Othene wil eind aan bouwoverlast Bierschuiven en worstkappen 7 Standerdmolen draait weer Binnenstad Hulst is dertig-kilometerzone Buitenschoolse opvang in Heikant geopend Veel belangstelling voor open dag politie Brief van projectontwikkelaar valt slecht bij bewoners Dode man in bedrijfsloods blijkt 56-jarige Terneuzenaar Installatie burgemeester Cliënten Tragel genieten van rondje op de motor Aangehouden met traangas en wiet op zak Poging tot inbraak zeeuwse almanak Afspraak PZC ZEEUWS-VLAANDEREN maandag 19 mei 2003 ifrnrEuciène Verstraeten TERNEUZEN - De bewoners ian de Terneuzense wijk Othene (tillen dat er een einde komt aan Je overlast van de bouwactivi- teiten in Othene Zuid. In een brief aan de gemeente raad van Terneuzen dringt de buurtvereniging Ons Nootje er bij de gemeente op aan om erop ;oe te zien dat 'de veiligheid wordt gewaarborgd en de over last zoveel mogelijk wordt be perkt' De druppel die de emmer deed overlopen, is een brief van Pro- TERNEUZEN - Het stoffelijk overschot dat de politie vrijdag- aiondvond in een bedrijfsloods aan de Stationsweg in Terneu- itn is dat van een 56-jarige man uit Terneuzen. De politie heeft dat gisteren be kendgemaakt. Verdere medede lingen konden nog niet worden gedaan De politie gaat er vanuit dat de san door een misdrijf om het leven is gebracht. Zaterdag werd wel sectie verricht op het stoffelijk overschot. Over de resultaten daarvan heeft de politie nog geen mededelin gen. De politie heeft een recherche bijstandsteam gevormd, be staande uit vijftien mensen. Het technisch onderzoek ter plaatse duurde nog tot gisteravond. De politie hoopt vandaag meer bij zonderheden te kunnen meede len. Het lijk werd vrijdagavond ge vonden na een tip. De omgeving van de Stationsweg is een ont moetingsplaats voor daklozen en drugsgebruikers. HULST - J.F. Mulder wordt dinsdag 3 juni tijdens een bij zondere raadsvergadering geïnstalleerd als nieuwe burge meester van Hulst. Na deze ver gadering, die begint om 15.00 uur. wordt van 17.00 tot 18.30 uur een receptie gehouden waarbij alle inwoners van de ge meente kennis kunnen maken met Mulder en zijn vrouw. Mul der werd op 9 mei door de konin- gmg per 1 juni benoemd nadat de Hulster raad hem unaniem voordroeg als de nieuwe burger vader van Hulst. Mulder volgt A Kessen op die op woensdag 28 mei afscheid neemt jektbouw Zeeland, waarin de projectontwikkelaar er zijn be klag over doet dat de jeugd het bouwterrein als speelterrein ge bruikt. Daardoor ontstaan er gevaarlijke situaties. Ook zouden er vernielingen wor den aangericht. Projektbouw vraagt de bewoners hun kinde ren te verbieden op het bouw terrein te komen en kondigt aan dat vernielingen op de veroor zakers zullen worden verhaald. Het bestuur van de buurtvereni ging noemt de brief 'schanda lig' In een reactie aan de pro jectontwikkelaar wijst de buurtvereniging er op dat Othe ne Zuid gewoon een open ter rein is, zonder hekwerk. „U vraagt hierbij zelf om ongeluk ken, diefstal, illegale vuilstort en vernielingen", schrijft de buurtvereniging. „Wij zien ge regeld 's avonds laat auto's met aanhangers van buiten Othene die komen laden en lossen, dus durf dit ook in de toekomst niet de bewoners van Othene aan te schrijven." Stof en zand De bewoners van Othene vinden dat ze al genoeg overlast slikken van de bouw. „Eerst hebben we vijf jaar het stof en zand van de bouw van Othene Noord moeten slikken en nu begint het hele ge beuren opnieuw en dit duurt ook nog eens een jaar of zes, maar dan nog dichter op onze voordeur." In de Otheensedreef en Noordhof is het volgens de buurtvereniging bijna onmoge lijk ramen open te zetten en was buiten te hangen vanwege het stof en zand van de bouwactivi teiten. „Het is onze leefomgeving en wij pikken het niet dat het de komende jaren verpest wordt door de bouw van een nieuwe wijk en de arrogantie van een projectleider", schrijft de buurtvereniging strijdlustig „Wij begrijpen heus wel dat de bouw overlast met zich mee brengt, maar probeer het dan alstublieft wel te beper ken." Muziekvereniging Apollo speelt tijdens de feestelijke heropening van de volledig gerestaureerde maalinrichting. door Wilma Valk RETRANCHEMENT - In 2004 is het vierhonderd jaar geleden dat Prins Maurits aan het vaarwater naar Brugge een vesting bouwde: Retranchement. De unieke standerdmolen van het dorp is maar iets jonger, in 1643 werd hij ge bouwd door molenaar Bartholomeus de Vos uit Sluis. Zaterdag werd de mo len na een ingrijpende restauratie weer in gebruik genomen. Op de Molenberg speelde muziekver eniging Apollo uit Sluis vrolijke wijsjes en vooral bij het Daar bij de molen werd er door het talrijke publiek spontaan meegezongen. Kruujen Onder het toeziende oog van een groot aantal raadsleden en wethouders van de gemeente Sluis was het aan wethou der L. Kamphuis de molen te laten draaien. Hij werd hierbij ondersteund door de plaatselijke molenaar. Bram Voogdt. Na het kruujen op de wind moest de vange gelicht en onder luid applaus begonnen de wieken te draai en. Wieken, die op deze dag met de zei len en veel vlaggetjes in de bliee stand gezet waren. „Deze molen is een van de laatste standerdmolens in Zeeuws- Vlaanderen, waar een hele geschiede nis aan vast zit. De restauratie heeft meer dan een jaar geduurd," aldus de wethouder. ..Wij kunnen constateren dat met de afronding van deze restau ratie weer een parel aan ons snoer van toeristische attracties is toegevoegd." In Retranchement werd zaterdag niet alleen de molen geopend, aan het einde foto Peter Nicolai van de middag werd eveneens de ver nieuwde Markt en de Noordstraat offi cieel in gebruik genomen. Wie de moeite nam ook de Hervormde Kerk te bezoeken kon hier de fraai ge restaureerde torenklok uit 1924 in haar oorspronkelijk staat zien. De klok deed in de toren dienst tot 1948 en werd toen vervangen door een elektrische. De oude klok pronkt nu achter in de kerk. De kerk zelf is gebouwd in 1653, maar dit jubileum wordt pas tijdens Open Monumentendag in september herdacht. doorGino van den Broecke CUNGE - Op het terrein van De Sterre in Clinge werd zaterdag middag de jaarlijkse motordag gehouden voor de cliënten van Stichting Tragel. Vierentwintig motoren, een zijspanniotor en twee Smarts zetten reden de verstandelijk gehandicapte cliënten van de Stichting rond over de wegen van het Sterre- terrcin. De motorrijders van motorclub Het Rubberen Bandje uit Rot terdam waren ook dit jaar weer van de partij „Wij zijn allemaal chauffeurs bij het Rotterdams vervoerbedrijf RET en vinden het leuk om deze mensen een middagje plezier te geven. Een aantal van de rijders moet er Slepers brengen (lobberend schip haven binnen kbneuzen - De Glamona, centanker van duizend ton, had gisteravond rond negen uur de hulp nodig van twee sleepboten om de haven van Terneuzen te hereiken. w de buurt van Hansweert het schip problemen met 2l!n botoren. Alleen de boeg- jvnroef functioneerde nog. D00!" gebrek aan vermogen kon et schip niet langer zelf meer manoeuvrerenVanwege de «nwezigheid van kabels in de h°dem kon het schip evenmin ,°°r anker gaan. Twee sleepbo- •er.zorgden eivoor dat het schip e"ig in de haven kon aanleg- zelfs een vrije dag voor nemen, maar dat hebben ze er graag voor over. Je doet die gasten er een geweldig plezier mee en daar doen we het toch voor"al dus mevrouw De Vos van de Rotterdamse motorclub. Ouders, groepsleiding en leden van de motorclub stonden met fototoestellen en videocamera's op het parcours om de emoties van de deelnemers vast te leg gen. En emoties waren er zeker. De een gilde het uit van plezier de ander riep wat van angst en er waren verschillende bewo ners die het kijken leuker von den dan het meerijden. „Leuk is dit man, wat een mooie motor en een stoere chauffeur met z'n le ren jas en zonnebril", vertelde de een. „Ik heb de chauffeur goed vastgehouden onder zijn oksels, hoor", verklaarde een ander. Een cliënt riep al voor vertrek „Nee, nee! Niet te hard, niet te hard!", maar brulde het bij te rugkomst uit van plezier en vroeg direct om nog een rondje TERNEUZEN - Op de Grenu- laan in Terneuzen is zaterdag avond omstreeks kwart voor negen een 35-jarige Franse au tomobilist aangehouden. De man bleek in het bezit te zijn van tien gram wiet en een busje traangas. Hij kreeg een bekeu ring van 115 euro voor het in be zit hebben van traangas en een van 200 euro voor het in bezit hebben van de drugs. foto Peter Nicolai Een van de spellen die erop de foor te spelen waren, was het traditionele bierschuiven. door Fred Rabout DRIEWEGEN - Het was er weer allemaal. Spijkerbroekhangen, worstkappen. bierschuiven. spijkerslaan, ringsteken, schie ten op de liggende wip, en mu ziek. De Foor van Driewegen was afgelopen weekend aan zijn tweede lustrum toe. Driewegen bij Biervliet, welte verstaan, want Zeeland alleen al telt drie Driewegens. Op Zuid-Beveland en ingemanteld in Terneuzen liggen immers ook dorpen of buurtschappen van die naam. Een foor hebben ze daar met. Wel bij Biervliet, waar ze weer een interessant en druk bezet programma in elkaar had den weten te draaien. De 'foor', Vlaams voor kermis, telde vele spelletjes uit groot moeders tijd. Het spijkerbroek hangen was toen nog niet uitge vonden, want er waren immers nog geen spijkerbroeken Nu echter wel en het was Mariëtte Dieleman uit Biervliet die gis termiddag op het sportveldje van Driewegen het langst aan de spijkerboek hing en daarmee dus de 'Grote Prijs van Driewe gen' won Twee minuten en vijf tien seconden haalde ze in de fi nale. De finale was één van de hoog tepunten van Driewegens Foor, die zaterdagmorgen van start ging met een rommelmarkt. Helaas deed een regenbui velen naar de auto of in de feesttent vluchten. Twee dagen lang stonden antie- door Sheila van Doorsselaer HULST - De gehele binnenstad van Hulst is aangewezen als dertig-kilometerzone. Ook geldt er nu een algemeen par keerverbod. Buiten de vakken mag niet meer worden gepar keerd. Wie vanaf vandaag in de vakken parkeert, moet daarvoor wel gaan betalen. In de binnenstad is per begin mei betaald parke ren ingevoerd. Er werd echter niet meteen gestrooid met boe tes, tot gisteren werden enkel waarschuwingen onder de rui tenwissers geklemd. Vanaf vandaag moet echter wel worden betaald. Het tarief be draagt zestig eurocent per uur. Wie niet betaalt, riskeert een boete van iets meer dan dertig euro. Dat geldt ook voor diege nen die hun auto parkeren op een vergunninghoudersplaats. Deze plaatsen staan aangege ven. In de binnenstad kan enkel nog op het Nassaubolwerk, Prince- bolwerk, Solmsbolwerk en Gal- gebolwerk gratis de auto wor den gestald. Vlak buiten de bin nenstad kan men gratis parke ren op de grote parkings aan het Stationsplein en het Havenfort Voor het nieuwe parkeerregime zijn nieuwe parkeerautomaten geplaatst. In totaal telt de bin nenstad 32 parkeerautomaten en 153 parkeermeters. Binnen stadbewoners en werknemers kunnen op het gemeentehuis een parkeervergunning kopen die geldig is voor de gehele bin nenstad. Voor bewoners kost deze kaart negen euro, voor be drijven 45. Met de definitieve invoering van het betaald par keren in zicht is de laatste week in het Hulster stadskantoor een run ontstaan op deze vergun ningen. door Edy de Witte HEIKANT - Met het wegtrek ken van een vlag heeft wethou der P. Weemaes van Hulst zater dagmiddag de buitenschoolse opvang bij basisschool Heide- poort officieel geopend. Aan Heidepoort is hierv oor een ruim honderd vierkante meter groot lokaal gebouwd. Kinderen kunnen hier op schooldagen terecht vanaf 7.15 uur. In de namiddag loopt het toezicht tot 17.30 uur Inmiddels zijn er twee leidsters benoemd, die vanaf 1 juni aan het werk gaan. De opvang valt onder de stichting Pardoes. Het lokaal wordt onder schooltijd verder gebruikt voor werkzaamheden in het kader van Weer Samen Naar School en tussen de mid dag als overblijfruimte. Weemaes vond dat een buiten schoolse opvang bij de basis school de brede scholen meer karakter geven. Met het luiden van een bel en het oplaten van ballonnen werd na de opening van het lokaal ook het startsein gegeven voor het schoolfeest. Heidepoort bestaat twintig jaar. Dit werd gevierd met feestelijke activiteiten. De gehele middag kon er deelgeno men worden aan verschillende raad- en doe spelletjes. In de school draaide een doorlopende vertoning van oude schoolfilms en video's. Hierbij werden voor al door oud-leerlingen vele her inneringen opgehaald De op brengst van het schoolfeest is bestemd voor de aanschaf van een 'ontdekkasteel'. Hiermee kunnen de kinderen van de ba sisschool zich oriënteren op techniek Namens het feestco mité Heikant deed voorzitter R. Westerweele een duit in het zakje. Hij droeg honderd euro bij aan het ontdekkasteel door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De open dag van de politie Zeeland is een succes geworden. In totaal heb ben zo'n vijfduizend mensen de verschillende politiebureaus bezocht. Wat volgens de politie opviel, was de grote belangstelling in Zeeuws-Vlaanderen en met na me de drukte op de poltiebu- reaus in Terneuzen en Oostburg. „Maar die bureaus hebben ook nogal wat publiciteit gegeven aan de activiteiten. Misschien dat dit ook een rol heeft ge speeld". aldus politiewoord voerder A. Don. „Het is in ieder geval een hartstikke leuke dag geweest en we zijn blij dat we de mensen eens een keer de bin nenkant van het politiebureau hebben kunnen laten zien." Een bezoeker van het gloed nieuwe politiebureau in Ter neuzen beaamde dat de open dag een mooie kans was om aan de weet te komen wat zich alle maal achter de muren van het politiebureau af speelt. „Maar eigenlijk kun je hier maar beter niet te vaak komen", vond hij. Omdat het nieuwe politiebu reau in Terneuzen zo groot is, werden de bezoekers rondgeleid in groepjes van tien. „We von den het geen goed idee om aller lei kamers af te sluiten, zodat we het op deze manier hebben ge daan", aldus Don. De bezoekers die rond het mid daguur kwamen, kregen nog een extra attractie in de vorm van een demonstratie van de aanhoudingseenheid ROG op de Rosegracht. Daarbij werd ondermeer een 'verdacht per soon' door een paar achtervol gende agenten besprongen en in de kraag gegrepen. Voordat de 'verdachte' in de gaten had wat hem overkwam, was hij al onder luid applaus van de om standers in een politieauto ge duwd. Pantserrupsvoertuig Later op de middag voerde de Districts Ondersteunings Groep de 'show' ook nog eens op in Hulst Daar konden bezoekers ook een ritje maken in een pant serrupsvoertuig van de Konink lijke Marechaussee. Verder wa ren daar demonstraties met politiehonden en door de brandweer en ambulance. Ook bij het politiebureau in Oostburg waren demonstraties. Bovendien konden de bezoekers er verschillende politievoertui gen bezichtigen en was er een tentoonstelling ingericht met het thema 'De Nederlandse Po litie' SAS VAN GENT - Onbekenden hebben tussen zaterdag 19.00 uur en gisteren 2.30 uur gepro beerd in te breken in een be drijfspand aan de Westkade in Sas van Gent. Het pand vertoonde duidelijke sporen van braak. Er wordt ech ter niets vermist ke tractoren, keurig opgepoetst, te pronken. Zondag werden ze zelfs tijdens het ringsteken aan het werk gezet. Mat Engels uit Biervliet werd op dit onderdeel kampioen. Muziek Uiteraard was er ook muziek. Zaterdagavond deden The Evergreens hun best De sfeer zat er al vlug in. Het Foorbal was er, mede dankzij hun in breng, één om niet vlug te verge ten. Die Thoolse is sinds enige tijd - naast het moederschap - weer werkzaam op een eilan- delijk assurantiekantoor. Dat een goed verstaan tussen klant en bedrijf niet altijd verzekerd is, werd haar on langs pijnlijk duidelijk. Een van de klanten belde vooreen afspraak en vroeg om snelle behandeling vanwege het spoedeisende karakter. Het liefst nog volgende week, zo liet hij weten. De Thoolse, ook de beroerdste niet, deed haar uiterste best nog een gaatje in het drukke schema te vinden. En zowaar, het lukte. Ze belde de klant om het goede nieuws te vertel len. „Oh, maar op die dag kan ik niet. Dan moet ik naar de milieustraat"hoorde ze tot haar verbijstering. Met in haar achterhoofd de moeite die ze had gedaan om de man in te plannen, antwoordde ze wat kribbig: Maar meneer, daar kunt u uw spullen toch ook wel een andere dag naartoe brengen Waarop het antwoord luid de: „Mevrouw, ik breng er niets, ik werk er..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 33