Assche zelf deed er nogal non chalant over: „Ik miste alleen eenflankje." En hij kreeg er toch nog 8.550 voor. Voor de rest liep het gesmeerd. „Het ging echt goed", zei de kampioen. Dat vond de jury ook. Met name de vloeroefe ning van Van Asssche, met daar in een indrukwekkende Japanse handstand (met gespreide ar men), scoorde hoog: 8.800. Uit eindelijk kwam de Zeeuws-Vla ming („ik voel me eigenlijk meer Rotterdammer dan Zeeuw") uit op een puntentotaal 51.650. Het verschil met de nummer twee, Meivin Ornek van Animo/RTT Roosendaal, bedroeg bijna drie volle punten. Bij Carlo van Minde ging het za terdag net iets minder dan tij dens de kwalicatieronden. Maar voor het resultaat maakte dat niet uit, hij werd kampioen met 47.700 punten. Dat was 0.200 meer dan Anthony Runia van WIK FTC Heerenveen. Van Minde: „Het was hard wer ken en veel zweten, maar ik heb goed geturnd. Ik had hele goede landingen. Ik ben nu echt hart stikke blij. En ik zit door dit goede NK bij Jong Oranje. Harry Stapel analyseerde na af loop Van Mindes meerkamp: „Hij begon met drie sterke oefe ningen. Op de sprong, brug en rekstok heeft hij bijna niets ver keerd gedaan. Maar op de ande re drie andere drie toestellen slopen er wat kleine foutjes in. En dat is nog wel een beetje j am- mer. Want als hij zondag tijdens de toestelfinales zo turnt, gaat hij het net niet op alle toestellen redden. Maar ondanks dat hij op voltige, vloer en ringen iets min der presteerde, haalde hij wel genoeg punten. Carlo is name lijk een heel stabiele turner. Hij laat nergens al te veel punten liggen. Sommige leeftijdsgeno ten turnen wel met een hogere uitgangswaarde, maar laten meer steekjes vallen. Vandaar dat die dan onder hem eindigen. Maar ik denk dat we in de ko mende jaren nog wel aan hogere uitgangswaardes moeten gaan werken." Carlo van Minde zette met zijn nationale meerkamptitel iets unieks neer. Namelijk, nadat hij al Nederlands kampioen was in de C-lijn en de B-lijn is hij het nu in de A-lijn, de hoogste cate gorie om in te turnen. „Hij heeft nu echt de hoofdprijs te pak ken", glunderde Stapel. En gisteren voegde Van Minde, die over een maand zijn eerste internationale toernooi in Oos- tenrijkturnt, er gouden plakken op de onderdelen vloer (8.400) en sprong (8.300) aan toe. Twee de plaatsen waren er voor hem bij het ringzwaaien (8.100) en aan de rekstok (8.000) en hij werd derde op de brug (7.750). Alleen bij het voltigeren (6.750) greep Van Minde naast de prij zen. Van Assche toonde zich gisteren wederom een klasse apart. In al le toestelfinales kwam hij als beste uit de bus. In de afgelopen zes jaar had hij al 25 gouden plakken op de individuele num mers, nu kwamen daar nog eens zes bijTij dens een NK stond hij dus al 38 keer - zeven keer bij de meerkamp, 31 keer bij de in dividuele nummers - op het hoogste treetje. Maar het ver veelt nog niet, zei het goud haantje. „Het is nog altijd even leuk." Over een verklaring voor het succes door de jaren heen hoef de de veertienjarige turner niet lang na te denken. „Dat komt door Rob Stout, mijn trainer bij SDS Rotterdam. Ik ben de enige in mijn leeftijdscategorie die bij hem zit. Hij doet veel meer aan techniek dan andere trainers en dat merk je tijdens de wedstrij den." Turner Anthony van Assche be gint te vroeg aan de afwikkeling van zijn voltige-oefening, „Ik miste een flankje", zei hij daar na nonchalant. foto Marcel Israel PARIJS - Andre Agassi zal niet deelnemen aan de Olympische Spelen in Athene 2004. De 33- jarige Amerikaan heeft een ver soek van de Amerikaanse ten- lisbond daartoe afgewezen. Dat liet hij in Parijs tijdens Ro land Garros weten. ügassi vindt dat de jongeren een cans verdienen. Om die reden is lij eveneens niet beschikbaar /oor de Amerikaanse ploeg in de Davis Cup-wedstrijd in septem- Der in Bratislava tegen Slowa kije. „Ik heb twaalf jaar in de Davis Cup gespeeld", meldde lij,Het wordt tij d dat j ongeren nijn plaats overnemen." Serena Williams wil dolgraag laar de Olympische Spelen in Athene. In Sydney 2000 won ze net haar zus Venus olympisch 'oud in het dubbel. In de finale /ersloegen de zusjes Miriam Dremans en Kristie Boogert. In Athene wil de jongste Williams ;en gooi doen naar goud in het mkel en dubbel. Om die reden is :e beschikbaar voor de Ameri kaanse ploeg in de Fed Cup. Speelsters die niet deelnemen tan de Fed Cup, komen niet in lanmerking voor een olympisch startbewijs. ANP D S E IDING SPORTREDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEIM Tel: (0118) 484454 Fax: (0118) 470102 E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Frits Bakker (coördinator zuid) Rudy Boogert (coördinator noord) Sven Remijnsen Roeland van Vliet Barry van der Hooft CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Mare Molenaars PARIJS - Het meest memorabele uit de tenniscarrière van Vera Zvonareva was een beschamende nederlaag (6-0 6-0) tegen haar landgenote Nadia Petrova. Gisteren versloeg de pas achttienjarige Russin op Roland Garros niemand min der dan Venus Williams. Zvonareva, vrij van zenuwen, kon haar geluk niet op met de verrassende uit schakeling van de tweevoudig Wimble don- en US Open-winnares. Williams zelf was minder spraakzaam. Verveeld wuifde ze alle toespelingen op haar ge brekkige voorbereiding weg. Williams, PARIJS - Paul Haarhuis heeft met zijn partner Jevgeni Kafelnikov de laatste acht in het dubbel op Roland Garros be reikt. De titelverdedigers, elfde ge plaatst, versloegen gisteren de Fransen Santoro en Llodra in drie sets, 7-6 (2) 6-7 (9) 6-4. ANP niet volledig hersteld van een blessure, vond het niet nodig om voor aanvang van Roland Garros serieus te oefenen op gra vel. Die arrogante houding werd gister middag genadeloos afgestraft, door Zvo nareva (6-2 2-6 6-4), maar ook door het vijandige Franse publiek dat de Ameri kaanse met boe-geroep richting uitgang begeleidde. Williams krijgt op haar weg terug naar Florida mogelijk gezelschap van haar landgenotes Jennifer Capriati en Linds ay Davenport. Capriati, zevende ge plaatst, verslikte zich in drie sets (6-3 4-6 6-3) in Nadia Petrova, de partner van Paul Haarhuis in het gemengd dubbel spel en een pupil van de Nederlandse coach Glen Schaap. De als zesde geplaatste Davenport maakte het drama voor de Amerikanen compleet. Zij moest in haar wedstrijd te gen Conchita Martinez met een voetbles sure opgeven. De Spaanse stuit in de kwartfinales nu op Kim Clijsters. De Bel gische won van Magdalena Maleeva: 0-6 6-2 6-1. GPD Venus Williams kan het haast niet gelo ven, ze verliest in de vierde ronde van Ro- landGarros. fotoChristopheEna/AP door Mare Molenaars PARIJS - Martin Verkerk snapt zelf ook niet wat hem allemaal overkomt. Hij maakt in Parijs de week van zijn tennisleven door. Die verwondering kwam hem in zijn partij tegen Schüttler, de nummer elf van de wereld en fi nalist bij de Australian Open, nog bijna duur te staan. Verkerk excelleerde de eerste twee sets en stuurde zijn Duitse opponent bijna achteloos van het kastje naar de muur. Toen hij ook het derde bedrijf opende met acht winners op rij, leek het lot van Schüttler bezegeld. „Ik speelde ongelooflijk goed. Ik sloeg ballen zoals je die tij dens een training slaat. Plotse ling besefte ikdatikopde drem pel van de kwartfinales stond, dat ik geschiedenis aan het schrijven was. Alleen Okker en Krajicek kwamen eerder zo ver. Ik weet dat je daar niet aan moet denken, maar bij zo'n comforta bele voorsprong sluipt dat toch je hoofd binnen", verklaarde hij zijn terugval in de derde set. Verkerk verspeelde zijn voor sprong maar raakte geen mo ment in paniek. „Bij 5-4 zei ik tegen mezelf: kom op, wel even 5-5 maken; dan sleep je er ten minste nog een tiebreak uit." Het scenario verliep zelfs nog rooskleuriger toen Schüttler, niet in beste doen, op 5-5 op nieuw wat steekjes liet vallen zodat Verkerk alsnog voor de wedstrijd mocht serveren. Met vier aces bevestigde hij nog maals zijn suprematie. Schütt ler ging kop j e onder in zij n eigen tranendal. „Ik wilde hem van links naar rechts sturen, maar kreeg de kans niet eens. Hij ser veerde zo goed; daar was geen kruid tegen gewassen." Verkerk leeft in een roes en ser veert als een bezetene. Het is nog maar de vraag wie hem in deze vorm kan stoppen. Carlos Moya misschien, zijn tegenstander in de kwartfinale. De Spanjaard, winnaar in 1998, is opnieuw fa voriet voor de eindzege, maar Verkerk - behept met een haast on-Nederlandse bravoure vreest de confrontatie niet.,Het gaat me te ver om te zeggen dat ik hier het toernooi wel even ga winnen, zo realistisch ben ik nu ook weer wel. Er staan grote na men bij de laatste acht, jongens waar ik altijd tegen op gekeken heb. Maar in Rome win ik van Roddick en hier versla ik Schüttler. Ik weet dus dat ik van toppers kan winnen. Misschien ook wel van Moya." Verkerk moet tegen de ijzerster- ke Spanjaard vertrouwen op zijn machtige opslag en zijn ver woestende backhand. Hij zal het op eigen kracht moeten doen, zonder de steun van het Oranjelegioen. „Ik krijg veel te lefoontjes van vrienden en besef dat ik heel wat losmaak. Ook Raemon Sluiter leeft erg mee. Hij is al thuis en heeft de wed strijd op tv bekeken. Toen ik in de kleedkamer mijn mobieltje aanzette stond zijn berichtje er al op: Jaaaaaaaaa!" GPD door Mare Molenaars PARIJS - De thermometer op baan 1 van Roland Garros steeg zaterdag tot ongekende waar den, maar het kwik kon niet tip pen aan de lichaamstempera tuur van Sjeng Schalken. De nummer een van Nederland voelde zich ziek, zwak en misse lijk en stapte in de derde ronde gedesillusioneerd uit het toer nooi. Schalken had met Fernando Gonzalez als tegenstander mooie vooruitzichten op een plaats in de achtste finales. Bij de eerste de beste opslag van de Limburger kon er echter meteen een streep door die hooggespan nen verwachtingen. Schalken miste kracht, venijn en precisie in zijn slagen. Gonzalez, de tem peramentvolle Chileen, was dan misschien nog wel te overwin nen, tegen het geheimzinnige virus dat in lichaam nestelde, kon Schalken niet op. „Het wringt al een paar dagen. Na die partij tegen Santoro voelde ik me al extreem moe. De hele nacht heb ik liggen zweten en vanmorgen kreeg ik mijn lijf niet op gang", simde Schalken, nadat hij bij een stand van 6-7, 3-6,1-3 het toernooi voor gezien hield. Een bezoek aan de arts maakte later die middag duidelijk dat Schalken was gevloerd door een geheimzinnig virus dat meerde re spelers tot slachtoffer had ge maakt. „De dokter hoorde mijn klachten en zei meteen dat ik niet de enige was. Het virus gaat binnen 48 uur het lichaam in en weer uit. Gonzalez was ook ge troffen maar hij was er al weer ver doorheen. Ik niet, ik voelde me slapIk ben er over een dag of twee, drie ook wel weer vanaf, maar dan zit ik wel thuis", con stateerde hij bitter. De gedwongen uitschakeling is sneu voor Schalken die in bloedvorm verkeerde en tegen Santoro nog zijn beste tennis had laten zien. „Als ik wat snel ler op mijn benen sta, dan had ik Gonzalez zeker kunnen pakken. Ik was niet bepaald onder de in druk van zijn spel. Tegen beter weten in probeerde ik aan te pikken, maar mijn benen voel den als zakken cement van dertig kilo. Mijn eten van de avond ervoor was niet verteerd en als ik even aanzette vloog mijn hartslag door de tweehon derd. Toen ik ook nog een pijnscheut in mijn lies voelde, vond ik het welletjes. Voor je het weet loop je nog een bles sure op." Schalken was behoorlijk ziek van zijn nederlaag, maar gaat toch redelijk opgewekt richting grasseizoen. „Mijn slagen zitten er goed in. Als mijn spel op gra vel al goed zit, dan zullen de suc cessen op de snellere banen niet uitblijven." GPD PARIJS - Voor Lleyton Hewitt is Roland Garros een mijnenveld. De nummer één van de wereld kwam er nooit verder dan de kwartfinales. Op zijn vijfde Ro land Garros sneuvelde hij in de derde ronde. Hewitt verloor za terdag in de derde ronde van de Spanjaard Tommy Robredo: 6-4 6-1 3-6 2-6 3-6. De 21-jarige Robredo, 31e van de wereld, had een primeur. Hij werd de eerste tennisser die er tegen Hewitt (22) in slaagde een achterstand van 0-2 in sets om te zetten in een overwinning. Hewitt was niet al te zeer aange slagen door zijn nederlaag. „In de eerste twee sets speelde ik mijn beste spel op gravel ooit." Toch zal Roland Garros altijd de moeilijkste grand slam voor hem blijven om te winnen. „Ik was al zestien toen ik voorde eerste keer op gravel speelde", legde hij uit. „Ferrero was vijf of zes. Hij is op gravel opge groeid." ANP Advertentie ZATERDAG ZONDAG 7 JUNI 8 JUNI 12.00- 18.00 10.00- 18.00 UUR UUR MAANDAG 9 JUNI 10.00- 18.00 UUR Ca. 150 oldtimers+motoren en brommers Kramen met ruil en verkoop Finish MOLENTOCHT zondag ca. 16.30 uur Beursinschrijving kostenloos voor Particulieren, clubs en handelaren. Toegang: 6,00 p.p. kind 2,50 INFO: 0113-221020

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 31