Willeboordse doet haar plicht op EK Jeugd is een ondergeschoven kindje Wedstrijden van Zaamslag verzet Middelburgse judoka wint, Oranje verliest Dood van Raadtgever dreunt door WK tafeltennis van start AZ-spelers willen niet inleveren Sevilla verwacht Celtic-invasie Kloetinge organiseert afscheidsduel Broers Veldman missen WK zeilen Dubbelslag De Ridder bij Classics uitslagen wb 17 dinsdag 20 mei 2003 Roeland van Vliet DISSELDORF - De uit Mid- Jelburg afkomstige judoka Eli sabeth Willeboordse heeft giste- haar wedstrijd tijdens de kwalificatieronde voor het EK landenteams gewonnen. Deson- jmb verloor Oranje van Duitsland en kwalificeerde het nth niet voor de eindronde. Maar ik heb in elk geval laten Óen dat ik op de weg terug ben", Kj de 24-jarige cios-studente ia haar partij in Düsseldorf. fólleboordse, woonachtig in Goirle en studerend in Goes, is net weer terug op de mat. Bijna wee jaar lang sukkelde ze met een ernstige knieblessure. „Al ranaf maart 2001 was ik daar- cee bezig. Maar steeds werd óf w. verkeerde diagnose gesteld rihad ik niet de goede begelei- :_".g wat fysiotherapie betreft. Totdat ik bij een fysiotherapeut iitl'den terechtkwam. Methem Tas ik weer op de goede weg, Mar bij een toernooi op Sardi nië ging het weer mis. Daarna ben ik - dat was in augustus - aan mijn knie geopereerd. Ik heb een nieuwe voorste kruis- genstandster. Nederland stond toen al met 2-0 achter doordat Natascha van Gurp (-52 kg) en Sylvia Winters (-57 kg) hun par tijen hadden verloren. Wille- boordse (-63 kg) moest dus wel winnen om Oranje in de wed strijd te houden. Maar ze had het niet makkelijk. „Ik raakte al meteen bij mijn eerste actie weer geblesseerd. Door een ver keerde greep schoot het middel ste kootje van mijn rechter ring vinger uit de kom. Als ik hem probeerde te buigen, ging-ie he lemaal scheef staan. Heel pijn lijk was het. Maar ja, als de scheidsrechter geen bloed ziet, laat hij de partij doorgaan. En als ik zelf de arts erbij roep, be tekent het dat ik automatisch verloren heb. Dus ben ik maar doorgegaan en heb ik de partij snel afgemaakt. Gelukkig kon ik haar pootjehaken en won ik op ippon." Punten Daarna verloor Nederland als nog de landenontmoeting. Edith Bosch (-7 0 kg) en Miranda van den Broek (-78 kg) brachten de stand op 3-2, vervolgens ver loor FranQoise Harteveld (+78 kg). De stand was daardoor op 3-3 gekomen, maar Oranje ver loor op punten: 27 tegenover 30. Omdat Willeboordse van j anua- ri tot maart geen A-toernooien kon judoën, kwalificeerde ze zich ook niet voor de belangrij ke eindtoernooien. „Danielle Vriezema is in mijn categorie op dit moment de nummer één. Zij behaalde twee medailles tijdens die A-toernooien en gaat ook heel terecht naar het WK in Ja pan. Voor mij begint het pas al lemaal weer in november op het Nederlands kampioenschap. En misschien dat ik nog naar de Universiade mag in Zuid-Ko- rea. Ik heb weliswaar niet de be nodigde zevende plaats behaald op een A-toernooimaar ik denk wel dat het NOCNSF me laat gaan." door Frits Bakker ZAAMSLAG - De twee wed strijden die Zaamslag voor de nacompetitie speelt tegen De Alblas uit Alblasserdam, zijn verzet. De KNVB had de thuiswedstrijd van Zaam slag voor zaterdag gepland, maar op verzoek van De Al- bas wordt dat duel donder dagavond al gespeeld. Bovendien zijn de clubs overeen gekomen dat die eer ste wedstrijd in Alblasser dam wordt afgewerkt. De aanvang is 19.30 uur. De re turn wordt een week later in Zaamslag gespeeld. De win naar na twee wedstrijden is nog niet zeker van een plaats in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. Daarna volgt nog een beslissings wedstrijd tegen de winnaar van de tweekamp tussen De Meeuwen en 's-Gravendeel. De Meeuwen speelt zaterdag thuis en volgende week don derdag in 's-Gravendeel. Zaamslag-trainer Mare de Kunder kan donderdag na genoeg over zijn sterkste se lectie beschikken. Alleen Jacco den Hamer, die met ze ventien goals in de competi tie topscorer was, ontbreekt. De spits heeft bij een be drijfsongeval een blessure aan de vinger opgelopen. De Kunder: „We hebben gepro beerd om hem toch speel- klaar te krijgen, maar hij wil zelf geen risico nemen De Zaamslag-trainer heeft de twee wedstrijden van De Alblas tegen GPC Vlissingen gezien en schat de kansen re delijk in. „Het is een voetbal lende ploeg, met sterke spe lers in de as." ',:or het herstel na die ingreep r.ond negen maanden. Wille- jMrdse was echter al na zeven Taanden weer helemaal in or is Zeging vervolgens mee naar de open Engelse kampioen schappen en judode daar naar eigen tevredenheid. „Ik kon nog met voluit gaan en verloor ook tel, maar wat ik op de mat liet sen was niet onaardig. Vandaar ja: bondscoach Marjolein van Enen me ook meenam naar Idorf." Ringvinger Jfilleboordse kwam in de Duitse bdustriestad slechts één keer op de mat. De Duitse judoka HOOGERHEIDE - Het miezert als de karavaan van Olympia's Tour zich maandagochtend in Hoogerheide klaarmaakt voor let vertrek van de tweede etap pe. Verzorger Ruud Zijlmans het zijn werk bij Bert Story- Pielsop de automatische piloot. -Wat wil je." Dedagervoor hoorde hij van het fatale auto-ongeluk van zijn matje Raymond Raadtgever. Die klap dreunt nog in alle he vigheid door. „Ik stap na deze aart uit de ronde. Raymond Tordt vandaag naar huis ge tocht Ik wil hem zien. Ik kan »kniet verder." Raadtgever (26) kwam zondag- ochtend om het leven op de weg teen Zundert en Rucphen. «Natuurlijk wil je weten wat er precies gebeurd is", zegt Zijl- flans „Hij was naar een disco- iheek geweest. Dan denken ve- ja ja... Maar Raymond was Ken jongen die dronk. Het moet '«Sanders zijn geweest." Die vraag houdt ook Raymonds uaere broer uit Goes, Dennis kadtgever, bezig. Zondag be- wht hij de plaats van het onge il «Nergens remsporen te be kennen. Het antwoord op de toag waarom het is gebeurd, tongt Raymond niet terug. Maar je wilt het toch weten." f- keeft geprobeerd de laatste •agvan het leven van Raymond '•ereconstrueren „Samen reden de Ronde van Gelderland. J!e ffas zwaar. Voor hem nog gaarder dan voor mij. Tegen -(,n uur 's avonds moet Ray mond van huis zijn vertrokken, fonder veel gerust te kunnen "ben. Met drank op in de auto •typen deed hij nooit. Ik denk "ij van vermoeidheid in de ;j°'nslaaP is gevallen. Ik hoop Dan heeft hij zijn dood niet zien komen Dan heeft hij Ken pijn gehad." "et gemis zal gigantisch zijn. •tet de laatste tijd zat hij weer Tm!",'11 zi)n vel' BlJ Modder- "ikte hij een beetje tegen de Paan. Door een stap terug te **n,,naar Breda-Knooppunt, hij het plezier in het fietsen Ons laatste trainings- l!ty in Mallorca zal ik nooit jpten. De verbondenheid Ï»iSÏl was een fijne tijd. rebben veel getraind samen, 8«achen Met tegenzin ^'k daar zijn koffer, omdat vj terug moest. Nu is het afgelopen." Raymond gever wordt vrijdag ge- eerdBergen op Zoom. PARIJS - Tientallen tafeltennissers zijn gisteren in Parijs begonnen aan het wereld kampioenschap. In de sporthal van Bercy werden de eerste partijen in het kwalifica tietoernooi afgewerkt. Meer dan zevenhonderd spelers uit honderdtwintig landen nemen het tegen elkaar op in de strijd om de individuele wereldtitels. Het hoofdtoernooi start morgen. Neder land, dat wordt geleid door de Middelburgse chef d'equipe Peter Boon, heeft slechts twee vertegenwoordigers: Trinko Keen en Danny Heister. Het WK duurt tot en met zondag. foto Christophe Ena/AP Voetbalschool Zeeland wil opleiding in de steigers zetten door Euqène de Kok GOES - Spelbeheersing door balbeheer- sing. Onder dat motto willen de voetbal docenten Ko Timmer en Cees Corstanje dit najaar beginnen met hun Voetbal- school Zeeland voor kinderen in de leef tijd van acht tot twaalf jaar. Volgens de 49-jarige Timmer is de school uniek in zijn opzet. „Wij zijn er voor iedereen." „Je moet datgene doen waar je goed in bent", zegt Timmer op de vraag waarom hij is begonnen met zijn nieuwe project Beginnen vanaf nul en iets opbouwen lijkt de parttime gymnastiekdocent aan het cios in het bloed te zitten. Drie jaar geleden was hij regelmatig te vinden in Burkina Faso. Daar probeerde hij trai nerscursussen op te starten. In augustus gaat hij naar Suriname. „Daar zullen we ons meer richten op het verenigingsma- nagement om de sportinfrastructuur te verbeteren. Het idee om iets nieuws te doen voor de voetballende jeugd in Zeeland ontstond vorig jaar. Volgens Timmer is de begelei ding van kinderen in het verenigings voetbal een ondergeschoven kindje. „Ik leid al vijftien jaar jeugdtrainers op, maar ik zie ze nooit op die plek terecht komen. Vaak gaan ze toch een senioren elftal trainen. Zelden zie ik mensen die echt goed zijn in het trainen van de jeugd Met alle respect, het zijn en blijven vaak vrijwilligers. Het gevolg is dat er niet datgene uit de kinderen wordt gehaald wat erin zit." Mogelijkheden Terwijl er juist zo veel mogelijkheden zijn, volgens Timmer. „In de leeftijd van acht tot twaalf jaar kunnen de kinderen het meest leren. Daarna krijgen ze ande re interesses Het is de ideale leeftijd om ze wat bij te brengen." Toen het idee voor de voetbalschool con cretere vormen begon aan te nemen, be naderden Timmer en Corstanje clubs in Zeeland. Angstige reacties van voorzit ters waren vaak het gevolg. De twee do centen probeerden ze gerust te stellen en hen ervan te overtuigen dat ze de school niet als concurrent moesten zien. „We wiHen juist samenwerken met de clubs. Nu zijn de geluiden overwegend positief. Je moet de opleiding zien als iets extra's naast de club. We gaan ook bewust les ge ven op tijden (woensdag- en vrijdagmid dag) dat de trainingen bij de verenigin gen nog niet zijn begonnen." De kinderen zullen les krijgen in groepen van tien op een veld in hun directe omge ving. De trainingen moeten in het najaar van start gaan in Goes, Middelburg, Vlis singen en Zierikzee met steeds twee of drie groepen. Individuele aandacht is het sleutelbegrip van de opleiding. „We wil len de kinderen allerlei technische vaar digheden bijbrengen, die weer nuttig kunnen zijn in het positiespel. In de me thode die we gebruiken, mengen we be staande zaken met onze eigen visie. We richten ons tijdens de trainingen zoveel mogelijk op het individu. De manier waarop wij de lessen aanbieden, maakt ons uniek. We zijn er voor iedereen, ook voor meisjes. Voor zover ik weet bestaan er nauwelijks scholen waar alle voetbal lers welkom zijn." Inmiddels hebben Timmer en Corstanje vijf trainers aangenomen die de kinderen zullen begeleiden Die coaches moesten wel aan een aantal voorwaarden vol doen „Ze moeten de omgeving goed ken- ALKMAAR - De spelers van AZ willen geen dertig procent van hun loon inleveren Ze hebben voorzitter Dirk Scheringa laten weten dat ze wel bereid zijn om samen met het bestuur naar oplossingen voor de financiële nood van de Alkmaarse vereniging te zoeken. Scheringa weigert nog langer alleen voor de tekorten op te draaien. „We hebben laten weten dat we geen dertig procent van ons loon willen inleveren", aldus speler Peter Wijker. „Wel willen we meedenken en we hebben ook een idee over hoe we een bijdrage kunnen leveren." ANP SEVILLA - De Spaanse stad Sevilla rekent op een invasie van Celtic-supporters Buiten de Schotten die een kaartje hebben bemachtigd voor de finale van de Uefa Cup. morgen tegen FC Porto, worden in Sevilla meer dan 20 000 fans verwacht zon der plaatsbewijs Het stadion, dat 52.000 plaatsen telt, is al lang uitverkocht. Zelfs vanuit Australië en de Verenigde Sta ten worden Celtic-fans in Sevilla verwacht voor de eerste Eu ropese finale van de club na 33 jaar. RTR KLOETINGE - Kloetinge neemt zaterdag officieel afscheid van Erik de Groene, Niels Lodewijk en Pieter de Munnik. De hoofdklasser doet dat met een wedstrijd tegen een gelegen heidsteam Het duel, dat om 16.30 uur begint, wordt op het Wesselopark in Kloetinge afgewerkt. De betrokken spelers hebben zelf een team samengesteld. Tot de geselecteerden behoren Jeffrey van de Velde, Marcel Lou- rens (Zeelandia Middelburg), Erwin Dek, John Taks (RBC), Kevin de Vet (RBC), Berry Simons, Serge Beulens en Marco Utermark (Luctor'88). Erik de Groene, Niels Lodewijk en Pieter de Munnik spelen met dit team mee. De Groene komt volgend seizoen uit voor Luctor'88, Lodewijk vertrekt naar Zierikzee en De Munnik stopt voorlopig met voetballen. Na afloop van de wedstrijd wordt de speler van het jaar bekend gemaakt. Tevens zullen de nieuw aangetrokken spelers aan het publiek worden gepresenteerd: Istvan Bakx (RCS), Jean- Philip Becht (NAC), Ferry Alfons (Oostkapelle), Pim Bruins (SSV'65) en Jordv Bakker (Terneuzen). MUIDERZAND - De zeilers Erwin 19) en Stephan Veldman (22) gaan niet naar het WK. De Middelburgers, uitkomend in de laserklasse, hebben niet genoeg punten gehaald tijdens de tot nu toe gehouden kwalificaties. In Muiderzand. bij een in ternationale wedstrijd, werd Stephan Veldman 91e, Erwin Veldman eindigde rond de tachtigste plek „Erwin was daar de achtste Nederlander, ik de negende"zei Stephan Veldman gisteren. „Dat is niet genoeg om het WK te halen, maar de deur naar het EK in Split staat nog open. En als we dat niet halen, kan Erwin wel naar het EK jeugd." ASSEN - Vader en zoon De Ridder uit Terneuzen legden bij de Classics beslag op de eerste en tweede plaats tijdens de Inter nationale Ducati Club Races op het circuit van Assen. Adri- aan Mathijssen uit Meliskerke, die rijdt voor het Vortex Ra cing Team, won met zijn Ducati Desmo Quattro de race in die klasse. In de SAM-klasse boven 700cc werd teamgenoot Ron- ny van Rooijen uit Westkapelle derde. De Middelburger Sjaak van Zweden (Cagiva) finishte als negende. In de Ducati Des mo Due-klasse werd Daniel Sanderse uit Middelburg achtste. Zwartsluis. WK mannen Vijftiende ronde Jansen (Ned) - Georgiev (Rus) 1-1,Sijbrands(Ned)-Boezinski(Lit) 1- I, Clerc (Ned) - Veytsman (VSt) 2-0, Samb (Sen) -Heusdens(Ned) 1-1,Thijssen (Ned) - Ndjofang (Kam) 1-1, Ba (Sen) - Erdenebileg (Mon) 1-1, Valneris (Let) - Schwarzman (Rus 2-0, Koyfman (Isr) - Milsjin (Rus) 1-1, Gant warg (WRu) - Getmanski (Rus) 2-0, Andall (Gre) -Tsjizjov(Rus) 1-1. Stand: 1 Georgiev21 punten, 2. Tsjizjov 19, 3 Clerc, Jansen, Valneris 18, 6. Thijssen, Heusdens. Ba 17,9 Sijbrands, Koyfman 16, II. Schwarzman, Getmanski, Miljsm, Ndjo fang 15, 15. Gantwarg, Samb 14, 17. Boe- zinski 12,18. Erdenebileg 11,19. Veytsman 9,20. Andall 3 Ko Timmer, de drijvende kracht achter de Voetbalschool Zeeland: „We willen juist samenwerken met de clubs." foto Willem Mieras nen, verdeeld zijn over de clubs waar we mee samenwerken, gedisciplineerd zijn en natuurlijk goed met kinderen om kun nen gaan", zegt Timmer, die zelf een co- ordinerende taak zal krijgen. Naast het opzetten van de voetbalschool proberen de docenten ook clubs te ondersteunen. Zo maken ze regelmatig een technisch beleidsplan en helpen ze de verenigingen met het opzetten van een vrij willigersbe- leid Timmer en Corstanje hebben ook de KNVB benaderd met de vraag of er inte resse bestond om deel te nemen in de voetbalschool. „De bond vond het geen goed idee. Hun opvatting is dat vereni gingen allemaal leden zijn en een eigen opleiding hebben. We hebben gepro beerd uit te leggen dat we op een gelijk waardige manier willen samenwerken, maar toch vermoedden ze een commerci ële inslag. Ze zeiden dat ze niet met parti culieren in zee wilden gaan Vreemd, vindt Timmer. „Ze werken wel samen met de keepersschool van Frans Hoek en dat is ook een particulier initiatief. De school vond een partner i n de Roosen- daalseeredivisionist RBC. „Met hen heb ben we de afspraak gemaakt dat, als we wat groter zijn, er geregeld gezamenlijk trainingen plaats zullen vinden. Onze leerlingen kunnen dan zien op wat voor niveau die jongens spelen en daar weer wat van leren." Scouten Voor de club uit Roosendaal zijn er ook voordelen, volgens Timmer. „De ver wachting van RBC is dat de talenten zich bij ons zullen aansluiten. Voor hen wordt het dan makkelijker om die te scouten." Het ontdekken van profvoetballertjes in spe is niet het belangrijkste doel van de voetbalschool, alhoewel het een leuke bijkomstigheid zou zijn, zegt Timmer „Het doel is om het jeugdvoetbal in Zee land in de steigers te zetten, de kwaliteit te verbeteren Over vijf jaar hoop ik dat er op tien tot twaalf locaties in Zeeland vijf of zes groepen van ons rondlopen. Het gaat erom dat de voetballende jeugd het beste uit zichzelf kan halen en dat ze het leuk blijven vinden. Düsseldorf. EK, landenwedstrijd Mannen: Nederland - Oostenrijk 2-4 -60: Diemei ver liest van Paischer, -66: Krijgsman verliest van Mitterfellner, -73: Van Noll verliest van Mallaun, -81: Tabacznik wint van Schaub mayr, -90; Mastenbroek wint van Riess, 100. Meeuwsen verliest van Birkfellner, 100. Carty - Rusch onbeslist. Vrouwen. Nederland-Duitsland 3 3 Neder land verliest op punten 27 30. -48. Bravik Pesch onbeslist, -52 Van Gurp verliest van Matiiass, -57- Winters verliest van Kubatzki. -63 Willeboordse wint van Malzahn. -70' Bosch wint van Von Harnier, -78: Van der Broek wint van Karl, +78: Harteveld verliest van Beinroth. Mierlo. Internationaal toernooi Klasse tot 55 kg: 2. Boy de Punder (Judo-Ryu Van Schaik). Rotterdam: 3 Ramon van der Grift (Judo Ryu Van Schaik). Klasse tot 63 kg: 3. Evelien Piasmans. Geesteren Aangespannen rijden Enkel- span pony's: 2. Jan Willem de Jonge Cs Heer Abtskerke) Enkelspan paarden 3 Lo- rina Leijs (Biezelinge) Tweespan pony's Gerrit de Lange (Heinkenszand) Sportprijsvragen Lucky Day: 1-16-20-22-23-28-30-32-34-37 44-45-52-58-59-64-67 71-72-77. (onder voorbehoud) St Pölten. Mannen, 380.000 euro. Eerste ronde: Verkerk (Ned) Kucera (Slw/7) 6-26-1, Krajicek (Ned) - Gambill (VSt/5) 7-53- 6 6 3. Roddick (VSl'1Martin (Spa) 6-1 7-5. Ancic (Krol Dent (VSt/4) 2-6 7-6 6 4. Kohl- schreiber (Dui) - Melzer (Oos) 6-4 0-6 6-2, Sa retta (Bral - Sa (Bral 6-2 6-2 Hrbaty (Slw) Horna (Per) 6-3 7-5, Lee (ZKo) - Armando (VSt) 4-6 6-46-3, Vahaly (VSt) - Carlsen (Den) 7-5 5-7 6-3, Davidenko (Rus/6) - Beek (Slw) 6 4 6-2, Labadze (Geo) - Weinzierl (Dui) 6-4 4-6 6-4, Plaatsingslijsten Roland Garros Mannen 1. Lleyton Hewitt (Aus), 2. Andre Agassi I VSt), 3. Juan Carlos Ferrero (Spa), 4 Carlos Moya (Spa), 5. Roger Federer (Zwi), 6. Andy Roddick (VSt), 7. Guillermo Cona lArg), 8. David Nalbandian (Arg). 9. Albert Costa (Spa), 10 Paradorn Srichaphan(Tha), 11 Rainer Schuttler (Dui), 12 Sjeng Schal ken (Ned). 13. Jiri Novak (Tsj), 14. Sébastien Grosjean (Fra), 15, Gustavo Kuerten (Bra), 16. Alex Corretja (Spa), 17. Jevgeni Kafelni kov (Rus), 18. Agustin Calleri (Arg), 19 Fer nando Gonzalez (Chi), 20 Felix Mantilla (Spa), 21 Gaston Gaudio (Arg), 22 Wayne Ferreira (ZAf), 23. Younes El Aynaoui (Mar), 24 James Blake (VSt). 25 TimHenman(GBr 26. Xavier Malisse (Bel), 27 Mikhail Youzhny (Rus), 28 Tommy Robredo (Spa). 29. VincentSpadea (USA). 30 Jarkko Niemi- nen (Fin), 31 Juan Ignacio Chela (Arg), 32. Arnaud Clément (Fra) Vrouwen: 1. Serena Williams (VSti. 2 Kim Clusters (Bel). 3. Venus Williams (VSt), 4. Justine Henin-Hardenne (Bel), 5. Amélie Mauresmo (Fra), 6. Lindsay Davenport (VSt 7 Jennifer Capriati (VSt), 8. Chanda Rubin (VSt),9 DanielaHantuchova(Slw), 10 Jele na Dokic (SMo), 12. Anastasia Myskina (Rus 13 Elena Dementieva (Rus), 14. Eleni Da niilidou (Gri). 15. Magdalena Maleeva (Bui), 16 Ai Sugiyama (Jap), 17 Amanda Coetzer (ZAf), 18 Meghann Shaughnessy (VSt), 19 Patty Schnyder(Zwi), 20 Elena Bovina(Rus 21 Lisa Raymond (VSt), 22 Vera Zvonare va (Rus), 23 Anna Pistolesi (Isr). 24. Conchi ta Martinez (Spa), 25 Nathalie Dechy (Fra), 26. Silvia Farina Elia (Ita), 27. Alexandra Ste venson (VSt), 28. Clarisa Fernandez (Arg), 29. Elena Lichovtseva (Rus), 30. Paola Sua rez (Arg), 31. Laura Granville (VSt), 32. Fran- cesca Schiavone (Ita). Mannen, wereldranglijst. 1. Hewitt (Aus> 4210. 2 Agassi (VSt) 3900, 3. Ferrero (Spa) 3460. 4. Moya (Spa) 2985. 5 Federer (Zwi! 2465, 6 Roddick (VSt) 2075, 7 Coria (Arg) 1985 (16). 8. Nalbandian (Arg) 1935 (13), 9 Costa (Spa) 1910 18), 10 Srichaphan (Thai 1830(91.13. Schalken 1735(12), 56 Verkerk 733,64. Sluiter 651,77 Krajicek 540,96 Van Lottum 410 (99), 144 Van Scheppingen 260 (145). Vrouwen, wereldranglijst 1 Serena Wil liams (VSt) 6552, 2. Clijsters (Bel) 4721, 3. Venus Williams (VSt) 4508, 4. Henm-Har denne (Bel) 3618,5. Mauresmo (Fra) 3358 (6 6. Davenport (VSt) 3304 (5), 7. Capriati (VSt 2784, 8. Rubin (VSt) 2490, 9. Hantuchova (Slw) 2466,10. Dokic (SMo) 2238,129. Noor lander 264 (131), 171. 8oogert 180,25. 181 Oremans 171 (182), Veldhandbal Vrouwen Tweede klasse: Olympus - Satur nus2 16-5.Junioren: Helius EMM8-7. Heidelberg. Mannen: Duitsland Nederland 3-0 (25 18 25-23 25-21). Lezajsk. Vrouwen: Polen - Nederland 3-0 (25-19 25-22 25-23). Montecatini Terme. Ronde van Italië- Ne gende etappe. Arezzo - Montecatini Terme 1 Cipollmi (Ita) 160 km 3.41 58. 2 McEwen (Aus), 3. Petacchi (Ita). 4. Svorada (Tsj). 5. Bennati (Ita), 6. Lombardi (Ita). 7. Eisel (Oos). 8 Pieri (Ita), 9 Riebenbauer (Oos), 10. Bak (Den). 33 Garzelli (Ita), 60 Moerenhout (Ned), 164. en laatste Casper (Fra) 5.27. Algemeen klassement: 1 Garzelli 40.51.08, 2. Simoni (Ita) 0.31,3. Noé (Ita) 0.54,4. Pelli- zotti (Ita) 1.36, 5. Sabaliauskas (Lit) 1.38, 6. Tonkov(Rus)1 50,7 Popovitsj(Oek)1.56,8 Rumsas (Lit) 2 04, 9. Totschnig (Oos) 2 26, 10. Mazzoleni (Ita) 3.12, 55. Moerenhout 10.50,164. en laatste Ravaioli (Ita) 1 04 33. Olympia's Tour. Tweede etappe. Hooger- heide-Wateringen 1 DekkersNed) 158 km in 3 18 57. 2. Wallaard (Ned). 3. Sjpilevsk. (Rus), 4 Marvin van der Pluijm (Ned), 5 Veelers (Ned), 6. Finnerup (Den), 7 Stougje (Ned), 8. Smink (Ned), 9. Verhagen (Ned), 10. Van Katwijk (Ned). Algemeen klassement 1 Dekkers 6.33.23, 2. Rosseler (Bel) 0.03,3. Mouris (Ned) 0.09, 4. De Kort (Ned), 5. Podgornik (Slw) 0.10, 6. Elijzen (Ned) 0.11,7. Posthuma (Ned), 8. Van der Wal (Ned) 0.12,9 Vriend (Ned) 0.13,10. Christensen (Den) 0.18. Tour de l'Aude, vrouwen. Derde etappe. Lezignan Corbieres - Lezig- nan Corbieres 1 Ghita Beltman (Ned) 121 km in 3 13 56. 2 Melchers (Nedl. 3 Valen INoo). 4. Carrigan (Aus), 5. Arndt (Dui). 34 Doedee 3.33. Algemeen klassement 1 Valen 9.52.18. 2 Bessette 0 08.3. Katsjalka (Oek) 0.29.4 Mo reau (Fra) 0.36,5. Melchers 1.54,36. Doedee 11.11. Honselersdijk Derde wedstrijd Kids Cup mountainbike Blok 2: 1. Maurice van den Berge (Goes), 2. Wesley Acda (Vlissingen) Blok 3: 1 Bart Maas (Hansweert), 5. Randy Butijn (Yerseke), 9. Marco Minnaard (We meldinge). Veerse Meer Tweede wedstrijd Delta-com bi. Optimisten C 1 Maite Colombie, 2. Vir tor Reinders. 3. Martin de Quelery. 4. Dewi Couvert. 5. Koen van Hoogstraten. Optimisten A en B: 1 Geert Liezenga. A, 2 Jorrit de Boer, A, 3. Pjotr de Boer, A, 4. Han sebas Meijer, A, 5. Pascal van der Mast, A, 9. Niels van Fraassen, B, 10. Tom Thomaes, B. Splash A en B: 1 Danker Rijk, A, 2 Bram Muijsers, A 3. Bernd van der Bos, B, 4. Paul Watlez, B, b. Maret Slemmer, A

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 17