Extra bijdrage toekomst Ecoscope 1 Eén zorgorganisatie op Goeree-Overflakkee 13 College wil onderzoeken hoe centrum organisatorisch omgevormd kan worden Tulp voor beter toeristisch beleid Ruiming Alan A. Dale deze week Auto gestolen in Vlissingen Automobilist rijdt sloot in Botsing op boulevard Vlissingen Nü gratis Opel financiering: 3 jaar lang 0% rente! dinsdag 27 mei 2003 foirFamke van Loon kKESSE - De gemeente Schouwen-Duiveland wil jaar- üjks 27.227 euro extra uittrek ken voor de exploitatie van het jjenesser natuuractiviteiten- «ntrum Ecoscope. Dit geld is jodig om de financiële positie van het centrum blijvend te ver beteren. Daarnaast wil het col legeeen onderzoek instellen hoe Ecoscope organisatorisch om- jtvormd kan worden. Als recreatief milieucentrum is Ecoscope geen succes gewor- ïen. Te lage bezoekersaantal len. directiewisselingen en poli tiek gehakketak hebben de Henesser attractie in haar eerste levensjaren geen goed gedaan. Vorig jaar is onder aanvoering van de nieuwe beheerder W. van derHulle een nieuwe weg inge slagen. Voorzichtig zijn de eer ste stappen gezet om van Ecoscope een natuuractivitei- tencentrum te maken. Zo zijn de tuin en de entree afgelopen win ter flink op de schop genomen om het centrum aantrekkelijker temaken voor bezoekers. Die omschakeling heeft er, sa men met de tijdelijke onzeker heid over het voortbestaan van Ecoscope, voor gezorgd dat het centrum afgelopen jaar op nieuw ver in de rode cij fers is ge zakt. In totaal is er een tekort van 58.268 euro. Gezien de om standigheden tilt de gemeente niet te zwaar aan dit tekort en wil ze 2002 voor Ecoscope als 'een verloren jaar' beschouwen. Omdat de toekomstplannen vertrouwen wekken en om Eco scope niet op een verdere ach terstand te zetten, wil het colle ge het geld op tafel leggen om het tekort op te lossen. Om Ecoscope als natuuractivi- teitencentrum wel te laten sla gen, is volgens het college een gezonde, financiële basis nodig. Deels werkt Ecoscope hier zelf aan, door extra inkomsten te verwerven met bijvoorbeeld het verhuren van de filmzaal en ruimten voor cursussen. Een tweede manier is een andere or- ganisatieopzet. Als BV loopt Ecoscope natuur- en milieuedu catie-subsidies mis. De rest van dit jaar wil de gemeente daarom gebruiken om te onderzoeken, hoe Ecoscope omgevormd kan worden naar bijvoorbeeld een stichting. Vanaf 1 januari 2004 zou het Renesser centrum dan geen BV meer moeten zijn. Vangnet Het college, dat vertrouwen heeft in de uitgestippelde toe komst, wil daarnaast vast extra investeren in Ecoscope. Nu be taalt de gemeente jaarlijks 29.500 euro mee aan de exploi tatie en is er nog een zogeheten risicobijdrage van 27.227 euro als vangnet. In de praktijk is echter gebleken dat die bijdrage 'in feite een structurele aanvul ling van de exploitatiesubsidie' is. Vooruitlopend op de nieuwe Naast een betere uitstraling is een grotere, vaste bijdrage van de gemeente nodig om Ecoscope zicht op een gezonde toekomst te geven. foto Dirk-Jan Gjeltema begroting en om 2003 niet ook als structurele extra subsidie basis van het centrum verbe- kelingen bij Ecoscope", zo tot een verloren jaar te maken, gaan geven. „Met dit besluit terd, waardoor u vertrouwen wordt aan de gemeenteraad uit- wil het college die 27.227 euro wordt de structurele financiële uitspreekt in de nieuwe ontwik- gelegd. door Esme Soesman DIRKSLAND - Na zo'n twee jaar van voorbereiding is de op richting van één zorgorganisa tie op Goeree-Overflakkee waarschijnlijk nog dit jaar een feit. Onder de naam ZorgSaain gaan ziekenhuis, verpleeghuis en vier verzorgingshuizen op in één holding. streven is nog deze zomer jeen definitief voorstel over deze samensmelting neer te leggen bij de verschillende onderne en cliëntenraden. Dat zou kunnen betekenen dat de zaak eind van dit jaar in kannen en kruiken is, houdt directeur J. Moerland van Het Van Weel - Bethesda Ziekenhuis in Dirks- land een laatste slag omde arm. Naast het ziekenhuis zijn zorg centra De Vliedberg in Oud dorp, Geldershof in Dirksland, Ebbe en Vloed in Oude-Tonge, De Goede Ree in Sommelsdijk en verpleeghuis De Samaritaan in Sommelsdijk betrokken bij de vorming van één 'zorgclus- ter'. De Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk Goeree- Overflakkee houdt de boot vooralsnog af. Inzicht Directeur A. van der Veen van deze stichting was in 1996 één van de medeoprichters van het samenwerkingsverband Zorg- Saam Verschil van inzicht over de invulling van de organisatie structuur heeft zijn organisatie doen besluiten niet mee te doen in de nieuw op te richten hol ding. De bedoeling is te komen tot één organisatie met één Raad van Bestuur en één Raad van Toe zicht. Daaronder zal echter ge werkt gaan worden in regio 's die overeenkomen met de grenzen van de vier gemeenten die Goe ree-Overflakkee rijk is, waarbij elke regio apart wordt aange stuurd. Dat laatste komt de klant in dit relatief toch al klei ne gebied niet ten goede, meent de directie van de Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk. Deze organisatie is in de tijd van Van der Veen van vier 'prulletjes' opgebouwd tot één eilandelijke organisatie. Daar aan tomen voelt haast als het doen van een stap terug. Herkenbaarheid De intentie achter ZorgSaam is tegenovergesteld. De holding constructie moet herkenbaar heid, duidelijkheid en snelheid richting klant in de hand wer ken. Per regio kunnen klanten bij één loket terecht. Door on derlinge afstemming wordt ver volgens gestreefd naar een 'fric tieloos' zorgaanbod, schetst Moerland. Aan de identiteit van elke afzonderlijke instelling wordt daarbij niet gesleuteld. Een religieuze grondslag bij voorbeeld vind je bij verzor gingshuis De Goede Ree en bij verpleeghuis De Samaritaan terug. Beide instellingen val len onder de verantwoorde lijkheid van de Stichting Her vormde Diakonale Gezond heidszorg. MIDDELBURG - Voor de tweede keer in twee weken zijn gis teren in het provinciehuis bloemen uitgedeeld. Ditmaal niet als excuus voor onhandige uitspraken, maar als stimulans voor een beter recreatiebeleid in Zeeland De gevers: verte genwoordigers van Toeristisch Recreatief Nederland, waarin Horeca Nederland, Recron en Hiswa zijn verenigd. Elk Zeeuws Statenlid kreeg een oranje tulp (van hout), het sym bool van TRN. Op het aangehechte kaartje vraagt TRN om minder regels, meer ruimte en betere voorlichting. De procedures belemmeren de ondernemers in het uitvoeren van hun plannen. Daardoor kunnen ze noodzakelijke kwali teitsverbetering niet realiseren, aldus TRN. Als daarin niks verandert verliest Zeeland de slag om de toerist, is de waar schuwing. VLISSINGEN - De Combinatie Wrakkenberging Wester- schelde is gisteren begonnen met de voorbereidingen voor de verwijdering van het vrachtschip Alan A. Dale. Dit wrak, dat aan de rand van de vaargeul in de Pas van Borssele ligt, is het grootste dat het samenwerkingsverband van Nederlandse en Belgische bergers en baggeraars moet opruimen. Het Ameri kaanse vrachtschip werd op 23 december 1944 dooreen Duit se mini-onderzeeboot getorpedeerd toen het met goederen voor de geallieerden op weg was naar de een maand eerder toegankelijk gemaakte haven van Antwerpen. Rijkswater staat heeft anderhalf jaar geleden boringen laten uitvoeren op het wrak van de Alan A Dale om na te gaan of het olie be vat. Dat bleek - m elk geval op de plekken waar werd geboord - niet het geval te zijn. Toch zullen bij het opruimen van het wrak voor alle zekerheid oliebestrijdingsvaartuigen paraat zijn. Ook worden voorzorgsmaatregelen genomen met het oog op de mogelijke aanwezigheid van munitie. De bokken Tak- lift 4 en Rambiz zullen de Alan A. Dale stukje bij beetje boven water halen VLISSINGEN - In de Van Dishoeckstraat in Vlissingen is in de nacht van zondag op maandag een auto gestolen. De eigenaar werd wakker van een startende motor. Toen hij uit het raam keek, zag hij dat ze met zijn voertuig wegreden. Kort nadat hij de politie waarschuwde, werd de auto terugge vonden op de parkeerplaats aan de Scheldestraat/Aagje De kenstraat in Vlissingen. Van de dader(s) ontbreekt nog ieder spoor. VROUWENPOLDER - Een 21-jarige automobilist uit Vlis singen is zondagavond de sloot in gereden bij de Polredijk in Vrouwenpolder. Hij reed over de dijk vanuit de richting van Veere en verloor op de Polredijk de controle over het stuur Daardoor reed hij van de dijk af en belandde hij in de sloot. Er was alleen blikschade. VLISSINGEN - Een 67-jarige automobilist uit Vlissingen is gistermiddag op de Boulevard Evertsen in Vlissingen tegen een 48-jarige fietsster uit Tilburg gebotst. De vrouw is met de ambulance naar het ziekenhuis in Vlissingen gebracht. De Vlissinger zag een groepje wielrenners tegemoet komen en week daarvoor uit naar rechts. Daarbij raakte hij de Tilburgse vrouw, die door de aanrijding van haar fiets viel. Met de modellen van Opel wordt autorijden weer een groot plezier en dankzij de rijke uitrusting bent u van alle comfort voorzien. Bovendien kunt u nu wel heel voordelig instappen in een gloednieuwe Opel. We hebben namelijk een uniek aanbod. Tegen zeer aantrekkelijke condities. Als u nu kiest voor een nieuwe Agila, Corsa of Astra betaalt u 3 jaar lang geen rente. U kunt dan de auto in vaste maandelijkse termijnen aflossen, zonder rentekosten. Heel voordelig, makkelijk en betrouwbaar. Maar let op: dit aanbod geldt tot en met 10 juni aanstaande. Model Contante Aanbetaling Kredietbedrag Looptijd in Krediet Eff. rente Maandtermijn Prijs bij verkoop verkoopprijs inruil* maanden vergoeding op jaarbosis op afbetaling Agilo 1.0 12V 9295,- 2324,- 6971,- 36 0,- 0% 193,64 9295,- Corsa 1.0 12V 11.775,- 2944,- 8831,- 36 0,- 0% 245,31 11.775,- L_Astra 1.6 8V 16.895,- 4224,- 12.671,- 36 0,- 0% 351,97 16.895,- Maximaoi één financiering per klant. Financiering via GMAC Financial Services en toetsing bij het BKR in Tiel. Vraag naar de voorwaarden bij de Opel dealer. Prijzen incl. BTW/BPM, exclusief kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Prijs- en specificotiewijzigingen voorbehouden. Gem. brandstofverbruik en C02- uitstoot, volgens Richtlijn 1999/100/EG. Benzinemotoren kms/liter: van 9,4 tot 20,4. Liters/100 km: van 10,7 tot 4,9. C02 gr/km: van 257 tot 118. Dieselmotoren kms/liter: van 13,3 tor 22,7, Liters/100 km: van 7,5 tot 4,4. C02 gr/km:van 203 tot 118.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 35