Opstartproblemen in Bruinisse X-tremisten missen thuisbasis 21 lenden, auto 's en scooters kunnen Arno Hartog niet van winst afhouden Overwinningen Jansen en Dek Elze-Sophie Wiskerke op drempel klasse Z Vrouwenpolder vormt toneel NK beachrugby Nieuwe spelers voor Goes HVV'24-Dosko in Middelburg Raymond Nicodem verdedigt titel Duivenmarathon gaat niet door Wisse wint, De Goffau kampioen uitslagen agenda wb zaterdag 31 mei 2003 hnrPietervan Klinken gülNISSE - Auto's op de weg, verstekende mensen, scooters, 5etsen en zelfs iemand die op iet parkoers de eenden aan het ;öeren was. De verplichte pauze ,an enkele jaren eiste gisteren njntol in de Ronde van Bruinis je, De organisatie had last van K'' ^ele schoonheidsfoutjes. Het jeerde Arno Hartog uit Gies- ^nburg nog het minst. Hij was b de eindsprint van de kop- jroep de snelste. Het iszo'n mooie koers", vond Hartog- ..Alleen snappen de Mensen er hier niet zo veel van. Je staken gewoon over en er re- auto's over het parkoers. Je ïl'GHT - Marije Jansen en tlarlon Dek van AV'56 hebben >ij de eerste Harry Schulting Games in Vught allebei een eer ste plaats veroverd. Jansen won in het voorpro gramma de 400 meter horden, ije te ze pas voor de eerste keer af- jfc terkte. Ze noteerde een tijd van t <4.23 seconden. Bij het ver- ion jpringen verspringen leverde ze «n sterke 5 meter en 42 centi meter af, wat haar de vierde plaats opleverde bij de gecom- leerde AB-/seniorenwed- ijd. Marlon Dek boekte de eede zege voor AV'56, op het <inkstapspringen. Ondanks een tamstrmgblessure, opgelopen ijdens de competitiewedstrijd jt Goes afgelopen zondag, le verde ze een winnende sprong af |ran 10 meter en 51 centimeter. >rien Dek, ex-AV'56 en nu uit komend voor Prins Hendrik ron de speedtrial, een snel- iidsmeting over 10 meter met iegende start. Met 33.03 km >r uur liep ze even hard als Christel Bertens van PH die la- terde 100 meter won in 12.29 se- conden. Dorien Dek, die wat in hield na een vermeende valse start werd toch nog derde in 12.76 seconden. zou ervan in het ziekenhuis be landen." Jacques Schuit uit Arnemuiden, tweede in de eind sprint, was het met de Giessen- burger eens. ,,Over het alge meen vergeet ik het snel. Het was ook de eerste keer weer in Bru en het is wel goed dat er zo veel mogelijk koersen in Zee landzijn." Johnny van der Klooster uit Le- wedorp had naast de eenden ook nog honden op het 2,3 kilometer lange parkoers gezien. ..Het is zonde voor de organisatie dat de afzetting niet goed was. Ik hoop dat het volgend jaar beter is." Organisator Wim van Kooten was er ook een beetje boos over. „Je kunt weinig veranderen aan het ongeduld van de mensen. Er stonden wel mensen die zeiden dat ze niet over mochten steken, maar toen gingen ze dreigen", zei Van Kooten. Het eerste incident deed zich al in de eerste ronde voor. Midden op de Boomdijk stond een auto vrijwel haaks geparkeerd op de weg en versperde zowat de doorgang. De renners protes teerden bij de eerste van 35 doorkomsten door unaniem de remmen aan te spannen. Nadat de organisatie de baan weer vrij had gemaakt gingen de renners weer verder met een vertraging van een dik kwartier. Daarna ontstond een levendige koers, waarbij nog een enkele maal een auto, scooter of een dier de weg overstak. Na tien ronden ontsnapten Arno Har tog, Jacques Schuit en Danny Schaut uit het peloton van 25 man. Het bleek een beslissende jump. Even later volgden Mare Blok, Jan Hordijk, Wilco Jon ker, Johnny van der Klooster, Martin Vrij en Bob Verkooijen het voorbeeld en sloten zich aan bij de kopgroep. Peter Metske uit Poortvliet en Werner van Zimmeren, die een dag eerder nog volop meereed in de kop groep in de Ronde van Kwaden- damme, achtervolgden de ne gen voortvluchtige renners twaalf ronden lang. Daarna za gen ze het nutteloze van hun po ging in en lieten zich langzaam terugzakken in het peloton, dat nog slechts negen man telde. Ook werd duidelijk dat alleen de mensen in de kopgroep nog kans maakten op een overwin ning. Het peloton ging als een nachtkaars uit en werd twee ronden voor het einde gedub beld door de koplopers. Precies op dat moment brak de kop groep in tweeën, Arno Hartog (Wilton), Bob Verkooijen (Breda Knooppunt), Jacques Schuit (Josan), Johnny van der Kloos ter en Wilco Jonker (beiden Theo Middelkamp) sprongen weg om de andere vijf niet meer terug te laten komen. „Zo slecht", vond Mare Blok uit Heinkenszand dat. „Er kwam helemaal niks meer uit me. Ik heb Wilco nog geholpen met zijn jump, maar zelf kon ik niet meer mee." Met zijn vijven reden ze na tach tig ronden naar de finishvlag. In de sprint was Hartog de snelste voor Schuit en Van der Klooster De lokale favoriet Wilco Jonker uit Burgh-Haamstede werd vierde. Hartog: „Ik was in de kopgroep alleen bang voor Jan Hordijk, want die is rapper dan ik." De coureur raakte doorzijn overwinning op schema. „Elk jaar won ik tot nu toe één koers. Dit jaar wilde ik er per se twee winnen. Normaal won ik pas half juli de eerste koers. Nu al in mei één." Sfeer Jacques Schuit, de beste Zeeuw op de tweede plek, verraste. Hij was niet zo bekend in de Zeeuw se wielerwereld. Hij startte be gin dit jaar voor de Belgische ploeg Josan. „Vorig jaar reed ik bij Bloks/Nijdam, Daar had ik het totaal niet naar mijn zin. De sfeer was niet goed en daardoor presteerde ik ook niet. Via Mar tin Totté uit Hulst hoorde ik dat ze bij Josan nog een coureur zochten Zo ben ik daar geko men. De sfeer is hier wel goed en ik presteer meteen ook." De Arnemuidenaar werd dit jaar al twee keer eerder tweede (in de rondes van Huijbergen en Yerseke) en werd in het Belgi sche Maria Lierde derde. „He laas heb ik dit jaar nog geen koers gewonnen, maar met deze tweede plek ben ik ook blij hoor", lachte hij. doorLucien Roelandt VROUWENPOLDER - Elze- Sophie Wiskerke stuurde haar paard Westveer's L'Espri in bei de proeven van de klasse M2 naar het oranje erlint in de dres- suurwedstrijd van de ruiterclub Sé-Ros in Vrouwenpolder. In de eerste proef was de score 'van 177 punten ruim voldoende i'oor twee bonuspunten. Met haar score van 166 punten in de jtweede manche bracht de Krui- ningse amazone haar dagtotaal op drie winstpunten. De promo tie naar de klasse Z zal daarom met lang meer op zich laten wachten. j-Carola Paauwe, evenals Wis kerke een product uit de Zuid- Bevelandse dressuurkweekvij- ver, eindigde met Reality in doorEugène de Kok VLISSINGEN - De rugby ver eniging Oemoemenoe houdt vandaag voor de tweede keer een beachrugby-treffen. De or- ?anisatie heeft het toernooi ge promoveerd tot NK. „Als het een beetje meezit, wordt het elk jaar een NK". zegt organisator Arno Seijbel. Het evenement op het strand Breezand in Vrou wenpolder wordt beschouwd als opwarmer voor het open NK op Ameland (20-22 juni). wig jaar diende het strand N'oordduine bij Domburg nog als locatie voor het toernooi D it [jaar ordt er gespeeld op Bree- zand in Vrouwenpolder. „De lo catie in Domburg was perfect", tegt organisator en voormalig captain van het Nederlands kam Arno Seijbel, „Maar het strandje is te klein. In Vrouwen polder kan ik twee velden uit zetten Die twee velden (40 bij 'W meter) zijn nod ig omdat er dit ;aar meer teams meedoen in ver- gelijking met de eerste editie, indaag komen zestien teams aiactie, verdeeld over drie cate gorieën: mannen, vrouwen en veteranen („de ouwe bullen", zoals Seijbel ze steevast noemt) Aanvankelijk wilde de organi satie ook een categorie voor spe ars onder de twintig jaar (futu- class), maar door te weinig Arno Hartog kwam gisteravond als winnaar over de streep in de Ronde van Bruinisse. foto Marijke Folkertsma beide omlopen op de tweede plaats. De amazone uit Yerseke scoorde in beide proeven een ruime voldoende voor een winstpunt. Het heeft er dan ook alle schijn van dat ook de pro motie van deze combinatie niet al te lang op zich zal laten wach ten. Mieke Evertse uit Heikenszand reed met Kasmir in beide proe ven van de Z1 met respectieve lijk 198 en 190 punten naar de eerste plaats. In de eerste proef moest ze die delen met de Vlis- singse Evelien Lenaerts met Omar. In de tweede proef van de klasse Z2 eindigden de Kruiningse Ca roline Kodde (met Monday) en Astrid Marinnis (met Joli) gelijk op de eerste plaats. In de eerste proef was Jessica Nijpjes met Justice de sterkste. inschrijvingen spelen zij nu met de senioren mee. Onder de deelnemende vereni gingen bevinden zich Douai (de Franse winnaar van de eerste editie), Gent, Mekka Boys (een invitatieteam met spelers uit het Oosten van het land) en de Delftse Studenten (met spelers uit het nationaal team). Oemoe menoe doet met vier teams aan het toernooi mee. Oud-speler van de Middelburgers en inter national Benjamin Mast speelt met zijn oude ploeggenoten mee. Tijdens het toernooi in Vrou wenpolder kunnen punten wor den verdiend voor het open NK op Ameland. „Als je hier goed presteert, krijg je een betere rangschikking en dat is weer van invloed op de poule-inde ling op Ameland. Alles werkt een beetje toe naar dat toernooi toe", zegt Seijbel, die het toer nooi samen met zijn vrouw Ju dith en Kees en Ingrid de Pagter organiseert. Vorig jaar was er sprake van het opzetten van een circuit beachrugby-toernooien langs de kusten van Nederland. Voor lopig is het bij plannen geble ven. „Er worden nu wel meer toernooien georganiseerd, maar die zijn allemaal nog maar net begonnen. Wij doen het voor de tweede keer. Het moet allemaal nog een beetje groeien." Jan Slager is nieuwe voorzitter van mountainbikeclub door Evelyn Pokorni BURGH-HAAMSTEDE - De renners van X-treme ontmoe ten elkaar tijdens trainingen, toertochten en wedstrijden, in het clubblad èn binnenkort ook op de eigen internetsite. Maar een onderkomen heeft de Zeeuwse mountainbikever eniging nog steeds niet. 'Een eigen vaste locatie' is dan ook een wens van de club en haar nieuwe voorzitter, Jan Slager uit Burgh-Haamstede. „Wat ik vind, is niet belang rijk", zegt de onlangs tot voor zitter gekozen Slager. „Waar we met de club naar toe willen, dat is belangrijk." In laatste instantie wil hij best praten over een onderkomen voor X- treme, of beter gezegd, het ont breken daarvan. Voor de 145 leden tellende mountainbike vereniging uit Goes zou het in praktisch opzicht, zoals omkleden, een hele verbete ring zijn terwijl ook de binding met de club sterker zou kun nen worden door een eigen lo catie. De 45-jarige Jan Slager stelt zich als nieuwkomer echter bescheiden op en formuleert voorzichtig als dit onderwerp ter sprake komt: hij noemt een eigen onderkomen daarom 'een wens'. Toch moet zijn houding niet als afwachtend bestempeld worden: het is eer der zijn ervaring die hem ge leerd heeft welke manier van aanpak uiteindelijk de beste resultaten oplevert. „Ik heb behoorlijk wat georganiseerd in mijn leven", vertelt hij, en verwijst daarmee naar evene menten als Beach Pop en de Burghse Dag. Bovendien is X-treme volgens Slager een enthousiaste van activiteiten bruisende moun tainbikevereniging. „Iedereen moet zich thuis kunnen voelen bij onze club. Wat ons verbindt is het mountainbiken, en wie dat wil, kan bij ons terecht." Vrouwen Zijn toekomstplannen richten zich in eerste instantie op 'het bestendigen wat we nu hebben want we hoeven niet groter te worden'. Jan Slager zegt het wel jammer te vinden dat er maar een klein aantal vrou wen lid is van X-treme. „Het vrouwenmountainbiken ver dient een stimulans. Het is niet Bart Maas van X-treme is een kanshebber voor de nationale titel mountainbike. foto Dirk-Jan Gjeltema echt gevaarlijk maar het De voorzitter voorziet dat de mountainbiken heeft iets ruigs club zich in de toekomst, meer en avontuurlijks en is mis schien daardoor minder aan trekkelijk voor hen dan nu al het geval is, op wed strijdrijders zal gaan richten. Vooral ook vanwege het grote aantal jeugdleden (60) dat X- treme heeft en onder wie zich een aantal beloftes bevindt. „Wij hebben zeker talentjes", meent Slager. „Op 5 juli zijn in Honselersdijk de NK voor de jeugd en kanshebbers van on ze club zijn Bart Maas, Johan Oosterhuis, Maurice van de Berge en Wesley Acda Jan Slager zal daar ook aan wezig zijn. „Daar ga ik zeker naar toe, ik vind het leuk om bij wedstrijden te kijken Naar toertochten, waaraan ik zelf af en toe meedoe, ga ik minder. Bij wedstrijden is het gezellig, het is één grote familie. Je bent lekker buiten, maakt een praatje, je geeft ondersteuning of je geeft 's een bidon aan." Voorheen ging hij altijd mee met zoon Jasper; diens en thousiasme voor het moun tainbiken heeft tot gevolg ge had dat vader Slager bij de sport betrokken raakte en nu zelfs voorzitter van de in 1994 opgerichte vereniging is ge worden. Parcours Het clubparcours van X-treme is een zes kilometer lange ATB-route door de Boswach- terij Westerschouwen op Schouwen-Duiveland. Deze is echter te kort voor toerren- ners. Een vi j f j aar geleden aan gelegde terreinfietsroute van 36 kilometer op Noord-Beve land, waarvan de bewegwijze ring inmiddels grotendeels is verdwenen, wordt binnenkort opnieuw bepijld zodat 'de X- tremisten' daar weer volop ge bruik van kunnen maken. Ook heeft de club bemoeienis met aanleg en onderhoud van rou tes bij Lewedorp (De Piet. waar afgelopen weekeinde de eerste wedstrijd van de Zomer Cup werd gereden) en bij Goes (Poelbos). Omdat Staatsbosbeheer in het verleden problemen heeft ge had met zogenaamde 'wildrij- ders' heeft de bond van de wielrenners (KNWU) gedrags regels opgesteld voor de mountainbikers. „Iedereen dient die regels te kennen", volgens Jan Slager „Ze wor den gepubliceerd in het club blad en worden bij de start plaats van een route kenbaar gemaakt. De eerste regel luidt dat je respect moet hebben voor plant en dier. En voor voetgangers", voegt hij er la chend aan toe. GOES - Goes krijgt volgend voetbalseizoen versterking van twee spelers van VC Vlissingen. Lunven Vermeer en Mansour Gader hebben overschrijving aangevraagd naar de zondag derdeklasser. Verder heeft Goes ook Mourad Guldal aange trokken. Hij speelde het laatst voor de reserves van RBC. In een eerder stadium werd Romeo van Aerde al vastgelegd. Hij is afkomstig van FC Dordrecht. VLISSINGEN - De beslissingswedstrijd tussen HW'24 en Dosko wordt morgen in Middelburg gespeeld. Het duel wordt op sportpark de Veerse Poort, het terrein van Zeelandia Mid delburg. afgewerkt. De aanvang is 14.30 uur. De winnaar van het duel mag volgend voetbalseizoen uitko men in de tweede klasse. HW'24 schakelde in de tweede ron de van de nacompetitie Patrijzen uit, opponent Dosko uit Bergen op Zoom was over twee wedstrijden te sterk voor Ma- dese Boys. De beslissingswedstrijd tussen Zaamslag en 's- Gravendeel wordt vandaag op het terrein van Tholense Boys gespeeld De ontmoeting begint om 17.00 uur. De winnaar van het duel krijgt volgende jaargang een plaats in de tweede klasse. GOES - In café Baarends in Goes begint maandagavond het jaarlijkse driebandentoemooi. Raymond Nicodem is de titel verdediger. Zijn grootste concurrenten is zijn vader Joop Ni codem en veelvoudig ex-winnaar Piet Koek. De sterkste spelers moeten in de voorrondes 20 caramboles maken, de ovengen moet naar 15 punten zien te spelen. Door dat de spelers in poules van vier zijn ingedeeld, komen zij mi nimaal drie keer in actie. Vanwege de vele herkansingen wordt het voor de deelnemers een lange weg voordat de fina les zijn bereiktDe beste acht spelen de finale op de grote tafel. De nummers 9 tot en met 16 spelen de kleine finale Vorig jaar won Raymond Nicodem met overmacht, mede om dat zijn vader Joop door ziekte moest afhaken. Op de kleine tafel is Arjo Hollestelle uit Heinkenszand de titelverdediger, maar er is hem veel aan gelegen dit jaar in de 'grote' finale te staan. Elke speelavond worden twee poules afgewerkt. De eerste ronde wordt gespeeld op maandag 2, dinsdag 3, woens dag 4, dinsdag 10 en woensdag 11 juni. De aanvang is steeds 19.30 uur. VLISSINGEN - De Zeeuwse marathon in de duivensport gaat dit seizoen niet door. De vijf dagfond-, de vijf overnacht- vluchten en de vluchten voor jonge duiven zijn geschrapt. Bij de commissie is een te korte voorbereidingstijd ontstaan door de klassieke vogelpest. Ook is het verwachte aantal in schrijvingen niet gehaald, waardoor niet kan worden voldaan aan het uitkeren van een redelijk gevulde prijzenpot. BRAKEL - Hoewel junior Rinus Wisse uit Krabbendijke als eerste over de meet ging bij het skeelerkampioenschap van Bommelerwaard in Brakel werd Kees de Goffau uit Rilland uitgeroepen tot kampioen. Vooraf kreeg Wisse van de organi satie te horen dat hij niet voor de titel kon gaan, omdat hij bij de landelijke B-rijders is ingedeeld en deze wedstrijd voor C- rijders was ingeschaald. Van de dertig rijders verdeelden De Goffau en Wisse wel de premiesprintsgelijkelijk. Nisse. Menwedstrijd Enkelspan paarden: 1. Leo Paauwe met Monty, 2. Leo Paauwe met Olerna, 3. Letty Dreesman met Kinz, 4. Ada Steeketee met Dex. Enkel/dubbelspan pony's 1. Jacco de Meester, 2. Kirsten Da- men, 3. Luc de Jong, 4. Piet Jochems. Vrouwenpolder. Dressuur RV Sé-Ros. Paar den klasse Z2: 1 Chantal Nijpjes, Justice (Sé-Ros) 193; 2 Rafaela van den IJssel, Ab- dij's Gullit (Oranjezon) 190; 3. Peter Klaasse, Night and Day (Walcheren) en Sandra van der Hoofd, Ryan (Sé-Ros) 189. Z1:1. Evelien Lennaerds, Omar (Scheldestad) en Mieke Evertse, Kashmir (Oranjezon) 198; 3. Carin van de Velde, Manto (Gouwe Reyers) en Mascha Tuinman, Wiskerke's Pal. (Z-Bev 187. M2. 1. Elze-Sophie Wiskerke, West veer's L'Espri (Z-Bev.) 177; 2. Carola Paau we, Reality (Z-Bev.) 160; 3. Miranda Weijer- mans, Pepe-Pepe (Gouwe Reyers) 156 M1. 1 Kees Francke, Ulke (Gouwe Reyers) 169; 2 Jan Ton, Ophiet (Oranjezon) en Lucie Louws, Kasanova (Gouwe Reyers) 168. L2: 1. Fabiënne Boon, Portorieo (Schouwse R.) 167; 2 Jenny Rowecki, Fernando (Walche ren) 163; 3. Dini Krijger. It's Sit (Vroonr.) en Margo Bosch, Rasputin (W B Ruiters) 161. LI. 1. Andrea van Boven, Caprice (Sé-Ros) 172; 2. Valeska Nastaly, Saliene P (Sé-Ros) 1713. Corine Wondergem, Parana (Oranje zon) en Nicol Versteeg, Beauty (Allround) 167. Pony's Z2: 1. Iris Verhaagen, Sheitan (Paardebloem) 211 Z1: Maaike Wagenaar, King of Diamond (Weelr.) 181. M2.1. Evelien Schouten, Lady Romona (Paardebloem) 159 M1 l.AmbervandeParel,L'Arduch(Z Bev I 161. L2 1 Roxanne Aalburg, Jade (Oranjezon) 160. L1:1 Mant de Visser. Ro- sanne (Gouwe Reyers) 165 Tweede proef paarden klasse Z2:1 Caroline Kodde. Mon day (Z-Bev en Astrid Marinissen, Joli (Sé- Ros) 190; 3 Jessica Nijpjes, Maquire (Sé- Ros) 189. Z1:1. Mieke Evertse, Kashmir, 197, 2. Mascha Tuinman, Wiskerke's Pal187; 3. Don van Nieuwenhove, Navelt (Drijfkracht) 183 M2. 1. Elze Sophie Wiskerke, West veer's L'Espri, 164, 2. Carola Paauwe. Reali ty (Z-Bev.) 161.3 Miranda Weijermans, Pe- pe-Pepe, 159. Ml: 1. Jan Ton, Ophiel, 172,2. Sandra van der Hoofd, Pretty Woman, 162; 3 Trudie Francke. Pompidoe (Gouwe Rey ers) 161. L2: 1 llona markusse, Lanciano (Walcheren) en Carolien Rapis, Nim (Pias- ruiters) 170; 3 Fabiènne Boon. Portorieo, 169 LI 1 Nicol Versteeg. Beauty. 176. 2. Reineke Bongers, Prymera (Sé-Ros) 174, 3 Ellen Bogers, Othello,(Striener 1169 Pony's Z2: 1 Iris Verhaagen, Sheitan. 199. Z1.1 Kim Stroo, Lodewijk (Weelr.) 182. M2: Manëlle Nieuwenhuis. Gmo (Gouwe Reyers 145 M1: 1. Amber van de Parel, L'Arduch, 172 L2. 1 Roxanne Aalburg, Jade, 164. L1: 1. Maritde Visser, Rosanne, 167. 7-5 7-5, Saretta (Bra) - Blanco (Spa) 7-6 6-32- 2 opgave Blanco, Novak (Tsj/13) - Ljubicic (Kro) 6-4 7-5 3-6 6-2, Moya (Spa/4) - Chela (Arg/31) 6-2 6-3 3-6 2-6 6-3. Vrouwen, derde ronde: Serena Williams (VSt/1) - Schett (Oos) 6-0 6-0, Sugiyama (Jap/16) - Shaughnessy (VSt) 6-1 6-4, Henin- Hardenne (Bel/4) - Randriantefy (Mad) 6-1 6- 1, Schnyder(Zwi/19) - Daniilidou (Gri/14) 6-3 6-4, Mauresmo (Fra/5) - Zuluaga (Col) 6-3 6- 4, Mandula (Hon) - Pennetta (Ita) 6-2 6-4, Ru bin (VSt/8) - Granville (VSt) 2-66-16-3, Serna (Spa) - Harkleroad (VSt) 3-6 6-1 6-2. Nieuwerkerk. Pearle Gruttepikkerstoer- nooi. Finales, VE 7: Janine Lekkerkerk-Anja Engelkes 6-4 4-6 7-5, VE 8: Janny Smal- heer-Jacqueline Winder 6-3 6-7 6-4, VD 6: Markusse/Stols-Bos/Krabbendam 6-7 6-1 7-6, VD 7: Van Tilburg/Stoutjesdijk-Van Putte/Padmos 6-3 6-4, ME 5: Sjaco Nieu- wenhuijze-Chris Versteeg 6-2 7-5, ME 6: Piet Vreeke-Ronald Haze 2-66-3 6-1, ME 7 Ron Klein-Wim Fonteine 6-3 3-6 6-1ME 8; Mare Ie Clercq-Raymund Pessers 6-4 6-3, MD 5: De Rave/Vreeke-Nouwen/de Vos 6-2 7-5, MD 6: Bezuijen/Schönberger-Kramers- /Wandel 7-6 6-1, MD 7 Van Burg/van de Wassenberg-Vrij/Doeleman 6-2 6-2, GD 6: Bos/de Vos-Plaizier/Bezuijen 4-6 7-5 6-1, MD 8' Van de Linde/Stins-De Reus/Lievense 1-66-2 6-3.GD7: De Bil/Kristelijn-Heyboer- /van deTak 6-06-4, GD8: Cobussen/van der Tak-Lodder/Stins 7-6 6-2 Gouden Gids divisie. Laatste speeldag. Helmond Sport - Sparta 2-1 (2-1). 25. Mark van Dijk 1-0,30. Heesakkers 2-0,44. Cicilia 2- 1 Scheidsrechter; Luijten. Rode kaart; 61 Trommel (Sparta). Gele kaart. Schenkel, Ho- sé, Cicilia (Spartal TOP Oss - Emmen 0-3 (0- 1) 15 De Groot 0-1,60. De Groot 0-2,66. De Groot 0-3. Scheidsrechter Langkamp (22. Janssen). Cambuur Leeuwarden - Volen- dam 2-0 (0-0). 66. Bischop 1-0, 69. Ferrier 2- 0 Scheidsrechter: Wiedemeijer Fortuna Sittard-FCDen Bosch 2-1 (1-0) 3 Hamming 1-0, 81. Jansen 1-1, 87. El Gaaouiri 2-1. Scheidsrechter: Suiting. Gele kaart: Cagnaz- zo (Fortuna), Plum (Den Bosch). Stormvo gels/Telstar - BV Veendam 5-0 (5-0). 2 Schultz 1-0 (strafschop), 9. Holwijn 2-0, 27 Holwijn 3-0, 30. Biezen 4-0,37. Ommel 5-0. Scheidsrechter: Van der Hilst. Gele kaart: Slor (Veendam). FC Eindhoven - FC Dor drecht 2-0 (1-0) 30 Stam 1-0. 54. Jucic 2-0. Scheidsrechter-Oskam MW- VW1-2 (1-1 8. Daumantas 1-0,37 Meeuwis1-1,56. Ja cobs 1-2. Scheidsrechter: Koopman Wielrennen Rijswijk Nederlands kampioenschap jeugd tot 12 jaar Jongens, vierde ronde Joeri de Bruyckere (Oostburg)- Stijn Wesselink 1-0, Maurice Swinkels-Roland Kars (Vlissingen) -. Jaap van Putten-Luuc van der Zee (Ter- neuzen) 1 -0. Vijfde ronde: Hugo van Diepen- Joeri de Bruyckere 1-0, Luuc van der Zee- Lars Ootes 0-1Roland Kars-Casper Athmer 1-0 Zesde ronde. Roland Kars-Guido Faas- sen -. Thijs van den Bosch Joen de Bruycke re 1-0, Luuc van der Zee-Nico SpoelstraO-1. Meisjes, vierde ronde: Kristianne Tempel man-Claire Volleman (Terneuzen) 10, Yvonne Ferrier-Sophie de Graaff (Ritthem) 1-0 Vijfde ronde: Claire Volleman Sadaf Elyaci 0-1, Sophie de Graaff-Anouk Schip pers 0-1 Ronde van Italië Negentiende etappe. Canelli-Cascate del Toce: 1 Simoni (Ita) 239 kilometer in 6.20 05, 2. Frigo (Ita) 0.03, 3. Mazzoleni (Ita), 4. Noè (Ita) 0.10, 5. Pellizotti (Ita) 0.13. Algemeen klassement: 1. Simoni 85.44.39,2. Garzelli 8 04.3. Popovitsj8.06,4. Noè 9.49.5. Totschnig 10 35 Bruinisse. Ronde van Bru. 1 Arno Hartog, Giessenburg; 2. Jacques Schuit, Arnemui den; 3 Johnny van der Klooster. Lewedorp; 4. Wilco Jonker. Burgh-Haamstede; 5 Bob Verkooijen, Chaam, 6. Jan Hordijk, West maas. 7 Danny Schaut. Sas van Gent; 8. Martin Vrij, Hellevoetsluis, 9 Mare Blok, Heinkenszand; 10. Wemer van Zimmeren, Kruisland: 11 Peter Metske. Poortvliet; 12. Wim Oosse. Middelburg, 13. Johan van Schaik. Oost-Souburg, 14. Dick van den Berg, Gapinge; 15. Edzard van Ewijk, Goes. Em Lucky Day: 1-8-11-12-18-22-25 34-41 43-45- 50-52-53-67-73-74-77-78-79 (onder voorbe houd) Parijs. Roland Garros, 6 miljoen euro. Man nen, derde ronde. Verkerk (Ned) Spadea (VSt/29) 5-7 6-4 6 2 7-5, Schüttler (Dui/11) - Ferreira (ZAf/22) 6-3 1 -6 6-7 2-3 opgave Fer- reira, Zabaleta (Arg) - El Aynaoui (Mar/23)6- 2 6-4 3-6 7-6, Coria (Arg/7) - Savolt (Hon) 6-4 6-1 6-1, Agassi (VSt/2) - Malisse (Bel/26) 6-4 .zaterdag- Voetbal Beslissingsduel voor plaats in tweede klasse: Zaamslag-'s-Gravendeel (terrein Tholense Boys). Aanvang. 17.00 uur. zondag Voetbal Beslissingsduel voor plaats in tweede klasse. HVV'24-Dosko (terrein Zeelandia Middelburg). Aanvang: 14 30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 21