Jong Ambon veroordeelt rellen PZC Beslissingsduel om titel is nog mogelijk Hoek maakt nieuwe start 19 Bestuur Middelburgse club met spelers en supporters om de tafel Zeeuwse start WK korfbal in de schaduw Titel Sijbrands Nu extra voordelig instappen! Goud Sanne Tamerus in turnfinale Clubrecord Van Nieuwenhuijze Broers Veldman leren van Regatta Baumann worstelt zich naar titel uitslagen agenda dinsdag 27 mei 2003 joorEugène de Kok v^iisanne den Boer flJSSINGEN - Het bestuur an de voetbalvereniging Jong Imbon heeft gisteren de rellen tijdens de nacompetitiewed- injd tegen FC Bergen ernstig ttroordeeld. De leiding van de Middelburgse club zal op korte termijn maatregelen treffen om j„geregeldheden zoals zondag ie voorkomen. Het bestuur zal «der meer met spelers en supporters om de tafel gaan zit ten. De wedstrijd tussen FC Bergen ai Jong Ambon liep zondag in blessuretijd uit de hand. Op een uoment dat keeper Wilfred faeke van Jong Ambon bij een •.-O-achterstand snel een uit trap wilde nemen, ging een sup porter van FC Bergen met de bal ;an de haal en weigerde de bal mg te geven Het leidde tot een opstootje, raama een supporter van FC 3ergen Vreeke met een paraplu doeg. Datpikten de Jong Ambon-sup- oorters met en al snel ontstond èen vechtpartij tussen de fans van beide verenigingen. De po litie moest er aan te pas komen de partijen te scheiden. Het duel werd gestaakt. Ie mensen werden hierna voor verhoor meegenomen naar het politiebureau. Aan beide kanten zijn aangiftes van mis handeling gedaan. Zo deed een aanhanger van Jong Ambon aangifte, omdat hij geslagen zou zijn met een stalen ketting. De politie heeft de zaak nog steeds in onderzoek. Spoedvergadering bestuur van Jong Ambon kwam gisteravond in een spoed vergadering bijeen en besprak de gebeurtenissen. ,,Datgene watzondag allemaal is gebeurd, veroordelen wij ernstig", zei be stuurslid Jeremy Latumeten. „Ook wij vinden dat dit niet bij het voetbal hoort en hopen dat het in de toekomst niet meer voor zal komen, al heb je daar als bestuur niet altijd echt grip op. Wij willen van de dingen die ROTTERDAM - Bij het wereld kampioenschap korfbal hangt Zeeland er ogenschijnlijk maar een beetje bij. Bij de officiële af trap voor het WK, gisteren in Ibpsportcentrum Stad Rotter dam, kregen de Zeeuwse voor rondes namelijk geen aandacht en volgens de WK-poster begint het evenement op 1 november. Maar op 27, 28 en 29 oktober zijneral duels in Zeeland. Voor het eerst zijn op het WK korfbal zestien landen actief, zes daarvan spelen in Middel burg, Vlissingen en Goes hun eerste twee wedstrijden. Dat zijn Hongarije, Groot-Brittan- nië, India, Spanje, Portugal en Zuid-Afrika. Twee van die teams vinden hun Waterloo in Zeeland en zullen nooit Rotter dam bereiken. Ten tijde van de openingsceremonie in Rotter dam zijn er dus al twee korfbal dwergen niet meer bij. En toch rept het Nederlands Korfbal- verbond (KNK V) alleen over het toemooideel in Rotterdam. Het laat Zeeland én de kleinere korfballanden links liggen. Verbondsvoorzitter Cort van Dijk zei het gisteren treffend: In Zeeland spelen niet de meest aansprekende landen. Daar zul len ook niet zo veel toeschou wers naartoe komen als in Rot terdam. Maar voor de provincie is het natuurlijk leuk dat daar ook wedstrijden zijn." Eventmanager van het KNKV Gesinus Hoekstra vulde hem aan: „We wilden spreiding aan brengen binnen het WK en toch moesten de locaties niet al te ver van Rotterdam zijn. Nou. dan is Zeeland een mooie plek. Je moet de voorrondes daar zien als eve nement binnen een evenement." Maar op de vraag waarom het WK volgens het KNKV pas op 1 november begint, moesten bei de mannen het antwoord schul dig blijven. Ondertussen wordt in Zeeland wel hard gewerkt aan de voorbereidingen. De werkgroep 100 jaar korfbal, onder leiding van Togo-voorzitter Addy Houw en regiocoördinator Wim voomeveld, is bezig met de or ganisatie in de provincie ,,We proberen de zes landen onder te brengen bij zes verschillende verenigingen. Dat is bijna ge lukt. De meeste verenigingen Weten 'hun' land al. Daar wor den dan niet de spelers, maar de supporters ondergebracht. Op vrije dagen moeten die clubs de buitenlandse gasten ook verma ken. Maar dat is nog net niet he lemaal rond", aldus Voorne veld. zijn gebeurd in elk geval afstand doen." Latumeten kon gisteravond nog niet zeggen welke maatregelen er precies genomen gaan wor den om dergelijke zaken in de toekomst te voorkomen. Het be stuur gaat op korte termijn wel met de spelers en de betrokken supporters praten. „We willen dit soort dingen uitbannen", al dus Latumeten. „Voorkomen is beter dan genezen." De KNVB kon gisteren nog wei nig zeggen over de kwestie en eventuele gevolgen. De bond wil eerst het rapport van scheids rechter Verschaeve uit Aarden burg afwachten. Of het restant van het duel uitgespeeld zal worden, is nog onbekend. „Als er inderdaad nog maar een paar seconden op de klok stonden, lijkt de wedstrijd uitspelen niet meer nodig", aldus Wim van Va- rik van de afdeling tuchtzaken bij de KNVB in Breda. „Maar dat kan ik pas met zekerheid zeggen als we het scheidsrech- tersrapport hebben bestudeerd. Dat zal over een paar dagen zijn." Bij FC Bergen, dat vanavond over de kwestie vergadert, hoopt men dat de beslissing snel wordt genomen. Voorzitter Ad de Kok:Wij gaan er niet vanuit dat we nog moeten spelen. De scheidsrechter heeft na afloop duidelijk gezegd dat hij de kee per van Jong Ambon alleen nog wilde laten uittrappen, om ver volgens af te kunnen fluitenOm alleen voor die trap nog ieder een op te trommelen, misschien wel op neutraal terrein zonder supporters, dat lijkt me erg overdreven Wij hopen dus dat de KNVB beslist dat wij promo- De tien nieuwelingen van Hoek. Vlnr: trainer Johan Ballegeer, Pauclair Jouda (ex-Denderhoutem), Dennis Wondergem (ex-RBC), Ferdi Kabal (ex-Terneuzen), Steven de Croock, Anthony Annicaert, Pascal Smessaert (allen ex-Maldegem), Ramazan Yuruk (ex-Sint Gilles-Waas), Morou Jabara (ex-Hoek 2) en de van RBC afkomstige Thijs Bin- nerts. foto Wim Kooyman van onze sportredactie HOEK - Met Johan Ballegeer als nieuwe trainer en negen nieuwe aanwinsten maakt Hoek op zaterdag 26 juli een nieu we start. Gisteravond maakte het tiental kennis met de rest van de selectie en wer den de schema's uitgedeeld die tijdens dc zomer moeten worden afgewerkt. „Ik verwacht dat spelers op dit niveau fit aan de start verschijnen", zei Johan Balle geer. De Belgische oefenmeester, die voor het begin van dit seizoen opstapte bij Malde- gem en daarna nog even werkzaam was bij Lovendegem, beschikt over een selec tie van 21 spelers. Musa Kanu begint eind juli ook aan de voorbereiding. De Afri kaanse aanvaller mocht vertrekken bij Hoek, maar heeft Ballegeer gevraagd of hij in de voorbereiding mee mag trainen. Mocht Kanu aantonen volledig hersteld te zijn van zijn knieblessure, dan bestaat de kans dat hij komend seizoen alsnog voor de zaterdag-hoofdklasser uitkomt De voorbereiding begint volgens Balle geer eigenlijk te laat. „Ik was graag een week eerder begonnen, maar dat bleek door vakanties niet mogelijk. Daarom zullen we vanaf 26 juli bijna elke dag trainen." Hoek speelt tijdens de voorbe reiding op het nieuwe seizoen tien of elf oefenwedstrijden, waaronder een duel met Lokeren en wedstrijden in de Delta Cup en in het toernooi om de Amstel Cup door Jaap van Essen DEN HAAG - Wordt FC Gro ningen - PSV een echte wed strijd? Het zou leuk zijn, want dan is er zowaar kans op een be slissingsduel om de landstitel, net als in 1960. Maar de moge lijkheid dat er donderdag in het Oosterpark een wedstrijd ge speeld wordt als die tussen NEC en Ajax in 1990 is groter. NEC - Ajax was dertien jaar ge leden een rare wedstrijd. Beide ploegen hadden op de allerlaat ste speeldag van de competitie een puntje nodig. Ajax was daarmee zeker van de titel, NEC ontliep rechtstreekse degrada tie. In de uitpuilende oude Goffert (25.000 toeschouwers) werd derhalve een fraai toneelstuk opgevoerd. In de eerste helft leek het nog een beetje op een echte wedstrijd, maar dat was schijn. Bij rust stond het keurig 1-1 en in de tweede helft gebeur de er helemaal niets, nada, nop pes. Kwestie van even goed met elkaar praten in de catacomben Veilig FC Groningen - PSV dreigt een zelfde scenario te krijgen. Gro ningen is met een punt veilig en hoeft dan ook geen nacompeti- tie te spelen. PSV is met een punt zeker van het kampioen schap Het wordt zeer waar schijnlijk dus 0-0, en heel mis schien 1-1. Waarom zouden beide coaches en de spelers risi co's gaan nemen? Zo'n verloop zou jammer zijn, want dat sluit uit dat PSV en Ajax een beslissingswedstrijd moeten gaan spelen. Volgens de huidige KNVB-reglementen is zo'n extra duel nodig wanneer twee ploegen in punten en doel- OOST-SOUBURG - Zoals ver wacht pakte Simon Sijbrands tijdens de tiende en laatste dartsranking van het seizoen de Zeeuwse titel bij de mannen. Evenals zijn enig overgebleven concurrent Eddy Crawfurd lag ook Sijbrands snel uit het toer nooi. De finale ging tussen Ri chard Miri en Henrico Traas. Min liet het vooral op de dub bels afweten en verloor met 2-0. Karin van Leeuwen pakte de dagzege bij de vrouwen door in de eindstrijd Linda de Kreij te verslaan. De Kreij legde wel be slag op de Zeeuwse titel. De titel bij de koppels ging naar Danny de Vos en Richard Miri. saldogelijkeindigen. Bij eenne derlaag van PSV in Groningen komt dat scenario aardig in de buurt. Immers, het verschil be draagt nu zes treffers in het voordeel van PSV. Ajax speelt donderdag thuis tegen Heeren veen en de kans dat die wed strijdmet vier of vij f doelpunten verschil wordt gewonnen is aanwezig. Heerenveen fungeer de in de Arena al regelmatig als schietschijf. Het is alweer lang geleden dat cie titelstrijd werd beslecht in een beslissingsduel. In 1960 ein digden Ajax en Feyenoord in punten gelijk. Naar het doelsal do (Ajax plus 65. Feyenoord plus 62) werd destijds nog niet gekeken. De Amsterdammers sloegen vervolgens in de extra wedstrijd met maar liefst 5-1 toe. De laatste keer dat in de compe titie de twee topploegen in pun ten gelijk eindigden, was in 1991. Zowel PSV als Ajax had na 34 duels 53 punten. Toen be stond inmiddels de regel dat het doelsaldo de doorslag geeft en zo ging PSV (plus 56) met de titel aan de haal en werd Ajax (plus 54) tweede. Michael van Praag, voorzitter van het destijds noodlijdende Ajax, heeft zich jaren beklaagd over dat 'on recht'. Hij vond dat bij een gelijk puntental altijd een beslissings duel moet volgen. Ondanks de grote Ajax-invloed bij de KNVB in de jaren negentig (Van Praag als bestuurslid, Van Eijden als directeur) is die reglementswij ziging er nooit gekomen. Een beslissingsduel om de titel, het zou leuk zijn. Maar vind dan maar eens een stadion waar Ajax en PSV tegen elkaar mo gen spelen. En wanneer moet dat potje worden afgewerkt? Op woensdag 4 juni haalt bonds coach Advocaat z'n internatio nals al bij elkaar voor de EK- kwalificatiewedstrijd tegen Wit-Rusland. Onderin de ranglijst zijn er op voorhand weinig opzetjes te maken zoals mogelijk bij FC Groningen - PSV. De betrokken clubs moeten heel goed voor zichzelf zorgen en daarna hopen dat de uitslagen op de andere velden meevallen. In de strijd om de Uefa Cup plaatsen is het net zo. Roda, NAC, NEC, Heerenveen en RKC moeten winnen. Op voorhand kan alleen met een scheef oog worden gekeken naar Rotter dam. Daar speelt Feyenoord, uitgeschakeld voor de tweede plaats, tegen Roda JC, dat er goed voor staat met het oog op de Uefa Cup. Het is interessant om te zien of Feyenoord zijn sportieve plicht doet, of zich op zichtig spaart met het oog op de bekerfinale van komende zon dag tegen FC Utrecht. GPD Advertentie De Opel Combo 1.7 Dl tijdelijk leverbaar vanaf 8985,- Wie kiest voor de Opel Combo, kiest voor een compacte bedrijfswagen die volop laadruimte combineert met een comfortabel interieur en uitstekend rijgedrag. Bovendien is de Combo nu aantrekkelijker dan ooit, want de instapprijs is tijdelijk extra scherp. De Opel dealer rekent u graag z'n zeer gunstige kilometer/kostprijs voor. Opel Bedrijfswagens. Mooi werk. Prijs exd. BTW, kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Prijs- en specificatiewijzigingen voorbehouden. BREDA - De zestienjarige turnster Sanne Tamerus van gym nastiekvereniging Delta Sport uit Zierikzee heeft de eerste plaats behaald tijdens de regiofinale turnen in Breda. Ta merus was goed op dreef en scoorde op sprong, brug, balk en vloer respectievelijk 8.10,8.80,8.95 en 8.90 punten, een totaal va n 347 5 punten. Met deze prestatie mag ze door naar de toe stelfinale te Vlijmen op alle vier de toestellen. Nog drie Deltasportsters bemachtigden een medaille. Floor de Feiter (15) werd derde bij de junioren. De twaalfjarige Ilze van der Velde werd eveneens derde bij de categorie jeugd. Kel ly Pechtold werd vierde bij de jeugd en pakte net naast de prij zen Bij de instappers werd de achtjarige Emily Kortlever ook derde. Al deze turnsters mogen op verschillende toestellen door naar de toestelfinale. Eerder eindigde de dertienjarige Linda van IJsseldijk al als veertiende tijdens het NK turnen in Ter Apel- kanaalD it seizoen volgen nog twee wedstrijden voor de turn sters van Delta Sport. ROOSENDAAL - In de tweede competitiewedstrijd voor CD- junioren in Roosendaal presteerden de atleten van Delta Sport goed. De meisjes D werden in hun poule zelfs tweede, overall derde, en plaatsten zich voor de gebiedsfinale waar de negen sterk ste clubs uit Zeeland, West-Brabant en regio Dordrecht strij den om een plaats in de landelijke finale- De jongens C, met minimale bezetting, plaatsten zich verras send voor de finale. Met slechts vier atleten presteerden zij het om in Roosendaal als derde te eindigen en overall als negende. De jongens D kwamen net een plaatsje tekort voor de finale met hun tiende plaats. De meisjes C kwamen er, ondanks pri ma individuele prestaties, als team niet aan te pas. Zij eindig den op de veertiende plaats. De opvallendste prestatie was van de vijftienjarige Paul van Nieuwenhuijze uit Zonnemaire. Hij won de 100 meter met grote voorsprong in de nieuwe clubrecordtijd van 11.81 se conden Een sterke prestatie, ook al omdat het vorige record in 1980 gevestigd werd. De overwinning op de estafette van de meisjes D in 33.5 seconden was een evenaring van het clubre cord uit 1991. MEDEMBLIK - De jongste eindigde als achtste, de oudste als 3 le in de categorie brons. De zeilende broers Erwin (19) en Stephan Veldman (22) ver toonden de afgelopen dagen hun kunsten tijdens de Spa Re gatta in Medemblik en kwamen een ervaring rijker uit de strijd in de Laserklasse. In deze pre-olympische week kwa men ze na de voorwedstrijden in de minste van de drie catego rieën terecht (brons), maar gezien het sterke internationale deelnemersveld was dat niet vreemd. „Voor ons was dit een heel leerzame week", zei Stephan Veldman. In het totaalklassement van de categorieën goud, zilver en brons eindigde Erwin Veldman als 127e. Zijn broer Stephan werd 135e. ROTTERDAM - De negenjarige Jimmy Baumann uit Hein- kenszand is in Rotterdam Nederlands kampioen worstelen vrije stijl geworden bij de jeugd tot twaalf jaar. Baumann, die uitkomt voor Sportcentrum Kops uit Amsterdam, werd in Sporthal Asterlo in Rotterdam ongeslagen kampioen in de klasse tot 35 kilogram. Capelle aan de IJssel. Zuidersterloop: 1. Said Kanfaoui; 3 Danny in 't Veen; 4. Fouad Fertoute; 8. Rachid Ben Meziane. Pearle Be- nefia Team winnaar Zuidersterloopserie. Scholierenloop, 2,1 km: 1 Tommy Staal (Delta Sport) 7.45 minuten. Autosport Indianapolis 87e Indy500:1De Ferran (Bra) G Force/Toyota 200 ronden in 3 uur, 11 mi nuten en 56,9881 seconden (251,628 km/u), 2. Castroneves (Bra) Dallara/Toyota 0,299, 3. Kanaan (Bra) Dallara/Honda 1,2475,4. To- mas Scheckter (ZAf) G Force/Toyota 1,6845, 5 Takagi (Jap) G Forde/Toyota 1,9606, 6. Barron (ZAf) G Force/Toyota 6,0037, 7 Ren- na (VSt) Dallara/Toyota, 8. Ray (VSt) G For- ce/Honda. 9 Al Unser jr. (VSt) Dallara/Toyo ta, 10 Yasukawa (VSt) Dallara/Honda op 1 ronde. Dallas. NBA, play-offs, best-of-seven Finale Western Conference San Antonio Spurs Dallas Mavericks 102-95. Stand: 3-1. Oost-Souburg Slotranking Zeeuwse Darts Federatie Mannen singles 1 Henrico Traas, 2. Richard Miri. 3 Danny de Vos en Joost de Roos. Vrouwen singles: 1 Karin van Leeuwen, 2 Linda de Kreij Koppels 1 Eddy Crawfurd/Mike van Belle, 2 Greg Anu- els/Karl Mese. 3. Richard Bour/Jos Haver kamp en Pascal Swart/Edwin van de Vlies Jeugd: 1 Patrick van den Doel, 2. Aron de Witte Eindstanden Mannen singles: 1. Simon Sijbrands, 2 Eddy Crawfurd, 3. Danny Goedhart, 4 Arjen Verzijl. Vrouwen singles 1. Linda de Kreij. 2. Karin van Leeuwen. Kop pels: 1. Danny de Vos/Richard Miri, 2. Joel Sohilait/Peter Schrijver, 3. Greg Anuels/Karl Mese, 4 Manfred Venema/Eric Janssen, Jeugd: 1 Patrick van den Doel, 2 Soren de Witte. Sportprijsvragen Lucky Day: 2-3-7-8-14-15-17-35-43-47 48- 53 59-60-64 65 76 77-79-80 (onder voorbehoud) Farijs. Roland Garros. 6 miljoen euro. Mannen, eerste ronde: Verkerk (Ned) - Kra- jan (Kro) 6-3 6-4 6-4, Van Lottum (Ned) - Nor man (Bel) 6-3 3-6 2-6 6-3 6-4, Agassi (VSt/2> - Beek (Slw) 6-2 6-3 6-3. Moya (Spa/4) - Vo- landri (Ita) 7-64-66-2 6-3. Horna (Per) - Fede- rer (Zwi/5) 7-6 6 2 7-6, Coria (Arg/7) Sa (Bra) 6-3 6-1 6 1. Hrbaty (Slw) - Srichaphan (Tha/10) 64 3-6 6 0 7-5, Schüttler (Dui/11- Mam.it (VSt) 6-1 2-6 6-4 6-2, Novak (Tsj/13) - Benneleau (Fra) 6-2 6-3 6-2, Blanco (Spa) - Corretja (Spa'16) 5-7 6 3 6-0 7-5, Kafelnikov (Rus/17) - Boutter (Fra) 6-1 6-2 6-4, Ferreira (ZAf/221 Behrend (Dui) 6-4 6 2 6 3. El Ay- naoui (Mar/23) - Dupuis (Fra) 6-4 6-4 6 4, Bla ke (VSt/24) - Dent (VSt) 6-4 6 3 7 6. Malisse (Bel/261 - Calatrava (Spa) 7-5 64 6 2, Joesjni (Rus/27) - Sanchez (Spa) 6-3 6-0 6-0, Spadea (VSt/29) - Labadze (Geo) 6-1 3-6 5-7 6-4 6 1. Chela (Arg/31- Saulnier (Fra) 3-6 7-66-3 7-5, Koubek (Oos) Popp (Dui) 7-5 6-2 6-3, Za- baleta (Arg) - Lopez (Spa) 6-2 7-6 6-0, Puerta (Arg) - Gimelstob ((VSt) 6-2 4-6 7-6 6-1, Lis- nard (Fra) Delfino (Arg) 6-1 6-4 4-6 6-4, Christophe Rochus(Bel) Gamonal (Chl) 7-5 6-36-3. Ferrer (Spa) Melzer (Oos) 6-2 6-2 7- 6, Ljubicic (Kro) Kucera(Slw)6 26 36-2. Lo pez (Spa) - Mahut (Fra) 7-5 6-1 7-6, Ancic Krol -Rios (Chl) 6-11-0opgaveRios,Saretta (Bra) - Martin (Spa) 7-6 6-2 6 4, Galimberti (Ita) - Heuberger (Zwi) 7-6 4-6 6 2 6-2, Philip poussis (Aus) - Kim (VSt) 2-6 6-7 7-5 6-2 6-2, Savolt (Hon) - Vinciguerra (Zwe) 7-5 7-6 4-6 6-0. Kiefer (Dui) - Larkham (Aus) 6-3 6-34-6 2 66 3 Vrouwen, eerste ronde: Serena Williams (VSt/1- Rittner (Dui) 6-2 6-1, Henin-Harden- ne (Bel/4) Wartusch (Oos) 6-3 7-5. Maures- mo (Fra/5) Razzano (Fra) 6 3 7-5, Rubin (VSt/8) - Nagyova (Slw) 6-2 6-4, Hantuchova (Slw/91 - Jidkova (Rus) 2-6 6-0 6-1, Miskina (Rus/11) - Safina (Rus) 6-2 6-2, Sugiyama (Jap/16) - Ruano Pascual (Spa) 4-6 6-4 6-4, Shaughnessy (VSt/18) - Koeznetsova (Rus) 3-67-5 11-9, Schnyder (Zwi/19) - Pichet (Fra) 6-16-0, Raymond (VSt/21- Asagoe (Jap) 6-1 7-5, Randriantefy (Mad)- Stevenson (VSt/ 27) 6-3 6-3, Fernandez (Spa/28) - Pierce (Fra) 6-2 6-3, Loit (Fra) - Likhovtseva (Rus/29) 6-3 6-2, Granville (VSt/31) -Tu (VSt) 1-6 6-1 6-4, Garbin (Ita) - Wheeler (Aus) 6-46-3, Kostanic (Kro) - Lefevre (Fra) 7-5 6-7 6-4, Zuluaga (Col) - Tanasugarn (Tha) 6-0 6-2, Pistolesi (lsr/23) - Pin (Fra) 6-1 6-1Daniilidou (Gri) - Pratt (Aus) 6-4 6-3, Kleinova (Tsj) - Taylor (VSt) 6-3 6-4, Serna (Spa) - Sjarapova (Rus) 6-3 6-3, Man- dula (Hon) - Marrero (Spa) 6-2 6-3, Cernva- nova (Slw) Callens (Bel) 7-6 6-3, Majoli (Kro) - Cho (ZKo) 4-6 7-5 6-0, Mikaelian (Zwi) - Widjaja (Ino) 6-34-6 7-5, Cohen-Aloro (Fra) - Gussoni (Arg) 6-17-5, Pennetta (Ita) - Dulon (Fra) 6-4 6 4, Krasnoroetskaja (Rus) - Cray- bass (VSt) 6-1 6-3, Foretz (Fra) - Birnerova (Tsj) 6-4 7-5, Schett (Oos) - Morigami (Jap) 4- 6 6-4 6-0, Black (Zim- Casanova (Zwi6-4 4-6 6-4, Harkleroad (VSt) - Obata (Jap) 6-4 6-2. Landelijke competitie. Vrouwen. Eerste klasse Zierikzee-De Hoge Heide 2-4: Marti- ne Verschoore-S Pijnenburg 7-56-3, Bianca den Ouden-N Otten 3-6 3-6, Marleen de Vlieger-J. van Muisen 7-5 6-1, Simone Paw- lowski-l. lemstra 5-7 3-6, Verschoore/De Vlieger-Pijnenburg/Otten 3-6 4-6, Den Ou den/Pawlowski-Muisen/lemstra 6-7 6-4 4-6. Mannen, Tweede klasse 512 't Halve Maan tje-Hiaten 1-5: Virgil Greeve-Nathan Hoofd man 6-7 6-4 4-6, Harold Schipper-Paul de Waal 7-6 6-2, Jaap Moerland-Joost Plaisier 3-61-6, Marcel Schouw-Mark Schoenmaker 4-1 opgave Schouw, Greeve/Schipper-Plai- sier/Schoenmaker 4-6 4-6, Moerland/Schip- per-Hoofdman/De Waal wo. Tweede klasse 513. Zoetermeer 2-Zierikzee 3-3: V. Hoogduyn-Jacco de Looff 0 66 41 -6, O. van Riet Paap-Dennis Stevense 1-66-3 3- 6. M. de Vink-Camel Folmer 7-6 6-2, P. Log- gers-Marcel Verwei 4-6 3-6, Van Riet Paap/Westerdum-Stevense/Verwei 6-2 6-1, De Vtnk/Loggers-Folmer/Godrie 6-2 6-4. Vierde klasse. Duiveland-United Service 1- 5: Hans Jan Goedegebure-E. Sap6-10-63-6, Rene van Dijke-H. van de Hoek 6-7 4-6, Mare Passchier A. Vonk 2-6 4-6, Peter Vrij-E. Hei ne 1-6 6-3 7-6, Goedegebure/Verbraak-De Heier/Van de Hoek 1-6 2-6, Vrij/Passchier- Vonk/Heine 6-7 6-4 1-6. Gemengd Tweede klasse. De Schelde-Vic- loria 2 afgelast. Derde klasse. Souburg- Leeuwenbergh 2 afgelast Vierde klasse: Tiola 2 - De Schelde 2 4-4. MLTC 1 't Halve Maantje 7-1. Game'78 - De Zoom 2 6-2 Vierde klasse 38; Oud Beijerland 2 - MLTC 2 5-3 Vijfde klasse 70: Ludo et Emergo-De Schel de 3 5-3. DOS 2-Souburg 2 1-7, Animo-De Zoom 4 8-0. Vijfde klasse 76: Roosendaal 3- Hulster Ambacht 3-5, MLTC 3-Animo 7-1 Pavia. Ronde van Italië Zestiende etappe. Arco di Trento - Pavia. 1. Petacchi (Ital 207 km in 4.39.34, 2. Casper (Fra), 3. Svorada (Tsj), 4. Bennau (Ita), 5. Ga- sparre (Ita). 6. Pieri (Ita), 7. Aug (Est), 8 Fur- lan (Ita), 9 Bak (Den), 10 Pantam (Ita), 19. Garzelli llta), 24. Popovitsj (Oek), 27. Simoni (Ita), 32. Noe (Ita), 36. Casagrande (Ita), 90. Moerenhout (Ned). Algemeen klassement* 1. Simoni 71,21.26, 2 Garzelli 1.58, 3. Popovitsj 4.05, 4. Noé 5.16, 5 Rumsas (Lit) 6.11, 6 Casagrande 6.47, 7, Totschnig (Oos) 6.57, 8. Gontsjar (Oek) 9.38,9. Pellizotti (Ita) 9 42.10. Pantani 10 11,51 Moerenhout 57.51. dinsdag Zwemmen Zeeuwse Zomerkampioenschappen. Locatie: openluchtbad Sas van Gent. Aanvang: 19.00 uur. Afstanden: 400 me ter wisselslag vrouwen, 1500 meter vrije slag mannen, 800 meter vrije slag vrou wen. Organisatie: Z8<PC De Schelde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 39