Streep door plannen van Kooman A® Schoolfeest in teken van boerenleven Gimbiêre passieux 11 Fusie tussen Rabobanken gaat door Zeevaartschool wil verlichting aankopen leiiesser campinghouder overweegt juridische stappen tegen gemeente Vrouw gewond bij aanrijding in Borssele CRAZY WEEK....! Positieve reacties op plan voor brede school aan rand van Zierikzee wiüa gesloten Diefstal rozen zeeuwse almanak Uitstel waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844 - 1998 SCHOUWEN-DUIVELAND dinsdag 27 mei 2003 wuPietKleemans jEN'ESSE - Schouwen-Duive- jnds dagelijks gemeentebe- mr ziet niets in de plannen ianC. Kooman uit Renesse voor Uitbreiding van zijn fruitgaard- ■unping aan de Hogezoom of testiging van een nieuw kam- yïrterrein aan de Kampweg. Stoman reageert diep teleurge- «Idraaar strijdbaar. Hij over- sffgt juridische stappen tegen gemeente die hem naar zijn (ordeel ten onrechte in de kou jat staan. Sooman verkeerde tot novem- bvorig jaar in de veronder- Advertentie Vrijdag 30 mei zijn onze kantoren te Goes, Middelburg en Serooskerke gesloten. /Accountants-en Adviesgroep Rijkse (Advertentie RUYTER JAARMARKT K VLISSINGEN flv 30 MEI i' vrijdag na Hemelvaartsd Groots STANDWERKERS CONCOURS en 2000 meter markt stelling dat hij op het recreatie- compensatieterrein aan de Rampweg bij Renesse een nieu we camping Noorderduin mocht beginnen, mits hij daar van de gedeeltelijk gesaneerde Berkenhof verdreven kampeer ders zou opvangen. Alles leek in kannen en kruiken. De provin cie oordeelde echter dat er spra ke was van een nieuw bedrijf en haalde een streep door de plan nen. Kooman liet zich daardoor niet uit het veld slaan en kwam met verschillende alternatieve plannen. Eén ervan was ver plaatsing van zijn fruitgaardbe- drijf naar de andere zijde van de Hogezoom en uitbreiding van de fruitgaardcamping van ne gen naar dertig eenheden. Veel te veel van het goede in de ogen van het college. Uit oogpunt van kwaliteitsver betering mag volgens de regels van de Regiovisie Schouwen- West slechts sprake zijn van een geringe toename. Daar zou naar het oordeel van het college in dit geval geen sprake van zijn. Ge sproken wordt van een 'forse toename die beleidsmatig niet te verantwoorden is'. Een ande re mogelijkheid is aanpassing van de fruitgaardregeling. Ook daar wil het college niet aan. Als, zo redeneert het college, in individuele gevallen afgeweken wordt van een algemene be leidslijn is het hek van de dam. Verblijfsrecreatie Verder is bekeken of het haal baar is uitbreiding van de fruit gaardcamping te beschouwen als de ontwikkeling van een nieuwe vorm van verblijfsre creatie, zijnde een natuurcam- ping. Geen oplossing volgens het college. Het past niet in de Regiovisie Schouwen-West. Natuur grenst weliswaar aan de camping, maar, stelt de ge meente, maakt er geen wezen lijk onderdeel van uit. De slotconclusie van het college van B en W is dat de alternatieve plannen stuk voor stuk onhaal baar zijn. Wethouder G. van de Velde-de Wilde: „Ik zie geen mogelijkheden om 'het pro bleem Kooman' op te lossen. Ik begrijp dat het een streep door BORSSELE - Een 45-jarige au tomobiliste uit Oost-Souburg gisteravond gewond geraakt bij een aanrijding op de krui- jing Hollerpoldersedijk Oude Soordweg in Borssele. Ze reed over de Hollepolderse- Üjk en wilde rechtsaf de Oude Noordweg oprijden. Op de krui- angmerkte ze te laat dat er van- itde Oude Noord weg een auto ankwam. Een aanrijding was net meer te voorkomen. De vrouw is met verwondingen aan aoofd en buik naar het zieken- :uisinGoes gebracht. Bestuurster botst tegen auto en lichtmast GOES - Een 73-jarige automo biliste uit Middelburg is gister- raiddag rond kwart over vier op een auto en een lichtmast op de Tiendendreef in Goes gebotst. Ze reed op de linkerrijstrook van de rotonde Tiendenplein Naast haar reed een 79-jarige automobilist uit Goes. Op een gegeven moment wissel de zij van strook door naar rechts uit te wijken maar ver leende daarbij geen voorrang aan de andere automobilist. Een botsing was het gevolg. Door de aanrijding verloor zij de macht over het stuur en bots te vervolgens tegen een licht mast De vrouw is voor onder zoek overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. Haar auto is zwaar beschadigd. De auto van de man liep schade op aan de linkervoorzijde. Twee boeren in spe bespreken de kwaliteiten van hun trekkers. foto's Dirk-Jan Gjeltema Koeien melken, bramen plukken en ringsteken op de trekker door Piet Kleemans ZONNEMAIRE - Koeien mel ken, bramen plukken, vogels van het land jagen en ringste ken met de trekker. Het is slechts een kleine greep uit het programma dat de kinderen van groep 1 en 2 van openbare basisschool De Zonnewijzer uit Zonnemaire gisteren voor geschoteld werd tijdens het jaarlijkse schoolfeest. Het feest stond deze keer geheel in het teken van leven en werken op de boerderij. Het is een drukte van belang op boerderij De Zonnehoeve van Gilles en Anja van der Bijl uit Zonnemaire. Terwijl op het gras in de boomgaardwei de koe gemolken wordt, zijn el ders kinderen druk bezig met ringsteken vanaf de (mini Jtrekker. De strohutten op het erf worden in gereedheid ge bracht voor het middagmaal: 'koeienmelk en brokken'. Tante Kee (buurvrouw Lutina van der Bijl) - die op bezoek was om de kinderen te vertel len over hoe het boerenleven er vroeger uitzag - is net met haar rijtuig weer naar huis vertrok ken. Boerin - tevens 'Juf' - Anja van der Bijl is blij dat na twee keer uitstel vanwege erg slech te weersomstandigheden het feest nu toch eindelijk door kan gaan. „Want er komt toch heel wat bij kijken hoor. We waren vanmorgen om half ze ven al bezig om alle spulletjes klaarte zetten." Van der Bijl haast zich te zeg gen dat er gelukkig voldoende handen waren om het werk licht te maken. „Er helpen een heleboel ouders mee aan deze dag. Iedereen hier uit de buurt helpt. En je staat versteld hoe creatief mensen zijn. Bijna alle attributen voor de spelletjes zijn van eigen makelij. Zo heb ben de kinderen op school prei en wortelen gekweekt." Educatie en vermaak liepen door elkaar heen tijdens het schoolfeest. Er werden allerlei spelletjes gedaan, maar ook was er een demonstratie scha- pendrijven. Daar werd dan vervolgens weer een speur tocht naar een 'verdwaald' schaap aan vastgeknoopt Al les bij elkaar werden verspreid over de boerderij van de fami lie Van der Bijl vijftien spelle tjes gespeeld. De kleuters leerden de fijne kneepjes van het melken. Advertentie ALLE PULLOVERS VESTEN 20% KORTING MANTELS, JACKS PARKA's 20% KORTING ALLE BLAZERS 20% KORTING KLEURRIJK LINNEN PAKKET 20% KORTING Plus heel veel andere zeer aantrekkelijke aanbiedingen! LANGE DELFT 16 MIDDELBURG door Esme Soesman OUWERKERK - De fusie tussen de Rabobanken Schouwen-Zie- rikzee en Oost-Duiveland gaat door. Tijdens de gisteravond op twee plaatsen gehouden alge mene ledenvergaderingen werd unaniem ingestemd met de voorgenomen samensmelting. Tijdens een eerder deze maand gehouden vergadenng bleek de opkomst te klein te zijn om tot een formeel besluit te kunnen komen. Nu is echter de kogel door de kerk en zal 1 juli de juri dische fusie een feit zijn. Alge meen directeur van de nieuwe organisatie, Rabobank Schou- wen-Duiveland genoemd, is F. Padmos. Zij vervult diezelfde functie nu nog bij de Rabobank Schouwen-Zierikzee. De nieuwe organisatie telt ruim honderd medewerkers en heeft een balanstotaal van 420 mil joen euro. Verspreid over de re gio telt de Rabobank zes kanto ren: in Bruinisse, Oosterland, Zierikzee, Renesse, Burgh- Haamstede en Nieuwerkerk. Daarnaast onderhoudt de bank servicepunten in Zonnemaire, Dreischor, Zierikzee en Scha- rendijke. Aan deze capaciteit wordt voor alsnog niet getornd Een distri- butieonderzoek, het onder de loep nemen van het contact tus sen bank en klant, moet in een later stadium uitwijzen of er veranderingen nodig zijn. Ook de bouw van een nieuw hoofd kantoor staat pas op de langere termijn in de agenda. Het voor nemen is aan te haken bij de ont wikkeling van het zogenaamde handelseiland in Zierikzee. „We verwachten niet dat we daar volgend jaar al kunnen gaan bouwen meldt Padmos. Dat geeft dus alle ruimte om goed uit te zoeken wat er wat huisvesting betreft op heel Schouwen-Dui- veland wenselijk is. Arbeidsplaatsen Met de fusie zijn geen arbeids plaatsen gemoeid. Beide ban ken zaten wel al in een proces van reorganisatie met personele consequenties. Daarmee zijn in eerste instantie zes arbeids plaatsen gemoeid. Op langere termijn wordt vooralsnog uitge gaan van een verlies van twintig plaatsen. Deze inkrimping ver loopt goeddeels via een natuur lijk verloop. De bedoeling van de fusie is ook op langere termijn kwalitatief j de rekening is, maar wij kunnen als gemeente niet anders oorde len." Die conclusie laat Kooman ge heel voor rekening van de wet houder. De Westerschouwse on dernemer vindt dat de gemeente te snel de oren heeft laten han gen naar de provincie. En hem daarmee in de kou laat staan. Kooman blijft erbij dat de ge meente hem beloftes heeft ge daan die ze ook na dient te ko men. Hij is niet van plan de handdoek in de ring te gooien. „Ik laat het er niet bij zitten." door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Het draagvlak voor de plannen van de gemeen te Schouwen-Duiveland voor een brede school in Zierikzee groeit in rap tempo. Dat conclu deert het gemeentebestuur na een reeks gesprekken met tal van mogelijke toekomstige partners binnen de brede school. Het gemeentebestuur hoopt volgend jaar daadwerke lijk te kunnen beginnen met realisering van de plannen. In Zierikzee wordt druk ge werkt aan de voorbereiding van nieuwbouwwijk Noorderpolder aan de rand van Zierikzee. Te gelijkertijd worden plannen ge smeed voor nieuwbouw van openbare basisschool Theo Thijssen De school staat nu nog aan de Calandweg, maar is hard aan een nieuw onderkomen toe Het is de bedoeling dat die nieu we huisvesting in Noorderpol der gerealiseerd wordt. In het kader van die nieuwbouwplan- nen wordt bekeken of in de nieuwe wijk een brede school neergezet kan worden. Een brede school wordt door de gemeente omschreven als een gebouw waarin en waar omheen instellingen vanuit een geza menlijke opvoedkundige visie samenwerken Gedachte achter de brede school is dat door een integrale aanpak de ontwikke lingskansen van kinderen ver beterd kunnen worden. Samenwerking Onderlinge samenwerking tus sen verschillende organisaties is daarbij essentieel. In het geval van de toekomstige brede school gaat het om onder ande ren openbare basisschool Theo Thijssen, opvoedbureau Stich ting Jeugdzorg, Stichting kinderopvang Schouwen-Dui veland en de Stichting Peuter speelzalen Schouwen-Duive land Zij hebben aangegeven graag met elkaar samen te wil len werken, en eventueel ook huisvesting met elkaar te willen delen. Naast die kleine kring van met elkaar samenwerkende organisaties streeft de gemeente naar het opzetten van een net werk van instellingen dat welis waar niet met elkaar in één gebouw ondergebracht wi 1 wor den, maar wel kan en wil bijdra gen aan activiteiten in en om de brede school. Netwerkgroep De gedachten gaan daarbij uit naar onder meer sport, natuur- en milieu-educatie, gezond heidszorg en schoolmaatschap- pelijk werk. Een hele reeks in stellingen en verenigingen - waaronder atletiekvereniging Delta Sport, Natuur- en Milieu Educatiecentrum, Oosterschel- de Thuiszorg en de Stichting Maatschappelijk werk Ooster- schelderegio - is daartoe onder gebracht in een 'netwerkgroep'. De gemeente heeft 25.000 euro uitgetrokken om de plannen voor de brede school in Noor derpolder verder uit te werken. In de begroting voor dit jaar en de meerjarenbegroting staat verder nog een voorbereidings krediet van 154.000 euro voor nieuwbouw van de Theo Thijs- senschool. De bouwkosten zijn geraamd op 1,4 miljoen euro. De raadsbnef waarin de visie van het college op de ontwikke ling van de brede school staat beschreven, prijkt op de lijst van ingekomen stukken van de adviescommissie Samenleving en Bestuur. De commissieverga dering wordt 3 juni gehouden in de Burgerzaal van het gemeen tehuis. Aanvang 19.30 uur. Advertentie OOSTWAL1 -GOES-0113-228895 KOOKMAGAZIJN door Ron Magnée VLISSINGEN - De Zeevaart school aan de Boulevard wil de verlichting aankopen die het pand 's avonds blauw verlicht. Met de aankoop is een bedrag gemoeid van dertigduizend eu ro. De helft van dat bedrag is in middels door collecte ingeza meld. Voor het benodigde geld doet de school een beroep op oud-leer lingen Die kunnen hiermee de school een geschenk geven ter gelegenheid van het honderdja rig bestaan. Inmiddels is de helft van het benodigde bedrag binnen. Directeur L. van Heulen verwacht ook de andere helft van het bedrag door collecte te kunnen inzamelen, zeker als tij dens twee reüniedagen op 26 en 27 september duizenden oud studenten naar Vlissingen ko men. Overigens is de verlichting, in afwachting van een reparatie, tijdelijk gedoofd. Het blauwe folie rondom de lampen is gaan omkrullen. Binnenkort zal de installateur het folie verwijde ren en vervangen door glas. Di recteur Van Heulen verwacht dat deze operatie begin volgen de maand voltooid is. Dan zal de verlichting weer vijf dagen per week worden ingeschakeld. Vanaf oktober zullen de lampen waarschijnlijk alleen van don derdag tot zondag branden. Projector Ondertussen wordt er gewerkt aan een aantal andere verfraai ingen van het gebouw. Zo komt er een knop aan de zijkant van het gebouw waarmee een pro jector in werking wordt gesteld die de tekst 'Alles wat grijs is, wordt blauw' projecteert. De tekst is te lezen tegen de achter grond van de loopbrug, tussen de twee gebouwen van het insti tuut in. Sponsor van het project is PusHZ, de commerciële dienstverleningstak van de HZ. Advertentie ACCOUNTANTS ADVISEURS MAATSCHAP WEA ZEELAND Onze vestigingen: Goes, Middelburg, Oostburg, Renesse, Zierikzee zijn op vrijdag 30 mei a.s. goede en betaalbare dienstver lening te kunnen bieden. Auto matisering en internationalise ring maakt het bankwezen steeds ingewikkelder. Door de krachten te bundelen kan de Rabobank Schouwen-Duive land de benodigde specialisten in eigen huis houden. THOLEN - Bij twee landbouw bedrijven op Tholen zijn afgelo pen weekend pioenrozen gesto len. De schade bedraagt ongeveer 4500 euro. Van een bedrijf aan de Tolweg in Poortvliet zijn ongeveer 250 planten kaal gesnoeid. Van een bedrijf aan de Kerkweg in Sta- venisse zijn ongeveer vijftig planten gesnoeid. Al drie jaar lang wachten de Zeeuwse hulpdiensten als politie en brandweer op nieu we portofoons en een nieuw communicatiesysteem waar mee ze elkaar, in geval van nood, kunnen bereiken. Tel kens blijkt dat dat systeem, bekend onder de veelzeggen de naam C2000, nog steeds net niet klaar is omdat er we derom, meestal om een on duidelijke reden, vertraging is opgetreden. Keer op keer uiten allerlei gezagsdragers hun bezorgdheid over weder om een nieuw uitstel. Zo ook de Zeeuwse burgemeesters, onlangs bijeen voor een ver gadering over veiligheidsza ken. Burgemeester W. Nuis van Tholen weet uit eigen er varing dat een uitstel van drie jaar nauwelijks noe menswaardig is, zo probeer de hij zijn collega's tijdens die bijeenkomst wat op te vrolijken. In zijn vorige leven als militair maakte hij name lijk mee dat het Navo-com- municatiesysteem onder de veelzeggende naam CIP'76 uiteindelijk pas in 1985 werd ingevoerd, waarop de toe hoorders maar wat wrang lachten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 33