Aanpak Fokkerstraat onder vuur over werkgelegenheid Alleen spelen is geen bal aan PZC giro 55 2000 NSGK. Elk kind speelt mee. Verboden te landen YOUR CULT GUIDE Goese raadsfracties vinden overlast door wegwerkzaamheden onaanvaardbaar GroenLinks kraakt Vlissingen sleutelt niet aan nieuwbouw Ter Reede agenda Geen straf voor junk met goede voornemens dinsdag 27 mei 2003 werkplekken en woonhuizen. In 2003 - het Europees Jaar van mensen met een handicap - willen we nog méér klaarspelen. Doet u mee? V 'L nederlandse stichting voor het Amsterdam www.nsgk.nl gehandicapte kind MIDDELBURG - Hans van Vught van het Brabantse bedrijf Anticimex plaatst metalen spiezen in enkele openingen van de gevel van het Middelburgse stadhuis. Dit is een van de maatregelen die de overlast van duivenpoep moeten voorkomen. Hel is de bedoeling dat de duiven elders neerstrijken. foto Lex de Meester door Rolf Bosboom GOES - De overlast die de weg werkzaamheden op de A. Fok kerstraat in grote delen van Goes veroorzaken, is onaan vaardbaar. De gemeente bekijkt daarom in hoeverre het moge lijk is de hinder binnen de per ken te houden. Sinds begin vorige week wordt er volop gewerkt aan de Fok kerstraat, een van de belang rijkste routes in Goes. Er komen fietspaden aan weerszijden van de weg. Verder wordt de straat dusdanig ingericht dat die ook voor automobilisten veiliger is en het verkeer beter kan door stromen. De werkzaamheden duren naar verwachting tot medio septem ber. Tot die tijd is de Fok kerstraat in oostelijke richting afgesloten. Het verkeer wordt omgeleid via de Van Hertum- weg, het Marconigebied, de rondweg om Nieuw-West, het Tiendenplein en de Deltaweg, wat een flinke omweg is. Files De verkeersmaatregelen heb ben al geleid tot lange files in de spitsuren. Bedrijven in De Poel klagen erover dat ze niet of nau welijks bereikbaar zijn, terwijl ook de ambulancedienst hinder ondervindt van het werk aan de weg Leden van de Goese raadscom- door Edith Ramakers VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen zal niet sleutelen aan het bouwplan van 66 apparte menten aan de Vredehoflaan in Vlissingen. De 51 meter hoge to ren maakt onderdeel uit van het woonzorgcomplex van Ter Ree- de. Tot 19 juni kunnen bezwaren op het bouwplan schriftelijk bij de gemeente Vlissingen worden ingediend. In de eerste inspraakronde op het herinrichtingsplan van Ter Reede dat in 2000 door de Stich ting Werkt voor Ouderen werd ingediend, ontving de gemeente 45 inspraakreacties. Omwonen den van Ter Reede vrezen par keer- en verkeersproblemen, aantasting van de groenvoor ziening en de hoogbouw zou het woongenot in de omgeving aan tasten. Naar aanleiding van die weerstand op de bouwplannen heeft de gemeente enkele onder zoeken uitgevoerd. De onder zoeken gingen vooral in op windhinder, slagschaduw en bouwvolume. In december 2002 werd een tweede inspraakronde en infor matieavond georganiseerd. Drie bezwaarmakers zijn over gebleven. Het nieuwbouw- en verbou wingsplan van Ter Reede omvat een verzorgings- en verpleeg huis, zelfstandige ouderen woningen in verschillende prijsklassen en een atrium met winkeltjes en een restaurant. STREEKACTIVITEITEN AAGTEKERKE Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00 uur Koersbal en biljart; BIGGEKERKE - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal, biljart en soos voor ouderen; GRIJPSKERKE - Het Dorpshuis, 14.00 uur: Ouderensoos met scrabble, sjoelen, biljarten, MIDDELBURG - Turnhal De Zandkuil, Breeweg, 9.00 uur: Wandeltocht voor se- VLISSINGEN - Theo van Doesburgcen trum, 1400 uur: Ontmoetingsmiddag vijftigplussers,- De Oude Stad, 10.00 uur: Peutermorgen en 13.30 uur: Koersbal; In- en Uitloophuis, Van Goghlaan 241a, 9.30 -12.00 uur: Koffie contactochtend en 14.00 uur: Sjoelclub; WESTKAPELLE - Hervormd Jeugdge- bouw, 14.00 uur: Soos voor zestigplus sers en koersbal. missie grondgebied trokken daarom gisteravond aan de bel. S. de Putter (SGP/Christen- Unie) viel uit zijn rol als voorzit ter en trok fel van leer. „Dit kan gewoon niet. Ik denk dat we dit als gemeente niet eens mogen. Bedrijven zijn niet bereikbaar; vrachtwagens sturen we over de verkeersdrempels in het Marconigebied. Er moet toch een andere oplossing mogelijk zijn." Wethouder M. 't Hart (verkeer) erkende dat er de eerste dagen problemen zijn geweest. Een be langrijke oorzaak daarvan was volgens hem dat de werkzaam heden aan de Fruitlaan, in het verlengde van de Fokkerstraat, uitliepen. Daar is het fietspad aan de noordkant geasfalteerd, maar doordat dat een week lan ger duurde dan verwacht was er de eerste dagen een overlap van werkzaamheden en omleidin gen. „Dat gaf een opeenstape ling van problemen." De Fruitlaan is echter weer vol ledig beschikbaar. Ook een an der knelpunt is ondertussen op gelost, aldus 't Hart. Dat was de omleidingsroute die niet duide lijk genoeg was aangegeven. „We hebben de bewegwijzering inmiddels verbeterdDaarmee zou de hinder voor de wegge bruikers aanzienlijk moeten zijn verminderd, al is enige overlast onvermijdelijk, aldus de wethouder. De commissieleden namen geen genoegen met het antwoord. Zij zeiden ervan overtuigd te zijn dat de situatie beter kan, bij voorbeeld door de werkzaam heden te faseren, 't Hart zegde daarom toe binnen een week met een schriftelijke reactie te komen, waarin mogelijke alter natieven tegen elkaar worden afgewogen. door Maurits Sep MIDDELBURG - Het enige wat GroenLinkser M. Wiersma niet wil horen, is 'procedureel ge neuzel'. Precies dat krijgt hij van gedeputeerde G. de Kok. „Ik had u nog zo gewaar schuwd", moppert Wiersma. „De vraag is hoe vaak vertrou wen kan worden aangetast voordat het helemaal weg is. Welnu, u hebt er alvast een be gin mee gemaakt." Als de emoties bij GroenLinks- Statenlid Wiersma zo hoog op lopen, kan het eigenlijk maar over één onderwerp gaan: Zee land Seaports. Gisteren maakte hij zich boos over een rapport over de (gebrekkige) werkgele genheid in de Zeeuwse havens. Een rapport dat volgens hem al in november klaar was, maar dat de Staten pas heel kort in hun bezit hebben. Gedeputeerde Staten hebben de plicht hem en zijn collega-Sta tenleden actief te informeren, doceerde de GroenLinkser. Maar dat is niet gebeurd. Een beginnersfout wilde hij het niet meer noemen. „Er moet ook er gens een rapport zijn over een goederenspoorlijn langs de A58 En op 4 oktober vorig jaar is een motie aangenomen die zegt dat GS de Staten elk half jaar moe ten informeren over de voort gang van het onderzoek naar oplossingen voor de hinder van de Westerschelde Container Terminal." Noch van het rap port, noch van het onderzoek heeft hij iets vernomen. Al thans: „Dat rapport heb ik wel, omdat ik het zelf heb opge zocht." Als de Staten niet worden geïn formeerd, hoe kunnen ze de gedeputeerden dan goed con troleren, wierp Wiersma zijn collega's voor de voeten. „Als je het bestaan van informatie niet kent, kun je toch ook geen vra gen stellen?" Uitgelekt Gedeputeerde De Kok (econo mie en havens) ontkende dat hij informatie heeft achtergehou den. Hij legde omstandig uit wanneer het rapport al was wanneer het in het bestuur raii het havenschap is besproken dat het daarna pas naar de prfr vincie kon en dat het toen ook heel snel naar de Staten is ge- gaan. Dat het tussentijds uitlek te en de PZC erover schreef, dat kon hem niet verweten worden Precies het procedurele genen: zei dat Wiersma niet wilde ho. ren. „De feiten zijn zoals ze zijn", reageerde De Kok schou derophalend „Wij vinden dit geen normale gang van zaken- hield Wiersma vol. De Koksanb woord was het eerste deukje m Wiersma's vertrouwen in het nieuwe provinciebestuur MIDDELBURG - Een 41-jarige inwoner uit Oost-Souburg is door zijn drugsverslaving een vaste klant van justitie. Met het negatieve beeld zei hij giste ren in Middelburg te willen bre ken. Hij zit momenteel in een afkick centrum in Breda, waar hij ai enige maanden clean is. Er moest nog afgerekend worden voor een uitkeringsfraude. De man had in 2000 en 2001 een aantal maanden ten onrechte zijn bijstandsuitkering opge streken, omdat hij bewust niet had gemeld dat hij tijdens die periode in de gevangenis straf fen uitzat. Officier van Justitie R. Jeuken vond het niet passen om de ver dachte naar de gevangenis te sturen. „Gezien de positieve ontwikkeling houd ik het opeen werkstraf van 150 uur. Het valt: ook op dat u lang geen contacten meer met politie heeft gehad.Ik hoop dat u straks een bijdrage kan leveren aan de maatschap pij", verzekerde de officier Politierechter M. Meeuwisse kwam de man nog meer tege-, moet door de werkstraf van 150 uur voorwaardelijk op te leg gen. Sporten, spelen, vakantie. Kinderen met een handicap willen niets liever dan gewoon meedoen. Daarom zorgen we dat speelplaatsen worden aangepast, maar ook schoolklassen, computers, Jouw CJP verdien je in no-time terug! Sluit je aan via www.cjp.nl of bel Q900-CJPINF0 [kantooruren! KORTING INFORMATIE AANBIEDINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 14