Evenementencomplex in Mortiere voor aanleg PZC Zeeuwse wegen De mooiste tuin van Nederland U heeft gekozen voor een goede receiver? Kies nu voor een nóg beter geluid! .14 Middelburg gaat concurrentie aan met Zeelandhallen in Goes Uitstel dreigt Dienst over namen donderdag 22 mei 2003 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Twee project ontwikkelaars en de gemeente Middelburg zoeken partners vooreen nieuw vrijetijds- en za kencentrum in de Mortiere. Het is de bedoeling dat het centrum, dat alvast ZEP gedoopt is, over twee jaar open gaat. De twee ontwikkelaars en de gemeente zijn het eens over hel idee. Nu moeten nog bedrijven gevonden worden die mee willen doen. ZEP staat voor Zeeuws podium voor evenementen, entertain ment en business. In het com plex moeten een kinderspeelpa- radijs, een ska te-centrum, een fitnessruimte, winkels en hore ca komen. Bovendien is het de bedoeling dat er een hal van tienduizend vierkante meter komt voor beurzen en presenta ties. Een deel van die hal is te ge bruiken als concerthal die ruim te biedt aan vier- tot zesduizend bezoekers. Het initiatief komt van TCN property projects uit Nieuwegein en The Real Estate Concept Company (RECC) uit Breukelen. Volgens P. Palm van RECC is het ZIERIKZEE - Onder het motto van de bekende term van Wil liam Shakespeare 'What is in a name?' houdt de Gereformeerde Kerk in Zierikzee zondag een David-Viering over namen. In deze dienst wordt de bijbelse figuur David als voorbeeld ge nomen van een mens die zijn ge loof een eigentijdse vorm geeft. Tijdens de bijeenkomst wordt nagedacht over woorden uit de praktijk van alledag bijvoor beeld over het gebruik van woorden als zinloos, gelukkig of waardevol. Het interkerkelijk koor Adonai uit Zierikzee onder leiding van Liesbeth Franken verleent me dewerking aan deze David-Vie- ring, die om 18.30 uur begint. in Nederland de eerste keer dat al die voorzieningen in één ge bouw worden gecombineerd. „Het is een nieuwe trend. Je ziet dat beursgebouwen alleen niet overleven. In Nederland is het nieuw, maar in Amerika en En geland is het een normaal be grip." Het centrum, met 24.000 vierkante meter oppervlakte, wordt gebouwd rond een cen traal plein. Zep moet een slecht- weervoorziening worden voor heel Zeeland. De initiatiefne mers gaan uit van een potentieel van 250.000 klanten. Zeelandhallen ZEP wordt een serieuze bedrei ging voor de Zeelandhallen in Goes, op dit moment hét evene mentencentrum voor Zeeland. De gemeente Goes heeft de hal len onlangs gekocht en zoekt nog naar een marktpartij die de hallen over twee jaar kan over nemen. Volgens wethouder P. Bruinooge is het terrein van de Zeelandhallen te klein om een zelfde soort centrum te bou wen als nu in Middelburg ge pland wordt. „Geen concurren tie", vindt ook Palm. „We concurreren wel met het factory outlet centre dat in Roosendaal komt. Zep zou ook tien kilome ter verderop kunnen staan, maar het past cultureel bij de hoofdstad en hier ligt ook het demografisch zwaartepunt van Zeeland." Zorgen De Middelburgse ondernemers spraken onlangs nog him zorgen uit over de ontwikkelingen op de Mortiere. Die zorgen zijn niet terecht, vindt Bruinooge. „Het is niet de bedoeling om de bin nenstad leeg te zuigen. Het is be- langrijk dat het een toevoeging is, zodat het versterkend kan werken." De concerthal zal ook voor de theaters geen concurrent zijn. Vlissingen heeft bijvoorbeeld plannen voor een vlakke vloer theater. „Dat is qua omvang niet eens vergelijkbaar met onze nieuwe schouwburg", aldus Bruinooge. In de nieuwe hal zullen grote acts optreden waarvoor in de rest van de provincie geen podium is. Het centrum komt op het terrein aan de Torenweg achter de McDonalds, naast het terrein waar de woonboulevard moet verrijzen. Om dat gebied toe gankelijk te maken, wordt na de zomer begonnen met de aanleg van een rotonde op de Schroe- weg. Binnen een half jaar moet duidelijk zijn of er genoeg part ners zijn die mee willen doen aan het zaken- en vrijetijdscen trum. Er worden inmiddels ge sprekken gevoerd met onderne mers, maar namen willen de initiatiefnemers nog niet vrijge ven. Het is de bedoeling dat de partners zich voor minimaal tien jaar binden. Jfc l Sanny en Peter Gruijters in hun bekroonde tuin. foto Willem Mieras door Mieke van der Jagt 's-HEER ARENDSKERKE - De lezers van het blad Groei Bloei hebben de tuin van Sanny en Peter Gruijters in 's-Heer Arends- kerke uitgeroepen tot de mooiste tuin van Nederland. De lezers konden kiezen uit twintig genomineerde tuinen in het hele land, die allemaal zijn opengesteld voor be zoekers. De tuin van Gruijters kwam als eerste uit de bus. Sanny en Peter Gruijters hebben de halve hectare om hun huis aan de Wissekerkse weg uit het niets opgebouwd. Voor het kale erf van zo'n vijftien jaar geleden maakte de tuinarchitect Arend Jan van der Horst uit Baarsdorp een ontwerp. Hij zette alleen de strakke, rustgevende lijnen uit voor een doorzichtige aaneenschakeling van Itali aans aandoende sferen, die door Sanny Gruijters-Schellekens zijn ingevuld met bomen, struiken, veel rozen en heel veel an dere vaste planten. De tuin heeft een klein boomgaardje en een gezellig theehuis. Peter Gruijters toont zich van zijn meest be scheiden kant als hij zegt: „Ik ben er niet voor het creatieve werk maar meer voor het werk zonder meer. Ik maai het gras en sjouw het één en ander maar mijn vrouw is de baas. Die heeft het inzicht, kent de planten die het hier het beste doen en tovert met kleuren." Het echtpaar Gruijters is erg blij met de uit verkiezing. Gruijters: „Het zijn toch men sen die veel tuinen hebben gezien." Volgen de maand zal Commissaris van de Koningin W. van Gelder de prijs uitreiken, die bij de uitverkiezing behoort. „Dat komt goed uit, zegt Gruijters, want dan is de tuin op z'n mooist." De tuin aan de Wissekerkse weg is op 22 juni en op 5 juli voor het publiek ge opend tussen 11.00 en 18.00 uur. door Ron Magnée en Harmen van der Werf DEN HAAG - Opnieuw dreigt uitstel voor de vernieuwing van de N57 op Walcheren en de N61 in Zeeuws-Vlaanderen. Dat concluderen Kamerleden op ba sis van het regeerakkoord. Van afstel is geen sprake, toch zullen de Zeeuwse parlementariërs zich moeten inspannen om het de wegen tijdig gerealiseerd te krijgen, concludeert Kamerlid S. Buijs. Aanleiding zijn de afspraken die regeringspartijen CDA, WD en D66 hebben gemaakt om het Meerjarenprogramma Infrastructuur Transport (MIT) opnieuw tegen het licht te hou den. Onderhoudswerk aan het spoor, filebestrijding en inves teringen in waterbeheer krijgen voorrang, zo hebben de rege ringspartijen besloten. Een woordvoerder van het ministe rie van Verkeer en Waterstaat kan nog niet duidelijk maken of de vernieuwing van de N57 en de N61 hiermee op de lange baan wordt geschoven. „De consequenties kunnen niet wor den overzien. Maar uit de tekst lees je: 'oud gaat voor nieuw'. Dus eerst de bestaande knel punten aanpakken, voordat er nieuwe wegen worden aange legd. Duidelijkheid is hier pas over als een nieuwe bewinds persoon is aangesteld." Het Goese CD A-Kamerlid Buijs vreesde tot voor kort dat de N57 ernstige vertraging zou oplo pen. Aanleiding was de miljar den-bezuinigingsoperatie die het nieuwe kabinet had aange kondigd. Nu echter het kwartje van Kok in een wegenfonds wordt gestopt, jaarlijks goed voor 530 miljoen euro per jaar, wordt de situatie 'iets minder regenachtig', aldus Buijs. Prioriteitenlijst Belangrijk is dat de N57 is opge nomen in het MIT. „De N57 staat erin en gaat dus door", zegt Buijs. Er is echter een kans dat de weg minder hoog op de prioriteitenlijst komt te stls„ en dus later wordt iutKV0J ..Het benodigde geld S wegen m het MIT is veel mT dan wat beschikbaar is Wat betreft de N61 raadt Bui» de provincie aan in Den Haa,i noodzaak van het project te l» nadrukken. „Bijvoorbeelden. dat er sinds de komst van a, Westerscheldeoeververbindinn I prioriteit aan deze weg m worden gegeven." In elk «J zullen de Zeeuwse Kamerltfa zich gezamenlijk moeten n spannen voor de beide rijkst gen, aldus Buijs. Zeeuws WD-Kamerlid J Ge- luk vindt het veel te vroegornal- vast iets te zeggen over een eventuele vertraging van Zeeuwse infrastructuurprojec. ten. Hij sluit tegelijkertijd niet uit dat er druk kan ontstaan op een tijdige uitvoering van de werken aan de N57 op Walche ren en ook RijkswegN61 tussen Schoondijke en Hoek. Wat de nieuwe politieke wind voor de Zeeuwse projecten bete kent, is volgens Geluk nog lam niet te voorspellen. Pas met de presentatie van de begrotingen i op Prinsjesdag is meer duirie- 1 lij kheid te verwachten. Kwartje van Kok De soep wordt waarschijnlijk niet zo heet gegeten als die wordt opgediend nu het tweede kabinet Balkenende het geld van het kwartje van Kok met name voor investeringen in we- gen wil aanwenden. „Boven dien", vindt Geluk, „in 1998zip er duidelijke afspraken ge maakt tussen rijk en provincie over de N57 en N61." Ondertussen ruiken partijen in Zeeland onraad. Dinsdagavond liet gedeputeerde T. Poppelaars r weten dat als de N57 niet door- - gaat, ook de rondweg Seroos- kerke op de tocht komt te staan Voorzitter S. Buisman van het Ondernemers Collectief Mid delburg (OCM) vindt verdere vertraging van de N57 vind hij onaanvaardbaar. Ook Leefbaar Middelburg heeft haar bezorgd heid geuit over de N57. Acoustimass 15 home cinema luidsprekersysteem Ons beste Virtually Invisible* luidsprekersysteem voor home cinema, levert superieure geluidsprestaties, levensechte ruimtelijkheid en een uitzonderlijk diepe, krachtige bas. Op te waarderen tot een 6.1-kanaals luidsprekersysteem. Acoustimass 10 home cinema luidsprekersysteem Ons Virtually Invisible* luidsprekersysteem voor home cinema met prestaties op hoog niveau en geluid van hoge kwaliteit en levensechte ruimtelijkheid. Acoustimass 6 home cinema luidsprekersysteem De beroemde Bose-prestaties en -technologie in een Virtually Invisible* luidsprekersysteem voor home cinem, op instapniveau. De nieuwe Bose® Acoustimass® home cinema luidsprekersystemen brengen geavanceerde geluidstechniek bij u thuis. Misschien heeft u al geïnvesteerd in veel elektronische apparatuur, of misschien bent u eraan toe om uw installatie te upgraden naar een home cinema systeem met een surround sound-receiver. Bose Acoustimass luidsprekersystemen - voor home cinema en stereoweergave - zijn zodanig ontworpen dat ze naadloos aansluiten op uw installatie, zonder inbreuk te maken op uw leefruimte. Alle elementen zijn akoestisch op elkaar afgestemd en zo geconstrueerd dat ze als één geheel samenwerken. Hierdoor kunt u Acoustimass luidsprekers direct aansluiten op uw surround sound-receiver voor een nog beter geluid! Hoor het verschil. Vraag om een demonstratie bij uw geautoriseerde Bose dealer. Cinema audio systeem In een bioscoop, waar u ook zil wordt u omringd door geluid. Conventionele home cinema audio systemen Convenlionele home cinema luidsprekers produceren echte surround alleen in een klein "centraal luistergebied". Bose Acoustimass 15 en 10 home cinema luidsprekersystemen Acoustimass home cinema luidsprekersystemen verdelen surround sound gelijkmatig door de gehele kamer. Direct/Reflecting* luidsprekertechnologie. Alleen door Bose. Acoustimass luidsprekers met Direct/Reflecting* luidsprekertechnologie sturen gereflecteerd en direct geluid uitgebalanceerd de kamer in. zodat het net is alsof u in een bioscoop zit. En de cube luidsprekers zijn zo klein, dat ze vrijwel onzichtbaar worden. Pluspunt: Gelijkmatig uitgebalanceerde surround sound in vrijwel de gehele kamer, afkomstig van kleine luidsprekers die in uw interieur een onopvallende plaats De geautoriseerde Bose dealer: DIRKSLAND: Electro World van der Heijden, Schelpepad 26. MIDDELHARNIS: Mikro Electro, Spui 2. ZIERIKZEE: Delta Discs, Mol 15. Electro World van der Heijden, Havenpark 5. Mikro Electro, Varremarkt 2. Voor meer informatie over Bose, onze producten, of het adres van een geautoriseerde Bose-dealer bij u in de buurt kunt u contact met ons opnemen: telefoon 0299 -390111fax 0299 - 390109, of e-mail consumenteninfo@bose.com Patentrechten rijn aangevraagd en/of wrieend In de V.S en andere landen Better sound through researche

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 40