9 Mirakel van het Schone Overhemd in Ovezande drankrijders tVlotorrijder ïlaakt gewond II Jeugd voetbalt in de koelte Ringrijders breken record in Koudekerke Tennisclub opent kantine De Lob Twee boetes O cn Verbouwings opruiming Bij Delscher Zwartebessenroute trekt veel fietsers Protesten omwonenden Ex ertsenstraat van de hand gewezen Verrassing zeeuwse almanak BEVELANDEN/THOLEN maandag 2 juni 2003 Hoogte Concrete plannen Zomerac Een moo te gj Honan genhe -Holland (as|no CL LU X _j LU Q vanaf dinsdclg 3 JU Hl j Goes handhaaft appartementen K foor Rolf Bosboom JOES - De gemeente Goes foudt vast aan de bouw van een Appartementencomplex in de ivertsenstraat. De bezwaren jbe een groep omwonenden Aadden ingediend, wijst het col lege van burgemeester en wet- louders van de hand. )p de plaats waar voorheen het ransformatorgebouw van inergiebedrijf Delta stond, wil >rojectontwikkelaar Van Gar- J leren Dekker een complex net 35 appartementen neerzet ten. Onder het gebouw komt een parkeerkelder met 42 plaatsen. 'Aanvankelijk leek er weinig a°veerstand te zijn tegen het plan. kt grote vraag naar appartemen ten, vooral onder senioren. Een dergelijk complex past goed in de omgeving, vindt de gemeente. Zij baseert zich daar bij op de mening van het Over- legteam Ruimtelijke Kwaliteit, dat Goese bouwprojecten be oordeelt. Bovendien zijn de uit gangspunten voor de nieuw bouw tot stand gekomen 'in nauw overleg' met de Werk groep Bewonersbelangen Goes- West. De angst voor de bouwhoogte is naar het oordeel van B en W evenmin terecht. Het nieuwe bestemmingsplan stelt een maximale bouwhoogte van 13,5 meter en dat is aan de kant van het fietspad naar de Fluite- kruidstraat minder hoog dan het huidige bestemmingsplan toestaat. In werkelijkheid wordt het appartementencom plex (drie bouwlagen plus op bouw) overigens hooguit 12,5 meter. Op dat punt wordt het be stemmingsplan gewijzigd. De aankondiging van omwo nenden dat zij een schadever goeding zullen eisen voor de waardevermindering van him panden, maakt weinig indruk op het gemeentebestuur. B en W zeggen al bij voorbaat dergelij ke claims af te wijzen, omdat zij van mening zijn dat het plan juist een verbetering voor de omgeving is. De bezwaarmakers hadden ook vraagtekens gezet bij de ver- iel. ïiettemin hebben vijftien om- Vonenden de krachten gebun- leld, een advocaat in de arm ge- lomen en gezamenlijk bezwaar PJangetekend tegen het nieuwe lestemmingsplan. "lun voornaamste ongenoegen S dat appartementen op die "ilaats niet passend zou zijn. 'Voningen met tuinen liggen meel meer voor de hand. Zij wij- en erop dat in het huidige be stemmingsplan, dat dateert van 1 ;996, gestapelde woningen zijn uitgesloten. Dat is volgens hen jewust gebeurd. ®ïet gemeentebestuur ant woordt in zijn opvallend uitge breide reactie (tien A4'tjes) dat C destijds geen concrete plan den waren voor een andere in vulling van de locatie. Welis waar waren appartementen lanologisch gezien niet moge- jk, maar dat betekent niet zón- Ier meer dat een bewuste keuze T oor grondgebonden woningen gemaakt. °tyimiddels zijn de plannen wel >°'oncreet en vindt het college ccan B en W appartementen een Vigische keuze en zelfs 'zeer Wenselijk'. Het past in het stre- en van de gemeente naar be rust ruimtegebruik en variatie i de woningbouw. Uit recent jparktonderzoek blijkt ook een [EINKENSZAND - Een 31-ja- ige automobilist uit Goes is rijdagnacht betrapt op rijden nder invloed. ,)at gebeurde op het Clara's Pad i Heinkenszand. De man had Wee keer de toegestane hoe- P eelheid alcohol op. In dezelfde Jacht werd op de Provinciale- 7eg bij Geersdijk een 23-jarige Woord-Bevelandse automobi- 1 st aangehouden. Hij had een 'ergelijkbare hoeveelheid alco hol gedronken. ra;ORTGENE - Een 32-jarige lotorrijder uit de gemeente Voord-Beveland is zaterdag middag gewond geraakt bij een 1 ngeval op de Oost-Westweg abij Kortgene. 'ij kreeg daar geen voorrang n€an een 42-jarige man uit het n.)uitse Leverkusen, die een auto r'iet caravan bestuurde. De mo- trrijder werd met schaaf- en e lijwonden en kneuzingen naar et ziekenhuis gebracht. door Rolf Bosboom OVEZANDE - De straten van Ovezan de vormden gisteren één groot podium. Wie het jaarlijkse Straatfestival be zocht, liep al gauw het risico onbedoeld onderdeel te worden van een act. Alleen de argelozen en onverschrokkenen na men daarom plaats op de eerste rij; de wijzen - soms na schade en schande - en de bedeesden hielden veilige afstand. De zestiende editie van het Straatfesti val had merkbaar te lijden van de warmte. Onder de mensen die ondanks de drukkende hitte de j aarlij kse parade van straatartiesten niet wilden missen, was de loomheid voelbaar en werd er gestreden om de plaatsen in de scha duw. Ook de belangstelling voor de kraampjes was minder dan anders en zeker de handelaar in truien had een moeizame dag. Voor wie de hitte door stond, was er echter voldoende te genie ten. Een van de beste acts was zonder twijfel die van het Brusselse trio The Primitives, dat een hilarische parodie op wasmiddelenreclames opvoerde on der het motto 'We wash your cloze'. De wasbeurt groeide haast uit tot een ritu ele dans, met als resultaat het Mirakel van het Schone Overhemd. Vervolgens moest uiteraard het T-shirt van een van de toeschouwers eraan geloven. Een andere publieksfavoriet was Lee Hayes, die op een steeds hoger worden de stapel kratten jongleerde, maar vooral het publiek voor gek zette. ,,Is dat jouw moeder? Ach, we hebben alle maal onze problemen." Het einde van de voorstelling was volgens hem le vensgevaarlijk. „Vijf kratten, vier brandende fakkels en geen hersens!" En toch liep het nog goed af. Opvallend waren verder De Wazige Mannen, de twee lakeien op klompen, met hun geestige dialogen vanuit het bovenraam. Rake opmerkingen en moedwillige misverstanden gingen over en weer, evenals de diverse con sumpties in een kabelbaanmandje bo ven de Hoofdstraat. Ondertussen ging 'het strijkje van Bea' onvermijdelijk in rook op. Er was meer koninklijk vermaak dank zij het duo Langerdan Wat. Dat trok door de straten verkleed als prinses Maxima (op stelten!) en prins Willem- Alexander, beiden in trouwuitrusting en wandelend achter de kinderwagen, onder het motto 'Het volgende konink lijke hoogtepunt'. De gouden boreling schoot geregeld pardoes uit de wagen, wat de kroonprins de opmerking 'Een beetje dom, Maxima' ontlokte. Arthur Pirenne gaf een ingetogen voor stelling als clown Mario, die de blaadjes van een bloem plukt om erachter te ko men of Zij van hem houdt of niet. Als de uitkomst negatief is, ziet hij maar één oplossing: het kweken van een nieuwe bloem, waarna een wanhopige poging volgt om een zaadje tot wasdom te brengen. Wie wat verkoeling zocht, kon terecht in het hervormde kerkje, waar theoloog Kees Posthumus op bewonderens waardige wijze verhalen vertelde en leesvoorstellingen verzorgde, met on der meer moralistische vertellingen van Godfried Bomans. Aan het eind van de middag trokken steeds meer mensen richting de tent op het sportveld. Daar traden op twee po dia tot laat op de avond diverse bands op, waaronder Francis Levoy The Blowrags, Neet oet Lottum en Barrel- house. Advertentie w ih I dII ?e( rz )u M l c 3rl ie 1 At w 1 GOES - Tientallen Goese jongeren zochten gisteren de koelte van Sportpunt Zeeland op om deel te nemen aan het jaarlijkse jeugd- zaalvoetbaltoernooi, dat voor de vijfde keer werd gehouden. Nadat wethouder D. van Ewijk en M. de Waard van sponsor ZLM 's och tends de aftrap hadden verricht, bonden acht ploegen de strijd aan, verdeeld over twee poules (9-12 jaar en 13-16 jaar). In de jongste klasse wonnen de All Stars onder leiding van coach Miloud Azzaga- ri; in de oudste categorie versloegen De Allochtonen, na een span nend toernooi, uiteindelijk De Zwervers op doelsaldo. foto Dirk-Jan Gjeltema fp h Ie eff 5: ;e( d nl m K rg .A ,ua a\s Amsterdam Breda Eindhoven Enschede Groningen Nijmegen Rotterdam Scheveningen Utrecht Valkenburg Zandvoort www.hollandcasino.nl Entreevoorwaarden: minimumleeftijd 18 jaar en geldige legitimatie. Betaal 3,50 entree en ontvang een 2-fiche en 3 x een 0,50-token. door Sandra van de Vreugde KOUDEKERKE - De prestaties waren zaterdag van een ongelo felijk hoog niveau tijdens de eerste-klaswedstrijd in Koude kerke van de Zeeuwse Ringrij ders Vereniging. Van het totale aantal ringen dat de 39 deelne mers konden steken, 1170 stuks, werden er 1004 gestoken. Een verbetering van het record met twaalf ringen. De vooraf getipte kampioenen, het drietal van Biggekerke, stak 86 van de 90 ringen. Niek Louws en Roald Leendertse staken ie der 29 ringen, en Adrie Brasser stak er 28. Knap was de presta tie van Leendertse, die in de ze vende beurt van paard moest wisselen omdat zijn eigen paard Thea niet in orde was. Ook op geleende trekpaard Vanessa presteerde hij dus buitenge woon goed. De strijd om de tweede promotieplaats werd pas beslist in de allerlaatste beurt. Toen Robbert-Jan Pro voost de laatste ring liet hangen namens Domburg, hadden An dre van Maldegem, Corneli Langebeeke en Abco Jobse van Gapinge het lot in eigen hand. Alledrie staken zij in en daar mee promoveerden zij naar de ereklas, waarin volgend jaar vier drietallen van Gapinge aan de start zullen verschijnen. De strijd tegen degradatie was ook zeer spannend. Oostkapelle kon evenals vorige week de de gradatie niet ontlopen. De an dere degradatieplaats was, na kamp met Biggekerke 3 en Kou dekerke 3, voor het drietal van Aagtekerke. In het persoonlijke klassement deed zich een herhaling voor van het scenario van vorige week. Opnieuw was het een deelnemer die voor het eerst in zijn carrière alle dertig ringen wist te steken, die de persoonlij ke titel op zijn naam schreef. Si mon de Visser uit Oostkapelle verzachtte daarmee de degra datie van zijn drietal enigszins. Tijdens de Vrouwenpolderse dagen werd vrijdag ook ringge- reden. De leden van Gapinge en Oostkapelle reden hier een com- koopbaarheid van de apparte menten. De gemeente gaat niet in op het 'zeer ongebruikelijke verzoek' er een onafhankelijke makelaar naar te laten kijken. Het college neemt genoegen met het globale financiële overzicht dat het van de ontwikkelaar heeft ontvangen. „Wij hebben geconstateerd dat het project economisch uitvoerbaar is." door Rolf Bosboom LEWEDORP - De Lewedorpse Tennisvereniging (LTV) be schikt over een nieuw clubhuis. M. Vermue, wethouder sportza ken van de gemeente Borsele, verrichtte zaterdagmiddag de officiële opening. Toen werd ook de naam van het clubhuis be kendgemaakt: De Lob. De oude kantine heeft een klei ne twintig jaar dienst gedaan, maar was nodig aan vervanging toe. De sloop ervan, enkele maanden geleden, bevestigde dat het niet veel langer had moeten duren. „Ik ben toen wel geschrokken", zei LTV-voorzit- ter P. Vermeulen zaterdag. „Het stond echt op instorten." Door de verenigingskas om te keren en dankzij de inzet van vele vrijwilligers en sponsors kon er een nieuw gebouw ko men. Zelfs de jonge leden kwa men in actie om geld bij elkaar te krijgen. Binnen het budget is uiteindelijk een houten club huis neergezet. De verdere af werking gebeurde voor een groot deel door de leden zelf. Vermeulen zei trots te zijn op het resultaat. „We hebben echt een schitterend clubgebouw gekre gen, een gebouw waar met z'n allen trots op kunnen zijn." De voorzitter prees de medewer king van de gemeente, die er voor zorgde dat de noodzakelij ke vergunningen op tijd binnen waren. Ook kwam er een finan ciële bijdrage vanuit het ge meentehuis. Een nieuw clubgebouw was ook noodzakelijk omdat LTV fors aan het groeien is. Begin 2000 telde de vereniging nog 85 le den; inmiddels zijn dat er 145. Volgend jaar wordt het 25-jarig bestaan gevierd. Vermue deed een oproep aan LTV - en aan alle Borselse sport clubs in het algemeen - om no den en wensen te melden aan de gemeente, in plaats van onder ling te mopperen. Daardoor kan een goede afweging worden ge maakt bij de besteding van het beschikbare geld. Vanuit LTV kwam direct al een verzoek bin nen: goede baanverlichting. Op termijn ligt ook de aanleg van een derde baan voor de hand. GOES - Agenten hebben in de nacht van zaterdag op zondag rond half drie een zestienjarige jongen uit Goes aan de Korte Vorststraat in zijn woonplaats aangehouden wegens wildplas- sen. Bij zijn aanhouding gaf de jongen een valse naam op. Hij kreeg twee bekeuringen. Advertentie Grote Markt I l-l 3 4461 AH Goes Telefoon: 0| 13 227607 www.delscher.nl door Rolf Bosboom NIEUWDORP - Niet minder dan ongeveer 1500 mensen stapten zaterdag op de fiets om in de Zak van Zuid-Beveland de Zwartebessenroute te rijden. Het was voor de negende keer dat de tocht, die vooral is be doeld om de bessenteelt breed onder de aandacht te brengen, werd gehouden. Deze keer on der prachtige weersomstandig heden. Vertrek- en eindpunt was Boon mans Wijnmakerij bij Nieuw- dorp. De 37 kilometer lange tocht leidde de deelnemers via Stelleplas, de Schaapskooi, Nisse, de Zwaakse Weel, de Bril- letjesdijk en 's-Heerenhoek weer terug naar de wijnmakerij Onderweg was er voldoende te zien. Bessentelers stelden hun bedrijf open, bij de schaapskooi was een markt met streekpro ducten, kaasboerderij Ter Nisse hield open huis, het Trekkermu seum kon worden bezocht, de werkschuur van Natuurmonu menten bij de Zwaakse Weel ontving bezoekers en ook in het winkeltje van leer- en werk- boerderij De Akkerwinde bij Nisse waren de fietsers welkom. Boonman wijnmakerij vierde tevens, samen met de aanver wante ondernemingen 't Siepje en Caringe Bonbons, haar tien jarig bestaan. Reden voor bur gemeester J. Gelok van de ge meente Borsele om 's ochtends de Zwartebessendag officieel te komen openen. Ook onthulde hij een fotocollage die een beeld geeft van de geschiedenis van de zwartebessenbedrijven. L. Vermue geeft uitleg over de teelt van zwarte bessen op zijn be drijf in Heinkenszand. foto Willem Mieras binatiewedstrijd. Krijn Cop- poolse won het dagklassement en de eerste beker in de grote fi nale. In de kleine finale was Pe ter de Visser de winnaar. Krijn Coppoolse won ook de VP-tro- fee. De pollepel werd gewonnen door Michiel Joziasse, die daar voor twaalf concurrenten moest verslaan. Agenda ZRV Zaterdag 7 juni: Tweede-klas-kam pioenschap in Biggekerke Kerk plein, 8.00-17.30 uur. Dinsdag 10 juni: Pinkster-drie, ringrijden in Koudekerke Dorps plein 8.00-17.30 uur Nieuw- en Sint Joosland: Achter de Kerk 8.00-17.30 uur, Oostkapelle: J. de Pourckstraat 8.00-17.30 uur Oost-Souburg: Oranjeplein 8.00- 17.30 uur. Opa was jarig, afgelopen weekeinde. Dus maakte dat Vlissingse gezin de lange reis naar noordelijk Nederland om felicitaties en presentjes van eigenaar te doen wisse len. Tanne van vier had zelfs een mooie, hartvormige teke ning gemaakt die zij, stra lend ondanks de urenlange reis, overhandigde met de woorden: „Hier opa, die is voor jou." „Ja, voor jou", zo bevestigde broertje Stijn van twee de nieuwe eigendomsrechten van het kunstwerk. „Omdat je vandaag jarig bent", verduidelijkte Tanne. „Dat moet je niet zeggen", riep Stijn direct. „Nu is het geen verassing meer!" Het Brusselse trio The Primitives bracht tijdens het Straatfestival in Ovezande een hilarische parodie op reclames voor wasmiddelen. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 23