Onduidelijkheid over La Bonette PINKSTEROLDTIMERBEURS PZC PZC Gemeente pakt verkeerssituatie aan Trammuseum vernieuwd zomer in Groep Nederbelgen legt bom onder belastingverdrag 13 VVD uit kritiek op gang van zaken rond pension Burgh-Haamstede Diefstal uit camper Autobus rijdt vrouw aan Man gewond Duo behaalt molenaarsdiploma Rijden zonder rijbewijs Meer klachten over huisartsen Gebroken bekken bij aanrijding www.mortiere.nl I ZONDAG 1 10.00- 18.00 ZEELANDHALLEN GOES zaterdag 31 mei 2003 Hnor Ali Pankow ZIERIKZEE - De VVD-fractie in de Schouwen-Duivelandse gemeenteraad heeft kritiek op de handelwijze van de gemeente betreffende het verzoek van de buren van pension La Bonette I aan de Hogezoom in Burgh- Haamstede dit bedrijf te slui- len. Ondanks indringende vragen daarover in de gemeenteraad heeft fractievoorzitter A. Verse- put geen helder antwoord ge kregen van wethouder L. Ge- luk-Poortvliet waarom de gemeente niet direct juridisch advies heeft ingewonnen zodra het verzoek tot sluiting werd in gediend. Verseput geeft aan er begrip voor te hebben dat de gemeente in actie moest komen naar aan leiding van dit verzoek, maar vraagt zich af of dat op de nu ge volgde manier moest gebeuren die bij de betrokkenen veel on rust heeft veroorzaakt. Eige naar C. van der Neut van pen sion La Bonette kreeg van de I gemeente enkele weken geleden een brief waarin binnen vier weken sluiting van zijn bedrijf werd geëist en waarin direct met bestuursdwang werd ge schermd als hij daar niet aan zou voldoen. De WD vraagt zich af of dat niet anders had ge kund. Ook wil de liberale fractie weten of dit geval verdere ge volgen heeft voor alle 150 tot 200 pensions in de gemeente, die geen van alle gelegaliseerd zijn. Weinig nieuws In de beantwoording op zijn vragen door wethouder Geluk zegt Verseput weinig nieuws te vernemen. De wethouder legt nog eens uitgebreid uit, dat de gemeente geen duidelijk beleid heeft met voorwaarden waar aan pensions moeten voldoen. Planologisch kunnen deze klei ne ondernemingen niet gelega liseerd worden. Tot nu toe wer den de bestaande bedrijven gedoogd, met het risico dat daar vanuit de bevolking bezwaren tegen ingediend konden wor den. MIDDELBURG - Een dertigja rige voetgangster uit Middel burg is gistermiddag op de Koestraat in haar woonplaats aangereden door een autobus. De 48-jarige bestuurder van de autobus uit Middelburg reed over het Groene Woud komende uit de richting van de Looiers singel. Nadat hij linksaf de Koe straat ingereden was, verleende hij geen voorrang aan de de vrouw die op de voetgangers oversteekplaats liep. De vrouw werd met pijn in haar hoofd en pols overgebracht naar het zie kenhuis. BURGH- HAAMSTEDE - Een 38-jarige Middelburger is gis teravond rond tien over zes bij een aanrijding op de Suikerdijk in Burgh-Haamstede gewond geraakt. De fietser kreeg geen voorrang van een 61-jarige automobilist uit Burgh-Haamstede, die van uit een uitrit de Suikerdijk op reed. Hij kwam ten val en werd met schaafwonden en een ont wrichte schouder overgebracht naar het ziekenhuis in Vlissin- gen. REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: (0111) 454647 Fax: (0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Famke van Loon Ali Pankow Esme Soesman Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl In het geval van La Bonette ge beurde dat al in 2001 De ge meente besloot toen het verzoek om handhaving af te wijzen. Als argument gold toen dat het 'wil lekeur' zou zijn er in de gemeen te één pension uit te pikken en te sluiten, terwijl de rest nog ge woon zijn gang kan gaan. Vol gens wethouder Geluk is er nu ineens een andere situatie ont staan doordat de bezwaar- en beroepschriftencommissie de nieuwe aanvragers om sluiting van La Bonette in het gelijk heeft gesteld. Triest „Het is triest voorde familie Van der Neut, maar wij moeten als gemeente deze procesgang nu gewoon volgen", vindt de wet houder. Volgens haar wordt het uitvoeren van bestuursdwang nu toch uitgesteld omdat hier mee de 'directe broodwinning' van de pensioneigenaar in ge vaar komt. Bovendien heeft Van der Neut inmiddels een ziens wijze ingediend tegen de aan zegging tot sluiting. Als reactie daarop heeft de gemeente nu wel juridisch advies gevraagd. Verder geeft zij de WD-fractie te kennen dat voor alle pensions die voor 1 augustus 2002 ston den aangemeld inmiddels wel de beleidslijn geldt dat zij ge doogd worden totdat er speci fieke voorwaarden voor deze bedrijfjes zijn vastgesteld. In die tussentijd zal niet handha vend worden opgetreden, ook niet als daar vanuit de bevol king om wordt gevraagd. Vol gens Geluk valt La Bonnette in Burgh-Haamstede helaas bui ten die beleidslijn omdat het be zwaar tegen specifiek dit be drijf al voor genoemde datum werd ingediend. Verpest vindt ondanks deze uit leg nog steeds geen duidelijk antwoord te hebben gekregen op zijn vragen. Tijdens de themadag worden 14 meter lange plattewagens gebruikt om de oude legervoertuigen te laden. door Piet Kleemans OUDDORP - Het RTM-trammuseum aan De Punt West bij Ouddorp gaat vol goede moed de zomer in. Het spoor is deels verlegd, de museumtramhalte bij Port Zélande is verplaatst en zowel re mise als werkplaats zijn voorzien van nieuwe dakontluchtingen. Tweede pinksterdag - maandag 9 juni - wordt bij het trammuseum een themadag ge houden. Daarbij staan legervoertuigen centraal. De legervoertuigen in kwestie speelden destijds een belangrijke rol bij de we deropbouw van Zeeland na de waters noodramp van 1953. De Rotterdamsche Tramweg Maatschappij (RTM) raakte door de ramp veel rijdend materieel kwijt en werd geconfronteerd met zwa re schade aan de infrastructuur. Grote stukken tramrails werden compleet weggespoeld. In de eerste dagen na de noodlottige overstroming werden bij het redden van slachtoffers van het natuurgeweld militairen met hun voertuigen ingezet. Later dienden de voertuigen voor de aanvoer van hulpgoederen en het her stellen van de schade. Dankzij de Stich ting Keep thema Rolling en de Army Vehicle Club is een aantal van die leger voertuigen bewaard gebleven. De RTM verwacht tweede pinksterdag er zo'n twintig te kunnen verwelkomen. Bij goed weer wordt bezoekers van het trammuseum de mogelijkheid geboden een ritje te maken aan boord van een oud legervoertuig. Een tocht met de tram en een rondvaart over het Greve- lingenmeer behoort eveneens tot de mogelijkheden. De RTM zet speciaal voor die dag twee van haar veertien me ter lange plattewagens in om de leger voertuigen op te laden Aantrekkelijk De vrijwilligers van de RTM-museum- stichting hebben er alles aan gedaan het museum voor de bezoekers zo aan trekkelijk mogelijk te maken. In febru ari werd begonnen met het omleggen van een deel van het spoor. Dat ging ge- foto trammuseum paard met spectaculaire transporten van onder meer spoorstaven van dertig meter lengte, die werden met behulp van grote kranen gelost en op de plaats van bestemming gebracht, waarna montage volgde. Er is een nieuw perron gerealiseerd en het oude perron werd buiten gebruik gesteld. Verder werd nijver restauratie werk verricht aan locomotieven en rijtuigen Onder meer de bagageruimte van de M1700 werd onder handen geno men. Hoog tijd, want volgens de muse umstichting was daar sinds de inge bruikname van het tramstel in 1936 niets gedaan. Inmiddels is men druk be zig met de afwerking van het herstelde interieur. door Famke van Loon ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland gaat op verschillende plekken op het ei land de verkeerssituatie aan pakken. De parkeer- en inrij- verboden moeten zorgen, dat hulpverleners als brandweer, ambulance en politie er beter door kunnen, sluipverkeer wordt tegengegaan en de ver keerssituatie op die plekken in zijn algemeenheid veiliger wor den. In Burgh-Haamstede heeft de gemeente flink te kampen met de gevolgen van het afsluiten van de Vroon weg. Sinds de inge bruikname van de recreatiever- deelweg is deze oude verbin dingsweg tussen Haamstede en Renesse grotendeels dicht voor het autoverkeer. Op de Hoge Zoom zijn al maat regelen getroffen, om ervoor te zorgen dat auto's niet via deze weg van het ene naar het andere Westschouwse dorp rijden. Maar dat blijkt niet voldoende: ook het Biesterveldweegje heeft sinds de afsluiting te maken met sluipverkeer. Temeer omdat dit smalle weg getje niet berekend is op dit ver keer, wil het college auto's ver bieden het Biesterveldweegje in te rij den vanaf de Vroon weg. Al leen fietsers en ander langzaam verkeer mogen straks nog het straatje indraaien. Naast dit inrijverbod is een stukje verderop bij de J.J. Boeij- ensweg een parkeerverbod no dig. Aan het eind van de weg zit een zogeheten keerlus. Wanneer nu aan beide kanten auto's par keren, kunnen andere bestuur ders en hulpverlenende instan ties er amper door. Omdat dit volgens de gemeente regelmatig voorkomt, zal aan beide kanten van de keerlus verboden worden de auto te stallen. In Zierikzee wil het college in twee straten ook een parkeer verbod instellen. Sinds appar tementencomplex aan het Jan- newekken klaar en bewoond is, parkeren aan de Drieko ningenlaan regelmatig auto's. Voor het andere verkeer is het zodoende soms passen en meten om er voorbij te ko men. Kapotgereden Volgens verkeersambtenaar P. de Winter wordt voor de alge mene veiligheid en op verzoek van bewoners daar een parkeer verbod ingevoerd. De smalle doorgang is ook de reden om aan één kant van de Caustraat in de wijk Malta het parkeren te ver bieden. Nu worden hierdoor vaak de stoepbanden kapot gereden. in een straat die vaak gebruikt wordt om bin- SCHARENDIJKE - In een camper die geparkeerd stond aan de Brouwersdam in Scharendijke is gisteren ingebroken. Uit de camper werden enkele honderden euro's, een kinderfiets, fotoapparatuur en mobiele telefoons met een totale waarde van enkele duizenden euro's weggenomen. WAARDE - Jos Guequierre uit Sint-Maartensdijk en Bart van der Spek uit Dreischor zijn gisteren geslaagd voor het mole naarsexamen. Zij lieten bij de molen in Waarde zien over vol doende vaardigheden te beschikken om zelfstandig als vrij willig molenaar te kunnen functioneren. Aan het examen gaat een opleiding van ongeveer twee jaar vooraf, waarbij de kandidaten minimaal 150 uur praktijkervaring moeten op doen, op verschillende molens en in alle vier seizoenen. Guequierre is veelal actief bij molen Nijverheid in Sint- Maartensdijk bij zijn leermeester M. Kodde. Van der Spek is nauw betrokken bij de molen in Zonnemaire. Twee andere kandidaten slaagden gisteren niet voor het examen. In totaal telt Zeeland nu 29 gediplomeerde molenaars en 37 in oplei ding. RENESSE - Een 44-jarige automobilist uit Zoetermeer is in de nacht van donderdag op vrijdag op de Hogezoom in Renes se op de bon geslingerd wegens het niet in het bezit zijn van een geldig rijbewijs Een 38-jarige Schouwen-Duivelander werd diezelfde nacht door de politie voor dezelfde overtre ding aangehouden. De man werd ook beboet omdat hij in een niet APK-goedgekeurde auto reed. HEERLEN - Het aantal klachten over huisartsen dat is inge diend bij de Stichting Klachtenregeling Huisartsenzorg Zuid-Nederland in Eindhoven, is afgelopen jaar fors geste gen. Over Limburg, Brabant en Zeeland genomen steeg het aantal ingediende klachten van 155 naar 213. Volgens voor zitter T. Hoekstra van de klachtenstichting in Eindhoven geeft de stijging van meer dan dertig procent aanleiding tot bezorgdheid. Hoekstra wijst als mogelijke oorzaak het nieu we fenomeen van huisartsenposten aan Kinderziekten bij de opzet van deze posten kunnen volgens de voorzitter een rol hebben gespeeld. Daarbij wijst Hoekstra ook op de onbe kendheid van patiënten met deze nieuwe manier waarop art sen de bereikbaarheid buiten kantooruren hebben georgani seerd. Bij ongeveer tweederde van de ingediende klachten gaat het om problemen met het medisch-professioneel hande len van de huisarts zoals de diagnose, de behandeling of even tuele weigering van een huisbezoek. Bijna een op de drie klachten gaat over de persoonlijke bejegening. HULST - Een 87-jarige voetgangster uit Hulst belandde gis termorgen in ziekenhuis De Honte in Terneuzen met een ge broken bekken en een beenwond. De bejaarde vrouw werd aangereden op de Minderbroedersstraat in haar woonplaats door een Hulsterse automobiliste die achteruitreed van een parkeervak voor het postkantoor. De voetgangster viel door de aanrijding op een ketting die daar langs het troittoir is ge spannen. De politie vraagt getuigen van het ongeluk contact op te nemen. Ze is geïnteresseerd in de lezing van de bestuur der van een donkere stationwagen. Advertentie l^?ELI\| jjARJvj COR DE JONGE mmeajk vind ik dit mm/e iveeR Lekia=£, Her ojkt wu of/ver leaste, u&ic w'. WMRQz# he hoe 6eïre&r7efz DvORD '7% '^2bU2Eéëé^ srua/t Qwse&v MM/? 'TiSKteZ QsABFLffl? ajef&W6 <SV ENCZuKKEK Uóm &N0WH68 He AUToLMnSOf W^TjKNoO/ü HC& 6££N fZELA?(7f W OP&L So LUC iTATIC&P/ef DAT IK ?o LCOPTEZW&&-1 U&-FT DcoZALcofe mese eomFTë; aan ahcót,jnc nvw> je De bijna duizend woningen die straks in Woonpark Mortiere gerealiseerd worden hebben één ding gemeen: ze zijn prachtig. U herkent hier de Zeeuwse, maar ook de jaren dertig architectuur. Dit is wonen in weelde. Zo woont u huitenbinnen Middelburg nendoor van de Caland weg naar het centrum van Zierikzee te komen. Worden in Burgh-Haamstede en Zierikzee de mogelijkheden be perkt, in Oosterland heft het college juist een inrijverbod op De Kerkstraat daar is al jaren in beide richtingen afgesloten voor al het autoverkeer. Volgens De Winter is het een 'gegroeide situatie', waarvan we niet we ten hoe het zo gekomen is. Hele maal vrije doorgang krijgen de auto's hier niet. In het midden van de straat wordt een paaltje gezet. Voor de auto's ontstaan zo twee stukken doodlopende weg, terwijl fietsers gewoon door kunnen rijden. door Sheila van Doorsselaer HULST - Een groep gepensio neerde Nederlanders die in Bel gië woont, heeft een bom gelegd onder het Belastingverdrag tus sen Nederland en België. Zij vinden dat ze te veel moeten afdragen. Ze hebben de zaak aanhanging gemaakt bij het Ar bitragehof in België Hel gaat om negen 'Nederbel gen' die hun Nederlandse pensi oen fiscaal vriendelijk laten uitkeren in België. Jarenlang le verde dat veel voordeel op, maar Nederland heeft in het nieuwe Belastingverdrag laten opne men dat zij bronbelasting ver schuldigd zijn in Nederland. Weg voordeel. De aanklagers zijn van mening dat dit onderdeel (artikel 18) van het Verdrag discriminatoire gronden bevat. Zij eisen nu bij het Arbitragehof de vernietin- ging van de goedkeuringswet van het Verdrag. De Stichting Grensarbeid, die de belangen behartigt van Zeeuwse en Brabantse grensar beiders, heeft met belangstel ling kennis genomen van de kwestie. Als de zaak zou leiden tot de vernietiging van de Belgi sche goedkeuringswet, dan wordt hiermee de inwerkingtre ding van het gehele Verdrag on gedaan gemaakt. De gevolgen voor zowel Nederlandse als Bel gische grensarbeiders zijn dan niet te overzien. De bepalingen van het vorige belastingverdrag uit 1970 worden dan weer van kracht. Het nieuwe verdrag is per 1 januari 2003 in werking getreden nadat er ettelijke jaren over is gepraat en onderhan deld. Het belangrijkste onder deel van het nieuwe verdrag is dat grensarbeiders voortaan be lasting moeten betalen in het land waar zij werken. Sociale premies betaalden ze daar al. Wanneer de zaak voor het Arbi tragehof dient, is nog niet dui delijk. Advertentie ZATERDAG MAANDAG 7 JUNI 8 JUNI 9 JUNI 12.00- 18.00 10.00- 18.00 UUR UUR UUR Ca. 150 oldtimers+motoren en brommers Kramen met ruil en verkoop Finish MOLENTOCHT zondag ca. 16.30 uur Beursinschrijving kostenloos voor Particulieren, clubs en handelaren. Toegang: 6,00 p.p. kind 2,50 INFO: 0113-221020

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 61