Schap steekt geld in schoon water ops geniet Ni PZC De archeologische waarde van Waarde leeuwse Eilanden breidt zuiveringsinstallaties rioolwater uit Wandeldagen Rockfestival Op Doorbreken Karaoke-avond Politie houdt vechtersbaas aan Tulp voor beter toeristisch beleid Ruiming Alan A. Dale deze week Zwincollege in halve finale schaken Dronken over Oude Rijksweg Goesenaar met slok te veel op Nü gratis Opel financiering: 3 jaar lang 0% rente! n?r<Jü$ ïi j b 13 dinsdag 27 mei 2003 HnnrRolf Bosboom GOES - Waterschap Zeeuwse Eilanden investeert bijna vier miljoen euro in de verdere uit breiding van de installaties voor de zuivering van rioolwater in Kamperland en Sint-Maartens dijk. De werkzaamheden staan voor volgend jaar op het pro gramma. De werkzaamheden passen in de grootscheepse verbetering van het afvalwater-systeem raaraan het waterschap al en kelejaren werkt. Voor tientallen miljoen euro's worden verou derde installaties gesloten. De overige worden gemoderni- serd. Dat is nodig om meer ri- GOES - De drie Zeeuwse wan deldagen worden dit jaar voor de twaalfde keer gehouden. De tochten beginnen alle dagen bij het ROC aan de Rommerswale- straat 1 in Goes. De afstand van de dagtochten ligt tussen de tien en vijftig kilo meter, Starttijd is afhankelijk van het aantal te lopen kilome- SINT-MAARTENSDIJK - Het rockfestival Op Doorbreken wordt morgen in partycentrum Haestinge in Sint-Maartensdijk gehouden. Aan het festival doen verschil lende bands mee, zoals Leach Backlash, Counterpart, Dedi cation en String Riot Het mu ziekfestijn begint om 19.00 uur. KHUININGEN - In het dorps huis van Kruiningen wordt za- een karaoke-avond ge houden. De avond begint om 21.00 uur. ooiwater te kunnen verwerken en om te voldoen aan de strenge re normen die worden gesteld aan de zuivering. De zuiveringsinstallatie Cam- perlandpolder blijft uiteinde lijk als enige over op Noord-Be- velancL Een eerste uitbreiding is al in 2001 uitgevoerd, zodat ook het water van Kortgene daar kan worden gezuiverd. Nu staat de tweede fase voor de deur. De ze uitbreiding is mede nodig om het water van recreatiegigant Roompot te zuiveren. De onder neming beschikt nu nog over een eigen zuivering. Bij de uitbreiding wordt er ook al rekening mee gehouden dat de installatie Camperlandpol- der de taken van de zuivering bij Colijnsplaat overneemt. Dat ge beurt waarschijnlijk vanaf 2006, waarna de installatie bij Colijnsplaat wordt gesloopt. De werkzaamheden bij Kamper land vergen bij elkaar ruim 2,1 miljoen euro. Vorig jaar oktober werd al 490.000 euro voor de voorbereiding uitgetrokken. Tholen Ook de zuiveringsinstallatie bij Tholen staat voor een tweede uitbreiding. Dat is mede nood zakelijk om vanaf 2007 het af valwater van Sint Philipsland te kunnen verwerken. De instal latie daar wordt dan gesloopt. De tweede fase van de uitbrei ding kost 1,65 miljoen euro. Er komt, in 2007, nog een derde fa se, om het zuiveringsrendement van de installatie te verbeteren. De aanbesteding van de werken bij Kamperland moet volgend jaar maart zijn afgerond Het werk kan dan in het voorjaar van 2005 klaar zijn. De aanbe steding van de uitbreiding in Tholen loopt gelijk op. De ver nieuwde installatie moet op 1 januari 2005 operationeel zijn. Beide projecten komen woens dag 11 juni aan de orde in de algemene vergadering, het alge meen bestuur van het water schap. Deze bijeenkomst begint om 19.30 uur en wordt, omdat het hoofdkantoor te kampen heeft met ruimtegebrek, gehou den in de panoramazaal van de Goese Golf. Waterschap Zeeuwse Eilanden steekt onder meer ruim twee miljoen euro in de tweede fase van de uitbreiding van de zuiveringsinstallatie Camperlandpolder. foto Willem Mieras door Rolf Bosboom WAARDE - De provincie hecht te zeer aan mogelijke archeologische waarden. Over heden, instellingen, bedrijven en particu lieren die willen bouwen worden daardoor voor onevenredige kosten gesteld. Dit stellen de CDA-Statenleden M. Faasse en B Feijtel, die schriftelijke vragen hebben gesteld aan Gedeputeerde Staten. Aanlei ding is het besluit van GS om het komplan van Waarde, het nieuwe bestemmingsplan voor een groot deel van de kerngoed te keu ren. Daarbij geldt de voorwaarde dat bij ontwikkelingen rekening wordt gehouden met archeologische waarden. De gemeente Reimerswaal had volgens GS verzuimd daar in het komplan melding van te maken Het standpunt van de provincie betekent onder meer dat bij bouwaanvragen een bo demonderzoek moet worden gedaanVerder hebben GS opgelegd dat de komende twee jaar geen onderhoud aan de riolering mag plaatsvinden en dat basisschool D'n Akker niet vóór 2006 uitbreidt. Faasse en Feijtel vragen zich af 'welke bij zondere archeologische schatten worden verondersteld aanwezig te zijn' die zulke maatregelen rechtvaardigen. Wie bepaalt wat waardevol is en wat niet? Kosten De Statenleden willen opheldering over de kosten die verschillende partijen moeten maken, zoals de gemeente (die binnen een jaar het komplan moet aanpassen) en parti culieren en bedrijven die een bouwaan- vraag indienen en een bodemonderzoek no dig hebben. Bovendien wordt betwijfeld of het verantwoord is twee jaar lang geen on derhoud te plegen aan de riolering en de uit breiding van de school op te houden. Het CDA dringt er bij Gedeputeerde Staten op aan de maatregelen die de gemeente krijgt opgelegd, in te trekken. Dat sluit ook aan bij het programma van het onlangs aan getreden college van GS. dat kiest voor 'een voor de ruimtelijke ordening werkbaar ar- cheologiebeleid De Statenleden stellen dat de provincie tot nu toe veel meer belang hecht aan archeolo gie dan 'het overgrote deel van de Zeeuwen' .Dit beleid houdt nuttige en nodige ontwik kelingen tegen en maakt deze onnodig duur." Landelijk is ooit als richtlijn gegeven dat hooguit één procent van de investering van een project aanvaardbaar is om aan ar cheologie te besteden ,,De praktijk wijst veel hogere bedragen uit", aldus het duo GOES - De politie heeft gistermiddag rond half één op de Kamperfoeliestraat in Goes een veertienjarige jongen uit de gemeente Reimerswaal aangehouden voor vechten in het openbaar. De jongen was met een aantal anderen in conflict geraakt, wat uitmondde in een vechtpartij. Hij wordt door verwezen naar Bureau Halt. MIDDELBURG - Voor de tweede keer in twee weken zijn gis teren in het provinciehuis bloemen uitgedeeld. Ditmaal niet als excuus voor onhandige uitspraken, maar als stimulans voor een beter recreatiebeleid in Zeeland. De gevers: verte genwoordigers van Toeristisch Recreatief Nederland, waarin Horeca Nederland, Recron en Hiswa zijn verenigd. Elk Zeeuws Statenlid kreeg een oranje tulp (van hout), het sym bool van TRN. Op het aangehechte kaartje vraagt TRN om minder regels, meer ruimte en betere voorlichting. De proce dures belemmeren de ondernemers in het uitvoeren van hun plannen. Daardoor kunnen ze noodzakelijke kwaliteitsver betering niet realiseren, aldus TRN. Als daan n niks verandert verliest Zeeland de slag om de toerist, is de waarschuwing. VLISSINGEN - De Combinatie Wrakkenberging Wester- schelde is gisteren begonnen met de voorbereidingen voor de verwijdering van het vrachtschip Alan A. Dale. Dit wrak. dat aan de rand van de vaargeul in de Pas van Borssele ligt, is het grootste dat het samenwerkingsverband van Nederlandse en Belgische bergers en baggeraars moet opruimen. Het Ameri kaanse vrachtschip werd op 23 december 1944 door een Duit se mini-onderzeeboot getorpedeerd. Rijkswaterstaat heeft anderhalf jaar geleden boringen laten uitvoeren op het wrak van de Alan A. Dale om na te gaan of het olie bevat. Dat bleek - in elk geval op de plekken waar werd geboord - niet het geval te zijn. Toch zijn bij het opruimen van het wrak voor alle ze kerheid oliebestrijdingsvaartuigen paraat. Ook worden voorzorgsmaatregelen genomen met het oog op de mogelijke aanwezigheid van munitie. De bokken Taklift 4 en Rambiz zullen de Alan A. Dale stukje bij beetje boven water halen. APELDOORN - Het team van het Oostburgse Zwincollege heeft zich in Apeldoorn weten te plaatsen voor de halve finale van het landelijk schoolschaakkampioenschap. De West- Zeeuws-Vlamingen wonnen de poule met 8 bordpunten uit vijf wedstrijden. BERGEN OP ZOOM - Een 39-jarige automobilist is gister nacht op de Oude Rijksweg bij Rilland aangehouden wegens rijden onder invloed. Hij bleek drie keer de toegestane hoe veelheid alcohol te hebben gedronken. De man moest zijn rij bewijs inleveren. GOES - Een dertigjarige Goesenaar is gisternacht op de Ring baan-West in zijn woonplaats aangehouden wegens rijden onder invloed. De man had drie maal de toegestane hoeveel heid alcohol genuttigd. Hij kreeg een rijverbod van zeven uur en een proces-verbaal. Met de modellen van Opel wordt autorijden weer een groot plezier en dankzij de rijke uitrusting bent u van alle comfort voorzien. Bovendien kunt u nu wel heel voordelig instappen in een gloednieuwe Opel. We hebben namelijk een uniek aanbod. Tegen zeer aantrekkelijke condities. Als u nu kiest voor een nieuwe Agila, Corsa of Astra betaalt u 3 jaar lang geen rente. U kunt dan de auto in vaste maandelijkse termijnen aflossen, zonder rentekosten. Heel voordelig, makkelijk en betrouwbaar. Maar let op: dit aanbod geldt tot en met 10 juni aanstaande. IP'KK Model Contante verkoopprijs Aanbetoling inruil* Kredïetbedrag looptijd in maonden Krediet vergoeding Eff. rente op jaarbasis Moondtermijn Prijs bij verkoop op afbetaling Agila 1.0 12V 9295,- 2324,- 6971,- 36 0.- 0% 193.64 9295.- Corsa 1.0 12V 11.775,- 2944,- 8831,- 36 0,- 0% 245.31 11.775,- Astra 1.6 8V 16.895,- 4224.- 12.671,- 36 0,- 0% 351,97 16.895,- mmimeal 25=k Maximaal één financiering per klant. Financiering via GMAC Financial Services en toetsing bij het BKR in Tiel. Vraag naar de voorwaarden bij de Opel dealer. Prijzen ine!. BTW/BPM, exclusief kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. D"s- en speoficatiewijzigingen voorbehouden. Gem. brandstofverbruik en C0;- uitsToot, volgens Richtlijn 1999/100/EG. Benzinemotoren kms/iirer: van 9,4 ra* 20,4. Liters/100 km: van 10,7 tot 4,9. C02 gr/km: van 257 tot 118. Dieselmotoren kms/liter: van 13,3 tot 22,7. Liters/100 km: var. 7,5 tot 4,4. C02 gr/Vm:von 203 tot 118. better cars.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 29