Omstreden pomp toch aangesloten PZC Hulster ondernemers woest over 'culturele terreur' 13 bezwaren omwonenden Plattedijk Axel tevergeefs Nü gratis Opel financiering: 3 jaar lang 0% rente! Tulp voor beter toeristisch beleid Zwincollege in halve finale schaken Belg drie keer bekeurd Botsing op boulevard Vlissingen Ruiming Alan A. Dale deze week dinsdag 27 mei 2003 jnorRené Hoonhorst AXEL - Dow Benelux sluit van daag het pompstation aan de plattedijk in Axel aan op het fthyleennet van het bedrijf. Het nieuwe pompstation wordt donderdag 5 juni officieel in ge bruik genomen. In de tussentijd al het station af en toe proef draaien. Met de ingebruikname van het pompstation komt definitief sn eind aan het verzet van een jantal omwonenden De be zwaarmakers slaagden er de af kopen jaren in om een andere locatie voor het station uit het Zuur te slepen. Dow had de pompmstallatie al twee jaar ge leden aan het werk willen heb ben, De omwonenden overtuig den Gedeputeerde Staten ervan dat het pompstation beter niet ■andeZaaidijk kon staan, van wege de teloorgang van land schappelijke waarden en de be dreiging van de biotoop van de kamsalamander. De polderbewoners kregen het dagelijks provinciebestuur ech ter niet zo ver dat het besliste dat er helemaal geen station in de polder mocht komen. Een station in de Koegorspolder of op het bedrijfsterrein Vaartwijk zou volgens Dow niet garande ren dat de leidingen onder alle omstandigheden onder vol doende druk zouden staan voor het verpompen van de gewen ste, grotere hoeveelheden ethy- leen. GS oordeelden vervolgens dat vestiging aan de Plattedijk was toegestaan, temeer daar Dow bereid was het pompsta tion zoveel mogelijk landschap pelijk in te passen. Verzet De meeste polderbewoners be sloten vervolgens het verzet op te geven, omdat specialisten oordeelden dat de kans groot was dat ze juridisch uiteindelijk het kortste eind zouden trekken. Een aantal voormalige 1 'aarmakers verenigde zich in de Stichting Polderland schap. Die stichting kreeg van Dow een donatie om de Platte dijk te verfraaien. Zo zullen ko mend najaar een aantal door de stichting uit te kiezen bomen worden aangeplant om het dijk- lichaam meer te accentueren. Daarnaast hopen de polderbe woners met het Waterschap Zeeuws-Vlaanderen een rege ling te treffen voor het inrichten van een picknick- annex rust plaats op de kruising Platte- dijk-Capellestraat. Op die plek is nu nog een opslagplaats van het waterschap, maar die zou over enige tijd worden ontman teld. Bij het waterschap kon, vanwe ge onbereikbaarheid van de woordvoerster, niemand giste ren uitsluitsel geven over de ter mijn waarop de picknickplek in gebruik kan worden genomen. Groengordel Dow zorgt er overigens zelf voor dat het pompstation op langere termijn zoveel mogelijk aan het zicht wordt onttrokken. De che- miegigant laat rondom het pompstation het dijklichaam van de Plattedijk lopen en brengt een brede groengordel aan. De bomen en struiken voor die groenstrook kunnen pas dit najaar worden geplant en het zal dan ook nog wel een aantal jaren duren voordat het pomp station achter het groen is ver dwenen. Een mengeling van snelgroeiers en langzaam groei ende, duurzamere boomsoorten moet garanderen dat de groen gordel snel enige omvang heeft en die vervolgens langere tijd houdt. Chemiefabrikant Dow neemt het gasstation aan de Plattedijk in Axel op 5 juni in gebruik. foto Wim Kooyman door Sheila van Doorsselaer HULST - Ondernemers in de Korte en Lange Nieuwstraat in Hulst vinden dat het Planoform-plan Onder de Toren kos te wat kost moet doorgaan. Ze zijn de verpauperde straat meer dan beu en noe men de bezwaren tegen de bouw die Oud heidkundige Kring De Vier Ambachten opwerpt stemmingmakerij. De Eindhovense projectontwikkelaar wil tussen de Koite Nieuwstraat, de Lan ge Nieuwstraat, de Basiliekstraat en de Pierssenstraat appartementen, winkels en een ondergrondse parkeergarage bou wen. Deze plannen betekenen een op pepper voor met name de Korte Nieuw straat. Het was ooit een nette winkel straat, maar ligt er nu al vier j aar verpau perd bij. Afgebrande en dichtgetimmer de panden bepalen het straatbeeld. De Hulster Oudheidkundige Kring is geen voorstander van de nieuwbouw- plannen. Zij reppen over de aanwezig heid van resten van het Kasteel Van Maelstede en vrezen dat de werkzaa mhe- den artefacten vernietigen. De Kring dringt daarom aan op een archeologisch vooronderzoek. Deze kosten kunnen echter zo hoog oplopen dat Planoform het plan mogelijk niet meer haalbaar acht. „Er moet gebouwd worden en liefst zo snel mogelijk'', zegt M. de Bruijn van An- no2 in de Korte Nieuwstraat. „Deze straat nodigt niet uit tot winkelen. Ik hoor het mensen vaak genoeg zeggen 'kom, we lopen terug, hier is niks' Dat vind ik heel erg. Hier is wel wat, het zou zo'n prachtig gebied kunnen zijn." Woest Goudsmid G. de Bruijn is ronduit woest op de Oudheidkundige Kring. „Deze mensen leven niet in de realiteit. Als dat kasteel er al gestaan heeft, dan is dat des tijds gebouwd om economische redenen. Nu moet er ook gebouwd worden uit eco nomische redenen. Laat de Kring gra ven, fotograferen en alles vastleggen, maar dan moet de schop van de aanne mer de grond in Het is ons door de ge meente in 1991 al beloofd dat het gebied opgeknapt zou worden en er moet woord worden gehouden. Ik heb voor de Oud heidkundige Kring geen goed woord over. Ze plegen culturele terreur." Restauranthouder F. d'Hooghe van 't He melrijk in de Lange Nieuwstraat vindt dat Planoform een kans biedt die Hulst met beide handen moet grijpen. „De ba siliek is voor vele miljoenen gerestau reerd, maar naar het gebied er omheen is met gekeken, Onbegrijpelijk. Wij wer ken hier niet alleen, we wonen er ook en zowel onze gasten als wijzelf moeten te gen die verpauperde panden aankijken. De kosten voor een archeologisch onder zoek zullen wel heel hoog zijn, maar dan moet de gemeente ook maar de porte monnee trekken." Ondernemer Th. Teirbrood van de bin nenkort te openen motorshop in de Lan ge Nieuwstraat vindt dat de partijen met elkaar moeten onderhandelen. „Tot nu toe is er enkel fel gediscussieerd, maar er is nog geen debat gevoerd over hoe het opgelost kan worden. Natuurlijk is het voor een beginnend ondernemer fijn als hij zijn zaak heeft in een mooie buurt, voor ons kan het dus alleen maar verbe teren", zegt Teirbrood. Krotten „In Rotterdam zie je van die verpauperde panden. In Hulst zou dat niet mogen", zegt W. Boxman namens de familie De Bruijn van het gelijknamige restaurant in de Korte Nieuwstraat. „Archeologen doen er goed aan ook eens aan anderen te denken, aan degenen die hier hun brood verdienen en wonen. Het is wel heel toe vallig dat de Oudheidkundige Kring vo rige week de vondst van de kasteelmuur bekendmaakte, terwijl ze al twee jaar wisten dat die muur daar zat." Slager K. Jansen meent dat in heel Hulst wel iets onder de grond zit en dat je daar de tijd niet voor kan stilzetten. MIDDELBURG - Voor de tweede keer in twee weken zijn gis teren in het provinciehuis bloemen uitgedeeld. Ditmaal als stimulans voor een beter recreatiebeleid in Zeeland. De ge vers: vertegenwoordigers van Toeristisch Recreatief Neder land, waarin Horeca Nederland, Recron en Hiswa zijn ver enigd. Elk Zeeuws Statenlid kreeg een houten oranje tulp, het symbool van TRN. Op het aangehechte kaartje vraagt TRN om minder regels, meer ruimte en betere voorlichting. De pro cedures belemmeren de ondernemers. Daardoor kunnen ze noodzakelijke kwaliteitsverbetering niet realiseren, aldus TRN. Als daarin niks verandert verliest Zeeland de slag om de toerist, is de waarschuwing APELDOORN - Het team van het Oostburgse Zwincollege heeft zich in Apeldoorn weten te plaatsen voor de halve finale van het landelijk schoolschaakkampioenschap. De West- Zeeuws-Vlamingen wonnen de poule met 8 bordpunten uit vijf wedstrijden. De scholengemeenschap De Rede uit Ter- neuzen die uitkwam in de klasse V02 (eerste twee brugklas sen van het Voortgezet Onderwijs) haalde de volgende ronde niet. Zij vielen met twee wedstrijdpunten en een derde plaats net buiten de boot. In het basisonderwijs plaatste de Burcht Rietheimschool uit Oost-Souburg zich ondanks de vijf be haalde wedstrijdpunten niet voor de volgende ronde. TERNEUZEN - Een negentienjarige Belgische automobilist is in de nacht van zondag op maandag omstreeks kwart voor een op de Guido Gezellestraat in Terneuzen drie keer be keurd. Hij reed zondergordel, door het rode licht en na correc tie bleek hij 7 9 kilometer per uur te rijdenDat was 29 kilome ter te hard. Bovendien hadden hij en een achttienjarige plaatsgenoot die bij hem in de auto zat een kleine hoeveelheid softdrugs op zak. Ze moesten de drugs inleveren VLISSINGEN - Een 67-jarige automobilist uit Vlissingen is gistermiddag op de Boulevard Evertsen in Vlissingen tegen een 48-jarige fietsster uit Tilburg gebotst. De vrouw is met de ambulance naar het ziekenhuis in Vlissingen gebracht. De Vlissinger zag een groepje wielrenners tegemoet komen en week uit naar rechts. Daarbij raakte hij de vrouw, die viel. VLISSINGEN - De Combinatie Wrakkenberging Wester- schelde is gisteren begonnen met de voorbereidingen voor de verwijdering van het vrachtschip Alan A. Dale. Dit wrak, dat aan de rand van de vaargeul in de Pas van Borssele ligt, is het grootste dat het samenwerkingsverband van Nederlandse en Belgische bergers en baggeraars moet opruimen Het Ameri kaanse vrachtschip werd op 23 december 1944 door een Duit se mini-onderzeeboot getorpedeerd toen het met goederen voor de geallieerden op weg was naar de een maand eerder toegankelijk gemaakte haven van Antwerpen. Rijkswater staat heeft anderhalf jaar geleden boringen laten uitvoeren op het wrak van de Alan A. Dale om na te gaan of het olie be vat. Dat bleek - in elk geval op de plekken waar werd geboord - niet het geval te zijn. Toch zullen voor alle zekerheid oliebe- strijdingsvaartuigen paraat zijn. Ook worden voorzorgs maatregelen genomen met het oog op de mogelijke aanwezig heid van munitie. Met de modellen van Opel wordt autorijden weer een groot plezier en dankzij de rijke uitrusting bent u van alle comfort voorzien. Bovendien kunt u nu wel heel voordelig instoppen in een gloednieuwe Opel. We hebben namelijk een uniek aanbod. Tegen zeer aantrekkelijke condities. Als u nu kiest voor een nieuwe Agila, Corsa of Astra betaalt u 3 jaar lang geen rente. U kunt dan de auto in vaste maandelijkse termijnen aflossen, zonder rentekosten. Heel voordelig, makkelijk en betrouwbaar. Maar let op: dit aanbod geldt tot en met 10 juni aanstaande. Model Contante Aanbetaling Kredietbedrag Looptijd in Krediet Eff. rente Maandtermijn Prijs bij verkoop verkoopprijs inruil* maanden vergoeding op jaarbasis op afbetaling Agilo 1.0 12V 9295,- 2324,- 6971,- 36 o,- 0% 193,64 9295,- Corsa 1.0 12V 11.775,- 2944.- 8831.- 36 0,- 0% 245,31 11.775,- Astro 1.6 8V 16.895,- 4224,- 12.671,- 36 0,- 0% 351,97 16 895,- Maximaal één financiering per klant. Financiering via GMAC Financial Services en toetsing bij het BKR in Tiel. Vraag naar de voorwoorden bij de Opel dealer. Prijzen incl. BTW/BPM, exclusief kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Prijs- en specificatiewijzigingen voorbehouden. Gem. brandstofverbruik en C02- uitstoot, volgens Richtlijn 1999/100/EG. Benzinemotoren kms/liter: van 9,4 tot 20,4. Liters/100 km: van 10,7 tot 4,9. C02 gr/km: van 257 tot 118. Dieselmotoren kms/liter: van 13,3 tot 22,7. Liters/100 km: van 7,5 tot 4,4. C02 gr/km:van 203 tot 118. better cars.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 43