Heel jaar in vakantiepark taboe PZC Opening PZC -181 Harinkje happen op het strand Itmösfeer www.pzc.nl/adverteren GESLOTEN Te veel vergunningen voor kreeftenvisserij WALCHEREN www.pzc.nl/abonneren Gemeente wil permanent bewonen recreatiewoning aan banden leggen Kruitmolenlaan herbestraat agenda WIJ ZIJN OP ZOEK NAAR BEZORGERS (M/V) IN (AUTOROUTE) Monturencollectie van Het Huis. M Woongoed Middelburg Administratiekantoor Zwemer Co GESLOTEN Van geven word je rijk woensdag 28 mei 2003 door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland gaat het permanent bewonen van va kantiehuizen aan banden leggen. Mensen die van hun recreatiewoning al hun vaste domicilie hebben gemaakt, hoe ven niet weg, maar als zij ver huizen mag het vakantiehuis niet opnieuw als permanente woonstee gebruikt worden. Permanent wonen in een vakan tiewoning komt op Schouwen- Duiveland op behoorlijk grote schaal voor. Op het eiland zijn 37 recreatieparken gevestigd, die samen 3152 vakantiehuizen hebben. Bij 2409 vakantie huizen is gekeken hoe ze gebruikt werden. Minimaal 188 recreatiewoningen worden hoogstwaarschijnlijk illegaal permanent bewoond, wat overeenkomt met 11,5 pro cent van de onderzochte wonin gen. In vergelijking met landelijke cijfers - waarin gesproken wordt van dertig procent per manent bewoonde vakantiehui zen - valt dat nog mee. Dat neemt niet weg dat het illegaal permanent wonen in een vakan tiepark het woningbouwpro gramma onder druk kan zetten Via de achterdeur wordt de wo ningvoorraad aangevuld en dat geeft de provincie de mogelijk heid Schouwen-Duiveland te korten op het zogenoemde wo- ningbouwcontingent, het aan tal woningen dat gebouwd mag worden. Het illegaal bewonen van recre atiewoningen heeft ook efEect op de voorraad beschikbare va kantiewoningen. Hoe meer va kantiehuizen permanent be woond worden, des te minder zijn er beschikbaar voor recrea tief gebruik. Daar komt bij dat zorginstellingen of uitkerings instanties overbelast kunnen raken omdat de illegale bewo ners van een vakantiehuis wel gebruikmaken van deze voor zieningen terwijl ze niet offici eel ingeschreven staan als be woners van het eiland. In de praktijk is verder gebleken dat op recreatieterreinen waar op grote schaal permanent ge woond wordt de kans op crimi naliteit groter is en ook vreest de gemeente voor visuele verloede ring van het buitengebied. Henzonderpardonuithun huis zetten gaat wethouder Van der Wouden echter te ver. Een der gelijke maatregel is, gezien het feit dat in het verleden door de voormalige gemeenten op het eiland niets tegen het illegaal permanent wonen op vakantie parken is gedaan, niet te recht vaardigen in de ogen van Van der Wouden.Hij voegt daar aan toe dat de gemeente weliswaar bestaande gevallen van illegale bewoning van vakantiehuizen gedoogt, maar door het toepas sen van de uitsterfconstructie het permanent bewonen van va kantiehuizen uiteindelijk wil tegengaan. Funest Aan de oplossing van een aan verwant probleem - het als va kantiehuis gebruiken van een huis dat voor permanente be woning bedoeld is - wordt nog gewerkt. Wat Van der Wouden betreft hiertegen hard opgetre den te worden. In dorpen als El- lemeet en Noordwelle wordt volgens de wethouder twintig procent van de woningen recre atief bewoond, wat betekent dat deze een groot deel van het jaar leegstaan. Dat is, vindt Van dei- Wouden, funest voor de leef baarheid in de dorpen door Harmen van der Werf DEN HAAG - Het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij (LNV) moet echt werk gaan maken van een toe komstgerichte kreeftenvisserij in de Oosterschelde, vinden de Zeeuwse Kamerleden J. Geluk (VVD) en S. Buijs (CDA). Zij willen daarover minister Veer man, die sinds gisteren ook met visserij is belast, aan de tand voelen. Dat het niet goed is gesteld met de kreeftenvisserij in de Ooster schelde, leiden Geluk en Buijs af uit antwoorden van LNV op schriftelijke vragen van hun hand. De teruggetreden staats secretaris Odink heeft begin de ze week die antwoorden nog ge geven. Het aantal vergunningen waar mee op kreeften kan worden ge vist in de Oosterschelde, is veel te groot, vindt het Kamerlid. In totaal zijn er éénenveertig afge geven, terwijl volgens hem in de Oosterschelde slechts plaats is voor maximaal veertien of vijf tien vergunningen voor kreef tenvisserij. „Zeker omdat visse rij financieel zo interessant is. Dat bleek vrijdag nog met de aanhouding van drie stropers Sanering van de kreeften™, rij was nooit een doelstellme van het nieuwe vistuigenbeleid laat Odink weten. Hij siBnale,a tegelijkertijd dat het aantal'™ gunningen dankzij dit beleid wel drastisch is afgenomen Dt voorwaarden voor een verant woord beheer van het kreeften bestand zijn daarmee gescha. pen, aldus de staatssecretaris Geluk en Buijs betwijfelen dat ten zeerste. Zij vinden dat LNV niet alleen de voorwaarden voor een goed beheer van het krèth tenbestand moet scheppen maar ook handen en voeten moet geven aan een toekomst, gerichte kreeftenvisserij MIDDELBURG - Het wegdek van de Kruitmolenlaan in Mid delburg wordt opgeknapt. De oude asfaltlaag wordt vervan gen door een nieuwe. Het trot toir krijgt nieuwe tegels. Voor het verkeer blijft de laan open Het werk begint 2 juni en duren waarschijnlijk drie maanden. 1 STREEKACTIVITEITEN woensdag] door Famke van Loon RENESSE - Op een haringparty eet iedere gast gemiddeld 4,87 haringen, zo nodigt Ed Troost van de Gulden Haringparty ie dereen uit zich vooral niet in te houden. De schalen gevuld met de Hollandse Nieuwe glijden langs de gasten en worden gre tig leeggeplukt. Op het zonovergoten terras van strandpaviljoen Zuid Zuid West in Renesse laten de ruim 250 gasten zich de eerste haringen van het seizoe ngoed smaken, terwijl ondertussen 'LucasBols' de bijbehorende koren wijn aan prijst. Even richten de blikken zich op het strand, wanneer zes tonne tjes Hollandse Nieuwe worden aangevoerd. Zij worden samen met drie kunstwerken van Will de Winter door veilinghuis Sot heby's geveild. De opbrengst van de middag - de teller stopt uiteindelijk op elfduizend euro - komt ten goe de aan het Hospice voor Schou wen-Duiveland, de poliostich ting en bijzondere hulp voor leukemie patiënten. „Dat is aanzienlijk meer dan werd ver wacht", weet Troost. BIGGEKERKE - Kaasboer Biggekerke, 9.00-12.00 uur: Tossen. Inschrijving tus sen 8.45-9.00 uur; GRIJPSKERKE Het Dorpshuis, 14.00 uur: Koersballen en biljarten; MELISKERKE - Ons Huis, 13.30 uur: Bil jart en bejaardensoos; MIDDELBURG - Trefpunt, Nassaulaan, 9.00-12.00 uur: Inloopochtend, 10.00- 12.00, wijkinternetpunt; OOST-SOUBURG - Wijkcentrum De Re genboog, 9.00-11.30 uur: Sina Idioma, activiteiten voor Antilliaanse vrouwen; SEROOSKERKE - Zandput, 13.30 uur: Koersbal, biljarten en kaarten; VLISSINGEN - Wijkcentrum Open Hef 13.30 uur: Soosmiddag 50-plusseis: In- en Uitloophuis, Van Gognlaan 2i1j, 13.30-16.00 uur: Sociaal spreekuur: 'tSpui, 14.00-15,00 uur: Voorleesmiddug voor kinderen van 4 tot en met 9 jaar; l STREEKACTIVITEITEN dondërfaj MIDDELBURG - Café Rooie Oortjes, 23.00 uur: Optreden Copycat; OOSTKAPELLE - Zeeuws Biologisch Mu seum, 6.00-7.30 uur; wandeling Vroege Vogels; VEERE - Stadhuistoren, 15.00-16.00 uu- Carillonbespelingdoorstadsbeiaarflz- Het bezorgen van ons dagblad is een uitdagend ochtendkarwei voor jong en oud. Er staat een goede beloning tegenover. Naast de ruime vergoeding zijn er diverse extra's zoals: vakantiegeld aanbrengpremie voor abonnees en bezorgers gratis regenpak gratis krant Interesse? Neem contact op met de afdeling Binnendienst Distributie, telefoon 0800-0235111 (tijdens kantooruren), of kijk op internet: www.deleukstebijbaan.nl De minimumleeftijd is 18 jaar. bloembinderij Datum. 30 mei 2003 Nieuw adres: Damplein 15, 4331 GC Middelburg Telefoonnummer: 0118-640699 Website www.atmosfeerbloembinderij.nl Kantoren gesloten en ophalen afval De gemeentelijke kantoren zijn in verband met hemelvaartsdag op donderdag 29 en vrijdag 30 mei gesloten. Wij staan op maandag 2 juni weer voor u klaar. Huisvuil Op hemelvaartsdag halen de medewerkers van Stadsreiniging geen afval op. Vrijdag 30 mei draaien zij 'een dubbele dienst'. Uw afval moet vrijdagmorgen 30 mei voor zeven uur worden aangeboden. De milieustraten zijn op hemelvaartsdag gesloten. Zie voor andere gemeentelijke informatie van Middelburg pagina 3 in de Faam, Maximaal Text 830 ot www.middelburg.nl €89,- Kwaliteit is het enige dat gezien mag worden bi] Het Huis, Maar het oog wil ook wat. Daarom heeft Het Huis al jarenlang een eigen collectie modieuze monturen. Ook dit jaar zijn de modellen weer met de grootst mogeli|te zorg geselecteerd. En dat voor een vaste, vriendelijke pnjs van 89.- per montuur. Zien we u snel? Het Huis Hardy Zien mag gezien worden. opticiens VLISSINGEN - BELLAMYPARK 38 - TEL. (0118) 41 20 10 I Postbus 7120,4330 GC Middelburg, Buitenruststraat 235 is op donderdag 29 mei (Hemelvaart) en vrijdag 30 mei is ook de dag na Hemelvaartsdag, dus vrijdag 30 mei 2003 Dierenartsenpraktijk Hoogveld Meesters Korte Noordstraat 61 4331 CH Middelburg 0118-63 70 77 www rteriierenkliniey Aanstaande vrijdag 30 mei is de praktijk gesloten I loc nteer je aan een ander geeft, hoe rijker je wordt. Denk je eens in dat je een bijdrage hebt geleverd aan de kansen van kinderen op een normaal leven World Partners maakt dal mogelijk door projecten te realiseren die samen met de lokale bevolking wor den opgezet. In India is dat een zijderupsenproject ter ondersteuning van de lokale kosLschool. Met de winst helpen we de mensen in de regio aan de eerste levensbehoeften. We hebben uw steun hard nodig bij het opzetten ran nog veel meer projecten. Kr is nog zoveel te doen. En liet mooie is; je krijgt er als mens ook nog wat voor terug. Dat noemen ze bij World Partners nou een win/win situatie. World Partners werkt vanuit een christelijke visie. Ze ondersteunt bedrjfiprojecten in tueede- en derdewereldlanden, met financiële bijdragen, persoonlijke tnzet en gebed can (christen) zakenmensen. Will u zich als World Partner inzeilen voorI duurzaam partnership» met ondernemers? I Of wilt u .vraag meer I informatie.' I Seem dan contact <>t> I met World Partner (0317)31 77 6 Groenendnbewcg 31 6871 CN Renkum Tel. 31-(0)317-317765 Fax 31-(0)317-51 Postbank 2393646 ABN-AMRO 409H7J12 info®» oridpartnas-"** »*w.»oridpartno5-<** foto Dirk-Jan Gjeltema Ed Troost (rechts) geniet van de nieuwe haring. Naast hem 'Lucas Bols' die de korenwijn aanprijst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 18