Zondag speurtocht op FM-band VERS EN VOORDEEL PZC Leger mogelijk naar Zuid-Irak 0.39 5.70 0.67 Jeugd kleurt Goese stoepen Overlevende van Dovertransport herkent verdachten Zon en droog Verdeling zendfrequenties levert staat 232 miljoen op Boeremag voor de rechter m Doseerpaal Goes maakt opnieuw slachtoffer Jonge allochtoon zoekt liefde elders Treinbrand Kaprun mogelijk opzet Geen verzekering voor tunnel Verkerk naar tweede ronde Neem nu een proefabonnement Zes weken voor 16,- flink zonnig maar ook wat stapelwolken. Zwakke tot matige wind, maxima rond 19 graden. :j6e jaargang no. 125 ■insdag 27 mei 2003 js nummer 1,10 Zeeuwse Belofte is een avontuur v;or Marieke de Witte iiGuidovan Riet HILVERSUM - Het minis erie van Economische Zaken heeft gisteren de jequenties voor commer- tiéle radiostations ver- ieeld. Veel zenders heb- jeneen nieuwe frequentie ffkregen, waardoor de PM-band een zoekplaatje roorde luisteraars wordt. Sommige stations ver dwijnen zelfs helemaal uit de ether. 3:j de vTije zenders kregen Sky ?Jdio,Noordzee FM, Radio 538 aYorin FM een vergunning. De frequenties met een vast profiel ap verworven door de Gouwe Ouwe Zender van Sky Radio, Business Nieuws Radio, dance- snder ID&T en RTL FM. De vergunningen gelden voor acht en drie maanden en gaan ..lag in. De bovengenoemde zenders krijgen alle een landelijke dek- cng. Verder zijn er 26 lokale en twaalf middengolffrequenties vedeeld. De overheid heeft met je verdeling 323 miljoen euro :cgehaald. Dat geld wordt ge- tfuikt om de staatsschuld af te bssen. De bedragen die radio stations vooi een landelijke ver- gunning hebben neergeteld, variëren tussen 1,3 en 80,4 mil- Bij Radio 538 knalden gister- de champagnekurken, si moet de zender verhuizen. De huidige frequentie (101.2) gaat Huw jezelf HAARLEM - De Haarlemse kunstenares Jennifer Hoes trouwt morgen met zichzelf. Wethouder R. Grondel van cul tuur voltrekt het huwelijk. Hoes wil in de ceremonie een belofte aan zichzelf als basis voor de invulling van haar eigen le en relaties. Het huwelijk kan volgens de wet niet worden ^geschreven in het register van «burgerlijke stand. Trouwen aet jezelf bestaat officeel niet in Nederland. ANP voor 56 miljoen euro naar Sky Radio, 538 krijgt het 102 FM- pakket. Noordzee FM verwierf de meest favoriete frequentie, 100.7 FM. Het station betaalde hier 80,4 miljoen euro voor. Het Zeeuwse Maximaal FM mag uitzenden via de ether. Maximaal is sinds begin dit jaar te beluisteren op de kabel. De zender heeft de etherfrequen ties 89,3 MHz (Walcheren), 92,4 Mhz (Zeeuws-Vlaanderen) en 97,3 Mhz (oostelijk Zeeland en Bergen op Zoom) gekregen. Di recteur R de Kerf hoopt zondag daadwerkelijk de ether in te kunnenmaar houdt een slag om de arm in verband met de tech nische voorbereidingen die nog moeten worden getroffen. Grootste verliezer is waar schijnlijk Radio 10. De zender heeft geen frequentie verwor ven en staat volgens directeur Erik de Zwart 'aan de rand van de afgrond'. Hij overweegt juri dische stappen. Arrow Classic Rock overweegt ook een gang naar de rechter. De zender dacht een goede kans te maken. Arrow moet tevens de PRETORIA - Dirk Hannekom, een van de 22 blanken die ervan worden beschul digd een complot te hebben gesmeed om de zwarte regering van Zuid-Afrika om ver te werpen, kijkt door de tralies van een politiebusje naar buiten bij het hooggerechtshof in Pretoria. De zaak is gisteren uitgesteld tot 9 juni wegens een conflict over advocaten. De staat beschuldigt de groep - aangeduid als de Boeremag of Afrikaner Macht - er van een rassenoorlog te hebben willen Advertentie Becel pro-activ volledig veilig Door berichtgeving in de media krijgen wij veel vragen over de cholesterolverlagende Becel proactiv voor op brood. Wij betreu ren deze verwarring. Zowel ons eigen onderzoek als het onder zoek van een onafhankelijk, gespecialiseerd laboratorium tonen aan dat het product volledig veilig, is Daarnaast onderzoekt Becel continu haar ingrediënten en eind producten op hun kwaliteit. Uit al deze onderzoeken is gebleken dat Becel proactiv met een gerust hart dagelijks kan worden gegeten. Op basis van de onderzoeksgegevens concludeert ook het Voedingscentrum dat er geen reden is om de productveiligheid van Becel pro»activ in twijfel te trekken. toor meer informatie kunt u terecht op www.becel.nl of www.voe dingscentrum nl. U kunt ook bellen naar het Becel Institute: 0800- Unilever Bestfoods Nederland Becel Advertentie 91 Tomaten 500 gram 91 Kiprollade verpakt 3 stuks kilo &S5 m.lifiiiHill 91 Frans stokbrood verpakt, per stuk 090" r+THUWilimi kilo 0.78 Qe Van/voor'-aanhinriinppn zijn alleen geldig met 01 Bonuskaart tot en met 1 Juni 2003, Oh Nu een vollere tas voor minder geld door Frouke Houtman DEN HAAG - Nederland krijgt vanaf eind juli mogelijk het be heer over een provincie in het zuiden van Irak. De Britten heb ben Nederland om deelname ge vraagd. Een groep Nederlandse militai ren onderzoekt momenteel in de provincie Al Moethanna of be heer daar gewenst is. Al Moethanna is één van de vier provincies waar de Britten zijn gestationeerd. Een verkenningsmissie is in het afgelopen weekeinde vanaf de luchthaven Eindhoven vertrok ken. De militairen, dertig leden van het Korps Mariniers, de Landmacht en de Luchtmacht, gaan bekijken of er gebieden in de provincie zijn die in aanmer- GOES - Een 25-jarige automo biliste uit de gemeente Reimcrs- waal is gisteravond rond zes uur gelanceerd door de doseerpaal op de A. Fokkerstraat in Goes. De vrouw wist niet dat de do- seerinstallatie gisteren weer in werking was gezet. Zij reed daarom achter haar voorganger aan, waarop de paal omhoog schoot. De auto kwam op de kop op het wegdek terecht. Of de vrouw gewond is geraakt, was gisteravond nog niet bekend. De doseerpaal laat auto's één voor één door; tussendoor komt hij omhoog. In het afgelopen jaar zijn al diverse automobilis ten gelanceerd. Bovendien is het apparaat al enkele keren door vandalen vernield. Eind april raakte de paal door brandstich ting buiten werking; gisteren werd hij weer in werking gezet. king komen voor beheer. Al Moethanna is een dunbevolkte provincie die hoofdzakelijk uit woestijn bestaat. De verkenningsmissie keert eind deze week terug en zal dan advies uitbrengen aan het kers verse kabinet-Balkenende-II. Dat moet besluiten of Neder land deelneemt aan de stabili satiemacht in Irak. Defensie, het ministerie waar de komende vier jaar fors wordt bezuinigd, moet de deelname betalen De militair specialisten reizen ook naar Basra, een stad ten oosten van de provincie die voor beheer in beeld is. Ze onderzoe ken of er goede verbindingen zijn tussen Al Moethanna en het Britse hoofdkwartier dat daar gelegerd is. Waarschijnlijk krijgt Neder land het beheer eind juli of begin augustus. Dan moet na melijk de Britse troepenmacht, -L"'1 r 1r door Patrick de Block GOES - Ze vallen enorm op en liggen er sinds vori ge week in alle soorten en maten, de nieuwe ver sierde stoeptegels op de Vlasmarkt in Goes. De tegels zijn vorig jaar augustus gemaakt door kin deren uit Goes. In het kader van Goes Kinderstad waren er allerlei activiteiten in de stad. Een van die bezigheden was het versieren van trottoirte gels met mozaïek. Kinderen gingen aan de slag middengolf opgeven. De verde ling van de radiofrequenties lag gevoelig. Pas na tien jaar ge steggel werd de knoop doorge hakt. De frequenties zijn ge wild, omdat de zenders hiermee de markt van automobilisten bedienen. ANP die er nu zit, worden afgelost. Een woordvoerder van Defensie kon gisteren niet zeggen hoeveel Nederlandse militairen bij de stabilisatiemacht in Irak wor den gevoegd. Dat hangt af van de uitkomst van de verken ningsmissie. Na de afgelopen Golfoorlog werd Irak opgedeeld in sectoren, die worden beheerd door de VS, Groot-Brittanniëen Polen. GPD pagina 5. Irak onder controle Meer dan de helft van de Turkse en Marokkaanse jongeren in Nederland zoeken hun bruid of brui degom nog altijd in het land van herkomst. Dit terwijl zij toch groten deels zijn ingeburgerd. Dat blijkt uit een publica tie waarop E. Hooghiem- stra (foto) van daag in Amster- O dam promoveert. «3 De Oostenrijkse justitie houdt er rekening met dat de ramp met de bergbaan in het Oostenrijkse Kaprun in novem ber 2000, veroorzaakt is door brandstichting. Een ge tuigenverklaring van een Duitse overlevende heeft geleid tot nader onderzoek naar deze mogelijk- heid. De NV Westerscheldetunnel sluit geen opstal- of bedrijfs schadeverzekering af. Dat is zo duur, dat het niet in verhou ding staat tot de kans op een ramp en de financiële gevolgen daarvan. Het bedrijf blijft de prijsontwikkelingen wel volgen en sluit niet uit dat later alsnog een verze- «f kering wordt afgesloten. Martin Verkerk heeft de tweede ronde op Roland Garros bereikt. De 24-ja- rige tennisser uit Alphen aan den Rijn versloeg de Kroaat Zeljko Krajan gis teren in Parijs in drie sets: 6-3 6-4 6-4 In de tweede ronde treft Verkerk de Pe ruaan Luis Hornade, die verrassend van de als vijfde geplaatste Zwitser Roger O Federerwon. varia: 2; binnenland: 3; feiten en meningen: 4; buitenland: 5; economie: 7; radio en televisie: 9; zeeland: 11, 12, 13, 15 en 17; sport: 19 en 20; buitengebied: 21,22 en 23; jong: 24 en 25. ontketenen en de Zuid-Afrikaanse oud president Nelson Mandela te hebben willen vermoorden. foto Juda Ngwenya/RTR door Paul Smits ROTTERDAM - Een van de twee overlevenden van het voor 58 Chinezen fataal geworden Dovertransport in juni 2000, heeft twee handlangers van de 37-jarige hoofdverdachte her kend. De twee handlangers zouden de illegalen hebben begeleid in Rotterdam na een reis via onder meer Joegoslavië en Oostenrijk. Dit is gisteren bekend geworden op de tweede zittingsdag tegen acht Chinese verdachten van mensensmokkel. De uitvoerders van het dodelij ke transport in een container naar Groot-Brittannië drie jaar geleden zijn inmiddels veroor deeld tot jarenlange celstraffen. De organisatie van de 37-jarige hoofdverdachte zou erachter zitten. Met de getuigenissen van de twee Chinezen die de barre overtocht doorstonden, lijkt justitie een verband te kunnen leggen met deze organisatie. Bij een fotoconfrontatie werden een 24-jarige en een 27-jarige verdachte herkend door de overlevende. De 24-jarige ant woordde ontwijkend op de vraag of hij inderdaad tot de op- vangploeg in Nederland be hoorde, geheel in stijl van de meeste verdachten. De hoofd verdachte zegt helemaal niets en zal alleen aan het einde van de inhoudelijke behandeling raadsvrouw mr. I Weski een verklaring namens haar laten afleggen. De 3 7-jarige Chinese is voor jus titie de grote vis. Sinds het fata le Dovertransport is alles op al les gezet de organisatie in beeld te krijgen. Daarbij bleek in oude onderzoeken de naam van de vrouw vaak op te duiken. GPD (Advertentie) met stoeptegels, lijm, natuurstenen tegels en pla vuizen. Die dag zijn er zo'n 75 tegels versierd. De eerste vijfenveertig tegels zijn als proef op de Vlasmarkt terechtgekomen. De andere tegels ko men er over enkele weken hij. Omdat Goes Kin derstad een succes was, wordt het dit jaar weder om op de derde zaterdag van augustus gehouden. Voor enthousiaste kinderen is er dan ook weer de mogelijkheid om tegels te versieren. foto Willem Mieras voorletters straat postcode: plaats telefoon: Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn (post)bankrekening- nummer: PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgege vens. In de colofon treft u nadere informatie aar noteert u mij voor een proefabonnement van m/v 6 weken voor 16, Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin nen zes maanden) noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso 20,50). per kwartaal met automatische incasso 55,10). per jaar met automatische incasso 209,90). Stuur deze bon naar. PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 112 4800 VB Breda (postzegel niet nodig)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 1