PZC Vlissings verbod op kitesurfen Wapens van stadhuis gehaald LSD beraadt zich op positie van raadslid Raats 11 Auto's bekrast op Segeerssingel Gehandicapten kamperen met vernuft 4Heen leden krijgen nog ontheffing Oostburgs alcoholrecord deu r 1 oo GroenLinks Vlissingen wil uitleg over theater Lage opkomst in Hulst baart Staten zorgen zeeuwse almanak Duiveltje WALCHEREN zaterdag 24 mei 2003 ,-inorAb van der Sluis nJSSlNGEN - De gemeente Vlissingen neemt een volledig kiiêsurfverbod op in de Alge- Bene Plaatselijke Verordening. Burgemeester A. van Dok-van ffeele heeft dat gisteren be kendgemaakt. Kitesurfers die toch hun hobby willen uitoefe nen, moeten lid zijn van de Vlis- jingse Kite Surf Vereniging IVKSV). Die kan een ontheffing rngen van het verbod. Begin deze maand besloot de ge nerate Vlissingen het kitesur- fen tussen negen uur 's ochtends ozeven uur 's avonds te verbie- :en op het Badstrand. Aanlei ding daarvoor was een akkefie tje met enkele leden van de VKSV die, tegen de afspraken met de gemeente in, toch gingen kitesurfen. Eén van hen kwam inde problemen. Een reddings team moest uitrukken om de san uit de Westerschelde te ha ten. Hij wist uiteindelijk toch op eigen kracht de kant te halen. De gemeente besloot daarop in tern te overleggen of de regels moesten worden aangescherpt of veranderd. „We hebben goede ervaringen met de vereniging, maar een aantal leden is toch op eigen houtje gaan kitesurfen en dat was niet de afspraak", aldus de Vlissingse burgemeester. Van Dok-van Weele neemt een verbod op in de APV, waardoor kitesurfen het hele jaar door wordt verboden. „Kitesurfen is te gevaarlijk, zeker als je oner varen bent. Het is deze keer goed gegaan, maar het had ook an ders kunnen aflopen. Het is niet alleen gevaarlijk voor de men sen zelf, maar ook voor mensen die op het strand of de boule vard lopen. Als er iets gebeurt, zijn de poppen echt aan het dansen." De Vlissingse burge meester wijst erop dat ook de vaargeul in de Westerschelde een risico met zich meebrengt voor de surfers. door Aector Dooms TERNEUZEN - Een 47-jari- ge Oostburgse boekte met een meting van 2,84 milli gram, zes keer boven de norm, een absoluut record voorrijden onder invloed. Voor de Terneuzense politie rechter G. van Unnik was gisteren de score aanleiding om de drankrijdster conform de eis tot 80 uur werkstraf, een jaar rijontzegging en twee maanden voorwaarde lijke gevangenisstraf te ver oordelen. Officier van Justi tie G. Oosterveld merkte op dat de uitkomst van de bloedproef ver boven alle richtlijnen voor dronken rij den uitsteeg. De vrouw had haar zus gestuurd. Die ver nam van de politierechter dat verdachte op 25 augustus vorig jaar in Waterlandkerk je stomdronken haar auto bestuurde. „Ze had de hele weg nodig. Een passant heeft gelukkig nog de autosleutel kunnen afpakken", stelde Van Unnik vast. De vrouw was al eerder voor dronken rijden veroordeeld. Haar rij bewijs is ongeldig verklaard. Kitesurfers die in het vervolg toch gebruik willen maken van de Vlissingse stranden moeten zich aansluiten bij de VKSV. Die club moet zorgen voor begelei ding, waaronder de aanwezig heid van een reddingsboot tij dens het kitesurfen. Telefoonlijst Hoofd strandwacht Albert Dijkstra vult aan dat Vlissingen - door de aanwezigheid van de vaargeul en het druk bezochte strand - eigenlijk geen goede lo caties heeft voor (beginnende) kitesurfers „Maar als je de be palingen naleeft, kan 't wel." Aan de vergunning worden voorwaarden gesteld, zoals een telefoonlijst met nummers van de surfers, de aanwezigheid van een veiligheidsfunctionares, een EHBO-koffer met middelen tegen onderkoeling en een red dingsboot. „In de zomermaan den als wij aanwezig zijn, is dat laatste geen probleem", aldus Dijkstra. „Voor de maanden ok tober en november moet de ver eniging zelf voor een oplossing zorgen. Ik ben bereid daarin mee te denken." Ook mogen maximaal zes kitesurfers tege lijkertijd het water op. door Ron Magnée VLISSINGEN - De twee wapens aan de voorzijde van het stadhuis van Vlissingen zijn deze week van de muur gehaald. Een expert kijkt maandag of de schilden nog bij gewerkt moeten worden. Het gaat om de wapens van het huis van Oranje-Nassau en van Vlissingen die aan de voorzijde van het stadhuis waren bevestigd Beide schilden waren met linten aan elkaar verbonden om de band tussen het konings huis en de gemeente Vlissingen te bena drukken. De wapens, volledig vervaardigd van mozaïeksteentjes, zijn allebei drie me ter lang en wegen rond de duizend kilo. De kunstwerken zijn deze week uit hun be tonnen verankering in de muur gehaald. Maandag inspecteert een medewerker van steenhouwerij Dominicus uit Westkapelle of alle mozaïeksteentjes nog op hun plaats zitten. Vijf jaar geleden hebben medewerkers van door Marcel Modde ZIERIKZEE - Leefbaar Schou- wen-Duiveland (LSD) gaat be kijken of R. Raats kan aanblij ven als raadslid namens de partij. Fractievoorzitter P. Ber- revoets-Ringelberg wilde giste ren nog geen oordeel vellen over zijn positie. Ze wil eerst overleg met haar fractie en partijbe stuur. Berrevoets had gistermiddag nog geen contact gehad met Raats. Wel ontving ze kort na de Etspraak van de rechtbank een kortee-mail. waarin hij aangaf jiat 'het fout is afgelopen' „Ik oen hier heel bedroefd over. En hij ook", was alles wat ze kwijt wilde. Berrevoets ging ook niet in op de vraag of ze wist dat Raats eerder is veroordeeld voor H00n~ en slaapadvies Jfrnnavlietplein 4 - Zierikzee een zogeheten opiumdelict en al een strafblad had. Raats is één van de oprichters van de LSD. Bi] zijn arrestatie eind vorig j aar gaf hij aan dat al les op een misverstand berustte. Berrevoets zei bij die gelegen heid hem op z'n woord te gelo ven. Ze voegde daar toen echter aan toe, dat verdere juridische gevolgen de kwestie ook wat haar betreft zou veranderen. „Dan heeft hij een probleem. Dat kunnen wij ons niet permit teren", zei ze enkele maanden geleden. Geloofsbrieven Volgens burgemeester J. Assel- bergs is het aan Raats zelf en zijn partij om de consequenties van de veroordeling te nemen. De gemeenteraad noch haar voor zitter heeft in zo'n geval de macht een raadslid te dwingen tot opstappen. Dat de eerdere veroordeling onopgemerkt is gebleven, is volgens Asselbergs ook niet bijzonder. Weliswaar worden voor de beëdiging tot raadslid de zogeheten geloofs brieven onderzocht, maar daar in staat louter of de persoon in kwestie voldoet aan de eisen van de kieswet. Daarbij gaat het om zaken als leeftijd, partijlid- maatschap en of iemand staat ingeschreven als inwoner van de betreffende gemeente. „Justiti ële informatie opvragen mag een gemeente niet Dat valt on der de privacy", legt Asselbergs uit. Ook de eed of belofte die een raadslid aflegt bij zijn installa tie (waarin onder meer wordt beloofd de wetten goed na te volgen) biedt geen grond voor gedwongen vertrek. door Ab van der Sluis VLISSINGEN - GroenLinks Vlissingen wil uitleg van het college van burgemeester en wethouders over de Uit in Vlis singen Seizoenskalender. Vol gens de partij had er een geza menlijk programmaboekje moeten verschijnen met de an dere Zeeuwse theaters. Raads lid A. Soplantila heeft daarover schriftelijke vragen gesteld. Volgens GroenLinks is het colle ge eindverantwoordelijk voor het podiumbeleid in Vlissingen Vragen over het programma boekje horen dan ook thuis bij de verantwoordelijk wethouder en niet bij de Raad voor Kunst en Cultuur, waarnaar de partij eerst is verwezen. In het raadsprogramma van Vlissingen staat dat een vlakke vloertheater alleen kan worden gerealiseerd binnen een regio naal samenwerkingsverband. „U begrijpt", aldus Soplantila, „dat we ons zorgen maken over deze ontwikkeling, waarbij het realiseren van een gezamenlijk programma-aanbod niet moge lijk blijkt te zijn terwijl er al lan ge tijd over wordt onderhan deld." De fractie wil weten waarom er toch een apart theateraanbod van Vlissingen is verschenen. „Zijn er soms andere samen- werkings- en afstemmingsaf spraken gemaakt met de overige Zeeuwse theaters?" GroenLinks vraagt of de plan nen van de gemeente Middel burg voor een nieuw jongeren centrum, het nieuwe regionale theater en het nieuwe vrijetijds centrum ZEP iets te maken heb ben met het aparte theateraan bod. Ook is GroenLinks benieuwd of er nog steeds contacten zijn of onderhandelingen worden ge voerd over een regionale/pro vinciale samenwerking en wat daarbij de insteek is van het Vlissingse college door Maurits Sep Een van de twee duizend kilo wegende wapenschilden is juist van de gevel van het stadhuis gehaald. foto Ruben Oreel hetzelfde bedrijf de beide schilden gereno veerd De beide wapens worden aan de lin kerzijde van het stadhuis weer opgehangen Wanneer dat gebeurt, is nog niet bekendDe wapens worden in ieder geval opnieuw van verbindingslinten van roestvrij staal voor zien. Het stadhuis van Vlissingen, dat tussen 1961 en 1965 werd gebouwd, ondergaat op dit moment een grote renovatie. Naar ver wachting zijn de werkzaamheden rond mei 2004 de verbouwing afgerond. MIDDELBURG - Waarom wa ren de Hulstenaren in maart niet naar de provinciale stembus te branden? Verkiezingsmoe? Bleven ze weg uit protest tegen het beleid van de provincie? Of hadden ze te weinig te klagen? De PvdA in Hulst heeft Provin ciale Staten gevraagd te onder zoeken waarom de opkomst in Hulst het meest was gedaald van alle Zeeuwse gemeenten. Voelt de Oost-Zeeuws-Vlaming zich door de provincie bena deeld, vragen de Hulster PvdA- 'ers zich af. Misschien moeten ze juist meer benadeeld worden, zei Groen- Links-Statenlid M. Wiersma gisteren in de commissie alge meen bestuur. Hij verwees naar de fors gestegen opkomst in de Zuid-Bevelandse gemeenten, die overlast verwachten van de Westerschelde Container Ter minal. Zijn cynische uithaal ontlokte felle reacties bij andere partijen. „Het is een terechte zorg en dus een terechte oproep aan ons om hier eens goed naar te kijken", corrigeerde SP'er F. Luijben de GroenLinkser. Zelf denkt Luij ben (woonachtig in Walsoorden dat de opkomst zo laag was omdat het de derde verkiezing ineen jaar was. Wiersma legde de oorzaak bij de lokale afdelingen; zij moeten mensen naar de stembus trek ken. SGP, Christenunie en WD waren dat ten dele met hem eens. Maar zij bleken het ook eens met D66, SP en PvdA die wel degelijk een verantwoorde lijkheid voor Provinciale Staten zien. De commissie besloot het op- komstbeleid te evalueren. ■Bi Thera Kamperman uit Varsseveld op camping Oranjezon in Vrouwenpolder: „Ik weiger achter de geraniums te zitten." foto Ruben Oreel Spetterend Bl0fconcert! Brouwersdam, 13 juni 2003 Aanvang 19.00 uur (terrein open vanaf 17.00 uur) Speciale gast: Thé Lau Band &ers van de PZC kunnen GRATIS kaarten bestellen per email: M0fconcert@zeelandnet.nl of blofconcert@zeelandnet.nl door Anita Janse VROUWENPOLDER - Cam ping Oranjezon in Vrouwenpol der wordt dit weekend bevolkt door gehandicapte kampeer- liefhebbers. Met vernuftige en goedkope oplossingen weten zij het leven op de camping aange naam te maken. De Stichting Handicamp die de vakantie or ganiseerde, houdt vandaag een open dag voor belangstellen den. „Ik weiger achter de geraniums te zitten", zegt Thera Kamper man uit Varsseveld stellig. Dat zij het niet bij woorden laat, is duidelijk. Terwijl de regen en de wind menigeen een zuur gezicht bezorgt, laat Thera zich er niet onder krijgen. Ze ploegt dapper met haar rolstoel door de mod der bij de voortent. Haar elek trische rolstoel kan ze op dit ter rein niet goed gebruiken, omdat hij wegzakt in de modder. Een maal bij de deur van de caravan stapt zij over in een liftstoel die haar de caravan in tilt. „Niks mis mee, ik kan me prima red den zo"merkt Thera op Haar echtgenoot kijkt niet op of om Voor hem is dit gesneden koek Het echtpaar Kamper man brengt alle zomers op cam pings door. „Ik vind kamperen heerlijk. Je bent vrij om te gaan en staan waar je wilt", vertelt- Thera. „Mijn eerste kampeerva- kantie was ook hier in Vrouwen polder. Dat is zo'n veertig jaar geleden; nog voor ik een dwars- lesie kreeg. Toen kampeerde ik al graag." Inventiviteit Kamperman is een doorzetter. Maar daarin is ze lang niet de enige „Wij zijn geen zeikerds hoor", gebaart ze richting de 45 andere tenten die op het gras veld staan. „Met wat aanpassin gen en je eigen inventiviteit kom je een heel eind", vult haar echt genoot aan. Een blik op de omringende ten ten en caravans maakt meteen duidelijk dat er inderdaad wat creativiteit voor nodig is om als gehandicapte te kunnen kam peren. De caravans zijn voor zien van brede deuren en rol- stoelliften en de kampeerders hebben speciale scootmobiels bij zich. Sommige aanpassingen zijn verrassend goedkoop, zoals een houten plank voor de tent. De Stichting Handicamp wil dit weekend opnieuw bewijzen dat kamperen voor gehandicapten niet onmogelijk is. Jaarlijks houdt ze een kampeerweekend in Nederland met als doel ande re gehandicapten te overtuigen van hun mogelijkheden. „Sommige mensen komen hier schoorvoetend de camping op, maar gaan blij weer weg", ver telt Ingrid Kasper, bestuurslid van de Stichting Handicamp. Zelf ervoer zij dat er inderdaad het een en ander moet worden overwonnen voordat je als ge handicapte gaat kamperen. In grid heeft een gehandicapte zoon. Campings met grindpa den, te kleine wasgelegenheden en een heuvelachtig terrein zijn een ware afknapper voor haar gezin. „Ook moet je heel erg wennen aan de blikken van omstanders. Thuis krijg je weinig vreemde opmerkingen meer. Iedereen in je omgeving is daar gewend aan de gehandicapte- Alleen al het feit dat je met vakantie gaat, kan heel confronterend zijn", zegt ze. Toch zijn zowel Thera als Ingrid het er over eens; je moet er voor vechten, maar dan heb je ook wat. Verbroedering „Dit weekend is altijd heel spe ciaal", zegt Thera. „Er hangt een sfeer van verbroedering. Zojuist zat er een kind met een rolstoel vast in de modder Dan schieten andere kinderen me teen te hulp. Ze hoeven elkaar niets uit te leggen Voor de deelnemers is het Handicamp- weekend een leuke voorproef op het kampeerseizoen. De open dag wordt gehouden van 11.00 tot 15.00 uur op camping Oran jezon in Vrouwenpolder. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Een aantal forensen durft de auto niet meer te parkeren aan de Middelburg se Segeerssingel. Na vernielin gen aan de auto. zoeken ze een andere parkeerplaats. Ze heb ben het vermoeden dat de buurtbewoners achter de ver nielingen zitten. Die zouden niet gediend zijn van langpar- keerdcrs in de straat. Samantha de Rooij parkeerde vorige week haar auto op de Se geerssingel. Ze werkt in de bin nenstad van Middelburg. Als de parkeerplaats achter het sta tion vol is, zoekt ze een plekje in de buurt De bewoners van de Segeerssingel zijn daar niet ge lukkig mee „Vorige week laaide een discussie op met een buurt bewoner. Die eiste dat ik mijn auto verplaatste." De Rooij wei gerde. Toen ze aan het eind van de dag terugkwam, zat er een kras in haar auto. Vandalisme Een collega van haar overkwam hetzelfde. Deze keer was de kras over de hele lengte van de auto. „Van voor tot achter en hele maal tot op het metaal", aldus De RooijVandalisme sluit ze ei- genlijk uit. De kras zat aan de kant van de bosjes, niet aan de straatkant. Ze heeft het sterke vermoeden dat de bewoners verantwoordelijk zijn voor de vernielingen. „Ik begrijp het ook wel, voor die mensen is het ook vervelend dat iedereen voor de deur parkeert Maar de men sen die in de stad werken, heb ben ook een probleem." De Rooij heeft geïnformeerd bij de gemeente naar alternatieven die zijn er eigenlijk niet. Er zijn nog wel parkeervergunningen beschikbaar voor het Hof van Tange. Inmiddels heeft ze beslo ten om er maar één aan te vra gen. Bij de politie zijn overigens geen aangiften bekend van vernie lingen aan auto's op de Segeers singel. Het P&R-terrein achter het station is wel berucht. Daar worden regelmatig auto's open gebroken. Blauwe zone Op de Segeerssingel wordt, net als op de andere singels in de stad, deze zomer een zogenaam de blauwe zone ingevoerd. Be zoekers mogen nog maximaal twee uur parkeren met een par- keerschijf. Bewoners kunnen een ontheffing aanvragen. Sinds de invoering van het nieu we parkeerbeleidklagen bewo ners net buiten het gebied waar betaald moet worden over over last. Ook op de Veersesingel zijn door automobilisten vernielin gen gemeld. De gemeente heeft voor grote drukte twee over loopterreinen achter de hand: Eén op Ramsburg en één aan de Sandberglaan. Die worden in gebruik genomen als 80 procent van de parkeergarages vol is. Het restaurant in Axel is wijd en zijd vermaard om zijn rijk gevarieerde menu's, zijn exquise wijnen, mesverse vlees- en visgerechten en edele bediening. En het leuke van alles is dat de hongerige klant het maandmenu stee vast aantreft in het huis-aan- huisblad. Keurig op een rij, van dag tot dag. Het biedt de mogelijkheid thuis alvast, vanuit de luie stoel, een keu ze te maken. En o, o, o... wat is de keuze rijk en gevarieerd. Wat te denken van een chinezento- matensoepje vooraf, gevolgd door saucijsworstjes met aardappelpure en specie- boontjes. Voor de liefhebber heeft de keuken overigens ook een heerlijk kevelsoepje in de aanbieding. Stuk voor stuk exclusieve gerechten; je zult ze in geen enkel ander restau rant aantreffen. Kwaadsprekers in Axel sug gereren nu dat de restaurant houder het slachtoffer is ge worden van het zetduiveltje. Kom! Dan toch zeker van het zeeduiveltje!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 11