Kritiek op staatssecretaris m DEMONSTRATIE PZC PZC Dubbel feest voor bruidegom Moggré Fontein spuit eindelijk weer in pielenvijver DONDERDAG 29 MEI 15 Geuzenfeesten in het teken van motoren Zwembad vandaag open Eerste maatjes verorberd Terneuzen laakt houding Schultz van Haegen in Koegorszaak Uitbreiding kartcircuit Breskens ligt moeilijk Regeling oogstschade wacht Taakstraf voor diefstal gsm Benoeming van Lonink vertraagd Dorpsraad in de dop PvdA wil maatregelen tegen sloopschepen Sas Dure rit woensdag 28 mei 2003 BIERVLIET - 'Geuzen op wie len' is het thema van de traditio nele Geuzenfeesten in Biervliet op morgen en vrijdag. Het the ma is gebaseerd op de tiende editie van de Haringrit van de Motorvrienden Biervliet, vast onderdeel van de feesten. Morgen staat de Markt in Bier vliet geheel in het teken van de motorsport, met onder meer een motor- en accessoiremarkt en kraampjes waarin motordea- iers en verenigingen zich pre senteren. In de middag zijn er demonstraties, met aansluitend het slotfeest van de tiende Haringrit. Een deel van de vaste activitei ten op Hemelvaart heeft de or ganisatie naar vrijdag ver plaatst. Maar ook dan wordt voortgeborduurd op het thema wielen', onder meer door de traditionele zeskamp dit jaar om te dopen tot een 'f ietskamp Morgen kan de jeugd terecht vanaf 11.00 uur met onder meer een traptractorrace en een wed strijd met radiografisch be stuurde auto's. In de middag uren is de belangstelling dus vooral op de motor gericht, 's Avonds is er in de feesttent aan de Braakmanlaan Geuzen- feest met medewerking van de groep Satisfy. Na de reveille start vrijdag een boeren- en rommelmarkt, 's Middags vanaf 14.00 uur is er de Fietskamp, alsmede in de feesttent een kindermiddag met een optreden van Papa Chico. De Yorin FM drive-inshow is vanaf 21.00 uur evenals verle den jaar het slot van de Geuzen feesten. AARDENBURG - Het gemeen telijk zwembad in Aardenburg gaat vandaag open. Aanvankelijk zou het zwembad afgelopen weekeinde zijn ge opend, maar dat ging niet door vanwege een gebrek aan perso neel met de vereiste diploma's. Inmiddels heeft de gemeente Sluis twee medewerkers aange trokken. Zij mogen als zelfstandig toe zichthouder optreden. SLUIS - In Sluis werd gisteren de eerste Hollandse Nieuwe ge presenteerd door de plaatselijke middenstandsvereniging en de Stichting Sluis Promotie tijdens een haringparty in brasserie de Boeie. Het is zo langzamerhand een traditie dat de middenstand van Sluis de Hollandse lekkernij met veel ambiance verwelkomt. Onder de aanwezigen waren vertegenwoordigers van ge meenten. bedrijfsleven, toeris me en ondernemers- en belan- genveren igingen Het eerste vaatje haring werd met het rubberbootje Explorer aangevoerd door 'viswuuf' Sa bine Champion. Na een tochtje over de historische Kaai, hiermee ver wijzend naar de jaarlijkse haringrace om als eerste de vaatjes aan wal te brengen, arri veerde ze bij de plaats van de proeverij. Na een woord van het viswuuf was het de beurt aan stadsom roeper Cees Blaeke om de komst aan te kondigen. Wethouder J. Provoost van de gemeente Sluis mocht het eerste exemplaar naar binnen werken. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel; (0115) 645769 Fax: (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail; web@pzc.nl door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Burgemeester en Wethouders van Terneuzen vinden dat staatssecretaris Schultz van Haegen (Verkeer en Waterstaat) veel te gemakzuch tig met het dossier Koegorspol- der omgaat. De bewindsvrouwe stelde vorige week in antwoord op kamervragen over de uitge stelde proef met de verwerking van slib in de Terneuzense pol der, dat de gemeente veel te vroeg met kritiek gekomen was. De proef kan volgens haar altijd nog op Terneuzens grondgebied worden gehouden, als het be drijfsleven daartoe besluit. Volgens de staatssecretaris had de raad van Terneuzen boven dien de proef met de verwer kingsfabriek niet onlosmake lijk verbonden met de aanleg van een depot. De raad had vol gens haar slechts voorwaarden gesteld bij de aanleg en inpas sing van het voorziene depot. Wethouder A. van Waes (Ruim telijke Ordening) heeft absoluut niets op met de antwoorden van de bewindsvrouwe. „Wat het laatste betreft; de raad heeft wel degelijk de randvoorwaarde ge steld dat het depot er alleen zou komen als 50 procent van het aan te voeren slib ter plaatse verwerkt zou worden. Dat de staatssecretaris daar aan voor bij wil gaan vind ik niet kies. Zo zijn nog meer zaken in de beant woording die een nadere nuan cering, dan wel uitleg behoeven. Zij houdt er nog steeds aan vast dat er een kans bestaat dat de proef in de Kanaalzone wel doorgaat en zelfs als die niet zou doorgaan, dan wil zij zonder meer een depot in de Koegors- polder laten aanleggen. Dat mag ze zeggen, maar dan moet ze er wel voor zorgen dat er geld voorhanden is om die voorzie ning te treffen. Zij stelt dat er 46 miljoen euro beschikbaar is, maar ze weet zelf maar al te goed dat dit bedrag niet toerei kend is Rijkswaterstaat in Zee land heeft nog een tekort op de begroting voor het depotplan van zeven tot veertien miljoen euro. Ze zal dan ook met meer geld over de brug moeten ko men", benadrukt Van Waes. De Terneuzense wethouder re kent er op dat de Tweede Ka merleden die in eerste instantie vragen over het Koegorspolder- dossier hebben gesteld, de ko mende weken zullen doorvra gen over de aanbesteding van de proefverwerking, het gebrek aan middelen en de juridische en planologische consequenties van het opschorten van de proef met de verwerkingscentrale. „Tussentijds zullen wij met Rijkswaterstaat in overleg blij ven, maar op dit moment zit het planologisch muurvast. Wij wil len doorgaan met de ontwikke ling van het bestemmingsplan, maar dat kan nu niet. Als derden door deze gang van zaken gedu peerd raken, kunnen we wel de gelijk geconfronteerd worden met schadeclaims. Ook daar gaat de staatssecretaris in haar beantwoording aan voorbij", aldus Van Waes. „Aan procede ren denken wij nog niet, we willen er middels overleg uitko men, maar dan zal de staatsse cretaris toch wel flink moeten bijdraaien. Zij heeft met haar beslissing problemen veroor zaakt, niet de gemeente Terneu zen." De LPF in de Terneuzense raad heeft inmiddels naar aanleiding van de antwoorden van de staatssecretaris het college schriftelijk gevraagd tekst en uitleg te verschaffen. De buurtbewoners hebben er jaren op moeten wachten, maar hebben nu eindelijk hun fontein in de vijver aan de Prins Hendrikstraat in Sint Jansteen terug. foto Wim Kooyman door Edy de Witte SINT JANSTEEN - Door het plaatsen en in werking stellen van de foptein in de 'pielenvijver' aan de Prins Hendrikstraat in Sint Jansteen is een wens van de om - wonenden in vervulling gegaan. De waterspuit geeft de put een sfeervolle uitstraling. Vele jaren geleden werd de fontein na slechts enkele dagen activiteit uit de Steense brandvijver gehaald; hij kwam niet meer terug. Dat leidde tot ergernis van de mensen in de buurt, die jaloers naar Hulst keken, waar binnenkort ook drie fonteinen spuiten. Voordat de fontein weer kon worden geïnstalleerd, moest de pielenput eerst flink onderhanden worden genomen. De waterstand in de vijver fluctueerde zodanig dat de fonteinapparatuur, een draagconstructie van buizen en leidingen, niet kon worden aangebracht In de zomer veranderde de vijver zelfs in een modder poel, door de lage grondwaterstand en doordat water via de bodem weglekte Extra water in de vijver pom pen zou geen effect hebben vanwege het weglekken en de vijver uitdiepen zou gevaar opleveren voor spelen de kinderen. De gemeente kwam pas zes jaar later uit eindelijk met een andere oplossing De bodem van de vijver is nu bekleed met klei om 'lekken' tegen te gaan Voor de veiligheid is aan de kanten, tot één meter de vijver in, de diepte teruggebracht tot twintig centime ter. Voor deze aanpak zijn alle vissen gevangen en overgebracht naar een andere vijver. Advertentie www.vermeulen trappen.nl Showroom 35 modellen Lokkerdreef 14, Etten-Leur A58 afslag 19.1e stoplicht rechts Tel. 076-5088000 door Harmen van der Werf DEN HAAG - Uitbreiding van het kartcircuit Raceland op be drijventerrein Deltahoek bij Breskens ligt moeilijk. De ge meente Sluis heeft verzuimd van tevoren onderzoek te doen naar de geluidsgevolgen. De Raad van State tilde daar giste ren zwaar aan tijdens een be zwaarprocedure. Omwonende A van de Vrie was naar het Haagse rechtscollege gestapt, omdat hij bezwaar heeft tegen de uitbreiding. Volgens de gemeente Sluis kon binnen de lopende vergunning voor het kartcircuit worden volstaan met een officiële mel ding. Staatsraad W, Hammerstein liet duidelijk doorschemeren daar anders over te denken. De ge meente had naar haar mening niet klakkeloos mogen aanne men dat het kartcircuit ondanks de uitbreiding met onder meer een terras binnen de geluidsnor men blijft. Op z'n minst had daarnaar onderzoek moeten ge beuren. Inmiddels vindt op verzoek van de gemeente en in opdracht van de eigenaar van het kartcircuit zo'n studie plaats. De resultaten worden voor de zomer ver wacht. Bezwaarmaker Van de Vrie liet weten blij te zijn met deze stap en hoopte dat er zonodig extra geluidwerende voorzieningen worden getroffen. Of de gemeente Sluis had kun nen volstaan met alleen een offi ciële melding om de uitbreiding toe te staan, beslist de Raad van State, meldde Staatsraad Ham merstein, 'op korte termijn'. door Wilma Valk SCHOONDIJKE - Een fiets tochtje naar huis van Biervliet naar Schoondijke was het begin van een lang en gelukkig samen zijn voor Jaap Moggré en Marie de Feijter (83). Gisteren vierden ze niet alleen de 84e verjaardag van Jaap Moggré, maar ook het feit dat ze zestig jaar geleden in het huwelijk traden. Jaap Moggré en zijn echtgenote zijn geen onbekenden in Schoondijke en omstreken. Tot een kleine twintig jaar geleden hebben ze samen een boerderij gerund: „Het is een prachtig stel, ze kunnen het gelukkig al lemaal goed samen vinden. Een keer per jaar houden we fami liedag en komen dan allemaal bij een van de acht kinderen sa men Wij maken dan ook nooit buitenlandse reizen, wij blijven in Nederland." Dat moet dan ook wel, want zeven dochters Moggré wonen verspreid door heel het land, van Leeuwaarden tot Maassluis en van Katwijk tot Almere. Hun enige zoon woont in Schoondijke op de ouderlijke boerderij: ,,Ik ben er geboren," vertelt Jaap. „Het was altijd een gemengd bedrijf, akkerbouw en vee, maar onze zoon heeft alles omgegooid, hij gaat een andere kant op, tuinbouw, bloemkool Het echtpaar Moggré. en zo." Sinds 19 jaar woont het echtpaar in het dorp en nog steeds zelfstandig. Tijdens een drukke receptie dinsdagmiddag konden vrien den, familie en kennissen het echtpaar gelukwensen. „Dit hadden we niet verwacht," meende Jaap. Maar Moggré heeft heel wat functies bekleed, hij was vele jaren lid van de ker kenraad van de Gereformeerde Kerk in Schoondijke, hij was betrokken bij de vroegere huis houdschool in die plaats en heeft vaak de boerenbond in de DEN HAAG - Akkerbouwers die eind augustus vorig jaar zijn getroffen door overvloedige regenval, hoeven in elk geval dit jaar nog niet op een tegemoetkoming te rekenen. Zij moeten wachten tot er een verzekering voor oogstschade is en die komt in 2003 niet meer rond, heeft minister Veerman van Landbouw de Tweede Kamer gisteren meegedeeld. De vertraging komt door de eis van de Europese Unie dat er een Europese inschrijving moet komen voor de verzekering. ZLTÓ-bestuurder J. van Waes is niet gelukkig met het uitstel. Voorzover hij weet zijn in Zeeland nog geen boeren in de pro blemen gekomen. Met name het midden van Zeeuws-Vlaan deren werd eind augustus getroffen. MIDDELBURG - Een negentienjarige man uit Terneuzen is gisteren in Middelburg wegens verduistering van een gsm veroordeeld tot een taakstraf van 138 uur. In de strafmaat nam de politierechter 98 uur werkstraf mee, waarvan hij nog in zijn proeftijd zat De verdachte had 14 december vorig jaar in het Terneuzense uitgaanscircuit het mobieltje opgeraapt dat een man bij een tussenkomst van een caféruzie had verlo ren. De gedupeerde hoorde vlak daarop de gsm afgaan in de broekzak van de verdachte. Hij vroeg aan hem om zijn bezit, maar de Terneuzenaar weigerde dit. Nadat de politie eraan te pas kwam werd het mobieltje teruggegeven. TERNEUZEN-Terneuzen moet naar alle waarschijnlijkheid wat langer wachten op een nieuwe burgemeester. De benoe ming van de gedoodverfde kandidaat Jan Lonink (52), nu nog burgemeester in Rijssen, moet behandeld worden door de mi nisterraad en minstens tweemaal voor een vergadering van dit college zijn geagendeerd. Dit is bij burgemeestersbenoe mingen in gemeenten met meer dan 50.000 inwoners gebrui kelijk. Tot op heden is dit door politieke verwikkelingen in Den Haag, zoals de kabinetsformatie, nog niet gebeurd. Daar komt bij dat Hemelvaartsdag en de pinksterdagen in aan tocht zijn, waardoor de tijd om te beslissen bekort wordt. De benoeming van Lonink in Terneuzen was voorzien op 15 juni, maar 1 juli lijkt nu een stuk aannemelijker te worden. Het kabinet van de commissaris van de koningin in Middel burg rekent er op dat de benoeming van de PvdA-er Jaap Sala (oud-burgemeester van Wageningen) in Sluis wel op tijd rond komt. Voor deze gemeente dient alleen de minister van Bin nenlandse Zaken zijn goedkeuring te geven. ZUIDDORPE - Zeven inwoners van Zuiddorpe hebben zich verenigd in een comité dat wil komen tot een dorpsraad De oprichtingsvergadering vindt woensdag 4 juni om 20.00 uur plaats in gemeenschapshuis 't Kaaike. Het oprichtingscomité zag in de samenvoeging van de gemeenten Axel, Sas van Gent en Terneuzen het signaal om de krachten richting nieuwe ge meente Terneuzen te bundelen. „Het is voor ons. voor onze kinderen en kleinkinderen, van belang om de leefbaarheid in ons dorp op peil te houden en onze stem te laten horen. Er zijn immers altijd zaken die onze gemeenschap bezighouden. Welke gevolgen heeft het vertrek van De Lindenhof voor ons? Wat gebeurt met het openbaar vervoer in het dorp?," zo schrijft het comité in de uitnodiging voor de oprichtingsver gadering, die huis-aan-huis is verspreid. Zuiddorpe is een van de laatste kernen in de gemeente die nog geen dorpsraad heeft en daar moet verandering in komen, aldus het comité. Het streven is een zo divers mogelijk dorpsraadbestuur te vormen. door Ronald Verstraten SAS VAN GENT - De PvdA- fractie in de Terneuzense ge meenteraad wil dat maatrege len worden genomen tegen de aanwezigheid van sloopsche pen in Sas van Gent en de over last die ze zouden veroorzaken voor het milieu en de scheep vaart. Volgens W ten Hoor, die namens de fractie een brief heeft ge schreven aan de voorzitter van de gemeenteraad, zou er 's nachts afgewerkte olie, vermoe delijk illegaal, worden overge pompt in de sloopschepen. Het gaat om enkele schepen die aan de Oude Sluis en nabij de Glas fabriek liggen. Volgens hem zijn de schepen lek en komt daar door olie in het kanaal terecht. Aanleiding tot de brief is een in cident dat zich maandag heeft voorgedaan met een van de schepen, waarbij olie weglekte. De waterpolitie en Rijkswater staat kwamen ter plekke pols hoogte nemen. Ten Hoor wijst met een beschul digende vinger richt Sawai Shipping. Dit in Sas van Gent gevestigde bedrijf zou eigenaar zijn van het lekkende schip Bedrijfsleider I. Rijnsdijk van Sawai ontkent dit echter ten stelligste. De lekkage heeft zich volgens hem voorgedaan in de Wendy. Dat schip is weliswaar door Sawai naar Sas gehaald, maar is eigendom van een be drijf uit Geertruidenberg. „Het heeft niets met onze schepen te maken. Bovendien zijn dat geen sloopschepen. Ze worden omge bouwd tot tankers voor eetbare olieén en plantaardige vetten. Wij hebben niets met minerale olieën te maken en veroorzaken geen milieuschade", aldus Rijnsdijk. Hij bestrijdt dan ook dal illegaal olie in de schepen zou worden gedumpt. Ten Hoor wijst erop dat de pro blematiek met de schepen al langer speelt. Het is volgens hem zaak dat nu zo snel moge lijk een eind aan de situatie komt: „Die schepen zijn gewoon oude vuilnisbakken waar vuil en olie in wordt gedumpt." TERNEUZEN - Een 64-jarige vrouw uit Retranchement kreeg gisteren in Terneuzen twee keer een boete van tweehonderd euro opgelegd door Kantonrechter C. Kool voor te hard rijden. Rond tien voor drie registeerde de radar een snelheid van 99 ki lometer per uur Net na drie uur reed de vrouw met 88 kilometer per uur langs de meetpost, waar een maximumsnelheid van 50 kilometer per uur geldt Advertentie foto Wim Kooyman regio vertegenwoordigd. „Een poosje zat ik ook in de gemeen teraad van Schoondijke voor de AR. Daarmee ben ik gestopt bij de herindeling in 1970. Toen werd het echte politiek en daar doe ik niet aan mee." Een heel bijzonder cadeau was de oude bijbel van de vroegere gereformeerde gemeente: „Nu we de SOW kerk hebben dacht ik altijd maar, wat doen ze met de oude prachtige bijbel?" Deze zal nu zeker een bijzondere plaats in het huis van Moggré krijgen. Voor deskundig advies, tips en vragen komt u naar de Karcher-trailer en test zelf de machines. VAN 10.00 TOT 16.00 UUR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 51