jVeere bouwt bijna 600 huizen Straat één dag alleen om op te spelen Nü gratis Opel financiering: 3 jaar lang 0% rente! Tulp voor beter toeristisch beleid Ruiming Alan A. Dale deze week Auto gestolen in Vlissingen Botsing op boulevard Vlissingen Aanrijding op Schroebrug Planning voor komende tien jaar naar boven bijgesteld Vrouw gewond bij aanrijding Met de modellen van Opel wordt autorijden weer een groot plezier en dankzij de rijke uitrusting bent u van alle comfort voorzien. Bovendien kunt u nu wel heel voordelig instappen in een gloednieuwe Opel. We hebben namelijk een uniek aanbod. Tegen zeer aantrekkelijke condities. Als u nu kiest voor een nieuwe Agila, Corsa of Astra betaalt u 3 jaar lang geen rente. U kunt dan de auto in vaste maandelijkse termijnen aflossen, zonder rentekosten. Heel voordelig, makkelijk en betrouwbaar. Maar let op: dit aanbod geldt tot en met 10 juni aanstaande. MIDDELBURG - Voor de tweede keer in twee weken zijn gis teren in het provinciehuis bloemen uitgedeeld. Ditmaal niet als excuus voor onhandige uitspraken, maar als stimulans voor een beter recreatiebeleid in Zeeland. De gevers: verte genwoordigers van Toeristisch Recreatief Nederland, waarin Horeca Nederland, Recron en Hiswa zijn verenigd. Elk Zeeuws Statenlid kreeg een oranje tulp (van hout), het sym bool van TRN Op het aangehechte kaartje vraagt TRN om minder regels, meer ruimte en betere voorlichting. De procedures belemme ren de ondernemers in het uitvoeren van hun plannen. Daar door kunnen ze noodzakelijke kwaliteitsverbetering niet rea liseren, aldus TRN. Als daarin niks verandert verliest Zeeland de slag om de toerist, is de waarschuwing. VLISSINGEN - De Combinatie Wrakkenberging Wester- schelde is gisteren begonnen met de voorbereidingen voor de verwijdering van het vrachtschip Alan A. Dale. Dit wrak, dat aan de rand van de vaargeul in de Pas van Bors- sele ligt, is het grootste dat het samenwerkingsverband van Nederlandse en Belgische bergers en baggeraars moet oprui men. Het Amerikaanse vrachtschip werd op 23 december 1944 door een Duitse mini-onderzeeboot getorpedeerd toen het met goederen voor de geallieerden op weg was naar de een maand eerder toegankelijk gemaakte haven van Antwerpen. Rijkswaterstaat heeft anderhalf jaar geleden boringen laten uitvoeren op het wrak van de Alan A. Dale om na te gaan of het olie bevat. Dat bleek - in elk geval op de plekken waar werd geboord - niet het geval te zijn. Toch zullen bij het opruimen van het wrak voor alle zekerheid oliebestrijdingsvaartuigen paraat zijn. Ook worden voorzorgsmaatregelen genomen met het oog op de mogelijke aanwezigheid van munitie. De bok ken Taklift 4 en Rambiz zullen de Alan A. Dale stukje bij beet je boven water halen. VLISSINGEN - In de Van Dishoeckstraat in Vlissingen is in de nacht van zondag op maandag een auto gestolen. De eige naar werd wakker van een startende motor. Toen hij uit het raam keek, zag hij dat ze met zijn voertuig wegreden. Kort na dat hij de politie waarschuwde, werd de auto teruggevonden op de parkeerplaats aan de Scheldestraat/Aagje Dekenstraat in Vlissingen. Van de dader(s) ontbreekt nog ieder spoor. VLISSINGEN - Een 67-jarige automobilist uit Vlissingen is gistermiddag op de Boulevard Evertsen in Vlissingen tegen een 48-jarige fietsster uit Tilburg gebotst. De vrouw is met de ambulance naar het ziekenhuis in Vlissingen gebracht. De Vlissinger zag een groepje wielrenners tegemoet komen en week daarvoor uit naar rechts. Daarbij raakte hij de vrouw zodat zij viel. MIDDELBURG - Een 21-jarige man uit Middelburg is zon dagavond op de Schroebrug in Middelburg met hoge snelheid met zijn auto tegen twee stilstaande auto's gereden. De man had twee keer de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken Zijn auto is aan twee kanten beschadigd. De andere auto's lie pen lichte schade op. De Middelburger kreeg een rijverbod van drie uur. dinsdag 27 mei 2003 -nrMiriam van den Broek DOMBURG - De gemeente Vce- ffBjl de komende tien jaar 589 lieuwe woningen bouwen. Dat qjjkt uit dc nieuwe plannings- gjst woningbouw. De meeste sieuwbouwprojecten staan l0or dit jaar (163 woningen) en voor2004 (172 woningen) op de jjenda. De huizen die de afgelo- jaren niet gebouwd werden, jjnin de nieuwe lijst verwerkt. Inhet programma van vorig jaar ïerdnoguitgegaan van 127 wo ningen in 2004. Dit aantal is in- aiddels toegenomen omdat sommige bouwprojecten nog niet zijn uitgevoerd. Dat komt doordat de bestemmingsplan nen nog in procedure zijn. Dit geldt voor de toekomstige wijk Smmerdor in Grijpskerke en voor de locaties Biggekerkse- üraat en Kaapduinseweg in Koudekerke. Ook wordt er al een paar jaar ge jacht op de afronding van het oestemmingsplan Molenhoek II 2 Serooskerke. Het plan BORSSELE - Een 45-jarige au- iomobiliste is gisteravond rond kalf acht gewond geraakt bij mi aanrijding op de krui- iingHollerpoldersedijk Oude Noordweg in Borssele. DeSouburgse reed over de Hol- kpoldersedijk en wilde rechtsaf Oude Noord weg oprijden. Op aekruising merkte ze te laat dat er vanuit de Oude Noordweg ,601 auto aankwam. Een aanrij ding was niet meer te voorko ken. De vrouw is met verwon- èngen aan hoofd en buik naar het ziekenhuis in Goes ge bracht h Wijk vergadert VLISSINGEN - In wijkcentrum Het Palet in Vlissingen wordt vandaag de openbare vergade ring van het Wijkgebied Mid den-Oost gehouden. Deze be gint om 19.30 uur. Noorddijk in Vrouwenpolder is inmiddels goedgekeurd. Het ge bied wordt binnenkort bouw rijp gemaakt. De kavels worden nog dit jaar uitgegeven. Zoute- lancle heeft een ander probleem. De zes woningen die daar ge bouwd zouden worden, konden nog niet gebouwd worden om dat er geen nieuwbouwlocaties beschikbaar waren. Volgens de bijgestelde planning bouwt Veere de komende tien jaren de meeste woningen (93) in Koudekerke. Dit jaar komen er 23 woningen in deBiggekerk- sestraat en 10 in het voormalige gemeentehuis van Koudekerke. Serooskerke krijgt de komende jaren 67 woningen. Dit jaar mo gen er 7 huizen gebouwd wor den bij Molenhoek II en in 2004 worden er 37 woningen ge bouwd op verschillende plaat sen in Serooskerke. In Westkapelle is ruimte voor 66 woningen. Dat aantal wordt flink opgekrikt door de komst van een woonzorgcomplex. De bouw van de 40 appartementen in dit complex staat gepland voor 2004. In Aagtekerke komen dit decen nium 25 woningen, inBiggeker- ke 26 en in Domburg 40. Voor dit jaar staan er in Domburg 27 wo ningen op de woningbouwlijst. Daarvan komen 23 woningen in een seniorencomplex aan de Brouwersbuurt. Gapinge mag de komende jaren met 15 wo ningen groeien en Grijpskerke met 39 woningen. Aan Melis- kerke zijn 22 woningen toebe deeld en aan Oostkapelle 64. Dit jaar worden volgens de plan ning 11 woningen gebouwd op de locatie Duinweg/Noordweg. Veere mag rekenen op 52 wonin gen. Daarvan zijn 32 aanleun woningen gepland voor dit jaar. Zoutelande mag met 40 wonin gen groeien. De zes woningen die nog dit jaar gebouwd mogen worden, zijn gepland op zoge noemde inbreidingslocaties Dat zijn plaatsen in het dorp waar vroeger een bedrijf of wo ningen stonden. Dit woningbouwprogramma wordt maandag 2 juni bespro ken in de commissie Ruimtelijke Ontwikkeling van Veere. door Anita Janse VLISSINGEN - Op straat spelen zonder uit te hoeven kijken voor auto's. Dat is het doel van de nationale straatspeeldag die dit jaar op 4 juni wordt gevierd. In verschillende Walcherse straten is het die dag vrij spel. De straatspeeldag is een initiatief van ver keersveiligheidsorganisatie 3VO. Kinderen krijgen deze dag de straat voor zichzelf en hebben ruimte om te spelen. Verschillende Middelburgse en Vlissingse str aten zij n volgende week woensdag alleen toegankelijk voor voetgangers. Behalve het traditionele straatkrijten worden in die straten verschillende activiteiten georgani seerd. In Middelburg worden om 13.00 uur de volgende straten afgesloten: W. Aron- deusstraat. Sint Pieterstraat. Prins Mau- ritsstraat, Noordweg, Trompetstraat, Bogardstraat. Van Citterstraat en de Land- luststraat. Vanaf 14.00 uur beginnen de spelletjes. De Bogardstraat gaat terug naar de tijd van Ot en Sien, hier worden verschillende Oud hollandse spelen georganiseerd De Land- luststraat staat in het teken van het Wilde Westen, terwijl de Trompstraat gevuld wordt met muziek. In de Sint Pieterstraat is gekozen voor het thema 'milieu'. In deze straat wordt een straat- en poepruim-actie gehouden. Het enige toegestane motorvoer tuig is hier de vuilniswagen van de dienst Stadsreinigi ng. Behalve voor gezellige spel letjes, wordt de straatspeeldag ook aange grepen om actie te voeren. Bewoners willen aandacht vragen voor het tekort aan speel toestellen en het teveel aan hondenpoep in de betreffende straten. De wethouders H. Kool-Blokland en A. van 't Westeinde zijn persoonlijk uitgenodigd om een kijkje te nemen in de Middelburgse straten. Talentenjacht Ook in de Vlissingse wijk Westerzicht is het 4 juni feest. Vanaf 9.00 uur s ochtends wordt de straat voor Sportschool Smit gebruikt als openluchttheater. Hier wordt een talen tenjacht georganiseerd voor kinderen vanaf tien jaar. Ook voor jongere kinderen worden verschillende activiteiten georganiseerd. Een grote waterbak vormt het decor van de spelletjes die de dag gehouden worden. foto Ruben Oreel De Bogardstraat, vorig jaar ook al een dag autovrij, zal er dit jaar uitzien als in de tijd van Ot en Sien. Model Contante verkoopprijs Aanbetaling inruil* Kredietbedrog Looptijd in maonden Krediet vergoeding Eff. rente op jaarbasis Maondtermijn Prijs bij verkoop op afbetaling Agila 1,0 12V 9295,- 2324,- 6971,- 36 0.- 0% 193,64 9295,- Corsa 1.0 12V 11 775,- 2944,- 8831.- 36 0,- 0% 245,31 11.775,- Astra 1.6 8V 16.895.- 4224,- 12.671,- 36 0,- 0% 351,97 16.895,- Maximaal één financiering per klant. Financiering via GMAC Financial Services en toetsing bij het BKR in Tiel. Vraag naar de voorwaarden bij de Opel dealer. Prijzen incl. BTW/BPM, exclusief kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Prijs- en specificatiewijzigingen voorbehouden. Gem. brandstofverbruik en C02- uitstoot, volgens Richtlijn 1999/100/EG. Benzinemotoren kms/liter: van 9,4 tot 20,4. Liters/100 km: van 10,7 tot 4,9. C02 gr/km: van 257 tot 118. Dieselmotoren kms/üter: van 13,3 tot 22,7. Liters/100 km: van 7,5 tot 4,4. CO, gr/km:van 203 tot 118.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 13