Tweede leven voor Bruse ronde Superspurts in Kwadendamme s23 Wielerkoers in vissersdorp nu onderdeel van Bruniversails Jacky Lambert naar Koewacht Cees Heijboer onderscheiden Promotieduels Vlissingse hockeyers Swift houdt korfbaltoernooi Veersedam Racing wint kartrace Hordijk favoriet voor eindzege agenda BC Vlissingen blijft actief in promotiedivisie uitslagen Mouwen verdedigt snookertitel woensdag 28 mei 2003 Wim van Kooten (links) en Teun van Zalm nemen de laatste details door. foto Dirk-Jan Gjeltema VLISSINGEN - Jacky Lambert speelt komend seizoen bij zondag-vierdeklasser Koewacht. De aanvaller speelde de af gelopen drie jaar bij Temeuzen, maar kon dit seizoen niet meer op een basisplaats rekenen. Lambert is na Geert Bos- schaart, Geert de Poorter, Johan van Rumst, Jordy Bakkeren Philip Piedfort de zesde speler die vertrekt bij Terneuzen. MIDDELBURG - Cees Heijboer is tijdens de jaarvergadering van het biljartdistrict Walcheren/de Bevelanden onderschei den. De scheidend secretaris uit Middelburg ontving de bron zen speld van verdienste uit handen van gewestelijk voorzit ter Ad Kooien. Heijboer was zestien jaar secretaris van het districtsbestuur en was daarnaast actief als arbiter en arbi tercoördinator. Distnctsvoorzitter Toon Klaassen uit Colijnsplaat is tijdens de bondsdag in Wagenmgen opgenomen in de nieuw gevorm de sectieraad carambole. VLISSINGEN - Voor het mannenteam van de hockeyvereni- ging Vlissingen staan morgen en zondag cruciale wedstrijden op het, programma. Inzet is promotie naar de derde klasse. Vlissingen, de nummer twee van de vierde klasse D, moet morgen op bezoek bij Spitsbergen in Veenendaal. Dat is de nummer twee van de vierde klasse C. Zondag komt de ploeg naar Vlissingen. De winnaar over beide duels promoveert naar de derde klasse. Op papier lijkt Vlissingen niet kansloos. Zeker als het doelsaldo van de afgelopen competitie (86-19) vergeleken wordt met dat van Spitsbergen (63-34). Laatstge noemde formatie had daar 21 wedstrijden voor nodig, terwijl Vlissingen slechts 18 keer in actie kwam. Toch is coach Chris Jiskoot er van doordrongen dat dit geen juiste maatstaf is. „Je kunt de kwaliteit van beide klassen niet duidelijk met elkaar vergelijken. Ik moet eerlijk zijn dat ik Spitsbergen ook niet goed ken. Zij weten meer van ons dan wij van hen. Onze laat ste competitiewedstrijden werden nauwlettend gevolgd door een afvaardiging van die vereniging." Beide wedstrijden be ginnen om 14.30 uur. MIDDELBURG - De korfbalvereniging Swift houdt morgen het 55e Hemelvaartsdagtoernooi. Op sportpark de Voorborch in Middelburg strijden 131 teamsin verschillende leeftijdsca tegorieën om de wisselbekers. In de hoofdpoule spelen vier verenigingen: tweedeklasser Swift (Middelburg), overgangs- k lasser Fortis (Oost-Souburg), eersteklasser Albatros (Zwijndrecht) en eersteklasser ODO (Maasland). Het toer nooi begint om 9.00 uur. MIDDELBRUG - De twee-uurs endurancerace bij Indoor Karting Middelburg werd een prooi voor de rijders van Auto bedrijf Veersedam Racing Het team, dat pas sinds enkele wedstrijden om het kampioenschap meerijdt, won de acht tiende race in de bedrijvencompetitie met luttele seconden voorsprong. Autobedrijf Veersedam Racing, 't Frietuus Ra cing (de nummer twee). Autoteam Racing (derde) uit Goes en Antoco uit Zierikzee lagen na twee uur alle nog in dezelfde ronde. Wat aangeeft dat de teams zeer aan elkaar gewaagd waren. De snelste rondetijd kwam op naam van Ramon Kui pers uit Middelburg. Zijn tijd was 43.40 seconden HnnrBen van den Aarssen BRUINISSE - De eindstreep op de Dorpsweg in Bruinisse was nog altijd goed te zien. Het leek een herinnering aan een tijd perk dat niet meer terugkwam. Maar niets is minder waar. Na een onderbreking van drie jaar i>de Ronde van Bruinisse terug op de kalender. Vrijdag om vijf nur is het eindelijk zo ver. Dan ruisen de wieltjes weer in de «iraten van het visserdorp. Met dank aan de Stichting Bruni- versails, Bruse Boys en de plaat selijke jeugdbrandweer. De mannen van de organisatie zitten buiten aan tafel in de ein delijk weer doorgebroken zon. De weersomslag lijkt symbo lisch. De Ronde van Bru begint aan een tweede leven. Welgeteld 107 enveloppen met inhoud staan er deze avond bij ex-cou- reur en organisator Wim van Kooten op tafel. Teun van Zalm •ut Haamstede is verantwoor delijk voor een vlotte afwerking van de premies. Samen trekken beide mannen de 34e editie van BRUINISSE - Jan Hordijk is vrijdag de grote favoriet voor de eindzege in de Ronde van Brui nisse. De ex-prof won vorig jaar een Belgische semi-klassieker en de Ronde van Japan. Het zijn overigens vooral Zeeuwse renners die op de voor lopige deelnemerslijst staan. Wilco Jonker uit Burgh-Haam- stede en Jacco Ringelberg uit Zierikzee zijn de vertegenwoor digers uit eigen streek Verder somen onder anderen Johnny van der Klooster, Mare Blok, John van de Vreede, Edzard van Ewijk en de mountainbiker Dick van de Berg aan de start. De 34e editie van de Ronde van Bru begint vrijdag om 17.00 uur, de afstand bedraagt 80 ki lometer. Start en finishplaats zijn aan de Dorpsweg in Brui nisse. —woensdag Voetbal Eerste divisie. Heracles-GA Eagles. Finalewedstrijd reservebeker senioren. SC Gastel 2-Zaamslag 2 (terrein SSV'65 in Goes). Aanvang: 19.30 uur. II Wielrennen Zeeuwse Zomeravondwielercompeti- lie. Locatie: Scottweg. Goes. 18.30 uur: ieugd (30 minuten). 19.15 uur: elite's, be loften, amateurs A, cyclosportieven en junioren (50 minuten+3 ronden) en vete ranen, recreanten, amateurs B, nieuwe lingen en vrouwen (50 minuten+1 ronde l. Organisatie. ZRTC Theo Middelkamp enTMZ. VLISSINGEN - De basketbal lers van BC Vlissingen hebben besloten om ook volgend sei zoen uit te komen in de promo- ticdivisie. Even overwogen de speelsters een stapje terug te doen, maar na rijp beraad wordt hier van afgezien. Coach Frank Böseler is blij dat het team de stap terug naar het rayon niet maakt. „Ik ben heel ambitieus en wil op het hoogste niveau bezig blijven", zegt hij. De coach traint ook volgend sei zoen het team. In het afgelopen seizoen kwa men we, door veel blessures, net iets tekort in de breedte. Dat is eén van de aandachtspunten voor volgend seizoenWe probe ren versterking te krijgen uit het tweede team." Hot vrouwenteam eindigde de voorbije competitie op de twaalfde plaats. Een plek die normaal degrada tie uit de promotiedivisie bete kent. Doordat de Nederlandse Bas ketball Bond (NBB) echter be sloot om extra plaatsen te creë ren, mocht BC Vlissingen op dit niveau blijven spelen. De speel sters, trainer en bestuur twijfel- een in eerste instantie of zij wel nan een hernieuwd avontuur moesten beginnenDe ploeg ®oet immers al drie, vier jaar op de toppen van de tenen lopen om zich te handhaven in cle promo tiedivisie. Het afgelopen seizoen was ook weer erg moeilijk voor de ploeg. Böseler: „We beseffen allemaal dat het een heel zware competi- tie is geweest Toch hebben we evenveel punten gehaald als vo- "8 jaar Het verschil met de nummer zeven is slechts vier Punten. We hebben daarvan bo vendien twee keer gewonnen. Dat geeft aan dat we weer pro- Sessie hebben geboekt en dat schept vertrouwen voor het ko mende seizoen." de koers die al een stille dood ge storven leek te zijn. Op de achtergrond zet ook voor zitter Fester Aarts van wieler vereniging Theo Middelkamp zich in om van de ronde een suc ces te maken. Van Kooten speelt met het stapeltje inschrijf kaar ten van de heren coureurs. Het zijn er nog niet veel, al worden ook via het internet, de nodige aanmeldingen verwacht. Trim mers, amateurs A, elite en belof ten, elke categorie mag vrijdag middag om vijf uur aan de Dorpsweg vertrekken. Alleen op die manier lukt het om een re presentatief deelnemersveld aan de start te krijgen voor het criterium over 80 kilometer. Cynisch Door een fout bij de wielrenunie is de koers, net als die van Axel, tot dusver onvoldoende bij de renners onder de aandacht ge bracht. Van Kooten, toch ge hard in vele jaren hardfietsen, is er zelfs een beetje cynisch van geworden. „Dat is een flinke sti mulans om er weer aan te begin nen." Pas in februari werd besloten om de ronde nieuw leven in te blazen. Het initiatief kwam van de Stichting Bruniversails, de organisatie die Bruinisse zo graag op de toeristische kaart zet. Een wielerronde leek een mooie aanvulling op het feest programma van eind deze week. Van Kooten, al tijdens zijn car rière nauw betrokken bij de or ganisatie, liet zich makkelijk overhalen. Bruse Boys en de jeugdbrand weer zegden hun medewerking toe, zodat het aan vrijwilligers niet ontbreekt. De ervaring van Van Zalm werd er ook bij ge haald. Van Zalm, destijds werk zaam op de bank in Bruinisse, is al sinds de derde editie één van de drijvende krachten van de organisatie. Van Kooten noemt het organiseren van de ronde een soort maatschappelijke plicht. „Het is gemakkelijk om te vege teren op de gemeenschap. We maken er echter met z'n allen deel van uit. Een wielerronde is pure reclame voor Bru en dient Zwemmen Zeeuwse zomer zwemkampioenschap- pen. Locatie: Openluchtbad Sas van Gent. Aanvang: 19.00 uur. Lange afstan den: 400m wisselslag mannen, 1500m vrije slag vrouwen, 800m vrije slag man nen. donderdag Motorcross Eerste wedstrijd Open Zeeuws Kampi oenschap Vlissingen. Organisatie: MSV De Uitlaat. Locatie: Sloehavencircuit En- gelandweg Vlissingen-Oost. Aanvang 12.30 uur. Dressuur RV Sé-Ros. 9.00 uur: pony's klasse B en L1. 9.37 uur: paarden klasse LI. 10.15 uur: paarden klasse B. 11.45 uur: pony's klasse L2.12.07 uur: paarden klasse L2. 13.15 uur: pony's klasse M1 13.45 uur: paarden klasse Ml. 14.15 uur: pony's klasse Z1. 14.34 uur: paarden klasse Z1. 16.15 uur: pony's klasse M2 16.52 uur: paarden klasse M2.17.30 uur pony's klasse Z2. 17.57 uur: paarden klasse Z2. Locatie: manege De Eendracht Vrouwenpolder. Concours hippique Oranjeruiters Axel Springen paarden. 11.30 uur: klasse B 13,30 uur: klasse L. 14.30 uur: klasse M. 15 30 uur. Klasse ZJZZ Pony's. 9 00 uur: klasse B. 9.30 uur: klasse L 9 45 uur: klas se M. 10.00 uur: klasse Z. Dressuur pony's. 9.00 uur: pony's klasse B. 10.30 uur: pony's klasse LI 11.15 uur: klasse M1.14.00uur: klasse L2.14.45uur: klasse M1. Paarden. 9 00 uur: klasse B. L1,L2 en M113.30 uur: klasse B, LI, M2, Z1 en Z2. Locatie: Hippisch sportterrein Axel. Voetbal Eredivisie. Feyenoord-Roda JC, Vitesse- Willem II, Ajax-Heerenveen, RBC-NAC, FC Zwolle-De Graafschap, FC Utrecht FC Twente, Groningen-PSV. AZ-Excelsi or, RKC-NEC. Zaterdagvoetbal Tweede klassen E/F, nacompetitie pro motie/behoud. Arnemuiden-Groote Lindt, Woudrichem De Zwerver (18.00). Derde klassen A/O, nacompetitie pro motie/behoud. Zaamslag-De Alblas, 's Gravendeel-De Meeuwen Vierde klasse A/C. nacompetitie promo tie/behoud: Arkel-DFS (17.00 uur). ZSC'62-Chrislandia Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. Zondagvoetbal Derde klassen A/D, nacompetitie pro motie/behoud: Patrijzen-HVV'24 en Dosko-Madese Boys. Vierde klassen A/H, nacompetitie pro motie/behoud- Divo-Grenswachters en MOC'17-Aardenburg. Aanvang: 14.30 uur. ook een economisch belang. Van de horeca en het toerisme moe ten ook hier honderden mensen eten. Het bedrijfsleven is dan ook enthousiast over de her start. Nu de renners en het pu bliek nog." Lastig rondje Precies die teruglopende be langstelling van de coureurs en het publiek leidde het vorige de cennium de ondergang van de ronde in. Ook het ontbreken van plaatselijke vedetten versterkte de negatieve spiraal. Toon van der Steen won ooit voor eigen publiek. Van Kooten zelf lukte dat nooit, hoewel supporters zijn naam destijds op het weg dek kalkten. Organiseren en winnen was te veel van het goe de, aldus Van Kooten. ,,'s Mor gens om acht uur was ik altijd al in de weer met de voorbereidin gen op het parkoers. Nooit KWADENDAMME - Voor de vijftigste keer staat Kwaden - dannne morgen in het teken van de plaatselijke wielerronde. De wedstrijd heeft in een halve eeuw verschillende gedaanten aangenomen. Wat begon als een koers voor nieuwelingen, groei de in de jaren zeventig uit tot een volwaardig profcriterium. Tegenwoordig voeren de ama teurs de boventoon. Een terug blik in fragmenten. In het leven geroepen door het dan pas opgerichte organisatie comité De Sportvrienden vindt op zondag 1 augustus 1954 de eerste Ronde van Kwadendam- me plaats. De Zeeuwse nieuwe lingen Piet Rentmeester, Miel Verstraete en Jo de Roo geven de koers kleur. „Verstraete en Suy- kerbuyek gingen aan de haal en later voegden De Haan en Rent meester zich bij dittweetal", be richt de PZC. „Deze vier renners liepen meer dan een minuut uit en op het moment dat De Roo vijf ronden voor het einde aan een eenzame achtervolging be gon, was dat reeds te laat. In de sprint toonde Rentmeester zich de sterkste." Drie jaar later, als de wedstrijd voor het eerst wordt openge steld voor amateurs, wint Jo de Roo alsnog. Het is 30 juni 1957 en Kwadendamme zucht onder kwam ik uitgerust aan de start. „Het is ook een lastig rondje, vooral door de wind. Er is een stuk met dwarrelwind, een deel met wind op de kant en je rijdt nog een tijd met de wind op de neus. Daarbij moet je meer dan dertig keer de Molendijk op. Op een gegeven moment ben je dat goed zat Je moet echt in goede doen zijn om hier te kunnen winnen." Grote namen Alle grote Zeeuwse coureurs schreven in het verleden de Ronde van Bru wel een keer op hun naam. Van Zalm, ook actief in de organisatie van de koei*s in zijn woonplaats, somt de namen op als een litanie: Cees Priem, Jan Raas, Kees Bal, Toine van de Bunder. Van Zalm heeft het alle maal van nabij meegemaakt. Wielershirts van Tricot Noble en andere vergeten merken ko- de zomer. „De renners hadden erg veel te lijden van de hitte en hei wekte dan ook geen verwon dering, dat van de vijftig gestar te renners er slechts twintig de finish haalden. Winnaar werd Jo de Roo uit Schore, die nadat hij met Swaneveld, Huissoon en Manders een voorsprong had genomen, uit de kopgroep weg liep om met bijna één minuut voorsprong door de finish te gaan." Spannend In 1961 dient het volgende Zeeuwse talent zich aan Dies Kosten wint op 4 juni in Kwa dendamme zijn eerste wedstrijd bij de nieuwelingen. De finale is curieus, blijkt uit het verslag in de PZC. „Na een uitermate spannende eindsprint die bijna een ronde lang duurde werd Dies Kosten uit Kapelle eerste, op een half wiel gevolgd door de rest van het peloton. De winnaars uit eigen streek volgen elkaar in hoog tempo op. Onder hen Wim de Wilde, Cees Priem, Toine van de Bunder, Jan Raas en Wim de Waal, die in 1972 wint bij de amateurs en vijf jaar later, op 19 juni 1977. nog voor de start wordt uitgescha keld door een rake klap met een baksteen. „Nog voor de koers in Kwadendamme van start ging raakte de Axelaar in conflict met een suppoost die hem niet met zijn auto op het parcours men weer boven. Ruim dertig jaar Zeeuwse wielergeschiede- nis zit in het hoofd van Van Zalm opgesloten. Organiseren zit hem in het bloed. „Ik zie zelden de eerste over de streep gaan, maar heb wel zestig koersen helpen organiseren, zo wel in Bruiniusse als in Haam stede. Ik geloof niet dat ik de winnaar zijn handen wel eens omhoog heb zien steken. Altijd ben ik druk bezig op die jury wa gen, met de enveloppen enzo. De renners moeten op het eind van de dag wel in handen krijgen waar ze recht op hebben. In Bruinisse wordt vrijdagmid dag gewerkt met een aantrekke lijk prijzenschema. Stiekem ho pen Van Kooten en Van Zalm dat er een vijftigtal coureurs aan de start verschijnen. Wim van Kooten (47) zelf heeft geen licentie meer, hoewel hij nog altijd goed is voor zo'n dui- wenste toe te laten. De ruzie liep zo hoog op dat er een knokpartij ontstond, waarbij Wim de Waal door de suppoost dermate met een baksteen werd bewerkt dat hij zich met een gapende hoofd wond onder doktersbehande ling moest stellen Ter ere van het 25-jarig jubile um promoveert de Ronde van Kwadendamme zichzelf in 1978 tot een heuse profkoers. Tot en met 1985 laten de Tourhelden zich er jaarlijks toejuichen. Toe schouwersaantallen van tien duizend en meer zijn in die tijd eerder regel dan uitzondering. De Zeeuwen doen het goed; zes jaar op rij verdelen ze de winst. In 1980 behaalt Heddie Nieuw- dorp zijn eerste profzege in Kwadendamme. in 1981 wint Cees Priem (als Jan Raas in de stromende regen zonder bril moet rijden) en in 1983 zegeviert Jos Schipper („Ik ben nog nooit zo nerveus geweest voor een koers") voor eigen publiek. In 1979,1982 en 1984 gaat deze- ge naar Jan Raas, die de wed strijd als amateur ook al twee keer heeft gewonnen. Zijn laat ste overwinning behaalt hij in een 'superspurt', beschrijft de PZC op 28 juli 1984 De kleine Teun van Vliet diende als gang maker. Hij bracht het geweld op gang en de grote jongens moch ten het afmaken. Jan Raas werkte zich pijlsnel naar de kop met nog tweehonderd meter te zend kilometer in de maand. Voor een ritje naar zijn werk in Pernis draait hij de hand niet om. Een kwestie van het lijf in orde houden. Van Zalm (64) weet dat het nooit meer zoals vroeger zal worden. Toen moes ten ze ook in Bruinisse de cou reurs soms terugsturen. Van Kooten rekent er wel op dat de koers in zijn woonplaats een blijvertje is. „De ronde zal zich opnieuw moeten bewijzen. Voor de ren ners is er vrijdag geen andere koers in het district. En met ons aanvangstijdstip zijn we be wust op vijf uur gaan zitten, 's Middags is er hopelijk al veel volk in het dorp vanwege de ac tiviteiten van Bruniversails We hopen dat iedereen blijft han gen en naar de koers komt kij ken. Een plaats met de allure van Bruinisse verdient een wie lerronde." PZC gaan. Eddy Planckaert kwam enkele meters tekort." Na 1985 (Jelle Nijdam) valt het doek voor de profronde. De lo kale favorieten moeten sinds dien bij de amateurs worden ge zocht. Vooral Frangois Franse rijdt zich in de gunst bij zijn dorpsgenoten. Na winst in 1989 ondervindt hij op 5 mei 1991 veel tegenstand van een andere thuisrijder. „Het publiek genoot vooral in de slotfase met volle teugen, toen ze de twee plaatse lijke favorieten. Frangois Fran se en Wilfred Geijs, om de bloe men zagen duelleren. Franse verwees Geijs overtuigend naar de tweede plaats Onweer In 2000 is Franse er ook bij als hevig onweer de amateurkoers tijdelijk stillegt. Een ooggetui genverslag uit de PZC: „De ga rage van autobedrijf Peter Bek in Kwadendamme staat nor maal gesproken vol met wagens die op reparatie wachten. Giste ren werd het gebouw bevolkt door tientallen wielrenners, die bescherming zochten tegen het noodweer dat plotseling de kop had opgestoken." In 2002 voltooit Franse zijn tri logie in Kwadendamme. Mor gen, in de jubileumeditie, stelt hij zich weer op achter de start lijn in de A. de Koningstraat. Voor de zeventiende keer - en dat is een record. Darts Eredivisie- Hart van M burg-Grando/Triple Players 11 -2, Arrows 2-Trefpunt 2 6-7, Kan taria-The Phantoms 2-11, The Desperados- DC Red Lions 4-9, DT Pechmey/EPA-Tref- punt 12-1. Stand. 1. DC Red Lions 189-71, 2 Hart van M'burg 184-76. 3. Grando/Triple Players 159-101, 4. DT Pechiney/EPA 153- 107, 5. Trefpunt 2 145-115, 6 Arrows 133 - 127,7. The Phantoms 132-128,8. The Despe rados 104-156, 9 Trefpunt 81-179, 10. Kan taria 77-183, 11. Arrows 2 73-187. Eerste divisie: Flightstones-Yip Plaza 2 2-11, The Oldies-Gompy 2 7-6, Tramzicht-Scumbags 8-5, Walklnn 2-YipPlaza 0-13, Yip Plaza 4-De Basken 9-4, Game On-Hart van M'burg 2 6-7 Stand: 1 Yip Plaza 259-27,2. Yip Pfóza 4219 65, 3 Game On 165-121,4 Yip Plaza 2 158- 128, 5. De Basken 149-137, 6. Hart van M'burg 2 138 146, 7 Scumbags 125-161, 8. Tramzicht 117-169.9 Fhghtstones 104-182. 10. Walk Inn 2 102-184,11 Gompy 296-190, 12. The Oldies 74-212. Tweede divisie: High Five-EMM 7-6. Beer United-Bravour0-13, La Pampa-Midcity 4-9. DC Red Lions 2-The Ca bby's 13-0, The Cabby's 2-PC De Zwaan 3- 10, The Bouncers-Yip Plaza 3 6-7 Stand: 1 PC De Zwaan 206-80 (meer gewonnen wed strijden), 2. DC Red Lions 2 206-80. 3. The Bouncers 185-101, 4. Bravour 175-109, 5 Midcity 173-113,6. Yip Plaza 3158-128,7. La Pampa 129-157, 8. High Five 127-159, 9. EMM 124-162,10. The Cabby's 2 92-192,11. 8eer United 72 - 214, 12. The Cabby's 65- 221 Derde divisie: Hart van M'burg 4-De Mutsen 10-3, Darts On Fire-DTP/EPA 2 2-11, van Toen van Nu-DC Zierikzee 1-12, High Five 2-The Wicked 3-10, DC Zierikzee 2-Mid- city 2 2-11. Veerhuis The Duke 10-3 Stand: 1Veerhuis 250-62,2. DC Zierikzee 222-90.3. The Wicked 202-110,4. DTP/EPA 2 199-113. 5 Midcity 2 165 147, 6: Darts On Fire 152 160.7. Hart van M'burg 4148-164,8.The Du ke 137-175, 9. High Five 2 135-177,10. van Toen van Nu 134-176, 11. DC Zierikzee 2 117-195,12. Hart van M'burg 3 116-196. 13. De Mutsen 49-263 Vierde divisie: Yip Plaza 5-EPA/Gompy 3 12-1. Sjiek/EPA 4-DT Les Amies2-11, De Basken 2Veerhuis22-11. De Pitbullers-No Mercy 7-0, DVC Wissenkerke- Once Again 7-6, The Oldtimers-DT Les Amies 2 1-12, Jong Arrows-Butterfly 9-4, Stand: 1. No Mercy 232-76, 2. Veerhuis 2 213-99, 3. DT Les Amies 198-114, 4. Once Again 193-119, 5. DVC Wissenkerke 180- 130, 6. Jong Arrows 169-143. 7 Butterfly 152-160,9, De Pitbullers 148-164,8. Sjiek/E PA 4 122-183, 10 De Basken 2 102-210, 11. Yip Plaza 5 86-83,12. The Oldtimers 84-228, 13. DT Les Amies 2 76-93,14. EPA/Gompy 3 50-262. Sportprijsvragen Lucky Day 3109. 4-9 10-12-14-15-24-32-35-46-47-48-56-62- 67-68-69-70-76-79 (onder voorbehoud) Tennis Parijs. Roland Garros, 6 miljoen euro Vrouwen, eerste ronde Clijsters (Bel/2) Frazier (VSt) 6-2 6-0. Venus Williams (VSt/3) - Reeves (VSt) 6-2 6-4. Capriati |VSt/7) - Kru ger (ZAf) 6-2 6-1, Dokic (SMo/10) - Roesch (Dui) 6-4 6-4, Petrova (Rus) - Seles (VSt/12) 6- 4 6-0, Sanchez Lorenzo (Spa) - Dementjeva (Rus/13) 6-3 6-3, Maleeva (Bul/15) - Molik (Aus) 6-3 3 6 6-1, Srebotnik (Slv) - Coetzer (ZAf/17) 6 2 4 6 6-3, Bovina (Rus/20) - Golo vin (Fra) 6 4 6 1, Zvonareva (Rus/22) - Muller (Dui) 6-1 6-3, Martinez (Spa/24) - Perebiinis (Oek) 6-2 6-3, Dechy (Fra/25) - Prusova (Tsj) 6-3 6-1, Farina Elia (lta/26) - Martinez Grana- dos (Spa) 6-0 6-4. Suarez (Arg/30) - Gallovits (Roe) 6-1 6-0, Schiavone (lta/32) - Schruff (Dui) 3-6 6-3 6-2, Pisnik (Slw) - Koukalova (Tsj) 7-6 6-1, Toeljaganova (Oez) - Serra Za- netti(6-2 7-5). Matevizic (Slv) - Barna (Dui) 5- 7 7-5 7-5. Ondraskova (Tsj) - Mouhtassine (Mar) 6-1 6-2. Chladkova (Tsj) - Laurendon (Fra) 6-0 6-1. Bartoli (FraNeffa-de los Rios (Par) 6-3 6-0. Grande llta) - Cargill (VSt) 6-36- 1Leon Garcia (Spa) Dulko l Arg) 6-4 4-67-5, Morariu (VSt) - Bedanova (Tsj) 4-6 7-5 6-3, Weingartner(Dui)-Lee-Waters(VSt)6-27-5, Dominikovtc (Aus) - Benesova (Tsj) 6-0 6-1, Irvin (VSt) - Camerin (Ita) 7-6 2-6 6-4, Koe likovskaja (Rus) - Beigbeder (Fra) 6-4 6-2. Ta laja (Kro) - Husarova (Slv) 6-2 6-4, Gagliardi (Zwi) - Poetjek (WRu) 6-16-7 6-3. Vakoelenko (Oek) Torrens Valero (Spa) 6-1 6-1. Mannen, eerste ronde Schalken (Ned/12) Draper (Aus) 6-2 6-4 3-6 6-4, Arazi (Mar) Sluiter (Ned) 6-2 7-6 2-6 6-0. Hewitt (Aus/1- Vahaly (Vst) 6-4 6-1 6-7 6 3. Ferrero (Spa/3) - Kratochvil (Zwi) 7-5 7-5 6 4, Sargsian (Arm) Roddick (VSt/6) 6-7 6-1 6-2 6-4. Nalbandian (Arg/8) - Montanes (Spa) 6-4 6 33-6 7-5, Cos ta (Spa/9) - Roitman (Arg) 6-7 2-67-5 6-2 6-2, Grosjean (Fra/14) - Voinea (Roe) 6-4 7-6 3-6 6-3, Kuerten (Bra/15) - Rosset (Zwi) 6-2 6-7 6- 3 7-6, Squillari (Arg) - Calleri (Arg/18) 7-57-6 6-3, Gonzalez (Chl/19) - Gambill (VSt) 6-06-2 6-3, Mantilla (Spa/20) - Hyung-Ta.k (ZKo) 7-6 6-4 7-6, Gaudio (Arg/21) - Mathieu (Fra) 7-5 6-3 6-3. Henman (GBr/25) Voltsjkov (WRu) 6-2 6-3 6-1, Nieminen (Fin/30) Escudé (Fra) 7-6 6-7 6-3 6-1, Clement (Fra/32) - Enqvist (Zwe) 6-3 6-4 6-2, Massu (Chl) - Norman (Zwe) 6-4 6-1 6-3, Björkman (Zwe) - Mirnyi (WRu) 6-16-26-4. Mulis(Fra)-Golmard(Fra) 6-2 6 7 6 2 6-3, Coutelot (Fra) - Sanguinetti (Ita) 6-36-3 6-4, Stepanek (Tsj)- Arthurs (Aus 6-14-66-17-6, Martin (VSt) - Acasuso (Arg) 4 6 6-3 6-4 6-2. Burgsmuller (Dui) - Fish (VSt) 7 6 6-2 4-6 6-1, Davidenko (Rus) - Rusedski (GBr) 6-37-5 6-2, Portas (Spa) - Ascione (Fra) 3-6 6-2 6-4 6-4, Santoro (Fra) Chang (VSt)7- 56-16-1, Lapentti (Ecu) Gasquet (Fra) 6-37- 6 3-0 opgave, Variet (Fra) - Carlsen (Den) 6-1 4-6 6-3 7-6, Browne (Arg) Olivier Rochus (Bel) 4-6 2-6 6-1 6-1 6-3, Hanescu (Roe) - Uo- dra (Fra) 6-4 6-3 6-2, Vicente (Spa) - Waske (Dui) 3-6 6-2 7-51-6 6-3. Zwemmen Sas van Gent. Zeeuwse kampioenschap pen. 400 meter wisselslag vrouwen 1 Maartje van Keulen (De Stormvogel) 5 25 84. 2. Carmen de Ridder (Koewacht) 5 31.81.3 Ryan Verplanke (Scheldestroom) 5.36.63 800 meter vrije slag vrouwen: 1 Maartje van Keulen (De Stormvogel) 9.51.79. 2. Marinka Bil (De Stormvogel) 10.02.22, 3. Carmen de Ridder (Koewacht) 10.09.83 1500 meter vrije slag mannen. 1 Niekde Ridder (Koewachi) 18.44.29,2. Roel Dellaert (De Bruinvis) 19.02,96, 3. Charles Potin (Luctoret Emergo) 19.09 15. GOES - Marcel Mouwen verde digt morgen in Yip Plaza in Goes zijn Zeeuwse titel snooker. De Kapellenaar moet vooral de concurrentie aan met Danny Cheuk A Lam (Heinkenszand), Chris van Renswoude, Mark Appel en Frans Diepstraten (al len Middelburg). Titelverdediger Mouwen heeft dit seizoen aangetoond geen eendagsvlieg te zijn. Hij schreef de Zeeuwse ranking op zijn naam. Dat is een serie van veer tien toernooien, waarvan hij er tien won. Organisator Frans Wijnen is een beetje teleurgesteld over de ge ringe deelname Deden er tien jaar geleden nog 80 snookeraars mee, nu zijn dat er slechts 19 Er wordt volgens een knock- out-systeem gespeeld en tot en met de halve finale om de 'best of five' en in de finale de best of 'seven'. Vanaf 11.30 uur zullen de eerste frames te zien zijn. ■S Wielrennen 50e Ronde van Kwadendamme. 12 30 uur: veteranen (45 km); 12.31 uur: recre anten (35 km); 13.45 uur: amateurs A'B (60 km), 15.15 uur: dikkebandenrace: 16.30 uur: nieuwelingen (40 km); 17 45 uur: elite en beloften (80 km). Start en fi nish; A. de Koningstraat. Kwadendam me. ■11 Autosport Oriënteringsrit voor A-, B- en C-klassers Organisatie: MAC De Zeeuwen. Inschrij ving: Ons Dorpshuis 's-Gravenpolder, tussen 18.30 en 19.30 uur. Hf3 Biljarten Zeeuws kampioenschap snooker Loca tie: SPB centrum Yip Plaza Goes. Aan vang: 11.30 uur. Finale. 20.30 uur Paardensport Zeeuwse profs in Kwadendamme. 1983. Vlnr: Wim de Ruiter, Jos Schipper, Jan Raas, Cees Priem en Heddie Nieuwdorp. foto door Sven Remijnsen Veidkorfbal Hemelvaartsdagtoernooi Organisatie. Swift. Locatie: sportpark Voorborch Mid delburg. Aanvang: 9.00 uur. UfÖSGHA' OTSTtnW3" URQEft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 45