PZC Aanpak Fokkerstraat onder vuur zijn taak met grote enquête WRA Gimbrère pa ssi ei H 11 p Nieuwe Sprinter rijdt proefrondjes Zeeland CRAZY WEEK....! Hoge straffen geëist voor milieudelicten op Sint Philipsland Massale vechtpartij asielzoekerscentrum ging om een meisje JX O a fjoese raadsfracties vinden overlast door wegwerkzaamheden onaanvaardbaar Vrouw gewond bij aanrijding Bestuurster botst tegen auto en lichtmast Hersenschudding [)()rpSraa(J Rjl]and begillt aail gesloten 20* KORTING 20* KORTING zeeuwse almanak Uitstel BEVELANDEN/THOLEN dinsdag 27 mei 2003 ■rRolf Bosboom iOES - De overlast die de weg- rerkzaamheden op de A. Fok- ctPtraat in grote delen van j^es veroorzaken, is onaan- airdbaar. De gemeente bekijkt ürom in hoeverre het moge- [Ï5 de hinder binnen de per- i te houden. snds begin vorige week wordt 5 volop gewerkt aan de Fok- iastraat, een van de belang de routes in Goes. Er komen (ietspaden aan weerszijden van ie weg. Verder wordt de straat dusdanig ingericht dat die ook voor automobilisten veiliger is en het verkeer beter kan door stromen. De werkzaamheden duren naar verwachting tot medio septem ber. Tot die tijd is de Fok kerstraat in westelijke richting afgesloten. Het verkeer wordt omgeleid via de Van Hertum- weg, het Marconigebied, de rondweg om Nieuw-West, het Tiendenplein en de Deltaweg, wat een flinke omweg is. De verkeersmaatregelen heb ben al geleid tot lange files in de spitsuren. Bedrijven in De Poel klagen erover dat ze niet of nau welijks bereikbaar zijn, terwijl ook de ambulancedienst hinder ondervindt van het werk aan de weg. Leden van de Goese raadscom missie grondgebied trokken daarom gisteravond aan de bel. S. de Putter (SGP/Christen- Unie) viel uit zijn rol als voorzit ter en trok fel van leer. „Dit kan gewoon niet. Ik denk dat we dit als gemeente niet eens mogen. Bedrijven zijn niet bereikbaar; vrachtwagens sturen we over de verkeersdrempels in het Marco nigebied. Er moet toch een an dere oplossing mogelijk zijn. Opeenstapeling Wethouder M. 't Hart (verkeer) erkende dat er de eerste dagen problemen zijn geweest. Een be langrijke oorzaak daarvan was volgens hem dat de werkzaam heden aan de Fruitlaan, in het verlengde van de Fokkerstraat, uitliepen. Daar is het fietspad aan de noordkant geasfalteerd, maar doordat dat een week lan ger duurde dan verwacht was er de eerste dagen een overlap van werkzaamheden en omleidin gen. „Dat gaf een opeenstape ling van problemen." De Fruitlaan is echter weer vol ledig beschikbaar. Ook een an der knelpunt is ondertussen op gelost, aldus 't Hart. Dat was de omleidingsroute die niet duide lijk genoeg was aangegeven. „We hebben de bewegwijzering inmiddels verbeterd." Daarmee zou de hinder voor de wegge- SORSSELE - Een 45-jarige au- umobiliste is gisteravond rond alf acht gewond geraakt bijeen aanrijding op de krui- Hollerpoldersedijk Oude Koordweg in Borssele. [feSouburgse wilde vanaf de Hollepoldersedijk rechtsaf de OadeNoordweg oprijden, maar uerkte te laat dat er vanuit de Oude Noordweg een auto aan- Inram. Een aanrijding was het gevolg De vrouw is met ver- randhigen aan hoofd en buik aar het ziekenhuis gebracht. (Advertentie RÜYTER JAARMARKT VLISSINGEN 30 MEI vrijdag na Hemelvaartsdag Groots STANDWERKERS CONCOURS en 2000 meter markt igen inlevering van deze bon: 1 KRENTENBROOD voor €1,50 OP OP GOES - Een 73-jarige automo biliste uit Middelburg is gister middag rond kwart over vier op reaauto en een lichtmast op de lïendendreef in Goes gebotst. Ze reed op de linkerrijstrook ran de rotonde Tiendenplein komende uit de richting van de 's Heer Hendrikskinderendijk. Naast haar reed een 79-jarige automobilist uit Goes. Zij wis selde van strook door naar rechts uit te wijken maar ver leende daarbij geen voorrang 2an de andere automobilist. Een ig was het gevolg. Door de aanrijding verloor zij de macht over het stuur en botste tegen een lichtmast. De vrouw is voor onderzoek overgebracht naar bet ziekenhuis in Goes. Haar auto is zwaar beschadigd. De andere auto liep schade op san de linkervoorzi j de De gereviseerde Sprinters zijn van binnen rigoureus aangepakt, maar ook aan de buitenkant zijn ze nauwelijks nog terug te kennen. foto Lex de Meester door Ben Jansen VLISSINGEN - Op de Zeeuwse lijn rijdt met enige regelmaat een opvallend gekleurde trein. NS benut de relatieve rust op de spoorlijn door Midden-Zee land om de vernieuwde Sprinter te be proeven. Zestig treinstellen van dit type worden in Denemarken ingrijpend gereno veerd. Het eerste is onlangs terugge keerd. Vanaf eind dit jaar worden de treinen - om te beginnen in Noord-Hol land - op het spoorwegnet ingezet. De uit drie rijtuigen bestaande Sprinters zijn aan het eind van de jaren zeventig in gebruik genomen, speciaal voor het stoptreinverkeer in de Randstad. NS wil de kwaliteit van het vervoer per stoptrein verbeteren. Daarom is beslo ten de Sprinters ingrijpend aan te pas sen aan de eisen van nu en de toekomst. Zo kunnen ze nog zeker vijftien jaar grote groepen reizigers over korte af standen vervoeren. Bij dit soort vervoer hoort snel uit- en instappen. Om dat te bevorderen, krijgt elk treinstel twee extra deuren en wor den balkons vergroot. Daardoor is er te vens meer ruimte voor fietsen, rolstoe len en bagage. In de treinen wordt een geheel nieuw interieur geplaatst, met comfortabele individuele stoelen in plaats van de tweezitsbanken en met glazen tussenwanden om het gevoel van veiligheid te vergroten Stiller De elektrische installatie van de trei nen wordt vervangen door moderne techniek. Hierdoor worden ze sneller, stiller en energiezuiniger. Voor de bui tenzijde zijn opvallend nieuwe kleuren gekozen: wit-grijs met blauw en geel Zo zijn de gerenoveerde Sprinters te onderscheiden van de andere treinen van NS. Het spoorbedrijf investeert ongeveer 90 miljoen euro in de vernieuwing van de Sprinters. Het is de bedoeling dat in het najaar drie gemoderniseerde Sprinters beschikbaar zijn voor instructie aan machinistenconducteurs en monteurs. Het laatste treinstel wordt in 2006 afge leverd. GOES - Een 51-jarige Goese vrouw heeft gisterochtend rond kwart voor negen op de Troel- stralaan in haar woonplaats een hersenschudding opgelopen, toen zij met haar snorfiets viel. Advertentie ACCOUNTANTS ADVISEURS MAATSCHAP WEA ZEELAND Onze vestigingen: Goes, Middelburg, Oostburg, Renesse, Zierikzee zijn op vrijdag 30 mei a.s. Advertentie ALLE PULLOVERS VESTEN ALIE BLAZERS 20% KORTING MANTELS, JACKS PARKA's KLEURRIJK LINNEN PAKKET 20* KORTING Plus heel veel andere zeer aantrekkelijke aanbiedingen! LANGE DELFT 16 MIDDELBURG door Rob Paardekam RILLAND - Na enkele maan den van voorbereiding is de dorpsraad van Rilland deze maand geïnstalleerd. Haar eer ste grote daad wordt een grote enquête onder de bewoners. „Zo hopen we erachter te komen wat de mensen willen en welke klachten er zijn", legt Nathalie Colpa uit. De tien leden van de dorpsraad vergaderen elke twee weken en hebben al enkele zittingen ach ter de rug. Tot nu toe ging het voornamelijk over formele za ken, want het echte contact met de dorpsbewoners moet nog worden gelegd. De dorpsraad hoopt dat te doen door het ver spreiden van een enquêtefor mulier waarin tevens de leden worden voorgesteld, zodat de Rillanders weten bij wie ze hun klacht of idee kwijt kunnen Voorzitter Cees de Vries kan nog niet veel onderwerpen noemen die hoog op de agenda van de dorpsraad staan. „Dat hopen we van de mensen te horen", zegt hij. „Maar persoonlijk vind ik dat er veel meer groen moet komen en dat het bestaande groen beter moet worden onder houden." Nathalie Colpa, één van de initiatiefnemers, wijst op de gigantische hoeveelheid rommel in het buitengebied. „Daar moeten meer prullen bakken komen." Andere onder werpen die nauwlettend in de gaten worden gehouden zijn de parkeerproblemen in de hoofd straat en de leefbaarheid van het dorp, met name het winkel aanbod. „De afgelopen jaren zijn veel winkels verdwenen", aldus Colpa. Bescheiden Andere onderwerpen zullen van de bevolking moeten komen. De leden van de dorpsraad zullen er dan over vergaderen en de on derwerpen wellicht voorleggen aan het gemeentebestuur. Daar mee zal regelmatig overleg wor den gevoerd. De gemeente geeft de dorpsraad bovendien een be scheiden subsidie. Daar zal ze het voorlopig mee moeten doen, want het bestuur heeft besloten van de dorpsraad een stichting te maken en geen vereniging met betalende leden. „Wij vin den dat de dorpsbewoners eens moeten krijgen in plaats van ge ven", legt Colpa uit. De dorpsraad bestaat voorlopig uit tien bestuursleden en richt zich op heel de voormalige g bruikers aanzienlijk moeten zijn verminderd, al is enige overlast onvermijdelijk, aldus de wethouder. De commissieleden namen geen genoegen met het antwoord. Zij zeiden ervan overtuigd te zijn dat de situatie beter kan, bij voorbeeld door de werkzaam heden te faseren, 't Hart zegde daarom toe binnen een week met een schriftelijke reactie te komen, waarin mogelijke alter natieven tegen elkaar worden afgewogen. meente Rilland, dus ook Bath, Stationsbuurt en het buitenge bied. „We hebben gelukkig ook mensen uit alle kernen in ons midden", zegt De Vries. Ieder bestuurslid heeft een eigen por tefeuille gekregen, maar om het voor de bewoners niet al te moeilijk te maken, zijn twee le den als contactpersoon aange wezen: Nathalie Colpa en Hen- nie Koelen. De dorpsraad is ook bereikbaar per e-mail; drril- land_bath@zeelandnet.nl, door Aector Dooms MIDDELBURG - Economisch officier van justitie A. Flikweert heeft gisteren bij de economi sche rechtbank in Middelburg wegens een aantal milieudelic ten negen maanden gevangenis straf en 50.000 euro boete geëist tegen een 36-jarige varkens houder uit Sint Philipsland. De verdachte zat nog in zijn proeftijd van een voorwaarde lijke veroordeling voor overtre dingen van de milieuvoorschrif ten. De officier vorderde hiervoor zes maanden celstraf. Een 33-jarige verdachte uit Go- irle hoorde voor zijn aandeel 240 uur werkstraf, drie maan den voorwaardelijke gevange nisstraf en 25.000 euro boete tegen zich eisen. Verder eiste Flikweert tegen Porkland BV en Porkland Mest BV, waarvan de verdachten directeur zijn, twee boetes van 50.000 euro. Het zwaartepunt in de milieu zaak wordt gevormd door bio- water, dat door de officier als gevaarlijk afvalwater wordt ge zien. Uit onderzoek bleek dat er in 1999, 2000 en 2001 op grote schaal transporten biowater (afvalwater) van Bukom Servi ce BV uit Heerhugowaard naar de veehouderij in Sint Philips land hebben plaats gevonden. De ontvanger is in dit geval strafbaar. Veevoer Volgens raadsman M. Stassen kon het biowater als restpro- duct voor de veevoederindu strie worden gebruikt. Zijn cli ënt gaf toe dat hij de brijvoer samen met het 'biowater' aan de varkens heeft gevoerd Op het bedrijf was sprake van een hoog sterftecijfer, dat bleek wel uit de ruim 1100 dode var kens en 13.000 dode biggen die bij de 36-jarige veehouder wer den aangetroffen. Volgens de verbalisanten ging het om een uitval van 10 tot 12 procent, ruim boven het landelij k gemid delde. Desondanks stelde de strafpleiter dat het biowater niet van invloed was op varkens. „Er waren geen verschijnselen van keukenzoutvergiftiging. Van opzet is geen sprake ge weest." Bukom moest zich volgens de regels, desnoods tegen betaling, van het afvalwater ontdoen. Een deel van de afvalwater stroom werd gebruikt om zijn varkens bij te voeren. Het res tant van het biowater werd naar een afvalverwerker gebracht. Uit onderzoek van TNO bleek dat de concentraties natrium in het afvalwater zo hoog zijn dat dit biowater ongemengd niet is te voeren aan vleesvarkens, zeu gen of biggen. De dieren zouden er volgens een deskundige aan dood kunnen gaan. De officier achtte de 36-jarige verdachte ook schuldig aan onder meer verontreiniging van de bodem en het lozen van afvalwater in een sloot. De raadsman vond dat de eisen tegen zijn cliënt niet in verhou ding stonden tot die tegen Bukom Service BV bij de recht bank in Alkmaar. „Een gevan genisstraf betekent de onder gang van zijn bedrijf én het ontslag van achttien perso neelsleden." De rechtbank zet de behande ling 13 juni voort om de officier en de raadsman de gelegenheid te geven om over en weer te rea geren. Advertentie Vrijdag 30 mei zijn onze kantoren te Goes, Middelburg en Serooskerke gesloten. Accountante-en Adviesgroep Rijkse HHUHHESHH door Melita Lantinq MIDDELBURG - De massale vechtpartij zondagavond op het terrein van het asielzoekerscen trum in Middelburg ging om een meisje. Dat zegt politiewoord voerder J. van Mourik. Bij de vechtpartij is één lichtgewonde gevallen. Twee Middelburgers van 15 en 22 jaar zijn aangehou den. Rond de dertig personen gingen zondagavond rond half elf 's a- vonds met elkaar op de vuist. Hierbij is ook geschoten, maar daarbij werd niemand geraakt Het vuurwapen is door de poli tie in beslag genomen. Hoe vaak er is gevuurd, wil politiewoord voerder J. van Mourik niet kwijt. „We zijn nog volop met het onderzoek bezig Ik kan al leen zeggen dat het ging om een ruzie in de relatiesfeer." Van Mourik wil verder niets kwijt over de toedrachtvan de vecht partij, 'in het belang van het on derzoek'. Op het asielzoekerscentrum was gistermiddag de rust terug gekeerd. Slechts enkele bewo ners lopen buiten. Een van hen vertelt dat hij gisteravond de politie op het terrein zag staan. „Toen ik om een uur of elf thuis kwam, zag ik allemaal politie auto's hier op het terrein staan. Die gingen snel daarna weg. An deren vertelden mij dat er ge vochten was." De vechtpartij was gisteren in de Middelburgse Stromenwijk het gesprek van de dag. Buurt bewoners wilden van elkaar weten wat er gebeurd was om dat de politie naar buiten had gebracht dat de vechtpartij er gens in hun wijk had plaatsge vonden. „Ik heb niets gemerkt," zegt een van de buurtbewoners. „Volgens mij is het in het azc ge weest, dat moet wel. Als het hier bij het winkelcentrum was ge weest, had ik het wel geweten." Burgemeester Schouwenaar vindt het nog te vroeg om te rea geren. „Ik wil eerst meer weten van het politieonderzoek. Ik weet nu nog te weinig om een oordeel te geven. Zodra ik meer weet, ga ik in overleg met de di rectie van het azc." Directeur H. van der Aa van het azc Middelburg was gisteren niet bereikbaar voor commen taar. Advertentie OOSTWAL 1 - GOES - 0113-228895 KOOKMAGAZIJN Cees de Vries en Nathalie Colpa van de kersverse dorpsraad in Rilland: welke onderwerpen hoog op de agenda moeten komen, hopen ze van de inwoners te horen. foto Willem Mieras Al drie jaar lang wachten de Zeeuwse hulpdiensten als politie en brandweer op nieu we portofoons en een nieuw communicatiesysteem waar mee ze elkaar, in geval van nood, kunnen bereiken. Tel kens blijkt dat het systeem, bekend onder de veelzeggen de naam C2000, nog net niet klaar is omdat er wederom, meestal om een onduidelijke reden, vertraging is opgetre den. Keer op keer uiten gezags dragers hun bezorgdheid over wederom een nieuw uit stel. Zo ook de Zeeuwse bur gemeesters, onlangs bijeen voor een vergadering over veiligheidszaken. Burge meester W. Nuis van Tholen weet uit eigen ervaring dat een uitstel van driejaar nau welijks noemenswaardig is, zo probeerde hij zijn collega's tijdens die bijeenkomst wat op te vrolijken. In zijn vorige leven als militair maakte hij namelijk mee dat het Navo- communicatiesysteem onder de veelzeggende naam CIP'76 uiteindelijk pas in 1985 werd ingevoerd, waar op de toehoorders maar wat wrang lachten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 27