Remco Rotte goudhaantje DFS pzc Eén foutje wordt Veere fataal Vlissingen kan vakantie vieren Ploeg uit Burgh-Haamstede blijft volop in de race voor promotie an der Wekken lomineert in loogste klasse 17 Drie eerste prijzen Delta Sport Ereplaatsen voor Scaldina De Wilde vijfde op NK turnen Luctor'88 uitgeschakeld na verlies maandag 19 mei 2003 jooiKodeRidder CADZAND - Hij had de hele «eknietgetraind vanwege zijn *erk, maar was zaterdag niet- lemin messcherp. Met twee lilt: jrootsegoals tegen Cadzand (3- I-winst) dirigeerde Remco Rot- »egu j,zijn ploeg DFS naar de twee- gronde van de nacompetitie. fnuisclub Cadzand moest win- en en het bezoekende DFS mcht niet verliezen. De inzet het klasseperiodekampi- dt ienschap in de vierde klasse A. j. [jet alleen op basis van collec- eve klasse, maar ook door drie iljante doelpunten werd DFS eer dan terecht winnaar, onald Braam was weliswaar ezig vanwege zijn huwelijk vrijdag en Michael Leijten iorstond de warming-up niet nwege een hamstringblessu- waardoor Ferry Jansen als- )p deinde basis begon. Maar van wen eet af aan liet DFS zien, dat an klaar voor de strijd was. De ceg hield het speelveld goed 'en aan de basis van de op- rdaj Ichouwse derby s openingsduel n nacompetitie bouw stond bijna steeds aan voerder Mariko Rouw die van uit het centrum van de defensie de rust en het overzicht behield. Rouw: „Onze doelstelling was door zoveel mogelijk balbezit te houden het gevaar uit het spel van Cadzand te halen. Vooral via de rechterkant met Richard Kind en Bas Hogenstein lukte dit goed. Verdedigend stond het rechtsachter met Bas Bitter ook goed." Het bracht in de vijfde minuut de eerste kans voor DFS. Een goed genomen vrije trap van Mariko Rouw werd echter door Anco van der Linde over ge kopt. Kort daarna een goed op gepikte bal op links door René Brusse, maar hij zag zijn bal net naast gaan. Daarna was Cad zand aan de beurt. Gevaar Vooral Mocktar Abid stichtte gevaar. Een aantal corners volg de, maar de Zeeuws-Vlamingen slaagde er niet in de score te ope nen. Na een afgeslagen Cad- zand-aanval in de 21e minuut werd het eerste briljante doel punt van DFS geboren. Remco Rotte ontfermde zich over de bal achter de defensie van Cadzand en passeerde fraai Cadzand- doelman Thijs van de Heuvel: 0- 1. Cadzand bleef het proberen. In de 41e minuut veroverde Mocktar Abid de bal uit een af geslagen aanval en haalde met links uit voor de 1-1. Een mi nuut later was de stand alweer gewijzigd. Mariko Rouw nam op de rand van de zestienmeter een vrije trap. Waar iedereen een schot op doel verwachtte, koos Rouw voor een ludiek bal letje op Anco van der Linde, die fraai afrondde en voor 1-2 zorg de Beide ploegen kwamen onge wijzigd aan de start van de tweede helft. Het leek erop dat DFS het karwei snel wilde af maken. Dat had ook gekund, maar in de 48e minuut werd een goede aanval via Bas Hogen stein en Anco van der Linde we gens buitenspel door scheids rechter Wattel teruggefloten en Remco Rotte zag zijn fraaie solo tot corner verwerkt. USSINGEN - De Schouwse trbv DFS - ZSC'62 is zaterdag openingswedstrijd van de xeede nacompetitieronde voor lee plaatsen in de derde klas- Ie andere twee ploegen in de oulezijnChrislandia (periode- m bmpioen vierde klasse B) en iel (periodekampioen vierde tilt I&sseC). ZSC'62 heeft als num- kt tien van de derde klasse uitwedstrijden en slechts én thuiswedstrijd toebedeeld :gen van de KNVB. DFS Kelt daarentegen twee keer a luis en één keer uit. ha Het volledige speelschema ziet tals volgt uit: zaterdag 24 mei: b DFS-ZSC'62,Chrislandia-Ar- cl; donderdag 29 mei: Arkel - FS, ZSC'62 - Chrislandia; za- erdag 31 mei: DFS - Chrislan- ta, Arkel- ZSC'62. Hoor lep Triou Uit een listig genomen vrije trap schiet DFS-aanvaller Anco van der Linde zijn ploeg naar een 2- 1-voorsprong. Ronald van Hijfte van Cad zand (links) komt te laat. foto Peter Nicolai Maar in de 62e minuut kwam de briljant toch tevoorschijn. Een volmaakte aanval via Bas Ho genstein en Bram Nortier bracht de bal aan de rand van de zestienmeter voor de rechter voet van Remco Rotte. Snoei hard passeerde hij diagonaal de Cadzand-doelman, die de bal alleen maar gehoord kan heb ben. Remco Rotte: „Een heerlijk doelpunt. Ik stond op scherp vandaag, want vanwege mijn werk had ik deze week niet kun nen trainen. De enige groepsac tiviteit van mij deze week was het huwelijksfeest van Ronald Braam." Vlam in de pan Bas Hogenstein: „Vandaag heb ben we een overwinning van het collectief geboekt. Iedereen werkte hard en hield zich aan de opgedragen taken. Zelf speelde ik ook een veel betere wedstrijd dan vorige week tegen Nieuw- land." Maar na de 1-3 was DFS nog niet klaar. Cadzand ging een tandje hoger. De wedstrijd werd rommeliger, harder en minder vriendelijk. In de 68e minuut sloeg de vlam zelfs even in de pan. Cadzand-aanvoerder Peter Nieskens kon met direct rood vertrekken na een volgens scheidsrechter Wattel te harde actie tegen Richard Kind. Cadzand bleef niettemin hard werken, verdediger Tim Caci ging voorop in de strijd. Maar DFS bleef rustig, behield het overzicht en in de laatste fase van de wedstrijd was er heel veel werk voor DFS-verzorgster Helma van Dongen. DFS kreeg nog kleine kansjes, maar de eindstand bleef ongewijzigd. Cadzand - DFS 1-3 (1-2). 21. Remco Rotte 0-1, 41. Mocktar Abid 1-1, 42. Anco v/d Linde 1-2,62. Remco Rotte 1-3 Scheidsrechter. B. Wattel (Oostkapelle). Rode kaart: Peter Nieskens (Cadzand) Gele kaart: Jean-Paul Martlé (Cadzand), Ri chard Kind (DFS). Aantal toeschou wers: 90. DFS: Leander Rouw, Bas Bitter, Mariko Rouw, Ferry Jansen, René van der Linde, Richard Kind (80. Martijn Boot), Bas Hogenstein, Bram Nortier (85. Vincent Bakker), Anco van der Linde, René Brusse (67. Jeroen Grefkens), Remco Rotte. Walcherse derdeklasser uitgeschakeld na nemen van strafschoppen ifEMELDINGE - De spanning er al snel af in de klasse !30cc+ tijdens de derde wed strijd van de Mc de Sproeier in ïemeldinge. Erik van der Wek- heerste zaterdag weer en wdbeide manches van start tot finish aan de leiding. Bij de 125cc ging het er spannender nntoeen wonnen Johnny Gijs- *1 en Nicky Huiszoon beiden «n manche. Enk van der Wekken was weer ce absolute topper in de klasse !ïücc+. De Zierikzeeënaar be sliste beide manches al in de eer- Se meters. Vanaf de eerste pocht pakte hij de leiding in zijn ilasse en finishte beide keren net grote voorsprong. Om de ^eede plaats was er wel span ning. Hier verraste Freddie Roe- lofs, die dat gevecht nipt verloor van Marco Overweel Met name mdeeerste manche door lang op ie tweede plaats te rijden. Pas 'egen het einde stond hij zijn plaats af aan Marco Overweel. b de tweede manche startte Eoelofs belabberd, waardoor hij niet verder meer kwam dan «nvijfde plaats. Felle duels Bijde 125cc ontstond er al in de Mste manche een duel om de ereplaatsen. Johnny Gijssel. Pakte de kop en hield die on- j'anks aanvallen van Joeri van -ierenog net vast. Achter hen ontstonden er felle duels tussen MckyHuiszoon en Dave de Jon- ie elkaar geen millimeter riimte gaven. In de zesde ronde pakten ze in elkaar, waardoor teiden nelen. De Jonge herstel - zich het snelst en rukte weer "aar de vierde plaats. - de tweede manche ging de ;-"]d om de eerste plaatsen •ptt tussen Huiszoon en De ••"ge. De Jonge pakte kopstart ^aar in de derde ronde nam ouiszoon de leiding over en ;--d die niet meer af. Joeri van -ere kwam in de eerste ronde va' en leverde een knappe jgWie door van de laatste •Stopterukken naar de vierde aats achter broer Twan Hde85cc was Gi lbert de Visser -•ttekloppen Hij won in beide ^ches. Ook de allerkleinsten, -ce65cc, zorgden voor de no- spanning Ricky Joosse eerste manche voor Boy yenMaikel Bazen. In de manche maakte Joosse paar foutjes. Luuk Dybala •aktedaardoor de zege voor Ba- ••"•wDeLooff. door Barry van der Hooft VEERE - Ze hadden het de afge lopen maanden wat rustiger aan gedaan met slechts één doel voor ogen. In de maand mei wil de zaterdag-derdeklasser Veere pieken en het eerste obstakel in de nacompetitie heette 's-Gra- vendeel. Na de 1-0-nederlaag van een week eerder leek Veere zaterdag op weg naar de volgen de ronde. De 2 -1 - overwinning was echter onvoldoende, waar door strafschoppen de beslis sing moesten brengen. Veere verloor die loterij met 9-8. De nederlaag voelde verschrik kelijk zuur aan, omdat Veere de kans had gekregen als winnaar van het veld te stappen. In de strafschoppenserie werden de eerste zestien penalties benut, maar bij de zeventiende ging het mis. 's-Gravendeel-invaller Je roen van de Stel wachtte niet op het fluitsignaal van scheids rechter Koole en schoot raak. Overnemen, gebaarde Koole, die keek of de bal goed lag, zich omdraaide en wilde gaan flui ten. Van de Stel wachtte echter wederom niet op het fluitsig naal en schoot weer raak. Weer opnieuw, bepaalde de leidsman terecht. De derde poging van Van de Stel belandde op de lat, waardoor Veere het karwei kon afmaken. Martijn Brinkhuis zag zijn inzet echter gestopt waar na 's-Gravendeel via Volker van Vuurde een nieuwe voorsprong nam. 'Paul Noya schoot de twin tigste strafschop naast, waar door 's-Gravendeel komende zaterdag tegen De Meeuwen mag aantreden. Counter „De basis voor de uitschakeling ligt bij het duel van vorige week", zei Veere-trainer Kees de Rooij. „Toen hadden we mini maal gelijk moeten spelen of zelfs moeten winnen. Vandaag wilde ik daarom meer druk vooruit zetten en in de eerste helft leverde dat resultaat op. Tijdens de rust heb ik de tactiek omgegooid, waardoor we in de tweede helft op de counter gok ten. Dat ging redelijk, maar door één foutje maakten ze ge lijk. Iedereen heeft het maxima le gegeven en dan is het extra zuur dat je op deze manier wordt uitgeschakeld." In de openingsfase van het duel zag het er niet naar uit dat Veere veel kans zou hebben tegen de Zuid-Hollanders. 's-Graven- Veere-aanvaller Paul Noya loopt juichend weg nadat hij de 2-0 heeft binnengeschoten. deel opende sterk, was de fysiek en technisch sterkere ploeg, maar dat overwicht ebde na een halfuur weg. Veere kreeg meer grip op het duel en vlak voor rust scoorde de thuisploeg plot seling twee keer. Renato Dijkstra bediende Jason Blommaert met een steekpass, maar de middenvelder werd binnen het strafschopgebied onderuitgehaald. René Schreu- der benutte het buitenkansje vanaf elf meter: 1-0. Door het doelpunt viel de organisatie weg bij 's-Gravendeel. René- Michel Gerritsen kreeg een vrije doortocht, maar schoot in het zijnet en twee minuten daarna was het opnieuw raak. Dijkstra stond aan de basis, Blommaert speelde de bal in op Paul Noya, die knap wegdraaide en droog binnenschoot.. 2-0 Na rust werd het duel harder en werd Veere teruggedrongen op eigen helft. 's-Gravendeel voer de de druk op en kwam uitein delijk dertien minuten voor tijd aan de 2-1 Joachim Cornelisse liet zich te makkelijk uitkap pen, waarna Jasper Hoogwerf de bal achter keeper Wilco Heij schoot. In de slotminuut kreeg 's-Gravendeel nog een enorme kans, maar Peter Paasse legde de bal precies in de handen van Heij In de strafschoppenserie bleek 's-Gravendeel vervolgens de gelukkigste ploeg. Promotie naar de tweede klasse zat er dit jaar dus niet in voor Veere en dat is misschien maar goed ook. Jack Blij levens, Paul Noya en Jason Blommaert ver trekken naar Vlissingen, Randy de Dreu gaat naar Kapelle en René Schreuder stopt. Kees de Rooij blijft echter optimistisch. „Misschien beschik ik volgend seizoen wel over mindere voet ballers, maar niet over een min dere ploeg. Als iedereen er hard vóórwil werken, dan hebben we wellicht zelfs een beter elftal. Veere-'s-Gravcndcel 2-1 (2-0),'s- Gravendeel wns. 42. René Schreu der 1-0 (strafschop), 45. Paul Noya 2-0. 77. Jasper Hoogwerf 2-1. Scheidsrechter: M. Koole (Tiel). Ge le kaart: Joachim Cornelisse. Theo van Tatenhove. Jason Blommaert (allen Veere), Guilliano Walter, Ro- nald Hulsbosch en Jeroen van de foto Ruben Oreel Stel (allen 's-Gravendeel). Aantal toeschouwers: 200. Strafschoppenserie: Ronald Huls bosch 0-1, Renato Dijkstra 1-1, Pe ter Paasse 1-2, Theo van Tatenhove 2-2, Guilliano Walter 2-3, Jack Blij- levens 3-3, Arjan Fortuin 3-4, Joa chim Cornelisse 4-4, Marco Nijssen 4-5, René Schreuder 5-5, Jasper Hoogwerf 5-6, Edwin van Tatenho ve 6-6, Lambert van Waardenburg 6- 7, Jason Blommaert 7-7, Ariede Vos 7-8, Randy de Dreu 8-8, Jeroen van de Stel mist, Martijn Brinkhuis mist, Volker van Vuurde 8-9, Paul Noya mist. Veere: Wilco Heij; Joachim Cornelis se, René Schreuder, Edwin van Ta tenhove, Martijn Brinkhuis; Randy de Dreu, Renato Dijkstra, Jason Blommaert, Theo van Tatenhove; René-Michel Gerritsen (46. Jack Blijlevens) en Paul Noya. HULST - De atleten van Delta Sport zetten zichzelf op de voorgrond bij de tweede van zeven wedstrijden tellende pu- pillencompetitie in Hulst. De blauw-witte brigade uit Zierik- zee stond met Tommy Staal (jongens B-pupillen), Annejet Mol (meisjes Al-pupillen) en Aileen Blommaert (meisjes C- pupillen) maar liefst drie keer op de hoogste trede van het po dium. KAPELLE - De tafeltennissers van Scaldina keerden zater dag met één eerste plaats en twee tweede plaatsen terug van het Midden-Zeeuwse toernooi in Kapelle, een toernooi voor verenigingen op Noord- en Zuid-Beveland, Tholen en Schou- wen-Duiveland.Bij het dubbelspel junioren B plaatsten Niels en Koen van Velthoven zich voor de finale, maar met 9-11,6- 11,13-11 en 9-11 moesten zij de Kapelle-spelers Maurice Wis se en Julian van Dorpel voor laten gaan. Martijn van der Helm en Bert van der Wielen bereikten bij de mannen H ook de finale en door Francois Koster en Collin van de Berge met 11-8,11-13,11-8,4-11 en 11-2 te verslaan, pak ten zij de eerste plaats. Beide Scaldina-spelers waren ook in het enkelspel succesvol. Doordat zij in de halve finale tegen over elkaar kwamen te staan, kon slechts de winnaar door voor het eremetaal. Dat was Van der Wielen, die met 6-11,11- 9,11-8,6-11 en 11-9 van zijn clubgenoot won. In de finale kon hij het met7-ll,3-11,13-11, ll-9en 10-12 net niet bolwerken tegen Hubert Bruijnzeel, zodat hij met de tweede plaats ge noegen moest nemen. Ook Arthur Schenk plaatste zich bij de mannen G voor de fi nale door Matthijs van de Graaf met 11-9,2-1111 -3 en 23-21 uit te schakelen. Maar tegen Kapelle-speler Rick van Syp kwam hij daarna met 8-11,9-11, 12-10, 11-8 en 8-11 net iets tekort zodat ook hij als nummer twee eindigde. Als vereniging eindigde Scaldina op de vierde plaats. BORNE - Joost de Wilde uit Sint Maartensdij k is gisteren vijf de geworden op het NK turnen in Borne. In de categorie junior B turnde hij een heel stabiele wedstrijd zonder veel uitschie ters naar boven en beneden. Op de onderdelen brug en voltige scoorde hij met optimaal De jury kende geen punten toe aan sommige oefeningen, omdat ze niet perfect uitgevoerd wer den. De turner van SDS Rotterdam behaalde echter nog wel voldoende punten op die onderdelen om aan het NK toestelfi nale op 1 juni in Hoofddorp mee te mogen doen. Alleen op de vloer redde hij dat niet. VLISSINGEN - In de nacompetitie van de vijfde klasse ver loor Luctor'88 met 2-4 van FC Bergen, waardoor Jong Ambon volgende week tegen datzelfde FC Bergen aan een gelijkspel genoeg heeft voor promotie naar de vierde klasse. Luctor'88 is uitgeschakeld. De thuisploeg kwam na een kwartier tegen de verhouding in op voorsprong via Stefan van Hoepen, maar nog voor rust kwam een sterker FC Bergen op gelijke hoogte via Ronald Seepers: 1-1. In de tweede helft liepen de Brabanders uit naar een 4-1- voorsprong via treffers van Sezan Jeral en Patrick Nuijten (2x Met deze eindstand zou FC Bergen volgende week in de wedstrijd tegen Jong Ambon genoeg hebben aan een gelijk spel voor promotie naar de vierde klasse. Toen Maurice Huis- kens kort voor tijd de eindstand op 2-4 bepaalde, verlieten de spelers van FC Bergen ondanks de ruime zege het veld toch met gemengde gevoelens. door Ron de Waal VLISSINGEN - Voor Vlissingen is het naconipetitie-avontuur alweer ten einde. De zondag vierdeklasser kreeg op eigen veld tegen MOC'17 een lesje in doelgerichtheid en moest uit eindelijk een uitermate slappe start zwaar bekopen: 1-3. Uithuilen en opnieuw begi nnen. Zwaar teleurgesteld verlieten de Vlissingen-spelers één voor één het veld, beseffend dat ze het vroege vakantievieren vol ledig aan zichzelf te wijten had den. Met de 2-1-nederlaag in de wedstrijd van vorige week op zak, was de uitgangspositie van de ploeg van trainer Ruud Peri- nings zeker niet hopeloos. Maar na een kleine twintig minuten was het eigenlijk al over en uit voor de Vlissingers. Een veel te matte start zorgde ervoor dat Vlissingen al binnen de kortste keren tegen een 2-0- achterstand aankeek. „Niet te verklaren", zei Ruud Pennings kort na afloop. „Of het nu over- concentratie of algehele slap heid was, het valt allemaal moeilijk te meten. De wil was er zeker en ook deze week op de training had ik niets te klagen, maar al meteen na het eerste fluitsignaal zag je al dat de scherpte er niet was", bekende Pennings. Vogelvrij Qua kansen dolf Vlissingen ze ker het onderspit niet, maar de ploeg uit Bergen op Zoom toon de een veel grotere doelgericht heid dan de thuisploeg. Na zo'n tien minuten was het dan ook al meteen raak toen Esmir Kustura de bal ontfutselde van Valentino Blommaert. Vogelvrij ging hij op doelman Rinaldo Gildeaf. De afronding in de kor te bovenhoek was wonder schoon: 0-1. Ruim vijf minuten later ging doelman Gilde lelijk in de fout bij een vrije trap van Matty den Ridder net buiten het straf schopgebied. De inzet van Den Ridder stuiterde over de graai ende handen van de Vlissingen- goalie in de verre hoek: 0-2. Vlissingen was aangeslagen en kreeg al snel een nieuwe tegen valler te verwerken. Valentino Blommaert moest zich gebles seerd laten vervangen door Tim van de Vlies. Gedwongen door de vroege ach terstand moest Vlissingen al snel risico's gaan nemen, maar was nauwelijks in staat om eni ge grip op de wedstrijd te krij gen. Na een halfuur spelen was de aansluitingstreffer er plotse ling bijna. Een inzet van Khalid Boufrahi strandde op de vuisten van keeper Glerum van MOC'17. Roepesh Bhagola kreeg het vervolgens nog voor elkaar om de terugkaatsende bal voor een vrijwel verlaten doel over te schieten. Kort voor rust zat het Vlissingen ook niet mee toen scheidsrech ter Hendriks een handsbal van Frank van Poppelen over het hoofd zag. Hij onthield de thuis ploeg zodoende van een loep zuivere strafschop. Kansen Met Mansour Gader voor de fa lende Bhagola begon Vlissingen aan de tweede helft; in de hoop zo snel mogelijk de aanslui tingstreffer te kunnen produce ren. Kansen waren er genoeg, maar zowel Khalid Boufrahi als invaller Gader wisten de MOC- keeper van korte afstand niet te verschalken. Twintig minuten voor tijd lukte het Ngefu Sambi dan eindelijk wel. Een slim genomen vrije trap bracht de middenvelder vrij voor het vijandelijke doel: 1-2. De kansen voor Vlissingen bleven komen, maar de over tuiging bleef achterwege. Dra gende spelers als Christian Maas en Wilco Lievense namen ook veel te laat het voortouw om de ultieme strijd met de Bra bantse tegenstander aan te gaan. Uiteindelijk gooide Dennis Brouwers enkele minuten voor tijd het duel definitief op slot. Alleen voor keeper Rinaldo Gil de hield hij het hoofd koel: 1-3. „Dinsdagavond zullen we de zaak nog eens rustig evalueren. Helaas hebben we de progressie die we dit seizoen geboekt heb ben geen positief vervolg kun nen geven", vond Ruud Pen nings. Vlissingen MOC17 1-3 (0-2). 11. Es mir Kustura 0-1,17. Maily den Rid der 0-2, 69. Ngefu Sambi 1-2, 87 Dennis Brouivers 1-3. Scheidsrech ter: T. Hendriks (Best) Gele kaart: Khalid Boufrahi en Wilco Lievense (beiden Vlissingen). Aantal toe schouwers: 150. Vlissingen: Rinaldo Gilde: Valenti no Blommaert (21. Tim van de Vlies Wilco Lievense, Christian Maas, Jamal Bouzambou; Jurjen Mooi- broek (49. Hans ten Broecke), Ngefu Sambi, Michael Boedhoe; Roepesh Bhagola (45. Mansour Gader), Lun- ven Vermeer en Khalid Boufrahi.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 31