Rademakers is held van het dorp Triatlete Van Lare kampioen door één vrouw te verslaan 19 Zeeuws-Vlaamse tweedeklasser degradeert na bizarre slotfase tegen Dosko: 4-2 maandag 2 juni 2003 n ^Angstgegner Afgrijselijk Van de Vreede vooraan in Omloop Tjoba Al Nederlands kampioen Dubbelslag Van de Ven en Hage Ruckstuhl mist WK-limiet nipt ikZaamslag blijft in tweede klasse na miraculeuze ontsnapping in beslissingsduel wVeel records bij jjiaster wedstrij d !3n Vlissingen Tranen Buitenspel Sensatie Roeiwereld Medaille in de bus HW'24 verwerkt kater muisstil indoor Peter van Kouteren MIDDELBURG - Dimitri Ver linde stortte moegestreden ter aarde, trainer Eddy van der Hooft haastte zich sportief naar Dosko-collega Piet Rokven en Mde res* van spelersgroep uit OHulst verwerkte het verlies 'gtnuisstil in de kleedkamer. nHVV'24 koesterde in de finale ie<van de nacompetitie lange tijd arhoop op winst, maar ging in de slotfase van een enerverend ^fduel knock-out. De Brabanders ainamen in de laatste tien minu- 10'ten afstand en wonnen met 4-2. ke i toat was op basis van het aantal eekansen misschien wel terecht, dtaaar een iets te grote afspiege ling van de krachtsverhouding ^binnen het veld. „Wat een te genvaller", stelde een ontgoo chelde Eddy van der Hooft gela den vast. „We zijn er zó dichtbij geweest. Eerst in de competitie, Jaarna in die beslissingswed strijd tegen Gastel in Nispen en bok nu weer. Wat ons eigenlijk ®Sen heel jaar parten speelde, /ebunten tegen, terwijl de achter roede op zich eigenlijk goed Speelde." P bosko, dat drie jaar geleden in Uoes onder bizarre weersom standigheden HW'24 ook al ÜJ/an een ticket in de tweede klas se afhield, bleek eens te meer ;en angstgegner. „Ik dacht echt lat het verlenging zou worden", rei Johnny Lensen direct na af- oop. loet ons vandaag de das om. We krijgen zó gemakkelijk doel- ie: np, e be spits speelde een sterke wed strijd en tekende voor beide reffers van HW'24. „Speel ik wiindelijk een keer goed, hebben lVive niks", mopperde hij. Secre taris Jos de Dijcker: „Dit doet :eer. Dan ga ik er liever in de perste wedstrijden van de na- competitie uit." Zeel mensen waren het erover 1 lens dat HW'24 het eerder in de re:ompetitie al had laten liggen in eele wedstrijden tegen SCO, dat nWt boven de Zeeuws-Vlaamse tweedeklasser eindigde en laardoor in veiligheid was. „Daar hebben we twee keer van verloren", memoreerde Maar ten Scheerders. Kees Duite- meijer (Piet Rokven: „Wat een goede speler zeg") was nog nuchter: „Je verliest het gewoon over een heel seizoen." Dosko kwam in Middelburg ijzersterk uit de startblokken en zette HW'24 in de eerste twin tig minuten met de rug tegen de muur. Dat leidde tot mogelijk heden voor Jochem Jongepier (met de voet gestuit door De Keijzer) en Erik Peters (via de binnenkant van de paal achter de rug van de doelman uit het doel), maar het bood HW'24 ook ruimte voor plaagstootjes van Tristan van Acker. Spelers van HVV'24 druipen teleurgesteld af na het verlies tegen Dosko. foto Ruben Oreel Nadat Peters bij de eerste paal uit een hoekschop voor 0-1 zorgde, kantelde het duel na de eerste goal van Johnny Lensen (direct na de aftrap) in het voor deel van de Hulstenaren. Eddy van der Hooft: „Ik had in de rust het gevoel dat we zouden win nen. De eerste twintig minuten waren voor die mannen. Zo'n tempo, in die hitte. Dat zouden ze nooit vol kunnen houden, dacht ik. Ze scoorden ook op een moment dat wij het initiatief hadden." Het scoreverloop herhaalde zich na de hervatting. Een af grijselijk misverstand na een uittrap van doelman Van Leeu wen leidde tot de tweede Bra bantse treffer. Maar opnieuw bracht Johnny Lensen kort daarna (weer op aangeven van de sterk spelende Davy van de Berg) de stand in evenwicht. „Als je twee keer achter elkaar na een doelpunt gelijk een tegendoelpunt krijgt, is dat wel een domper hoor", vond Dosko-trainer Piet Rok ven. „Dat is moeilijk te verwer ken." In een fase waarin het duel aile kanten op kon, sloegen de Bra banders in een open periode be slissend toe. Nadat Jeroen Alle man tien minuten voor tijd met een diagonaal schot De Keijzer kansloos had gelaten, schoot Jo chem Jongepier met zijn tweede treffer de Brabanders definitief buiten schot van een zwoegend en opportunistisch aandrin gend HW'24. HW'24-Dosko 2-4 (1-1). 32. Erik Peters 0-1, 34. Johnny Lensen 1-1, 54. Jochem Jongepier 1-2, 57. John ny Lensen 2-2,80. Jeroen Alleman 2- 3, 90. Jochem Jongepier 2-4. Scheidsrechter: J. van Gils (Breda). Gele kaart: Lensen, O'Shea, Van Ac ker (HW'24), Smit, De Haas (Dos ko). Aantal toeschouwers: 150. HW'24: Jean-Pierre de Keijzer; Davy van de Berg, Danny Vlassen- rood, Norbert Baart, Kees Duite- meijer; Percey Verlinden (70. Hans van Damme), Kieran O Shea (82. Kana da Rosa Bernardo), Maarten Scheerders, Dimitri Verlinde; Tris tan van Acker, Johnny Lensen (87. Davy Kerstens). PUTTERSHOEK - Met een twaalfde plaats was John van de Vreede zaterdag de beste Zeeuw in de Omloop van de Hoekse Waard, de vijfde wedstrijd van de clubcompetitie in de regio Zuid. De wielrenner van Theo Middelkamp maakte deel uit van een eerste groep van 25 man. Jarko van der Stelt (Groene- woud) won de sprint voor Job Vissers (Buitenlust) en Jurgen van Pelt (Trap Met Lust). Namens Willebrord Wil Vooruit handhaafde Rob Koole zich vooraan. Hij werd vijftiende. Zijn ploeggenoot Frangois Franse eindigde op acht seconden als 29e in de tweede groep. In het ploegenklassement leidt Groe- newoud met 341 punten, gevolgd door Willebrord Wil Vooruit (314) en De Jonge Renner (251). Theo Middelkamp is twaalfde met 68 punten, de combinatie van Zeeuws-Vlaanderen en De Hoekse Renners is dertiende met drie punten minder. BENNEKOM - Het eerste juniorenteam van korfbalvereni ging Tjoba uit 's-Heer Hendrikskinderen is zaterdag Neder lands kampioen bij de districtsteams geworden. Tjoba Al versloeg in de eindstrijd, afgewerkt op de nationale korfbal dag in Bennekom, Groen Geel A2 met 13-9. De ploeg uit het Noord-Hollandse Wormer bleef tot 6-6 bij, daarna liepen de Bevelanders uit naar 9-6. Vervolgens kwam Tjoba niet meer in gevaar. Door de winst van zaterdag bleef Tjoba het hele NK, waarvan het eerste deel op 24 mei in Ku- delstaart was, ongeslagen. In Kudelstaart versloeg Tjoba al Deetos, De Meeuwen en Meervogels. LELYSTAD - De Zeeuwse motorcrossers Stefan Hage en Ri- nus van de Ven wonnen gisteren allebei beide manches in de voorronden voor het Nederlands kampioenschap in Lelystad. Van de Ven leidt onbedreigd in de 85cc en Hage in de 65cc gro te wielen. In de eerste manche greep Van de Ven snel de leiding en begon na enkele ronden al achterblijvers op te peuzelen. In een bocht kwam de Vlissinger echter in botsing met één van hen en hield daaraan de hele wedstrijd last. Achteraf bleek dat zijn voor- rem kapot was gegaan bij de botsing. In de tweede manche heerste Van de Ven weer als vanouds. Na een paar bochtjes pakte hij de leiding en stond die geen moment meer af. Stefan Hage trok voor de start van de eerste manche voor de zoveelste keer een laag startnummer, waardoor hij achterin het veld moest starten. Als tiende kwam hij de eerste bocht door en aan de kop gingen drie rijders ervandoor. Hage reed echter elke ronde sneller en in de laatste ronde haalde hij de drie toch nog in. In de tweede manche nam Hage een kopstart en stond de leiding niet meer af. GÖTZIS - De Nederlandse tienkampster Karin Ruckstuhl heeft tij dens de Topmeerkamp in Götzis de WK-limiet op acht punten na gemist. De atlete van Hellas kwam tot een totaal van 6011 punten. Chiel Warners verdiende in Götzis een olympische nominatie. Na de eerste dag leek Ruckstuhl hard op weg de WK-limiet te halen. Na vier onderdelen had ze 3573 punten en verbeterde ze op drie disciplines haar persoonlijk record: 13,80 op de 100 meter horden, ze stootte de kogel 12,86 meter ver en liep de 200 meter in 24,63. In het klassement stond ze toen zevende. Zondag presteerde ze minder goed. Vooral bij het speerwer pen liet ze veel punten liggen. Ruckstuhl kwam slechts tot 38,60 meter en heeft waarschijnlijk daarbij de WK-limiet verspeeld. ANP iloor Sven Remijnsen ■61 PaPHOLEN - Met zijn vijfde doel- 2.iunt in vier dagen tijd bracht :-4,oris Rademakers zaterdag het ibyonder van Zaamslag tot stand. n de blessuretijd van de beslis- jjingswedstrijd tegen 's-Graven- ®eel schoot hij zijn club naar een R;erlengd verblijf in de tweede impasse van het zaterdagvoetbal: sell.2 Pi sts. t(D 'LISSINGEN - Zwemsport- ereniging De Stormvogel hield isteren voor het eerst in haar istorie en voor het laatst in het portfondsenbad in Vlissingen en Masterwedstrijd. Deze wedstrijden zijn speciaal voor Remmers ouder dan 25 jaar. E(Iet ruim honderd deelnemers, G(fkomstig uit heel Nederland, ie samen goed waren voor ruim 'a<50 persoonlijke starts, keek de |v3rganisatie terug op een zeer ge laagd evenement. ih<r werden vijf beste Zeeuwse ahargangprestaties neergezet ™jpor de provinciale delegatie. af/im de Munck, trainer van Zee- tndia Reimerswaal, boekte iet twee nieuwe records in de ategorie 40-44 jaar de beste re- tiltaten. Op de 50 meter school- ag tikte hij aan in 1.01,67 en op e vrije slag klokte hij een tijd an 0.44,68. Yvonne van de uchte en Gabriëlle Verdonk an Luctor et Emergo uit Mid- elburg zetten ook beiden een eecord neer bij de vrouwen van 1 rl-44 jaar. Van de Guchte deed ngat op de 400 meter vrije slag in it ïn tijd van 6.31,88. Verdonk mtwarn op de 10 0 meter vrije slag irot 1.18,06. Van de organiseren- jfe vereniging De Stormvogel -mas Jan Brink op de 400 meter 'ije slag de snelste bij de 40-44- tirigen. Het nieuwe record staat Ju op 4.46,08. bijén van de hoogtepunten van de ag was het Nederlandse Mas- eiirrecord dat door Nico Geers at in de vereniging Van Uden/De ouwe op de 200 meter rugslag ,erd gezwommen. In de leef- _ijjdscategorie 65-69 jaar zwom ^.eers naar een tijd van 3.07,11. ■hee zwemmer uit Boskoop eve- /Ifliardo ook nog op de 100 meter 'ije slag het NR met 1.08,66. Zijn trainer Mare de Kunder had het hem voor de aftrap op het hart gedrukt: „Jij wordt de man van de nacompetitie." Af gelopen woensdag nog won de negentienjarige Joris Radema kers, bijgenaamd Taco, met Zaamslag 2 de reservebeker. In de finale scoorde hij twee keer. De dag daarop was hij met een treffer als invaller van even gro te waarde voor. het eerste team, dat tegen De Alblas een 3-1- achterstand goedmaakte en zich via een bizarre strafschop- penserie plaatste voor het alles- beslissende duel in Tholen. Op het neutrale terrein van Tho- lense Boys vocht de Zeeuws- Vlaamse dorpsclub zich uit bij na verloren positie terug tegen 's-Gravendeel, net geen kampi oen in de derde klasse en eerder verantwoordelijk voor de elimi natie van Veere en De Meeuwen. Van 0-2 werd het 3-2 in een knotsgek kwartiertje, dat ein digde met een groen-witte orgie van vreugde. Als maker van de aansluitings treffer (1-2) en het winnende doelpunt (3-2) werd 'de man van de nacompetitie' bedolven on der zijn medespelers. Hij liet zijn tranen de vrije loop toen hij werd omhelsd door Mare de Kunder en Peter Hamelink, viel neer op het veld en bleef minu tenlang verdwaasd liggen. Vijf goals in drie duels: Joris Rade makers dacht dat hij droomde. „Ik ben niet eens een echte spits", lachte hij. Uitvoerig bedankte hij zijn trai ner voor het in hem gestelde ver trouwen. Op zijn beurt trok Mare de Kunder een lange neus naar de twee rivaliserende za terdag-tweedeklassers uit Zeeuws-Vlaanderen, AZW en Terneuzense Boys. De kritiek op het aantrekken van spelers tij dens het seizoen had hij zich erg aangetrokken. „Het hele jaar flitste door me heen. Ik ben overal van beticht: competitievervalsing, omko ping, je kunt het zo gek niet be denken. Maar wie het laatst lacht..." Na twee kampioenschappen op rij behoedde De Kunder Zaamslag in zijn derde seizoen voor degradatie. Hij had er een hard hoofd in gehad, bekende hij.'s-Gravendeel was de bete re ploeg, maar tegen De Alblas zag ik het ook niet meer zitten en ook toen brak Joris de wedstrijd open." Joris Rademakers en David de Haan (rechts) vieren het beslissende derde doelpunt van Zaamslag. Tot een kwartier voor tijd waren de Zuid-Hollanders zaterdag avond superieur geweest. De ploeg speelde verzorgd voetbal en had in Arjan Fortuin, Ronald Hulsbosch en Jasper Hoogwerf drie behendige aanvallers. Zaamslag, dat het moest doen zonder topscorer Jacco den Ha mer (geblesseerd) en verdediger Hubert van den Hemel (vakan tie), was daarentegen slordig, technisch minder vaardig en ontbeerde geloof in eigen kun nen. „Kop naar boven en voet ballen!", riep De Kunder al na een kwartier. Gek genoeg leek uitgerekend Zaamslag halverwege de eerste helft op voorsprong te komen. Weggestuurd door ivfenno den Dekker had Coen Goossen vrij baan naar het doel van 's-Gra- vendeel. Via de paal belandde zijn inzet in de handen van de verbaasde keeper Martin Rem mers, die verslagen dacht te zijn. In een periode van fraai aan- valsspel trok 's-Gravendeel ver volgens de wedstrijd naar zich toe. Uit buitenspelpositie zette Fortuin op rechts een aanval op, die door Hoogwerf werd afge rond: 0-1. Even later werd een vrije trap van Hulsbosch onvol doende weggewerkt door Zaamslag-goalie Bart Corstan- je. Guilliano Walter kreeg de bal voor zijn voeten en benutte het buitenkansje: 0-2. Bart Corstanje, die twee keer redding bracht, en de lat voor kwamen een nog grotere af straffing voor de groen-witten. De marge bleef zo beperkt tot twee en 's-Gravendeel bleek zo veel krachten te hebben ver speeld in de stormloop op het Zeeuws-Vlaamse doel dat Zaamslag in het slotkwartier zowaar nog in de overwinning begon te geloven. De wederopstanding werd inge leid door Joris Rademakers, die in de 79e minuut op aangeven van Jean Dooms een indirecte vrije trap in de touwen ranselde: 2-1. Vier minuten later bracht Peter Dieleman Zaamslag op gelijke hoogte met een prachti ge kopgoal, voortgekomen uit een voorzet van Tommy Tissink: 2-2. 's-Gravendeel was aangeslagen, wisselspeler Dennis de Geus werd van de bank gestuurd na onenigheid met de leiding en een sensatie hing in de lucht. Die kwam er in de tweede minuut van de extra tijd, toen Joris Ra demakers de bal uit een vrije trap van David de Haan toege speeld kreeg. Hij haalde uit en werd de held van het dorp: 3-2. Zonder Peter Hamelink, die te rugkeert naar Hoek, maar met Dennis van Leeuwen (Temeu- zen) en Maarten de Groene (Phi lippine) krijgt Zaamslag de foto Willem Mieras kans om het moeizame debuut jaar in de tweede klasse weg te poetsen met een glorieuzer ver volg. Op één man kan de club in elk geval rekenen. „Ik hoop deze lijn vast te houden in de tweede klasse", glunderde Joris Rade makers. Voorlopig kan niemand meer om Taco heen. Zaamslag - 's-Gravendeel 3-2 (0-2). 28. Jasper Hoogwerf 0-1, 32. Guilli ano Walter 0-2, 79. Joris Radema kers 1-2, 83. Peter Dieleman 2-2, 92. Joris Rademakers 3-2. Scheidsrech ter: J. Gouman (Ridderkerk). Gele kaart: Menno den Dekker, Peter Op peneer, Jaap Pijpelink (Zaamslag), Wilco van Haren, Ronald Hulsbosch 's-GravendeelRode kaart: 87. Dennis de Geus (reservespeler 's-Gravendeel). Aantal toeschou wers: 400. Zaamslag: Bart Corstanje; Tommy Tissink, Wim Duerink, Jaap Pijpe link, Peter Oppeneer; Erik Tissink (46. Peter Hamelink), Menno den Dekker, Jean Doorns, Randy Lauret (65. David de Haan); Joris Radema kers, Coen Goossen (46. Peter Diele man). door Sjaak Sinke ZUNDERT - In de hitte van het Brabantse Zundert heb ben twee vrouwenveteranen de Zeeuwse eer hoog gehou den tijdens het nationaal kampioenschap triatlon. Te- rèse van Lare uit Sluis schreef haar 24e Nederland se titel bij in de klasse D50, waar overigens maar één an dere tegenstandster mee deed. Willy de Nooyer werd zesde (en laatste) bij de vrou wen D40. Terèse van Lare leverde een uitstekende prestatie door in drie weken tijd vier zware wedstrijden af te werken. Ze werd wereldkampioene op de lange afstand in Ibiza (klasse 50-54 jaar), presteer de redelijk op de halve triat lon van Kruiningen en werd vorige week Nederlands kampioene (D50) op de halve in Nieuwkoop. Nu was het weer raak in Zundert. Het zwemmen ging de vete rane uit Sluis steeds beter af de laatste tijd. Ook nu stapte ze bij de eerste vier triatleten van de Masters (vrouwen bo ven veertig jaar) uit het water in het Belgische natuurbad De Moste. „Als ik door ga tot mijn tach tigste, dan is mijn zwemmen zeker goed", liet Van Lare na haar race monter weten. „Ik kan gelukkig goed tegen de warmte, maar dit was wel erg pittig." Van Lare pakte niet alleen de titel in de categorie D50. Ze ging ook nog als tweede over de finish bij de vrouwen bo ven de veertig, op vier minu ten van Marijke Zeekant. Die dacht dat van Lare een ronde te weinig had gefietst. „Hoe kan Van Lare zo dicht achter mij eindigen", vroeg ze zich verbaasd af. Waarschijnlijk was Zeekant, die van oor sprong uit de roeiwereld komt en ons land op de Olym pische Spelen vertegen woordigde in Seoul, nog niet helemaal in vorm na een langdurige beenblessure. Het resultaat van gisteren gaf haar echter zoveel ver trouwen dat ze ook deel neemt aan het -NK long dis tance op 29 juni in Stein. Daarnaast heeft Zeekant haar zinnen gezet op de 25e triatlon van Hawaii in okto ber. Niet alleen het zwemmen ging Van Lare voortreffelijk af, ook het fietsen bleek met de week beter te gaan. Haar gemiddelde snelheid lag gis teren boven de 35 kilometer per uur. Op de afsluitende tien kilometer lopen ging Van Lare nog twee tegenstand sters voorbij. Zo moest eerst Cora Mulder (Overberg), de vrouw van triatlonlegende Rob Barel, eraan geloven en ook Margriet Uil (Schiedam) werd een ronde voor het ein de ingepakt. Volgend weekend is voor Van Lare een bijzondere. Ze heeft dan namelijk helemaal geen wedstrijd: „En dat is ook wel eens lekker", liet de ijzeren dame uit Sluis weten. Willy de Nooyer uit Seroos- kerke had niet alleen moeite met de hitte, ook de halve tri atlon van Nieuwkoop van vorige week zat nog duidelij ke in de spieren. Ze werd daardoor zesde in de klasse D40. Remy Vasseur uit Vlissingen kon in het internationele eli- teveld, waarbinnen het NK senioren werd verwerkt, geen potten breken. Na 1500 meter zwemmen keek de Vlissingse badmeester al te gen een flinke achterstand aan. Om het gat te dichten naar het tweede peloton van zo'n dertig atleten verbruik te Vasseur zoveel energie dat hij niet meer aan het lopen begon en gedesillusioneerd de wedstrijd verliet. Ronnie Babijn had zich ook ingeschreven voor de wed strijden in Zundert, maar toen hij hoorde dat er in de Belgische superprestige- wedstrijd (eveneens in Zun dert) gestayerd mocht wor den, koos hij eieren voor zijn geld en bleef thuis in Terneu- zen. Net als Vasseur is ook Babijn geen groot zwemmer. En een kleine achterstand na het zwemmen kun je tegen een voortjagend peloton nauwelijks meer inhalen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 19