50 ALBUM 50 Belofte is een avontuur PZC SINGLE top Ma wordt gek van mijn schoenentic Twee XL-schijfjes Jong Schots talent Niks te zeggen Zwaar verteerbaar Kinderen presenteren zelfgeschreven boek 25 dinsdag 27 mei 2003 1. Jim - Tell Her (1 2. Jamai - Step Right Up (2) 3. Veldhuis Kemper Ik Wou Dat Ik Jou Was (22) Busta Rhymes Ft. M. Carey -1 Know What You Want (10) 5.50 Cent - In Da Club (4) 6. Blof - Omarm (8) 7.Di-Rect - She (3) S.Sean Paul Get Busy (-) 3. Justin Timberlake - Rock Your Body (6) 3 Within Temptation - Running Up That Hill (7) 1 Craig David Ft. Sting - Rise Fall (19) 2 Bust - Year 300019) 3. Daniel Bedingfield - If You're Not The One (11 t. Ricky Martin - Jaleo (29) 5,Coldplay - Clocks (5) 6, Evanescence - Bring Me To Life (13) 7,Gareth Gates - Unchained Melody (18) 3. K3 -De 3 Biggetjes (14) 9. Bon Jovi - All About Lovin' You (IT) 3. Will Young - You And I (12) 1. Snoop Dogg - Beautiful (16) 2. Scooter - Weekend! (18) 3,lntwine- Happy? (21) 4 Thicke When I Get You Alone I-) j.Garetn Gates Anyone Of Us (Stupid Mistake) (20) Simply Red - Sunrise (23) Blue - U Make Me Wanna (25) I. Bhangra Knights Vs Husan - Husan (31) Dare - Chihuahua (36) I. Live - Heaven (34) R. Kelly - Ignition (26) Room 5 Ft. Oliver Cheatha - Make Luv (28) Madonna - American Life (24) Mis-Teeq Scandalous (41) Eminem - Sing For The Moment (30) 35. Juanes - A Dios Le Pido (50) 37. Jan Van Est - De Zon Op M'n Bol (45) 38. Sugababes - Shape (27) 39. Do - Heaven (33) 40. The Underdog Project Vs S - Summer Jam 2003 (-) 41. Shania Twain - Ka-Ching! (35) 42. Kelly Rowland - Can't Nobody (32) 43. Armin Van Buuren - Sunburn (Walk Through The Fire)S 2 (48) 44 Robbie Williams - Come Undone (37) 45. White Stripes - Seven Nation Army(-) 46. Blue Ft. Elton John - Sorry Seems To Be The Hardest Wori 2 (39) 47. Dj Alpha Life Goes On (43) 48. Svenson Gielen - Beachbree ze(-) 49. Esther Hart - One More Night (-) 50. Junkie XI Ft. Solomon Burke Catch Up To My Step (40) Ilse Delange - Clean Up (1) Live - Birds Of Pray (-) Norah Jones - Come Away With Me a) Simply Red - Home (5) Jan Keizer - Going Back In Time 2(3) Coldplay - A Rush Of Blood To The Head (9) Ernst Daniel Smid - Gevoel Van Geluk (4) Evanescence - Fallen (7) Justin Timberlake - Justified (12) Celine Dion - One Heart (6) Madonna - American Life (8) Era The Mass (10) Robbie Williams - Escapology (11) Marilyn Manson - The Golden Age Of Grotesque (26) Stef Bos Licht Donker (-) Sugababes - Angels With Dirty Faces (14) Sean Paul - Dutty Rock (31 Macy Gray - The Trouble With Being Myself25 (23) The Matrix Reloaded - Original Soundtrack (-) Aida De Musical (42) Janine Jansen - Janine Jansen (20) Deftones Deftones (-) Rowwen Hèze - Dageraad (18) Shania Twain - Up! (19) Aretha Franklin - Respect- The Very Best Of (40) 50 Cent - Get Rich Or Die Trying (22) Blof Blauwe Ruis (21 Trijntje Oosterhuis - Trijntje Oosterhuis (15) Marco Borsato Onderweg (17) Scooter The Stadium Techno Experience (28) De 3 Biggetjes - De Musical (24) Bruce Springsteen The Rising (16) Dayna Kurtz - Postcards From Downtown 78 (-) Andrea Bocelli - Sentimento (27) Gareth Gates - What My Heart Wants To Say (25) Linkin Park - Meteora (29) White Stripes Elephant (46) The Sound Of Music - De Musi cal (47) Kane So Glad You Made It (30) Pink - Missundaztood (38) The Ten Tenors - One Is Not Enough (-) Josh Groban - Josh Groban (34) Xander De Buisonje Hemels breed (32) Eminem - The Eminem Show (37) Shakira - Laundry Service (33) Christina Aguilera - Stripped (45) Will Young From Now On (35) Blue One Love (39) Fleetwood Mac - Say You Will (36) Robbie Williams - Swing When You're Winning (41 Dj Sandstorm: geweldig om mee te doen met de Zeeuwse Belofte. De Zeeuwse dj Sand storm houdt niet van collega's die zich achter het mengpaneel verschuilen. Dat is hij vrijdag dan ook niet van plan te doen tijdens zijn optreden na de hiphop en dancefinale van de Zeeuwse Belofte in het Arse naaltheater in Vlissingen. Vijf jaar geleden won hij zelf de popprijs voor Zeeuwse bands. Nu treedt Sandstorm op als jurylid en uitsmijter. Het is geweldig om mee te doen met de Zeeuwse Be lofte, weet de 26-jarige Sander Verhaar uit Kapelle uit eigen er varing. In 1998 stond hij zelf op het podium. „Het is zenuwslo pend, maar ook ontzettend leer zaam." Jaren geleden begon Sander te experimenteren met cassettedecks en bandjes. In middels is hij onder de naam dj Sandstorm iedere zaterdag te horen in het radioprogramma Disco Classics op radio 3FM. Voor zijn doorbraak als dj, trad Sander op in 'De beats op je fiets crew'. Deze groep van jonge Zeeuwse dj 's draaide regelmatig in 't Beest in Goes en de Middel burgse Nighttrain. ..Het winnen van de Zeeuwse Belofte bracht mijn muziekcar- rière in een stroomversnelling", vertelt Sander. „Mijn aanpak werd professioneler, omdat je gedwongen wordt kritisch naar jezelf te kijken." Winnaars van de Zeeuwse Be lofte doen mee aan de landelijke finale, de Grote Prijs van Ne derland, die later dit jaar in Pa- radiso Amsterdam wordt ge houden. Het is de eerste keer dat in Zeeland een aparte voorron de wordt gehouden voor de ca tegorie hiphop en dance. De groepen die meedoen zijn Airs- culptors, 110 Volt Lovers en Voidd (dance) en The Henrik Experience, The Ultimators en 111 Productionz (hiphop). Eerder deze maand won Odette Sorber uit Goes in de categorie singer/songwriter. De bands Ta- pHarHeeJL, No Code en Scwar hebben zich tot nu toe geplaatst voor de Zeeuwse finale in de ca tegorie pop. Deze finale wordt op 28 juni gehouden in het Arse naaltheater in Vlissingen. Kick Hoewel Sander vijf jaar geleden geen landelijke prijs in de wacht sleepte, was het voor hem een groot avontuur. „Sta je daar in de Amsterdamse Melkweg, één van de grootste poppodia van Nederland, dat geeft een enor me kick.Toch ervoer Sander na afloop van de Zeeuwse Belofte en de Grote Prijs dat hij er weer alleen voor stond. De media- aandacht verflauwde en Sander moest zich weer op zijn studie richten. Inmiddels wordt Sander onder de naam dj Sandstorm steeds bekender in Nederland. Zijn muziekstijl omschrijft Sander zelf als 'Break Beats'. Hij legt uit:.Het is een soort mix van hip hop en allerlei beats." Je compo neert als dj je eigen muziek. Het is een kwestie van muziek met elkaar mixen en wat beats of computergeluiden toevoegen, net zolang tot er iets moois ont staat." Het werk voor de radio vergt veel tijd. Sander is zo'n twintig uur per week achter zijn meng paneel te vinden.,Ik maak iede re week een re-mix van een nummer uit de jaren '70 of '80. Daarbij probeer je een nummer uit die tijd te mixen met beats die nu in zijn zodat er modern en aantrekkelijk nummer ont staat." Sander geeft aan dat het wei eens moeilijk is om zijn hobby te combineren met zijn studie So ciaal Culturele Wetenschappen in Amsterdam. „Ik vind het be langrijk om straks een diploma op zak te hebben, maar het liefst sta ik hele dagen achter mijn ap paratuur." De toekomstdromen van Sander gaan dan ook uit naar een carrière in de muziek. Graag zou hij weer wat vaker li ve op de planken staan. „Ik wil muziek maken die een breed pu bliek aanspreekt. Wanneer jeals dj echt wil doorbreken, moet je eigenlijk een rapper of zanger hebben Ik hoop over een tijdje iets van de grond te krijgen." Voor aanstaande vrijdag is Sandstorm uitgenodigd door Stichting Popmuziek Zeeland om de categorie hiphop en dance van de Zeeuwse Belofte te jureren. Waar hij dan op gaat letten? „Ik weet nog hoe moeilijk ik het destijds vond om iets extra's uit te stralen naar het publiek. Als dj ben je geneigd je achter het mengpaneel te verschuilen. Ik vind het knap wanneer een dj contact weet te krijgen met het publiek in de zaal Sandstorm laat vrijdagavond zijn eigen kunnen zien als af sluiting van de avond. Ook de bekende dj 100% Isis treed op als uitsmijter van de Zeeuwse Belofte. Anita Janse DJ Sandstorm treedt vrijdag (30 mei) op tijdens de hiphop-en dancefinale van de Zeeuwse Be lofte, Arsenaaltheater Vlissin gen. Aanvang 20.30 uur. Studiefinanciering, zakgeld en bijbaantjes, maar ook uitgaan, dure kleding en mobieltjes. Pe tra de Bil praat in Jong Geld met jongeren over hun inkomsten en uitgaven. Vandaag: Sanne Hoek (16) en Jennifer Reijnders (15) uit Middelburg. Inkomsten per maand Sanne: Zakgeld. €40,- Kleedgeld: €80,- Spaarfonds: €20,- Oppasgeld: €40,- Totaal: €180,- Uitgaven per maand Sanne: Sigaretten, eten, snoep: €40,- Uitgaan en bioscoop: €60,- Kleding: €40,- Make-up, cadeaus: €20,- Beltegoed: €20,- Totaal: €180,- Inkomsten per maand Jennifer: Zakgeld: €40,- Kleedgeld: €40,- Bijdrage van oma: €20,- Bijbaantje: €85,- Totaal: €185,- Uitgaven per maand Jennifer: Sigaretten, eten, snoep: €30,- Kleding: 100,- Bioscoop: €15,- Make-up, cadeaus: €20,- Beltegoed: €20,- Totaal: €185,- Ze zijn het roerend met elkaar eens geld is heeeel belang rijk' „Als het op is, ben ik niks", zegt Jennifer somber. „Dan kan ik alleen nog bietsen bij anderen en geef ik het later terug. Ik mag nog niet uit, dus dat scheelt nog geld. Ik moet nu eigenlijk gaan sparen om in de vakantie uit te kunnen gaan." „Zondergeld ben ik echt wan hopig", vult Sanne aan „Dan is het wachten tot het vrijdag is, en ik op kan gaan passen." Het uitgaan is de grootste kos tenpost bij Sanne. „Een jaar ge leden ging ik nog niet uit, toen had ik wel 900 euro op mijn re kening staan. Ik kreeg het ge woon niet op' Dat geld is hele maal weg nu." Dat uitgaan duur is, weten alle jongeren. Je be taalt €3,50 voor een Redbull en €4,50 voor een Stinger, en er wordt vaak ietsje meer gedron ken op zo'n avond. Jennifer geeft graag geld uit aan kleding en schoenen „Kleding is wel belangrijk, ik wil er toch wel normaal bijlopen", legt ze uit. „Ik heb een beetje een schoenentic. Mijn moeder wordt gek als ik weer met een paar schoenen thuiskom. Dat kost toch steeds tussen de 80 en de 100 euro Sanne koopt niet zo vaak kleding. „Soms zie ik wel iets leuks, maar dan loopt iedereen er al weer in. Shirtjes van G-Sus bijvoorbeeld, daar loopt de halve stad mee en dan denk ik laat maar.Dit tot groot verdriet van haar vader, die zo graag zou zien dat ze haar kleedgeld ook echt aan kleding besteedt. „Ik heb kleedgeld ge kregen om daar mee om te leren gaanzegt Sanne, en daar moe ten beide meiden toch wel heel erg om lachen. Sinds november vorig jaar werkt Jennifer bij een bakkerij. Elke zaterdag verkopen en ser veren levert bijna 100 euro op. Ze verkoopt niet alleen lekkere broodjes, ze eet ze ook graag zelf op. „Op school bij ons hebben ze van die roombroodjes, daar geef ik ook best veel geld aan uit. En aan de McDonald's, daar woon ik vlak bij helaas." Cadeautjes zijn met de euro veel duurder geworden. „Vroeger gaf je iets van een tientje, nu is dat 10 euro geworden, dus meer dan twee keer zo veel." Deze week is een vriendin van Sanne en Jennifer jarig. Ze kijken el kaar aan. „Heb jij nog geld?" Petra de Bil Aan zijn internationale me gahit A Little Less Conver sation' hield Tom Holkenborg niet veel geld over. Wat hij er wel mee won, was aanzien en res pect. Vandaar dat grote namen als Robert Smith, Gary Numan, Dave Gahan, Solomon Burke en Chuck D bereid waren mee te werken aan zijn project Radio JXL - A Broadcast From The Computer Hell Cabin. De dub- belaar, die tegelijk wordt gelan ceerd met Junkie XL's radiosta tion www.radiojxl.com, bestaat uit een dag- en een nachtgedeel te: 3PM en 3AM. Het eerste be vat energieke vocale dancepop, de tweede is een sferische dan- cemix. Hoewel op beide schijf jes een onmiskenbare eigen stijl ontbreekt, is het waarschijnlijk dat Radio JXL Holkenborgs de finitieve doorbraak als produ cer en remixer wordt. Het zij hem gegund, al is het alleen al vanwege de tijd en moeite die het ambitieuze project gekost moet hebben. Rob Broere Junkie XL: Radio JXL - A Broadcast From The Computer Hell Cabin (Roadrunner/CNR), release: 2 juni, speelduur: 141.55 min. Tieners zijn het nog, de vier Schotten die samen Eastern Lane vormen. Maar wat een pracht van een debuut hebben deze jongelui met Shades Of Black afgeleverd. Zo jong en dan al naar een gitaar grijpen en de vertwijfeling uit storten, wat gebeurt daar toch allemaal in Schotland7 Veelzij dig is de band ook. Niets nieuws, maar wel met dat ongrijpbare dat het zo intrigerend maakt. Een meeslepende, geloofwaar dige zanger En sterke songs. Er is aanstekelijk vlotter werk dat doet denken aan de indierock van Pavement. Daarnaast zijn er ook ingetogen melancholieke nummers met folk- en country- tic die bijvoorbeeld herinneren aan Will Oldhams Palace Bro thers. In dat licht moet ook het bezwerende 'No Salvation' worden gezien, waarmee Eas tern Lane zelfs beschikt over een eigentijds Hey Jude. Praise the Lord! Peter van der Heide Eastern Lane: Shades Of Black (Rough Trade/Konkurrent), speelduur: 73:02 min. Met het drie jaar geleden verschenen Holy Wood sloot Brian Warner, alias 'Herr Doktor' Marilyn Manson, zijn semi-autobiografische trilogie af. Of de kleurrijke, controver siële shockrocker, die vanwege zijn zieke teksten door sommi gen als inspirator van de schiet partij op de Columbine High- school werd beschouwd, op zijn nieuwe album The Golden Age Of Grotesque nog iets te melden heeft? Muzikaal gezien wel, op een flauwe cover van Soft Cells 'Tainted Love' na. De messcherpe industriële me- talriffs en elektronica leunen sterker dan ooit op het werk van Nine Inch Nails. Maar op het tekstuele niveau is de angel er uit. Manson is tegenwoordig eerder amusant dan verontrus tend. Gelukkig beseft hij dat, getuige de tekstregels 'Everything has been said befo re; there's nothing left to say anymore'. Rob Broere Marilyn Manson: The Golden Age Of Grotesque (Interscope- /Universal), speelduur: 61.15 Blur-fans van het eerste uur, die vielen voor de betrekke lijk ongecompliceerde pop songs op The Great Escape en Parklife, zullen het de laatste jaren niet gemakkelijk hebben gehad. De aanstekelijke Brit pop maakte vier jaar geleden, op de cd 13, definitief plaats voor zwaar te verteren experi menten met elektronica. Óp Think Tank gaat Blur verder op de ingeslagen weg. Het resul taat is vrij onsamenhangend: lome geluidscollages en repete rende ritmes worden afgewis seld met jazzy popnummers en volstrekt losgeslagen punksongs. Soms pakt dat ge weldig uit ('Battery In Your Leg', Sweet Song'), maar een enkele keer slaat de groep volle- digde plank mis ('Brothers And Sisters'). Think Tank is al verge leken met Radioheads Kid A, maar kent te veel zwakke mo menten om net zo baanbrekend te zijn. Martin Groenewold Blur: Think Tank (EMI), speelduur: 49.15 min. Een jaar lang zijn ze er druk mee bezig geweest. Zater dag (31 mei) presenteren dertien jongeren van 8 tot en met 12 jaar uit Middelburg, Oost-Souburg en Veere hun zelfgeschreven BoeF-boek Het mysterie van de verdwenen kroon. BoeF staat voor BoekenForum, een initiatief van boekhandel De Drukkerij in Middelburg. Initiatiefneemster en coördina trice van het project Joke Koole-Guns is tevreden met het resultaat. „Maar", zegt ze, „het heeft bloed, zweet en tranen ge kost om met z'n dertienen in een jaar een boek te schrijven." De kinderen schreven in groepjes van drie personen een hoofd stuk. De verschillende versies smeedde Koole samen tot defi nitieve hoofdstukken. Zaterdag wordt het boek om 16.00 uur door directeur Dick Anbeek van De Drukkerij overhandigd aan de jonge schrijvers. Tevens kun nen genodigden een glaasje klinken en zullen de kinderen een paar passages voorlezen uit eigen werk. Tot slot mogen de kinderen op zoek naar een ver stopte kroon. De vinder krijgt een gratis exemplaar van het boek. Lindsey de Pundert, Anne Hol- werda, Femke Nijsse, Hilde Modderman, Juul Scheepers, Marilot Batenburg, Rosanne Nobel, Willem Lokerse, Claudia Meulmeester, Robin Smalle- gange, Freek Duinhof, Luuk Visser en Isa Kort: Het mysterie van de verdwenen kroon - Uit geverij De Drukkerij Middel burg, 28 pag., €5,-. Sanne (links) en Jennifer kopen kleding. Jennifer: „Ik wil er wel een beetje normaal bij lopen foto Dirk-Jan Gjeltema E*s7Sfct

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 49