Borsele wil meer plek voor zorg mmmm C_iP YOUR Zestig jaar bij Crescendo gaan vanzelf CULT GUIDE I Janse wint ringrijden wedstrijd in Rilland Tekort aan onderdak ouderen Auto gestolen in Stellendam Man valt met bromscooter in Vrouwenpolder Overstekende haas zorgt voor veel schade www.cjp.nl/uitagenda FAMILIEBERICHTEN FAMILIEBERICHTEN maandag 19 mei 2003 door Rob Paardekam HEINKENSZAND - Het colle ge van burgemeester en wet houder van Borsele wil dat de zogeheten 'witte vlek van Zuid- Beveland' op het gebied van zorgwoningen zo snel mogelijk wordt weggewerkt. B en W ver wachten een aanzienlijk deel van het extra contingent dat de provincie beschikbaar wil stel len. Met de witte vlek van Zuid-Be veland wordt de gemeente Bor sele bedoeld. De term dateert uit het einde van de jaren tachtig. Toen werd Borsele in een rap port over de spreiding van be jaardenoorden als witte vlek aangeduid, omdat er veel te wei nig zorgwoningen zijn. Het ge volg was dat ouderen niet in hun eigen dorp of gemeente konden blijven. Zo'n vijftien jaar later is er nog niet veel veranderd. Uit recente cijfers blijkt dat liefst 169 oude ren die afkomstig zij n uit Borse le in verzorgingshuizen in Goes zitten. Borsele zelf heeft niet meer dan 105 verzorgingsplaat sen. Die liggen verspreid over zorgcentrum de Kraavert in Le- wedorp en de wozoco's Vorsvliet STELLENDAM - Een 65-jarige inwoner van Stellendam heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van zijn Opel Ka- dett. De auto is vermoedelijk zater dagavond ontvreemd. De waar de van de wagen is bij de politie niet bekend. in 's-Gravenpolder en Dijkstede inHeinkenszand. Het gemeentebestuur van Bor sele heeft bij de provincie aan dacht gevraagd voor de situatie, nadat Gedeputeerde Staten be sloten extra contingent voor zorgwoningen beschikbaar te stellen. In 2010 moeten in heel de provincie 1600 nieuwe hui zen voor senioren beschikbaar zijn. Omdat de gemeente Borsele met lede ogen toeziet hoe veel oude ren noodgedwongen naar Goes vertrekken, is ze blij met deze plannen. Toch wijst het college erop dat ze mede afhankelijk is van andere marktpartijen. Een gemeente kan niet meer doen dan goede voorwaarden schep pen. Verpleeghuis In een brief vragen burgemees ter en wethouders het Zorgkan toor Zeeland zich in te zetten voor de komst van verpleeg huiszorg in hun gemeente, want dat heeft Borsele helemaal niet. En dat terwijl in de gemeente toch zo'n 76 mensen wonen die behoefte hebben aan verpleeg huiszorg Het college stelt dat overal in Nederland kleinscha lige woonvormen voor ver pleeghuispatiënten ontstaan. Een dergelijke opzet zou in een plattelandsgemeente als Borsele ook kans van slagen hebben. Ook de Borselse seniorenraad heeft de afgelopen maanden re gelmatig aan de bel getrokken over het beperkte aanbod van zorg in de gemeente. Tijdens de seniorendebatten van 2002 sne den veel ouderen het onderwerp aan. De komst van verpleeg huiszorg moet voor een groter en gevarieerder aanbod in Bor sele zorgen. door Edith Ramakers OOSTKAPELLE - „Je begint als jonkie achteraan in de band, want het musiceren moet je nog leren. Langzaam schuif je op naar voren, totdat je in de topjaren helemaal vooraan zit. Na een tijdje schuif je weer terug naar ach teren; je rolt bijna van het po dium. Daar ben ik bijna", zegt Lauwrens Jobse, zeg maar Lau. „Zo is het nu eenmaal. Maar ik geniet nog veel van de muziek en het samenspelen in de band." Jobse was zaterdag een van vijf jubilarissen die door Brassband Crescendo van Oostkapelle in het zonnetje werden gezet. Hij kreeg een speldje van de club omdat hij zestig jaar lid is. Tegelijkertijd werden ook Simon Wisse (50 jaar lid), A. de Rijke (40 jaar), D. Willemse (25 jaar) en J. Vis ser (12.5 jaar) geëerd. „Het gaat vanzelf", zegt Jobse. „Ik vind het eigenlijk niet zo'n verdienste. Als ik nu een hekel had aan musiceren en ik met tegenzin naar de repetities was gegaandan zou ik mezelf voor deze zestig jaar schouderklop jes hebben gegeven. Maar mu ziek is leuk en het zit in mijn bloed." Zolder Hij was twaalf jaar toen hij lid werd. „Maar voor die tijd zat ik al tussen de muziek. Mijn vader kwam elke avond naar de zolder om zijn kinderen in slaap te spelen. Vader kreeg ons stil met de muziek. De meeste kleine kernen heb ben een eigen muziekvereni ging. „Dat hoort erbij. Maar was je er een van Jobse, Rotte of Wisse bent, dan was het nog logischer dat je naar een mu ziekvereniging ging. Die na men kom je tegen bij heel wat bands op Walcheren." Simon Wisse kan zijn woorden beamen. Wisse's vader was di rigent van Crescendo en 'dus werd ik ook muzikant'. „Ik was een jaar of zes, zeven toen ik lid werd. Ik vond het prach tig. Later ging ik kijken naar Engelse brassbands, die in Middelburg optraden. Die op tredens werden door Excelsior Lau Jobse bespeelt iedere avond in de garage zijn es-bas. Als ik het niet naar mijn zin heb, dan ga ik de garage in en kom er weer vrolijk uit." foto Ruben Oreel uit Middelburg georganiseerd. De club bestaat nu niet meer. Ik was onder de indruk van die vaardigheden van die muzi kanten. Vanaf dat moment dacht ik: ik wil ook zo kunnen spelen." Het is hem gelukt, met een op treden in de Royal Albert Hall in Londen als hoogtepunt. Beide jubilarissen bespelen de es-bas, een fors koper blaasin strument. Jobse: „Elke avond na het nieuws en de achter gronden ga ik naar mijn gara ge. Als ik het niet naar mijn zin heb, dan ga ik de garage in en kom er weer vroli j k uitJobse denkt er desondanks toch aan om te stoppen bij Crescendo „Hoe leuk ik het bij de club ook vind. Mijn gehoor is niet alles meer. Zeventig jaar lidmaat schap haal ik niet." door Sandra van de Vreugde RILLAND - In het sfeervolle plaatsje Ritthem reden de leden van de plaatselijke ringrijders- vereniging zaterdag een combi natiewedstrijd met de ringrij- ders uit Oost-Souburg. De wedstrijd ging tussen een aantal rijders lange tijd gelijk op, maar vanaf de twaalfde beurt kwam er een kentering in de strijd. Cees Wisse uit Ritthem en Cor Janse uit Souburg waren vanaf dat moment de enige twee rijders die nog geen enkele ring hadden gemist. Toen Wisse in de 15e beurt zijn eerste en naar la ter bleek ook enige misser liet noteren had Cor Janse het in ei gen hand. Hij miste geen enkele ring van de 27 beurten en won daarmee de wedstrijd. Beker In de verschillende kampen moest Janse wel het onderspit delven. Zeven deelnemers kwa men voor de bekerkamp in aan merking door alle 8 bekerbeur ten in te steken. Cees Wisse, die in het dagklassement op een tweede plaats was geëindigd, won de kamp en nam de eerste beker mee naar huis. De tweede beker was voor Leo de Visser en de derde beker voor dagwin naar Cor Janse. De jeugdbeker werd gewonnen door Nimra Grootjans. Dat Ritthem over diverse sterke kampers beschikt kwam tot uit drukking in de pollepelkamp. Edwin Dellebeke troefde een aantal andere toppers af. Ook de ringri jders van Zuid-Be veland kwamen dit weekend in actie. Onder wisselende weers omstandigheden reden de 35 deelnemers 30 beurten. Net als bij de vorige wedstrijd van deze afdeling kwam Boy Vader als winnaar uit de bus. Deze keer kreeg hij de overwin ning niet cadeau: concurrent Vincent Bol stak evenals Vader 28 van de 30 ringen, dus een kamp moest de beslissing bren gen. Koudbloeden Ook Peter de Vos zat er weer dicht bij Met 27 van de 30 rin gen werd hij derde in het dag klassement, maar hij versloeg wel Henk van de GuchteenVir cent Bol in de bekerkSV respectievelijk de tweede derde beker wonnen. Bol won terloops ooknogde^j ste prijs voor de koudbloeden'. het versieringsklassement v» Ad Schout en Peter Tramper.Br de overige paarden -was U Rottier de winnaar, voorFrar cien Overbeeke en Ilona Rottig De pollepel werd gewonrej u door Leo Wabeke die zo vroege het seizoen ook al in staat bleek om de veertien mm. ring te ste? ken' fciii De beker voor de zes jongste rii es ders was dit jaar voor Chnsu jjcl Dingemanse; de beker voor zes oudste rijders ging naar jongste van het stel. Jan Besuïltf VROUWENPOLDER - Op L Fort den Haakweg in Vrouwe» polder is een 36-jarige man ui de gemeente Veere zaterdag middag rond twee uur gewone geraakt doordat hij met zij bromscooter viel. De man was onder invloed vi_ alcohol. In een bocht in de weg kwam hij ten val. Hij liep moedelijkeenkaakfractuurop n De man is met de ambulant! naar het ziekenhuis vervoerd. Een uitnij- bm] irke KERKWERVE manoeuvre voor een oveij kende haas is een automobile Jass gisterochtend rond half fe duur komen te staan. De vrouw reed over de Turelaj ten weg bij Kerkwerve, weeki «el voor de vermetele langoor i uis belandde vervolgens met auto in de sloot. De automobiliste en de ha DFS bleven ongedeerd. De auto raakte zwaar digd. ral: De meest uitgebreide uitgaansagenda van Nederland voor alle informatie over film, theater, expo of muziek. KORTING INFORMATIE AANBIEDINGEN Het is ons maar geleend, de vele mooie dingen. Ons onbetwist eigendom, zijn de herinneringen. Bedroefd, maar dankbaar dat een verder lijden haar bespaard is gebleven geven wij u kennis van het overlijden van onze moeder, schoonmoeder, oma en schoonzuster DINA CORNELIA ROMBOUTS-GEELHOED sinds 14 januari 1957 weduwe van J. C. Rombouts ln de ouderdom van 91 jaar. Zierikzee: Wies Rombouts Addie Rombouts-Moermond Johan en Marleen Lars Thijs [anine en Arno Ilse Zierikzee: Ad Rombouts Betty Ronibouts-Lardenoy Hans en Bettie Yannick Channah Familie Geelhoed Familie Rombouts Goes, 17 mei 2003. Correspondentieadres: Familie Rombouts, Verrenieuwstraat 46, 4301 HZ Zierikzee Gelegenheid tot afscheid nemen en condoleren op woensdag 21 mei a.s in zorgcentrum "De Wieken', Hogemolenstraat 13 te Zierikzee van 15.00 tot 13.30 uur. Aansluitend zal een rouwdienst worden gehouden in de zaal van 'De Wieken', aanvang 13.30 uur. De crematie zal plaatsvinden op woensdag 21 mei om 15.00 uur in het crematorium te Middelburg, Westelijke Oude Havendijk 3. De zorg voor haar, van allen in 'De Wieken' stemt ons tot dankbaarheid. Met ontsteltenis hebben wij kennisgenomen van het overlijden van Mevr. D. C. ROMBOUTS-GEELHOED 19 jaar levenspartner van Dhr. C. H. van Oeveren op de leeftijd van 91 jaar. Familie L. K. van Oeveren-Theunisse Familie J. Scheper-van Oeveren Familie L. Theunisse-van Oeveren En kinderen Zierikzee, 17 mei 2003 www.plcegzorg.nl Wilt u meer weten over zo'n tijdelijke ouderrol? Kijk dan op www.pleegzorg.nl of bel 0800 - 022 Wie zorgt voor een kind als de ouders dat even niet kunnen? Dan is het geweldig dat mensen als u die zorg overnemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 30